DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Provokacija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Provokacija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Provokacija

Ići dole 
+2
Gothic
Astra
6 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Provokacija   Provokacija EmptyČet Nov 10, 2016 4:13 pm

Koliko treba da budes licemjeran da natjeras osobu, tj isprovociras je postupcima da uradi upravo ono sto ti zelis, ti se osejcas uvrijedjeno a sam si krivac u dubini duse. I sam znas da je to ono sto ti hoces samo ti je neka osoba olaksala situaciju.....
Jako cesta pojava na forumu a tek na FB.....vase reakcije???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyČet Nov 10, 2016 5:57 pm

Čovjek nije objektivan kada priča o sebi, ali ipak mislim da me nije lako isprovocirati na reakciju kakvu provokator želi, osim ako očekuje da uopšte ne reagujem, tome jesam sklona. Da li sam ja sposobna isprovocirati nekoga na taj način? To ne znam, možda i jesam. U svoju odbranu mogu reći da mi nije namjera nekog "izbacivati iz cipela", Nekako, kada pišem iznosim mišljenje i stav bez namjere da kod tog drugog neku negativnu reakciju, ali idiot nisam. Barem mislim da nisam smehsmeh Ako me neko stalno podbada, ujeda, pecka, pa naravno da ću mu odgovoriti, ali na civilizovan način. Da li meni nečija provokacija smeta, to je već nešto sasvim drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyPet Nov 11, 2016 7:29 pm

Normalno da postoje provokacije na Facebook zato sam ga ja ugasio posle kratkog vremena od otvaranja i nemam vise nameru da ga ponovo otvaram.

Neznam kako je sa vama, ali meni se tamo desavale nenormalne stvari.Kazu da Facebook sluzi da se ljudi nadju posle duzeg vremena i komuniciraju,druze se i kao sve najbolje.

Ali meni su odmah pocele da se javljaju neke zenske za zahtev za prijateljstvo a ja ih odmah prihvatim iako ih ne poznajem mislio sam da tako treba iz kulture,ali one su odmah pocele da mi pisu poruke tipa "Kako si" "Sta radis" i odmah posle nekoliko poruke salju njihovu sliku bez odece a ispod pise "Da se bolje upoznamo" ili "Da se bolje vidimo"

Ja sam odmah te njihove slike obrisao,a onda sledi i njihovo pitanje "Pa sta kazes kako izgledam" ja im odgovorim "Lepo ali ja sam odmah izbrisao sliku" onda su one odmah prekidale vise svaku komunikaciju.Bile su sve mladje i ,nisu bile bas sasvim gole, slikale se u donjem vesu sa mobilnim na nekom velikom ogledalu, takvih sa slikom samo u donjem vesu bilo je nekih 20, a u kupacem na plazi bile su 2 a 1 ili 2 bile su sasvim gole.

Nisam ja toliko glup da nasedam na takve provokacije i odmah sam ugasio Facebook i tako prekinuo takve gluposti zauvek sto se tice Facebooka.Na forumu nisam imao nikakve provokacije i neprijatnosti,kada sam negde dobijao Ban pomislio sam da je i bolje tako jer ako nekome smeta moje drustvo onda je i bolje da se ne druzimo po meni to nije provokacija.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyPet Nov 11, 2016 9:27 pm

Slažem se sa Justi da niko od nas ne može da bude objektivan kada misli i priča i piše o sebi.

Provokacije su postale učestala pojava na Fejsbuk grupama, sada ih manje ima na forumu-forumima jer se slabije posećuju.

XYZ puta sam doživela da me neko isprovocira na netu, ali sam se trudila i trudim se da svima civilizovano i kulturno odgovorim.

Ne znam da li sam nekoga provocirala na netu, verovatno jesam, ali nenamerno.

Ne volim da povređujem ljude. I znam da opraštam.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptySub Nov 12, 2016 11:16 am

MadamX ::
Slažem se sa Justi da niko od nas ne može da bude objektivan kada misli i priča i piše o sebi.

Provokacije su postale učestala pojava na Fejsbuk grupama, sada ih manje ima na forumu-forumima jer se slabije posećuju.

XYZ puta sam doživela da me neko isprovocira na netu, ali sam se trudila i trudim se da svima civilizovano i kulturno odgovorim.

Ne znam da li sam nekoga provocirala na netu, verovatno jesam, ali nenamerno.

Ne volim da povređujem ljude. I znam da opraštam.

Provocirala si, ne vadi se...
Oprostio sam i ja tebi, inače sam slab u toj disciplini.
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyNed Nov 13, 2016 9:08 pm

Astra ::
Koliko treba da budes licemjeran da natjeras osobu, tj isprovociras je postupcima da uradi upravo ono sto ti zelis, ti se osejcas uvrijedjeno a sam si krivac u dubini duse. I sam znas da je to ono sto ti hoces samo ti je neka osoba olaksala situaciju.....
Jako cesta pojava na forumu a tek na FB.....vase reakcije???
Provokacija ima smisla ako je zasnovana na "mozgu" ,poznavanju činjenica i "slabosti" protivnika ,dakle ,na "finjaka" ga naterati da se iznervira i "pređe granicu" ,a opravdanje ima samo  ukoliko ti je cilj da istakneš neku njegovu lošu osobinu ,dokažeš laž ili sl .
Onda ima i smisla i osnove ,naročito ako je tome predhodila neka uvreda ,licemerstvo ,podcenjivanje ili vređanje tebe bez osnova . 
Međutim ,provokatore obično ne krasi visoka inteligencija ,nego izražen bezobrazluk ,umišljenost i malicioznost ,služe se cinizmom ,uvredama ,floskulama i otvorenim lažima ,nikada ne dokazujući ono što tvrde ,i po logici stvari ,oni koji prate razvoj situacije ubzo shvate sa kim imaju posla ,i šta se dešava u stvari ,brzo sami pokažu i dokažu šta su i ko .
 
U slučaju foruma ,ta pojava se naziva "trolovanje" ,a "provokator" (trol) na sve načine pokušava ometati normalno funkcionisanje sajta kršeći pri tome sva nepisana (a i pisana ) pravila komunikacije koja važe na tom mestu (i na svima sličnima ) 

Drugi oblik provokacije na forumima je "vandalizam" ,tj ,"provokator" vređa slučajne korisnike ,ostvljuje se na "stalne" ,nameće  "svoje mišljenje" i "ubeđenja" na neodgovarajući način ,uživajući u unošenju zle krvi pomoću netačnih ili jednostranih podataka ,koristeći pri tome ljudske slabosti ,u koje spadaju tolerancija drugih i odsustvo volje da se sa takvim uopšte i raspravlja .
 
Vrlo štetna posledica je povlačenje osoba koje neće da trpe ničim izazvane provokacije ,niti da čitaju "trola" umesto osoba koje žele da pričaju "na temu" .
"Provokator" je štetočina 

Takvi na forume dolaze isključivo da bi promovisali "provokatorski" deo svoje ličnosti ,i reakcije drugih (što gore -to bolje ) ih u stvari više zanimaju nego ono što je suština postojanja takvog mesta . 
Lako se prepoznaju ,a krajnji ishod je ,pre ili kasnije -poznat (utoliko lakše jer "forumska zajednica" i nije tako velika ,a takve osobe imaju "reputaciju" koja "dođe" i pre nego što postane očito svima sa kim imaju posla )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyNed Nov 13, 2016 10:00 pm

Provokacija ima smisla ako je zasnovana na "mozgu" ,poznavanju činjenica i "slabosti" protivnika ,dakle ,na "finjaka" ga naterati da se iznervira i "pređe granicu" ,a opravdanje ima samo  ukoliko ti je cilj da istakneš neku njegovu lošu osobinu ,dokažeš laž ili sl .
Onda ima i smisla i osnove ,naročito ako je tome predhodila neka uvreda ,licemerstvo ,podcenjivanje ili vređanje tebe bez osnova . 
Međutim ,provokatore obično ne krasi visoka inteligencija ,nego izražen bezobrazluk ,umišljenost i malicioznost ,služe se cinizmom ,uvredama ,floskulama i otvorenim lažima ,nikada ne dokazujući ono što tvrde ,i po logici stvari ,oni koji prate razvoj situacije ubzo shvate sa kim imaju posla ,i šta se dešava u stvari ,brzo sami pokažu i dokažu šta su i ko .

 


Provokacija ima smisla, a provokatore ne krasi visoka inteligencija? Malo mi to kontradiktorno.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyNed Mar 26, 2017 11:09 pm

Nemam običaj da drugima to radim. Ali ako meni neko to uradi, odem bez obrazloženja (desilo se dva puta). Mislim da čovek koji je u stanju da to uradi i nije čovek već teško đubre, bez imalo saosećajnosti, narcis kome je stalo jedino do sopstvenog dupta. U reali mi se takvi gade. Podmukli tipovi koji gledaju samo kako da za sebe izvuku korist iz celokupne situacije
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyNed Mar 26, 2017 11:16 pm

Astra ::
Koliko treba da budes licemjeran da natjeras osobu, tj isprovociras je postupcima da uradi upravo ono sto ti zelis, ti se osejcas uvrijedjeno a sam si krivac u dubini duse. I sam znas da je to ono sto ti hoces samo ti je neka osoba olaksala situaciju.....
Jako cesta pojava na forumu a tek na FB.....vase reakcije???


Moje licne reakcije su nula. Kad vidim ili znam tko me zeli provocirati ili slicno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyPon Jul 30, 2018 11:37 am

Svi smo čitali o onom našem mladiću koga su napali Hrvati u Splitu .
Razlog -tetovaža preko celih leđa na ćirilici .
Pa, evo te tetovaže :

[You must be registered and logged in to see this image.]

A šta si brate očekivao ? Da ćeš mirno da sediš na Bačvicama ,koje vrve od navijača "Hajduka" ,a o "domoljubima" da se i ne priča ?
Momak je naravno donju sliku okačio na društvene mreže -da se vidi koji je on "baja" .
Napad je počeo rečima "Ovde si došao da provociraš" ?
Kako god ko misli -za mene ovo jeste provokacija (čime naravno ne branim napadače )
Šta mislite kako bi se proveo neko ko dođe na beogradsku Adu,a da leđima ima "Torcida Split" ,šahovnicu i slične stvari ? Ovdašnji "žestoki" to ne bi shvatili kao "provokaciju" ?
Sve mi se čini ,prošao bi isto-ako ne i gore .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija EmptyČet Jun 20, 2019 9:51 pm

Danubius ::

Šta mislite kako bi se proveo neko ko dođe na beogradsku Adu,a da leđima ima "Torcida Split" ,šahovnicu i slične stvari ? Ovdašnji "žestoki" to ne bi shvatili kao "provokaciju" ?
Sve mi se čini ,prošao bi isto-ako ne i gore .

Ne bi ga ni primetili. brdski
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Provokacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Provokacija   Provokacija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Provokacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: