DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kuda - NASILJE nad DECOM  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kuda - NASILJE nad DECOM  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NASILJE nad DECOM

Ići dole 
+27
AstrinaKomsinica
Astra
Breza
Samouka
Uther Pendragon
Tattoo
sanjalica.ns
Lily
Harite
Danubius
promaja
jutarnja izmaglica
cojle
svilanaasvaltu
debilko
bosankaa
Ivana_258
determinanta
Aurora Borealis
sonia
Orhideja
anja007
Luckasta
slatkicass
montoya
Storm_z
komunikativn@
31 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Feb 18, 2008 8:24 pm

ljudi moji meni je mozak zablokirao razmisljajuci :pale: koji su to monstrumi od majki i oceva kako mogu maltretirati i ubiti svoje dijete koje tek pocelo zivjeti.


sta se desava u ljudskoj psihi da covjeka natjera na takav cin ?:scratch:

sta ,sta,staaaa ????????????????
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Feb 18, 2008 8:34 pm

Mila moja o tome ne treba ni diskutovati.Tako nesto mogu samo ljudi koji su bolesni...Drugi razlog ne postoji mada ja licno takve ne bih ni lecila.Ako su spremni na takve gnusne zlocine onda ne treba ni da postoje!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Feb 19, 2008 4:52 pm

to je uzas, ali biolosko pravo nije nichim zasticeno, tj svakom je dostupno da ima porod, i niko nema pravo da mu to uskrati.Od toga sve pochinje,
retardiranih ima mnogo vise nego sto evidencija to govori,Kad sve to uzmesh u obzir dolazi se do katastrofalnih devijacija a nazalost chesto stradaju deca.....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Feb 19, 2008 10:01 pm

Cedomorstvo je ipak redje, vise je prisutno konstantno nasilje nad decom, i ono o cemu se redje do sada govorilo, pedofilija-pa i u porodicama. nazalost, par manje ili vise monstruoznih dogadja se desilo bas kod nas , u kratkom vremenu.Kao roditelj ne mogu imati neko misljenje o "batina je iz raja izasla" , jer ja kao dete, kada god sam dobio svoje-bilo je zasluzeno. Ja moje dete ne tucem, eto , zato sto je dete iz razvedenog braka , a nisam siguran da kod majke ne dobije koju porciju. Nikada se nije zalio, i dok je tako, nadam se da je u redu. O pedofiliji vec imam drugo misljenje-tim ljudima nema leka , i jedini lek je izolacija, pa cak i kastracija.Zvuci nehumano, ali je dokazano da su ti ljudi recidivisti. Da to neko uradi mom detetu-ja bih mu sudio. U to sam potpuno siguran.Ono sto se u ova dva dana radi u ovoj zemlji, nije nista nego isto nasilje nad decom, manipulacija njihovom naivnoscu i energijom.To ni Milosevic nije radio, samo idioti poput Hitlera ili Homenija. Zloupotreba najgore vrste , koja u meni izaziva samo gadjenje.Deca nisu kriva, cak je opste poznato da su tkzv "navijaci "obicno deca iz radnickih, nestabilnih porodica -koja su i sama trpela neki vid nasilja u porodici i okolini..Zato se tako i ponasaju, taj model im je poznat...Obracunati se treba sa podstrekacima, manipulantima, ma ko oni bili-makar i nasi istaknuti "tribuni" koji se kriju iza dece koju podmecu. Krajnje licemerno, odvratno.Cak i najgori kriminalci po zatvorima izopste takve iz svoje zajednice.Ovi nemaju stida ni morala-na sve su spremni, pa i da mirno gledaju nasilje dece nad nekom drugom decom.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Feb 20, 2008 8:48 pm

tu nema slucajnosti,sudbine,nesretnog slucaja,

to su monstrumi poremecenog uma,koji pomno isplaniraju gnjusan cin ubojstva.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Feb 23, 2008 7:15 pm

Prema takvim osobama ( ne mogu ih nazvati ljudima) ne treba imati milosti vec ih odmah osuditi i ubiti........


[You must be registered and logged in to see this image.].............


Ovo su "marcipan bebe", predivne su , kao stvarne. Slike tih bebica mi je poslo prijatelj......zar nisu slatke?
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Feb 23, 2008 7:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.].....
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Feb 23, 2008 7:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


mali "pishonja"...........
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyNed Apr 13, 2008 1:12 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Apr 28, 2008 3:11 pm

DA LI ZA OVO TREBA KOMENTAR ??? STRASNO!!!
Novi slučaj Kampuš: Priznanje monstruma




} Austrijanac koji je godinama zlostavljao svoju kćerku, priznao je da ju je 24 godine držao zatvorenu u podrumu bez prozora i da je s njom imao sedmoro dece, saopštila je austrijska policija.

"On je sada izjavio da je 24 godine držao svoju kćerku zatvorenu, da je on otac sedmoro dece koje je rodila i da ih je zatvorio u podrum", rekao je za Rojters šef istražnog odeljenja policije provincije Donja Austrija Franc Polcer.

Istražitelji pretražuju mrežu soba bez prozora u podrumu zgrade, u kojoj je sedamdesettroogodišnji Jozef Fricel držao kćerku koja je identifikovana kao Elizabeta F. i njeno troje dece zatvorene godinama.

Neki delovi podruma nisu bili viši od 1,70 metara, a postojala je i soba čiji su zidovi bili tapacirani. Fricl je sakrio ulaz u ćeliju policama i samo je on znao tajnu šifru za otvaranje betonskih vrata.

Policija je saopštila da je četrdesetdvoogodišnja žena rekla da ju je njen otac namamio u podrum u zgradi u kojoj su živeli u gradu Amšteten 1984. godine, da ju je drogirao i vezao lisicama pre nego što ju je zatvorio.

Slučaj je otkriven kada je najstarija kćerka od troje dece koji su sa majkom držani u podrumu, smeštena u bolnicu pošto se ozbiljno razbolela. Lekari su tada pozvali majku da se javi kako bi dala podatke o istoriji bolesti kćerke.
Na osnovu dojave, policija je pronašla Elizabetu i njenog oca u subotu uveče u blizini bolnice.

Policija je navela da se Elizabet F. vodila kao nestala od 29. avgusta 1984. godine i da se mesec dana nakon njenog nestanka, pojavilo pismo u kome je obavestila roditelje da je ne traže.

Elizabeta je rekla policiji da ju je otac seksualno zlostavljao od njene 11. godine.[You must be registered and logged in to see this image.]ps ko ima satelitsku televiziju, na SAT1 ce biti saopstenje policije(zvanicno) u 16 h :!: :!: :!:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Apr 28, 2008 7:21 pm

jedino u svoj toj prici ja ne mogu vjerovati da njena majka nije bash nista znala ipak radilo se o 24 godine,a ne 24 dana.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Maj 03, 2008 11:36 am

Francuskinja koju je zlostavljao otac rodila šestoro dece

Autor: Tanjug | 02.05.2008 - 07:45

[You must be registered and logged in to see this image.]Posle otkrivanja monstruoznog slučaja incesta u Austriji, jedna Francuskinja je poverila medijima da je tokom 28 godina bila žrtva svog oca i da je rodila šestoro njegove dece.

Lidija Guardo (45) odlučila je da javno govori o svom slučaju nakon što se prepoznala u sudbini Elizabet Fricl, Austrijanke koja je 24 godine bila zatvorena u podrumu gde ju je zlostavljao otac i gde je rodila njegovo sedmoro dece.



Ova Francuskinja, koja još uvek živi u kući u mestu Kulom, u pariskoj oblasti, u kojoj je zlostavljana tokom 28 godina, ispričala je da su otac i maćeha počeli da je maltretiraju kada joj je bilo samo osam godina.
Maćeha, koja ju je kao devojčicu ubacila u ključalu vodu sa deterdzentima, od čega nosi trajne ožiljke, pomagala je ocu da je siluje.
U video snimku u elektronskom izdanju lista "Parizijen" ona objašnjava da je mislila da je to što joj se dešava normalno.
"Bežala sam samo kada me je tukao. Svaki put (kada bih pobegla) ispričala sam šta se događa, ali su me uvek vraćali njemu", rekla je francuskim medijima.

Za razliku od Austrijanke, Lidija nije bila zatvorena, ali joj je bilo zabranjeno da napusti kuću bez roditelja i nikada nije išla u školu. Prvo dete je rodila sa 12 godina, a potom i petoro ostalih.
Porodila se u bolnici u Parizu, gde je medicinskom osoblju rekla ko je otac, ali, prema njenim rečima, niko nije reagovao.
Zlostavljanje je prestalo tek kada je njen otac umro, 1999. godine.
"Zamislite koliko bih još imala dece da je ostao u životu", rekla je ona francuskim medijima.
"Uništio mi je život", kaže ova žena, koja optužuje svoju okolinu, komšije i vlasti u ovom malom mestu sa 400 stanovnika za indiferentnost.
Ona je rekla da više ni sa kim ne razgovara, dodavši da su "neke komšije živele ovde u to vreme i nisu ništa rekle, kao ni policajci koji su dolazili kada me je otac tukao". Lidija je izrazila želju da se susretne sa Elizabetom Fricl, kako bi joj rekla da nije sama.
"Osećam se manje usamljenom. Možda ima još ovakvih slučajeva, u selima gde ljudi samo spuste zavese", rekla je ona i dodala da želi da razgovara i sa ocem nesrećne Austrijanke.
"Htela bih da pitam Jozefa Fricla zašto joj je to uradio. To bi moglo da mi pomogne da shvatim zašto je moj otac ovo uradio sa mnom", poručila je ova Francuskinja, koja priznaje da je tek nedavno postala svesna da ono što je preživela nije normalno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Maj 26, 2008 8:33 pm

Upravo sada sam slušao na vestima : selu Trešnjevica , u Ariljskom kraju , svirepo je ubijen 13 godišnji dečak .Svirepo-udarcima ašovom. Za ubistvo je osumnjičen 61 godišnji N.N iz Ivanjice. Nema zvaničnog saopštenja, ali dotični je živeo u vanbračnoj vezi sa dečakovom majkom...
Šta zaista reći na ovo? Da li monstrumu treba sud? NE!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Maj 27, 2008 8:39 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ubio dečaka, sakrio telo u šumi, pa tešio njegovu majku




ARILJE - Milinko Kušić (61) iz Ivanjice ubio je u petak u selu Trešnjevica trinaestogodišnjeg Miroslava Bogdanovića da bi se osvetio njegovoj majci, koja je sa njim pre godinu dana raskinula ljubavnu vezu. Svirepi ubica udarao je ašovom žrtvu po glavi sve do smrti, a zatim telo sakrio u šumu i sa meštanima i policijom krenuo, navodno, u potragu za dečakom.

Ubica je očito isplanirao zločin do detalja i u petak uveče pozvao telefonom Miroslava, koji je bio sam kod kuće. Dečakova majka Dragica Milivojević bila je u Arilju, a to je znao i njen bivši ljubavnik Kušić. Kako „Blic“ saznaje iz izvora bliskih istrazi, Kušić je dečaku rekao da mu je kupio skuter, poklon koji treba da preuzme na brdu Gradina.
- U petak između 18 i 19 sati Miki je protutnjao na biciklu kraj našeg dvorišta. Ranije je znao da zastane kraj naše kapije, ali ovoga puta vozio je neobično brzo i samo kratko dobacio: „ Šta radite“ - ispričao je juče Milan Todorović (55), prvi komšija Miroslava Bogdanovića i njegove majke, koji je dva dana kasnije i pronašao telo dečaka.
Na dva i po kilometra od kuće, kraj seoskog puta na brdu Gradina, Milinko Kušić čekao je dečaka. Nakon što je Miroslavu bukvalno smrskao glavu ašovom, njegovo telo je odvukao u šumarak nekoliko metara iznad potoka i prekrio ga granjem.
Da bi zavarao trag, ubica je dečakov bicikl stavio u automobil, a zatim se dovezao do mesta zvanog Klisura, šest kilometara udaljenog od mesta zločina. Na obali reke Moravice, uz magistralni put, ostavio je bicikl u nameri da zavara trag. Njegova namera je bila da policija posumnja da se dečak utopio u reci. Da bi sve izgledalo kao da je Miroslava odnela reka posle saobraćajne nesreće, Kušić je slomio prednji točak na biciklu i na braniku ostavio plavi trag kako bi delovalo da je dečaka udario automobil.
Kako se Miroslav do mraka nije pojavio kući, majka Dragica alarmirala je policiju i komšije, koji su pokušavali da otkriju bilo kakav trag nestalog dečaka.
Dok su Trešnjevčani prevrtali svaki kamen tražeći Miroslava, ubica je hladnokrvno sedeo u njegovoj kući. Pio je kafu sa Dragicom i davao joj lažnu nadu da je dete živo i zdravo.
- On je, u stvari, došao da vidi da li drži stvari pod kontrolom. Pričao je kao da se ništa nije dogodilo - prisećao se dečakov stric Dragan Bogdanović.
U subotu ujutro potraga je nastavljena. Oko dvesta meštana Trešnjevice i policija pristigla iz Arilja, Užica, Požege i Ivanjice uzaludno su pretraživali teren. Sa grupom očajnih ljudi tragao je i ubica - Milinko Kušić.
- Stigla je vest da je bicikl pronađen u Klisuri, na obali Moravice, što je potragu navelo da dete tražimo duž korita reke. Svi smo nagrnuli u tom pravcu, ali bez rezultata. U nedelju ujutro pridružila nam se i ronilačka ekipa, ali ni tada nije bilo vajde. Kušić je sve vreme bio sa nama i ništa nije ukazivalo na to da je on ubica - pričali su juče meštani Trešnjevice.
Jedna starija žena koja živi na Gradini izjavila je da je i u petak, dok je zalivala plastenik, čula zapomaganje „deteta ili žene: nemoj više da me udaraš, ubićeš me“. Policija je saznala od dečaka iz sela da im se Miroslav poverio kako će dobiti skuter i krug oko ubice je tada počeo da se sužava.
Crne slutnje su se obistinile kada je u nedelju ispod lokalnog puta u šumarku pronađen leš Miroslava Bogdanovića.
- Isto veče, Kušić je priznao da je to učinio kako bi se osvetio Dragici Milivojević. U njegovoj kući pronađeno je oproštajno pismo u kome on obaveštava suprugu da će dići ruku na sebe. To pismo pronašla je policija, ali ne i njegova supruga - kaže izvor „ Blica“.
Trešnjevicom se juče prolamao lelek majke Dragice. Padala je po dvorištu oplakujući sina Miroslava i klela zločinca.
- Godinu dana nisam mogla iz kuće da ga isteram. Dolazio je, pisao poruke i tražio da mu se vratim. Ubi mi dete, životinja - jecala je žalosna majka.
Pokojni Miroslav bio je odličan đak i primeran dečak. Živeo je sam sa majkom, dok mu se otac Radmilo Bogdanović pre osam godina odselio u Kanadu. Sahrana Miroslava Bogdanovića zakazana je za sredu na lokalnom groblju.

Poznanici ubice u šoku
Milinko Kušić je izrazito visokog stasa i u Ivanjici poznat pod nadimkom Milinko Mali. Njegovi poznanici još su u šoku, skoro niko ne može da poveruje da je Milinko svirepi ubica. Kažu da je u pojedinim situacijama bio prek, ali da je ubio dete - u to niko ne može da poveruje. Komšije pričaju da voli bicikle i motore, te da je radio u „Industriji tepiha Ivanjica“, gde je važio za dobrog majstora.
- Nema decu i dugo je u braku sa Gordanom. Imao je neki svoj svet, pričalo se da je namćorast, ali prema nama komšijama bio je dobar. Nikada nisam doživela neprijatnost od njega - priča komšinica Kušićevih. B. B










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Sep 23, 2008 5:59 pm

U Užicu izrečena presuda Milinku Kušiću
Ubici dečaka 40 godina robije


[You must be registered and logged in to see this image.]



UŽICE - Milinko Kušić (61) iz Ivanjice osuđen je juče pred Okružnim sudom u Užicu na četrdeset godina zatvora jer je 23. maja ove godine u selu Trešnjevica kod Arilja svirepo ubio dečaka Miroslava Bogdanovića (13) kako bi se osvetio njegovoj majci Dragici Milivojević, s kojom je ranije bio u intimnoj vezi.

Sud je utvrdio da je tog dana Kušić telefonom pozvao Miroslava obećavši mu da će mu pokloniti skuter ukoliko dođe u šumarak na brdu Gradina, udaljen oko dva kilometra od dečakove kuće. Verujući čoveku s kojim se njegova majka viđala i koji je neretko bio gost u njihovom domu, Miroslav se biciklom odvezao na ugovoreno mesto. Posle kraćeg razgovora, pošto je Mikija odveo u šumarak, Kušić je vojničkim ašovom naneo 25 udaraca dečaku i usmrtio ga.
Da bi prikrio tragove zločina, ubica se sledećeg jutra vratio na Gradinu i pronašao Mikijev bicikl, zatim ga stavio u gepek automobila i odvezao nekoliko kilometara dalje, kako bi inscenirao da je Miroslav doživeo saobraćajnu nesreću.
Posle dva dana traganja pronađen je dečakov leš. Policiji se obratila žena koji živi na Gradini, ispričavši da je pre dve večeri čula zapomaganje deteta koje viče: „Nemoj više da me udaraš, ubićeš me“. Klupko je počelo da se odmotava pošto je policija prethodno saznala da se Miki, pre nego što će nestati, pohvalio vršnjacima da ide da od Kušića preuzme bicikl. Ubica je iste večeri uhapšen.
Iako je dva puta u istrazi do tančina ispričao detalje ubistva, Kušić se juče pred sudom pravdao da se mnogih detalja ne seća i negirao da je planirao da ubije dete. Izuzev dva-tri puta kada se zaplakao, Kušić se pred sudom ponašao hladnokrvno, nijednog trenutka ne spominjući da se kaje ili da mu je žao Miroslava Bogdanovića. „Nisam pripremao ubistvo i nisam hteo da se svetim. Trebalo je Dragici po dogovoru da donesem dva mobilna telefona sa popravke. Kada sam iz Ivanjice stigao na Gradinu, zvao sam je, ali javio se Miroslav i rekao da ona nije tu. Nisam mu rekao da dođe na Gradinu. Spustio sam automobil dva kilometra niže i seo na mesto odakle se vidi njena kuća. Tada se Miroslav pojavio na biciklu jer se tuda često vozio. Preneo mi je reči njegove majke da ona više ne želi da se viđa sa mnom i da se gonim u materinu. To mi je teško palo, seo sam u kola i naiskap popio pola litra rakije. Načeo sam zatim i drugu flašu. Uzeo sam iz gepeka ašov i njime počeo da mlatim. Znam da sam jednom udario Miroslava, ali se ne sećam šta se posle događalo“, kazao je ubica.
Miroslavljeva majka Dragica Milivojević počela je svoje svedočenje rečima da je Milinko Kušić znao da bude grub prema njenom sinu, a zatim se njeno svedočenje pretvorilo u lelek.
„Dajte mi pištolj da ubijem džukelu. Dajte mi ašov da presudim čudovištu! Na lomaču da ga bacim! Oteo mi, monstrum, dete iz naručja“, plakala je neutešna Dragica.

Bezobzirna osveta
Predsednik sudskog veća Ljubiša R. Radulović izricanje maksimalne zatvorske kazne obrazložio je rečima da je ubistvo izvršeno iz bezobzirne osvete na podmukao način. „Kušić ranije nije dolazio u sukob sa zakonom, ali neverovatan stepen krivice pod kojim je učinio delo nije dozvolilo da, bez obzira na njegov raniji skladan život, to uzmemo kao olakšavajuću okolnost“, saopštio je sudija Radulović


Premalo.....trebalo je zatući skota na najzverskiji način....i to je preblago










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Sep 23, 2008 6:11 pm

Sta reci..................uzas,kakav je to mozak i srce kad moze dijete da ubije...............nikad necu to dokuciti....monstrum.E ovo su primjeri sa djecom gdje ne znam sta bi mu radila iako sam protiv bilo kakvog vida ubistva,ali zasluzuje li idiot da zivi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyNed Sep 28, 2008 3:11 pm

Četvorostruki ubica iz Rataja kod Vranja konačno iza brave
Monstrum uoči hapšenja spremao zimnicu
Žrtva i ubica: Suzana i Boban [You must be registered and logged in to see this image.]
Boban Mitić (34) iz Rataja kod Vranja, koga je policija posle višemesečne potrage prekjuče uhapsila zbog zločina počinjenog 16. marta ove godine u Krševici kod Bujanovca, kada je hicima iz pištolja ubio ćerku Anđelu (2), sina Lazara (4), suprugu Suzanu Mitić (25) i taštu Sunčicu Ristić (47), danju se krio u očevom dvorištu, a noću spavao u svojoj kući. (???????? koju mi imamo policiju, jadno !!!!!)
U šturom saopštenju vranjske Policijske uprave ne navodi se kako je policija otkrila i uhapsila Mitića u dvorištu njegove kuće, ali se pretpostavlja se da je višestrukog ubicu, koji se bavio čuvanjem ovaca, prijavio neko od meštana Rataja. Izvor „Blica nedelje“, blizak policiji, navodi da Mitić u trenucima hapšenja nije pružao otpor i da se vešto skrivao u blizini sela. Pretpostavlja se da se ratajski monstrum krio u nekoliko zemunica.
U zapuštenom dvorištu u Rataju juče ujutru smo zatekli Bobanovog oca Stojana (61), majku Miru (61) i brata Dalibora Mitića (24). Stojan kaže da su on i njegova supruga sve vreme krili sina.
- U poslednja dva meseca Boban je preko dana boravio u ovom malom objektu u kojem se nalazi hidrofor za vodu. Noću je spavao u svojoj kući. Povremeno nam je krišom pomagao u obavljanju poljskih i drugih poslova, ali je pazio da ga ne primeti neko od komšija ili prolaznika. Pre hapšenja seckao je paprike za večeru, a pomagao je i u pripremanju zimnice. O ubistvu i žrtvama ništa nam nije pričao. Čak nismo čuli da je pretio da će da ubije decu - kaže Stojan Mitić.
Iako je Mitićeva kuća bila pod stalnom prismotrom, policija nije uspela da mu ranije uđe u trag. Anonimni meštanin Rataja priča da je policiji pre petnaestak dana dojavljeno da se zločinac krije u svojoj kući, ali da tada nije usledilo hapšenje.
- Dobro je što je uhapšen. Neka istina najzad izbije na videlo. Nije trebalo da okrvavi ruke, pogotovo da ubije svoju decu. Znam ko ga je prijavio policiji. On je iz Rataja, stanuje blizu nas. Krili smo i čuvali Bobana. Morali smo, sin nam je. Davao je pare da kupujemo šta nam treba za kuću. Dok se krio, pomagao nam je - kaže Mira Mitić.
Susedi porodice Mitić o Bobanu govore biranim rečima i ističu da se nije zamerao s ljudima. Odbornik u vranjskog gradskoj skupštini Novica Mitić dalji je rođak višestrukog ubice.
- Posle hapšenja, laknulo je meštanima Rataja i okolnih sela. Ljudi su posle zločina bili opsednuti Bobanom Mitićem. Pojedini u selu primetili su da su Bobanova kola pomerana, da su čišćena, da je u dvorište dovozio seno. Dobro je što je uhapšen - priča Novica Mitić.
Bobanov tast Blagoje Ristić, u čijoj kući je zločinac priredio krvavi pir, s nevericom je primio vest o hapšenju Mitića, koji mu je pobio unučad, ćerku i suprugu. S Blagojem su bili sin Goran, snaha Violeta i unuka Kristina, koju je ubica hicem pogodio u oko.
- Boban je pripremao ubistvo. Kupio je pištolj, nabavio municiju. Pre zločina rekao mi je da će da ubije decu, moju ćerku Suzanu i sebe. Suzanu je često tukao i maltretirao. U novembru prošle godine došao je na slavu i tukao sve redom: mene, moju ženu i ćerku. Pre tri dana čuo sam u blizini kuće pucnje. Odmah sam obavestio policiju, koja je ubrzo stigla. Oko 21.30 ponovo su se čula tri pucnja. Siguran sam da je to bio Boban i pucnjima je zapretio da će da se vrati na mesto zločina i da nas dokusuri. U poslednjih desetak dana neko se noću šunjao oko naše kuće. Verujem da je to bio Boban. Sada nam je lakše. Ne moramo više da strahujemo, da se pazimo, zaključavamo - ističe Blagoje Ristić.
Četvorostruki ubica iz Rataja od petka uveče je stanar Okružnog zatvora u Vranju, ali još nije saslušan. U zatvor je dospeo u pocepanoj odeći i ima kratku bradu. Kako nezvanično saznajemo, trenutno je u dobrom psihofizičkom stanju i ne odbija hranu.



ps ....nije u temi-ali glasao bih za smrtnu kaznu-bez razmisljanja , i sa sudjenjem po kratkom postupku










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Sep 30, 2008 10:27 am

Prijave protiv dvojice Kikinđana
Pedofili napali dve devojčice

KIKINDA - Policija je juče podnela krivične prijave protiv Stevana S. (60) i Steve G. (56) iz Kikinde zbog sumnje da su pipkali devojčice od devet i deset godina.

Kako je juče saopštila policija, Stevan S. sumnjiči se da je. 24. avgusta ove godine, u popodnevnim satima, u dvorištu privatne kuće u Kikindi, po telu dodirovao devetogodišnju devojčicu. Nezvanično saznajemo da je on to uradio detetu iz komšiluka. Pošto ju je poznavao, nije mu bilo teško da slatkorečivošću uspostavi komunikaciju s njom i da joj se približi. Jedna žena iz komšiluka videla je kako Stevan S. dodiruje devojčicu, pa je to rekla rodbini, koja je obavestila policiju. Drugi osumnjičeni, protiv koga je policija podnela krivičnu prijavu je Steva G. koji je desetogodišnju devojčicu pokušavao da zavede na bazenu. Policija navodi da je on to činio 23. avgusta ove godine, na otvorenim bezenima SC „Jezero“ u Kikindi. Devojčica je na bazen došla sa starijim bratom, a Steva G. joj se približio pod izgovorom da će je učiti da pliva. Devojčica je sve ispričala bratu, koji je događaj poverio roditeljima i dao im tačan opis pedofila. Roditelji su potom Stevu G. prijavili policiji.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPet Okt 17, 2008 8:36 pm

Verski fanatik iz Knjaževca zlostavljao suprugu i petoro dece

Bludničio nad maloletnom ćerkom

Autor: Suzana Božinović | Foto:S.Božinović | 17.10.2008. - 05:00
[You must be registered and logged in to see this image.]
KNJAŽEVAC – Draža B.(39) iz Knjaževca uhapšen je zbog bludnih radnji nad svojom trinaestogodišnjom ćerkom i nasilja u porodici. Kako „Blic“ saznaje, suprugu je tukao gumenom palicom, pretio smrću, zlostavljao je na sve načine. Tukao je i zlostavljao decu, sinove od 14 i dve godine, i ćerke od 13, 11 i sedam godina. Svoju ćerku A. B.(13) ljubio je, dodirivao joj grudi i prisiljavao na blud.

Njegova supruga V. M., sa kojom se posle 16 godina zajedničkog života tek nedavno venčao, i sa kojom ima petoro dece, pobegla je iz njihove kuće. Povela je i decu. O njoj i deci brigu je preuzeo Forum žena ’’Živim za Krajinu – Boško Ničić’’ i jedna ustanova. Na bezbednom su mestu i V. M. kaže da nikada neće da se vrati tom čoveku.
Iako je s decom našla utočište, kada priča o užasu koji su preživeli deca i ona, ne može da sakrije suze.
- Bojala sam se da ga prijavim. Ali kada mi je ćerka kazala šta joj je učinio odmah smo pobegli. Kao i svaka majka primetila sam da najstariju ćerku nešto muči, tišti. Moju strepnju su pojačala i njena pitanja „kako čovek može da se otruje“. Kada mi je rekla da će mi jednog dana ispričati nešto strašno, primorala sam je da mi odmah sve kaže – govori ova nesrećna žena.
Iako je već dobro poznavala svog muža, na šta je sve spreman, ćerkima ispovest ju je zaprepastila. Ćerka joj je ispričala kako je tata zadnjih meseci dolazio noću kod nje, podizao joj majicu, ljubio, dodirivao grudi, terao da ona njega dodiruje. Pretio joj je da će je ubiti ukoliko išta kaže.
- Nismo mogli odmah da pobegnemo. Sačekali smo jutro. Deca su išla pre podne u školu, pa smo se dogovorili da se nađemo na ulici. Ništa nismo poneli, ali smo sada na sigurnom – kaže V. M..
Ona navodi da je Draža B. decu maltretirao svakodnevno. Danju je spavao, a noću ih držao budnima, naređivao da sednu na krevet i govorio kako će im majku odvesti u šumu i ubiti. Traumirao je decu pričom da će njima, jednom po jednom detetu, nožem vaditi džigericu i grkljan. Najviše je maltretirao starijeg sina koga je prisiljavao da redovno tuče sestre.
- Naredio bi mu da bije sestre, i to bez ikakvog razloga. Ako to ne bi učinio, onda je Draža uzimao gumenu palicu nalik na policijsku, i udarao sina po tabanima. Često je dečak tukao sestre, a suze su mu se samo slivale niz lice. Bilo mu je žao – kaže ova majka.
Otac-monstrum imao je i druge metode mučenja dece. Nedavno se najstarija ćerka vratila iz prodavnice, i kako nije kupila ono što je želeo, svukao ju je i dugo tuširao hladnom vodom.
- Onda je uzeo veliki lavor, napunio ga ledenom vodom, naredio ćerki da stane u njega, i uključio klimu koja joj je bila iznad glave – kaže V. M.
V. M. i deca su godina skrivali torturu koju trpe, pa ni komšije i familija nisu znali šta se dešava pod krovom ove porodice. Majka i sestra V. M., koje ne žive u Knjaževcu, sumnjale su da nešto nije u redu, ali je ona sve negirala iz straha. Samo jednom je priznala komšijama da je muž tuče jer joj je celo lice bilo modro i nije mogla da sakrije.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Soba u kojoj se molio Draža B.
Porodica je živela od dečijeg dodatka i socijalne pomoći, a Draža nije želeo nigde da se zaposli. Spavao je do pet, šest uveče, a onda se posvećivao svojim “obredima’’.
- On je, kako nam je neprekidno govorio, najveći vernik. Išao je na sva bogosluženja, a svoju sobu u kojoj je spavao uvek bi držao pod ključem da mi ne uđemo jer nismo bili dostojni – kaže V. M. i ponavlja da se u životu njene dece i nje više nema mesta za Dražu B.

Zidovi sobe prekriveni ikonama
Kuća porodice Draže B. juče je bila pusta. On u pritvoru, vrata otključana, pas na lancu bez hrane i vode. Svi zidovi sobe u kojoj je Draža spavao prekriveni su ikonama. Ispod drvenog raspeća stavio je svoju fotografiju. U toj sobi u kojoj je provodio sate, ima tragova izgorelih sveća, tamjana. Komšije samo sležu ramenima i kažu ’’Morali su da budu sluge Draži, ko da je car. A deca lepa, ko jabuke...’










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Okt 18, 2008 5:57 pm

Ispituje se da li je bilo još zlostavljanja

Monstrum ošišao do glave ćerku koju je zlostavljao

Autor: S. Božinović | Foto:s. božinović | 18.10.2008. - 05:00

[You must be registered and logged in to see this image.]Dvoje od petoro dece Draže B. koji su
preživeli pakao
KNJAŽEVAC - Draža Božić (39) iz Knjaževca, osumnjičen da je godinama psihički maltretirao i tukao suprugu i petoro dece i seksualno zlostavljao trinaestogodišnju ćerku, još se nalazi u dvodnevnom pritvoru i najverovatnije će mu biti produžen do 30 dana.

Najstarijeg sina koji ide u osmi razred osnovne škole primoravao je da tuče sestre, supruzi pod grlo stavljao sekiru i nož, a iz njihovog dvorišta se svakodnevno čula kuknjava, vrištanje i plač. Niko od komšija to nije prijavio jer su se, kako kažu, bojali Draže.
Kako saznajemo iz izvora bliskih policiji, Draža B. poznat im je godinama unazad po sitnim krađama, prevarama i izazivanju tuča. Proveo je i tri meseca u zatvoru jer je pretukao jednog meštanina.
- Prilikom saslušanja u policiji, Draža je negirao da je na bilo kakav način maltretirao porodicu. Rekao je da su sve to izmišljotine. Nažalost, istraga je dovela u sumnju da je on maltretirao još nekoliko devojčica. Postoji prijava jedne majke kako je Draža njenoj četrnaestogodišnjoj ćerki slao ljubavne poruke sa svog mobilnog u kojima joj je izjavljivao ljubav, zvao je da izađu u kafić, pitao šta želi da joj kupi. U toku je intenzivna istraga - saznajemo nezvanično u policiji.
Ovu izjavu potvrdila nam je i V. M., supruga osumnjičenog. Po njenim rečima, Draža je pisao poruke sa svog mobilnog i drugaricama njihove trinaestogodišnje ćerke, i čitao ih svima u kući „da vide koliko je on romantičan”.
- Toliko nas je mrcvario da smo izgubili vezu sa stvarnošću, ali smo se bojali da ga prijavimo. Za sebe je govorio da je pošten vernik, a da smo svi narkomani, da su nam ćerke prostitutke. Najstariju ćerku nad kojom je bludničio je čak prisiljavao je da nosi izazovne majice. Nju je najviše tukao i to svakodnevno. Jednom je zakasnila iz prodavnice, on je spustio roletne, prebio na mrtvo, a zatim ošišao skoro do glave. Psiholog u školi je to primetila i pozvala je na razgovor - kaže V. M.
Osim supruge, koju je takođe šišao za kaznu, i najstarije ćerke, najveća žrtva bio je i sin, učenik osmog razreda. Njega je prisiljavao da tuče sestre sve dok im ne krene krv iz nosa, ili im se ne raskrvavi usna. Ukoliko ih ne bi tukao dovoljno jako, ili bi odbio komandu, Draža bi njega prebio kaišem ili gumenim pendrekom.
- I njega je ošišao na nulu jer je procenio da dete ne igra dobro fudbal. Nakon batina i šišanja, rasekao je loptu na pola, nabio sinu na glavu i terao ga da tako ostane. Jednom ga je prebio zato što je zaspao, a ovaj mu rekao da sedi u ćošak dok on odgleda film. Jednom ga je za kaznu prisilio da tri noći spava na betonu u nedovršenom kupatilu. Tukao ih je za gluposti, ako pronađe mrvicu na stolu jer nije dobro očišćen, ako su mu nestale žvake - priča majka.
Ona kaže da je najgore bilo to što su svi morali da gledaju kako sin pod njegovom pretnjom tuče nekog od njih.
- Draža je živeo u tri sobe, nas šestoro u jednoj. Sprat kuće je pripadao njemu, i mi smo smeli gore tek kada nas pozove. Na spratu je čuvao dve palice za bejzbol, sekira mu je uvek bila pored kreveta „ako mu hitno zatreba”.
Kako kaže ova žena koja je 16 godina bila u braku sa monstrumom, jedina njena želja i želja dece jeste da ga nikad više ne vide.

Krišom uzimala hranu od muža da nahrani decu
Sav novac koji je ova porodica dobijala na ime dečijeg dodatka i socijalne pomoći, bio je kod Draže B.
- Za sebe je kupovao hranu i nosio na sprat. Niko nije smeo da se popne i uzme bilo šta iz tih kesa. Ja sam se, kada bi on zaspao, šunjala i uzimala ponešto da dam deci. Često sam ga lagala kada mi da novac da mu nešto kupim, govorila sam da košta više nego što jeste, a taj novac krila i kupovala hranu. Deca su mi često gladovala... – priča ova majka.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Okt 28, 2008 12:36 am

Ne mogu da razumijem tu zenu,ja bi ga radije ubila i odrobijala nego da 16 godina gledam kako mi maltretira djecu.

Znam ja sta je strah,ali da mi djeca gladuju i budu tako napastvovana....ma ne bi zivio dugo!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyČet Nov 20, 2008 3:48 pm

Sahranjen trogodišnji dečak

Osumnjičena za ubistvo sina htela da se obesi

Autor: S. Bečejić | Foto:m. jošida | 19.11.2008. - 05:00

ŠABAC - Vesna Jevremović (23), nakon saslušanja zbog sumnje da je nevenčanom mužu pomogla u ubistvu trogodišnjeg sina Dalibora, pokušala je pretprošle noći da se obesi u šabačkom pritvoru. Sigurne smrti spasli su je stražari i ona je juče prebačena u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Milan Jovanović (30) iz Male Vranjske, očuh dečaka koji je osumnjičen za ubistvo, juče je pred istražnim sudijom negirao zločin.
- I Milan i Vesna su negirali da su ubili dečaka - izjavila je istražni sudija Okružnog suda u Šapcu Gordana Cmiljanović.
Majka dečaka je, kako saznaje „Blic”, krivicu za ubistvo prebacila na Jovanovića i rekla da je on od početka njihove veze tukao i maltretirao dete i da nije mogla da zaštiti ni sebe, ni Dalibora.
Komšije ćutale
Branka Davidović iz šabačkog Centra za socijalni rad kaže da ih niko od komšija ili rođaka nije obavestio da postoji nasilje nad maloletnim detetom.
Nakon saslušanja, oboma osumnjičenim određen je jednomesečni pritvor.
Prema saznanjima „Blica”, Centar za socijalni rad u Vladimircima, gde je Vesna Jevremović bila prijavljena, još 2006. godine podneo je zahtev Opštinskom sudu da se ona liši roditeljskog prava, jer nije u stanju da brine o dvoje maloletne dece, starijem Kristijanu i mlađem Daliboru. Sud je, međutim, 18. septembra 2006. godine taj zahtev odbio.
- Te godine njen stariji sin je zbog nasilja od strane tadašnjeg Vesninog vanbračnog supruga, s kojim je živela u Kupinovu, bio smešten na odeljenje šabačke bolnice. Da bi sprečili da se to dogodi i mlađem detetu, Dalibora smo smestili u Zvečansku. On je od rođenja imao zdravstvenih problema. Vesna je tada pokazivala brigu i interesovanje prema njemu. Više od mesec dana, Dalibor je bio u Zvečanskoj, a u međuvremenu smo podneli tužbeni zahtev da se Vesna liši roditeljskih prava. Sud je to odbio, stariji sin je smešten kod prabake, Vesnine babe, a Dalibor je vraćen majci - kaže Milovan Pajić, direktor Centra za socijalni rad u Vladimircima.
U noći između četvrtka i petka Dalibor je ubijen i pre dva dana je sahranjen na groblju u Vlasanici. Doktorka šabačkog doma zdravlja Vera Terzić, koja je nakon Vesninog poziva u petak ujutru u kući Milana Jovanovića u Maloj Vranjskoj zatekla beživotno telo dečaka, kaže da je odmah primetila hematome ispod Daliborovog oka.
- U toku reanimacije primetila sam i krvarenje iz desnog uha, što ukazuje da je za života nastala povreda glave i da je uzrok smrti nasilan - rekla je Terzićeva.
Osumnjičena Vesna, prema rečima Pajića, često je menjala mesto boravka. Bila je prijavljena u Vladimircima, ali je u protekle dve godine živela i u Bosni, Pećincima i drugim mestima. Zbog toga, kako navode u Centru, nisu ni imali tačne podatke gde se ona tačno nalazila. Vesna je u vanbračnu zajednicu sa Milanom Jovanovićem ušla pre dva meseca, ali taj podatak nisu imali ni Centar za socijalni rad u Vladimircima i Šapcu.
Kako saznaje „Blic”, Mirjana Pajtić, predsednica Opštinskog suda u Vladimircima, koji je odbio da Vesni oduzme decu, jeste kuma njenog starijeg sina Kristijana, koga je krstila 2001. godine. Pajtićeva u izjavi za „Blic” kaže da Vesna ima psihičkih problema.
- Te godine je tvrdila da je zatrudnela „ iz krivičnog dela”, što nikad nije utvrđeno i dokazano. Njena baka je tada dolazila kod mene i molila da se pobrinem za Vesnu. Abortus nije dolazio u obzir jer je bila u poodmakloj trudnoći. Zbog mog angažovanja oko nje, kad je beba rođena, pozvali su me da budem kuma i ja sam to prihvatila - kaže Pajtićeva.
Ona tvrdi da Vesna nije dozvoljavala da neko drugi preuzme brigu oko deteta.
- Kad je Kristijan 2006. bilo fizički maltretiran, tako da su mu čak i paljene cigareta po telu, on nije hteo da ode u hraniteljsku porodicu. Pretio je da će se ubiti i insistirao da bude kod prabake, što je i učinjeno - kaže Pajtićeva.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyČet Nov 20, 2008 3:55 pm

Neki to zovu majkom.Mislim da ne postiji delotvorna kazna za ovakve ljude.Jednostavno nemogu da smislim toliko teske muke na koje bih je stavila.Zatvor,ni smrt nikako :cry: .Nemam snage ni da pisem o ovome...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPet Nov 21, 2008 4:10 pm

Tragična sudbina devojčice iz Doma u Kulinama

Silovao petnaestogodišnju ćerku

Autor: P. Z. V. | 21.11.2008. - 05:00

BEOGRAD - Petnaestogodišnju Anđelu M., koja je iz Doma za decu ometenu u razvoju u Kulinama vraćena kući, otac je seksualno zlostavljao - potvrdio je juče ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić.

Zbog silovanja devojčice otac Slobodan M. (63), sakupljač sekundarnih sirovina, uhapšen je i protiv njega je pokrenuta istraga. Kako je prekjuče pisao list „Alo”, tragična sudbina devojčice koja je bila zaštitno lice kampanje „Zovem se Anđela” za brigu o štićenicima Doma u Kulinama. Tragična sudbina devojčice isplivala je u javnost protekle nedelje kada je Anđela M. pobegla od kuće. Njen otac, koji je pre osam godina dobio starateljstvo nad ćerkom, prijavio je nestanak policiji koja je promrzlu devojčicu pronašla u Borskoj ulici. Anđela je hitno zbrinuta u prihvatilištu u Zavodu za vaspitanje dece i omladine.
Direktor Zavoda Dragan Rolović izjavio je za „Alo” da je devojčica sutradan ispričala šta je kod kuće doživela.
- Dok smo je pripremali za tuširanje, devojčica je počela da priča kako ju je otac zlostavljao. Bili smo iznenađeni i odmah smo pozvali policiju i nadležni centar za socijalni rad kojima je njena porodica bila od ranije poznata - rekao je Rolović.
U Centru za socijalni rad Savski venac izjavili su da je devojčica vraćena u primarnu porodicu i da je otac dobio starateljstvo jer je procenjeno da je to najmanje loše po dete.
- Radnici centra redovno su obilazili Anđelinu porodicu i da nije bilo indicija za se dešava seksualno zlostavljanje - izjavila je za B92 Vanja Govorko iz Centra za socijalni rad.
Ministar Rasim Ljajić rekao je da je dužnost centara za socijalni rad da nastave sa brinu o sudbini dece koja su iz institucija vraćena u porodicu ili kod hranitelja, ali nije retkost da u centrima nema dovoljno ljudi koji bi mogli da prate svu decu koja su vraćena roditeljima.
- Centar za socijalni rad mora da nastavi sa praćenjem i upravo je tu taj meki trbuh ovim reformama, što centri moraju da prate tu decu i nakon izlaska iz domova. Nekada ne postoji mogućnost zbog nedovoljnog broja ljudi ili nekih drugih razloga, ali zaista ti propusti nisu tako retki - upozorava Ljajić.
Radnici Centra za socijalni rad trenutno traže odgovarajuću hraniteljsku porodicu koja bi mogla prihvatiti Anđelu M. Međutim, majka se ne javlja, a tetka nije prihvatila brigu o detetu, pa se ne isključuje mogućnost da se Anđela ponovo nađe u specijalizovanoj instituciji.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Nov 29, 2008 8:05 am

Osuđen otac za zlostavljanje maloletne ćerke

Silovali i pretukli devojčicu

Autor: B. Janačković | 29.11.2008. - 05:00
[You must be registered and logged in to see this image.]
NIŠ - Barča Džemailović (40) osuđen je na 16 godina zatvora zbog prebijanja i silovanja trinaestogodišnje ćerke T.U. Njegov komšija Vojkan Sulejmanović (35) za isti zločin osuđen je na 14 godina zatvora.

Krivično veće Okružnog suda u Nišu, kojim je predsedavala sudija Jasmina Jovović, utvrdilo je da je Džemailović od aprila prošle godine do 18. januara ove godine nekoliko puta tukao ćerku pesnicama i metalnom šipkom po glavi i telu, pretio joj da će je zaklati kako bi je prinudio na obljubu. Njegovom komšiji iz niškog naselja Crvena zvezda Vojkanu Sulejmanoviću stavljeno je na teret da je krajem decembra devojčicu više puta udario lopatom po leđima i silovao.
- Ovakav primer se nije skoro pojavio u srpskoj javnosti. Za Barču je posebno otežavajuća okolnost to što je otac zlostavljane devojčice - rekla je sudija Jovović.
Džemailović je bez reči ispratio presudu, dok je Sulejmanović pokušao da protestuje, posle čega su ih stražari izveli iz sudnice.
Prema rečima sudije Jovović, zlostavljana devojčica je pred sudom, kao i u istrazi, potvrdila da je bila zlostavljana, dok su okrivljeni poricali optužbe. Tokom istrage i suđenja komunikacija sa devojčicom se odvijala otežano jer se, kako saznajemo, radi o detetu čija je emocionalna i socijalna razvijenost na dosta niskom nivou. Stručnjaci kažu da je dete edukativno sasvim zapušteno, do te mere da čak ne zna da broji. U Centru za socijalni rad nam je ranije potvrđeno da devojčica nije mentalno retardirana već da je intelektualno zapostavljena zbog neredovnog pohađanja škole i surovog načina života. Izvor „Blica” kaže da je devojčica napredovala od kada je smeštena u hraniteljsku porodicu.
Devojčica se početkom ove godine poverila ujaku E.U. da su je zlostavljali otac i komšija. On je slučaj prijavio, a policija ih je uhapsila posle petodnevnog bekstva. Porodica zlostavljane devojčice izdržavala se prosjačenjem, a živeli su u karoseriji napuštenog automobila punih 18 godina, pre preseljenja u šupu naselja Crvena zvezda. Devojčica od rođenja slabo vidi, a majka Baduša joj je umrla prošle godine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Dec 10, 2008 1:54 pm

Centar za socijalni rad u Jagodini oduzeo majci dečaka

Majka sinu polomila vilicu i izbacila ga golog na ulicu

Autor: Anita Đukić | Foto:A.Mitrović | 10.12.2008. - 07:38

[You must be registered and logged in to see this image.]Majka dečaka Snežana M. (24)
JAGODINA - Trogodišnji dečak u kući bez struje i ogreva igrao se sa raspadnutim lešom psa kao sa plišanom igračkom. Bio je samo u atletskoj majici. Pokušao je nešto da kaže, ali nije mogao. Polomljena mu je vilica. Pretukla ga je majka Snežana M. (24). Tim rečima direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević opisuje scenu koju su njeni radnici zatekli u trošnoj kućici na kraju sokaka u selu Stražilo.

Nesrećno dete odmah su preuzeli radnici Centra, koje je o zlostavljanju obavestio komšiluk. U kućicu u Stražilu majka dečaka Snežana M. doselila se pre dvadesetak dana, bežeći od bivšeg muža. Komšije kažu da je dete svakog dana išlo po selu golo i krvavo i da ga je čovek, sa kojim Snežana živi, stalno tukao i izbacivao noću napolje, po zimi.
Snežana je juče, sa drugaricama sedela na pragu trošne kuće, u kojoj žive još dva bračna para.
- Dete nije oduzeo Centar za socijalni rad, nego otac Dragan. On živi u Požarevcu - kaže Snežana hladno i nezainteresovano za sudbinu svog deteta.
Ispred kućice, u kojoj je nesrećni dečak proveo poslednjih dvadeset dana, hrpa je đubreta. Gomila ljudi stalno izlazi iz udžerice i ulazi u nju. Dok stoji u toploj dukserici, s nalakiranim noktima, Snežana kaže da nije imala uslove da odgaja dete.
- Jeste, dete je bilo golo i prljavo, ali ga nisam tukla. Imam još dvoje dece. Oni su kod bivšeg muža u Požarevcu. Tamo smo trpeli i ja i deca. Svi su me izbacivali, i majka, i deda, i muž. Lomio mi je kosti, morala sam da pobegnem. Došla sam u Stražilo pre 20 dana. Nešto me je iznervirao mali tog dana, ne mogu tačno da se setim šta je bilo... Prvo dete koje sam rodila hranila sam iz kontejnera. Najstariji sin je umro kada je imao pet godina. Bio je nepokretan, a bivši muž ga je stalno tukao - priča Snežana, dok rukom u kojoj drži cigaretu vrti zlatni lanac oko vrata.
Komšinica Gordana S. kaže da je ono što je poslednjih dvadeset dana viđala u kući u koju se Snežana doselila najblaže rečeno bilo jezivo. Dečak, kome do juče ni ime nije znala, bio je konstantno zlostavljan.
- Juče sam videla dete kod prodavnice. Bio je samo u letnjoj majici, skoro golo. Pitala sam ga šta traži tu, a on je promucao da traži mamu. Uzela sam ga za ruku i dovela do kuće. Ona nije bila tu. Dete je bilo gladno i od svoje kuće sam mu donela parče hleba. Majka je došla posle, pijana, uhvatila je sina i tresnula ga o pod. Rekla mu je: „Idi kod oca, ne interesuješ me”. Bilo je strašno. Detetu je pošla krv iz usta i nosa. Pitala sam ga da li više voli da bude kod tate ili mame. Rekao je da bi hteo kod tate. Ona ovde živi sa nekim čovekom koji je takođe tukao dete. Bolje što su odveli dete... Svakog dana je ono išlo golo i krvavo. Čovek sa kojim živi Snežana, noću ga je izbacivao iz kuće. Jednom sam ga tako zatekla krvavog, noću samog u dvorištu - prepričava nesrećnu sudbinu trogodišnjeg dečaka komšinica Gordana.
Direktorka Centra za socijalni rad Biserka Jakovljević kaže da je dete oduzeto odmah čim su radnici otišlu u Stražilo i da je smešteno u hraniteljsku porodicu. Nesrećni mališan će 19. decembra napuniti tri godine. Ostaje nada da će ovo dete treći rođendan dočekati u toplom domu, bez batina i mučenja kome je svakodnevno bilo izloženo.

Na redu policija
O slučaju stravičnog zlostavljanja deteta biće obaveštena policija, koja će proceniti da li će protiv majke biti podneta krivična prijava zbog nasilja u porodici.
- Ova porodica nije ranije bila poznata našem Centru za socijalni rad jer nisu živeli na teritoriji koju mi pokrivamo. Centar će sada pokrenuti postupak za lišavanje roditeljskog prava, jer je, prema našoj proceni, majka mentalno zaostala. O slučaju će biti
obaveštena policija, koja će proceniti da li je protiv majke biti podneta krivična prijava zbog nasilja u porodici - kaže Biserka Jakovljević.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Dec 10, 2008 1:56 pm

kad pročitate ono od gore (to je od danas ) pročitajte i ovo (to je od juče)

Povređena četvorogodišnjakinja

Roditelji tokom svađe dete polili kiselinom

Autor: P. Z. V., A. Ž. A. | Foto:A. Stanković | 09.12.2008. - 05:00

BEOGRAD - Četvorogodišnja A. I. i njen otac Mladen I. (31) juče ujutro zadobili su opekotine od kiseline u podzemnom prolazu kod broja 187 u Bulevaru Arsenija Čarnojevića u Beogradu. Otac i dete nisu u životnoj opasnosti, a kako je došlo do incidenta, policija još utvrđuje. Kako „Blic” saznaje u MUP-u, sonom kiselinom devojčicu je polila majka Biljana I. P. (31), dok ona tvrdi da je to učinio Mladen I. s kojim je u brakorazvodnoj parnici.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Povređenu ćerku Biljana I. je odvela u Institut za majku i dete, odakle je prevezena u bolnicu u Tiršovoj, gde je na Odeljenju plastične hirurgije zadržana na lečenju.
- Devojčica ima manje opekotine na levoj polovini lica i ispod oka, koje nisu ozbiljne. Za svaki slučaj, dete će pregledati oftalmolog i ona će ostati pod nadzorom lekara - rekao je prof. dr Dragan Zamaklar, načelnik plastične hirurgije u bolnici u Tiršovoj.
Njen otac Mladen I., kome je kiselina dospela u oči i na vrat, prvo je pomoć zatražio u Institutu za opekotine, a zatim je prebačen u Očnu kliniku. Prema saznanjima „Blica”, Biljana I. P. je juče ujutru s detetom autobusom krenula iz Šapca za Beograd na kontrolu posle operacije krajnika. U tom autobusu, po prethodnom dogovoru, bio je i Mladen I., koji je krenuo iz Bratunca u BiH. Sišli su na stanici kod Studenskog grada i krenuli ka Institutu za majku i dete, gde je A. I. trebalo da odvedu na pregled. Međutim, u podzemnom prolazu A. I. i Mladen I. poliveni su kiselinom. Prema informacijama iz istrage, kiselinom ih je polila Biljana I. P. Međutim, ona tvrdi da je devojčicu kiselinom polio otac.
- Ćerkicu sam nosila u naručju. Pretpostavljam da je Mladen želeo da mene polije kiselinom, ali je prosuo na dete. Mala je počela da vrišti. Okrenula sam se i najverovatnije ga zakačila po ruci, pa ga je kiselina polila po bradi - priča Biljana.
Biljana tvrdi da je Mladen zatim pobegao.
- Lupala sam na vrata jednog „ juga”. Vozač nas je odvezao do Instituta za majku i dete - priča Biljana.
Devojčica je pregledana u ambulanti, isprane su joj oči i prebačena je u bolnicu u Tiršovoj, a o povredama je obaveštena i policija. Izjave o tome kako je povređena devojčica, kako saznajemo, dali su i Biljana i Mladen.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Dec 10, 2008 5:48 pm

bez reci sam:(
sve te roditelje bi na licu mesta exekutirala!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Dec 10, 2008 6:02 pm

A toliki parovi nemaju djece a zeljeli bi ih,a proces usvajanja je golgota......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyNed Dec 14, 2008 9:56 am

Pedofilu određen pritvor, ispitaće se odgovornost tužioca u Jagodini

Autor: A. Đukić V. Z. Cvijić | 14.12.2008. - 00:02
[You must be registered and logged in to see this image.]
Posle skandala u jagodinskom Opštinskom javnom tužilaštvu, koje je prvo naložilo hapšenje i privođenje a zatim odustalo od pritvaranja Aleksandra M. (35), osumnjičenog da je seksualno zlostavljao dve devojčice, manijak se, ipak, juče našao iza brave.

Aleksandar M. je nakon jučerašnje potrage ponovo uhapšen i pritvoren po nalogu v. d. državnog tužioca Slobodana Radovanovića. Istovremeno, državni tužilac Slobodan Radovanović je najavio da će preispitati odgovornost nadležnih u Opštinskom tužilaštvu u Jagodini zbog ovog propusta.
– To što se desilo u Jagodini je nedopustivo. Tužilac Radovanović će odmah u okviru svojih nadležnosti ispitati rad nadležnih tužilaca u Jagodini u predmetu protiv Aleksandra M., jer ima osnovanih sumnji da su napravljeni veliki propusti. Tužilaštvo će i protiv osumnjičenog preduzeti sve mere koje zakon predviđa – kaže za „Blic“ Tomo Zorić, portparol državnog tužilaštva.
„Blic“ je prvi pisao da je Aleksandar M., koga su dve devojčice u policijskoj stanici prepoznale kao čoveka koji ih je fizički napao, pričao vulgarnosti i tražio da ga ljube i oralno zadovoljavaju, uhapšen, ali da je po nalogu tužioca pušten na slobodu.
U jagodinskom Opštinskom tužilaštvu ovakvu odluku su obrazložili da nema zakonskog osnova za određivanje pritvora, čak iako je Aleksandar M. ranije bio osumnjičen i za bludne radnje u Ćupriji.
Otac jedne napadnute devojčice ispričao je za „Blic“ kako je Aleksandar M. napao njegovu ćerku kada je išla u prodavnicu. Prema njegovim rečima, Aleksandar M. je prišao devojčici na ulici, ljubazno je pitao za ime i sa njom je krenuo ka prodavnici. Onda je iznenada uvukao u slepu ulicu i prislonio uz zid zgrade. Tu je počeo da joj priča vulgarnosti, da joj otkopčava šlic. Srećom, naišao je jedan od stanara, on se povukao, a ona je uspela da pobegne kući. Dan ranije Aleksandar M. napao je još jednu devojčicu.
Iz straha, devojčica nije odmah prijavila roditeljima šta se desilo. Sutradan je sve ispričala majci, koja je odmah pozvala policiju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Jan 10, 2009 4:12 pm

Hronika

[You must be registered and logged in to see this image.]
Četvorostruki ubica dao izjavu na suđenju u Vranju

Okrenuo sam glavu i pucao u ženu i decu

Autor: V. Pešić | Foto:V. Pešić | 09.01.2009. - 05:00
[You must be registered and logged in to see this image.]
VRANJE - U Okružnom sudu u Vranju juče je počelo suđenje Bobanu Mitiću (34), koji je usmrtio suprugu Suzanu (25), sina Lazara (4), ćerku Anđelu (2), taštu Sunčicu Ristić (47) i teško ranio Suzaninu ćerku iz prvog braka Kristinu Arsić (5). U tročasovnom iskazu, monstrum iz sela Rataja opisao je detalje zločina, a suđenje je zbog nestanka struje prekinuto i biće nastavljeno 19. februara.

- U seoskoj prodavnici u Rataju kupio sam kolače za decu i biciklom se zaputio prema Krševici. Poneo sam i pištolj, koji sam sa 15 metaka kupio od jednog prijatelja. Odlučio sam da uoči ročišta u Opštinskom sudu pokušam da se dogovorim sa Suzanom da mirnim putem rešimo problem. Od nje sam tražio decu Anđelu i Lazara, pošto ih je ona zapostavila. Kada sam ušao u kuhinju, najpre sam na sto ostavio kolače i supruzi Suzani rekao da sam došao po decu. Rekla je da decu mogu da dobijem samo preko nje mrtve. Suzana koja je sedela na krevetu, u jednom trenutku me je gađala tepsijom. Kada sam video da se i tašta Sunčica sagla da uzme tepsiju da me gađa i da je žena počela da me kune, repetirao sam pištolj. Nešto je puklo u meni i kao kroz maglu video sam kako padaju Suzana, Anđela, Sunčica i Lazar. Okrenuo sam glavu i pucao nasumice - opisivao je Boban Mitić zločin, a nekoliko puta je i zaplakao.
- Kada je naišao tast Blagoje, pucao sam i u njega, ali sam ga promašio. Onda sam cev pištolja uperio na svoju slepoočnicu, ali pištolj nije opalio. Pobegao sam pešice i pokušao da odem do Rataja i iz kola uzmem otrov da se otrujem. Pošto sam osetio da je policija već bila u mojoj kući, otišao sam u šumu gde sam se skrivao - ispričao je Mitić.
On je dodao da je u braku sa Suzanom bilo razmirica, da je u dva navrata sa decom bežala u Vranje, u sigurnu kuću, da je često odlazila od kuće i sastajala se sa ljubavnicima koji su mu telefonom pretili smrću. Naglasio je i to da ga je supruga vređala, omalovažavala i pretila da će da ga ubije. Boban Mitić je pričao i o tome koliko je bio vezan za decu i da je patio zbog njih, pa je danima pred ubistvo malo jeo i spavao.
Blagoje Ristić, koji je preživeo krvavi pir, biće svedok na suđenju, pa je udaljen juče iz sudnice pre nego što je optuženi počeo da daje iskaz. Blagoju je dodeljeno starateljstvo nad petogodišnjom unukom Kristinom Arsić koja je preživela masakr u selu Krševica kod Bujanovca.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyČet Jan 15, 2009 4:13 pm

Prodao ćerku za 16.000 dolara i 150 sanduka piva

Autor: Blic online | 13.01.2009. - 19:31

Muškarac iz Kalifornije je uhapšen nakon što je policiji prijavio da je prodao svoju ćerku za 16.000 dolara i 150 sanduka piva, ali da mu dogovoreni iznos nije plaćen, prenosi jutarnji.hr.

Marselino de Hesus Martines je prvobitno rekao da je njegova 14-godišnja ćerka pobegla od kuće i otišla da živi sa 18-godišnjakom. Međutim, kada je kasnije shvatio da neće dobiti obećani novac, pivo, a po nekim izveštajima i nekoliko kilograma mesa, ponovo se obratio policiji za pomoć. Očekivano, pod optužbom za trgovinu ljudima je završio u zatvoru, a uskoro je priveden i 18-godišnji Margarito de Hesus Galindo zbog seksualnih odnosa sa maloletnicom.
Policija je saopštila da je devojčica dobrovoljno otišla da živi sa Galindom, ali da to neće ništa rešiti, jer se seks sa 14-godišnjakinjom automatski tretira kao silovanje, bez obzira na njen pristanak.
Da stvar bude gora po osuđene, policija je otkrila i da su ilegalni imigranti, pa će uskoro biti i deportovani u Meksiko.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyČet Feb 26, 2009 4:41 pm

VSS ukinuo presudu Okružnog suda u Beogradu

Ponovno suđenje za ubistvo trogodišnje Katarine Janković

Autor: Beta | 26.02.2009. - 14:16

[You must be registered and logged in to see this image.]Vrhovni sud Srbije ukinuo je presudu Okružnog suda u Beogradu Mališi Jeftoviću i Ani Filipović za ubistvo trogodišnje Katarine Janković i predmet vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje, saopštio je danas Vrhovni sud.

Kako je navedeno u obrazloženju odluke, prvostepena presuda doneta je uz bitne povrede odredaba krivičnog postupka, jer su izreka i razlozi presude nerazumljivi, nejasni i u nekim delovima protivrečni.
„U izreci i razlozima presude nisu navedene odlučne činjenice kojima sud utvrđuje postojanje umišljaja u postupanju optuženih, koje je nužno za bilo koji propisani oblik teškog ili kvalifikovanog ubistva”, navedeno je u saopštenju.
Takođe, iz prvostepene presude ne može se zaključiti da li su optuženi postupali sa direktnim ili eventualnim umišljajem prilikom izvršenja krivičnog dela.
„Vrhovni sud je ocenio i da je povređeno pravo na odbranu optuženih, jer prvostepena presuda ne sadrži razloge zbog kojih je sud odbio dokazne predloge stranaka, pre svega odbrane, u krivičnom postupku”, navedeno je saopštenju.
Istom odlukom Vrhovni sud je produžio pritvor Mališi Jeftoviću i Ane Filipović.



Ne mogu da verujem ! Ne znam da li se sećate, ali je istraga odmah dokazala da je devojčica umrla od posledica batinanja i SILOVANJA (direktan uzrok) koje je počinio majčin ljubavnik-uz prisustvo majke. I ti imaju pravo na odbranu? Ma pobiti kao pse !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Mar 02, 2009 7:59 am

Američki policajac brutalno napao maloletnu devojku /video/

Autor: Blic online | Foto:Reuters | 02.03.2009. - 06:58

Američki tužioci objavili su video snimak na kome se vidi kako zamenik šerifa savezne države Vašington udara petnaestogodišnju devojku i baca je na pod ćelije, preneo je BBC.

Ovaj snimak je dokaz u slučaju protiv Pola Šena, optuženog za prekomernu upotrebu sile protiv maloletne devojke u novembru prošle godine.
Incident se dogodio nakon što je devojka uhapšena u sklopu istrage o krađi automobila.
Na snimku se vidi kako Šen (31) brutalno udara devojku, nakon što je ona bacila svoju cipelu u njegovom pravcu.
"Smatramo da je ovaj slučaj daleko od nemarnog ponašanja policije", izjavio je tužilac Danijel Saterberg. "Očigledno se radi o preteranoj upotrebi sile".
Šen se pred izjasnio da nije kriv za napad. Drugi policajac koji se vidi na snimku bio je u to vreme na obuci i ne nalazi se pod istragom. Sudski dokumenti navode da se devojka žalila na probleme sa disanjem nakon incidenta i da su lekari dolazili da je obiđu, navela je agencija Asošijejtid Pres.
Šenov advokat je zatražio od suda da ne objavljuje video, "jer bi to moglo da uzburka javnost i stvori predrasude", što bi uticalo na pravično suđenje njegovom klijentu.

Video na : [You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Mar 07, 2009 7:48 am

Nezapamćen slučaj trgovine ljudima u Negotinu

Drogirali devojčice od 13 godina i terali ih na prostituciju

Autor: S. Jurasović | 06.03.2009. - 07:26

NEGOTIN - Najmlađe žrtve najtežeg do sada slučaja trgovine ljudima otkrivenog ovih dana u Negotinskoj krajini, koje su osumnjičeni počinioci Ilija R. (61) i Miloš B. (57) vrbovali, navukli na heroin, pa podvodili, imaju po 13 godina. Pored njih dve, u ovom organizovanom lancu našle su se još i jedna sedamnaestogodišnjakinja i jedna tek punoletna devojka.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Protiv uhapšenih makroa pokrenuta je istraga, a s ciljem da upozore negotinsku javnost da se ovakvi slučajevi ne dešavaju samo u metropolama, juče su u Negotinu konferenciju za novinare održali Vladimir Lakićević, šef Odseka za suzbijanje trgovine ljudima PU Bor, i inspektor Dejan Nedeljković.
Sumnja se još da je u pitanju veći krug počinilaca i žrtava uključenih u ovaj lanac, pa će rad na slučaju biti nastavljen. Osumnjičeni makroi, žrtve i njihove mušterije su iz Negotina i okolnih sela.
Do sada nezabeležen slučaj trgovine ljudima šokirao je negotinsku javnost budući da je reč o devojčicama od svega 13 godina koje, koliko je za sada poznato, pored već višemesečnog staža bavljenja prostitucijom imaju i najverovatnije isto toliko dug staž korišćenja narkotika.
Policija je ustanovila da su osumnjičeni žrtve nakon vrbovanja navukli na heroin, da bi im u kasnije, nakon podvođenja i naplate seksualnih usluga, za taj novac prodavali drogu.
- Trgovina ljudima i počinje vrbovanjem, a zatim i držanjem žrtava u zavisnom odnosu, često uz pomoć narkotika, kakav je i ovde slučaj. Sve žrtve su, nakon adekvatnog medicinskog i psihosocijalnog tretmana, zbrinute i trenutno su sigurne u svojim porodicama. Ukoliko bude potrebno, one će biti i dodatno zaštićene. Naše obraćanje ima za cilj da upozori javnost da smo suočeni sa izuzetno opasnom pojavom - upozorio je Lakićević.
Policajci na ovom slučaju rade već tri meseca i, kako je naglasio Lakićević, nisu iskoristili priliku da i mušterije devojčica uhvate na delu samo da ne bi došlo do još veće traume žrtava.
Inače, oni koji su plaćali seks sa devojčicama su iz Negotina ili okolnih sela, a budući da su se one kao prostitutke i drogirale, rizična su kategorija po pitanju polnih bolesti. Nakon otkrivanja ovog slučaja, devojčice su podvrgnute medicinskim ispitivanjima da bi se ustanovilo da li su zaražene. Rezultati još nisu stigli.

Seks pod dejstvom droge
Podvodači su, prema nezvaničnim informacijama, seksualne usluge devojčica, mušterijama koje su im oni obezbeđivali, naplaćivali 50 evra. Devojčice su dobijale deo te sume, da bi im ostatak njihovi makroi vrlo brzo naplatili kroz narkotike koje su nabavljali. Pretpostavlja se da su devojčice usluge često pružale u stanju pomućene svesti, pod dejstvom narkotika.

Šokantan video snimak
Prve sumnje da u Negotinu ima dečje prostitucije javile su se krajem prošle godine, kada je Negotinom kružio snimak na kojem se vidi kako grupa devojčica, učenica osnovne škole besomučno tuče svoju drugaricu.
Posebno su bili simptomatični njihovi komentari koji su upućivali na to da se devojčice bave prostitucijom. Ako je verovati izrečenom na snimku, devojčica koja je dobila batine ugovorila je seks u jednom selu kraj Negotina sa jednom mušterijom, a ispostavilo se da je reč o trojici.
- Jesi li normalna! Zar hoćeš u ovim godinama da se j... za 1.000 dinara! - čuje se na snimku.
Policija juče nije demantovala ali ni potvrdila da je najnoviji slučaj trgovine ljudima povezan sa osobama snimljenim na video klipu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Maj 06, 2009 2:27 pm

Skandalozan primer nasilja u Novom Sadu

Brutalno tukli ženu i snimali telefonom

Autor: Ana Lalić | 06.05.2009. - 08:42

NOVI SAD - Šokantan snimak nasilja nad starijom ženom već danima kruži među stanovnicima naselja Šangaj. Na snimku se jasno vidi mladić koji, sa osmehom na licu, udara stariju ženu nogom u glavu i obara je u kanal kraj puta.

Prema saznanjima „Blica”, žrtva nasilja je Justina Urban (66), koja je dva dana nakon ovog incidenta preminula u svojoj kući u Šangaju. Iako je obdukcijom utvrđeno da udarac nije uzrok smrti, meštani Šangaja insistiraju na tome da se počinilac brutalnog nasilja kazni.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nasilni mladić iz čista mira pretrčava ulicu...
[You must be registered and logged in to see this image.]
... iz zaleta nogom udara ženu u glavu...
[You must be registered and logged in to see this image.]
... nesrećna žena pada u kanal u šoku...
[You must be registered and logged in to see this image.]
... a nasilnik prilazi kameri sa osmehom nakon sramotnog čina

Na snimku, zabeleženom mobilnim telefonom, vidi se starija žena koja mirno hoda ulicom ka Šangaju. Istovremeno, na drugoj strani ulice stoji nasmejan mladić i gleda u pravcu snimatelja. Već sledeće sekunde, maloletnik se zaleće, pretrčava ulicu i u skoku udara ženu nogom u glavu. Nesrećna starica pala je u kanal kraj puta i ostala šokirana bezrazložnim napadom.
Dok je pokušavala da ustane, nasilnik je sa širokim osmehom krenuo napred, sve vreme gledajući u kameru. Justina Urban, prema rečima njenih rođaka, nije rekla nikome za ovaj brutalan napad, već je ćutke otišla u kuću, gde je živela sama. Dva dana kasnije je preminula. Incident je otkriven nedavno, nakon što je među stanovnicima Šangaja počeo da kruži snimak brutalnosti.
- Ona je tada već bila mrtva. Umrla je sama u kući, par dana nakon napada. Iako je obdukcijom konstatovano da je preminula od upale pluća, kada smo čuli za snimak napada insistirali smo da ga pogledamo. Ostali smo šokirani onim što smo videli - kažu rođaci nesrećne žene, čija imena su poznata redakciji.
Prema njihovim rečima, mladić koji se jasno vidi na snimku je šesnaestogodišnji N. M., učenik Saobraćajne škole, ali se za sada još ne zna ko je osoba koja je kamerom ovekovečila ovaj bezumni čin.
- Pogledala sam snimak najmanje 50 puta i svaki put me iznova potrese količina nasilja u njemu. Justinu sam poznavala godinama i nikada se nije zamerala bilo kome. Sve i da jeste, zar postoji opravdanje za onog ko šutne staricu od 66 godina u glavu? - kaže rođaka, koja napominje da je ceo slučaj stigao i do policije.
U novosadskoj policiji juče nismo uspeli da dobijemo informacije o tome da li je maloletnik sa snimka već saslušan povodom ovog incidenta.
- Slučaj je preuzelo Odeljenje za maloletnike, gde će se detaljno ispitati sve okolnosti ovog događaja - rečeno je „Blicu” kratko u policiji.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Maj 19, 2009 9:44 am

Otkriven novi slučaj zlostavljanja u Paraćinu

Uhapšen zbog silovanja ćerke

Autor: Anita Đukić | Foto:a. mitrović | 19.05.2009. - 05:00

Dragoljub Š. (55) iz sela Striža kod Paraćina uhapšen je zbog sumnje da je silovao svoju maloletnu ćerku M.Š. (16). Kako nezvanično saznaje „Blic”, sumnja se da je otac zlostavljao devojčicu od njene šeste godine kada ju je majka ostavila.

Devojčica je godinama ćutala i pre nekoliko dana je, uz podršku drugarice, oca prijavila policiji. Devojčica je smeštena u Dom za nezbrinutu decu u Ćupriju, a otac je uhapšen. On se nalazi u policijskom pritvoru i danas će biti izveden pred istražnog sudiju. Paraćinsko Opštinsko tužilaštvo juče je slučaj predalo Okružnom tužilaštvu u Jagodini.
Dragoljub Š. je živeo u kući sa ćerkom i sinom Miloradom, decom iz dva braka.
- Nije imala ni šest godina kada ju je majka ostavila, Dragoljubova druga žena. Dok je baba bila živa, ona je nekako vodila računa o njoj, mada je i ona znala da se nešto dešava - priča kroz suze Milorad i dodaje da „nikako nije mogao s ocem, zbog čega je radio po ceo dan”.
On kaže da je njihov otac radio u staklari, ali je uzeo otpremninu od 3.000 evra i „potpuno se odao alkoholu”.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Brat zlostavljane devojčice ispred njihove kuće u selu kod Paraćina
- Jednom sam ušao u sobu i video kako se on sklanja od nje. Učinilo mi se da je zakopčao šlic, ali ništa nisam video što bi me potpuno ubedilo da se nešto monstruozno dešava. To se događalo dok je bila mlađa. Pokušao sam da ga pitam šta radi, ali odmah bi me napao i pretio. Tukao nas je, ucenjivao. Kad je porasla, sumnjao sam, pitao sam je, ali ona nije htela da priča. Samo ja znam koliko puta sam hteo da ga prijavim, ali nisam smeo jer sam se bojao da će ona iz straha od njega da kaže da to nije istina. Onda bi me ubio. Šta sam mogao da uradim - priča kroz suze Milorad i pokazuje kuću koju je sam ozidao i sredio.
Milorad kaže da je njegovu sestru drugarica podržavala da prijavi oca silovatelja.
- Ne znam koliko sam kriv, ali mi smo odrasli uz oca koji nas je maltretirao i mi znamo šta je strah - dodaje jecajući Milorad koji otkriva da je godinama znao za zlostavljanje svoje sestre.
Meštani Striže kažu da je Dragoljub stalno pio i da mu niko nije dolazio, a slabo se družio sa ljudima.
- Ženio se četiri ili pet puta. Koliko se sećam, njemu je sud dodelio devojčicu 2000, a njenog brata je dodelio majci. Pre nedelju dana je nju poslao kod mene u prodavnicu da traži cigarete na veresiju. Dao sam joj nekoliko cigareta iz moje paklice, jer me zamolila da je otac ne bi maltretirao. Šokirani ovim što se dogodilo, znali smo da je on problematičan, ali da ju je silovao, to nismo mogli da pretpostavimo. Znam da je upisala pekarsku školu u Paraćinu i da je svakog dana u školu išla biciklom - priča meštanin Slobodan Matić.
Predsednik MZ Striža Radoslav Vučković smatra da je celo okruženje zakazalo, kao i Centar za socijalni rad u Paraćinu.
- Porodica je uvek bila nestabilna i nad njima su nadležnost imale socijalne ustanove, zbog siromaštva i teškog života. Pre je bilo drugo vreme, niko nije smeo da se meša u odnose u nekoj porodici, ćutalo se. Sada je drugačije, ali godine su prošle. Ovo je mala sredina i niko ne želi da mu selo izađe na loš glas - kaže Vučković.
Devojčicin učitelj Aleksandar Jovanović, plakao je dok je pričao o njoj.
- To je bilo gladno dete. Sećam se da bi joj otac dao malo para kad primi platu i to je trajalo par dana, da ima da doručkuje, a onda bi opet bila gladna do kraja meseca. Pomagali smo koliko smo mogli. Sećam se i da je njen brat koji je malo stariji imao modrice od batina po telu. Kod nje nisam nikada video modrice. Šokirala me je vest o seksualnom zlostavljanju jer koliko god da je strašno, čovek ipak to ne očekuje. Centar za socijalni rad nikada nije razgovarao sa mnom o njoj - priča učitelj.
Ćutanje u Centru za socijalni rad
Pedagog Centra za socijalni rad u Paraćinu Snežana Stojanović nije mogla da kaže koliko dugo je ova ustanova vodila slučaj, ni da li je i ranijih godina bila nadležna za ovu porodicu.
- Centar je postupio po protokolu o zaštiti maloletnih lica. Čim smo saznali, dete smo izdvojili iz porodice. Sredina nije reagovala na ovaj slučaj, ostalo ne mogu da kažem - rekla je Snežana Stojanović.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Maj 19, 2009 9:55 am

.. straaasno.. :(
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Jun 22, 2009 11:18 am

Đak tukao profesorku /video/

Autor: NARCISA BOŽIĆ | 22.06.2009. - 08:33 [You must be registered and logged in to see this image.] 10:57

Sremska Mitrovica - Dok se učenik O.M. fizički obračunavao sa profesorkom hemije Marijom Mošić, njegovi drugari iz E/1 razreda ceo događaj snimali su mobilnim telefonima! Skandal bi najverovatnije bio zataškan da se snimak nije pojavio na internetu. Verovatno se ne bi saznalo da ni da je profesorka pretučena u svojoj poslednjoj radnoj nedelji pred odlazak u penziju, ali ni činjenica da je ocu učenika pozlilo kada mu je pokazano šta je njegov sin uradio. Odmah ga je sam ispisao iz škole.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Napad na profesorku hemije snimljen mobilnim telefonom
Dok se video-snimak danima vrti na internetu, nadležni iz Ministarstva prosvete poručuju da se sačeka okončanje disciplinskog postupka, a napadnuta profesorka nije želela da govori za novine.
Incident se desio još prošlog utoraka u Srednjoj tehničkoj školi "Nikola Tesla", kada je O.M, učenik prvog razreda elektrotehničkog smera - struka automatičar, od profesorke hemije Marije Mošić (62) zahtevao da mu da dnevnik da pogleda zaključnu ocenu. Nakon što je ona to odbila, rekavši da je prošlo vreme za popravljanje ocena, petnaestogodišnjak je nasrnuo na nju otimajući joj dnevnik pri čemu ga je profesorka odgurnula, na šta je on uzvratio sa tri žestoka šamara i pljuvanjem. Na snimku koji je za dva dana osvanuo na ''Jutjubu'', jasno se vidi da su samo dvojica-trojica učenika pokušali da ga smire i udalje od profesorke.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Svi ćutali dok se snimak nije pojavio na internetu: Srednja tehnička škola u Mitrovici
Skandal je potpuno šokirao sve zaposlene u školi koji kažu da će to baciti ljagu na srednju tehničku školu. Od profesora saznajemo da je Mariji Mošić prošla nedelja bila poslednja u radnom veku, te da je u školi bila cenjena i poznata po strogim kriterijumima kao ''dobar predavač starog kova''.
- Zar tako da ode u penziju naš stari kolega i dobar profesor, koji je generacije mladih ljudi izveo na put? Kolika je ovo sramota i za jednog prosvetnog radnika i za celu školu govori i činjenica da je koleginica o svemu ćutala, sve dok snimak nije obelodanjen na internetu. U petak je samo ćutala, skupivši se u zbornici. Strašno, niko nije znao kako da joj priđe, šta reći na to kad sutra svima nama isto može da se desi - priča profesor, koji predaje u E/1 odeljenju.
On kaže da je maloletni izgrednik već imao jedinicu iz vladanja zbog svoje agresivnosti i lošeg ponašanja, dok odnos drugih učenika, koji su nemoćno posmatrali ceo događaj, objašnjava strahom od odmazde, jer je O.M. odranije poznat kao kavgadžija. Ocu dečaka je pozlilo kada mu je pokazan snimak, pa ga je istog dana ispisao iz škole.

Postupak protiv učenika
Na slučaj prebijanja nastavnice reagovao je i državni tužilac Slobodan Radovanović, koji zahteva utvrđivanje svih okolnosti povodom tog incidenta i utvrđivanje eventualnih propusta rukovodstva škole "Nikola Tesla" i nadležnog tužioca.
"Očekujemo da izgrednik koji je brutalno tukao profesorku bude priveden pravdi i da tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici pokrene protiv njega odgovarajući sudski postupak", izjavio je portparol tužilaštva Tomo Zorić.
Prema njegovim rečima, republički tužilac zahteva i utvrđivanje svih okolnosti povodom tog incidenta i utvrđivanje eventualnih propusta rukovodstva škole "Nikola Tesla" i nadležnog tužioca.
Republički tužilac zahteva da se utvrdi zašto se kasnilo sa reakcijom i prijavljivanjem incidenta nadležnim državnim organima, rekao je Zorić.
Zorić je kazao da je ovo poruka svima drugima da će tužilac energično reagovati na sve pojave nasilja i najozbiljnije oblike kriminala.
Video na : [You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Jun 22, 2009 2:27 pm

Gospode Boze, bila sam u ovoj skoli nebrojeno puta.. strasno.. :shock:
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPon Jun 22, 2009 9:18 pm

Uzas. Ipak je to vaspitanje koje se iz kuce iznosi!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Jun 24, 2009 2:56 pm

Saslušani svedoci incidenta

Prijava đaku zbog šamara profesorki

Autor: Narcisa Božić, Sremska Mitrovica | 24.06.2009. - 05:00
[You must be registered and logged in to see this image.]
Protiv O. M. (15), učenika Srednje tehničke škole ‘’Nikola Tesla’’, policija je juče podnela krivičnu prijavu zbog sumnje da je pre osam dana, na času, pred drugovima iz odeljenja, udario tri šamara profesorki hemije Mariji Mošić (62) i nasilnički se ponašao.

Iz Okružnog tužilaštva najavljuju da će istražni sudija za maloletnike dečaka saslušati danas, kao i da su ove nedelje moguće i krivične prijave protiv direktora škole i profesorke zbog sumnje da su skrivali identitet nasilnika.
- Inspektori za maloletničku delinkvenciju juče su saslušali učenike E-1 odeljenja škole ‘’Nikola Tesla’’. Podnećemo zahtev za pokretanje istražnog postupka protiv O. M. - rekao je Ratko Galečić, okružni tužilac.
Izvesno kašnjenje u istrazi Galečić tumači pokušajem zataškavanja u školi, što od strane profesorke, koja je, kako kaže, htela čistog obraza da ode u penziju, pa je ćutala o šamaranju, tako i od direktora, koji se brinuo o očuvanju ugleda ove ustanove, te je incident prijavio tek u petak.
Direktoru škole Radovanu Miljkoviću juče je dostavljen izveštaj prosvetnih inspektora iz Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, koji su pre dva dana izvršili inspekcijski nadzor škole. U izveštaju stoji da je ‘’konstatovano da je nastavnica hemije prva udarila učenika, da se zatim učenik nedolično ponašao i uzvratio udarima”.
„Direktoru škole naloženo je da pokrene disciplinski postupak i protiv nastavnice i protiv učenika i da preduzme mere iz svoje nadležnosti. Utvrđeno je da incidentu prethodio niz propusta, nedovoljnog stručno-pedagoškog nadzora, problem velikog broja slabih ocena iz hemije, odsustva preventivnog delovanja u kojem treba da učestvuju i škola, i učenici, i roditelji”, navedeno je u izveštaju.
U školi ‘’Nikola Tesla’’ juče je održana žučna sednica Nastavničkog veća. Direktor Miljković je tek na pauzi sednice odlučio da da izjavu povodom tvrdnje ministra prosvete da učenik O. M. još nije ispisan iz škole, kao i da su njegova dokumenta u sekretarijatu škole.
- Otac učenika pozvan je u četvrtak, 18. juna, u 15 sati u školu. Posle gledanja snimka nasilja, odmah je zahtevao da preuzme dokumentaciju uz pismenu izjavu da njegovo dete napušta školu, koja je konstatovana u đačkom dnevniku. Dokumentaciju je podigao, ali ispisnicu iz škole učenik još nije dobio. Preduzećemo ono što nam je naložila Pokrajinska prosvetna inspekcija. Ništa više ne mogu da kažem, da ne bih remetio rad istražnih organa, rekao je Milojković.
Tamara Lučić-Orlandić, zamenica republičkog zaštitnika građana za prava deteta, juče je posetila školu i napomenula da učenik O. M. živi u specifičnoj porodici, već nekoliko godina je bez majke i da je „zakazala šira društvena zajednica”.
Kako ‘’Blic’’ saznaje, O. M. je na saslušanju inspektorima za maloletničku delinkvenciju izjavio da ga je profesorka prva udarila i razbila mu nos, na šta on nije mogao da se kontroliše, pa joj je uzvratio udarce. Njegov otac Petar M. juče je u telefonskom razgovoru za ‘’Blic’’ rekao da mu je „vrlo neprijatno zbog svega” i da je ‘’O. M. posle saslušanja uznemiren, ne može da spava, ima traume, a o eventualnoj krivičnoj prijavi protiv profesorke će razmisliti’’.

„Ne mogu da izdržim ovoliki pritisak”
Profesorka Mošić ni juče nije želela da razgovara s novinarima i objasni zašto tog dana, 16. juna, posle ili u toku petog časa nije obavestila upravu škole o tome da ju je udario učenik O. M. Vrata njene kuće u centru grada bila su zaključana. Kolegi Dušku Ljubišiću, koji je juče sa njom razgovarao telefonom, Mošićeva se žalila da „ovoliki pritisak ne može izdržati”, te da joj je zbog svega pogoršano zdravlje i da ima povišeni krvni pritisak.



E ne mogu da verujem....balavac koji šamara profesorku je "uznemiren" a tata će da "razmisli da li će da podnese prijavu protiv...."

Samo u Srbiji.....neverovatno.....
pogledajte video , ko nije Video na : [You must be registered and logged in to see this link.] .Sramota !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyPet Jul 31, 2009 7:03 pm

Osumnjičen za polne radnje nad devojčicama

Autor: Beta | 31.07.2009. - 14:12

Sava Đ. (61) iz Velike Plane uhapšen je zbog osnovane sumnje da je činio nedozvoljene polne radnje nad devojčicama od pet i dve i po godine, saopštila je danas policija.

Osumnjičeni je u više navrata činio isto krivično delo tokom 2009. godine dolazeći u kuću tih devojčica dok im je majka bila odsutna, saopštila je policija iz Velike Plane .
Navodi se da je Sava Đ. koristio odsutnost majke da ostane sam sa devojčicama, koje je svlačio i dodirivao po intimnim delovima tela, a potom im davao slatkiše.
Majka devojčica je sumnjala u ponašanje Save Đ. ali iz straha to nije odmah prijavila. Osumnjičeni će, u zakonskom roku i uz krivičnu prijavu biti priveden istražnom sudiji Opštinskog suda u Velikoj Plani, navela je policija.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyUto Sep 01, 2009 9:22 pm

Otac osumnjičen za nasilje

Danima brutalno tukao ćerku od pet godina

Autor: Branko Janačković | 01.09.2009. - 20:00

Niš - Bata G. (38) iz Niša uhapšen je zbog sumnje da je svojoj petogodišnjoj ćerki polomio rebra i naneo povrede unutrašnjih organa. Devojčica je 24. avgusta primljena na odeljenje Hitne hirurške klinike u Nišu. Na njenom telu bile su vidljive brojne modrice, ali je tek posle detaljnog pregleda utvrđeno da je dete u izuzetno teškom stanju.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Milivoje Janković (desno) ispred sobe u kojoj je živeo uhapšeni Bata G. kao podstanar

- Devojčica je primljena sa znacima povrede grudnog koša i gušenjem. Pregledom je utvrđen serijski prelom rebara na obe strane grudnog koša, naprsnuće slezine i hematom na jetri. Kada sam je pitao odakle joj povrede, rekla mi je da ju je otac tukao pesnicama i čekićem. Njeno stanje je sada stabilno i više nije na odeljenju intenzivne nege - kaže za “Blic” dr Miroslav Stojanović, dečji hirurg u Dečjoj hirurškoj i ortopedskoj klinici.
Kako “Blic” nezvanično saznaje, posle hapšenja osumnjičeni je u policiji rekao da je tukao dete jer je “plakalo i pretilo da će da se ubije”. Šef odseka za suzbijanje opšteg kriminaliteta Nebojša Petković ocenio je da je ovaj slučaj jedan od težih slučajeva nasilja u porodici koji je do sada zabeležen u Nišu.
- Dete se nalazilo kod rođaka u selu Knežica nadomak Niša.
Osumnjičeni je početkom avgusta doveo ćerku u iznajmljeni stan u Nišu gde ju je tukao danima. Našli smo svedoke koji su to potvrdili. On se branio da je dete htelo da se ubije - naveo je Petković.

...treba li tu suditi? Ne treba !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptyNed Okt 04, 2009 11:13 am

Nasilje u porodici za četri godine učetvorostručeno

Gnev rođen u porodici

Autor: E. B. | 04.10.2009. - 01:07

Nasilje je ušlo u sve pore porodice, o čemu svedoči i statistika Republičkog zavoda prema kojoj je nasilje u porodici za poslednje četiri godine gotovo - učetvorostručeno. Naime, naspram 1.000 prijavljenih slučajeva nasilja iz 2004. godine, u 2008. je taj broj dosegao 3.200, a danas, godinu kasnije, stanje je još gore. I to je samo ono nasilje koje je zvanično prijavljeno. Ostalo, koje se dešava iza zatvorenih vrata, daleko je veće.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zakonodavci štite nasilnike

Loše zakonodavstvo i blaga kaznena politika u velikoj meri podstiču sve vidove nasilja u našem društvu.
- Država koja donosi brzinski zakone bez konsultovanja struke, a ne primenjuje nijedan, ne može ni da očekuje bolje stanje u društvu. Isplivali su kojekakvi partijski zakonopisci kojima je jedini cilj da omoguće što veće pogodnosti za samovolju stranaka na vlasti, a uređivanje društva nikog ne zanima. Stalno prete velikim kaznama, a ne shvataju da zakon treba da bude prevencija, ne konsekvenca - kaže Zlatko Nikolić. S njim se slaže sociolog Jelena Petrović-Desnica, koja dodaje da niske i neizvesne kazne za porodično nasilje ili čak incest gotovo podržavaju razvoj tih vrsta nasilja.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nevidljiva agresivnost
[You must be registered and logged in to see this image.]Sociolog Jelena Petrović-Desnica smatra da je nasilje u suštini sistemsko, da izvire iz sistema i da, što se Srbije tiče, živi u svim institucijama i u svim segmentima društva:
- Sistemu, da bi opstao, odgovara takav model ponašanja. Ovde retko ko više i primećuje takozvanu nevidljivu agresivnost, a u Srbiji nema živog čoveka koji nije počinio i bio žrtva verbalnog nasilja. Ako nasilnički model postoji kod onih koji formiraju kulturni, politički i obrazovni sistem naše zemlje, sasvim je sigurno da će isto raditi i svi građani.

Zakonodavci štite nasilnike
[You must be registered and logged in to see this image.]Loše zakonodavstvo i blaga kaznena politika u velikoj meri podstiču sve vidove nasilja u našem društvu.
- Država koja donosi brzinski zakone bez konsultovanja struke, a ne primenjuje nijedan, ne može ni da očekuje bolje stanje u društvu. Isplivali su kojekakvi partijski zakonopisci kojima je jedini cilj da omoguće što veće pogodnosti za samovolju stranaka na vlasti, a uređivanje društva nikog ne zanima. Stalno prete velikim kaznama, a ne shvataju da zakon treba da bude prevencija, ne konsekvenca - kaže Zlatko Nikolić.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Nov 25, 2009 12:09 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]




[You must be registered and logged in to see this image.]




BEOGRAD
- U Srbiji i svetu danas se obeležava
Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama.


Odbor Skupštine Srbije za ravnopravnost polova održaće posebnu
sednicu gde će poslanicima o fenomenu nasilja nad ženama govoriti i državni
sekretar Ministarstva rada i socijalne politike Snežana Lakićević-Stojačić i
zamenica zaštitnika građana Zorica Mršević.

U Srbiji je u prvih osam meseci ove godine, prema podacima
MUP-a, [You must be registered and logged in to see this link.], od kojih je 14 tragično nastradalo od ruku
onih koji su im bili bliski.

[You must be registered and logged in to see this link.] u Beogradu je ove godine primila mnogobrojne
poziva žena koje su na neki način prijavile ili htele da prijave nasilje koje
doživljavaju na raznim mestima, kazala je Tanjugu koordinator Savetovališta za
borbu protiv nasilja u porodici Vesna Stanojević.

"Imamo stalno izjave žena koje kažu da ne bi trpele nasilje
toliko godina da su znale da postoji Sigurna kuća", istakla je Stanojevićeva.


U Srbiji su zakoni menjani i nasilje u porodici je krivično
delo, takva situacija daje ženi neku sigurnost i mogućnost da nasilnika prijavi,
rekla je ona i dodala da je primetno da su žene sada svesnije da se situacija
nasilja neće promeniti i spremne su da da iz nje odu.

Svetski dan borbe protiv nasilja nad ženama, prvi put je
ustanovljen 25. novembra 1981. godine u Bogoti, a na taj dan Ujedinjene nacije,
vlade i humanitarne organizacije širom sveta pozivaju sve društvene aktere da se
uključe u aktivnosti koje za cilj imaju sprečavanje nasilja nad ženama.






Pogledajte samo cifre ???? Nije ni čudo što sigurne kuće niču kao pečurke po Srbiji .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySub Nov 28, 2009 6:22 pm

Takvi ljudi sto ubijaju decu ne trebaju da zive vise po meni.
U nemackoj ih recimo tretiraju kao bolesne pa umesto da ih bace u neki zatvor (slican onom turskom)oni ih posalju u bolnicu.
Evo kod nas je u petak dva zatvorenika pobeglo iz zatvora i silovalo dve devojcice.Jos uvek su u bekstvu.Pa ce ih posle leciti neuro psihijatri.
Po meni takvi ljudi ne treba vise da zive...


anja
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Mar 03, 2010 10:17 am

Pijana braća udarala pesnicama petogodišnjeg unuka



FoNet | 03. 03. 2010. - 09:36h




Policija
je danas uhapsila Z. J. (48) iz Lapova, zbog sumnje da je izvršio
nasilje u porodici, i njegovog brata G. J. (36) zbog nasilničkog
ponašanja.
Prema navodima iz policijskog saopštenja sumnja
se da je Z.J, nakon što je sa bratom konzumirao veću količinu
alkoholnog pića, držao petogodišnjeg unuka dok ga je G. J. bez povoda
više puta udario pesnicama u stomak.
Dalje nasilje nad detetom sprečio je njegov otac koji je utrčao u kuću sa još jednim čovekom, kada je čuo dečje jauke.
Istražni sudija je, nakon saslušanja, osumnjičenoj braći odredio
pritvor, a u slučaj je uključen i Centar za socijalni rad u Batočini.

Kakav bre pritvor i Centar za socijani rad? Za takve -kineski metod -bambusova motka, pa po stomaku dok ne crknu , skotovi










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Mar 03, 2010 10:24 am

Što se ove teme tiče, postoji zanimljiv projekat. Zove se RECI NE, i osnovni cilj je edukacija dece i sprečavanje nasilja. Trenutno je u toku akcija štampanja knjige koja će se besplatno deliti deci i roditeljima.

Sajt (forum) projekta: [You must be registered and logged in to see this link.]

Grupa na fejsu: [You must be registered and logged in to see this link.]

Cause na fejsu: [You must be registered and logged in to see this link.]



P.S. Ovo zaista nije spam, niti se može nazvati reklamom, jer je projekat nekomercijalan. Smatram ovo korisnim adresama, i zato ih delim sa drugim članovima foruma.
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  EmptySre Mar 03, 2010 12:27 pm

Danubius ::


Policija
je danas uhapsila Z. J. (48) iz Lapova, zbog sumnje da je izvršio
nasilje u porodici, i njegovog brata G. J. (36) zbog nasilničkog
ponašanja.

Meni nekako premlad ovaj da ima unuče od 5 godina ali ako je i istina a ne vidim razlog zašto ne bi bila, objestiti ga ispod ispod mosta pa da se klati dok ne crkne, đubre jedno. Konopac ispod ruku a ne oko vrata.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Sponsored content





kuda - NASILJE nad DECOM  Empty
PočaljiNaslov: Re: NASILJE nad DECOM    kuda - NASILJE nad DECOM  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NASILJE nad DECOM
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» NASILJE na ulicama Srbije ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: