DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)

Ići dole 
+12
Gothic
Zana
bosankaa
AstrinaKomsinica
Krupljanka
Samhain
Harite
Amisela
svilanaasvaltu
ANDJEO82
Kijara-brm
Astra
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Nov 30, 2008 7:38 am

First topic message reminder :


  • Vrijeme došašća obuhvaća 4 nedjelje prije Božića, a prva nedjelja je najbliža blagdanu sv. Andrije apostola (30. XI.). Crkva u došašću posvješćuje velike događaje povijesti spasenja. U sjevernim krajevima naše domovine vjernici u vrijeme došašća rado dolaze na tzv. rane mise »zornice«
  • Riječ došašće dolazi od latinske riječi adventus (advenire = doći, dolaziti).
  • Vrijeme došašća dvojakog je značenja: vrijeme priprave za Božić, kada se slavi prvi dolazak Sina Božjega k ljudima na zemlju, i vrijeme iščekivanja drugoga Kristova dolaska, na svršetku svijeta.
  • Slavljenje došašća nastalo je po uzoru na korizmu. U Crkvi se najprije slavilo Kristovo uskrsnuće (svake nedjelje), a potom i godišnji blagdan Uskrsa, kojemu je prethodila priprava kroz korizmu. Slavljenje Božića u Rimu zasvjedočeno je sigurno već 25. prosinca 354. godine.
  • Neki vide početak slavljenja Došašća kod sv. Hilarija (Galija), koji oko 366. godine piše da se Crkva svake godine priprema kroz tri sedmice za Spasiteljev dolazak. Drugi opet vide početak došašća u odredbi koncila iz Zaragoze (Španjolska) 380. godine da od 17. prosinca nikomu nije dopušteno ni jednog dana izostajati od crkve, niti se skrivati po kućama, niti bosonog hodati, nego treba hitjeti u crkvu.
  • Godine 490. godine, biskup Perpetuus iz Toursa službeno proglasio Došašće pokorničkim vremenom u Franačkoj, naređujući post u tri dana svakog tjedna od 11. studenog (blagdan svetog Martina) do Božića. Ovo četrdesetodnevno vrijeme posta, slično Korizmi, originalno se nazivalo Quadragesima Sancti Martini (Četrdesetodnevni post svetog Martina). Čitanja prilikom euharistijskog slavlja uzimala su se iz Korizmenog vremena. Sv. Grgur iz Toursa (+ 594.) govori o pokorničkom vremenu od dana sv. Martina, 11. studenoga, do Božića, te o tri posna dana u tjednu. A koncil u Toursu (567) određuje da u samostanima treba postiti kroz mjesec prosinac, do Božića. Koncil u Mâconu (580) određuje da od dana sv. Martina do Božića (6 tjedana, kao i u korizmi) treba postiti svakog ponedjeljka, srijede i petka, te da se božanska služba treba slaviti kao u korizmi. Toga su se držali u galikanskoj (Francuska), mozarapskoj (Španjolska) i ambrozijanskoj Crkvi.
  • Vrijeme Došašća Rimske liturgije, koja se razvila stoljeće nakon one franačke crkve, nije bilo pokorničko, nego slavljeničko, vrijeme radosti i priprema za Božić. Kada je Crkva ujedinila liturgijsko vrijeme, nepokornička priroda rimskog Došašća bila je u sukobu sa dužom i pokorničkom praksom galskog Došašća.
  • U 13. stoljeću je postignut kompromis, koji je kombinirao post i pokornički karakter galskog običaja s misnim tekstovima i kraćim četverotjednim ciklusom rimske liturgije Došašća. Neki su u 4 nedjelje priprave za Božić simbolično vidjeli 4 tisuće godina od Adama do Krista. Liturgija Došašća ostala je nepromijenjena sve do II. Vatikanskog koncila, koji je uveo manje izmjene kako bi jasno odredio duh korizmenog i vremena Došašća. Nekada je došašće bilo obilježeno postom u određene dane, a Badnjak postom i nemrsom. Danas nema više tih obveza, ali nema ni zabrane. Crkva u vrijeme došašća skreće pažnju na slušanje i razmatranje riječi Božje i na djela ljubavi prema bližnjima.
  • Slavljenje došašća sigurno je zasvjedočeno u svitku iz Ravene iz prve polovice 5. stoljeća, koji sadrži 40 pripravnih molitava za slavljenje Božića; vjerojatni autor mogao biti sv. Petar Krizolog (+ 450.).
  • S prvom nedjeljom došašća počinje i nova crkvena liturgijska godina. Pokušaji nekih papa da i građanska godina započne s prvom nedjeljom došašća, ili s Božićem, ili s utjelovljenjem Sina Božjega, 25. ožujka, kada je nekada započinjala i stara rimska godina, a držalo se da je tog datuma i Isus umro na križu, bili su kraćeg daha i nisu uspjeli istisnuti poganski početak godine, 1. siječnja. I Crkva je to morala prihvatiti.
  • Kvatre u drugom tjednu došašća uvijek su igrale posebnu ulogu u pripravi za Božić. Isto tako i dani bliže priprave za Božić, počevši od 17. prosinca, i danas imaju posebno značenje u izabranim misnim čitanjima i večernjim »O« antifonama u časoslovu. U novije vrijeme prilično je raširena i božićna devetnica. A u srednjem vijeku davale su se i adventske igre.
  • Kod Hrvatâ došašće je uvijek imalo posebno obilježje, koje se očituje i u raznim narodnim običajima. Ponekad ti običaji imaju i pretkršćanske poganske oznake; mnogi od tih običaja već su pokršteni. U nekim hrvatskim katoličkim krajevima došašće je započinjalo s danom sv. Katarine, 25. studenoga, kada su prestajale svadbe, igre, sijela, itd. S danima sv. Barbare (4. XII.), sv. Nikole (6. XII.), sv. Lucije (13. XII.), sv. Tome (nekada 21. XII.) i Badnjakom (24. XII.) povezani su mnogi običaji došašća kod Hrvatâ katolikâ. No, mnogo više od običajâ vrijeme došašća u našem je narodu obilježeno pristupanjem sakramentu pomirenja, sv. ispovijedi. I to je ono najvažnije.
  • Ivan Krstitelj i današnjim kršćanima poručuje i viče: »Pripravite put Gospodnji, poravnite mu staze!« (Mt 3, 3) Zatim: »Tko ima dvije haljine, neka podijeli s onim koji nema.» Tako bi proslava Božića bila radosna, a Kristov drugi, slavni dolazak iščekivali bi kršćani radosno, bez straha.


(nadam se da ćete razumeti, nema teksta na Srpskom jeziku) U tri reči, radi se o Bozićnom postu isto kao kod pravoslavnih vernika, sa tim da nije bas tako strog .Početak adventa se obeležava tako što se postavlja tkzv adventski venac , sa četiri sveće , i simbolično pali po jedna svake nedelje, do Božića .To, naravno, rade deca .Odrasli u ovo vreme daju neki zavet, recimo da će se odreći neke loše navike , i u sledeće 4 nedelje trebalo bi da to ispoštuju.
DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Adventid8



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Dsc00026vwww










DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Sre Nov 30, 2011 3:52 pm, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2016 9:49 pm

Moja je bez predumisljaja,pitala me Justi palim li ja adventske svijece i ja okinem da joj pokazem....

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 35l7lg8
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2016 9:58 pm

Astra ::
Moja je bez predumisljaja,pitala me Justi palim li ja adventske svijece i ja okinem da joj pokazem....

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 35l7lg8

Kad smo kod toga ,danas čuh kako propisuje Crkva ,tj mantijaši -po čemu ispada da mi ne radimo ništa "pravilno" .
Adventski venac treba da ima tri "lila" sveće i jednu "pink" .
Prve dve nedelje se pale "lila" ,a treće se najavljuje "radost" ,onda ide ona "pink" ,pa četvrte opet "lila" .
Dakle ,grešimo u neznanju . :brdski2:

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 32312837-adventskerzen-grafik-design-vektor-illustration
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2016 10:13 pm

ma ja sam staromodna....ahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2016 10:23 pm

Astra ::
ma ja sam staromodna....ahahahahahah
....a Boske i ja "komunjare" Mi crvene palimo . :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyPon Dec 12, 2016 5:08 pm

Danubius ::
Kad smo kod toga ,danas čuh kako propisuje Crkva ,tj mantijaši -po čemu ispada da mi ne radimo ništa "pravilno" .
Adventski venac treba da ima tri "lila" sveće i jednu "pink" .
Prve dve nedelje se pale "lila" ,a treće se najavljuje "radost" ,onda ide ona "pink" ,pa četvrte opet "lila" .
Dakle ,grešimo u neznanju . :brdski2:

Postoji izreka: "Novi kasapi pod rep kolju."

I novi popovi uvode sveće u boji. Dok sam bio dete ("nedavno", pre oko 60 god. :rlol: ) nisam ni video obojene sveće. Samo i jedino bele.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 18, 2016 11:12 pm

I četvrta. ..

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Vzyis0
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 18, 2016 11:17 pm

Astra ::
Moja je bez predumisljaja,pitala me Justi palim li ja adventske svijece i ja okinem da joj pokazem....

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 35l7lg8
Obožavam sveće ,svećnjake. Astra imaš ukusa i stila.Sve ti je ovo tako lepo:))))))))
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 02, 2018 9:24 am

Srećan početak Adventa.

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Fb_im158
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 02, 2018 2:30 pm

Hvala Bosno,na divnoj poruci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 02, 2018 2:31 pm

Ja sam staromodan, kada su mi pogasili 6 baklji, ne slavim ni 29. novembar.
Dok traje obnova, nema posta.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 09, 2018 9:28 pm

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Screen97











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 09, 2018 9:37 pm

Gledam objave prijatelja koji su odlazili kako to oni kažu "na advent u Graz, Beć ili Zagreb". Sve tako divno i svečano izgleda. Ovi o kojima ja pričam nemaju nikakve veze sa adventom i najvjerovatnije ni ne znaju šta to znači, al' zato su okačili fotografije napravljene pored lijepo ukrašenih zgrada, lijepo ukrašenim tržnim centrima i lokalima. Ne vidjeh da je iko posjetio neku crkvu ili katedralu, što je vjerujem takođe lijep doživljaj.
Dopada mi se jako kad se ljudi drže svoje tradicije.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 01, 2019 7:54 pm

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Scree196
Srećan početak Adventa











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Dec 03, 2019 7:44 pm

bosankaa ::
DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Scree196
Srećan početak Adventa
Meni nije....iako ni najmanje nisam religiozan ,klinac je bio taj koji je palio sveće .A ove godine ništa od toga .Ni od Božića ,Nove godine....možda za Uskrs ,kako stoje stvari .  m8m8
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Dec 03, 2019 8:53 pm

Sefe, uvijek postoji i druga mogucnost.Spakujes kofer i pravac Deutschland!











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Dec 03, 2019 9:50 pm

bosankaa ::
Sefe, uvijek postoji i druga mogucnost.Spakujes kofer i pravac Deutschland!
Pa, tako će i biti ,verovatno. Ali ne "ove godine" ,neka se aklimatizuje ,a imaće i poprilično obaveza -škola jezika , pripreme za priznavanje diplome (stručni ispit na nemačkom ) ,misim da mu ne trebam tamo skoro .Vreme je da sam počne da se brine za sebe i "snalazi" . Iovako mu ja odavde sređujem papire ,komuniciram sa njegovim "zastupnikom" ,čak i sa firmom . Mora sam da "progovori" i "snađe" se u životu,naročito da se nosi sa nedaćama i problemima . 
A biće još dosta "adventa" ,i Božića , ima samo 23 godine .

ps .religiozan je isto koliko i ja .  DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 153448
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 08, 2019 6:40 pm

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Scree202











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Nov 29, 2020 8:38 am

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Thinks10

Srećan početak Adventa.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 06, 2020 10:04 am

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Lrm_2010











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyPon Dec 07, 2020 8:08 am

Duhovno postim dok marišem čvarke. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Dec 08, 2020 8:20 pm

Da li je bogougodno ako jedeš čvarke za vreme posta sa tri prsta? zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Dec 08, 2020 8:41 pm

Eugen Grafvajer ::
Duhovno postim dok marišem čvarke. zubic
I sama ti tako "postim" ,prijo . smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Nov 28, 2021 10:08 am

Danas se pali prva "advent" sveća .
To je ,od ranog detinjstva ,radio moj sin .
Baš me ,nekako ,rastužilo .Poznato je da nisam religiozan ,ali zbog mame -zapaliću ja.

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Advent-258943_1280










DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Nov 28, 2021 7:11 pm

Ima l' pi'tije od lihnji i šlampi?
Nema!
Jebiga!
zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Nov 30, 2021 10:54 am

HM???
Ako čvarke preliješ uljem i jedeš ih sa tri prsta, da li su onda Bogougodni?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyUto Nov 30, 2021 11:34 pm

Eugen Grafvajer ::
HM???
Ako čvarke preliješ uljem i jedeš ih sa tri prsta, da li su onda Bogougodni?
Katolički Božićni post ima razne "popuste "za stare ,bolesne i decu .
U decu ne spadamo -ali u stare i bolesne -verovatno .
Tako da mi možemo da klopamo šta god hoćemo tokom "adventa" .
Uz Božiji blagoslov. zubic










DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptySre Dec 01, 2021 9:00 pm

Danubius ::

Katolički Božićni post ima razne "popuste "za stare ,bolesne i decu .
U decu ne spadamo -ali u stare i bolesne -verovatno .
Tako da mi možemo da klopamo šta god hoćemo tokom "adventa" .
Uz Božiji blagoslov. zubic

Obzirom da mi je update 6.0. za koji dan, poslušaću tvoj savet. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 18, 2022 12:52 pm

I to je to...i četvrta sveća

[img]DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 31893310[/img]










DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 155klf10

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2023 12:16 pm

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Advent_masodik_gyertya_nagy










DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2023 5:07 pm

Opet ja sa švapskim pričama, ovaj put istinita.

Naime, radi se o mesu koje je punjeno u tijesto.
Schwäbischen maultaschen-Ravioli. Navodno, dosjetili se švabe da za vrijeme posta sakriju meso sa španaćom u tijesto i tako prevare boga. Otud taj specijalitet  zovu  herrgottsbescheißerle – za gospoda boga varka. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)   DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni  post) - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DOŠAŠĆE ili ADVENT (katolički božićni post)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Mesec Ramadan /Ramazan... رمضان

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: