DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)

Ići dole 
+21
AstrinaKomsinica
REVELIN
nada.nada
EAGLE
jutarnja izmaglica
Harite
bosankaa
determinanta
Smiljan01
cojle
Kijara-brm
oljamarkovic
Amisela
Smiljan
Sanjalica
montoya
slatkicass
Luckasta
Lily
Danubius
Astra
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Nov 11, 2008 3:24 pm

First topic message reminder :

Ovdje mozemo pitati za savjet iz kulinarstva,potraziti recept,pa ko zna moze da odgovori na pitanje.
Evo ja vas zamoljavam da mi objasnite koja je to hajducka snicla i kako se pravi,mozda i znam ali ne znam da se zove tako.

Odredjene savjete pisite na temi bakini savjeti i slicno,ovdje samo odgovor nekome ko trazi recept,savjet vezan za kulinarstvo.


Poslednji put izmenio Astra dana Sre Jul 30, 2014 3:48 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
nada.nada




Datum upisa : 05.07.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Dec 21, 2010 1:22 pm

"Marché de Noël" gotov je. Lepo sam prodala vanilice.Pare su za jednu porodicu iz Kraljeva.

Zadnje vanilice su bas bile super, to je kao sve, treba da se nauci.




Hvala za vasu pomoc.


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Bouquet_de_fleurs_virtuel
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Dec 21, 2010 1:27 pm

E ja sam ih sinoc pravila...ukus je fantastican,ali nisam ih na vrijeme izvadila,pa nisu zadrzale onu bjelinu...Ubacicu slike dok zavrsim sve kolace wik
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Dec 29, 2010 11:00 am

Treba mi neki isproban recept za oblande. Da ima dovoljno fila i da može stajati par dana.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Dec 29, 2010 11:35 am

Dermi ja cu ti postaviti recept onaj najjednostavniji,po meni najukusniji,a moze da stoji i duze od par dana :))

U litru mlijeka sasuti 1 kg secera i kuvati na tihoj vatri dok god se ne zgusne( treba po prilicno dugo vremena) Po zelji dodati jedan vanilin secer,sasvim malo margarina i orasa (odlicno je i bez ovoga)...

Kad je dovoljno gust fil,premazati oblatne i pritisnuti necim teskim da se ne bi razdvajale.

E sada...ako zelis da ubrzas kuvanje mozes uspinovati 1 kg secera pa u njega dodati 1l mlijeka...Kada prokuva ostaviti jos malo da kuva...da bude dovoljno gust fili...ostalo je isto po zelji .
Da napomenem...razlika je u tome sto kod ovog drugog nacina fil bude dosta,dosta tamniji.


Evo ja sam ih pravila po prvom nacinu u srijedu,a bice mi do Bozica...Nisam ih htjela sve isjeci...isjekla sam koliko mi treba i ostavila dva veca komada...Tako duze zadrze onu vlaznost.Sijecem po potrebi i mogu ti reci da mi je taj recept najbolji.
Pravila sam i sa jajima,ali zbog jaja one ne mogu duze da stoje,pa ti i ne napisah taj recept.Ako zelis postavicu i taj recept.




Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 00211m
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Sep 27, 2011 11:32 pm

A kako se pravi ovo....hocu recept ako neko zna!

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Kolacw

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 1:01 am

Minjoni...poslacu ti cim uhvatim malo vremena:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 1:19 am

Ma nisam ja hairli ko Bosankaa,pa da letim odmah da pravim...mogu cekati do petka...hahah,Karmenko ima rodjendan,a na brodu slavimo,pa kako da tortu sacuvam!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Slavni




Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 6:50 am

najbolje da pravis na brodu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:19 am

Astra ::
A kako se pravi ovo....hocu recept ako neko zna!

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Kolacw



http://www.magic-blue.net/recepti/Kuvar/slatka-peciva/minjoni-01.html

Sve moguće vrste ...i to sa sajta našeg ZlatkoS Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 539287

Najlakše se prave -za tebe konkretno......odeš u neki fini Konditorei...izvadiš novčanik ...i biraš Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 558763
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 9:34 am

Danubius ::
Astra ::
A kako se pravi ovo....hocu recept ako neko zna!

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Kolacw
izvadiš novčanik ...i biraš Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 558763

:rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 9:40 am

cerepovec ::




Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207
Pa žena živi u Švajcarskoj, prestonici kraljevstva čokolade ....Hajde da je neki burek i pita , to nema ,pa da se muči,ali za minjone ..... lol!
Ali evo još ...valjda će čitati

http://www.coolinarika.com/recept/minjoni-3-vrste/ Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 601923926


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcTsPF04RCK461nFtJG2AQC1hkV9HD3AsfyicjuuPIsENeXPF5z1aBSizBGjfQ

Čokoladni minjon
leti ko avion
medj prstima topi
okice mi opi
pa sve ližem prste
još bih od te vrste
al me mama koči
kaže: Neće moći !
dosta je i TAČKA !
a ja mala mačka
i noću se šunjam
kutije preturam
igramo se žmurke
minjonče i ja
baš sam nestašna
Al šta da se radi
kada fino sladi
minjon u cokoladi.


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 11:26 am

Kupim ja i cesce nego bi trebalo,ali kcerke su navikle da mama napravi nesto svoje za njihov rodjendan,a ovi minjoni mi bas lijepi i prakticni za ponijeti na brod....nema sanse da sacuvam tortu ....hahahah,jedva i sebe drzim kad zetovi daju gas!

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 11:57 am

Astra ::
Kupim ja i cesce nego bi trebalo,ali kcerke su navikle da mama napravi nesto svoje za njihov rodjendan,a ovi minjoni mi bas lijepi i prakticni za ponijeti na brod....nema sanse da sacuvam tortu ....hahahah,jedva i sebe drzim kad zetovi daju gas!


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 1320241935sve ja moram ovde....još i ženskim poslovima da se bavim.
Eto ti i minjoni i torta.... Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 217767
Još da se i jahtom vozim umesto tebe ? Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 687235

MINJON TORTA




Priprema



Težina:Srednje zahtjevno






  1. 1

    Lesnike prethodno ispeci u pecnici, skinuti
    tanku braon ljusku i samleti. Bademe preliti kipucom vodom, oljustiti i
    isto ispeci u pecnici, pazeci da ostanu svetli.

  2. 2

    Postupak je isti za sve tri kore: penasto
    umutiti belanca, dodati secer i na kraju pazljivo umesati
    orahe/lesnike/bademe i dodati kasiku brasna.

  3. 3

    Sipati u pleh oblozen masnim papirom i peci na 180-200 C, oko 20 minuta.

  4. 4

    U medjuvremenu pripremiti fil: kuvati na pari zumanca i secer, pa kad se zgusnu dodati cokoladu.

  5. 5

    Ohladjeni fil izmesati sa umucenim maslacem i
    filovati kore, prvo sa orasima, u sredini sa bademima, a odgore staviti
    koru sa lesnicima.

  6. 6

    Premazati tanko filom sa svih strana, pa kad se malo rashladi preliti cokoladnom glazurom.

  7. 7

    Za dekoraciju umutiti penasto maslac i
    rastopljenu cokoladu (1:1), i spricem sa zvezdastim nastavkom napraviti
    borduru. Stranice ukrasiti mlevenim grilijasem ili posuti mlevenim
    lesnicima.




Sastojci








  • Prva kora

  • 5

    belanaca

  • 150 g

    secera

  • 200 g

    mlevenih oraha

  • 1 kasika

    brasna
  • Druga kora

  • 5

    belanaca

  • 150 g

    secera

  • 200 g

    mlevenih pecenih lesnika

  • 1 kasika

    brasna
  • Treca kora

  • 5

    belanaca

  • 150 g

    secera

  • 200 g

    mlevenih badema

  • 1 kasika

    brasna
  • Fil

  • 15

    zumanaca

  • 15 kasika

    secera

  • 100 g

    cokolade

  • 300 g

    maslaca
  • Cokoladna glazura

  • 200 g

    cokolade

  • 6 kasika

    ulja





Posluživanje


Navedene mere su za pleh velicine 20×33 cm. Ako
vise volite da korice budu tanje, smanjite proporcionalno sve sastojke
(stavite recimo 4 jaja, 120 g secera i 150 g orasatih plodova).

Torticu je najbolje napraviti dan-dva ranije, a po zelji moze se smanjiti kolicina secera u koricama.


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Minjon-torta










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 12:59 pm

Danubius ::
cerepovec ::




Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 279207
Pa žena živi u Švajcarskoj, prestonici kraljevstva čokolade ....Hajde da je neki burek i pita , to nema ,pa da se muči,ali za minjone ..... lol!
Ali evo još ...valjda će čitati

http://www.coolinarika.com/recept/minjoni-3-vrste/ Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 601923926


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcTsPF04RCK461nFtJG2AQC1hkV9HD3AsfyicjuuPIsENeXPF5z1aBSizBGjfQ

Čokoladni minjon
leti ko avion
medj prstima topi
okice mi opi
pa sve ližem prste
još bih od te vrste
al me mama koči
kaže: Neće moći !
dosta je i TAČKA !
a ja mala mačka
i noću se šunjam
kutije preturam
igramo se žmurke
minjonče i ja
baš sam nestašna
Al šta da se radi
kada fino sladi
minjon u cokoladi.


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953

E Robin koja si ti tica:))))) Nasmija me bas:)
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 3:00 pm

Al zanimljivi su zaista.. bas cu malo prosvrljati po netu kad budem imala vise vremena da pronadjem recepaT! I meni se jedu.. khm.. ocu reCem.. prave! :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 6:14 pm

tetooooooo, ostavi jedan makar bio i kupovni
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 6:21 pm

Vidim ja Cerepovac da ti opases kecelju....mogao bi i ti nesto slatko ponuditi iz svog asortimana....samo da nije sa tikvicama!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 6:32 pm

jedino slatko sto znam da napravim je torta od palacinki
i ukuvano voce sa pudingom
i keks tortu
i plazma tortu

sve ostalo...pecem iskljucivo u prodavnici

p.s.
i to bez kecelje
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 7:16 pm

Auuuu vidju, vidju! Mali, bi'l se ti zenio?! Imamo mi ovdje kandidata, hahahahaha
A vala i da te teta privede, hahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 7:56 pm

teto vodi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:04 pm

Utekla teta na veceru:) Hajd spakujemo te, pa FedEx-om u Svicu! Taman poklon! :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:07 pm

ma da li cu da prodkjem sanitarnu kontrolu?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:09 pm

joj, umal ne rekoh, hahahahahaha

Ne znam boga mi, ja sam zaduzena za shipping, to je Kijarin department:) Il ko ono vec kupa...hahahahahhaah
Nazad na vrh Ići dole
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:12 pm

ma daj to "umalo" makar pukla bruka u selu
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:14 pm

'bes selo, necu ja, hahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:17 pm

Ode recept u 3 lepe....
Ko spominje sanitarne cvorove na prehrambenoj temi smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Slavni

Slavni


Datum upisa : 22.04.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:21 pm

ma ja (tvoj malac) oce da me transportuju...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:21 pm

Evo tete:)))) Suti bona, ja ne smijem ni mislit o cem se prica, valja meni rucat danas smehsmeh :rlol:

Nego, cek da ti posaljem onaj kod za FedEx, stize ti paketic:)))))))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 8:41 pm

Bosno moja,de se vrni malo,pa pogledaj one minjone...ti ces meni domaci recept napisati,cim ovo dvoje oslobode temu smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 9:43 pm

Astra,ne znam da li hoces one nase kao Schaum minjon kocke...ali evo ti jedan mnogoooo dobar recept za malo drugacije minjone.

Ruzicasti minjoni
Socni biskvit sa dzemom od malina, penom od belanaca i putera, preliven ruzicastom glazurom. Mali, slatki zalogaji koji se tope u ustima…

Sastojci

*
Biskvit
* 200gr. brasna
* 150gr. secera
* 120gr. putera
* 250gr. mleka
* 4 belanca
* malo vanile
* malo limunove korice
* 1 kesica praska za pecivo
*
Sirup
* mala kaf. soljica secera
* mala kaf. soljica vode
* 1 limun sok
*
Premaz
* par kasika dzem od malina
*
Krema od putera i belanaca
* 150gr. secera
* 75gr. vode
* 4 belanca
* 120gr. putera
*
Glazura
* 250gr. prah secera
* 6-7 kasika limunovog soka
* mrvica ruzicaste boje

Priprema

1. 1
Ugrejte rernu na 180C.
2. 2
Omeksali puter umutite sa 1/2 kolicine secera, limunovom koricom, vanilom. Naizmenicno dodajte mleko i brasno i mutite dok ne dobijete gustu kremu.
3. 3
Ulupajte belanca sa drugom polovinom secera i lagano umesajte u prethodnu masu.
4. 4
Pecite u velikom plehu dok se blago ne zarumeni.
5. 5
Prokuvajte secer i vodu tako da dobijete sirup. Prohladite pa dodajte sok od limuna. Time premazite ohladjeni biskvit. Ostavite da malo upije. Presecite na pola, pa 1/2 premazite tankim slojem dzema od malina.
6. 6
Za kremu, uspilujte secer sa vodom. Umutite belanca i u tankom mlazu ulivajte vruc sirup od secera. Mutite dok se ne prohladi, desetak minuta, ( ja sam stavila ciniju u hladnu vodu da ubrzam proces hladjenja). Ovde mozete da pogledate i fantasticno objasnjenje sa slikama. U cvrsto ulupana belanca, dodajte kasiku po kasiku omeksalog putera.
7. 7
Koricu premazanu dzemom od malina premazite penom od belanaca i putera. Preklopite drugim slojem biskvita i ostavite da se ohladi. Isecite na kockice i prelivajte svaku kocku glazurom od secera.
8. 8
Za glazuru, prah secer umutite sa sokom od limuna. Trebalo bi da bude malo redje od meda. Po potrebi dodajte jos malo limunovog soka za redju glazuru ili jos malo prah secera za guscu. Prelivajte preko kockica kasikom sa svake strane, i ostavite da se stegne i da otkaplje suvisna glazura.

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 E8b5a0de043e3277a31d8d849af411f8_header

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 55b486d2af4fe8844eef2e85b8bb3700_view_l

Ovaj recept je sa Coolinarke...evo link pa pogledaj,mozda nadjes jos sta tamo :))

http://www.coolinarika.com/recept/ruzicasti-minjoni/











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 9:53 pm

Boske ovo lici na one italijanske "duga" kolacice, samo jos preliveni, njum, njum FAVORITE!
Nadji metalnu resetku, bilo kakvu, pa poredas minjone, ispod masni papir, i zalijes glazurom, polako, najlakse se "pokrije".
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 9:59 pm

Ma izvadim resetku iz sporeta...tako ja dekorisem,kad dodje vrijeme onih bozicnih kiflica...najlakse tako.
Hvala cure...valjda ce ispadne nesto.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 10:02 pm

Astra ::
Ma izvadim resetku iz sporeta...tako ja dekorisem,kad dodje vrijeme onih bozicnih kiflica...najlakse tako.
Hvala cure...valjda ce ispadne nesto.
Šta "fala cure "?
Ja postavio enckilopediju minjonologije još pre podne . Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 539287 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Sep 28, 2011 10:06 pm

Danubius ::
Astra ::
Ma izvadim resetku iz sporeta...tako ja dekorisem,kad dodje vrijeme onih bozicnih kiflica...najlakse tako.
Hvala cure...valjda ce ispadne nesto.

Šta "fala cure "?
Ja postavio enckilopediju minjonologije još pre podne . Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 539287 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 947953
Iiiiii sta cekas?! Napravi biusiness, pa prodaju minjone! Svako bi radije kupio nego pravio, ccccccc e jesi nedosjetljiv!
Nazad na vrh Ići dole
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 1:39 pm

Dali mozete da mi objasnite kako se kuva slatko i od kojeg voca se pravi ? Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 1:53 pm

Nado,slatko se kuha u principu,koliko voca,toliko i secera,na laganoj vatri i bez mjesanja(povremeno se prodrma serpa)....moze se kuhati od svega,dobro ukuhano se stavlja vruce u tegle i odmah zatvori.Ne treba nikakav konzervans...bar kod mene ostane cak godinama ocuvano.
Jedino je vazno za slatko od smokava da se moraju smokve prokuhati u 9 voda...valjda da izadje sva gorcina od mlecike u njima,ali je genijalno kad se napravi.

Neko ostavi voce posecereno cijelu noc,da pusti sok,pa ga tek onda kuha.
@napisi za koje voce te bas zanima,pa moze i tacan recept.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 3:09 pm

Hvala Astra, zelela bi da probam od jabuka, krusaka ili naranza.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Avg 01, 2012 2:54 pm

Da li neko zna gde bih mogla kupiti male kornete u NS? Hitno mi je!!!!!

Pitala sam u Barvallo prodavnici, nemaju! cherry
Nazad na vrh Ići dole
Slavena

Slavena


Location : sever
Datum upisa : 29.06.2012

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Avg 01, 2012 3:00 pm

Astra ::
Nado,slatko se kuha u principu,koliko voca,toliko i secera,na laganoj vatri i bez mjesanja(povremeno se prodrma serpa)....moze se kuhati od svega,dobro ukuhano se stavlja vruce u tegle i odmah zatvori.Ne treba nikakav konzervans...bar kod mene ostane cak godinama ocuvano.
Jedino je vazno za slatko od smokava da se moraju smokve prokuhati u 9 voda...valjda da izadje sva gorcina od mlecike u njima,ali je genijalno kad se napravi.

Neko ostavi voce posecereno cijelu noc,da pusti sok,pa ga tek onda kuha.
@napisi za koje voce te bas zanima,pa moze i tacan recept.

Astra upravo tako. Mislim taj omjer. Jedino ...
Kad se kuva slatko , prvo se skuva voda i secer , lagano , mora se sjediniti u gladak sirup ( kasikom iznad serpe proveriti, ako je sirup jedna nit onda je gotov ) .. tek onda se dodaje voce, par min.zavisi od vrste voca .. i gotovo. Barem moja majka tako kuva.
Voce ostane skoro pa citavo , ne izgubi mnogo ni boju, predivno! Mmm... jede2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Avg 01, 2012 4:00 pm

Lily ::
Da li neko zna gde bih mogla kupiti male kornete u NS? Hitno mi je!!!!!

Pitala sam u Barvallo prodavnici, nemaju! Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 99267
OVDE Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 601923926 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 2799 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 3310266187

I budu baš takvi kakve želiš . Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 58460
Samo malo treba da se potrudiš Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 98966
Ne znam...ja bih se setio gde sam ih video (ako je bilo u nekoj poslatičarnici ) pa pošalji darlinga da se tamo raspita ili iskamči da mu prodaju . Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 363104










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Avg 01, 2012 4:05 pm

Lilyka kod mene ih ima u gotovo svakoj radnji,pa ako ne nadjes,vikaj da ti saljem.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 8:42 am

Tajo hvala na ideji ali nemam vremena za praviti, inace moze da se napravi i od obladni..

Bosno moja, u subotu raano ujutro idem za Sid, nosim lapetope ali da li cu uhvatiti net kod mame- pitanje je ( na divlje naravski migg ) tako da je pitanje da li cu se moc javiti.. ali daj pogledaj molim te koliko kostaju i koliko ih ima u tom jednom pakovanju.. verujem da ima i ovde u NS ali samo trebam otkriti gde.. bila sam ubedjena da imaju u toj prodaavnici jer je fenomenalno opremljena, kad ono CVRC!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 9:28 am

Lily ::
Bosno moja, u subotu raano ujutro idem za Sid
Pa ćero draga ....pljuneš odande do Croatia ,a tamo ima sigurno ,*jevropa je to Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 4140304445 (ako nije plan da nosiš već iz NS ) Znaš da su te pogranične prodavnice opremljene "od igle do lokomotive " .










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 9:59 am

Nema bas nekih pogranicnih prodavnica, premda mi je najblizi Tovarnik na 5km a to je maleno selo.. tako daaaa.. ta solucija nije prihvatljiva!

U svakom slucaju hvala na savetu tajo! lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 11:08 am

Lily ::
Nema bas nekih pogranicnih prodavnica, premda mi je najblizi Tovarnik na 5km a to je maleno selo.. tako daaaa.. ta solucija nije prihvatljiva!

U svakom slucaju hvala na savetu tajo! Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 588796014
Ma najbolji savet je ovaj :
lepo kažeš darlingu : meni trebaju mali korneti ,imaš rok do tada i tada.Ne zanima me gde ćeš naći ,koliko platiti ,koliko dugo tražiti -treba mi -STVORI !
Inače.......... Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 903180 zaboravi ! (na duže vreme )
Ma za sat ćeš da imaš ,kaže tebi tvoj taja ..... Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 932704










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 2:26 pm

:smeh4: .. samo ti mene pouci kako to treba.. :smeh4: migg top88

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 2:47 pm

Lily ::
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 1938841101 .. samo ti mene pouci kako to treba.. Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 1938841101 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 558763 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 3260627570

To ti je univerzalni savet ,potiče još iz Trojanskih ratova .
Samo ti to primeni -i u ovom i u svim drugim slučajevima -dobijaš šta god poželiš ,garant . Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 961325 lol!
To te je ona tvoja mater forumska trebala naučiti Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 2759647142,šta mislš oklen* njoj "Jaguar" ,gliser , i svako drugo dobro i berićet ? Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 3655163590 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 217767
A ne da ja moram ....sramota od sede glave ,i još muško .... Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 98966










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyČet Avg 02, 2012 10:58 pm

Danubius ::
Lily ::
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 1938841101 .. samo ti mene pouci kako to treba.. Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 1938841101 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 558763 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 3260627570

To ti je univerzalni savet ,potiče još iz Trojanskih ratova .
Samo ti to primeni -i u ovom i u svim drugim slučajevima -dobijaš šta god poželiš ,garant . Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 961325 lol!
To te je ona tvoja mater forumska trebala naučiti Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 2759647142,šta mislš oklen* njoj "Jaguar" ,gliser , i svako drugo dobro i berićet ? Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 3655163590 Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 217767
A ne da ja moram ....sramota od sede glave ,i još muško .... Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 98966


Svaka ti ka Njegoseva! zubbb

Vala dobro zboris, svaka ti zlatna, poslusace te cera sigurno! top88
A mamu cu da "izgrdim" sto me nije sama tome naucila! spite :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptyNed Jul 14, 2013 1:28 pm

Ok..verovatno zavisi od ukusa ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:12 pm

E da vas vidim ,pre svega -kuvarice .
Znate li šta je ČURKALO ?  tongue










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:18 pm

Mhmm ... ne bih bas da nagadjam i lupam, pa cu se izjasniti da ne znam sta je.

Je li to od drveta?  

Mis´im, pomozi malo... lu6777 











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:31 pm

bosankaa ::
Mhmm ... ne bih bas da nagadjam i lupam, pa cu se izjasniti da ne znam sta je.

Je li to od drveta?  

Mis´im, pomozi malo... lu6777 
jeste našla u google..(inače nikad čula)
opet neko neguje tradiciju..to je nešto starinsko -koristilo se za mešanje ..(palenta.itd-slabo podataka ima)
DAJ SLIKU DA VIDIMO KAKO IZGLEDA
čurkalo (štapić sa tri izdanka na vrhu).










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:36 pm

Prva pomisao mi je bila da je u pitanju neka drvena kasika, ali ne znam tacno kakvog je oblika.

I onda mi u momentu prodje kroz glavu ona drvena posuda za gnijecenje bijelog luka...kako li se to zove?

Ajde kuvari i kuvarice pomazite...












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:44 pm

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Muzar_big

Mužar je posuda
Posudi od metala ili kamena s tucalom velimo mužar. U njoj moremo tucati/drobiti i smanjivati na primjer cukor, grubnu sol, kavu, papar ili biljke.

a nikako da se setim onog drugog naziva..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:55 pm

To vam je  ....seoska verzija "žice" za mešanje ,da ne kažem ,ručni mikser  smehsmeh 
Dakle ,ono što znate kao ovo
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQqxSjvFzZuIFp1QXzNCVrfejPm-oNskKllBx1TArqPfmzpA-2L0A

to je "čurkalo" dole u Srbiji .Spada u "stare alate" ,ali se koristi i danas .


Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Fdavkk

Evo i kako se radi sa tim .Između dva dlana ,pa "trljaš " a "lopatice" mešaju

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Kacamak1










Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySub Jul 26, 2014 2:59 pm

jbt  pored žice za mešanje koriste to ČURKALO..  :zubi3: ...
dobro za masažu i usput dobiješ žuljeve:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Jul 30, 2014 2:11 am

LIMUN

Čuva svežinu drugog voća

Ako niste pojeli celu jabuku, krušku ili neko drugo voće, premažite ostale kriške sokom limuna. Limunska kiselina će produžiti svežinu ostalog voća, sprečiće sušenje i promenu boje.

Protiv lošeg mirisa u kući

Tokom zime, kriške limuna možete držati na peći, na radijatorima i tako eliminsati loše mirise u kući, od duvana, kuvanja... Takođe, istrljajte limunom unutrašnjost kante za đubre, ručke na kuhinjskim elementima.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 EmptySre Jul 30, 2014 4:44 pm

Kijara-brm ::
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Muzar_big

Mužar je posuda
Posudi od metala ili kamena s tucalom velimo mužar. U njoj moremo tucati/drobiti i smanjivati na primjer cukor, grubnu sol, kavu, papar ili biljke.

a nikako da se setim onog drugog naziva..
AVAN... Imam jedan stari, od mesinga, malo je veći od ovoga, a koristim ga i danas, ako, recimo, želim da usitnim orahe, da ostanu komadići, za šećer, papriku, peršun, čajeve...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)   Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li neko zna? (nepoznanice u kulinarstvu)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Neko kao ja
» Zna li neko ovu pjesmu?
» Da ste vi neko na polozaju u vladi
» I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: