DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako i čime USISAVATE ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako i čime USISAVATE ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kako i čime USISAVATE ?

Ići dole 
+2
Astra
Danubius
6 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 11:35 am

Elem ,dobih ideju za ovu temu na osnovu nečega što pročitah na drugoj temi (bosankaa)
Najnovija vest za Srbiju da se moramo prilagoditi EU i po "snazi usisavanja" ,dakle biće zabranjena prodaja usisivača preko određene "jačine" ?
Usisivača ima raznih marki ,sistema i modela ,pa da malo o tome .
Čime vi usisavate ,i koliko  ste zadovoljni?

Kako i čime USISAVATE ? 2Q==










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 11:40 am

Dyson,zakon!

Kako i čime USISAVATE ? 14lr7ma
em vuce
em ne galami
em nema mjenjanja vrecica
em idealan sa prikljucima za svaki prostor
em lagan

ma sve pohvale za ovakav usisivac...jedino ne znam da je neko ogranicio jacinu,jer se prave da odvaljuju tapete sa zida kad hoces paucinu da skines smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 11:43 am

Imam jedan model Iskra,radjen po licenci AEG,ima dobrih 30 godina naklon i preko 2000 vati.Menjam samo kese,mada od kad ne mogu da nadjem original,vec od ovih sto radi nasa ,mala privreda,ume s vremena na vreme da iz njega izlazi previse prasine. booored Proverila sam i samo je u pitanju kvalitet materijala za kese. Inace,jede malu decu,kako kazu top88
Imam i noviji,sa vodenim filterom,isto preko 2000,dobar je,jedino sto mi smeta je neprijatan miris koji se siri dok usisavam trtrr  i ma sta stavila u vodu i dalje isto.Zato ga redje i koristim..
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 11:45 am

Ja mogu samo da potpisem sta je Astra napisala... 42u2











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 11:47 am

Tržište u Srbiji su preplavile razne marke usisivača (priča se da iza svega stoji tajkun Filip Zepter ) i trenutno (ako ja uopšte pratim trendove ) su "in" oni sa vodenom komorom .
Naravno -poželjno je da je i "marka" .
Ono što ja znam o ovoj temi ....može da piše LG i 2000 W ,ništa od efekta koji stoji u prospektu .
Možda sam staromodan ,ali  od svih ....najbolji usisvač u kući mi je obični, stari ,"Sloboda Čačak".
Jednostavan ,na platnenu "kesu" -to usisava i šrafove i eksere ,ako treba . 

Kako i čime USISAVATE ? Slika-potpuno-ispravan-usisivac-683294x640

Ovi ostali..."turbo" "high power" itd.....ništa .
Iskreno ....za moje "potrebe" bi bio najbolji onaj tip koji se naziva "industrijski" twister9

Kako i čime USISAVATE ? 150100130V










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 11:57 am

bosankaa ::
Ja mogu samo da potpisem sta je Astra napisala... 42u2

Kad je jos i ljubicanstven...ma milina gledat kad muz usisava smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 12:02 pm

smehsmeh

Ja svog muza vidjela da usisava poslednji put kad smo se zabavljali i to bas sa "Sloboda Cacak"...Mozda da ja ipak promijenim usisivac?











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 12:08 pm

bosankaa ::
smehsmeh

Ja svog muza vidjela da usisava poslednji put kad smo se zabavljali i to bas sa "Sloboda Cacak"...
Stvar je u nazivu i asocijaciji koju naziv daje . 42u2 bezzz

Otmenije kuće imaju "Kirby" (ne znam sadašnje cene ,ali se sećam da "to "košta preko 1000 eu)
No ,budućnost je ,izgleda ovo -robot -usisivač?

Kako i čime USISAVATE ? Vparquet-200x150










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 12:18 pm

Taj robot je dobar da kosi travu(takav isti sa funkciom kosenja) ali ne i da usisava....sredinu moze i Lia da mi odradi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Dec 14, 2014 12:43 pm

Mi imamo taj sa vodenom komorom i nije neka "marka" ali zaista radi posao, što reče Astra, kida tapete zlz
Imamo i jedan "Iskrin" kao ovaj što je Dani postavio sliku, njega izgleda muški više vole, pa se s tim posluži suprug zlz
Mojima sam uzela neki mali Samsungov i baš juče sam radila s njim, em je lagan, em nije bučan, em ima poseban spremnik za krupni otpad, tri filtera, nije na vodu ali zaista radi posao.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptySub Jan 24, 2015 9:06 pm

Nova generacija usisavača - manja snaga za jednaki učinak (upravo ono iz uvodanog posta)

Testirali smo novi usisavač Philips Performer Expert

Od rujna prošle godine na snazi su dvije direktive Europske unije 665/2013 i 666/2013 kojima se regulira proizvodnja, prodaja i oglašavanje usisavača. Direktive su donesene kako bi se poboljšala energetska učinkovitost usisavača. Tako nove generacije usisavača  od 1.9.2014.g. ne smiju  imati ulaznu snagu veću od 1600 W (od rujna 2017. maksimalna snaga će biti 900 W), moraju imati minimalnu učinkovitost čišćenja od 70 % za usisavanje prašine na tepisima te minimalnu učinkovitost čišćenja od 95 % za usisavanje prašine na tvrdim podovima.  



Nadalje, slično energetskim oznakama koje se obično mogu vidjeti na hladnjacima, perilicama rublja ili televizorima, od rujna 2014. novu energetsku oznaku moraju imati i usisavači. Ta nova energetska oznaka postavit će više standarde za radne značajke svih modela usisavača. Osim toga, moći ćete usporediti ista svojstva proizvoda u cijeloj ponudi usisavača, što će vašu kupnju učiniti transparentnijom i lakšom. Energetska oznaka naznačuje klasu energetske učinkovitosti i 5 dodatnih indikatora radnih značajki . Vrijednosti tih indikatora mjere se uz pomoć standardnih metoda testiranja koje su usvojili svi proizvođači u industriji.

Kao vlasniku psa i mačke,  do sad mi je oznaka snage bila glavni kriterij pri kupnji usisavača i oni ispod 2000W nisu dolazili u obzir. Kod usisavača mi je važno da jako dobro vuče prašinu i dlake iz tepiha i s namještaja (osobito s trosjeda, tapeciranih stolaca i sl.).

VIŠE  link










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyNed Avg 13, 2017 8:07 am

“Posle 68 godina čekanja da se pokvari ovaj otac svih usisivača, moji su ipak poklekli i kupili novi, ali u mom srcu on će uvek biti broj JEDAN !
Istorija prvi put pominje legendarni Slobodin usisivač u 48 veku p.n.e. Crteži i freske ovog besmrtnog čačanskog giganta nalaze se u svim drevnim kulturama, a najbrojniji su u Majanskim Kumapulku pećinama. Po njihovom verovanju, folkloru i predanju, Bog Marduk sa planete Osiris iz Zapadnokruščićanskog sasvežđa, spustio se na zemlju u vatrenim kočijama i ljudima darivao vatru i Slobodin usisivač.
Postoje i brojni crteži i zapisi na glagoljici na kojima se jasno prikazuje kako Egipćani plavim Slobodinim usisivačem usisavaju šenicu u Keopsovoj piramidi. Grčki filosof i istoričar Hepokle u svojim zapisima navodi da je lokalno stanovništvo vekovima usisavalo pustinje čačanskim zmajem i tako povećavalo površine obradive zemlje.
U Starom zavetu se napominje da je Mojsije Plavim usisivačem razdvojio more i tako napravio prolaz Jevrejima koji su iz Krajine bežali za Srbiju. Lokalni istoričar Zoran Janković insistira na tome da je Spartanski kralj Leonida sa svojih 300 hajduka, zvukom ovog usisivača plašio Persijske slonove koji su potom histerično skakali sa litice u Rzav.
Jurij Gagarin je potvrdio da iznad Jonosfere postoje samohodni Slobodini usisivači koji levitiraju i već bilionima godina usisavaju kosmičku prašinu, komete i asteroide koji ugrožavaju zemlju. U 300 milijardi godina postojanja ovog oca svih usisivača i elektronskih uređaja uopšte, nije zabeležen niti jedan jedini kvar. Slovački Institut Za Univerzitet na Vinči je 1456 godine ustanovio da ovaj usisivač i pokvaren radi !
HVALA TI ZA SVE OČE KOMUNISTIČKE TEKNOLOGIJE, NEK TI JE VEČNA SLAVA I HVALA… PRA PRA PRA UNUCI MOJI, ČEKAĆE VAS ISPRAVAN ! 
Kako i čime USISAVATE ? 20476130_809145649266350_1159242835340269160_n
-----
Verovatno će ovo zvučati smešno (naročito "dijaspori" koja verovatno odavno ima "turbo" i "vodene" )  ,ali moja mama ima upravo ovakav . 
I još uvek se računa za "najbolji u kući" . 
Ja imam  2 LG -a -ni "prineti" .Tri "filtera" ,a kada ga upališ ,prvo izbaci oblak prašine .
 Ovo je pravljeno da "vuče" i "traje" .
Istreseš kesu (platnenu) i teraj dalje . 










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyUto Nov 26, 2019 9:12 pm

Dyson, Nilfisk, Miele i na kraju kupim "žnj" marku, završava pos'o kao i bilo koji od navedenih.Praktičan, zauzima malo prostora(što je meni u nedostatku istog, jako bitno)stoji mi u kuhinji u ćošku.Svima na dohvat ruke.  zubic
A cijena smiješna!
Kako i čime USISAVATE ? 971f9910

I bome ću da naručim isti i za kući (u Bosni).
Tamo sam kupila Zanussi pa još sa kesama.
Niti je on nešto posebno jak, a i desi mi se da ne nađem uvijek kese za njega.
Sad kad sam i tamo izbacila tepihe, parket i pločice će mi usisati bilo kakav.
Tako da će "žnj" biti odličan!











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyUto Nov 26, 2019 11:42 pm

Kako i čime USISAVATE ? Usisiv10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptyČet Feb 15, 2024 3:25 pm

bosankaa ::
Dyson, Nilfisk, Miele i na kraju kupim "žnj" marku, završava pos'o kao i bilo koji od navedenih.Praktičan, zauzima malo prostora(što je meni u nedostatku istog, jako bitno)stoji mi u kuhinji u ćošku.Svima na dohvat ruke.  zubic
A cijena smiješna!
E pa ,kao stručnjaka -baš tebe da pitam .Uvoz iz Austrije ,70 eu .
Kako i čime USISAVATE ? 55566610
Šta misliš o ovome ? Navodno je "moćan" .
Nemam sreće sa usisivačima ,pa to ti je .Bar 5, sve neke "marke" -ma ništa .
Nema to "snage" .










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptySub Feb 17, 2024 6:54 pm

Koja snaga treba.Da čupa tapete ? zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptySub Feb 17, 2024 8:13 pm

Kijara-brm ::
Koja snaga treba.Da čupa tapete ? zubic

Da usisava kako treba.Kupio sam neki za usisavanje pepela iz peći .Ima "burence" od pola metra ,a filter (metalna mrežica ) debljine moje noge .Veći efekat je da "duvam u pepeo" nego što to išta "povuče" .

Kako i čime USISAVATE ? Usisivac-za-pepeo-1400w-novo-5425598927897-71786690261










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptySub Feb 17, 2024 9:09 pm

Danubius ::
bosankaa ::
Dyson, Nilfisk, Miele i na kraju kupim "žnj" marku, završava pos'o kao i bilo koji od navedenih.Praktičan, zauzima malo prostora(što je meni u nedostatku istog, jako bitno)stoji mi u kuhinji u ćošku.Svima na dohvat ruke.  zubic
A cijena smiješna!
E pa ,kao stručnjaka -baš tebe da pitam .Uvoz iz Austrije ,70 eu .
Kako i čime USISAVATE ? 55566610
Šta misliš o ovome ? Navodno je "moćan" .
Nemam sreće sa usisivačima ,pa to ti je .Bar 5, sve neke "marke" -ma ništa .
Nema to "snage" .

Industrijski usisivac za mokro/suvo usisavanje. Ja bas nisam ljubitelj tih "kombi" varijanti.
Inače, dobar usisivac... nije za svakoga isto. Sve zavisi od toga sta usisavamo?Parket,  plocice, tepih...da li imamo kucne ljubimce  itd. itd.
Ono sto je tebi dobro, ne znaci da ce biti dobro i nekom drugom.
Obicno svi gledaju "jacinu" ...dok na cetke se gotovo i ne obraca paznja. A zapravo je jako bitno kakve su cetke...i naravno da postoje ogromne razlike( za tepih, za plocice/parket , namjestaj). Danas, kada se ( mogu slobodno reci) razumijem, uvijek cu obratiti paznju na to kakve i koliko filtera ima usisivac. Da ima razlicite cetke. Da je jednostavan za odrzavanje.
Konkretno, meni moze posluziti bilo kakav, jer nemam tepihe. Znaci bitna mi je cetka za podove, mala cetka za namjestaj i lajsne i to je to.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? EmptySub Feb 17, 2024 9:26 pm

bosankaa ::


Industrijski usisivac za mokro/suvo usisavanje. Ja bas nisam ljubitelj tih "kombi" varijanti.
Inače, dobar usisivac... nije za svakoga isto. Sve zavisi od toga sta usisavamo?Parket,  plocice, tepih...da li imamo kucne ljubimce  itd. itd.
Ono sto je tebi dobro, ne znaci da ce biti dobro i nekom drugom.
Obicno svi gledaju "jacinu" ...dok na cetke se gotovo i ne obraca paznja. A zapravo je jako bitno kakve su cetke...i naravno da postoje ogromne razlike( za tepih, za plocice/parket , namjestaj). Danas, kada se ( mogu slobodno reci) razumijem, uvijek cu obratiti paznju na to kakve i koliko filtera ima usisivac. Da ima razlicite cetke. Da je jednostavan za odrzavanje.
Konkretno, meni moze posluziti bilo kakav, jer nemam tepihe. Znaci bitna mi je cetka za podove, mala cetka za namjestaj i lajsne i to je to.
Eto vidiš -uvek naučim nešto (a ne pitam tebe slučajno -nego kao profy-a ) "Industrijski" ? To je druga priča (trebalo bi)
Te "četke" (dodaci) ima svaki-nikada nisam koristio ? Samo onu osnovnu "lopatu" ?
Značu-da se pljune 70 eu i kupuje -vredi ?










Kako i čime USISAVATE ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Kako i čime USISAVATE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako i čime USISAVATE ?   Kako i čime USISAVATE ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako i čime USISAVATE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: