DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neprijatelj BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neprijatelj BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Neprijatelj

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Neprijatelj   Neprijatelj EmptyPet Okt 12, 2018 4:25 pm

Sta za vas znaci NEPRIJATELJ?

Je li to neko neko ko vam nije prijatelj, ili ima jos neko znacenje, mora li neprijatelj automatski biti zavjerenik protiv vas?
Postoji i naziv dusmanin.....pa cesto cujemo,nek vide dusmani da mi je dobro,nek crknu dusmani.....ko su te osobe,da li vam one zaista misle i cine zlo.
Kad osobu smatrate svojim neprijateljem ili dusmaninom?
Kako se ponasate pred takvima,kako ih porazite,kako eliminisete?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptyPet Okt 12, 2018 9:49 pm

Heheheh bas zanimljivo pitanje i dobro treba razmisliti , evo sedim i razmisljam pa sam dosla do zakljucka da pojma nemam.
Neprijatelji u ratu recimo su ljudi koji nisu sa tobom nego idu na tebe (oruzjem) ili protiv tebe.
U realnom svetu ne znam imam li neprijatelja u opste. Mozda postoje ljudi kojima idem na P*ckin zivac pa me prosto ne podnose ali ne bih rekla da su mi neprijatelji. Ja nisam u ratu ni sa kim...
Postoje ljudi koji nemaju isto misljenje samnom i to je ok , ali ne smatram da je to neprijatelj.
Dusmane kao izraz i ne secam se da sam koristila ikad , to mi deluje nekako sektaski da budem iskrena , satanisticki sta znam smehsmeh

U sustini nemam odgovor na ovo , sve dok dublje ne analiziram temu ne znam ali sam pisala da eto posle 6 godina i ja negde budem prva smehsmeh ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptyPet Okt 12, 2018 9:55 pm

Ja ne vjerujem u klasicne neprijatelje,izuzevsi rat,tad je svako svakome neprijatelj.
zasto bi mene neko svrstao u neprijatelje ili ja nekoga....ili si mi prijatelj ili mi je svejedno sto postojis.
ja mislim da se za neprijatelja gaji mrznja a to je opterecenje samo tebi samome....tebe izjede a on i ne zna mozda da ga mrzis.
Vjerujem da nemam neprijatelja,bar ne nekoga ko bi zelio da mi naudi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptyPet Okt 12, 2018 10:01 pm

Astra ::

ja mislim da se za neprijatelja gaji mrznja a to je opterecenje samo tebi samome....

O tome sam i ja razmisljala, neprijatelj se mrzi (valda je to tako) ja ne mrzim nikog, upravo iz razloga jer za mene je to opetrecenje. Onda bih stalno trebala da mislim o toj osobi pored toliko lepih i bitnih stvari na svetu...
Svoje vreme ne trosim na nebitne ljude a ponajmanje na mrznju.
U glavnom klonim se ljudi koji mi ne pasu bez gajenja ikakvih osecaja.
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptySub Okt 13, 2018 9:12 am

Astra ::
Sta za vas znaci NEPRIJATELJ?

Je li to neko neko ko vam nije prijatelj, ili ima jos neko znacenje, mora li neprijatelj automatski biti zavjerenik protiv vas?
Postoji i naziv dusmanin.....pa cesto cujemo,nek vide dusmani da mi je dobro,nek crknu dusmani.....ko su te osobe,da li vam one zaista misle i cine zlo.
Kad osobu smatrate svojim neprijateljem ili dusmaninom?
Kako se ponasate pred takvima,kako ih porazite,kako eliminisete?
Mora da bude automatski "protiv vas" .Ako vas neko ne voli ,iskoristiće svaku priliku da vas "ukanali" .
Želim misliti da nemam neprijatelje ,ali ...isto kao što se nama neko "ne dopada" ,nekada i bez razloga ,glupo je misliti da se i vi svakome dopadate .
Neprijateljima smatram režim koji vlada Srbijom ,to su pravi dušmani ovog naroda . Podmukao, opasan ,licemeran neprijatelj ,koji namerno sluđuje ,zavađa i osiromašuje narod ,iz lične koristi . To je režim koji ne ume ništa drugo-nego da fabrikuje "neprijatelje " .
Dok god bude na vlasti -ljudi će gledati jedni druge sa podozrenjem .
Svakog neprijatelja je teško poraziti ,tu neki argumenti ili pružena ruka mira ne pomažu . Neprijatelj se može pobediti samo silom (i u širem smislu ,i u životu -nažalost je tako)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptySub Okt 13, 2018 11:12 am

Veci neprijatelj ti moze biti,pa i opasniji, onaj koji ti se prisljamci kao prijatelj,upozna te,uvuce u privatnost,pa to koristi protiv tebe,a i lakse mu je manipulisati,jer ga gledas kao prijatelja i ne zelis da vjerujes da je to lazno i licemjerno prijateljstvo.
Teze se otkrivaju i teze eliminisu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptyČet Nov 01, 2018 10:29 pm

Neprijateljem smatram ne osobu koja me ne voli, već onog čije su namere i postupci direktno usmereni protiv mene. Ako mi neko nije prijatelj to ne znači automatski da mi je neprijatelj. Tako nekako ja posmatram ljude oko sebe i odnosim se prema njima. Naravno da postoje osobe koje mi ne prijaju, ali ukoliko me ne ugrožavaju ne smatram ih neprijateljima već običnim prolaznicima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj EmptySub Nov 03, 2018 9:28 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Neprijatelj Empty
PočaljiNaslov: Re: Neprijatelj   Neprijatelj Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Neprijatelj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: