DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Restitucija" - samo za odabrane BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Restitucija" - samo za odabrane BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 "Restitucija" - samo za odabrane

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyČet Dec 22, 2016 7:55 pm

Pre oko 50 godina opština Pančevo oduzela je papirološki pola placa mojim roditeljima.
"Papirološki" jer je to bio sporazum po kome ne mogu da uđu u posed dok ne oduzmu i ostatak i sve isplate. Za ovo nisu platili.
Nikada nisu ušli u posed, nije čak ni razgraničeno koliko su oduzeli.
Mi smo to koristili i koristimo i danas.
Pošto je u Pančevu nekima vraćena veoma vredna imovina iako je nisu oni sami koristili, poveli smo spor (brat i ja) da nam se ova polovina placa vrati.
Spor je počeo 2005.
Naravno, još traje!
Zastupnica opštine se grčevito bori da nam se to ne vrati.
Značajno je ovo:
- ako nam se to vrati, opština ne gubi ništa,
- ako se ne vrati opština ne dobija ništa!


Naravno, čovek se pita zašto se onda zastupnica Opštine tako grčevito bori da nam se polovina placa ne vrati?
Mislim da je odgovor veoma jednostavan: zastupnica očigledno čeka "plavi koverat".
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptySub Jan 07, 2017 10:33 pm

Diplomirani Duduk ::
.
Mi smo to koristili i koristimo i danas.

DD, ukoliko i danas koristite zemljište sa ili bez objekta, svejedno je, zašto niste pokušali da uradite samo konverziju zemljišta?

Predugo traje taj spor.

Pravobranilac opštine se grčevito bori da se zemljište ne vrati jer je možda u dilu sa nekim preduzimačem, ukoliko je lokacija dobra.

Šta kaže advokat- vaš?










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 10:37 am

Ne može konverzija kada se ne vodi kao naše. Nema ni potrebe jer je to već gradsko građevinsko zemljište.

Više je nego očigledno da zastupnica opštine ima neki lični interes. Verovatno je očekivala plavi koverat i sve bi došlo na svoje mesto.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 11:13 am

Restitucija je kod nas dodatna pljačka kao i sve drugo ,dobro si napisao "za odabrane" .
Ostalima ,iako imaju uredne papire i prijavili su na vreme -oduzetu porodičnu imovinu i nekretnine prodaju pred očima .
Moj kum je neki predsednik udruženja za restituciju ,a ima i advokatsku kancelariju u NS sa 6 advokata koji samo to rade . I sam je veliki "potraživač" ,i gle čuda -ponešto je već i "vraćeno" .
Nagovara i mene da "tražim svoje" ,no moja porodica (sa obe strane ) iako su "oslobođeni" mnogih "dobara" nema sačuvane papire ,tako da bi to bilo mučno advokatsko traganje za tapijama po katastrima ,Dunavskom LOYD-u i sl ,što bi koštalo kao svetog Petra kajgana .
Navodno se može bez problema pronaći ,i dokazati svojinsko i nasledno pravo ,ali sa ovakvim sudstvom u Srbiji , i sa državom koja pljačka svoje građane na sve načine ,a neće osporiti sve što se može osporiti ?
Ima još jedno uočeno pravilo u Vojvodini (i neka mi se ne uzme za loše ,slobodno proverite ) Imovina onih koji se prezivaju na "ić" se još nekako ,bar delimično i vrati ,ostali mogu da ubrišu ,i da čekaju eventualno još par decenija ili generacija .Ili nikada .
Šta treba više ,ako se zna da "Miloševićeva vila" ko zna koji put menja vlasnika ,a zna se ,i postoje naslednici i papiri ,da je vlasništvo predratnog knjižara (Jevreja ) Gece Kona .
Kao što se ide na "rehabilitaciju" raznih domaćih kvislinga ,tako se dešava i sa restititucijom . Pre će biti vraćena imovina takvima,kojima je uzeta iz "ideoloških razloga",nego desetinama hiljada onih kojima je oduzeta na osnovu "nacije" .
A mnogi su ubijeni ,oterani ,naslednici ko zna gde u inostranstvu ,treća generacija koja nije ni zainteresovana da se bakće sa tim, tako da su stvari za državu "olakšane" ,jer je takva "društvena imovina" već tri puta preprodata .Ako mogu sudski procesi da "zastare" ,za ozbiljna krivična dela ,tek ovako nešto može da se reši -malo morgen .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 1:26 pm

Danubius ::

Ima još jedno uočeno pravilo u Vojvodini (i neka mi se ne uzme za loše ,slobodno proverite ) Imovina onih koji se prezivaju na "ić" se još nekako ,bar delimično i vrati ,ostali mogu da ubrišu ,i da čekaju eventualno još par decenija ili generacija .Ili nikada .

Slažem se. Tako je i u Beogradu. Mislim da moji rođaci nikada neće vratiti ono što je oduzeto, između ostalog zato što je na atraktivnoj lokaciji na Voždovcu.

O Pančevu i ne razmišljam. Ko zna ko je sada u pradedovoj i čukundedinoj kući.

DD, budi uporan. Zemljište koje može da se vrati vratiće se.

Čak su i napredni primorani da zatvore svoje prostorije ovde u mom komšiluku, jer je porodica dobila spor i biće im vraćeno sve-dobili su Rešenje po kome im se vraća sve oduzeto 1945.godine.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 2:34 pm

MadamX ::


Slažem se. Tako je i u Beogradu. Mislim da moji rođaci nikada neće vratiti ono što je oduzeto, između ostalog zato što je na atraktivnoj lokaciji na Voždovcu.

O Pančevu i ne razmišljam. Ko zna ko je sada u pradedovoj i čukundedinoj kući.

DD, budi uporan. Zemljište koje može da se vrati vratiće se.

Čak su i napredni primorani da zatvore svoje prostorije ovde u mom komšiluku, jer je porodica dobila spor i biće im vraćeno sve-dobili su Rešenje po kome im se vraća sve oduzeto 1945.godine.
Zaboravih reći -Crkvi (naročito SPC) se imovina itekako "vraća" ,oni imaju apsolutni prioritet . Tu niko ne pita -a odakle uopšte Crkvi tolika imovina,koja se meri milionima i desetinama miliona eura ? Za njih se vrlo lako pronađe modalitet "zamenske restitucije" ,što obični građani mogu samo da sanjaju . I naravno ...i nadalje ne plaćaju ni dinara poreza na i bez toga ,ogromnu imovinu,koja se ,gle čuda -stalno povećava .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 2:46 pm

Dani, zašto i ovde SPC? Slažem se da se njima vraća imovina, ali ovde pričamo o imovini građana kojima su koministi oduzeli 1945.godine.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 8:33 pm

MadamX ::
DD, budi uporan. Zemljište koje može da se vrati vratiće se.

Bilo bi jako lepo da si u pravu!

Već sam napisao da mi to zemljište nesmetano koristimo - znači može da se vrati.

Potrebna je samo dobra volja. Toga, nažalost, nema.

Uostalom, i ja se ne prezivam na -ić.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Gost
Gost
Anonymous



"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane EmptyNed Jan 08, 2017 8:50 pm

Ja ne znam kako to funkcioniše u Srbiji, ali morale bi postojati gruntovne knjige još iz perioda Austro-ugarske. U tim knjigama nisam sigurna da su mogli baš čeprkati po vlasništvu. Vlasništvo i posjed nisu isto.
Osim toga Diplomirani, ako već to zemljište nesmetano koristite možete za početak dobiti tzv. pravo služnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Restitucija" - samo za odabrane Empty
PočaljiNaslov: Re: "Restitucija" - samo za odabrane   "Restitucija" - samo za odabrane Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Restitucija" - samo za odabrane
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ja volim samo sebe......
» Da,samo za njega ♥
» Samo da rata ne bude!
» Da,samo za "NJU"❤️

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: