DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da li ste ZLOPAMTILO ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Jan 25, 2009 5:25 pm

First topic message reminder :

Da li ste zlopamtilo?

Da li i koliko dugo ste u stanju da pamtite reci, postupke drugih koje su Vas povredili (ili barem pokusali da Vas povrede)? Da li ste "čekalica " koja čeka pogodan trenutak da "vrati" ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 59
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Jul 13, 2014 8:22 pm

ZoxZoja ::

Aurora sad moram da te "iskoristim" da bih dokazala neke svoje teorije.

Ovde aminuješ Koni napisano a samo pre par dana si na temi Medecinari opisala neke prilično ružne slučajeve do takvih detalja kao što je boje tapacirunga na vratima direktorove kancelarije. Kako se to uklapa u ovu tvrdnju da nisi zlopamtilo?

Sad ja mogu da razvijem bar tri teorije ali neću jer nije tema. Samo sam vam dokazala da PAMTITE i to do zadnjeg detalja. I to vrlo vrlo ružne stvari i događanja.

A ja ti tvrdim da ne pamtim, jer da je tako, ja bih to još "nosila sa sobom". Priča, iskustvo i sećanje - su jedno, a biti zlopamtilo, znači svaki put "frktati", kada u nekome prepoznaš nešto od onoga što si doživela. Ne jednom, dogodilo mi se da moji "zakleti neprijatelji", osobe koje su htele da mi "polome noge", da me unište sasvim, nakon nekog vremena, požele da me zagrle i prihvatam njihovo prijateljstvo. To je mnogo jači dokaz tome, da nisam zlopamtilo, od ovoga što ti pokušavaš da kažeš. Na kraju krajeva, da sam zlopamtilo, ne bih više ni zavirila kod belih mantila, a i dalje nameravam da idem na operaciju, dalje komuniciram sa lekarima i trudim se da budem dobar pacijent.
Moja loša iskustvo u životu, ne čine me mrzovoljnom, nego naprotiv - jačom i nasmejanijom, uprkos svemu i svima koji su me lagali ili na bilo koji način me prevarili ili iskoristili.
Jako mi je žao, kad naidjem na osobu, koja me "projektuje" u svojim mislima, kao dvoličnu i lažljivu osobu, ili kao bezličnu i nezainteresovanu, ili još gore, kao zlobnu, ali to sve - nije moj problem, nego problem osobe koja to nosi u sebi i sve oko sebe tako gleda. Previše sam pozitivna, nasmejana i vesele naravi, da bih se oko takvih osoba duže zadržavala.
  jakog
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Jul 13, 2014 8:38 pm

Nisam vršila analizu tvog lika i dela samo sam iskoristila to što čitam tvoje postove da dokažem svoju teoriju da zaborav kao takav ne postoji i ne funkcioniše kod normalne i zdrave osobe. Da si ti (sad kao pričamo o tabi lično jel) zaboravila te ružne događaje to ne bi bio zaborav nego potiskivanje koje bi moglo da dovede i do većih psihičkih problema kasnije. Pamtiš zlo ili bolje rečeno ružno što ti se desilo i ideš dalje. Ali na osnovu tih ranijih iskustava ćeš umeti da prepoznaš nekog drugog hirurga koji je kao onaj koji ti je operisao sina i znaćeš kako da reaguješ. Šta je loše i ružno u tome?

Pamtiti zlo koje nam se desilo i zlopamtiti u smislu čekati da vratiš toj osobi tj osvetiš se su dve različite stvari. Svako od nas po svojoj svesti i savesti bira i sam odgovara za svoje izbore. Ali stojim iza toga da treba PAMTITI i loše stvari koje nam se dese. Zbog naše psihičke ravnoteže. Jer isuviše ulepšan i ružičast mehur kojim se okružimo kad tad pukne i pad je mnogo bolniji nego kad smo "naoružani" sećanjima i smernicama kako neka situacija izgleda i kako je rešiti.

Pamtim i zlopamtim i ne stidim se da to kažem. Čak nekad i ne praštam. Ja znam zašto i to su moje odluke s kojima ću samo ja živeti. I nisam zbog tog ni mrzovoljna ni ogorčena ni šta si već napisala već sam ja onakva kakva sam. Mogu da besnim da bi se tajfun postideo i da se smejem kao dete. To sam ja čovek od krvi i mesa sa svojim stavovima i mišljenjima. Tu sam gde sam i takva sam zato što nisam zaboravila ni dobro ni loše što se desilo u ovom mom malom životu.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 59
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Jul 13, 2014 8:50 pm

E pa sad... Opet kažem da nisi u pravu i da brkaš pojmove, a zaboraviću sve što mi se izdešavalo, ako me, ne daj Bože, napadne onaj Nemac, što sakriva stvari po kući... E da, taj - Alchajmer  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Jul 13, 2014 9:00 pm

A ja kažem da ne brkam pojmove nego da vi zlo pamtiti (razdvojeno, dve reči) automatski povezujete sa osvetoljubivim težnjama po mogućnosti kao u filmu Keri. Ja pravim razliku u pamtiti zlo tj loše koje mi se desilo i izvlačenje pouka iz tog od guranja glave u pesak da bi sve oko mene bilo puno ružičastih srca. Ja sam čovek a ne noj. I svaki ožiljak koji su mi loši ljudi napravili nosim kao orden iz jedne životne bitke.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Jul 13, 2014 9:45 pm

K'o slonovi!!
Ma ni slonovi mi nisu ravni!
Posle "prve" dam drugu šansu, sa velikim oprezom.
Prvi put oprostim ali sam na oprezu.
Nakon "druge brljotine"...povrede...ma nazovite to kako hoćete, taj neko za završio kod mene za sve vremena.
Više mu ni ime ne izgovaram.
Ne opraštam više ali pamtim..i svi se kad tad "vrate" da im zatreba nešto...tada bude samo kratko "NE"-bez objašnjavanja, bez komentarisanja....
Jesam zlopamtilo sam i takva sam..kome se sviđa dobro, kome ne-baš me briga.

Ima ko me voli i 'vaku! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pon Jul 14, 2014 2:34 am

Uh svasta se ovdje ispisa:)

Zox u pravu si kad kazes da iz neceg zlog sto nam se desilo treba izvuci pouke, ali dio koji som recimo Aurora i ja, pa i Bokssha opisale je da onda to zlo treba ostaviti na miru. Jer sjecati se redovno jeste biti zlopamtilo. Ovo tvoje razmisljanje me podsjeca dosta na mene: crno ili bijelo, nema sredine:))))))

Kontam ja sto ti kazes, i redovno primjenjujem u zivotu. Ali stvarno, najiskrenije, jednostavno bukvalno zaboravim nesto kad vec zavrsim s tim. Evo banalan primjer: rat. Ja sam zavrsila s ratom kad sam potpisala dokumente za US. Sto ne kaze da nisam izvukla pouke. Da se necu sjetiti zrtava. Ali razlika izmedju mene i recimo onih koji haman svaki dan tupe o tome je ta sto ja zelim napredak, zelim da se to vise nikad ne ponovi, a ne pokusavam da ulijem strah svakom oko sebe da postoji mogucnost da se ponovi. E o tome ti je rijec: osobe koje stalno strepe nad tim nekim mogucnostima su te slabe licnosti, koje padaju pod utjecaj sopstvenih slabosti i strahova. A mene su recimo moji padovi fajn izlili ko celik:) Hodam preko svega sto taj neko moze da servira kao prijetnju, strah, ma bilo sto, jer znam da sam jaca od toga:)
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Sub Sep 06, 2014 10:07 pm

Naravno, a ko nije...?? zlz
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma

Godina : 26
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Sub Sep 06, 2014 10:36 pm

Pocela sam da budem,shvatih da od dobrote nema fajde nikakve...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pet Nov 28, 2014 6:55 pm

sanjalica.ns ::
Naravno, a ko nije...?? zlz
Nisam ja.:D
Al ima BOGA.Ponekad je jako brz:D
Izjasnila sam se već.

Daj svakom šansu da u tvom srcu bude najlepši.
Nekome treba i više šansi..;)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pet Nov 28, 2014 7:05 pm

Pa da ne pamtim smatrala bih da sam prolupala....da, pamtim i lijepo,sto ne bih i zlo...iz svega se u zivotu izvuce bar pouka,stvori se odbrambeni stit i ne vidim da je uopste dobro zaboraviti zlo koje vam je ucinjeno.To ne znaci da ja tome zelim zlo,samo ga ne zelim blizu...a ako zaboravim,eto njega opet u moj vidokrug.
Ne smatram losom osobinom biti zlopamtilo.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pet Nov 28, 2014 7:20 pm

Astra ::
Pa da ne pamtim smatrala bih da sam prolupala....da, pamtim i lijepo,sto ne bih i zlo...iz svega se u zivotu izvuce bar pouka,stvori se odbrambeni stit i ne vidim da je uopste dobro zaboraviti zlo koje vam je ucinjeno.To ne znaci da ja tome zelim zlo,samo ga ne zelim blizu...a ako zaboravim,eto njega opet u moj vidokrug.
Ne smatram losom osobinom biti zlopamtilo.
Pamtim,ali se ne osvećujem,na to sam mislila i ne želim da se toj osobi isto vrati..Uopšte išta loše desi.
Ali uvek se ispostavi da ga/ju  život klepi pa mu sam vrati..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pet Nov 28, 2014 7:20 pm

Naravno da pamtimo i lepo i lose ucinjeno. Samo ja imam problem sto sam sklona davati sansu za popravni. Naravno, nema sanse za popravni nekom ko je meni ili nekom mom bliznjem hteo naneti zlo i gde su teske  posledice.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pet Nov 28, 2014 7:22 pm

dusicaa ::
Naravno da pamtimo i lepo i lose ucinjeno. Samo ja imam problem sto sam sklona davati sansu za popravni. Naravno, nema sanse za popravni nekom ko je meni ili nekom mom bliznjem hteo naneti zlo i gde su teske  posledice.

Takve precrtam i završili smo za veke vekova.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 57
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Čet Feb 19, 2015 6:42 pm

Kako kad i kako kome. U principu, nisam zlopamtilo ali ne zaboravljam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Pet Apr 03, 2015 2:46 pm

U životu nikad nisam bila zloća.
Neću da sudim nikome.

Očito onaj pera odozgo vidi sve. Odmeri i u pravom trenutku vrati. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Datum upisa : 26.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 05, 2015 1:48 am

Ne...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 2:13 am

Čiča ::
Ne...
I nemo biti :)
Nazad na vrh Ići dole
carpathia

Datum upisa : 11.04.2015

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 9:11 am

Pamtim zlo, nego, na svu sreću, zaboravna sam mnogo. Ko bi se s tim opterećivao non-stop?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 10:05 am

Normalno je "upamtiti" ,stvar je u tome da li čekate trenutak da se "osvetite" i da li to na kraju i uradite ?Jer ako to uradite -izjednačavate se sa onim ko vam je nešto loše uradio .
Dovoljno je da dotični zna da "niste zaboravili" .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
brunolino

Godina : 105
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 10:55 am

imam Alzheimer, pa se ne sjećam vazda... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 11:07 am

Mozak izmedju ostalog ima i pregradu za uspomene i stvari koje se ne smiju zaboraviti,a medju tim stvarima je i zlo..ono negativno sto su nam ucinili....da nije tako....ja bih se nakon par mjeseci vratila muzu...jer izbrisalo se ono sto nije valjalo,ajmo opet po istu porciju govana.Ako oprastam svo sranje,onda sam ja debilna skroz....pamtim i ne oprastam,ali to ne znaci da me to jede i gricka svaki dan,ne stvara mrznju i osvetu...ali tu je i treba da je tu....to se zove iskustvo,odbacim li ga i zaboravim li...opet cu nosom u govno,zar ne...e zato sluzi memorija i dobro je da je to tako.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
carpathia

Datum upisa : 11.04.2015

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 3:03 pm

Astra, potpuno si u pravu!
Najsnažnije iskustvo se stiče na zlu, učinjenom nama. Od stepena zla, zavisi i naše pamćenje ili zaborav.
Zlo stvara u nama uslovni refleks: ako nam neko učini nešto nažao, klonićemo ga se. I njega, i njemu sličnima. No, ako neko ima izraženu potrebu za osvetom, a ne ukaže mu se ta prilika, onda pamćenje zla postaje opsesija. Ima ljudi koji do kraja života evociraju to zlo, ležu i ustaju s njim, muče sebe... Na taj način samo produžavaju moć tog zla, davno prošlog.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 5:25 pm

Samo su ludi ljudi zlopamtila, jer ako su zlopamtila isti su kao oni što rade zlo, jer zlo rađa zlo...Zlopamtilo teži osveti, a osveta rađa zlo i tako u nedogled... ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 7:16 pm

Cico....a sto kazu da slon pamti i da ce kad-tad da vrati udarac,pa i za pse tvrde isto.
I ne slazem se da pamcenje radja osvetu i produzetak mrznje,vise nam pomaze da ne volimo vise onog koga smo voljeli.

.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   Ned Apr 26, 2015 7:35 pm

Zašto bi pamtila nešto što nije za pamćenje...Život ti nije dat da bi pamtila i vraćala udarce...Život ti je dat da bi ga živjela... migg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste ZLOPAMTILO ?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li ste ZLOPAMTILO ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: