DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?

Ići dole 
+3
Astra
bosankaa
Danubius
7 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptySub Okt 18, 2014 8:08 pm

Neki dan smo kod nas u firmi raspravljali na ovu temu ,posle reklame na lokalnom radiju "Vaš zamrzivač je kod nas" ,neka nova firma koja se bavi zamrznutim voćem i povrćem ,ribom  i sl .
U razgovoru smo došli do zaključka ,da sada i kod nas je zaista dostupno i sveže voće i povrće gotovo cele godine ,a i po nekoj logici -i meso je valjda pametnije kupovati sveže ?
Šta vi mislite o ovome -treba li nam uopšte još zamrzivač u kući ?

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Liebherr-gtl-6106-zamrzivac-skrinja-profi










KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptySub Okt 18, 2014 8:10 pm

Meni treba :dadada: ..i dalje koristimo domace meso,moj brat uzgaja,pa onda voce,pa povrce..da,da i dalje mi treba :dadada:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptySub Okt 18, 2014 8:18 pm

Pa ,meni ne bi trebao ,objektivno ,ali još uvek imamo -dva .
Kod mojih roditelja se to znalo -u jedan voće i povrće ,u drugi meso i riba .
E sad ...nema više mog oca da ga napuni ribom ,ili da kupi pola juneta ili celu svinju ,pa rastranžira , nemam više zečeve ,a najvažnije -nemam ni rodbinu sa sela ,pa da se ona pobrine za "punjenje "  .
Meso kupujem na kilograme ,tako da bi objektivno to moglo da stane u frizer frižidera .
Voće i povrće zaista ne treba gomilati -ima stalno i sveže ,i zamrznuto -ja zaista više ne vidim logike ,jer je zamrzivač veliki potrošač struje ,naročito ako je malo "stariji" .
No ,dok mi je majka živa -zamrzivači će biti u funkciji i biti punjeni ,i ne bunim se .










KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptySub Okt 18, 2014 8:26 pm

Meni bi jedan tako dobro dosao, ali zbog nedostatka prostora ne mogu da ga imam.

Imam svega tri ladice u sklopu frizidera.

Ali jeste nezgodno... te meso, te povrce, maline... pa sladoledi, pa volim da imam i "tijesto", pa rebarca i ostalo i zbilja se patim da slozim sve to u friz.













Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptySub Okt 18, 2014 8:31 pm

Verujem da jednoj osobi nije potreban,ali porodici jos uvek.Pakovanje od 450g boranije je negde oko 120 din,meni za rucak treba dva,ja sam je letos kupila za 80 din za kg,grasak isto ,visnje su preskupe u onim malim pakovanjima u samousluzi..Desavalo se da skuvam za nedelju dana,zamrznem i ako nisam kuci ili mi teba za vise osoba,super mi je..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptySub Okt 18, 2014 8:31 pm

Sramota ja imam dva velika sa po 5 ili 6 ladica i plus standardni uz frizider,pola je bas uvijek puno,a kad kupim tele ili stigne voce u mojoj basti,malo mi i to sto imam.
Ima da se kupi sve,ali ja volim da zamrznem moje BIO.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 1:28 am

Naravno da imam.Pazi da ne bi jurila za jedno pile,pa svinjsko meso,junetinu,ribu(zavisi koju) po gradu.
Sve se to lepo naruči na selu ili kod poznatih kumica sa tržnice.Spakujem u zamrzivač i mirna.
Bez obzira što sam najviše sama,ali ne koljem konzerve .

Redovno se čisti,gde se nađe i viška(izbaci).Ubaci novo ,ali uvek mora biti pun,kao i frižider.
Ne kuvam svaki dan ja.Ali na dohvat ruke je sve.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 11:17 am

Slabo se koristi , da nije u kombinaciji sa friziderom dobio bi KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  2u40wvb
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 1:45 pm

Upravo sam zavrsila pakovanje teleceg mesa donetog sa Pesterske visoravni i uredno smestila u zamrzivac. Gde bih ja maogla kupiti takvu teletinu ovde ?
Nigde! Malo mi je muka da placam  junetinu a kazu da je teletina ili jos gore ko zna kakvu govedinu, prodaju kao junetinu.
Dalje, nemam vremena ni zelje da svakodnevno idem na pijacu i kupujem pile po pile.Ono iz radnji mi ne treba ni da mi ga poklone.Ovako, imam proverene ljude koji odgajaju pilice, narucim, istranziram i u zamrzivac.
Pecenu papriku sam jednom u zivotu kupila i nasla u njoj ni manje ni vise vec crva poput gliste.Nikad vise! Ispecem ocistim, spakujem, zamrznem.
Paprika za punjenje u radnjama, takodje nije lepa.Obicno je mala, nepravilno odstranjena peteljka, te se jako malo nadeva u nju moze staviti.
Donesem vece kolicine prsute i sudzuka iz zavicaja. To ne moze dugo stajati, prosto se susi i jako stvrdne.Opet to isecem na zeljena parcad i u zamrzivac.Ne gubi na ukusu, a ostane lepa i mekana.
Sem paprike, ne zamrzavam ostalo povrce i voce, em ga trosim u malim kolicinama i bas mi odgovaraju ta fabricka pakovanja, em ga ima u svezem stanju ili ga prosto *ukiselim*
Jednom sam napravila gresku i izbacila veliki zamrzivac i ostala pri onom frizu u sklopu frizidera ( oko 80l ) i nikad vise!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 1:58 pm

... daklem, posle nedeljne posete "KORT"-u, začinio par mesišta i bućnuo u friz... bolje je, prvo začiniti meso i onda ga smrznuti... dok se smrzava i dok se odleđuje, dodatno upije začine... provereno, min njet...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 2:09 pm

E Jhoni i ja jagnjetinu tako zamrzavam i vece komade teleceg buta. Super bude!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 2:18 pm

dusicaa ::
E Jhoni i ja jagnjetinu tako zamrzavam i vece komade teleceg buta. Super bude!

...idi???

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 2:55 pm

..ne trudi se Dusice,Popaj je nervozan smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 8:11 pm

Ma da Laki! Bice da mu se prijela jagnjetina koju spomenuh, a nema je u zamrzivacu dm2
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  EmptyNed Okt 19, 2014 8:56 pm

dusicaa ::
Ma da Laki! Bice da mu se prijela jagnjetina koju spomenuh, a nema je u zamrzivacu dm2

I nema dušo da znaš, izgleda ćeš ga morati zvati na ručak migg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?    KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KUĆNI ZAMRZIVAČ-treba li nam još uopšte ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trening

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: