DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li su Srbi i Hrvati braća?

Ići dole 
+15
Diplomirani Duduk
ZoxZoja
el_vibrador
Gothic
Svemimir
Kijara-brm
montoya
debilko
podbarac
carpathia
pesma
boban111
Kica/Praja
Nut
Danubius
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySub Apr 18, 2015 7:02 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]" />



Pitali smo istoričare, genetičare i lingviste: Da li su Srbi i Hrvati braća?

Nedavno je internetom prostrujala vest da je ugledni hrvatski institut FA iz Zagreba otkrio kako je genetska podudarnost između Srba i Hrvata gotovo identična! Štaviše, pisalo je u vesti - Hrvati su nastali od Srba! Iako je ova "vest" izašla iz kuhinje kojoj je u Srbiji pandan Njuz.net, jedni su se ipak "primili", a drugi ozbiljno zapitali koliko su Srbi i Hrvati zaista slični, genetski, istorijski i lingvistički? I tačno je, slični su, naročito sa stanovišta moderne genetike - među Srbima i Hrvatima nema značajne genetske razlike. Ipak, te razlike nema ni između Srba i Albanaca, ili Hrvata i Bugara.

"Narodi nisu biološki entiteti"
Genetika uči da postoje veće genetske razlike unutar jedne nacije, nego između dva naroda.
Genetičar Oliver Stojković, šef Instituta za sudsku medicinu Medicinskog fakulteta u Beogradu, kaže da etničke grupe, kao što su Srbi i Hrvati, nisu biološki niti genetički entiteti.
- U svakoj analiziranoj populaciji postoji značajna količina genetičke raznolikosti, koja nam onemogućava da kod svih pripadnika jedne populacije nađemo neki zajednički genski beleg. Drugim rečima, mi ne možemo da nađemo neke biološke osobine (pa samim tim ni njihovu genetičku osnovu) po kojima možemo razlikovati pripadnike različitih etničkih grupa. Etničke grupe, pa ni balkanski narodi, nisu biološki ni genetički, entiteti, već sociološki konstrukti - kaže profesor Stojković.
Neke studije su pokazale da geografska bliskost dva naroda može da ima uticaj na izvesni stepen sličnosti genoma zbog mešanja pojedinaca.
- Ove genetičke studije samo su potvrdile ono što smo znali od ranije: sličnost između geografski bliskih etničkih grupa je veća nego kada su u pitanju prostorno i istorijski razdvojene etničke grupe - kaže profesor Stojković.
S druge strane, prema svemu što dosadašnja istoriografija i lingvistika znaju, Srbi i Hrvati su dva različita južnoslovenska plemena koji su se na prostore gde danas žive doselila u 7. veku, u vreme vladavine Vizantijskog cara Hiraklija.
Vera - uzrok najviše sukoba
Suštinski, najveća razlika između Srba i Hrvata je u veri, zbog čega su najčešće i ratovali. I jedni i drugi su izvorno, kao i svi Sloveni, na Balkan sa sobom doneli stara slovenska verovanja i mitove. Srbi prvi primaju hriščanstvo u 7. veku, a Hrvati u 8. Među jednima i drugima se u 10. veku razvija bogumilstvo, koje karakteriše protivljenje i rimskoj i vizantijskoj vlasti. Nakon velike šizme, raskola hrišćanstva 1054. godine na zapadne katolike i istočne pravoslavce, dolazi do slične podele između dva naroda. Iako taj proces nije tekao pravolinijski niti jednostavno i jednoznačno, u došlo je do onoga što imamo danas - Hrvati su se priklonili katoličanstvu, a Srbi pravoslavlju.
- Odnose između Srba i Hrvata kroz istoriju karakterišu nesporazumi, koji su nekad bili manje oštri, ali nekad su dovodili i do ratova. U svakom slučaju, nikad nisu bili potpuno mirni, uvek je nešto smetalo - kaže akademik istoričar Dragoljub Živojinović.
Jezik - bez Vukove reforme se ne bismo razumeli
Jedna od glavnih argumenata da su Srbi i Hrvati braća i dva veoma bliska naroda jeste sličnost njihovog jezika. Zašto mi danas govorimo, u suštini, istim jezikom kao Hrvati? Da nije bilo reforme jezika i usvajanja štokavskog dijalekta, da li bismo se danas razumeli sa njima?
- Na to pitanje nije lako odgovoriti. Ja nisam istoričar jezika, bavim se samo savremenim srpskim, ali znam da ni istoričari ne vole pitanja tipa "Šta bi bilo da nije bilo". Mislim da je usvajanje štokavskog kod Hrvata bilo manje-više neizbežno, jer su mu podrška bile želja za stvaranjem zajedničkog jezika sa stanovnicima Bosne, Srbije i Crne Gore, kao i dubrovačka književnost. Kajkavski i čakavski, naprotiv, bili su samo dijalekti bez ozbiljnije književne i kulturne tradicije - smatra lingvista Ivan Klajn.
15 vekova prijateljstva i rata
Srbi i Hrvati poslednjih 15 vekova žive jedni pored drugih, mešajući se i ratujući među sobom. U različitim vremenskim periodima bili su bliži, odnosno dalji. Nauka nema dokaza da su Srbi i Hrvati dva veoma različita naroda, kao što bi neki današnji Hrvati želeli, ali nema ni dokaza da su Srbi "stariji, jači i pametniji od Hrvata", ma koliko bi to pojedini ovdašnji velikosrbi voleli. I mi i oni smo samo mali slovenski narodi na Balkanu koji traže svoje mesto pod Suncem.
Originalno objavljeno na: [You must be registered and logged in to see this link.]



Bas mi je drago to cuti i citati. Za ove anti brace i ostala stoka pise sada crno na bijelo. naklon
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySub Jan 23, 2016 11:23 am

Samo ću preneti sa FB što mi izašlo na zidu (a to je prijatelj i kolega moje kolegnice zubarke ,valjda ) 
Više nego jasno .  drink2 rukuju se
----


[You must be registered and logged in to see this image.]


Zvonko Baraban
1 сат · 

nakon jučerašnje slavske trpeze kod brata srbina danas za marendu nešto lagano i dijetalno - jadranske lignje iz mojih vrša friško ulovljene ,u istom drustvu 
bujrum


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPon Feb 29, 2016 7:45 pm

Jašta .Evo ih ,k*o preslikani . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySub Mar 05, 2016 11:09 am

700 studenata iz Hrvatske došlo je u posetu kolegama iz Beograda .
Dočekani su trubačima ,a u planu je ,posle "akademskog" dela susreta i noćni provod . 
Može li se razlikovati ,koji su "naši" ,a koji" njihovi" ? 
Svi ljudi su braća ,kamoli tako bliski narodi kao Srbi i Hrvati .
Samo da nije poltičkog ološa i nacionalstičkog smeća koji ih gura u sukobe .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Avg 30, 2016 2:28 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
el_vibrador
בנו של ישראל



Datum upisa : 07.02.2012

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySre Avg 31, 2016 9:56 am

Citat :
„Nacionalizam je, pre svega, paranoja". „Kolektivna i pojedinačna paranoja. Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega posledica gubljenja individualne svesti; te, prema tome, kolektivna paranoja i nije ništa drugo do zbir individualnih paranoja doveden do paroksizma. Ako pojedinac, u okviru društvenog projekta, nije u stanju da se „izrazi", ili zato što mu taj društveni projekt ne ide na ruku, ne stimuliše ga kao individuu, ili ga sprečava kao individuu, što će reći ne daje mu da dođe do svog entiteta, on je primoran da svoj entitet traži izvan identiteta i izvan tzv. društvene strukture. Tako on postaje pripadnik jedne slobodnozidarske skupine koja postavlja sebi, bar na izgled, kao zadatak i cilj probleme od epohalne važnosti: opstanak i prestiž nacije, ili nacija, očuvanje tradicije i nacionalnih svetinja, folklornih, filozofskih, etičkih, književnih, itd. Sa teretom takve, tajne, polujavne ili javne misije, N.N. postaje čovek akcije, narodni tribun, privid individuuma. Kad smo ga već sveli na tu meru, na njegovu pravu meru, pošto smo ga izdvojili iz krda, i skinuli ga sa slobodnozidarske lože, u koju se on sam smestio, ili gde su ga drugi smestili, imamo pred sobom individuu bez individualnosti, nacionalistu, rođaka Žila. To je onaj Sartrov Zil, koji je porodična nula, čija je jedina osobina da ume da prebledi na pomen jedne jedine teme: Engleza. To bledilo, to drhtanje, ta njegova „tajna" da. ume da prebledi na pomen Engleza, to je jedino njegovo društveno biće i to ga čini značajnim, postojećim: nemojte pred njim pominjati engleski čaj, jer će vam svi za stolom početi namigivati, davače vam znake rukama i nogama, jer Žil je osetljiv na Engleze, zaboga, pa to svi znaju, Žil mrzi Engleze (a voli svoje, Francuze), jednom rečju, Žil je ličnost, on postaje ličnost zahvaljujući engleskom čaju. Ovaj i ovakav portret, primenjiv na sve nacionaliste, može se slobodno, a po ovoj shemi, razviti do kraja: nacionalista je, po pravilu, kao društveno biće, i kao pojedinac, podjednako ništavan. Izvan ovog opredeljenja, on je nula. On je zapostavio porodicu, posao (uglavnom činovnički), literaturu (ako je pisac), društvene funkcije, jer su one isuviše sitne u odnosu na njegov mesijanizam. Treba li reći da je on, po opredeljenju, asketa, potencijalni borac koji čeka svoj čas. Nacionalizam je, da parafraziram Sartrov stav o antisemitizmu, „potpun i slobodan izbor, globalan stav koji čovek prihvata ne samo prema drugim nacijama nego i prema čoveku uopšte, prema istoriji i društvu, to je istovremeno strast i koncepcija sveta". Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, što će reći nacionalne, što će reći vrednosti nacije kojoj pripada, etičke i političke, a za ostale se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe — nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angažovanje koje ne iziskuje truda. Ne samo pakao to su drugi, u okviru nacionalnog ključa naravno, nego i: sve što nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko ...) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, dakle, totalitarna ideologija. Nacionalizam je, uz to, ne samo po etimološkom značenju, još poslednja ideologija i demagogija koja se obraća narodu. Pisci to najbolje znaju. Stoga je pod sumnjom nacionalizma svaki pisac koji deklarativno izjavljuje da piše „iz naroda i za narod", koji svoj individualni glas tobože potčinjava višim, nacionalnim interesima. Nacionalizam je kič: u srpskohrvatskoj varijanti, borba za prevlast oko nacionalnog porekla LICITARSKOG SRCA. Nacionalista, u principu, ne zna ni jedan jezik, niti tzv. varijante, ne poznaje druge kulture (ne tiču ga se). Ali stvar nije tako prosta. Ako zna neki jezik, što će reći da kao intelektualac ima uvid u kulturno nasleđe neke druge nacije, velike ili male, to mu znanje služi samo tome da uspostavlja analogije, na štetu onih drugih, naravno. Kič i folklor, folklorni kič, ako vam se tako više sviđa, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalističke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalističke. Insistiranje na famoznom couieur locale-u takođe je, ako je izvan umetničkog konteksta (što će reći ako nije u službi umetničke istine), jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog. Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalističke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više, mi koljemo (kad se mora), ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholičari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik čist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, estetičke, etičke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo. Treba biti bolji samo od svoga brata ili polubrata, ostalo me se i ne tiče. Skočiti malo više od njega, ostali me se ne tiču. To je ono što smo nazvali strah. Ostali čak imaju pravo da nas dostignu, da nas prestignu, to nas se ne tiče. Ciljevi nacionalizma uvek su dostižni ciljevi, dostižni jer su skromni, skromni jer su podli. Ne skače se, ne baca se kamena s ramena da bi se dostigao svoj sopstveni maksimum, nego da bi se nadigrali oni, jedini, slični a tako različni, zbog kojih je igra započeta. Nacionalista se, rekosmo, ne boji nikog, osim svoga brata. Ali od njega se boji strahom egzistencijalnim, patološkim: pobeda izabranog neprijatelja jeste njegov apsolutni poraz, ukidanje njegovog bića. Pošto je strašljivac i nikogović, nacionalista ne ističe sebi više ciljeve. Pobeda nad izabranim neprijateljem, onim drugim, jeste apsolutna pobeda. Stoga je nacionalizam ideja beznađa, ideologija mogućne pobede, zagarantovana pobeda, poraz nikad konačan. Nacionalista se ne boji nikoga, „nikoga do boga", a njegov bog jeste bog po njegovoj meri, bledi rođak Žil, negde za nekim drugim stolom, njegov brat rođeni, isto toliko nemoćan koliko i on sam, „ponos porodice", porodični entitet, svesni i organizovani deo porodice i nacije — bledi rođak Džim. Rekli smo, dakle, biti nacionalista znači biti individuum bez obaveze. „To je kukavica koja ne želi da prizna svoj kukavičluk; ubica koji potiskuje svoju naklonost ka ubistvu, nemoćan da je sasvim priguši a koji se, ipak, ne usuđuje da ubije, osim iz potaje ili iz anonimnosti gomile; nezadovoljnik koji se ne usuđuje da se pobuni iz straha od konsekvenci svoje pobune" — slika i prilika citiranog Sartrovog antisemite. I odakle, pitamo se, taj kukavičluk, to opredeljenje, taj zamah nacionalizma u naše doba? Pritisnut ideologi jama, na marginama društvenog kretanja, zbijen i izgubljen među konfrontiranim ideologijama, nedorastao individualnoj pobuni, jer mu je ona uskraćena, individuum se našao u procepu, u praznini, ne učestvuje u društvenom životu a društveno biće, individualista a individualnost mu uskraćena u ime ideologije, i šta mu preostaje drugo nego da svoje društveno biće traži drugde? Nacionalista je refulirani individualista, nacionalizam je refulirani (kolektivni) izraz tog i takvog individualizma, ideologija i antiideologija..." (Poetika, knjiga druga, str. 174—181).

D.Kis:"Cas Anatomije"
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Jan 24, 2017 12:45 pm

Naravno .Zemlje gde je više nego lako zaludeti dobar deo stanovništva otrcanim demagoškim parolama ,pa odmah ima na hiljade "za dom spremnih" ili onih što "život daju ,Kosovo ne daju" ,pri tome ne razmišljajući zašto i kako žive ,i šta će biti sa njihovom decom ,a ne decom i egzistencijom onih koji im bacaju "koske" ,moraju se tretirati kao "braća" . 
Ali po -gluposti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Feb 05, 2017 2:02 am

Nesto se gadno politicari u mojoj drzavi poceli zalagati za vojni rok.
Nema problema sto se mene tice.
No rado cu ih podsjetiti na jednu staru; "vodi primjerom".
U slucaju bilo kakvog sranja, ocekujem Katarinu Grabar-Kitarovic da prodje vojnu obuku (sastavi-rastavi [100 jebenih puta dnevno], 15 dana bez hrane [kolji vjeverice], 3 sata sna dnevno, trcanje 20km pod opremom od 40kg.
No? Naravno, lakse vam je tudje sinove i kceri slati u smrt zar ne?
Cak niste ni smece. Ispod smeca ste. Da vas deklariram kao amebe - to bi vam bio kompliment.
Kad si malo bolje razmislim, nazvati vas ljudima - i to je uvreda za ljudskost.
Jebite se.
Jebite se i Vi i Vase ideje o "pripremi za rat".

Moj prijatelj s FB Ivan


Zašto mislim da bi se ovako nešto moglo naći i na mom zidu uz malu izmenu imena. Istina naši "glavnokomandujući" su valjda služili vojni rok ali mogu da se podsete. A nek pošalju svoje sinove i unuke na obuku pa onda nek spremaju našu decu. Pošteno?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Feb 05, 2017 11:23 am

ZoxZoja ::


Zašto mislim da bi se ovako nešto moglo naći i na mom zidu uz malu izmenu imena. Istina naši "glavnokomandujući" su valjda služili vojni rok ali mogu da se podsete. A nek pošalju svoje sinove i unuke na obuku pa onda nek spremaju našu decu. Pošteno?
O tome se i radi .Vučić nije služio vojsku ,a ni Dačić , kao ni cela bulumenta kojom su okruženi ,jer su sve to "mladi i perspektivni kadrovi" ,eventualno ih zapalo "civilno" u kakvoj kancelariji .Isto je bilo isa predhodnom ekipom ,ne sećate se da je "mali Marko" bio nesposoban za služenje vojnog roka ,ali sposoban za sve drugo ? 
Isto je i sa ostalom "patriotskom" ekipom koja je spremna da "ratuje" po društvenim mrežama ,te se tamo slika sa pumparicama i heklerima .Znate kada bi videli Veljka Ražnjatovića ,Šijana ,Milenkovića , Kostadina Terzića ,Mitrovićevog sina  i sličnu istaknutu srpsku "zlatnu mladež" u uniformi i na nekom ratištu ? Nikada ...sem što bi možda pozirali u kakvoj maskirnoj uniformi za novine .
Isto je i u Hrvatskoj . 
I tamo i ovde bi pokupili "navijače" ,kriminalce iz zatvora u zamenu za oslobađanje kazne ,za "dobrovoljce" ili "dragovoljce" i masovno mobilisali sirotinjsku decu u "regularnu vojsku" da oni ratuju . 
Čak i da vrate obavezni vojni rok ,za vojsku su potrebne pare i školovani  kadar . Da li bi vi dali vaše dete da bude po vašljivim i zapuštenim kasarnama ,da jede konzerve stare 20 godina ,i da bude glineni golub NATO koga će "obučiti" "vojnici po ugovoru" ,tj likovi koji imaju dva oka, dve ruke i noge i nikakvo zanimanje ,jer nisu ništa "završili" ,a biti "vojnik po ugovoru" niko neće da bude ,pa ih "zapalo" ? 
Već smo te filmove gledali ,nismo valjda toliko glupi pa da još jednom nasednemo,na "patriotizam" i ostala sranja koja se završe tako što se prvopomenuti obogate da i praunuke zbrinu "široko" ,a drugopomenuti izginu i obogalje  ? 
Zato je većina država uvela plaćenu vojsku ,pa neka ratuje ko hoće .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Feb 05, 2017 11:50 am

Ako pogledate mene i daljinskog....Srbin i Hrvatica...bez greske brat i sestra....a za malo ko dvije sestre....znaci,teorija o srodstvu potvrdjena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Feb 05, 2017 12:30 pm

Ovo mora biti jasno i logično svakome ko imalo razmišlja!
Dolinac ::
Etničke grupe, pa ni balkanski narodi, nisu biološki ni genetički, entiteti, već sociološki konstrukti - kaže profesor Stojković.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPet Mar 24, 2017 11:31 pm

Uvek bili, uvek će i biti. Hrvati su izmišljen narod, to su sve Srbi.

Političari su ti koji nas svađaju ali se činjenice nikada neće promeniti
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 4:43 pm

Black Wizard ::
Uvek bili, uvek će i biti. Hrvati su izmišljen narod, to su sve Srbi.

Političari su ti koji nas svađaju ali se činjenice nikada neće promeniti


Daj ti meni reci molim lijepo sto ti trosis?

Kako mogu Hrvati biti izmisljeni narod?
Kopiras netko znanje iz podruma, od ljudi koji samo provociraju i te vrste ljudi koji traze samo sukob i rat.



Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 4:49 pm

Dolinac ::
Kako mogu Hrvati biti izmisljeni narod?

Tako što su to Jugosloveni.

Dolinac ::
Kopiras netko znanje iz podruma, od ljudi koji samo provociraju i te vrste ljudi koji traze samo sukob i rat.

Niti tražim sukob, niti rat. Već sam rekao da smo uvek bili jedno i da ćemo uvek biti jedno. Jer vi ste mi a mi smo vi. Ne postoje Hrvati i Srbi. Postoje Jugosloveni
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 4:55 pm

Black Wizard ::
Uvek bili, uvek će i biti. Hrvati su izmišljen narod, to su sve Srbi. i

a Srbi su Bosnjaci.... smehsmeh

cim mi pricamo istim jezikom mi smo isti narod.....ja ne pravim razliku a bome necete ni vi bar na obom mjestu.....privat bujrum.


Poslednji izmenio Astra dana Uto Apr 04, 2017 4:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 4:57 pm

Jugosloveni kao nacionalnost ne postoji i nije nikad postojala Black.

Hrvati su jedno pleme, iz danasnjeg Irana poticu. Povjest kaze i pise kao sve ostalo. Prvi zapisci su u 2 i 3 stoljecu pronadjeni itd. Pise ti sve u netu.

Slavenski narod jeste ali nacionalitet je nesto drugo. To neznaci sada da su Srbi bolji ili losi ili obrnuto, Hrvati bolji itd.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 4:58 pm

Astra ::
a Srbi su Bosnjaci.... smehsmeh

Vrlo verovatno. Moguće i obratno.

Astra ::
cim mi pricamo istim jezikom mi smo isti narod.....ja ne pravim razliku

Upravo tako. Kako može biti Hrvat kad priča spskim jezikom a "hrvatski jezik" postoji samo u Hrvatskoj i nigde van nje ... Dakle, stvar je vrlo jasna
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:00 pm

a srpski jezik postoji i u Holandiji..... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:01 pm

Dolinac ::
Hrvati su jedno pleme, iz danasnjeg Irana poticu. Povjest kaze i pise kao sve ostalo. Prvi zapisci su u 2 i 3 stoljecu pronadjeni itd. Pise ti sve u netu.

Ne edukujem se preko interneta jer na internetu uglavnom pišu nacionalisti. Zavisno od naroda i tekstovi im se u svemu razlikuju.

Hrvatska nikad nije bila država. Nema jezik, nema istoriju. Najviše što je Hrvatska ikada bila jeste NZH, samoproklamovana nezavisna država. Dosta ranije, bila je banovina austrougarske. Jezik kojim Hrvti govore je srpski jezik. Takozvani hrvatski jezik govori se samo u Hrvatskoj i jedino tamo i postoji
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:01 pm

Astra ::
Black Wizard ::
Uvek bili, uvek će i biti. Hrvati su izmišljen narod, to su sve Srbi. i

a Srbi su Bosnjaci.... smehsmeh

cim mi pricamo istim jezikom mi smo isti narod.....ja ne pravim razliku a bome necete ni vi bar na obom mjestu.....privat bujrum.

Po zapiscima su Bosnjaci mada i to nije nacionalnost (izmisljena rijec) su podrijeklom Srbi,Hrvati i Bugari. Ima oko prilike 5% Turaka izmedju njima, to sam tako citao po netu.

Nemora biti izvor bilo koji tocan koji citam ili pronadjem. Ali neka budne 50% u istini, meni je to dovoljno. Mada se ja nebavim politikom, nacijom , vjerom itd. To nije moj hobi ili slicno.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:04 pm

Ako nije tvoj hobi što se javljaš na temi?  smehsmeh
Svrbe te prstići :)

Bleki gde ja onda živim?

Znala sam da nisam sa ove planete.   smehsmeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:06 pm

Black Wizard ::
Dolinac ::
Hrvati su jedno pleme, iz danasnjeg Irana poticu. Povjest kaze i pise kao sve ostalo. Prvi zapisci su u 2 i 3 stoljecu pronadjeni itd. Pise ti sve u netu.

Ne edukujem se preko interneta jer na internetu uglavnom pišu nacionalisti. Zavisno od naroda i tekstovi im se u svemu razlikuju.

Hrvatska nikad nije bila država. Nema jezik, nema istoriju. Najviše što je Hrvatska ikada bila jeste NZH, samoproklamovana nezavisna država. Dosta ranije, bila je banovina austrougarske. Jezik kojim Hrvti govore je srpski jezik. Takozvani hrvatski jezik govori se samo u Hrvatskoj i jedino tamo i postoji

Tocno je da Hrvatska nije nikad imala drzavu a znas zasto?


Zato sto je bila Kraljevina u zadnjim stoljecima a mozda nisi znao, Bosna je bila Kraljevina tu se i prvi kralj bio krunisao,Kralj Tomislav.
Upravo danasnja Hrvatska je pod krajina Bosne. To mnogi neznaju itd.
A danasnja Kruna lezi jos uvjek u Vatikanu.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:07 pm

Ništa nije smešno ljudi. Naprotiv, žalosno je. Vrlo žalosno. Ako smo do sada bili ovoliko odeljeni, mogu tek sada da zamislim šta će se dešavati ...
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:08 pm

Svi smo mi makar truncic nacionalisti i natezemo vodu na svoj mlin....evo i ja sam potpuno apoliliticna ali kad osjdtim provokaciju proradi onaj truncic.....ovakve teme sam svakako planirala zakljucati i odloziti.....dok ide razgovor mirnim tokom....ok....cim krenu varnice da znate da je katanac.
Volim se nasaliti da smanjim tenzije....samo zato se javim na ovakvim temama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:09 pm

Kijara-brm ::
Ako nije tvoj hobi što se javljaš na temi?  smehsmeh
Svrbe te prstići :)

Bleki gde ja onda živim?

Znala sam da nisam sa ove planete.   smehsmeh


Pa Kijara ako netko napise da si ti recimo izmisljena osoba sto bi radila?

Mislim da bi odgovorila na njegov post,jer nije korektno sto pise itd.

Priznaj da sam u pravu malkice naklon
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:10 pm

Dolinac ::
Upravo danasnja Hrvatska je pod krajina Bosne. To mnogi neznaju itd.
A danasnja Kruna lezi jos uvjek u Vatikanu.

Blacki nebubaj onako bez znanja, procitaj malo intersuj se i nemoj uvjek sve vjerovati sto se pise.

Pa, izgleda da nisam jedini koji "buba bez znanja". Pitam se samo koliko Tonija to znaju i koliko ostalih nemaju pojma o tome

Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:12 pm

Black Wizard ::
Ništa nije smešno ljudi. Naprotiv, žalosno je. Vrlo žalosno. Ako smo do sada bili ovoliko odeljeni, mogu tek sada da zamislim šta će se dešavati ...

Nije tu nista zalosno Blaki, razlicito pleme to jest nacionalnost ali slicni obicaji, jezik itd. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:13 pm

Astra ::
Svi smo mi makar truncic nacionalisti i natezemo vodu na svoj mlin....evo i ja sam potpuno apoliliticna ali kad osjdtim provokaciju proradi onaj truncic.....ovakve teme sam svakako planirala zakljucati i odloziti.....dok ide razgovor mirnim tokom....ok....cim krenu varnice da znate da je katanac.
Volim se nasaliti da smanjim tenzije....samo zato se javim na ovakvim temama.
Upravo tako.
Evo mene Doli smestio uu Bosnu.Pa pozdrav svima iz Bosne.  :brdski2:
Niti sam ograničena po pitanju vere ,ni mesta /grada/države gde živim.
Samo nek je mir.
Daj Bože da je svuda tako.
Svako će imati svoju priču -a ja baš nisam deo toga ,samo da razbijem malo temu na zezanje kao Astra.
Ipak smo mi forum-EX YU.  ziveli1

Doli nemam nameru da se nastavljam.
Gledam kakav je ko čovek ,a ne šta i ko je.(zaebite istoriju,i zabavljajte se )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:18 pm

Black Wizard ::
Dolinac ::
Upravo danasnja Hrvatska je pod krajina Bosne. To mnogi neznaju itd.
A danasnja Kruna lezi jos uvjek u Vatikanu.

Blacki nebubaj onako bez znanja, procitaj malo intersuj se i nemoj uvjek sve vjerovati sto se pise.

Pa, izgleda da nisam jedini koji "buba bez znanja". Pitam se samo koliko Tonija to znaju i koliko ostalih nemaju pojma o tome



Ti i nevidis koliko negativnost pises i mislis na ovu temu, ostajem kao uvjek objektivan, sa znanjem i logikom.
Ti mozes i dalje da tumacis svoje misljenje ili vidjenje. Ali dokazi, zapisci itd. su dokazani.

Pa ako i to sve ne pomaze, otidji u Split ili Dubrovnik, Museum Hrvata itd.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:22 pm

A nas Bosance ko jebe , eeee neće moćiii zlz










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyUto Apr 04, 2017 5:23 pm

Mi cemo se izmedju sebe , medo ♥
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Dec 02, 2018 10:33 pm

Jesu -naročito kad nisu u "voljenim domovinama" gde ih svaki čas neko poziva na "domoljublje "& "patriotizam" .
Juče su igrali Sakramento Kingsi protiv Indijane ( 111:110 )

Bogdan Bogdanović (Srbin,reprezentativac ) je predvodio svoj tim do velikog trijumfa. Ubacio je 20 poena i imao šest asistencija. S druge strane, blistao je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, koji je bio najefikasniji na meču sa 27 postignutih poena.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ono što je Bogdan imao da kaže o "ljutom protivniku" Bojanu je bilo -"On je pobedio u poenima ,ja sam ipak dobio meč" -i onda su se obojica nasmejali .

Šta njih razlikuje ? Mesto rođenja i dva slova u imenu ? A šta ih vezuje tamo u Americi ?
Mnogo toga . Braća ,bre.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Mar 22, 2020 10:18 pm



27 tis. pregleda · prije 26 min ·
Hvala vam, susjedi, hvala! Nevjerojatnu podršku svim Zagrepčanima i drugim stanovnicima Hrvatske pogođenim u potresu odali su večeras stanovnici Beograda, Sarajeva, ali i drugih gradova u okolnim država. Točno u 20 sati gromoglasan pljesak se počeo oriti s prozora, a nama nije ostali ništa drugo nego naježiti se. I još jednom zahvaliti! Opširnije: [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySre Dec 08, 2021 11:48 pm

Danas u 14 časova okončan je performans umetničkog dua - Igora Zenzerovića iz Pule i Nataše Milojević iz Beograda - pod nazivom "STUDIJA JEDNOG ZAGLJAJA".
Zagrljaj dvoje umetnika koji se u toku neprekidnih 23 časa i 59 minuta, uprkos veoma lošim vremenskim uslovima bez prekida odvijao ispred Gelerije ULUS u Knez Mihajlovoj ulici, izazvao je veliku pažnju prolaznika i potaknuo brojna pitanja u današnjem vremenu nomalizacije fizičke distanciranosti.
Performans "STUDIJA JEDNOG ZAGLJAJA" realizovan je u sastavu programa Jesenje izložbe ULUS-a pod nazivom "VANREDNO STANJE".
Delimo sa vama fotografije Dragana Mujanovića koje su zabeležile trenutke dugotrajnog zagrljaja mladih umetnika. Poruka je jasna.

[You must be registered and logged in to see this image.]

----

A od mene -*ebite se domoLjubi i patriJote SrBske  .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Dec 12, 2021 7:34 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Dec 12, 2021 11:47 am

Eugen Grafvajer ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa da .To je dovelo do sporazuma Cvetković -Maček (1939)
Time je Hrvatska banovina dobila sporne terotorije ,a Kraljevina Jugoslavija sačuvana .
A onda je došao đavo po svoje (Hitler ,II svetski rat )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPet Jun 16, 2023 10:56 am

Kako inače objasniti 7 Grand Slem titula ,koje je Nole osvojio sa Ivaniševićem kao trenerom ?
Zabole njih "ko je šta" -zajedno su "pokorili svet" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPon Jun 19, 2023 9:29 pm

Danubius ::
Kako inače objasniti 7 Grand Slem titula ,koje je Nole osvojio sa Ivaniševićem kao  trenerom ?
Zabole njih "ko je šta" -zajedno su "pokorili svet" .
I pokupili lovu .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2023 11:25 am

Dvojica Hrvata su se pridružili devojčici  Nini iz NS -i oni prodaju krofne za lečenje Niniog tate .
Skupili su 650 eu ,uplaćeno na račun .
Bravo !

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sa protesta "Srbija protiv nasilja "

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Jul 07, 2023 8:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPon Jul 03, 2023 8:27 am

Dragi prijatelji i kolege u grupi. Poklanjam ovu svoju gitaru koja je prošla svašta u životu i ima jako živopisnu istoriju. Od mojih prvih tezgi i prvih javnih nastupa do toga da je bila ukradena pa pronadjena posle 4 godine. Verujem da je sudbina da nastavlja dobra dela . Uslov je da se ponudi najviše i uplati na žiro račun sa slike za pomoć maloj Ireni Čeperković koja boluje od Wegenerove granulomatoze i da joj se omogući šansa za lečenje i obezbedi bezbrižno detinjstvo. Žiro Račun: 205-9001021768560-49 Irena Čeperković Kontakt 066301834 Onaj ko ponudi najveću cifru do sutra u 20h stupa sa mnom u kontakt i nakon uplate što mi pošalje dokaz , može da preuzme gitaru ili lično ili šaljem onsvom trošku. Dakle , meni ne uplaćujete već na ovaj žiro račun. Početna cena je 20000 dinara , a ponude dajte u inbox. Na kraju licitacije cu objaviti ime i novog vlasnika gitare. Naravno i svi drugi ljudi dobre volje mogu neobavezno da pomognu...

Filip Toni Perdic  (momak je gitarista iz Hrvatske )



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPet Dec 22, 2023 11:38 am

kaka braća ba...de ba ne buncajte... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

rvati seru u šalicu, srbi u šolju... smehsmeh

rvati lete zrakoplovom, srbi aviJonom... smehsmeh

rvati pušu, srbi duvaju... smehsmeh

i milujun primjera i di da budu braća, jedino kad su vani pa najebu, onda svi pizde zemoooo...  smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Datum upisa : 15.07.2023

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptyPet Dec 22, 2023 1:23 pm

Srbi ili Srbijanci? zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySub Dec 23, 2023 9:47 pm

Mi to nećemo dočekati ,suviše je zla posejano .
Ali....mladi koji nisu ni rođeni tokom zla koje smo mi preživeli....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ima nade.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 EmptySub Dec 23, 2023 10:02 pm











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su Srbi i Hrvati braća?   Da li su Srbi i Hrvati braća? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li su Srbi i Hrvati braća?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije
» HRVATSKA I HRVATI
» od kude su Srbi ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: