DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Socijalne razlike -kako podnosite ?

Ići dole 
+19
Astra
Svemimir
MadamX
Lakota
Nut
Samouka
AstrinaKomsinica
dusicaa
cojle
Amisela
determinanta
Vangelis
doctorr67
montoya
Lily
raspolozena
Kijara-brm
PJER
Danubius
23 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Feb 25, 2009 8:44 pm

First topic message reminder :

Socijalne razlike su sve veće u društvima kao što je naše Tkzv "srednji gradjanski sloj" je potpuno nestao , i skoro da smo došli na podelu na siromašne , one koji preživljavaju , bogate, i ekstremno bogate .

Normalno je da se u procesu odrastanja i života uopšte desilo da se neko bolje (materijalno) "snašao " Odjednom vaši prijatelji počinju da vode neki drugačiji društveni život , koji vi jednostavno ne možete pratiti . Kako to podnosite, zavidite, kivni ste , postidite li se nekada u vlastitoj kući , zamerate li sebi , smatrate li to nevažnim , kom socijalnom miljeu pripadate ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 10:55 am

.. znam i razumem to..
.. ali takodje znam da je on dobra osoba i da je naseo kao nikad u zivotu.. i da mu je to prvi a veruj garantovano i zadnji takav greh..

.. takodje znam, da ko se s vatrom igra, moze da se i opece.. sto se njemu i desilo.. ali kaznjen je, pravni sistem je dokazao da funkcionise i to mi je OK.. svako odgovara za svoje greske..

.. moje je da se ne slazem i ne odobravam takve postupke, ali mu zato necu okrenuti ledja..
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 10:59 am

tako je.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 11:30 am

.. ovim nisam htela, niti zelela, da ubacujem sebe u temu.. vec da na primeru svog prijatelja, objasnim svoj stav..

.. svi smo razliciti, svako drugacije podrazumeva i prihvata rec prijateljstvo..
.. to postujem..
.. a postupam prema svojoj savesti i onako kako smatram da je ispravno..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 1:23 pm

montoya ::

Ako kradja nije sankcionisana ili utvrdjena od sudskog lica kako onda mozesh "optuzivati" nekog???

Ne, ja zaista optužujem tog nekoga. A ti Monty ko da si se juče rodio ili se kopčaš na ledjima pa mi postavljaš takvo pitanje.

Svima je dobro poznata činjenica kako su se delili stanovi u državnim upravama i preduzećima pa se pitam, da li je moguće da nisam bila jasna.

Citat :
Naravno ovde kod nas je korumpirano drustvo te se hvataju raznih "nedorechenosti" u zakonima iz tog razloga koristi prostor za kriminal.

Svašta! Zakon odlično reguliše takve stvari, samo kada bi se dohvatio istih.

Citat :
Zasto taj sluchaj nije "procesuiran" to nisi napisala.

Ma da li opet? Kako bi bio procesuiran kada su ti isti baš ti kriminalci. Gde ti živiš čoveče?

Citat :
U svakom sluchaju toga ima koiko hotjesh.Neko zivi u okvirima zakona a neko opet u "svojim" okvirima....

Pišeš kao da je to stvar za ignorisanje. Očigledno je da gledaš samo svoj interes a ne interes društva u celini, što je veoma loše. Dokle god bude tako, dotle će biti i krimanala u ovoj meri.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 1:48 pm

Lily ::
.. ja imam prijatelja u zatvoru.. uleteo je u nesto, svesno, ali vise naivno i uhvacen je.. sad odgovara za sve one koji nisu uhvaceni, na zalost, a rade to isto..

Za mene je ovo razlog više da budem gnevna na sva dešavanja u pravosudju. Tvoj prijatelj je osudjen, teško mu je, snosiće posledice dok je živ i verujem da je žrtva zavere. Ko zna ko je zapravo trebalo da bude iz rešetaka, ali često naivni stradaju, kada se u trenutku slabosti upuste u sumnjivu radnju, koja im jeste ili nije u početku tako izgledala.

Naravno da ima i toga, ali slučaj nisi odmah opisala, pa sam tako i reagovala.

S druge strane, moja koleginica će uživati u protivzakonito stečenoj dobiti i nikom ništa, i to samo zato što je sve to radila u savezu s vlašću.

Citat :
.. ali smatram da prijatelj ti vise treba kad se nadjes u zlu, u dobru je to lako biti.. pitanje je samo koliko je to zlo i da li se moze oprostiti..

Ovo je čvrsto utemeljeno verovanje da se prijatelj poznaje u zlu. Ne slažem se u potpunosti da je tako.

Ako govorimo uopšteno, svaki čovek pa i onaj nepoznati, pružiće čoveku u nevolji pomoć, reč podrške, odvojiće svoje vreme, pomoćiće mu svojim angažovanjem.

Radovati se nečijoj sreći može samo uistinu pravi prijatelj. Oni drugi, nazovi prijtelji, često u dubini duše nose osećaj zavisti.


Daću jedan sasvim jednostavan primer. Dva prijatelja rade isti ili sličaj posao. U nekim neugodnim ali i teškim situacijama, njihovo prijateljstvo se puno puta potvrdilo.

Jednoga dana, jedom od njih u poslu se zaista posrećilo. Prijatelj je pokazao da je srećan, ali u dubini duše što se dalo naslutiti a posle i pokazati, u njemu je tinjala zavist. I, gde je tu pravo, iskreno prijateljstvo?

Ako malo bolje razmislimo, sigurna sam da smo svi imali po makar jednog takvog "prijatelja".
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis




Datum upisa : 20.10.2009

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 1:57 pm

Sto ti ne daju-otmi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 2:01 pm

Vangelis ::
Sto ti ne daju-otmi...

Bih da ne moram otimati od moćne bande. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis




Datum upisa : 20.10.2009

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 2:07 pm

Kornelija ::
Vangelis ::
Sto ti ne daju-otmi...

Bih da ne moram otimati od moćne bande. [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa ima ona sto je nisu uhapsili... Strajk advokata... Propade im akcija... Sto posto im je nesto ostalo u slamarici...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 2:52 pm

Kornelija ::

Ovo je čvrsto utemeljeno verovanje da se prijatelj poznaje u zlu. Ne slažem se u potpunosti da je tako.

Radovati se nečijoj sreći može samo uistinu pravi prijatelj. Oni drugi, nazovi prijtelji, često u dubini duše nose osećaj zavisti.


Ako malo bolje razmislimo, sigurna sam da smo svi imali po makar jednog takvog "prijatelja".


.. naravno da postoje i takvi slucajevi.. ali ogranicavala sam se na negativne pojave tokom jednom prijateljstva, koje ga mogu lako uzdrmati, pa sam pozitivu samo spomenula uzgred.. no, ima toga i u "dobrom", u pravu si.. ali smatram da ako ti je neko drag, onda te raduju njegovi uspesi.. i lakse je smejati i nazdravljati, nego biti rame za plakanje i mozgati kako prijatelju pomoci.. cemu zavist..

.. u zivotu nailazimo i upoznajemo razne osobe.. psiholoski gledajuci.. nailazimo na sve i svasta.. procenjujemo ih na razne nacine dok ne steknu nase poverenje, nasa intuicija na pocetku, kasnije procena necijeg karaktera i zajednicka interesovanja.. to zblizava ljude.. a da li su pravi prijatelji ili ne, vremenom se pokaze.. pa kako u zlu, tako i u dobru..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 2:54 pm

Vangelis ::
Kornelija ::
Vangelis ::
Sto ti ne daju-otmi...

Bih da ne moram otimati od moćne bande. [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa ima ona sto je nisu uhapsili... Strajk advokata... Propade im akcija... Sto posto im je nesto ostalo u slamarici...

.. nece fiskalne kase.. he he.. nece kontrolu..
.. e pa kad mogu doktori, sto ne bi i oni.. [You must be registered and logged in to see this image.]
.. jos je ostala crkva.. e kad njima uvedu fiskalnu... bice zurka.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 2:59 pm

Auuuuuuuuu Fiskalni racun za cet'tres dana i Zadusnice... Broooooka.... Kuda ide ovaj/onaj svet... migg
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Nov 11, 2009 3:22 pm

.. joooj jes' crnjak.. [You must be registered and logged in to see this image.]

.. kako se ne seti slave i osvecanje doma.. neg' bas oma u centar.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Mar 27, 2010 8:07 pm

Sve teže podnosim . Meni već malo toga treba , no manje više svi imamo decu, i od najranijeg detinjstva su izložena eventualnim kompleksima koje socijalne razlike mogu da naprave . Ja , kao dete sam spadao u srećniju kategoriju , i činim sve da moje dete ne oseti da mu otac nije bogataš-no to ide samo do odredjenih godina .
Cenim države koje su tako uredjene da socijalne razlike , naročito medju decom , svode na najmanje moguće mere.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Mar 27, 2010 8:21 pm

Danubius ::
one koji preživljavaju
Nažalost, ovom socijalnom sloju pripadam, kao i moji prijatelji, ali se, kao čovek, ne osećam inferiornom. Odavno svi imamo izgrađene vrednosne sisteme i to niko ne može da uruši. Sreća. (balans uvek postoji). [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Mar 27, 2010 8:24 pm

Nista vise nije kao ranije.Mislim da je drzava kriva sto socijalne razlike postaju sve uocljivije.Na nedavnom sajmu automomila prvo rasprodati najskuplji oni od 40.000 eura,neverovatno kako neko ima para.Na drugoj strani sve je vise onih koji polako osiromasuju.Mnogi moraju dobro promisliti da li ce kupiti svoju omiljenu hranu ili novu odecu.........kako podnosim??? kao i svi ostali,nije lako,ali zemlja nece prestati da se okrece da bih ja sisla.Kada upadnemo u vodu moramo plivati da bi isplivali.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Feb 05, 2011 12:31 am



55555











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Maj 15, 2013 11:34 am

raspolozena ::
Prijatelji su ostali prijatelji..niko od nas ne gleda ko je koliko steko,ko koliko ima...svi smo mi krenuli od nule i ostvarili koliko je ko mogao.Niko od nas ne pravi socijalnu razliku,normalno je da svako od nas tezi ka tome da obezbedi vise svojoj porodici,ali se niko od nas nije promenio u smislu...sad sam zaboravio sto sam nekad bio..Ne, svi se dobro poznajemo i uvek rado pricamo o tome ..eeee secas li se kad smo tek krenuli u zivot,nismo imali skoro nista...Jos ne spadam u onu ugrozenu vrstu..prezivljavanja ali isto tako ne pucam.. niti me intresuje mnogo materijalna strana.Naravno da se obezbede normalni uslovi za zivot porodice ,kao sto vecina danas radi i razmislja..Na kraju krajeva svi mi vodimo neki drugaciji drustveni zivot ali nas to nije izopacilo da se ne poznajemo,ne pomazemo i ne druzimo kao i ranije.
Ovo bih mogla da potpisem od reci do reci, sem jednog detalja
raspolozena ::
niko od nas ne gleda ko je koliko steko,ko koliko ima...
jeste neko iz blize porodice. Poleteli do neba.Izdvojili se.Odbacili "boraniju"
Imali sve i izgubili sve.
Sad vise nemaju ni nas koje su uvek mogli imati.
Najteza kletva ih je stigla " Dabogda imao pa nemao"
To je Bozija a ne nasa kletva.
Mi smo ih samo prezreli i nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Maj 15, 2013 12:41 pm

Sit gladnog ne razumije,,,,uvijek je nas narod govorio,,,,,ali ni nesretan sretnog, ja bih dodala:)

Sve je to za ljude, i ne vidim razlog opterecivanja.

Radim najbolje sto mogu, u svemu, i ne zamajavam se bas puno rezultatima, posto znam da dajem sve od sebe.

U poslu sam prinudjena da se "druzim" sa iznimno bogatim ljudima. I kako i svugdje, ima normalnog naroda, a i ima i luzera. Ono sto sam primjetila je da oni koji nemaju "drzanje za ruke ispod stola", kupuju svakodnevno u Saks Fifth Avenue:))))))
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyUto Maj 28, 2013 9:22 am

I u srećnijim vremenima su me pogadjale socijalne razlike. Bolela me je tudja nevolja uvek, a sada je dogorelo do nokata. Sa jedne strane imate čoveka koji stoji pored kontejnera i traži hranu a odmah tu pored njega na parkingu besna kola čije marke i ne znam...
Kapitalizam , naročito ovaj naš surovi, je uzeo takav danak da je i oku teško pogledati toliko jada!!!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPon Jun 03, 2013 2:43 am

Deni@
Citat :
Normalno je da se u procesu odrastanja i života uopšte desilo da se neko bolje (materijalno) "snašao " Odjednom vaši prijatelji počinju da vode neki drugačiji društveni život , koji vi jednostavno ne možete pratiti . Kako to podnosite, zavidite, kivni ste , postidite li se nekada u vlastitoj kući , zamerate li sebi , smatrate li to nevažnim , kom socijalnom miljeu pripadate ?

Sta god da se desava,prilicno sam zgodno udesila svoj svet ..i nasla mu dobro mesto u spoljasnjoj stvarnosti...Po prirodi sam empaticcna ,sto nije previse dobro kada ste cesto,u kontaktu sa zivim svetom..(ne mislim naravno samo na ljude..)Na moju srecu..zivih i probudjenih je sve manje,tako da me ''zombiji '',spavaci i ''trovaci''..mnogo ne opterecuju..i sa te strane sam sve cesce postedjena..No ipak..
Ljudska i uopste zivotna nemoc,siromastvo,nepravda,nemastina me jako pogadja ,ali sam uspela nekako izmestiti svetsku '' bedu i jad'' van sopstvene orbite..Jos uvek mi tesko polazi za rukom da pojedince stavim na mesto koje im zaista i pripada..

Kakvi god da smo..i odakle,kako god ziveli,svi imamo neko svoje mesto na ovome svetu..Individualne sudbine me jos uvek jako doticu i ako su teske , razaraju..i to mi remeti bavljenje poslom ,koji naravno,volim....pa zbog toga cesto pravim pauze u svom radu..sto bas nije dobro za napredovanje..
Srecom,u poziciji sam da mogu sebi priustiti.. i relaksirati taj ''bolesni'' deo licnosti... muzikom,knjigama,lepotom stvari ,setnjama,putovanjima..pisanjem,,
prosto cutanjem i uzivanjem u tisini sopstvenog bica..

Danas ,zaista zivimo u svetu velikih nepravdi..i jako se tesko izboriti sa tom kapitalistickom .nemani koja iz dana u dan sve vise raste i unistava coveka..Buducnost izgleda mracna...a mi kao da sve vise posustajemo,jer veliki broj nas je egzistencijalno ugrozen a..o pandemijama dusevnih poremecaja da i ne pricam.. .....

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPon Jun 03, 2013 3:43 am


Na listi onih koji jedva sastavljaju kraj s krajem nalazi se čak 2.173.933 imena. Među njima su najstariji, koji ne dobacuju ni do prosečnih iznosa penzija, ali i radnici koji ne primaju nikakvu platu ili dobijaju minimalac, nezaposleni, socijalno najugroženiji... S druge strane, spisak bogataša je veoma kratak, i na njega se ulazi samo po jednom osnovu - plati koja premašuje 158.199 dinara. U Poreskoj upravi kažu da je takvih 20.000, dok se preostalih 10.000 nalazi negde između ovih, za većinu nedostižnih, plata od preko 1.000 evra....


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Jul 17, 2013 5:05 pm

Tesko,posebno me pogode ljudi koji se jednostavno nisu snasli,koji su se predali.Njihov nacin podnosenja bede i siromastva me najvise pogadaja.Bez roptanja,bez pljuvanja i psovanja,bez zla i pakosti,jednostavno nose tokao nesto sto je moralo tako biti.A u stvari nije.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPet Jan 24, 2014 6:20 pm

Sedmogodišnjeg dečaka tuku u školi jer nema mobilni telefon


[You must be registered and logged in to see this image.]


Gregor Nađ iz Bačke Topole skoro svaki dan dobije batine od dečaka iz škole jer nema mobilni telefon. Pošto mu je i torba pocepana, nasilnici iz školskih klupa vređaju ovog sedmogodišnjaka kad god stignu.

   Ne daju mi ni fudbal da igram s njima. Govore mi da mogu da igram jedino ako i ja donesem loptu, ali nemam novca da je kupim, a na odmorima ostajem u učionici, da me napolju ne bi tukli, drhtavim glasom priča Gregor, kome polazak u školu umesto u šansu za obrazovanjem pretvorio u horor zahvaljujući njegovim "drugarima".

Kako bi bar po nečemu bio sličan vršnjacima, iz novina je isekao fotografiju mobilnog telefona i nalepio je na karton, pa je nosi u džepu, a pored toga jedina zanimacija mu je još i polomljeni automobil, poslednja uspomena na tatu, koji je preminuo 2010. godine.

   Ne dam nikome moj automobil. Voleo bih još samo da imam fudbalsku loptu, kaže.

Do nedavno, Gregor nije mogao ni da priča, jer je nakon smrti oca doživeo šok i prestao da govori, a tek nakon velikog truda logopeda i psihologa ponovo je propričao. Njegov mlađi brat Adrijan (4) boluje od Daunovog sindroma i još nije prohodao, dok sestra Viktorija (6) ima velikih problema sa bronhitisom, jer niko ne može da je vodi dva puta dnevno na inhalacije, a novca za inhalator nema.

Njihova majka Dejana Draškić Nađ je godinu i po dana nepokretna, od kada je u saobraćajnom udesu doživela četvorostruki prelom noge, pa je vezana za krevet i invalidska kolica, a jedinu, kakvu-takvu pomoć, ima od svoje majke Erike (71), koja, iako je preživela čak tri infarkta, radi sve fizičke poslove i hrani decu.

Smeh i dečja graja ne mogu da sakriju činjenicu da ova porodica živi od ukupno 20.000 dinara socijalne pomoći i penzije preminulog oca troje mališana. Žive u iznajmljenoj kući, koju mesečno plaćaju 6.000 dinara, a trenutno svi vreme provode u jednoj sobi, jer nemaju dovoljno ogreva. U ispucale zidove se uvukla vlaga, što najviše smeta Viktoriji, koja ima problema sa bronhitisom, a najtužnije je u kuhinji. U frižideru iz koga se hrani pet gladnih usta, bilo je samo pola pavlake, pet jaja i parče salame.

   Bilo je dana kada nismo imali šta da jedemo. Tada nam je bio prioritet da nahranimo Adrijana, a mi ostali smo morali da se strpimo. Suze mojih unuka, Viktorije i Gregora, zbog gladi, nešto je najteže što sam doživela, priča baka Erika Draškić.

Mali Adrijan je, i pored lošeg zdravlja, uvek nasmejan. Njegove raširene ručice, kojima dočekuje sve posetioce, i poljupci, kojima ih nesebično časti, teraju suze na oči i onima sa najtvrđim srcem. Iako nema razvijenu moć govora, upija sve što se dešava oko njega, pa nas je iznenadio izvođenjem njegovih verzija pesama: „Motori, motori“ i himne Partizana.

   Obožavam svog batu i, iako jedva čekam da i ja krenem u školu, biće mi sa druge strane krivo jer neću moći toliko vremena da provodim s njim. Kada on spava, ja se igram sa barbikom, a volim i da se šminkam maminom šminkom i jedva čekam da nam neko dođe u goste kako bih isprobavala haljine. Uskoro ćemo u vrtiću imati i priredbu u kojoj ću i ja učestvovati, ali sam jako tužna jer moja majka ne može da dođe da me gleda, kaže mala Viktorija.


Ovo je da ti srce prepukne od tuge. Da li je moguće da je siromaštvo postalo meta i greh???
Kao društvo, pukli smo po svim šavovima. Strašno!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Jan 25, 2014 12:17 am

Siromastvo nije "postalo" meta i grijeh, tako je haman pa oduvijek.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyNed Jan 26, 2014 10:43 am

Postojalo je Kono siromaštvo od vajkada, tačno je. U neko moje vreme mi smo vaspitavani u kući i školi da se ne podsmevamo , nego da pomažemo siromašne ljude. A danas to više nije IN... što si agresivniji to si popularniji.. i naravno sopstvenu agresiju snimaš mobilnim telefonom (deca u osnovnim školama) i postaješ frajer!!!

Drugo, kako nije siromaštvo postalo meta?? Nemaš za hleb a kamo li da platiš struju, oni dodju pa ti je odseku-pri tom se ne potrude da ti obezbede da možeš da zaradiš i onda odgovoriš svojim gradjanskim obavezama.

Ne znam koji je ovo krug, ali pakao jeste.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyNed Jan 26, 2014 2:45 pm

Samouka ::
Postojalo je Kono siromaštvo od vajkada, tačno je. U neko moje vreme mi smo vaspitavani u kući i školi da se ne podsmevamo , nego da pomažemo siromašne ljude. A danas to više nije IN... što si agresivniji to si popularniji.. i naravno sopstvenu agresiju snimaš mobilnim telefonom (deca u osnovnim školama) i postaješ frajer!!!

Drugo, kako nije siromaštvo postalo meta?? Nemaš za hleb a kamo li da platiš struju, oni dodju pa ti je odseku-pri tom se ne potrude da ti obezbede da možeš da zaradiš i onda odgovoriš svojim gradjanskim obavezama.

Ne znam koji je ovo krug, ali pakao jeste.

Pa to i kazem, nije postalo, ima vec dugo da je tako. Ali nista se nece promijeniti dok se narod ne pobuni.

Mirise snijeg u zraku,,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyNed Jan 26, 2014 3:23 pm

Dok je to bilo jedna pojava koja nije drasticno uzimala maha,ili se smatrala normanim prelazom iz jedne faze zivota u drugu,nije toliko ni bolo oci.Uvek je postojao jedan sloj drustva kojem se morallo pomoci,kojem je to sluzilo kao odskocna daska.Trenutno je previse ljudi na ivici egzistencije,cak i onih koji se ubijaju trudeci se da to savladaju,a rezultata nema.Opet sloj onih koji odskacu je zaokupljen materijalnim,pun tastine i sve one koji nemaju smatra necim manje vrednim.Otuda i manjak empatije,naprotiv,etiketiranje,nazivanje gubitnicima,izopstavanje ,postaje recept zivljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyNed Jan 26, 2014 3:27 pm

Samouka ::
Postojalo je Kono siromaštvo od vajkada, tačno je. U neko moje vreme mi smo vaspitavani u kući i školi da se ne podsmevamo , nego da pomažemo siromašne ljude. A danas to više nije IN... što si agresivniji to si popularniji.. i naravno sopstvenu agresiju snimaš mobilnim telefonom (deca u osnovnim školama) i postaješ frajer!!!

Drugo, kako nije siromaštvo postalo meta?? Nemaš za hleb a kamo li da platiš struju, oni dodju pa ti je odseku-pri tom se ne potrude da ti obezbede da možeš da zaradiš i onda odgovoriš svojim gradjanskim obavezama.

Ne znam koji je ovo krug, ali pakao jeste.
I sve veći će biti za mnoge...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyUto Sep 15, 2015 8:09 pm

Guram dan za danom. Može se reći i da preživljavam, ali u toj situaciji je većina stanovništva. Imam prijatelje i rođake koji imaju daleko više od mene, ali ja nemam problem s tim. U poređenju sa nekima - oni su jednostavno imali sreće, sa onim drugima - ja stomak nemam za one stvari za koje imaju i oni. Neću da lažem, ima i onih koji su jednostavno svojim poštenim radom i upornošću u boljoj poziciji nego ja, no, ja vjerovatno nisam bila ni pametna, ni uporna a ni sposobna za to za šta su bili oni.
Uvijek je bilo onih koji su imali više od mene, čak "i kada smo svi imali isto". Laže ko kaže drugačije. Jednostavno sam naučena još odmalena da prihvatim stvari takvima kakve jesu.Nije mi materijalno nikada mnogo predstavljalo, posebno od rata na ovamo. Ostala mi je urezana tatina rečenica da naučimo da ne robujemo materijalnom jer život je jako nepredvidiv. Istina, voljela bi da malo opuštenije mogu da živim, da provedem bar deset dana bez "računaljke", ali takva su vremena, svi ih ne ispuštamo iz ruku - mi koji imamo jako malo da bi što lakše izgurali mjesec a oni koji imaju mnogo - da bi sabirali sve te novce i divili se zbiru :)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyUto Okt 20, 2015 10:28 pm

Složila bih se sa Justi. Preživljavam, ali se potresem uvek kada čujem za neku tužnu priču, tj kada čujem da neko zbog siromaštva pati.
Trudim se da pomognem koliko je to u mojoj mogućnosti.

Preživela sam period luksuza, pa period kada nisam imala, ali nikada nisam kukala zbog toga, i sada ponovo imam..Daleko od toga da imam previše, novca nikad dosta, ali preživljavam i ok je. Stalno razmišljam o nekom dodatnom poslu koji bih ja mogla da radim, da bi se uvećao kućni budžet.

Poznajem bogate ljude i drago mi je što se ti ljudi nisu promenili, bar ovi koje ja znam.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 7:37 pm

justicija ::
Guram dan za danom. Može se reći i da preživljavam, ali u toj situaciji je većina stanovništva. Imam prijatelje i rođake koji imaju daleko više od mene, ali ja nemam problem s tim. U poređenju sa nekima - oni su jednostavno imali sreće, sa onim drugima - ja stomak nemam za one stvari za koje imaju i oni. Neću da lažem, ima i onih koji su jednostavno svojim poštenim radom i upornošću u boljoj poziciji nego ja, no, ja vjerovatno nisam bila ni pametna, ni uporna a ni sposobna za to za šta su bili oni.
Uvijek je bilo onih koji su imali više od mene, čak "i kada smo svi imali isto". Laže ko kaže drugačije. Jednostavno sam naučena još odmalena da prihvatim stvari takvima kakve jesu.Nije mi materijalno nikada mnogo predstavljalo, posebno od rata na ovamo. Ostala mi je urezana tatina rečenica da naučimo da ne robujemo materijalnom jer život je jako nepredvidiv. Istina, voljela bi da malo opuštenije mogu da živim, da provedem bar deset dana bez "računaljke", ali takva su vremena, svi ih ne ispuštamo iz ruku - mi koji imamo jako malo da bi što lakše izgurali mjesec a oni koji imaju mnogo - da bi sabirali sve te novce i divili se zbiru :)


osecam potrebu da se malo nadovezem na tebe ,jer mislim da trebas biti ponosna na sebe i svoju pamet , upornost i sposobnost........
pamet je licemer koja nas udaljava i manipulise.
gde prestaje pamet tu pocinje zivot ,a nemoj misliti da s je pametno biti politicar jer imaju bogatstvo i moc, biti doktor necega i mahati svojim diplomama i zbog novca trovati zivote...........
na zalost mi sve vidimo samo u materijalnom obliku i tu je nas pocetak i kraj.......

koliko imam osecaj ti se vodis i nekim drugim stvarima a ne samo inetelektom a tu je ona istinska vrednost ........

u iskrivljenom svetu poplocenim krvlju za materijom, mi mislimo da je pametno bit u tim prvim redovima............ali ne..........dapace.........markirajmo te skupove samodopadnih ljudi iskompleksiranih svojom besmislenoscu , da nas ne vakcinisu zaraznim  otrovom materije i moci......

najvece bogatstvo  je KVALITETA POSTOJANJA

treba biti samo ono sto jesi, rasterecen, neopterecen i pokusati bit sto vise svoj ,a manje svaciji..........tada ce se poklopiti ono nase zasto smo stvoreni i dobicemo i materiju za kojom necemo trcati, nego ce nas ona sama nagradjivati........a necemo biti njeni ovisnici i robovi.......
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 8:49 pm

Svemimir ::

osecam potrebu da se malo nadovezem na tebe ,jer mislim da trebas biti ponosna na sebe i svoju pamet , upornost i sposobnost........

Hvala ti na ovim riječima :)
Sa nekim osobinama se čovjek rodi, neke mu usade u porodici, a neke jednostavno stekne kroz život. Možda će djelovati neskromno, ali ja sam imala sreću da me rode i vaspitaju moji roditelji. Kada to kažem mislim da su upravo oni najzaslužniji što sam ovakva kakva jesam - dobra ili loša - svejedno.
Kao i u svim drugim sferama života mišljenja sam da čovjek jednostavno mora poznavati sebe i biti iskren prema sebi. Mora znati svoje mogućnosti, svoje limite, svoj minimum i maksimum. Nismo svi stvoreni za sve... Nemamo svi iste principe, ubjeđenja, prioritete...Nisu nam svima "svete" iste stvari. Zreo i normalan čovjek za svaki svoj postupak mora da snosi i odgovornost i da se nosi sa posledicama. Sve ima svoju cijenu, samo je pitanje koliko je ko svjestan svoje cijene.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 8:59 pm

sto nas manje vaspitavaju drugi to smo kvalitetniji i svoji.............

dete je cisto i nepatvoreno, kako odrasta vaspitavaju ga roditelji, prijatelji, susedi, ulica, drustvo...........svi pametuju u njegovo ime a on se izgubi i krene putem ................nekim cudnim putem i onda se svi pitaju pa kako je tako dobro dete postalo tako lose?

imati snage i biti dosledan sebi i svojoj intuiciji.........e to je bogatstvo

budi zahvalna sebi i svojoj svesnosti datih trenutaka koji te cine i ispunjavaju onim necim sto mi zovemo sreca.

ispunjavala te to u lotosovom cvetu ili snu, dok sedis ili lezis.............nebitno...........bitno je da budes rastereceno-neopterecena i svesna sadasnjeg trenutka........

srece kojoj nije povod materija, vec tvoja unutarnja lepota, koja je zarazna za okolinu........ i tebe samu

lepota je neizreciva ali prisutna............otvorimo dusu da udje u nas i oplemeni vec oplemenjeno
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:03 pm

Ako imas plan i disciplinu, onda je puno lakse podnositi socijalnu razliku.

Pokisao sam vise puta u zivotu i pao na koljena, ali sam uvjek poslije pada ustao i otreso se i krenuo dalje a nekad i od pocetka.

Imun sam, pa lako i podnosim vjerovatno.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:04 pm

zivot nikada ne bi trebao biti plan...............

to je umetnicka sloboda.........koja te ispunjava ..........
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:09 pm

Bez planiranja nema pravca, Ako Imam recimo 4 pravca kao Sjever-Jug-Zapad i Istok, onda znam ili odlucim u kom pravcu se zelim krecati.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:18 pm

ako ides putem i intuicija te vodi onda nema potrebe za donosenjem odluka............puno prije raskrsca znas da ides uvek pravo svojim putem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,to nesto te vodi, nema intelekta..........ciista intuicija..........cista nasa bit..............odluke donosi inetelekt a ne intuicija
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:27 pm

Dzabe to sve, ako covjek ipak nema srece. Sreca je najvazniji faktor u tom sistemu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:31 pm

Tema je kako podnosite socijalne razlike.
Ne zamaram se time da budem bogata jer bi se samo umorila misleci,a sretna sam sto nisam siromasna....za ostale se ne zanimam previse,i od toga bi se samo umorila ,a djaba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:35 pm

ali sreca je nas proizvod..............mi se sami klasificiramo i pakiramo u srecu ili nesrecu......

imamo laznu srecu,proizvedenu instant medikamentima koja je poput orgazma..........osecamo da dolazi, mozda bude slabija ili jaca...............mozda nas ispuni u potpunosti a mozda pred sam kraj ,ili pocetak, rasplini se..............za nju nam je potreban jos netko ( najcesce, a nekada i vise njih).

srecu proizvodimo samostalno, bez obzira na nekog drugog mi se punimo...............kada smo puni tada mozemo davati, davanje bez primisli, bez mozga.........
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:39 pm

Astra ::
Tema je kako podnosite socijalne razlike.
Ne zamaram se time da budem bogata jer bi se samo umorila misleci,a sretna sam sto nisam siromasna....za ostale se ne zanimam previse,i od toga bi se samo umorila ,a djaba.

Imas srecu veliku Astra, da se izmedju nalazis. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:46 pm

Svemimir ::
ali sreca je nas proizvod..............mi se sami klasificiramo i pakiramo u srecu ili nesrecu......

imamo laznu srecu,proizvedenu instant medikamentima koja je poput orgazma..........osecamo da dolazi, mozda bude slabija ili jaca...............mozda nas ispuni u potpunosti a mozda pred sam kraj ,ili pocetak, rasplini se..............za nju nam je potreban jos netko ( najcesce, a nekada i vise njih).

srecu proizvodimo samostalno, bez obzira na nekog drugog mi se punimo...............kada smo puni tada mozemo davati, davanje bez primisli, bez mozga.........


Izmedju srece i nesrece stoji vjerojatnost, ona utice uvjek i odlucuje proizvod nas.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:49 pm

I to je Doli u zavisnosti ko gleda....vjerujem da bi na Balkanu rekli da sam nesto visi stalez a opet ovdje bi rekli ispod normale....bitno je da si sam zadovoljan onim sto imas i da ne patis da stignes i prestignes komsiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:53 pm

Astra ::
I to je Doli u zavisnosti ko gleda....vjerujem da bi na Balkanu rekli da sam nesto visi stalez a opet ovdje bi rekli ispod normale....bitno je da si sam zadovoljan onim sto imas i da ne patis da stignes i prestignes komsiju.




drink2


...neka se bogati tko o tome sanja...
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Okt 21, 2015 9:57 pm

Ne zavidim nikome.
Ko je stekao poštenim radom zna koliko ga je koštalo. O nepoštenim ni reč.
Imam-o koliko imam-o.
Izmedju materijalnog i duše sam oba puta izabrao drugo.
Teško je, ali sam srećan. Sačuvao šta sam dobio da prosledim onima kojima pripada-deci.
Ne bih se menjao za više para po bilo koju cenu.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 9:39 am

Nezaposlenost stvara i produbljuje socijalne razlike . 
Kod nas je jasan kriterijum kako se "diplomira" i "zapošljava" -partijskom knjižicom i "aktivnošću" u vladajućoj stranci . To izaziva frustraciju . 
Primeri su bezbrojni ,a evo i jednog flagrantnog ,gde drugo nego u "rodnom mestu" Cece nacionale ,gde se na vlasti menjaju njena porodica ,kumovi i prijatelji (koji usput menjaju i partije ) 
U Narodnoj biblioteci u Žitorađi ,koja ima 140 članova  ,ima 13 zaposlenih ? 
Ovo bi trebalo da izazove pravedni gnev -ali se to ne dešava . 
Narod socijalne razlike kao rezultat političke manipulacije podnosi -depresijom i apatijom ,to je više nego očigledno ,jer da nije tako ,već bi davno bilo masovnih protesta . 
Stvarno se pitam ,da li smo zaista toliko bedni da je "hleba i igara" sasvim dovoljno većini ,da bi mirno pristali na ovaj bedni robovlasnički sistem u kome živimo ? 
Biće da jeste -čim nema reakcija na ogromne ,nenormalne socijalne razlike ,kakvih nema ni u najgorem kapitalizmu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 10:14 am

Danubius ::
Ovo bi trebalo da izazove pravedni gnev -ali se to ne dešava .

Ne dešava se jer je beskorisno!
Nikakav "narodni gnev" ne izaziva promene.
Na duži rok, ni revolucija se ne isplati, jer novi koji dođu obično nisu ništs bolji od prethodnih. Uzalud je prolivati krv. Nažalost!

Da li sam apatičan? Jesam jer ne vidim izlaz.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 7:04 pm

Diplomirani Duduk ::
Danubius ::
Ovo bi trebalo da izazove pravedni gnev -ali se to ne dešava .

Ne dešava se jer je beskorisno!
Nikakav "narodni gnev" ne izaziva promene.
Na duži rok, ni revolucija se ne isplati, jer novi koji dođu obično nisu ništs bolji od prethodnih. Uzalud je prolivati krv. Nažalost!

Da li sam apatičan? Jesam jer ne vidim izlaz.

Svaka generacija ima pravo i dužnost da bar proba da ispravi sva njesra onih pre nje. Revolucije nikad nisu uzaludne. Da jesu još bismo živeli u rodovskoj zajednici ili još gore u robovlasništvu. Spartaku je falila samo mrva da sruši Rim. Revolucija je propala ali je i Rim propao.

To što smo mi dopustili da naše revolucije propadnu nam ne daje pravo da svojoj deci ili unucima uskraćujemo pravo da pokušaju. Nadam se uspešnije od nas. Jer ako nisu pametniji, bolji i uspešniji mi smo loše uradili svoj posao.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Dec 26, 2018 5:22 pm

Ovo nije cenovnik neke super ekskulzivne vinoteke u Parizu ,nego iz jednog restorana u Beogradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slažem se da postoje ljudi koji mogu sebi ovo da dopuste ,naročito u pomenutom Parizu ,ali mi je malo nenormalno da ovakva ponuda postoji u zemlji gde ispada da 0,75 takvog vina košta koliko je polugodišnja prosečna plata ?
To ipak nije normalan odnos ,ali je ipak odličan pokazatelj kolike su socijalne razlike u Srbiji .Jer da nema ko da ga pije -ne bi ga bilo u ponudi .
Čak i dobro situirani ,pa i bogat "zapadnjak"dobro razmisli da li će da izdvoji 500 eura za bocu vina ,i 100 eura smatra sasvim dovoljnim i skupim ,iako mu je to tek neka 20-tina (prosečne ) plate .
Izgleda da u Srbiji ima dosta onih kojima to nije problem ?
Slažem se da postoje zaista bogati ljudi koji mogu sebi da dopuste da imaju visoke kriterijume i "dobar ukus" ,u inostranstvu svakako ,slažem se da postoji i "plemstvo" i krupan biznis ,ali mi nije normalno da kod nas postoje dojučerašnji magacioneri ,kondukteri ,šoferi ,lica bez zaposlenja -koja sebi mogu bez problema da konzumiraju ovako nešto ,po toj ceni ?

ps .pri tome -ova vina uopšte ne spadaju u sam svetski vrh ,nego u srednju višu klasu ,što ovakvo bahaćenje parama svodi na upravo ono što jeste -da se glupaci qurče.
No, zabrinjavajuće je da u zemlji sa mnogo gladnih ,siromašnih , i onih na granici siromaštva postoje tolike socijalne razlike .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyUto Jan 10, 2023 8:36 pm

Apsolutno nemam nikakav problem sa socijalnim razlikama. Uvijek, ali bukvalno uvijek je bilo onih koji su u mom okruženju živjeli mnooogo bolje od mene, i mnogo više toga mogli sebi priuštiti nego što sam ja mogla. Nekako mi je to bilo sasvim normalno i nisam osjećala zavist. Možda tu ima uticaja i vaspitanje, ne znam... Kako god, zajebana je ona jevrejska "dabogda imao pa nemao", mislim da je takvima najgore.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySre Jan 11, 2023 4:02 pm

justicija ::
Apsolutno nemam nikakav problem sa socijalnim razlikama. Uvijek, ali bukvalno uvijek je bilo onih koji su u mom okruženju živjeli mnooogo bolje od mene, i mnogo više toga mogli sebi priuštiti nego što sam ja mogla. Nekako mi je to bilo sasvim normalno i nisam osjećala zavist. Možda tu ima uticaja i vaspitanje, ne znam... Kako god, zajebana je ona jevrejska "dabogda imao pa nemao", mislim da je takvima najgore.

Socijalne razlike su uvek postojale -postojala su "nasledstva" ,neko je bolje zarađivao (realno -bez krađe ) i to je bilo ok .
Danas -sve je krađa ,prevara ,otimačina, privredni kriminal ,ratno profiterstvo,enormno bogađenje "državno" (partijski ) "povlašćenih" ,"estradna" ne plaćanja poreza .....
Naravno da to izaziva bes ,nas koji smo celog života pošteno radili ,i plaćali sve državne "obaveze" .
Ali ,džabe se nervirati ...glib je toliko dubok ,da god se ne pojavi neka "vlada" koja će doneti zakon "o poreklu imovine" (koji smo imali u ex Yu ) sve će se to nastaviti .
Zašto ? Jer oni koji "donose zakone" bi bili pod udarom istog tog zakona .
Tako da "za našeg života" se to neće desiti . "Srednja klasa" više ne postoji -samo ekstremno bogati i ekstremno siromašni .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPet Jan 13, 2023 5:20 pm

Ne zavidim nikome ko ima više novca od mene. Ali me rastuži činjenica : nemam dovoljno novca da objavim zbirku priča a kamoli roman koji stoji u folderu i možda treba još samo jednom da se finišira.

Pre mesec i nešto dana, pitala sam poznanika sa Fejsa koliko ga je koštala druga knjiga koju je objavio. I kaže 1500 evra. Nije spomenuo kredit..valjda radi u nekoj uspešnoj  firmi.

Ja ne mogu sebi da priuštim luksuz da uzimam kredit za objavljivanje romana.

I zabolelo me je kada mi je brat od ujaka, zamenik direktora uspešne firme rekao da ne može da pita svog direktora da bude firma sponzor...

Ali, to je prošlo.. nije više ni važno..

PS..Kad već idem u offtopic..priču o romanu spomenula sam na jednom forumu, i troje ljudi me je pitalo da li želim da skupljaju donacije za moj roman..i ti ljudi su kao ja, preživljavaju, nisu bogati..

Možda je tačno ono da samo slični prepoznaju slične..

Izvinjavam se što sam iznela puno ličnih podataka i što je ovo možda offtopic.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPet Jan 13, 2023 10:48 pm

Neko zivi lijepo sa malo a neko nikako sa puno, razlike su upecatljivije nego ikad, al burek jede ko je naviko a ne ko ima.

montoya, Kijara-brm, bosankaa and MadamX like this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptyPet Jan 13, 2023 11:06 pm

Astra ::
Neko zivi lijepo sa malo a neko nikako sa puno, razlike su upecatljivije nego ikad, al burek jede ko je naviko a ne ko ima.

upravo tako..treba spoznati šta znači "Umetnost života"... top88










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]

Astra and MadamX like this post

Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Jan 14, 2023 12:19 am

Istina, nemam zavisti, što ću pojasniti, sklepati na svojstven način.

Ovako, kratko: da krenem iz djetinjstva i odrastanja, naime, prvi koraci su praćeni sa siromaštvom.
Skromno se živjelo, kao najmlađi za mene je bilo predodređeno da nosim odjeću od starije
braće. Imali smo obdanište koje nisam pohađao.
E, sad, preloman trenutak je polazak u školu.
Svi smo bili isti, mala razlika su  bila djeca činovnika koje smo zvali gospoda, mada, bili su manjina. Ipak, svi smo bili isti i dijelili istu sudbinu.
Dakle, niko od tri razreda, prvi - ( A. B. i C. ) kao i stariji  razredi nije imao đeda, osim par dođoša.
Svi su skončali u Glinskom pokolju -  pokrstu.
Eto, tu počinje jednakost i nezavidnost.
Kroz školovanje bilo je razlika, koje sam marljivim učenjem i onim što ti je (stavljeno u kolijevku)
sa lakoćom prevazilazio, kao i daljnje napredovanje, gdje sam, bez samohvale, napredovao i
odskočio od prosijeka, ali, ostao na - pri zemlji.

montoya, Astra and MadamX like this post

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Jan 14, 2023 9:59 am

Pametan koristi kredite da bi smanjio socijalnu razliku od onih koji ne znaju da ih koriste. Tu se socijalna razlika vidi po pitanju ishrane. U kreditima si i hraniš se onoliko koliko ti budžet dozvoljava ali si se zato na vreme opskrbio sa novim ajfonom, televizorom, autom, srkom kafe u kafiću, Malborom... Predstavljaš se publici kao da ti nije ništa a a u stvari, grickaš koricu jučerašnjeg 'leba. Šta 'š... volimo se prikazati da nam nije ništa i da nam je OK. Podnošljivo...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Jan 14, 2023 11:42 am

Socijalne razlike su postojale, postoje i postojaće dok postoji sapiens. Postojali su pokušaji da se iste prevaziđu od Pariske komune preko hipi pokreta do komunizma/socijalizma ali svi su samo bili pokušaji.

Da li me nerviraju socijalne razlike - da. Zašto? Zato što postoje.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Jan 14, 2023 1:46 pm

ZoxZoja ::
Socijalne razlike su postojale, postoje i postojaće dok postoji sapiens. Postojali su pokušaji da se iste prevaziđu od Pariske komune preko hipi pokreta do komunizma/socijalizma ali svi su samo bili pokušaji.

Da li me nerviraju socijalne razlike - da. Zašto? Zato što postoje.

Ako ne možeš nešto promeniti, nerviraj se. Ne mena se situacija, nego pogled na situaciju ili uradi nešto da popraviš.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 EmptySub Jan 14, 2023 3:52 pm

Eugen Grafvajer ::
ZoxZoja ::
Socijalne razlike su postojale, postoje i postojaće dok postoji sapiens. Postojali su pokušaji da se iste prevaziđu od Pariske komune preko hipi pokreta do komunizma/socijalizma ali svi su samo bili pokušaji.

Da li me nerviraju socijalne razlike - da. Zašto? Zato što postoje.

Ako ne možeš nešto promeniti, nerviraj se. Ne mena se situacija, nego pogled na situaciju ili uradi nešto da popraviš.

Oduvek sam želela da povedem neki ustanak i da me zovu Spartak ili bar Jovanka.

Inače našla sam rešenje. Snajke koje su udajom stekle status "ko je ko ja" ili one koji za svoj nedostatak statusa optuže sve od učiteljice do šefa koji ih mrzi jer su lepi i pametni i hoće da ih unište lepo ignorišem ili kontakte svedem na statističku grešku.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalne razlike -kako podnosite ?   kako - Socijalne razlike -kako podnosite ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Socijalne razlike -kako podnosite ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» KAKO PODNOSITE NADREDJENE ?
» HIPOKRIZIJA (LICEMERJE ) -KAKO GA PODNOSITE ?
» Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: