DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)

Ići dole 
+12
ZoxZoja
Kica/Praja
nonilica
Ladyintheblack
Astra
Samouka
Ivana_258
REVELIN
slatkicass
anja007
Sanjalica
Andjelika
16 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyPon Jan 19, 2009 12:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Čega se najviše bojite kada idete kod stomatologa? Sama pomisao da će Vam igla biti ubodena u obraz i da će Vam se ukloniti karijes Vas dovodi do suznih očiju. Međutim, možda ce zvučati iznenađujuće, ali sama stomatološka procedura nije ono što najčešće zastrašuje pacijenate. Prema istraživanjima, sam prizor igle i zvuk turbine su dva najzastrašujuća elementa u stomatologiji. Zato je u stomatologiji uvedena upotreba bezbolne injekcije. Zvuci čudno, ali vizuelni stimulansi, zvuci pa čak i memorija mogu stvarno povećavati bol. U stvari, strah i anksioznost vezani za stomatološke procedure veoma često komplikuju stvari. Smirujuće je znati da to što Vas mozak može prevariti u prenošenju prizora i zvukova kao bolnih stimulansa, on se isto tako može upotrebiti i u kontroli bola. Ovdje će biti objašnjeni razlozi koji stoje iza stomatološke nelagodnosti kao i mogućnosti za njenu kontrolu.

Stomatološki bol - da li je sve u tvojoj glavi?

Prvi korak u kontroli ili eliminaciji nelagodnosti koju prouzrokuje posjeta stomatologu jeste razumijevanje njenog izvora. U većini slučajeva, mit o stomatološkom bolu je često preuveličana od realnog stanja a i sama strepnja izazvana ovim mitom još više uvećava tu bol.

Psihološki faktori

Kao dodatak prividnom bolu koji je prouzrokovan zastrašujucim prizorima i zvucima, drugi faktori, kao što je Vaše psihološko stanje, mogu uticati na doživljenu nelagodnost. Visok nivo stresa i iritiranosti čini kontrolu bola mnogo težom. Iako razlozi nisu u potpunosti jasni, uticaj napetosti na tjelesnu sposobnost da suzbije bol je značajna i često zahtijeva upotrebu anti-anksioznih medikamenata (npr. Bensedin) od strane pacijenata.

Fiziološki faktori

Zbog blizine usne šupljine mozgu, kao i zbog komplkesne nervne strukture u glavi i vratu, stomatološki bol je često jači od bola u drugim djelovima tijela. Od 12 kranijalnig nerava (izlaze direktno iz mozga) koji kontrolišu motorne i senzorne funkcije glave i vrata, trigeminalni ili 5. nerv je odgovoran za prenošenje bolnih signala do mozga. Gornjovilični (maksilarni) i donjovilični (mandibularni) nervi, koji prestavljaju djelove trigeminalnog nerva, prenose takve signale iz gornjih i donjih zuba.

Jedan od najškodljivijih bioloških faktora sa kojima stomatolozi moraju da se bore jeste bakterisjka infekcija. Kao dodatak povećanoj osjetljivosti nastaloj od infekcija, nemogućnost oralnih infekcija u zubima i kostima da se dreniraju rezultira u povećanju pritiska u istim. Kako se bakterije brzo umnožavaju i stvaraju gasovite toksine, dolazi do povećanja pritiska i nastanka bola. Ukoliko se infekcija ne zbrine čak i u prva dva dana, pritisak i bol mogu postati neizdrživi.

Kontrola stomatološkog bola

Za neke stomatološke intervencije, kontrola bola i straha se može postići uotrebom relaksanata kao što su azotni oksidul. Međutim, neke stomatološke intervencije, kao što su endodontski zahvati, zahtijevaju i blokadu nerava (anesteziju) uz ralaksante.

Održavanje higijene usta i zuba

Naravno, najvažniji način u sprečavanju bola u održavanju oralnog zdravlja jeste fokusiranje na prevenciju umjesto na terapiju problema. Ukoliko odlažete odlazak stomatologu već nekoliko godina i zapostavljate redovno pranje zuba, doći će do nastanka uznapredovalog karijesa kao i oboljenja desni - oboje sa bolnim nadražajima. Što se karijes dublje širi, to zahtijeva radikalniju terapiju.

Novi pravci u stomatologiji

Stomatologija je dosta napredovala predhodnih nekoliko godina i mnogi od vas će se iznenaditi pri sledećoj posjeti. Čak i da ste odlagali posjetu stomatologu i da već imate probleme (u vidu bolova i sl.), vaš stomatolog ima novih načina da vam pruži relativno bezbolan tretman. Za invazivne tretmane, kao što je vađenje umnjaka, biopsija ili komplikovana operacija korijena zuba, blok nerva se često upotrebljava. Ovo podrazumijeva ubrizgavanje anastetika radi blokade nerva u prenošenju bolnih nadražaja do mozga. Blokadom nerva anestetikom, stomatolog može obezboliti operativno područje na određeni period. Kako bi uklonio neprijatnost davanja anestezije, mjesto uboda igle se premazuje površinskim anestetikom u vidu gela.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Andjelika

Andjelika


Godina : 41
Location : Beograd
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Maj 27, 2009 5:23 pm

jedino mrzim kad mi udaraju injekciju, zato trazim da sve sto moze da se uradi bez anastezije ( popravke zuba najcesce) tako i budu odradjene.
bar me posle ne boli ono gde udarili injekciju...
inace se ne plasim zubara, mada, sta sam sve prezivela u toj sferi, trebala bih da budem vechno istraumirana.
nemam neki kvalitet zuba, tako da moram relativno cesto da posecujem zubara i spasavam sto se spasi da....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Maj 27, 2009 7:34 pm

Andjelika ::
jedino mrzim kad mi udaraju injekciju, zato trazim da sve sto moze da se uradi bez anastezije ( popravke zuba najcesce) tako i budu odradjene.
bar me posle ne boli ono gde udarili injekciju...
inace se ne plasim zubara, mada, sta sam sve prezivela u toj sferi, trebala bih da budem vechno istraumirana.
nemam neki kvalitet zuba, tako da moram relativno cesto da posecujem zubara i spasavam sto se spasi da....

Strah od zubara nije realan strah , pa se tu moze mnogo toga uraditi da se spreči.
Prvo da se šali sa pacijentom , radi sporije uz česte prekide , zakazuju češće kontrolni pregledi , da se navikne na mirise ordinacije i zvuk mikromotora itd.
Ako treba žena /devojka/muž /prijatelj da pomognu da se preovlada , radi se i to . Dopusti im se da budu tamo pri intervenciji, ako treba i da za ruku drže.
Pusti se neka ugodna muzika,pomaže i to.

Interesantno-ali dosta pacijenata baš traži anestetik, i onda se potpuno smiri , mada bi možda bilo bolje malo otrpeti, nego biti par sati anesteziran i još kasnije trpeti bol od uboda igle.
U suštini -sve je u glavi , kao i sa svakim strahom /fobijom.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Maj 27, 2009 8:43 pm

Da.
Ja sam imala neosnovan, uzasan strah od zubara. Ali moj zubar je bas takav, prica viceve, peva, zeza se, a to bas opusta. Zadnji put mi je sa jednom anestezijom istrugao osam zuba i pripremio ih za nadogradnju mostova.

Mislim da sve zavisi od zubara.
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyUto Jul 14, 2009 3:12 pm

Ja mislim da bol od jedne iglice ne moze da bude jako bolan . moze da pecne ali ono posle zubara nema sanse da se oseti bol od jedne igle.
Problem je recimo sto ovde u Nemackoj zubar radi sa sestra u kompletu, sa pacijantima je umeren, objani ali svoj posao radi sam.Nedo bog da prica viceve, pusi cigaru, javlja se na hendi...toga nema ovde.I u toj svoj ozbiljnosti osetis neki strah, tako da ga najcesce sputavam tako sto mislim na nesto lepo dok mi on busi po zubima...

U Srbiji medjutim sve je drugacije, skoro sam bila i prvi put sam stavljala most sto rekla sanjalica , sve je nekako drugacije.Kad on pocne sa vicevima, pa zazvoni telefon on se javlja, pa mu upadne neki drugar kolega, pa opet poprica, a onda nastavi vic tamo gde je stao ti vise nista i ne osetis....Nema naocara, one bele maramice preko usta i tisine kao kod nemackog dr, ali zato pici radio, lepa muzika, hendi zvoni, a zubar raspevan...sve nekako drugacije..klima atmosfera..ma prosto ne primetis da imas neki strah....
Jedino sto se umalo ne zadavih od one gume,(niko mi nije rekao da je odvratna kad se zgrizne) pa me zubar izokrenuo da se ne ugusim...sve ostalo je bilo ok, i tada kada sam bila izokrenuta primenih tehniku disanja (sto sam na srecu ovde naucila na nekim specijanim kursevima u nemackoj ) tako da se ovog puta on uplasio sta mi bi da odjednom pocnem ravnomerno da disem i da se ucutim ....
Do sada se trudim nekako strah da suzbijem, ako budem mogla ....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyUto Jul 14, 2009 8:00 pm

Ima i malih trikova ..Recimo, na dečijoj stomatologiji je jedna sestra (talentovana inače) sve zidove iscrtala dečijim junacima ,velikih dimenzija, tako da se deca zablese u to , i mnogo lakše prodje.

U saradnji sa učiteljicama , da se na likovnom tema "Odlazak kod zubara " , pa kada deca dodju na sistematski pregled , donesu i svoje radove....onda se bira, najbolji okače u ordinaciju , pa se opet deca raduju i bolje osećaju .

Koji god dodje od predstavnika farmaceutskih kuća, očistimo ga do gole kože za uzorke , nalepnice, brošure , sve što god ima ....pa se to posle deli deci . Vole klinci da dobiju malecku tubicu paste za zube , ili četkicu .

Dok je ekipa bila mladja , znao je jedan stomatolog da ceo cirkus pravi sa decom -kaže im se da ponesu blok-flaute , pa onda on uzme i svira sa njima , stavljao se klovnovski nos, perika ,blesave naočare , svašta. Menjamo se sa njima za sličice koje trenutno skupljaju , od biblioteke smo donosili brda dečijih časopisa , pričaju im se bajke o "crvićima koji glodju zubiće ako ih ne peru" i slične stvari.
Ali samo se sa injenkcijom i kleštima ne može ništa izmisliti....kad to vide .....malo pali samo ono "ko je najhrabriji" ? Uvek se javi neki kočoperni klinjo , kome se prvom vadi , pa mu damo zub da ponese...e , onda i drugi hoće da imaju i oni ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Jul 15, 2009 3:35 pm

To sa inekcijom pali samo ako detetu recimo zubar objasni da ce mu udariti inekciju, da to nista ne boli, i da ce mu za par minuta sve proci.Moj klinac prvi put vadio kod muskog zubara, imam osecaj da muskarca vise deca akceptiraju od zene zubara , tako da se mali nije pomerio zub je bio gotov (doduse klimao se)....
A zubarka mu je uvek poklone delila, ne vredi nisu hteli inekcije i nije mogla da im udara....


Znacui treba znati i postaviti se prema detetu kao prema odraslom coveku.Cak zauzeti svoj stav, nekako cvrsti da bude i onda deca osete gde mogu gde ne mogu...


...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Jul 15, 2009 11:03 pm

anja007 ::



Znacui treba znati i postaviti se prema detetu kao prema odraslom coveku.Cak zauzeti svoj stav, nekako cvrsti da bude i onda deca osete gde mogu gde ne mogu...


...
Naravno, i nije sve tako idilično. Desi se da stomatolog prvo izbaci majku, pa dete sa tekstom "Dodjite kada pripremite dete " (a misli-dodji kada ga vaspitaš)
Ima jedan stariji stomatolog koji radi sa decom , i on ima drakonske metode .Kad daje anesteziju kaže detetu" Budi miran jer ću te ubosti u oko?!"I onda se obično ukoče......
A kad im vadi, kaže :kada ti kažem, tresni se jako po glavi.....naravno, kaže kada je zub već skoro napolju Dete je onda zauzeto češkanjem glave, jer se stvarno tresnu , i ma kako grubo ili suludo izgledalo, bolje i lakše prodje . Jedan klinac ga je do kosti ugrizao za prst...od onda se ne gnjavi previše sa ubedjivanjem .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyNed Okt 03, 2010 6:46 pm

Iako sam matora užasavam se od odlaska zubaru!!! Sreća te deca nisu na mene. Taj strah je jednostavno jači od mene, ne mogu ga kontrolisati. I moj zubar je šaljivdžija ali džaba, ne čijem ga ja uopšte. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
REVELIN

REVELIN


Location : nedostižna
Humor : osmehom razbijam.... valove
Datum upisa : 27.08.2010

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyNed Okt 03, 2010 6:50 pm

...ko je pomenuo zubara ???
daleko im lepa kuća :eee:
Nazad na vrh Ići dole
http://sestreposrcu.serbianforum.info/portal.htm
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyNed Dec 25, 2011 10:55 am

Kraj zubarskih bušilica: "plazma četkice" prave plombe bez bola



Blic | 24. 12. 2011. - 17:29h
| Komentara: 8




Ljudi koji žive u stalnom strahu od zubarskih
bušilica uskoro bi mogli da odahnu. Naučnici su razvili novi uređaj,
"plazma četkicu", koja će omogućiti čišćenje zuba od karijesa bez
upotrebe bušilice. Savremena tehnologija omogućila je da pacijent
primenom ovog uređaja oseti samo blag talas hladnoće na zubima, bez
trunke bola.

[You must be registered and logged in to see this image.]Pacijenti tokom primene "plazma četkice" ne osećaju bol, već samo imaju osećaj hladnoće oko zuba



Osim toga, "plazma četkica" koristi hemijske reakcije da bi
dezinfikovala šupljine u zubima, popravljajući zube na način koji je
mnogo sigurniji od tradicionalnog.











To znači da će plombe sada mnogo duže trajati, budući da sadašnje mog da traju najviše nekoliko godina.





Naučnici iz Misurija, koji su ovaj uređaj razvili u saradnji s
kompanijom "Nanova" sigurni su da će ovaj izum dovesti do velikih
promena u radu zubara.





- Naše studije pokazale su da su plombe napravljene "plazma četkicom" 60 odsto jače nego dosadašnje - kaže profesor Hao Li.





Ostalo je da se izvrše još neka ispitivanja ove četkice pre ulaska u široku primenu.





- Nije bilo propratnih efekata na testiranjima na životinjama, a kada
obavimo i testiranja na ljudima, to će nam mnogo pomoći da poboljšamo
prototip.





Ukoliko rezultati laboratorijskih ispitivanja budu pozitivni, ovaj
izum mogao bi uneti revoluciju u jedan od najvažnijih aspekata
stomatologije.





Istraživanja su pokazala da bušenje zuba i stavljanje plombi
predstavlja 75 odsto svih aktivnosti zubara, a tradicionalna metoda je
od nove i skuplja, a ne samo neprijatnija za pacijenta.













[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyNed Dec 25, 2011 1:04 pm

Pa što se ja uopšte ''sikiram'' kad si ti Gazda tu!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyČet Dec 29, 2011 5:28 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 3:44 pm

Evo šta sam smislio ,da se deca ne boje aparatića za ispravljanje zubića .
Kad vide one silne žice ,nema teorije da stave u usta .
Ali ....setim se ja da smo stavljali ranije neke strelice na foliji prilikom nalivanja proteza ,da se vidi pravac kojim se rasteže bravica aparatića ,i padne mi na pamet nešto što bi bilo zanimljivo za devojčice .Kupimo mi kod kineza one jeftine šljokice za nokte ,ima tu raznih -zlatna srca ,srebrni kružići, koješta .
Mislim na ovo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lepo naneli sloj akrilata ,poprskali šljokicama ,naneli drugi sloj ,obradili ,ispolirali -i ispalo otprilike ovako

[You must be registered and logged in to see this image.]

I fazon uspeo ,curica oduševljena svojom protezicom .
Sad razmišljam da sigurno postoje i slova na nekoj providnoj foliji ,moramo potražiti po knjižarama ,sledeći potez je da u protezici bude i ime deteta .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 4:40 pm

Nije to fobija, jednostavno ne podnosim tu brusilicu i miris ordinacije. Ne radim ništa bez anestezije, insistiram na njoj, pa makar samo skidala kamenac. Ne mogu tu vrstu neprijatnosti, bola koji nije neizdržljiv, da podnosim.
A spremam se od proleća da recikliram ovu krpež od zuba i vizilke što je ostala. I onda kad počne ubedjivanje sa stomatologom, koji više voli da mi popravlja zub i krpi ga sto puta, nego ja koja bi da sve to vadim. Bog nek mi je u pomoći!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 4:46 pm

I ja se zgrazam busilice i odem da povadim,pa kad mi ga popravi,onda mi drago sto me ubijedi da ne vadim.
Mada,i to krpanje moze jos neko vrijeme,svakako ce van...jedino imam srecu da me ne bole,a da zaboli,ma vadi g***a iz usta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 4:49 pm

Astra ::
I ja se zgrazam busilice i odem da povadim,pa kad mi ga popravi,onda mi drago sto me ubijedi da ne vadim.
Mada,i to krpanje moze jos neko vrijeme,svakako ce van...jedino imam srecu da me ne bole,a da zaboli,ma vadi g***a iz usta.
I ja sam za radikalnu metodu. Čim je zaboleo i oteknem... ma vadi govno odmah.
Takodje nije fobija ni odlazak ginekologu. Tamo nema brusilice, ali kad pogledaš onaj ležaj za pregled pa ona metalna špatula... uh, sav si nekako ponižen i nikakav.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 5:34 pm

Hhaha ne zna se sta je gore...ona ledena teska klijesta,oce da izvale i crijeva,sreca kratko traje.Dok sam bila mladja...ko je davao injekcije za popravke....ma jok,ja sam se toliko bojala,da cim dodjem do zubara,mene nista vise ne boli i odem kuci.
A zdravstvo nam bilo do mooda,odes kod jednog,kaze pripadas skolskom,odes skolskom,kaze onom u mjesnoj zajednici,pa te sutaju dok ne sagnjije zub do kraja.
Kad su me pitali o porodjaju,ja sam imala obicaj reci,da radije rodim nego odem zubaru,ne sto je ono lakse,vec sto se onoga ne bojim,a i poklon na kraju bola je nadragocjeniji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 5:35 pm

Jeste gadno, ali se mora ići i kod zubara i kod mehaničara :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Okt 09, 2013 5:38 pm

Slazem se,redovna kontrola je pola zdravlja i bas iz mog ogromnog straha,ucila sma djecu od prvih zubica da se trebaju cuvati i ici kod cika zube.
Svakom mom djetetu su i mlijecni ispadali kao biseri,ni jedne tackice na njima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyPet Nov 14, 2014 11:01 pm

E ovako sam se ja pocela bojat zubara:Kad mi je jedan budalasti zubar caprkao po zivcu bez anestezije,more suza sam prolila i na kraju mu otela onu busilicu iz ruke...

Posle tog iskustva uvek imam strah od zubara,mada sam sada nasla dobru zubaicu malo me opusti pre radjenja zuba pa se manje bojim...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyPet Nov 14, 2014 11:16 pm

Mrzim onaj miris karanfilića koji se širi celom ambulantom čak i na odeljenja koja nemaju veze sa stomatologijom.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
nonilica

nonilica


Datum upisa : 17.11.2014

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Nov 19, 2014 10:38 pm

Ma dzaba sve price - nije to nista, ne boli to bas toliko - ja se straha resiti ne mogu trtrr trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyPet Jul 03, 2015 2:44 pm

Ovakvi tekstovi čine ogromnu štetu zdravstvu 

TEŠKE ZARAZNE BOLESTI VREBAJU KOD STOMATOLOGA Treba li paničiti zbog zubara?

link

Najobičnija budalaština .Instrumenti se svakodnevno sterilišu ,nema bakterije koja može da preživi 200 C (na dva sata ) Sterilizator ne može da bude u upotrebi ako nema sertifikat o tehničkoj i mikrobilokoj ispravnosti (svaka 3 meseca )
Upotrebljeni instrumenti smesta idu u tkzv De Su rastvor ,koji je tako jak dezificijens da vam pojede kožu ,ako ne stavite rukavice pre pranja i sterilizacije ,i u njemu stoje celo radno vreme .
 Svi stomatolozi danas rade u rukavicama i sa maskama ,a jedini koji su ugroženi su osoblje -jer pacijent ne nalazi za shodno da prijavi svoje bolesti  . 
Ako  se neko na opštoj praksi ili kod specijaliste (obično sestra ) ne seti da ubaci u program napomenu ,koja iskače na crvenom polju čim se otvori e karton ,nemamo pojma da neko ima hepatitis ili bilo šta drugo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 8:58 pm

Predlažem ja koleginicama ovakvu metodu ,da razbiju strah bar kod muških pacijenata ,ali neće one .........

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 9:26 pm

Danubius ::
Predlažem ja koleginicama ovakvu metodu ,da razbiju strah bar kod muških pacijenata ,ali neće one .........

[You must be registered and logged in to see this image.]

A mi zene....nista???

Ja se i danas vise bojim otic zubaru neg sto sam se bojala poroda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 9:33 pm

Danubius ::
Ovakvi tekstovi čine ogromnu štetu zdravstvu 

TEŠKE ZARAZNE BOLESTI VREBAJU KOD STOMATOLOGA Treba li paničiti zbog zubara?

link

Najobičnija budalaština .Instrumenti se svakodnevno sterilišu ,nema bakterije koja može da preživi 200 C (na dva sata ) Sterilizator ne može da bude u upotrebi ako nema sertifikat o tehničkoj i mikrobilokoj ispravnosti (svaka 3 meseca )
Upotrebljeni instrumenti smesta idu u tkzv De Su rastvor ,koji je tako jak dezificijens da vam pojede kožu ,ako ne stavite rukavice pre pranja i sterilizacije ,i u njemu stoje celo radno vreme .
 Svi stomatolozi danas rade u rukavicama i sa maskama ,a jedini koji su ugroženi su osoblje -jer pacijent ne nalazi za shodno da prijavi svoje bolesti  . 
Ako  se neko na opštoj praksi ili kod specijaliste (obično sestra ) ne seti da ubaci u program napomenu ,koja iskače na crvenom polju čim se otvori e karton ,nemamo pojma da neko ima hepatitis ili bilo šta drugo .

E ovo me podsjeti na druga stomatologa i jedan davni događaj. Imao je nekog pacijenta koji nije bog zna kako sarađivao i u jednom momentu ga je krvnički ujeo za prst, toliko da je poderao i kožu i potekla je krv. Mučen drug, nije odmah otišao ljekaru (imao nekih hitnih obaveza) otišao tek pred veče a do tada je prst tako bukunuo da ja nisam mogla vjerovati da je sve to od ugriza.

Inače, nije da se žalim, ali i ove godine imam problem sa frontotemporalnim zglobom. Već sam umislila da to ima veze sa padom temperature.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 11:02 pm

justicija ::
Danubius ::
Ovakvi tekstovi čine ogromnu štetu zdravstvu 

TEŠKE ZARAZNE BOLESTI VREBAJU KOD STOMATOLOGA Treba li paničiti zbog zubara?

link

Najobičnija budalaština .Instrumenti se svakodnevno sterilišu ,nema bakterije koja može da preživi 200 C (na dva sata ) Sterilizator ne može da bude u upotrebi ako nema sertifikat o tehničkoj i mikrobilokoj ispravnosti (svaka 3 meseca )
Upotrebljeni instrumenti smesta idu u tkzv De Su rastvor ,koji je tako jak dezificijens da vam pojede kožu ,ako ne stavite rukavice pre pranja i sterilizacije ,i u njemu stoje celo radno vreme .
 Svi stomatolozi danas rade u rukavicama i sa maskama ,a jedini koji su ugroženi su osoblje -jer pacijent ne nalazi za shodno da prijavi svoje bolesti  . 
Ako  se neko na opštoj praksi ili kod specijaliste (obično sestra ) ne seti da ubaci u program napomenu ,koja iskače na crvenom polju čim se otvori e karton ,nemamo pojma da neko ima hepatitis ili bilo šta drugo .

E ovo me podsjeti na druga stomatologa i jedan davni događaj. Imao je nekog pacijenta koji nije bog zna kako sarađivao i u jednom momentu ga je krvnički ujeo za prst, toliko da je poderao i kožu i potekla je krv. Mučen drug, nije odmah otišao ljekaru (imao nekih hitnih obaveza) otišao tek pred veče a do tada je prst tako bukunuo da ja nisam mogla vjerovati da je sve to od ugriza.

Inače, nije da se žalim, ali i ove godine imam problem sa frontotemporalnim zglobom. Već sam umislila da to ima veze sa padom temperature.


Ljudski ugriz je jako opasan jer je pun raznih agresivnih bakterija i bacila. Čudi me da drug - doktor to nije znao, u svakom slučaju zanimljivo. Ja sam kao mali šutnuo nogom u onaj refletor, toliko me je zabolelo, dugo nisam mogao da savladam strah od zubara posle toga.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 11:11 pm

Znao je on, ali zaista je morao neke stvari obaviti privatno hitno i nije stigao odmah do ljekara i eto dogodilo mu se da je taj ugriz jako buknuo.
Ja se plašim zubara i danas dan podjednako kao i prvi put kad sam ušla u stomatološku ordinaciju. Prvi put sa sedam godina sam bila i uspjela sam pobjeći sa stolice i otrčati pravo kod tate na posao, a on me je podmitio slikovnicom "Ježeva kućica", pa sam morala izdržati.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 11:17 pm

Justi znam tipa koji je iskočio kroz prozor. Iz ordinacije na prvom spratu. Jer je sestra strateški zagradila izlaz kroz vrata znajući ga kakav je. I to ne dete već momak od svojih dvadesetak godina je bio. Kojem si sve mogao da kažeš ali ne i da je kukavica. Ali eto ne vole zubare čudo jedno smehsmeh

Podmićivanje, pretnje ili ucene ne vrede sve su probali. Samo malj u glavu pa na stolicu dok se ne osvesti smehsmeh :rlol: smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 11:26 pm

Zojita, mene su čuvali: sestra, mama, pa i stomatolog, ali uspjela sam kidnuti. No vidiš, popustih na kraju zbog slikovnice smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Dec 02, 2015 11:30 pm

Kica/Praja ::




Ljudski ugriz je jako opasan jer je pun raznih agresivnih bakterija i bacila. Čudi me da drug - doktor to nije znao, u svakom slučaju zanimljivo. Ja sam kao mali šutnuo nogom u onaj refletor, toliko me je zabolelo, dugo nisam mogao da savladam strah od zubara posle toga.  
Tačno ,Kićo . Broj bakterija na i u čoveku se broji stotinama triliona , jedan deo kolonija se nalazi upravo u ustima . 
Dva kilograma od naše telesne težine otpada na -bakterije . 
Poznato je da se običnim poljupcem prenese više miliona . 
Naravno, većina bakterija radi u korist čoveka ,pa čak i ovo što međusobno "prenosimo" jača imunitet . Ljudi koji žive zajedno ,čak i u crevima imaju isti "mix" bakterija .
Razmislite ....zašto "ljubavni ugizi" nikada nemaju "posledice" ? Zbog toga što su bakterije "zajedničke" . 
Kada rade analize četkica za zube -pronađu na njima i do deset miliona raznih bakterija ,uključujući stafilokoke ,ešerihiju i svašta drugo . 
E sad ,lako zamisliti šta se sve unese i "zapati" ,imate li samo jedan" kvaran" zub? 

Analiza usta psa i čoveka pokazuju otprilike isti broj bakterija -samo se radi o drugim vrstama . 

Zna se šta može da vam prenese pas ujedom -za ljude te analize nisu pravili ,jer nije predviđeno da se ujedaju ,ali....problem je što se bakterije koje se prenesu "ljudskim ugrizom" kod čoveka osećaju kao "kod kuće" ,a kada se neko tako oseća, onda se razbaškari .Odatle i takva vrsta infekcije . 
Znao je taj zubar ,naravno ,dečiji zubari su često žrtve ugriza ,ali ,kao i svaki "majstor" ,poslednje je da se pobrinu za sebe i svoju "kuću" .Verovatno je čovek samo oprao ruke ,umesto da odmah dezinfikuje alkoholom ,hidrogenom ,jodom  i zavije po propisu . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Niko neće da pravi cirkus od obične ogrebotine ili male posekotine -a do juče su ljudi umirali od sepse i flegmona nastalih ovim putem (pre tetanusa i antibiotika ) 
Hipotetički bi trebalo na "ljudski ugriz"  primiti antitetanus serum (zvuči glupo ,ali bolje sprečiti nego lečiti )
Živ dokaz -ovaj Justicijin drugar .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyČet Maj 25, 2017 3:35 pm

Statistički je dokazano da se zubara više boje muškarci ,nego žene .
Možda bi ovo pomoglo? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyČet Maj 25, 2017 6:00 pm

Danubius ::
Statistički je dokazano da se zubara više boje muškarci ,nego žene .
Možda bi ovo pomoglo? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zato ti veseo ideš na posao.....lepa koleginica :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyČet Maj 25, 2017 6:39 pm

Muškarci beže kao od kuge od zubara.

Žene su mnogo hrabrije.  :948208144:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyUto Okt 10, 2017 8:34 am

Naravno da se od zubara najviše plaše deca . Zato "prvo vađenje" mlečnih zubića obično obavljaju roditelji ili babe /dede . 
Par veselih načina -kako to obaviti ,a da dete se dete ne boji .  smehsmeh











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptyUto Okt 10, 2017 11:18 pm

Meni ovo nije veseo način za vađenje zubića.  Izgleda  strašno iako se deca smeju ili ne znaju šta ih je snašlo.Bar ja ne bi mogla na ovaj način da nekom detetu izvadim zubić. 
Ako su meni ovako vadili zube -sram ih bilo  ludismeh .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySre Jun 20, 2018 2:13 pm

Ljudi se ne boje zubara -nego bola .


[You must be registered and logged in to see this image.]

spite spite spite










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySub Jun 29, 2019 7:36 am

Ako mislite da se ovakve stvari ne događaju -događaju se ,itekako .
Bude da i prime anesteziju ,pa pobegnu.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) EmptySub Jun 29, 2019 9:58 pm

Nije mi jasna ova fobija. Ja imam super zubara već godinama unazad, odlični smo ortaci, približnih godina. Kad trebam kod zubara meni je to kao da idem nekom u kućnu posetu, siti se ispričamo , popijemo kafu, zapalimo po koju...ma zezanje smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty
PočaljiNaslov: Re: STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)   STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
STOMATOLOŠKA FOBIJA (strah od zubara)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Socijalna fobija
» Vicevi-kod doktora(apotekara ,zubara ...)
» AVIONI I STRAH OD LETENJA -imate li ga ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: