DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?

Ići dole 
+4
Sibila_
Astra
MadamX
brdjanin
8 posters
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 8:17 pm

U razmaku od tri dana i nekih 50km dve velike zvezde su imale svoje koncerte. Ceca u Zrenjaninu na Danima piva (jubilarni 30.) i Lepa Brena na zatvaranju 10. Velikogospojinskih dana u Novom Bečeju.

Ne želim da pričam o muzici niti pevačkim kvalitetima dve navedene pevačice. Takođe neću da ulazim ni u neke druge stvari (o jednoj ima more tekstova ovde).

Sa Cecinog koncerta imam samo slike koje su izašle u novinama a i neke koje sam videla na FB kod prijatelja. Breninom sam sinoć prisustvovala mada sam slike "pozajmila" sa FB.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Postaje trend da Ceca na koncerte (sem onog na Ušću) izlazi u pantalonama, kose vezane u rep ... što je moja pakost prokomentarisala "ko na pijac da je krenula"

Koncert kom sam sinoć prisustvovala (Brena u NB) me je oduševio nekim stvarima koje nemaju veze s muzikom. Pojavila se sa minimalnim zakašnjenjem (prvi koncert se odužio). Ali ono što je kod mene izazvalo divljenje je to što nije otaljala koncert u tamo nekom Novom Bečeju. Scenska haljina, šminka, frizura. Prateća igračka grupa je igrom ali i kostimografijom pratila svaki set pesama. Uspela sam da izbrojim da su se presvukli PET puta. Sve do male parodije koju su izveli kad se jedan momak "kostimirao" u Brenu sa početka karijere i stalno "pokušavao" da se gurne u prvi plan. Mlađa publika verovatno nije sgvatila ovo ali ja sam se baš slatko nasmejala...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Možda će neko reći "Pa i balašević peva u farmericama i patikama" ali to je njegov scenski kostim na koji je navikao publiku i koji je za njega karakterističan baš kao i što Zvonka Bogdana nećete videti bez odela na bini ...

Razmišljam da li Ceca podcenjuje 50.000 ljudi u Zrenjaninu kad im ne priredi bar deo onog što daje publici na Ušću?

Komentarišite, dajte primere ... zabavljajte se slobodno hvaleći i kudeći naše ali i svetske zvezde.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 8:39 pm

ZoxZoja ::


Razmišljam da li Ceca podcenjuje 50.000 ljudi u Zrenjaninu kad im ne priredi bar deo onog što daje publici na Ušću?

Komentarišite, dajte primere ... zabavljajte se slobodno hvaleći i kudeći naše ali i svetske zvezde.
Prvo -odlična tema i odlična ideja (koje nam ovih dana ,biće ,nedostaju ,jer zaista ima dosta ljudi na forumu ,ali se jako malo piše ) 
Već sam komentarisao ovo na "Ceca" temi ,i smatram da ono što Ceca "pruža" je najobičniji -bezobrazluk . 
Ceo njen "šou" se sastoji iz pojavljivanja u nekoj "firmiranoj" preskupoj haljini ,malo trešenja silikonskim sisama ,i pokojim neveštim skokom sa obe noge na bini -to je sav njen "šou" . Ono "bacanje nakita" ,tj bezvredne bižuterije među raju smatram -uvredljivim prem tim ljudima .Rajo ,otimaj se . Ili se (kao u Novom Sadu ) pojavi u "kežual" izdanju u kome ni na pijacu ne ide . 
Najvećim nepoštovanjem publike smatram nasilno "uguravanje" na Guču ili "Tamburica Fest" iako na hiljade ljudi potpiše peticiju da je tamo ne žele ? Da ne pričam o lažima o njenoj " velikodušnosti" kada "poklanja koncert svom gradu" ili narodu -a onda sutra ispliva da su "sponzori" iskeširali njenih 50 000 eu za tih sat -dva "božanske pojave" . 
U tri života neću razumeti motive onih koji dođu da je gledaju . 


Ona luda Karleuša ,ma kakva bila ,što se tiče poštovanja publike je Šakira ,Ledi Gaga i Madona u jednom ,za ovu mafijašicu . 
Žena se presvlači nekoliko puta , ne žali da plati plesače ,razglas ,lajt šou ,a za skoro svaku pesmu ima uvežbanu koreografiju . 
To radi i na "Ušću" i na nastupu u običnoj diskoteci pred par stotina ljudi . 
Ma šta mislili o njoj -to se mora poštovati . 











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 9:49 pm

Zojo, znaš to je ipak Brena. Ove novopečene (uključujući i "divu") cipele joj ne mogu obrisati. Može neko da se složi sa mnom ili ne, ali ja to vidim tako. Ono što mene najviše razgoropadi na koncertima gdje inače i idem da bi slušala i usput gledala je ono famozno "sad malo vi". Aman čovječe ne dolazim na koncert da ja pjevam nego da slušam, na kraju to sam i platila.  Inače, kad smo već kod Brene, ja sam je imala prilike slušati u Brčkom još dok sam bila srednjoškolac i to situacija je bila takva da se pojavila u brčanskom hotelu "Galeb" svrativši na piće sa nekim društvom, ja sam tada sa još nekih 100-injak srednjoškolaca bla na večeri nakon nekog takmičenja koje se održavalo u Brčkom. Kada su je prepoznali tinejdžeri su prvo prilazili po autograme a onda je njih par i zamolilo da otpjeva nešto. Naravno da je ustala, naravno da je pjevala i to sigurno sat vremena a i tada je bila jako popularna, i tada je živjela od muzike, tezgi, pjesama, ali to je nije spriječilo da ispoštuje i tu mladu publiku i to bez ijednog dinara da joj se plati.
Isto duboko poštovanje imam i prema Zdravku Čoliću. Sjećam se legendarnog koncerta na "Marakani". Nešto prije je bio koncert u Bijeljini, kada sam kasnije gledala snimak koncerta sa "Marakane" vidjela sam da nema razlike u kvalitetu koncerta osim naravno broja ljudi.
Isto to mogu reći za Josipu Lisac koju sam imala prilike gledati na nekoj tezgi u Bihaću. Žena pjeva. Naravno da ima svu onu šminku i izgled svojstven samo njoj, ali to je sve jedna druga priča.
Zajedničko za svih troje je da su ti ljudi pjevači i da pjevaju. Naravno da imaju i prateće grupe, scenske efekte, ali ljudi pjevaju. Uz svo dužno poštovanje za mene je uvreda da odem na koncert na kome mi neko prodaje šarenu lažu. Svi kostimi, sve koreografije, haljine, svjetla, čuda.....sve to ne vrijedi ako koncert nije zaista koncert.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:07 pm

Justi stvar je do toga da ako neko pravi koncert na Ušću sa sve svečanim haljinama onda očekuješ u zadatim uslovima i u Gornjim Pizdincima. Slušala sam ja Bajagu na dve spojene traktorske prikolice u selu i par meseci kasnije na SPENS-u i kvalitet koncerta se nije razlikovao.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:18 pm

ZoxZoja ::
Justi stvar je do toga da ako neko pravi koncert na Ušću sa sve svečanim haljinama onda očekuješ u zadatim uslovima  i u Gornjim Pizdincima. Slušala sam ja Bajagu na dve spojene traktorske prikolice u selu i par meseci kasnije na SPENS-u i kvalitet koncerta se nije razlikovao.

Biće da sam ja profulala temu. Stvarno sam mislila da se radi o kvalitetu koncerta. No dobro, ukoliko sam fulala - meti! :)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:21 pm

Nisi profulala nikako jer dala si lepe primere Zdravka i Josipe. A i ona crtica o Breni kad si bila srednjoškolac je savršena ilustracija ovog što sam htela. To nije bio zvaničan koncert pa ako je pevala u farmerkama to vam nije smetalo. Ali vas je ispoštovala kao slušaoce, kao publiku. Ako se ti tog sećaš i danas onda je ona odradila svoj posao kao pravi profi.

Možemo nekog da volimo da slušamo ili ne. Ali svi se srećemo sa izveštajima sa koncerata, gledamo TV emisije ... Možda je dobar primer TV lice Tanje Peternek gde provede dan sa gostom pričajući. Ni u jednoj emisiji do sad nisam videla ni jednog gosta/gošću sa tri tone šminke kao da je na sceni. Ali nisu ni u staroj ispranoj trenerci ili zakrpljenim farmericama.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:36 pm

Štovanje publike je kada bend svira za 5 ljudi a troje od njih su osoblje objekta a pri tom urade svirku od 3 sata k'o da sviraju pred 10.000 ljudi. Ako idete na svirke da gledate koliko će se garderobe izmenjati u toku koncerta, pokrijte se ušima jer ne idete da bi gledali koncert, nego da Vas vide da ste bili na koncertu. IŠ!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:43 pm

Poštovani JD upravo o tome i pričam. Nisam neki fan gospođe Živoinović. Na koncert sam išla da pravim društvo mami-taksisti da se ne dosađuje dok tri devojčice "odrađuju" jedan od svojih prvih velikih koncerata. Zato sam i imala vremena da primetim sve što sam primetila. Pitaj me šta je Valjak imao na sebi pre dve godine na istom tom mestu. Pojma nemam. Igrala sam i pevala ko što se i radi na koncertu.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:44 pm

ZoxZoja ::
Poštovani JD upravo o tome i pričam. Nisam neki fan gospođe Živoinović. Na koncert sam išla da pravim društvo mami-taksisti da se ne dosađuje dok tri devojčice "odrađuju" jedan od svojih prvih velikih koncerata. Zato sam i imala vremena da primetim sve što sam primetila. Pitaj me šta je Valjak imao na sebi pre dve godine na istom tom mestu. Pojma nemam. Igrala sam i pevala ko što se i radi na koncertu.


Na koncerte se ne ide ni zbog koga, no, samo zbog sJebe.
Opravdanje nije prihvaćeno.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:47 pm

Jbga Johny,zbog sebe iskljucivo pustim DFR....idem(isla sam) na koncert zbog ugodjaja i cijelog tog spektakla.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:52 pm

Astra upravo to i jeste tema (o muzici imamo druge neke) kako se osećaš kad očekuješ spektakl za koji znaš da je dotični/dotična sposoban a dobiješ osrednju seosku zabavu. Jer i kostim i scenografija i svetla su deo ugođaja a ono stona lampa koja glumi reflektor. To očekuješ u kafani uz put a ne na koncertu. Ja malo karikiram ali suština je ono što je Justi napisala za Čolu da sem broja posetilaca (Brčko ipak nije Marakana) nije bilo neke bitne razlike u tim stvarima. Štimung sem izvođača stvara i publika pa ako je ista "mrtva" džaba sve onima na bini.

P.S. Justi jesi ovde ili na chatu pričala o bratu i koncertu Stinga? Bilo bi lepo da to ponovo napišeš jer je baš u duhu teme.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:55 pm

Astra ::
Jbga Johny,zbog sebe iskljucivo pustim DFR....idem(isla sam) na koncert zbog ugodjaja i cijelog tog spektakla.


Naravno.

Radio sam skoro 5 godina u klubu gde je isključivo bila "živa" svirka. Dolazili su muzičari od Dado Topića do raznih anonimusa. Dešavalo se da na svirku dođe desetak ljudi al' pravi muzičar odradi svirku kao da svira u prepunoj areni. To je poštovanje prema publici. Bolje jedan fan, nego milion kvazi fanova.


Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 10:59 pm

Slazem se....nego rece Zoxy da se na koncert ide samo zbog sebe,pa pojasnih kako ja to vidim....samo za mene,valja i yt....ali live ocekujes ipak nesto vise.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyPon Avg 31, 2015 11:04 pm

Ja sam bogami profesionalac! Ja svoju publiku ispoštujem, pjevam i na uvce ako treba. Nema honorara, ali zato se publika i ja razumijemo wsmile
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 7:19 am

John Doe ::
Štovanje publike je kada bend svira  za 5 ljudi a troje od njih su osoblje objekta a pri tom urade svirku od 3 sata k'o da sviraju pred 10.000 ljudi. Ako idete na svirke da gledate koliko će se garderobe izmenjati u toku koncerta, pokrijte se ušima jer ne idete da bi gledali koncert, nego da Vas vide da ste bili na koncertu. IŠ!  

rasta
A da malo razmisliš ,pre nego što rigidno nastupiš ? 
Koncert odavno nije samo muzika -nego multimedijalna predstava koja nema direktne veze sa muzičkim kvalitetom samih izvođača . 
Kako bi izgledao koncert "Kvina" ,"Pink Flojda" "Stonsa" -bez posebne bine ,"priče "na njoj i svetlosnih ,dimnih i drugih efekata ,a nema mesta sumnji u kvalitet samih svirača ? 
Kako bi izgledao koncert Madone ,da nema igrača i igračica ,i da se ne presvlači posle svake 2-3 pesme ? 
Samo retki mogu sebi da dopuste da im je koncert samo "sednem i sviram" ,a i to zavisi od specifičnosti vrste muzike koju izvode .
Vlatko Stefanovski može samo da sedne i svira . 
Bilo koji bluz ili džez bend može samo da sedne i svira pod belim reflektorom ,kakogod bili obučeni . 
Đorđe Balašević može da dođe u farmericama i sa gitarom  ,ali ,ako želi da ispoštuje priču ,onda vodi sa sobom i svoju (uniformisanu ) Panonsku Mornaricu . 
"Frajle" gotovo nikada se ne pojave dva puta na istom mestu u istim kostimima ,iako su "akustik" bend . 
Jedna "Dubioza kolektiv" nosi kao deo imidža "uniforme" ,iako možda i nema pravu potrebu za tim ,njihova muzika je prepoznatljiva . 
Multimedijalna predstava ,to su danas koncerti , i koliko se uloži u "vizuelni efekat" ,to je poštovanje publike ,publika to očekuje ,da pored sluha ima i šta da vidi . 
Jeste tačno da loši muzičari ,ili nikakvi ,kao što su razne pevaljke ,više polažu na to ,da bi bolje "prodali" muzički lošiji proizvod ,pa zato daju 5000 eu za "spot" ,ali i najveći ,i to svetski najveći moraju i žele da ponude "šou" ,jer tako pokažu publici da ih poštuju .
Stonsi i drugi veliki bendovi svake godine imaju koncept turneje ,i to podrazumeva puno pratećih stvari  ,sem toga što se popnu na binu i odlično "otpraše" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 7:58 am

Vi'š, mene ne zanima multimedijalna predstava, no, muzika. U tome je razlika i zato me ne zanima da l' je Madona utukla u šou milion ili pet miliona dolara.
Baba o uštipcima. Kol'ko sam skapir'o, opet ti je lova u glavi. No, nije samo lova, nego, ako je govno lepo upakovano, ima prođu. Skrenio si s kursa i počeo da ceniš kič.
Obaška si promašio smisao mog posta a to je obostrano poštovanje.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 8:22 am



Može Floyd i bez svetlosnih efekata.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 8:39 am

Podelio bih mišljenje sa JD.
Pravi koncert je za mene onaj gde mogu da zatvorim oči i prepustim se samo zvuku.
I ako gledam isti na nekom DVD-u puštam samo one gde me zvuk obara i "naježava kožu"

Recimo...



Pa ja bih i na generalnoj probi ove pesme, da sam tehničko lice na koncertu premro od lepote zvuka.
Nit koreografije, nit šljokica...sve i da je mrak!










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 8:50 am

Upravo to, ovo bih slušala sve da peva u trenerci. Ne zameram ja nikome na tome ima li performanca i deset haljina za noć...zameram samo ako odradi pevanje, kad je o koncertima reč. publiku ne odrađuješ outfitom nego onim što joj daš od sebe.
E takvi ne poštuju jednako Arenu i neku sportsku halu u nekoj varoši...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 1:00 pm

Slažem se sa JD i sa Sibilom.
Mnogo mi je bitnije kako neko peva i šta peva od toga kako je obučen i kakva je koreografija.

Odavno nisam bila na nekom koncertu, ali se sećam da sam išla da slušam muziku, onu koju volim, i da nisam gledala kako su obučeni pevač i grupa.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 2:58 pm

Ovdje pisemo o "njihovom" odnosu prema nama,a ne kako mi volimo i zelimo.
Naravno ,ako vec platis i odes na koncert da ocekujes da to vrijedi tih para i vremena,jer u protivnom,sve to ima i na YT.
Mene iritira i pojava tih "velikih" koji su tako puni sebe,pa ako se dobro sjecam fudbaler Djeko je ostavio bolesnog djecaka da ga ceka i nije se pojavio,a dijete je toliko ocekivalo najavljeni susret....pa gdje ce mu dusa....a vjerujem da ga cekao neki premijer ili misica da bi nasao vremena.

(ne hvatajte me za rijec,davno sam citala i mislim da se radi o Edinu Djeki)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 3:22 pm

John Doe ::
Vi'š, mene ne zanima multimedijalna predstava, no, muzika.

brdjanin ::
Podelio bih mišljenje sa JD.
Ovde nije tema "subjektivni doživljaj muzičkih izvođača",nego je tema "poštovanje  publike ". 
I to -one najšire . 
Veliki izvođači naprave pokoji koncert u malim salama ,ili klubovima ,i u "unplugged" verziji ,pa šta ? 
Okosnicu uspeha nekog benda čini turneja ,što veći koncerti ,što veći spektakl o kome će se dugo pričati . 
Shodno spektaklu je i poseta na budućem koncertu ,zato se izvođači trude i ulažu veliki novac u sve to . 
Treba li Najgelu Kenediju ili Vanesi May da se onako oblače ,ili da imaju sav onaj cirkus na bini ,dok sviraju klasiku ? 
Ne treba ,odlično sviraju i bez toga .Ali su ukapirali da na svetu ima još x dobrih violinista ,koji sviraju u fraku pred 200 ljudi , pa su rešili da ponude nešto više i drugačije .Tako su stekli svoju široku publiku ,i trude se da im ponude uvek još nešto novo . 
Muzika je potpuno ista ,tako sviraju i kod kuće kad vežbaju ,u trenerci , i kada ih prati samo korepetitor . 
Ali zahvaljujući tome kako izgledaju ,kako im izgleda bina i lajt šou ,sluša ih više ljudi na jednom mestu ,nego što je imao Amadeus u Bečkoj operi ikada .

[You must be registered and logged in to see this image.]


 Svaka ,i najveća zvezda ,ako ne nudi nešto novo ,neku "predstavu" ,da je najbolji na svetu ,publika gubi interesovanje . I jedan Bob Dilan je bio usamljeni trubadur sa usnjakom i akustičnom gitarom ,pa je bio prinuđen da uzme stratokastera i prateći bend da bi opstao ,i mogao da drži velike koncerte .
I ne samo u muzici ,i u filmu se ceni kada neki film ima neviđene masovne scene i specijalne efekte ,to je ono što privlači publiku . 
Super kvalitetne filmove kakvi se prikazuju po kinotekama prati stotinak zaljubljenika i "stručnjaka" ,"Avatar" ili "Park iz doba Jure" će gledati stotine miliona . Zbog čega ? Zbog efekata . Bergman je možda bolji režiser ,ali milioni znaju za Spilberga ,i još više miliona će doći da gledaju njegovo novo delo . 
Ako ne poštuješ publiku ,ne nudiš uvek novo , veće , sjajnije ,spektakularnije -publika te napušta . 
Da li je isto kada slušaš "Oksigen" Žan Mišela Žara sa diska sa ekipom u sobi ,ili kada si na koncertu gde laseri paraju nebo ,dižu se dimovi ,baloni ,i ima milion ljudi ? Muzika je ista ,ali doživljaj nije . Koncert u Parizu se prepričava decenijama ,ne zbog Žan Mišela -nego zbog onoga šta se tamo moglo čuti i videti .

Koliko bi bio zanimljiv "Kraftwerk" da nije ponudio i "ono drugo" uz muziku ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Teško da bi iko ikada čudo za njih -ovako su zapamćeni i zapisani u istoriji muzike ,i danas imaju svoje poštovaoce ,iako su sintisajzeri od tada napredovali do kosmosa .



Pa i danas se trude da ispoštuju i nanovo iznenade svoju publiku ,i muzikom ,i binom i "efektima" .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 3:37 pm

Pa ti Dani, pišeš o marketingu!
Meni to nema veze sa poštovanjem publike. Naravno da uvek treba biti svež, ako ni zbog koga ono zbog sebe...
Ali, kakve to veze ima sa postavljenom temom? Neko je pomenuo Balaševića.
Kako se on održao ovoliko a menjao je samo majice i farmerice i po nekad dodavao prsluk?!
I izgradio je svoju publiku. On je nas vaspitao da to nije presudno, već muzika, stih, reči...
Ok, lepo je videti i nešto više na nekim drugim predstavama, ali ne može se pred 1000 ljudi prirediti što i pred 100.000, tehnički gledano. Pa, sve to košta! I publika to zna. Verujte da su zadovoljni što samo vide svoje idole, bez mnogo scenske šminke. Karte za te "male" koncerte koštaju višestruko manje nego za događaje na Ušću i Areni. Ili je sve to besdplatno za njih, o trošku organizatora. Zar zbog toga da ljudi u provinciji nikad ne vide zvezde? Ne slažem se. I dalje sam na stanovištu da se publika ne poštuje jedino ako joj se predstava otalja, odradi preko one stvari i slično...
Brena nije pevala na malom događaju. Gospojina u NB bila je jako dobro posećena, koliko sam čitala. I ona jeste profesionalac. A Dani piva? Pa, zar uz pivo idu večernje toalete? :D










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 4:57 pm

E ovako...

Ubjedljivo najbolji koncert na kom sam bila jeste koncert Lepe Brene.
Sa druge strane je Ceca...nešto gotovo pa najlošije što sam posjetila (iza nje je samo Seka Aleksić) :))

Brena...Počela je koncert na vrijeme...pjevala fantastično... od razglasa do scenskog nastupa sve je bilo više nego odlično... što bi rekli odradila je sve profesionalno, štose i očekuje od svih "velikih" imena jel*te ...

Imala je namjeru pjevati max. do 2 sata...Nije htjela iznevjeriti brojnu publiku...pjevala je do pola 5 ujutru. I kad se oprostila i povukla sa bine, publika je kao i obično tražila još i dobila je još. Brena se vratila na binu i odpjevala još par pjesama.
Pauzu je pravila tek toliko da se presvuče.

Znači, uspjela je da iz publike izvuče maksimum, isto tako i publika je od nje dobila još više.

To je još jedan od razloga zašto je gotivim...

Ceca?
Kasnila je minimum dva sata sa početkom koncerta.Razglas užasan... scenski nastup nula... više je publika pjevala nego ona... Uspjela je da pokrene onu omladinu koja plače, vrišti i sl. uz pomenutu "divu" ... Ja sam se ali baš smarala... da se nismo zabavljale između sebe...jedna drugu nasmijavale, propade nam veče jbt!
Otpjeva par pjesama pa pauza....E u tim pauzama kad ide muzika, atmosfera je odlična...

A baš od nje se očekuje mnogo.... i razočarala me je baš iz razloga što sam stekla takav utisak da ne daje sebe publici, naprotiv...stavlja do znanja da ona nije tu zbog publike, već publika zbog nje i ne pada joj na pamet da daje "sebe" ... za razliku od pravog profesionalca Brene...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 6:02 pm

Sibila_ ::

Ali, kakve to veze ima sa postavljenom temom? Neko je pomenuo Balaševića.
Kako se on održao ovoliko a menjao je samo majice i farmerice i po nekad dodavao prsluk?!
I izgradio je svoju publiku. On je nas vaspitao da to nije presudno, već muzika, stih, reči...
E tu sam te čekao ...nije baš tako . Đorđetov imidž je "kežual" i on to ne može da menja ,ali je menjao ohoho toga -baš zbog te publike koja ga jako voli ,ali......Đole vrlo često ne može da otpeva ni svoje vlastite pesme "uživo" ,a što se tiče njegova "tri akorda" -moglo je da prođe na prvom albumu -kasnije ,malo teže . 

Tako da Đole nije žalio novaca za kvalitet ,ako već nije osoba koja može "scenski" nešto da unapredi . 

Tako ,da ću ukratko i po sećanju . 

Već na početku je shvatio da ne može sam ,pa se ON pridružio "Žetvi" (Žetva je bila skup novosadskih akustičara sa "imenom" na lokalno -regionalnom nivou)  ,i to je moglo da ide uz pesmice tipa "U razdeljak te ljubim" i festivalske ambicije "Žetve" . 

Đole onda "odvodi" prvi vokal Vericu Todorović ,angažuje Bilju Krstić i Boru Đorđevića ,i to je već "Rani Mraz" Sem ove vokalne linije ,prateći bend su "Neoplanti" (surovi profesionalci ,koji nisu bili nimalo jeftini ) 

Kada Bora ode da bi osnovao "Čorbu" -Đole okuplja oko svog novog projekta "Pub" ekipu koja mu je bila neophodna za "viši nivo" publike koja se sada već može meriti hiljadama i desetinama hiljada . 

Tu se već pojavljuje profesor Aca Dujin i ozbiljni igrači -gitaristi Josip Jozo Boček ,Duda Bezuha ,basista Aca Kravić , Elvis Stanić, Tonči Grabušić ,legenda Kiki Kovač ,Nenad Januzović , Davor Rodik ,dakle ...nekoliko vodećih i najskupljih studijskih muzičara u tadašnjoj Jugoslaviji . 

Da ne tupim suviše ....tokom vremena je Đole angažovao VRHUNSKE MUZIČARE (dakle ,najskuplje ) kao što su tamburaški ansambl "Zorule" , virtouoz violine Ignac Šen , jedan od najpoznatijih i najtraženijih duvača kod nas Gabor Bunford Buga ,pa obojica braće Alvirović (Apsolutno Romantično ) sve do danas i "Panonske mornarice" koju čine sve same "ajkule" sviračkog sveta ,studijski pacovi koji mogu (i sviraju ) na svim albumima koji se snime kod nas -od narodnjaka do džeza i etna . 

Dakle ova imena dokazuju što ja tvrdim -da Đorđe Balašević poštuje svoju publiku ,i trudi se da uvek pruži bolje i više ,a pošto nije Zdravko Čolić kome sve stoji -onda to mora da bude izuzetan kvalitet muzičara ,pratećih vokala i aranžmana -da bi on mogao da samo stoji i "peva ". 

Silne pare je Đole dao na to ,nemojte imati iluzija da bi bio dovoljan Đole u farmericama i sa gitarom ,i njegovim stihovima da se održi toliko -da nije muzičke MAŠINERIJE iza njega i sa njim ,tih muzičarskih gadova koji neupadljivo oboje sve to da se mi naježimo slušajući ga,i naivno videći samo "Đoleta" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 7:04 pm

@Dany
Ovaj spam što si napis'o, para vredi. Urami ga.
Kada spamuješ, spamuj da se svi zajebavamo.

E da odgovorim na temu. Kada se svojevremeno sluš'o radio i ploče, nisi vid'o muzičare, osim u "Džuboks" magazinu. Polako si izvuk'o ploču, turio na gramofon i pažljivo stavio iglu a onda je krenula muzika. Sluš'o si zatvorenih očiju i uživao.
Prvi koncert, Piter Grin u hali "Pionir", dva i po sata odlične svirke. Kasnije su se ređali: BB King (2X), Clapton (2X), Chris Rea, Sting, Golden Gate Quartet, Joe Cocker, Faithless, Ana Popović, Lluis Coloma Trio, Tommy Emanuell i da ne nabrajam. Početkom osamdesetih je neko pustio buvu da će Pink Floyd održati koncert u Zadru, pa smo otišli u Zadar (za svaki slučaj) al' PRC. Neme veze, dobro smo se proveli. Čini mi se da je najbolji kontakt između muzičara i publike, unpluged svirke.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 7:21 pm

Mislim da je Dani dobro shvatio moje pitanje. A ono glasi da li 50.000 (tako kažu novine) ljudi u Zrenjaninu zaslužuje bar pola onog što je dobilo onih 1000.000 (obnarodovano da ih je bilo) na Ušću. Druga stvar moj primer je iz muzičarskog žanra ali bi mi bilo drago da neko napiše pozitivne ili negativneprimere o glumcima, TV licima, piscima ... Zašto ne da li ste od nekog pisca dobili posvetu van za to predviđenog termina književne večeri ili vas je iskulirao. Jer sve su to poznate ličnosti kojima ste ili niste publika.

Evo ja ću prva. Omraženi FB je jedan vrlo demokratski medij. Tu se "poznate face" vrlo lepo otkrivaju kakvi su. I da li cene svoj publikum. Jelica Greganović, novinarka, blogerka i pisac. Prijateljica sa FB me zamolila da glasam u nekoj nagradnoj igri gde su se maturantkinje takmičile za matursku haljinu. Glasam ja i zamolim svoje prijatelje da glasaju za tu devojku. To vidi Jelicina i moja zajednička prijateljica i pomene je u komentaru. Kad je Jelica na svom profilu podelila moju objavu uz prigodan tekst (njoj svojstven) naša favoritkinja je bez konkurencije dobila svoju matursku haljinu. Eto i tako se poštuje čitalac sa Bloga.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 8:17 pm

Dani, kad sam rekla da je menjao samo majice, nisam mislila bukvalno. Pa naravno da će napraviti nešto novo za svaki koncert ili seriju godišnjih koncerata. Šta je tu čudno?
Jbt, pa i on je sazrevao kao i svi muzičari, gde ga nadje sa Žetvom? :D
No, nešto drugo je bitno, ja sam išla na njegove koncerte u Sava centru godinama i slušala i Gudače Sv Đorđa s njim i filharmoniju, ali sam ga isto tako slušala u maloj sali gde staje najviše 700 ljudi i tu ih nije bilo ( iz tehničkih razloga), bio je on, Dujin, Bezuha, Šen...i bilo je opet maksimalno 4 i više sati. To je poštovanje publike. Daš maksimum od sebe spram okvira.

Ono što je Bosanka napisala o Ceci je upravo ono što i ja govorim, nije bitna garderoba, možda ti je to stajling za taj koncert, bitan je odnos prema publici. Ako kasniš, ne pevaš srcem, ne daješ maksimum, onda ne poštuješ publiku pa sve da si u zlatnoj odori sve vreme. I Amin! :)












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 8:22 pm

Sibil jeste svi koji pišete da je muziciranje najvažnije u pravu. Ali ti si u sali za 700 ljudi znala šta možeš d aočekuješ i dobila si too. Muzičarski ali i sa svim pratećim elementima. Pitanje je da li bi se razočarala znajući šta Đole daje u Sava centru da dobiješ samo ono za salu od 700 ljudi?

Ali sviđa mi se kako se ova diskusija razvija. Ako me ne bude mnogo na njooj ne zamerite mi stvarno imam frku trenutno (daj Bože da potraje).










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 8:57 pm

Pa ja jesam znala :D Ali sam i posle tog "malog" koncerta imala isti osećaj, onaj vibrato "u grudima i tu negde iz sredine" :)
Pomenula si pozorišta.
Ima puno tih "tezgaroških" predstava, a pežorativ je ovde samo u nazivu, jer se uglavnom jako korektno odnose svi prema publici. Bar oni što sam ih ja gledala. Od toga zavisi i dalje angažovanje, znaju oni to.
Mada, sad dok pišem, sve mi se javlja da negde u arhivi mozga imam neki primer, čim nađem taj folder, ispričaću :D










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 9:12 pm

JD će me razapeti konjma za repove ali vredi malo rizikovati. Jedna crtica sa onog Breninog koncerta iz uvodnog posta. Prvo joj je neko iz publike dobacio ružu (inače jedna od tradicija Gospojine su mlade devojke koje prodaju ruže). Digla je sa poda, naklonila se i izgovorila jedno Hvala što se lepo videlo na video bimu. Zatim je ružu odnela u pozadinu i nastavila da peva. Kasnije joj je neko, verovatno neka devojčica, dobacila rajf sa ušima (ala Plejboj zečice) koji je ona stavila prvo sebi na glavu a kad je isti stao da joj spada (frizura se nije uklapala) ga je skinula i stavila na glavu devojke koja je pevala prateće vokale. Ova dva mala gesta su sigurno mnogo značili nekom. Tako profesionalac ispoštuje nekog.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 9:18 pm

John Doe ::
@Dany
Ovaj spam što si napis'o, para vredi. Urami ga.
Kada spamuješ, spamuj da se svi zajebavamo.

E da odgovorim na temu. Kada se svojevremeno sluš'o radio i ploče, nisi vid'o muzičare, osim u "Džuboks" magazinu. Polako si izvuk'o ploču, turio na gramofon i pažljivo stavio iglu a onda je krenula muzika. Sluš'o si zatvorenih očiju i uživao.
Prvi koncert, Piter Grin u hali "Pionir", dva i po sata odlične svirke. Kasnije su se ređali: BB King (2X), Clapton (2X), Chris Rea, Sting, Golden Gate Quartet, Joe Cocker, Faithless, Ana Popović, Lluis Coloma Trio, Tommy Emanuell i da ne nabrajam. Početkom osamdesetih je neko pustio buvu da će Pink Floyd održati koncert u Zadru, pa smo otišli u Zadar (za svaki slučaj) al' PRC. Neme veze, dobro smo se proveli. Čini mi se da je najbolji kontakt između muzičara i publike, unpluged svirke.


rasta
Vidiš ,i ja sam gledao Pitera Grina ,i čak se sećam i godine -1983 ,i sećam se da turneja zvala "Kolors" .
Dakle -bio sam tamo ,a još bolje se sećam šta je kasnije pisao "Džuboks"(redovni čitalac od prvog broja )  i sve ostale novine o koncertu ,pošto te stvari pamtim kao slon (a potpuno se slaže sa mišljenjem svih koji su bili tamo) 

Piter Grin se pojavio kao odrpanac  za koga je bilo očigledno da je totalno drogiran ili pijan ,ili da "nije kod kuće" , jedva je stajao na nogama ,i sve vreme koncerta je bio okrenut leđima publici ,jedva da se koji put uopšte i okrenuo da je pogleda ,još je imao i neku glupu ,valjda "rasta " kapu nabijenu do nosa . 

Mi smo išli da vidimo i čujemo legendu ,pre svega "Albatros" i "Black Magic Woman" ,a on lepo tona nije mogao ubosti ? 

SVE solo  deonice je odsvirao prateći gitarista ,a g Green je samo statirao . 

Iako smo bili 20 godišnjaci i mlađi -bilo je to veliko razočarenje (čim ga ,kao što vidiš ,i danas pamtim ) 
Još je bila ideja da ga "pratimo" ,tada nije puno velikih imena nastupalo u Jugoslaviji ,a sledeći koncert je bio u Novom Sadu -na pamet nam nije palo da idemo ,a kasnije smo čitali da se isti scenario ponavljao i na onih par preostalih  koncerata po Jugi . 

Osećali smo se prevarenima i izdanima ,jer nas g Green nije ISPOŠTOVAO KAO PUBLIKU . 


Izvoli pa me demantuj -da to nije bilo tako ? 

"Dva i po sata odlične svirke "si mogao čuti od pratećeg benda ,a nikako od Petera Greena ,koga smo došli slušati . *ebalo se njemu što je hala bila puna ,i što smo su gledaoci došli iz svih krajeva Jugoslavije ,bio je pijan i ušikan ,i nije nas ispoštovao ,svi smo to VIDELI .

Za moje znanje ,nikada više nije ni gostovao ,a posle takvog stava ,teško da bi mu ko i došao na neki sledeći koncert .

Pošto sam koju godinu stariji ,veruj da sam bio na više koncerata u kasnim 70 i ranim 80 tima ,  sećam se da su iste godine bili koncerti Juraje Hip, Alvin Lija ,Peta Methenija ,Dar Strejtsa -i tu se imalo šta čuti i videti ,jer su se ponašali u Beogradu isto kao u Londonu -impozantan stejdž ,impozantan razglas i poštena rokačina -što je publika znala da ceni . 

A što se tiče teme ...ako je ne shvataš kako je postavljena ,i to ti kaže sam autor teme ,budi toliko razuman pa shvati da postoji i drugo mišljenje ,sem tvog subjektivnog ,naročito ako ti se argumentuje  zašto i kako ,što biće ,nisi ni pročitao ,inače bi ukapirao da se ne pita da li je tebi dovoljan Paco de Lusia sa gitarom ,nego šta misli šira publika o tome koliko se neki izvođač jeste ili nije "potrudio" oko njih . 
Konkretan primer za temu -da bolje shvatiš smisao. 
Svi smo voleli Ejmi Vajnhaus ,pa šta se desilo u Beogradu ? Trebalo bi da se sećaš -smatra se najgorim koncertom u istoriji muzike kod nas ,iako je u pitanju jedan od najvećih vokala koje je svet video . 
Bila je lepo izviždana ,a pola publike je napustilo koncert -samo zbog toga kako se ponela prema njoj . 
Hiljade ljudi su došli da vide i čuju boginju ,a dobili su štrokavu pijanduru koja je zaplitala jezikom i teturala po bini . 
Toliko nepoštovanje se nije oprostilo ni Ejmi (Bog da joj dušu prosti)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 10:01 pm

ZoxZoja ::
Astra upravo to i jeste tema (o muzici imamo druge neke) kako se osećaš kad očekuješ spektakl za koji znaš da je dotični/dotična sposoban a dobiješ osrednju seosku zabavu. Jer i kostim i scenografija i svetla su deo ugođaja a ono stona lampa koja glumi reflektor. To očekuješ u kafani uz put a ne na koncertu. Ja malo karikiram ali suština je ono što je Justi napisala za Čolu da sem broja posetilaca (Brčko ipak nije Marakana) nije bilo neke bitne razlike u tim stvarima. Štimung sem izvođača stvara i publika pa ako je ista "mrtva" džaba sve onima na bini.

P.S. Justi jesi ovde ili na chatu pričala o bratu i koncertu Stinga? Bilo bi lepo da to ponovo napišeš jer je baš u duhu teme.

Da, na chatu sam pričala o bratovom odlasku na koncert Stinga. Nije ga slušao, nije fan, dobio kartu za rođendan i otišao. Vratio se oduševljen. Muzikom, pjevanjem, odnosom prema publici, trajanjem koncerta....svime! To nije žanr koji on sluša, ali je dobio poštovaoca i sigurno da ga sad uvijek spomene kao primjer profesionalizma. Masu pjesama sa koncerta iz Lisabona, Pariza, Berlina je poslije dugo preslušavao i govorio "vjeruj da nema razlike!". E to je poštovanje! To je ono što npr. jedna Madona nema. Nisam išla na koncert nikada ali ima hvala Bogu net pa se da vidjeti npr. izvođenje pjesme "Like a prayer" u Budvi (ili gdje već u Crnoj Gori) i npr. u Parizu. Pa ta žena sopstvenu pjesmu falšira. Može imati svu najbolju toaletu, imati tonu lasera, plesača, pratećih vokala, ali ako se broji u pjevača, minmalno što se očekuje je pjevanje.

Od mene za sada toliko, a pošto sam u fazi uspavljivanja, sutra ću nastaviti...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 10:42 pm

justicija ::
Citat :
.... npr. izvođenje pjesme "Like a prayer" u Budvi (ili gdje već u Crnoj Gori) i npr. u Parizu. Pa ta žena sopstvenu pjesmu falšira. Može imati svu najbolju toaletu, imati tonu lasera, plesača, pratećih vokala, ali ako se broji u pjevača, minmalno što se očekuje je pjevanje. 
Nemoj mešati pojmove -svako može da ima loš dan ,loš koncert ,ima tu puno razloga -dovoljno da povratni monitori na bini ne rade kako treba ,pa da ni Pavaroti ne čuje sebe i "falšira" . 
Madona je prodala 300 miliona albuma ,čime je ušla u Ginisovu knjigu rekorda kao najuspešnija pevačica svih vremena ,dobila je 9 "Gremija" ,Zlatni globus ,imala je na desetine top 1 svetskih hitova ,itd, itd....
Za nju je teško reći da ne zna da peva ,a kao multimedijalni umetnik se smatra najvećim živućim u svetu ,da se ne priča da je vrlo solidna igračica ,uz pevanje ,dakle .....


Evo kako je protekao koncert u Budvi -koji pominješ : 

BETA, B92 IZVOR:  SUBOTA, 27.09.2008. | 12:08 -
Događaj na Jazu otvorio je nastup švedske pevačice Robin, koji je počeo oko 20 časova. 

Kraljica popa, umesto u 21 čas - kako je bilo najavljeno - na bini se pojavila nešto kasnije, zato što zbog velike gužve na svim prilazima Jazu, veliki broj obožavalaca nije mogao da stigne na vreme. 

Madona je na binu izašla u 21.50, a publika iz čitavog regiona potom je dobila 110 minuta vrhunskog audio-vizuelnog ugođaja, pri čemu je svaki detalj bio pažljivo isplaniran i tempiran, a svaka pesma je imala svoj vizuelni pečat.. 

Najprofitabilnija pop i rok pevačica (50), koja je na Jaz stigla u 19 sati, bila je u izuzetnoj fizičkoj kondiciji - igrala je, svirala gitaru, preskakala konopac... Oko nje su bili članovi benda, prateći vokali i mnogobrojni plesači. 

Program je bio razvrstan u četiri bloka - zavisno od odeće koju je Madona imala na sebi. U prvom bloku je nosila kaubojsku odeću i uglavnom pevala pesme s novog albuma "Hard Candy", u drugom je bila odevena sportski, u trećem je imala "džipsi-folk" izgled, a u četvrtom - futuristički. 
 Najsnažniju reakciju publike izazvali su megahitovi "Vogue" i "Like A Prayer". 

Koncert je završen u 23.40, nakon bisa tokom kojeg je, horski sa publikom, Madona otpevala pesme "Express Yourself", "Hang Up On You" i "Give It To Me".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bina za spektakl, na kojoj je nastupila Madona, bila je dugačka 90 metara, široka 50 i visoka 25 metara. Organizatori su zbog očekivane kiše prostor za publiku prekrili sa 30.000 kvadratnih metara šljunka kako bi se sprečio nastanak blata. 
-----
Dakle ....teško da Madona nije "ispoštovala publiku" ,ako je i "falširala" na "Like Virgin"  mahmah 

Mik Džeger i Bob Dilan falširaju i na albumima ,kamoli na koncertima ,pa ih milioni ljudi prate godinama . 
Poslušaj Janis Joplin ,neki od snimaka koncerta -naslušaćeš se "falša" . 
Ali svima njima je zajednički ,da publika VIDI da dušu daju na koncertu (Janis i Dilan)  ,i da i sa svojih 70 godina onaj Džeger trči i skače  ,svaka turneja ima drugu priču i scenografiju ,vrednu teških miliona ,treba li to njima ,jure li pare ? 
Ne ,nego poštuju svoju publiku ,i rade to zbog njih (verovatno dok god žive ) 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 10:58 pm

Očigledno Dani poštovanje isto ne doživljavamo. To se dalo primijetiti iz prvih postova na ovoj temi. Iskreno, meni to sa binom, i ostalim stvarima koje navodiš kao primjer su kao da dođem u ekskluzivan restoran, naručim ručak, čekam ga dva sata, pa onda dođe serviran do perfekcije, ali nije baš nešto ispečen odrezak kako treba, ili sa druge strane zagorio pa se nije dalo naslutiti kada je tanjir postavljen ispred mene, a pri tom na kraju konobar donese račun od recimo nekih 50 evra. Al' jbg, dekoracija odlična! Ja to tako vidim.

Btw. Madona je falširala na "Like a prayer" mahmah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyUto Sep 01, 2015 11:07 pm

justicija ::
Očigledno Dani poštovanje isto ne doživljavamo. 
Madona je na binu izašla u 21.50, a publika iz čitavog regiona potom je dobila 110 minuta vrhunskog audio-vizuelnog ugođaja, pri čemu je svaki detalj bio pažljivo isplaniran i tempiran, a svaka pesma je imala svoj vizuelni pečat.. 
Najprofitabilnija pop i rok pevačica (50), koja je na Jaz stigla u 19 sati, bila je u izuzetnoj fizičkoj kondiciji - igrala je, svirala gitaru, preskakala konopac... Oko nje su bili članovi benda, prateći vokali i mnogobrojni plesači. 
-----


Ako jedna od najvećih svetskih zvezda dođe tri sata ranije na koncert, čeka isto toliko da bi publika mogla da se smesti ,pa pruži skoro dva sata više nego aktivnog koncerta ,izađe i na dva bisa , i 50 000 ljudi ode fascinirano onim što je čulo i videlo -e vala neka je falširala "Like Virgin" .


Za mene je to više nego ISPOŠTOVATI PUBLIKU . 


Ali ok ....uvek ima neko ko traži dlaku u jajetu . mahmah 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptySre Nov 16, 2016 10:08 pm

Danubius ::
John Doe ::
@Dany
Ovaj spam što si napis'o, para vredi. Urami ga.
Kada spamuješ, spamuj da se svi zajebavamo.

E da odgovorim na temu. Kada se svojevremeno sluš'o radio i ploče, nisi vid'o muzičare, osim u "Džuboks" magazinu. Polako si izvuk'o ploču, turio na gramofon i pažljivo stavio iglu a onda je krenula muzika. Sluš'o si zatvorenih očiju i uživao.
Prvi koncert, Piter Grin u hali "Pionir", dva i po sata odlične svirke. Kasnije su se ređali: BB King (2X), Clapton (2X), Chris Rea, Sting, Golden Gate Quartet, Joe Cocker, Faithless, Ana Popović, Lluis Coloma Trio, Tommy Emanuell i da ne nabrajam. Početkom osamdesetih je neko pustio buvu da će Pink Floyd održati koncert u Zadru, pa smo otišli u Zadar (za svaki slučaj) al' PRC. Neme veze, dobro smo se proveli. Čini mi se da je najbolji kontakt između muzičara i publike, unpluged svirke.


rasta
Vidiš ,i ja sam gledao Pitera Grina ,i čak se sećam i godine -1983 ,i sećam se da turneja zvala "Kolors" .
Dakle -bio sam tamo ,a još bolje se sećam šta je kasnije pisao "Džuboks"(redovni čitalac od prvog broja )  i sve ostale novine o koncertu ,pošto te stvari pamtim kao slon (a potpuno se slaže sa mišljenjem svih koji su bili tamo) 

Piter Grin se pojavio kao odrpanac  za koga je bilo očigledno da je totalno drogiran ili pijan ,ili da "nije kod kuće" , jedva je stajao na nogama ,i sve vreme koncerta je bio okrenut leđima publici ,jedva da se koji put uopšte i okrenuo da je pogleda ,još je imao i neku glupu ,valjda "rasta " kapu nabijenu do nosa . 

Mi smo išli da vidimo i čujemo legendu ,pre svega "Albatros" i "Black Magic Woman" ,a on lepo tona nije mogao ubosti ? 

SVE solo  deonice je odsvirao prateći gitarista ,a g Green je samo statirao . 

Iako smo bili 20 godišnjaci i mlađi -bilo je to veliko razočarenje (čim ga ,kao što vidiš ,i danas pamtim ) 
Još je bila ideja da ga "pratimo" ,tada nije puno velikih imena nastupalo u Jugoslaviji ,a sledeći koncert je bio u Novom Sadu -na pamet nam nije palo da idemo ,a kasnije smo čitali da se isti scenario ponavljao i na onih par preostalih  koncerata po Jugi . 

Osećali smo se prevarenima i izdanima ,jer nas g Green nije ISPOŠTOVAO KAO PUBLIKU . 


Izvoli pa me demantuj -da to nije bilo tako ? 

"Dva i po sata odlične svirke "si mogao čuti od pratećeg benda ,a nikako od Petera Greena ,koga smo došli slušati . *ebalo se njemu što je hala bila puna ,i što smo su gledaoci došli iz svih krajeva Jugoslavije ,bio je pijan i ušikan ,i nije nas ispoštovao ,svi smo to VIDELI .

Za moje znanje ,nikada više nije ni gostovao ,a posle takvog stava ,teško da bi mu ko i došao na neki sledeći koncert .

Pošto sam koju godinu stariji ,veruj da sam bio na više koncerata u kasnim 70 i ranim 80 tima ,  sećam se da su iste godine bili koncerti Juraje Hip, Alvin Lija ,Peta Methenija ,Dar Strejtsa -i tu se imalo šta čuti i videti ,jer su se ponašali u Beogradu isto kao u Londonu -impozantan stejdž ,impozantan razglas i poštena rokačina -što je publika znala da ceni . 

A što se tiče teme ...ako je ne shvataš kako je postavljena ,i to ti kaže sam autor teme ,budi toliko razuman pa shvati da postoji i drugo mišljenje ,sem tvog subjektivnog ,naročito ako ti se argumentuje  zašto i kako ,što biće ,nisi ni pročitao ,inače bi ukapirao da se ne pita da li je tebi dovoljan Paco de Lusia sa gitarom ,nego šta misli šira publika o tome koliko se neki izvođač jeste ili nije "potrudio" oko njih . 
Konkretan primer za temu -da bolje shvatiš smisao. 
Svi smo voleli Ejmi Vajnhaus ,pa šta se desilo u Beogradu ? Trebalo bi da se sećaš -smatra se najgorim koncertom u istoriji muzike kod nas ,iako je u pitanju jedan od najvećih vokala koje je svet video . 
Bila je lepo izviždana ,a pola publike je napustilo koncert -samo zbog toga kako se ponela prema njoj . 
Hiljade ljudi su došli da vide i čuju boginju ,a dobili su štrokavu pijanduru koja je zaplitala jezikom i teturala po bini . 
Toliko nepoštovanje se nije oprostilo ni Ejmi (Bog da joj dušu prosti)

Zajeb'o nas al' nema veze... Mene je oduševio onaj "crnja" što je svirao na onom malom instrumentu, k'o dronbulje na kutiji.
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyČet Nov 17, 2016 3:15 pm

Grin(bau) je sviruckao još jednom početkom milenijuma u Sava centru i nešto je manje statirao, sećam se da je pokušao da nešto izgovori ali nikako mu nije išlo. Čovek jednostavno psihički nije sam sa sobom, a treba mu svaka funta za lečenje. Uzgred, on je rođen kao Peter Grinbau. I otac i majka su mu bili muzičari i Jevreji, kao i mnogi mnogi svirači onda i danas. Njegov zvuk gitare je neponovljiv, jedinstven i prepoznatljiv na kilometar. Ponekad mnogo očekujemo od razmaženih zapadnih zvezda. Kod nas dolaze uglavnom pri kraju karijere ili kasnije i obično nemaju pojma u kom su gradu i delu sveta. Za mene je NO1 razočarenje Klapton na Sajmu, osamdesetih. Bog gitate je prespavao nastup pred bar 15 000 nas jadnika koji smo po svaku cenu hteli da budemo deo velikog sveta, pa smo mu još i aplaudirali.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyČet Nov 17, 2016 4:07 pm

2007. ili 8. , Petrovaradin, Sting. Sat i po svirke i dovđienja. Baš sam se razočarao. Perfektno odrađen posao, bez trunke emocija. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? EmptyČet Nov 17, 2016 4:32 pm

Kica/Praja ::
.  Za mene je NO1 razočarenje Klapton na Sajmu, osamdesetih. Bog gitare je prespavao nastup pred bar 15 000 nas jadnika koji smo po svaku cenu hteli da budemo deo velikog sveta, pa smo mu još i aplaudirali.
Da,daaaa ,sećam se toga kao danas .Bilo je to 1979 ,u "Pioniru"  Čekamo mi "Lejlu" ,pa nikako ,svira se on nešto tamo , pimpla ,improvizuje ,i inače je većinu koncerta promovisao,tada skoro pa "taze" , ne baš uspešan album "Backless" (a bilo je krajnje vreme da bude i "Lejla" ) očigledno pijan kao čep . E sad ,pošto sam bio u prvim redovima ,vidim ja šta se dešava . Tehničari smanjili ton "kralju" a prateći gitarista grune prepoznatljivi rif ,("kralj " se tu kao nešto i probudi ,dok je on vrteo potenciometre ,pesma prošla ,otpevala je publika i back vokali ) 

Naravno ,publika zadovoljna  ,jer od sredine hale nadole ionako nisu ni videli Kleptona na bini .Pali upaljače ,ludnica....videli smo Kleptona uživo ,a koncert je bio ,u stvari , više nego dosadan i otaljan . No ,to su bila lepa vremena kada su se slobodno unosile pivske i vinske boce ,a trave ,dao Bog na svakom koraku ,i nije se prodavala ,nego ,bukvalno delila sa okolinom . 

Još nešto me razočaralo . Mi smo očekivali (vizuelno ) ovog Kleptona : 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Umesto toga ,dobili smo zadriglog  čilagera ,skoro pa za nas -neprepoznatljivog ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?   (Ne) poštovanje publike ili nešto drugo? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
(Ne) poštovanje publike ili nešto drugo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: