DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

BOGOJAVLJENSKA NOĆ

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 45
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Bogojavljenska noć- zamislite želju u ponoć    BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 18, 2011 10:43 pm

First topic message reminder :

Sina Božjeg krstio je na Bogojavljenje Jovan Krstitelj ili Jovan Preteča, a predanje kaže da su se u trenutku krštenja nebesa otvorila i čuo se glas Boga Oca: "Ovo je Sin moj ljubezni, koji je po mojoj volji".
Prema hrišćanskom učenju, Bogojavljenje je jedan od najvećih praznika, jer je na Jordanu prvi put objavljena tajna Svete Trojice i prvi put su se zajedno pojavili Otac, Sin i Sveti Duh, koji je u trenutku krštavanja, u obliku svetlosnog goluba, sleteo na glavu Isusa Hrista.
Praznovanje Bogojavljenja podseća hrišćane da misija Sina Božjeg nije počela njegovim rođenjem, već krštenjem, jer je do 30. godine Isus Hristos živeo običnim životom drvodelje, sa majkom i pravednim Josifom.
Isus Hristos je živeo još tri godine posle krštenja, ispunjavajući svoju misiju iskupljenja ljudskog roda od praroditeljskog greha. Bogojavljenje se slavi uvek 19. januara (6. januara po julijanskom kalendaru), uoči praznika posvećenog svetom Jovanu Krstitelju.

U Bogojavljenskoj noći, prema drevnom verovanju, otvara se nebo, a ko bi to opazio, Bog bi mu ispunio svaku želju koju iskaže. Ko gleda - otvoriće mu se!
Želja, dakle, može biti bilo koja, ali samo jedna i jasno izrečena - bez greške i nedoumice.

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 58876

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyPon Jan 18, 2016 9:56 pm

Astra ::
ne razmisljaj ti puno sta je Njemu bogougodno....ti pozeli,pa ce i Bog da vidi da je sevap...ahahahah
Vidi ...ali se pravi blesav . Nemamo "konekciju" ,jbg smehsmeh

Ali to ne znači da ne želim svima ,koji u ponoć požele želju -da im se i ostvari .  :kissic:
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyPon Jan 18, 2016 10:36 pm

I jeste i nije za ovu temu....uvijek za Bogojavljensku noc krene drasticno da se povecava brojka gostiju.

Ukupno 49 korisnika online: 8 registrovanih, 0 skriven, 41 gostiju :: 2 Bots

Astra, daljinski, Danubius, justicija, MadamX, sanjalica.ns, sunrise, ZoxZoja

sto ne znam kakve veze ima ali svake godine ponovo.
Evo trenutnog stanja.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja

Godina : 81
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 12:01 am

Бог се јави

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Bogojavljenje-casni-krst-plivanje-beta-branislav-bozic-jpg_660x330

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Bogojavljenje-zemun-n

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 51
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 12:03 am

Vaistinu se javi.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 12:06 am

Kica/Praja ::
Бог се јави

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Bogojavljenje-casni-krst-plivanje-beta-branislav-bozic-jpg_660x330

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Bogojavljenje-zemun-n

Vaistinu se javi !

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 7:05 am

I jeste i nije za ovu temu....uvijek za Bogojavljensku noc krene drasticno da se povecava brojka gostiju.

Ukupno 49 korisnika online: 8 registrovanih, 0 skriven, 41 gostiju :: 2 Bots

Astra, daljinski, Danubius, justicija, MadamX, sanjalica.ns, sunrise, ZoxZoja

sto ne znam kakve veze ima ali svake godine ponovo.
Evo trenutnog stanja.
Ja znam u čemu je caka .Tog dana ljudi ukucavaju "Bogojavljenska noć" -a mi imamo tu temu ,tj "tag" ,i onda ljubazni Google dovede kod nas . Šteta što ne dignu dupe i registruju se (pa i ostanu) 
To je izgleda samo naša želja .  muncat
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 45
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 11:48 am

Aj, ja cu dogodine da pozelim, ovu sam prespavala  :brdski2:

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 12:22 pm

sonia ::
Aj, ja cu dogodine da pozelim, ovu sam prespavala  :brdski2:

Zar i ti sestro slatka :hex:
Popijem tabletu. ..prikunjam i kazem mojima da me probude.
Jutros kazu da su me budili i da nisam bas najbolje bila raspolozena vrag
Tako da nastavih da spavam i propustih zamisljanje zelje.

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyUto Jan 19, 2016 3:08 pm

Škripi bela noć pod njenim nogama… Sneg lagano prekriva sve, pa i ovo razmeđe između dva dana.
Žulja je seta koja se skupila pod kapcima i, kao neka frajla, sramežljivo viri napolje… Nešto kao da bi se smešala sa pahuljama, ali okleva…
Sat jednolično vrti vreme u krug. Velika već sasvim pristiže malu. Kada se dani dodirnu, kaže legenda, sazvežđa, oblaci i magla će se razdvojiti…
Smestila se podno “dvanaestice“ i mirno nanišanila gore. Za koji tren, kazaljke će se sklopiti nad njom. Seta će nečujno otići zagrlivši prvu pahulju. A ona će utisnuti želju u odškrinuto nebo… Jako će je odćutati i uviti u osmeh… Veliki i silan…
A on…?
Pa, prepoznaće je kada se sretne sa njom…
Jer…
Tako to biva kada si uhvaćen u želju Bogojavljenske noći…

Ukrala od naseg Cojla

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptySre Jan 18, 2017 6:36 pm

Ovo ima isto toliko smisla koliko i "plivanje za časni krst" ,kada ledolomci jedva razbijaju zaleđene reke. 

BOGOJAVLJENSKE PIHTIJE: Ovo predjelo svaka domaćica treba da posluži u čast ISUSA HRISTA!

Somborci su otkazali plivanje ,a Apatinci su se koliko još juče q*rčili kako će plivati po informativnim emisijama "u organizaciji Društva Srpskih domaćina" i SPC ". 
Pošto je današnja temperatura vode 0 C ,ne znam koliki fanatik moraš biti da uđeš ,taman da te u Dunavu čekala Nataša Bekvalac sa milion eura u brusu ,no videćemo ,budala nikada ne fali kod nas .
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptySre Jan 18, 2017 8:42 pm

БОГОЈАВЉЕЊСКА НОЋ

18. јануара је Крстовдан, велики хришћански празник и први дан после Божића када се пости. Ипак, главна ствар дешава се 18. увече! Чим Сунце зађе, уочи празника, хришћани почињу да се поздрављају са „Бог се јави!“, а одговорају са „Ваистину се јави!“, а нарочито је битно остати будан до поноћи!

Наиме, наши стари верују да је ноћ између 18. и 19. јануара време када се небо отвара и „Бог се јавља“. Према веровању, Богојављење – јављање или објава Бога, дешава се у глуво доба, уочи Богојављења, када се на трен отвара небо, да се укрштају ветрови што дувају зими с онима што дувају лети. У том тренутку све воде света престану да теку, а онај ко се затекне на отвореном и то види, може од Бога да затражи испуњење једне жеље.

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Talyys

"У глуво доба ноћи отиди кришом на раскрсницу суседног села и коликогод можеш да дохватиш руком опиши кажипрстом један круг око себе. У том кругу наложи ватру и у лонцу кувај четири кости: пилећу, кучећу, од овце и од голуба. Кад прође пола сата на источну страну баци пилећу, на западну кучећу, на северну од овце, а на јужну од голуба.

Онда ће се десити ово:

Са источне стране света појуриће на тебе огромни воз и ако се не помакнеш он ће се зауставити код саме линије круга.

Са западне стране допливаће по ваздуху огромна лађа и ако се не помакнеш из круга она ће се зауставити код саме линије круга.

Са северне стране, у чијем си правцу бацио овчију кост, ваљаће се к теби лед високи. Ако се не помакнеш и лед ће се зауставити код саме линије круга.

Са јужне стране можда ће доћи птице грабљивице, а можда ће доћи ништа, али то је оно страшно ништа које убија човека. Али све ће се то зауставити код саме линије круга ако се ниси уплашио и побегао.

Ако си се уплашио и побегао пред неком од силних сила остаћеш оно што си и пре био и више ти никада неће помоћи кување костију у кругу на раскрсницама.

Ако се, пак, ниси помакао ни пред једном светском силом, можеш да пожелиш девојку какву хоћеш, можеш да пожелиш благо какво хоћеш, али ја ти саветујем да ништа не узимаш за стално, јер све је терет, јер све је мука."

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk

Godina : 75
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptySre Jan 18, 2017 10:28 pm

Komentar na tviteru:
Trebalo bi da jedini uslov za učešće u plivanju za časni krst bude da svi učesnici budu neplivači, pa da vidimo čija je vera najjača.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyPet Jan 20, 2017 1:14 am

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 2il0hvc

e sad si pravi Srbin....jebo te onaj ko ti dade dijete

.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyPet Jan 20, 2017 2:59 am

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 2il0hvc

e sad si pravi Srbin....jebo te onaj ko ti dade dijete
Videh ovo danas.
Bolesno u ludu glavu.Maltretiranje deteta. 

Btw-bilo  je plivača junaka.Tradicija po cenu života.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyPet Jan 20, 2017 9:09 pm

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 30vnb45

ne smijem napisati komentar

.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2018 10:20 pm

BOGOJAVLJENSKA NOĆ -Čim Sunce zađe, uoči praznika, hrišćani počinju da se pozdravljaju sa „Bog se javi!“, a odgovoraju sa „Vaistinu se javi!“, a naročito je bitno ostati budan do ponoći!
Naime, naši stari veruju da je noć između 18. i 19. januara vreme kada se nebo otvara i „Bog se javlja“. Prema verovanju, Bogojavljenje – javljanje ili objava Boga, dešava se u gluvo doba, uoči Bogojavljenja, kada se na tren otvara nebo, da se ukrštaju vetrovi što duvaju zimi s onima što duvaju leti.U tom trenutku sve vode sveta prestanu da teku, a onaj ko se zatekne na otvorenom i to vidi, može od Boga da zatraži ispunjenje jedne želje-
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda
debilko

Godina : 57
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2018 11:35 pm

Citat :
hrišćani počinju da se pozdravljaju sa „Bog se javi!“, a odgovoraju sa „Vaistinu se javi!“
Možda oni iz džipova, moja baka i deka se nisu tako pozdravljali i mada gajim i trudim se da sačuvam što više od zaborava, ovo sam prvi put čuo i video na sms-u prepar godina.
Znam za ogledalce koje ide pod jastuk, to da, ali to više niko ne spominje jer se običaji menjaju.

BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 2iiv51gBOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 EmptyPet Jan 18, 2019 7:14 pm

Elem, noćas Bogojavljenje .
Kako sada stvari stoje ,može nebo da se "otvara" koliko hoćemo -ništa se ne vidi od oblaka ,jedva mesec tu i tamo "probije" .
Ali, to što ja nisam religiozan ,ne treba nikoga da spreči da "poželi želju" i veruje da će se ostvariti ,naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BOGOJAVLJENSKA NOĆ   BOGOJAVLJENSKA NOĆ - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole

BOGOJAVLJENSKA NOĆ
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: