DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
EUTANAZIJA -za ili protiv? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
EUTANAZIJA -za ili protiv? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 EUTANAZIJA -za ili protiv?

Ići dole 
+28
Danubius
ddd
Lakota
Astra
podbarac
dusicaa
ZoxZoja
AstrinaKomsinica
Sibila_
brdjanin
brunolino
Kijara-brm
Yvonne76
Tattoo
Gothic
ZezaM
Tarja
Samhain
svilanaasvaltu
Samouka
Aurora Borealis
sonia
Klosarka
determinanta
Draganna
Orhideja
Andjelika
Lily
32 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptySub Feb 28, 2009 4:27 pm

Eutanazija







Eutanazija je ubistvo iz milosrđa ili samilosti. Omogućavanje lake i bezbolne smrti neizlečivim bolesnicima koji trpe neizdržive bolove. Većina pravnih sistema to smatra ubistvom, iako u mnogim jurisdikcijama lekar može zakonito da odluči da ne produži pacijentov život ili da izda lekove koji ublažavaju bol čak i kada skraćuju život pacijenta. Udruženja koja se zalažu za zakonitu eutanaziju postoje u mnogim zemljama. Eutanazija može biti: 1.voljna eutanazija kada sama osoba koja želi eutanaziju smatra da je njen život nedostojan življenja 2.nevoljna eutanazija kada osoba nije u stanju da odluči sama da li želi eutanaziju ili ne. 3.eutanazija protiv nečije volje kada se volja osobe uopšte ne uzima u obzir.
Treba napraviti razliku između eutanazije i asistiranog samoubistva. Eutanazija predstavlja akt prekidanja nečijeg života od strane lekara, a asistirano samoubistvo je kada lekar obezbeđuje sredstvo kojim će osoba sama izvršiti samoubistvo. U prvom slučaju uloga lekara aktivna, a u drugom je pasivna. Zagovornici legalizacije eutanazije obično nalaze opravdanje za svoj stav u postojanju terminalnih bolesnika. Protivnici eutanazije zastupaju stav da se danas u eri savremene medicine bolovi mogu eliminisati lekovima i hiruškim metodama.





//



Religiozna viđenja



Pravoslavno viđenje


Sa aspekta pravoslavnog hrišćanstva eutanazija je potpuno neprihvatljiv postupak. Gospod je stvorio čoveka po svome obličju. Telo čoveka je hram Duha Svetoga, te svaki atak na život čoveka predstavlja i atak na samog Boga.

Krivične posledice



Srbija


Eutanazija u krivičnom pravu Srbije je inkriminisana kao zasebno krivično delo, to jest priviliegovani oblik ubistva. Da bi bila ostvarena kao takva, potrebno je učinjena iz samilosti prema licu koje je lišeno života zbog teškog zdravstvenog stanja. Pored toga, potrebno je da je eutanazija izvršena na izričit zahtev lica koje je lišeno života.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPon Mar 02, 2009 12:47 pm

Veliki sam pristalica eutanazije ...zašto mučiti čoveka ?

Naravno da treba imati pristanak u jednoj pravno i medicinski validnoj formi. To bi uštedelo mnogo bola , i ne vidim ništa loše o tome da čovek sam odlučuje o svom životu . Ko se buni najviše protiv toga-naravno, Crkva !










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyUto Mar 03, 2009 9:42 am

.. Da, ukoliko su svi zahtevi da se to urade legalni i humani..

.. na zalost, u danasnje vreme ima zloupotrebe svega i svacega... pa tako se desavaju i dobro osmisljena ubistva pod velom humanosti eutanazije..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyUto Mar 03, 2009 9:44 am

.. ali pitanje je, ko snosi odgovornost????
... najblizi srodnik???
.. doktor????




.. tesko je onome ko ima nekoga svoga u takvoj situaciji da mu pomogne na taj nacin....
.. koliko moras biti jak da uradis tako nesto... a pri tome da pomognes osobi koju volis...

.. da li bi bili u stanju da to uradite onome koga najvise volite?????

:raz6:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyUto Mar 03, 2009 9:47 am

Da,,,,više slučajeva je bilo u svetu, obično starački domovi , a akter neka medicinska sestra koja je na sebe uzela ulogu "milosrdnog andjela" -čak serijska ubistva su bila u pitanju ..jer to jesu ubistva-nije predhodno imala dozvolu od tih ljudi.

I dalje mislim da treba dozvoliti eutanaziju , zemlje kao Holandija ozbiljno razmatraju tu mogućnost ...pa i bolesna životinja , ili prestara se "uspava" -zašto čovek treba da se muči ? Po meni je mnogo humanija bezbolna smrt u snu-nego dugo i strašno mučenje -a i tako je ishod neminovan.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Maj 21, 2009 4:37 pm

Južna Koreja odobrila "pravo na smrt"

Autor: Blic online | Foto:AP | 21.05.2009. - 16:04

EUTANAZIJA -za ili protiv? Juzna-koreja-sud-ap-vrtVrhovni sud Južne Koreje odlučio je da žena koju u životu održavaju aparati ima pravo da umre, preneo je BBC. Sud je ovim podržao zahtev porodice, da se ova 76-godišnja žena, koja je već godinu dana u komi, skine s aparata, izvestio je BBC.

Ovo je prvi ovakav slučaj u Južnoj Koreji, propraćen nizom pravnih sporova. Niži sud je odobrio zahtev porodice u novembru, nakon što su deca žene izjavila da nema mogućnosti da se ona oporavi. Apelacioni sud održao je suđenje u februaru, ali se lekari odbili da ispune zahtev porodice i izneli slučaj pred Vrhovni sud zemlje.
Najviša sudska instanca Južne Koreje saopštila je da održavanje u životu takvih pacijenata krši njihovo dostojanstvo. Vrhovni sud je zaključio da je očigledno da će ta pacijentkinja uskoro umreti i da se, u ovom slučaju, nastavkom bolničkog tretmana gazi njeno ljudsko dostojanstvo.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Maj 22, 2009 3:59 pm

.. smatram da za takav cin treba imati, naravno, posebno odobrenje.. i da ucestvuju porodica i tim lekara.. mozda tada zloupotreba ne bi bila toliko izrazena..
Nazad na vrh Ići dole
Andjelika

Andjelika


Godina : 40
Location : Beograd
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptySre Maj 27, 2009 5:10 pm

mislim da svakom neizlchivom bolesniku treba dati pravo da odluchi o tome.
samo neko ko nije gledao nekog sebi bliskog kako umire na mukama a ne moze da mu pomogne ni malo, protiv je eutanazije.

iskreno, da se razbolim i da znam da mi je kraj neminovan, ne bih cekala da se ziva raspadam i da trpim tolike bolove. presudila bih sebi.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Maj 28, 2009 11:09 am

.. na kraju krajeva... svi smo smrtni.. pre ili kasnije.. sve nas to ceka.. zasto da se neko pati.. a nema mu spasa.. :girl_sigh:
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Jan 08, 2010 1:27 pm

Danubius ::
Eutanazija

Religiozna viđenja



Pravoslavno viđenje


Sa aspekta pravoslavnog hrišćanstva eutanazija je potpuno neprihvatljiv postupak. Gospod je stvorio čoveka po svome obličju. Telo čoveka je hram Duha Svetoga, te svaki atak na život čoveka predstavlja i atak na samog Boga.


Ne samo Pravoslavna vec i Katolicka i sve i jedna vjera se protive eutanaziji, jer ko ima pravo da nekome oduzme zivot a nije ga ni dao.Tako da pominjanje samo jedne vjere nema smisla.

Protiv sam.


Poslednji izmenio Orhideja dana Sub Jan 09, 2010 4:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Jan 08, 2010 9:11 pm

Protiv sam eutanazije . Ne samo iz razloga što nitko nikome nema pravo oduzeti život već iz razloga što , bez obzira na sve ; nada ipak umire zadanja . A ljudske su sudbine čudesne .
Ne mislim da bolesniku od neizliječive bolesti treba oduzeti život , pa čak i ukoliko i on to sam zatraži . Jer tu se povlači i pitanje čije su muke teže ; bolesnika koji boluje ili bližnjih koji bolesnika promatraju . Isatraživanja dokazuju kako kod teških bolesti , samo tijelo proizvodi supstancu koja samanjuje bol . A upitno je koliko ju i sami medikamenti koji se u terapijama koriste uzrokuju .
Ova tema uključuje u sebi još mnoga područja koja bi se mogla razmatrati sa mnogih aspekata .
U svakom slučaju sam ; protiv eutanazije .
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Mar 07, 2010 9:19 am

Protiv, jer ima previše nedoumica.Ko bi pokrenuo postupak? Ko je taj koji bi dao dozvolu da se eutanazija izvrši? Tim lekara, na osnovu čega? Na osnovu iskaza bolesnika (bol je isključivo subjektivan osećaj)? Neko od rodbine? Verujte mi na reč, nisam jednom bila u prilici da čujem, ili sama pomislim, "da mi da bog da ne doživim jutro jer su bolovi nesnosni", da bi, koliko već sledećeg dana, sledila misao "uh, prošlo je i dobro se osećam". Radilo se, naravno, o ozbiljnim slučajevima, gde su prognoze bile jezive. Moja mama je imala maligni melanom oka, bila je preko mesec dana na morfijumu, odstranjeno joj je oko. To je bilo 1998. godine. Evo, danas ona kuva ručak. EUTANAZIJA -za ili protiv? 73915 Ja sam preživela peritonitis (smrtnost preko 90% u prvih dva sata), boravila u bolnici preko 4 meseca, primala po 6 injekcija dnevno...I tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Mar 07, 2010 11:36 am

Orhideja ::


Ne samo Pravoslavna vec i Katolicka i sve i jedna vjera se protive eutanaziji, jer ko ima pravo da nekome oduzme zivot a nije ga ni dao.Tako da pominjanje samo jedne vjere nema smisla.

Protiv sam.
Crkvama nije strano propovedanje mučenja za razne ciljeve -i u pravu si, gotovo sve religije to propovedaju .
"Blago nesrećnima i bolesnima-njihovo je Carstvo Gospodnje "
Ja mislim da čovek ima pravo da odlučuje o svom životu .Ako je neko teško bolestan,i umire u najstrašnijim mukama -treba li mu nabiti još i to, da ako sebi prekrati muke -čeka ga Pakao , gde se to nastavlja ? To je perverzno.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Mar 07, 2010 1:23 pm

Pristalica sam eutanazije/asistiranog samoubistva, samo u slucaju da je voljna. Svi drugi oblici mi nisu jasni. Ako pacijent nije svestan i ne moze da odluci o tome, odakle nekome pravo na osnovu licne procene da oduzme neciji zivot? To je vec ubistvo i to sigurno ne iz milosrdja.
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Mar 12, 2010 8:06 am

Danubius ::

Ja mislim da čovek ima pravo da odlučuje o svom životu .

Ima...ali, koliko je čovjek svjestan svoje prave odluke, koliko psiha može da utiče na to?
Citat :
Ako je neko teško bolestan,i umire u najstrašnijim mukama -treba li mu nabiti još i to, da ako sebi prekrati muke -čeka ga Pakao , gde se to nastavlja ? To je perverzno.

Čuj Dani kad pominjem vjeru u Boga ja tu ne mislim na sveštenika, raj i pakao, već vjeru u Tvorca neba i zemlje, u Isusa itd.
Isto tako nikad nisam čula nijednog pravoslavnog popa kako priča o paklu, znam samo da nijedan hrišćanski sveštenik (ni katolički ni pravoslavni) neće naći opravdanje za eutanaziju, pogotovo nakon propusta koji su se desili.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Mar 26, 2010 10:27 pm

Tema je veoma nezahvalna.
U sustini sam protiv, ali imala sam prilike da vidim pacijente koji se bukvalno raspadaju, odvajaju im se komadi tela, oni samo vegetisu, a ipak su zivi... Niti mogu da kazu koliku bol osecaju, niti ko ima pravo da im oduzme zivot... Strasno i za jednu i drugu stranu.
Ko je bar jednom u zivotu imao prelom ili neku povredu zna koliki je to bol, ali bol kod malignih bolesti, ili tih dekubitalnih rana kod bolesnika sa neuroloskim oboljenjima, to niko ne moze znati sem onog ko oseca, a taj vise nije u stanju da odlucuje...










EUTANAZIJA -za ili protiv? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Mar 26, 2010 10:41 pm

Orhideja ::
, znam samo da nijedan hrišćanski sveštenik (ni katolički ni pravoslavni) neće naći opravdanje za eutanaziju, pogotovo nakon propusta koji su se desili.

Pa to je njihovo licemerje Poznati su njihovi stavovi o samoubistvu , abortusu, eutanaziji ...a sam Isus se praktično dobrovoljno ubio ,a eutanaziju je izvršio onaj rimski legionar (Longin) koji ga je probo kopljem , da se ne muči.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Mar 26, 2010 10:48 pm

Imam primer u svojoj daljoj porodici. Ujak je imao problem sa cirkulacijom. Najpre mu je amputirana noga do kolena, zatim cela. Potom druga, odmah cela. Zatim je doziveo mozdani udar i evo ga sada ima dekubitis. Moli covek da mu neko doda lekove za spavanje. I??? Ko ima petlju, a covek se raspada od bolova?
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptySub Mar 27, 2010 9:16 am

eutanazija....ja sam protiv toga...mislim da samo onaj ko je podario zivot...ima pravo i da ga uzme...moja majka je bolovala od karcinoma....sedam mjeseci...gledala sam i zajedno sa njom prolazila na neki nacin kroz sve te njene patnje...ali nijednom je nisam cula da je rekla da ne zeli da zivi vise....nadala se do zadnjeg dana da ce da prezivi tu strasnu bolest..nazalost nije......mislim da svi mi nekad imamo neke misli u glavi koje nisu pozitivne...ali da li to stvarno i mislimo.....ni sami ne znamo....kako onda da znamo...da li taj neko to zaista zeli......
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptySub Mar 27, 2010 2:19 pm

Ja sam sigurna da nada umire onog momenta kada i čovek. Moj stav se zasniva na sopstvenom iskustvu, kako sam i navela, da sam nebrojeno puta pomislila da bi bilo dobro prekratiti muke, a onda se dogodi čudo i...Ako za sebe nisam bila u stanju odlučiti, kako bih mogla za drugog? Ko bi mi to pravo dao? A i ako bi, ja ga ne bih koristila. Nikada!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPon Jul 19, 2010 7:32 am

Sudeći prema događajima u našem zdravstvu, eutanazija ulazi na "mala vrata" i, dokaže li se, ti lekari, ili medicinsko osoblje, će morati odgovarati, pred zakonom i pred bogom. Tim povodom, u glavi mi se vrti misao kako li će sa svojom savešću, imaju li je uopšte? Za mene su oni zločinci, motiv, sigurna sam, nije milosrđe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Eutanazija...   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 12:46 am

sto mislite o cinu eutanazije...?!

da li biste eutanaziju u svojim drzavama odobrili ili ne zakonom , kao sto je to npr. uradjeno u Svajcarskoj...?!

zbog cega su vasi argumenti za , odnosno protiv cina eutanazije...?!


Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 5:43 am

brunolino ::
sto mislite o cinu eutanazije...?!

da li biste eutanaziju u svojim drzavama odobrili ili ne zakonom , kao sto je to npr. uradjeno u Svajcarskoj...?!

zbog cega su vasi argumenti za , odnosno protiv cina eutanazije...?!



Moj odgovor znas migg
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 8:45 am

Dala bih glas ZA eutanaziju, iako mi se čini da sama nikada ne bih stavila potpis za izvršenje tog čina.
ZA-iz razloga poštovanja drugačijih stavova (pa neka ta mogućnost dobije zakonsku dimenziju)
PROTIV-moja savest mi to nalaže (mislim da je nikada ne bih upotrebila)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 9:41 am

Argumenti za :

Kada čovek umire nehumano pod jakim bolovima, nemoćan, vegetira poput biljke a još ako je pri tome svestan i zna da njegova bolest nanosi bol i njegovima najbližima.
Za sebe bih potpisala i svešteniku i lekaru da me oslobode muka i ubrizgaju
injekciju spasa!
Za druge ne bih mogla. Nisam ničiji život stvorila pa nemam ni prava ni duše da ga oduzmem.

Argumenti protiv: Ona nada koja poslednja umire.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 12:46 pm

Sud o ovome s moje tacke gledista je bar kad sam ja u pitanju oprecan!
S hriscanske tacke gledista je ruzan gest i veliki greh a sdruge strane [ volela bih da meni to urade] mislim da je sasvim u redu osloboditi coveka muka i uspavati ga.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 12:50 pm

Temu eutanazije imamo vec dugo na forumu....da nije presla u arhivu...(ili nestala u napadima na forum).jer znam da sam o ovome pisala prilicno...pokusat cu naci,da se ne ponavljam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 12:52 pm

https://danubius.forumsr.com/t1616-eutanazija-za-ili-protiv?highlight=eutanazija

Alii sjecam se da je bilo mnogo pisano na ovu temu....Dany ce znati zasto toga nema.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Maj 29, 2011 1:06 pm

Astra ::
https://danubius.forumsr.com/t1616-eutanazija-za-ili-protiv?highlight=eutanazija

Alii sjecam se da je bilo mnogo pisano na ovu temu....Dany ce znati zasto toga nema.
Spojeno...moguće da ima još negde , na "psihologija" recimo , znamo mi tako...
Dakle, nastavljamo gde smo stali .
Eutanazija nije legalna -ali ipak rodbina odlučuje kada se "isključe aparati" u pojedinim slučajevima .
Trebalo bi da je na svakome po slobodnoj volji.
Ja bih potpisao odmah -ne držati u životu ,ako je dotle došlo, što da budem teret bilo kome ?










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Jun 03, 2011 10:30 pm

Svet | petak 3.06.2011 | 19:10



Preminuo "Doktor smrti"



Izvor: Beta





Čikago
-- Kontroverzni borac za pravo na eutanaziju Džek Kevorkijan, prozvan
"Doktor smrti", preminuo je danas u 83. godini u Čikagu.



Kevorkijan je osam godina proveo u zatvoru, pošto je pomogao jednom mladiću da izvrši eutanaziju"Džek
Kevorkijan je preminuo. Bio je miran, nije ništa osetio", rekao je
neimenovani portparol bolnice kod Čikaga i dodao da je Kevorkijan umro
od embolije pluća. Kevorkijan je devedesetih godina 20. veka skrenuo pažnju
javnosti u SAD zbog etičkih problema eutanazije pacijenata s teškim
bolestima.

On je javno davao savete kako izvršiti eutanaziju i prikazivao video snimke ljudi koji su od njega tražili pomoć.

Kevorkijan, patolog po struci, jednom je rekao da je dao savete
najmanje 130 ljudi kako da izvrše eutanaziju. Snimio je sebe kako daje
smrtonosnu dozu lekova Tomasu Juku i taj snimak poslao američkoj
televiziji, zbog čega je uhapšen i bio u zatvoru zbog ubistva.

Kevorkijan je nabavio za nekoliko desetina ljudi koji su želeli
eutanaziju, lekove ili gasove. U nekoliko navrata je rekao da ljudi
koji žele eutanaziju treba da dostojanstveno umru.

Međutim,
njegova praksa i popularnost je izazvala polemike i kod drugih
aktivista za prava eutanazije, koji smatraju da njegov način
nije dobar da se u javnosti prihvati taj čin umiranja.
Eto apsurda...ovome nije bila potrebna .










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPet Jun 03, 2011 10:39 pm

Danubius ::
Astra ::
https://danubius.forumsr.com/t1616-eutanazija-za-ili-protiv?highlight=eutanazija

Alii sjecam se da je bilo mnogo pisano na ovu temu....Dany ce znati zasto toga nema.
Spojeno...moguće da ima još negde , na "psihologija" recimo , znamo mi tako...
Dakle, nastavljamo gde smo stali .
Eutanazija nije legalna -ali ipak rodbina odlučuje kada se "isključe aparati" u pojedinim slučajevima .
Trebalo bi da je na svakome po slobodnoj volji.
Ja bih potpisao odmah -ne držati u životu ,ako je dotle došlo, što da budem teret bilo kome ?

U CH jeste legalna,jedino sto stanovnici ne zele u svom komsiluku da imaju jednu takvu ustanovu i da gledaju svakodnevno kola koja odvoze mrtve,pa su prinudjeni da sele i tarze lokaciju,ali je vrlo popularno i cak to nazivaju turizmom...pa sad valjda poslednjim,ali i te kako ovdje zgrcu lovu na racun takvog turizma,jer jedino je ovdje legalna eutanazija i dolaze ljudi iz susjednih drzava da se "spase".Cak sam gledala i ceremoniju svega....vrlo dostojanstveno i potpuno svjesno odlaze sa ovog svijeta,cak nema ni suza,ni velikih oprostaja....mislim da je to sasvim u redu,ako covjek pri zdravoj pameti odluci uciniti takav korak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptySre Nov 30, 2011 10:26 pm

U Njemačkoj možete sklopiti jednu vrstu ugovora (Patientenverfuegung) u kojem dajete odobrenje za humanu smrt u slučaju teške bolesti i kome.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptySre Nov 30, 2011 11:20 pm

Da, da,,,,ja idem kod kone kad prigusti:)))
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPon Jan 16, 2012 10:23 am

Ozakoniti eutanaziju?

Postoji velika šansa da će asistirano ubistvo biti zakonom dozvoljeno onim ljudima koji su smrtno bolesni u Engleskoj i Velsu, tvrdi grupa aktivista koja se zalaže za tu izmenu.

EUTANAZIJA -za ili protiv? 13966185614f104191d6112353229128_orig

Komisija za asistirano umiranje organizovala je kampanju koja bi trebalo da utiče na promenu zakona, jer sadašnje stanje smatraju „neadekvatnim“.

Organizaciju „Dostojanstveno umiranje“ (Dignity in Dying) osnovao je ser Teri Pračet koji pati od Alchajmerove bolesti i zalaže se za izmenu zakona.

Grupa okupljena oko te organizacije nedavno je objavila izveštaj sa detaljima o tome šta bi novi zakon trebalo da obuhvata.

Tu se naglašava da bi asistirano samoubistvo trebalo dozvoliti osobama starijim od 18 godina koje pate od smrtonosnih bolesti i kojima je ostalo još 12 meseci života.

Takvu odluku može doneti samo svesna osoba koja je uračunljiva. Dozvolu bi trebalo da traži od dva lekara koja bi nezavisno trebalo da procene da pacijent ispunjava uslove.

To znači da tu „uslugu“ ne bi mogli da dobiju oboleli od demencije, što bi automatski sa liste za asistirano samoubistvo isključilo Terija Pračeta koji je pomogao osnivanje komisije i koji u poslednjoj godini života već neće biti smatran uračunljivim.

Predlog za izmene zakona ne bi dozvoljavao propisivanje smrtonosnih pilula za one ljude koji sami žele da sebi prekrate život.

Međutim, insistirao bi na poboljšavanju uslova lečenja, kako ne bi postojala opasnost od toga da ljudi takvu odluku donose zbog nedostatka adekvatne nege.

Asistirano samoubistvo je ilegalno u Velikoj Britaniji, ali se od prošle godine raspravlja o eventualnoj legalizaciji.

Naime, tada je javni tužilac morao da izloži razloge za hapšenje i suđenje osobi koja je pokušala da pomogne nekom bližnjem da umre.

Sara Vuton, izvršni direktor „Dostojanstvenog umiranja“ smatra da je novi izveštaj sveobuhvatan i temeljan.

Međutim, dr Piter Saunders direktor kampanje u organizaciji „Briga, ne ubijanje“, zalaže se za saradnju lekara i ugroženih pacijenata i smatra da je novi izveštaj Komisije potpuno nepotreban.

Takođe, iz Britanske medicinske asocijacije smatraju da se većina lekara neće složiti sa asistiranim samoubistvom.

Iz Vlade je takođe poručeno da nema planova da se zakon promeni.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyPon Jan 16, 2012 10:25 am

Astra ::

U CH jeste legalna,jedino sto stanovnici ne zele u svom komsiluku da imaju jednu takvu ustanovu i da gledaju svakodnevno kola koja odvoze mrtve,pa su prinudjeni da sele i tarze lokaciju,ali je vrlo popularno i cak to nazivaju turizmom...pa sad valjda poslednjim,ali i te kako ovdje zgrcu lovu na racun takvog turizma,jer jedino je ovdje legalna eutanazija i dolaze ljudi iz susjednih drzava da se "spase".Cak sam gledala i ceremoniju svega....vrlo dostojanstveno i potpuno svjesno odlaze sa ovog svijeta,cak nema ni suza,ni velikih oprostaja....mislim da je to sasvim u redu,ako covjek pri zdravoj pameti odluci uciniti takav korak.

Samoubilački turizam u Švajcarskoj?

Glasači u Cirihu, Švajcarskoj, odbili su predlog zabrane pomoći u samoubistvu i “samoubilačkog turizma”.

EUTANAZIJA -za ili protiv? 12076565274dd2704ad3ea8411607425_orig

Oko 85% od 278 000 glasača izjasnilo se protiv zabrane pomoći u samoubistvu, a 78% njih protiv da se oduka stvai izvan zakona za strance.

Nešto više od 200 ljudi učestvuje u samoubistvu svake godine u Cirihu, uključujući i brojne strance. U Švajcarskoj je od 1941. to legalno, ukoliko posao obavlja neko ko nije lekar i samo ako nema nikakvog interesa od te smrti.

Pomoć se može obezbediti samo na pasivan način, kao što je nabavljanje lekova. Aktivna pomoć – davanje lekova osobi, je zabranjeno.

Dok je ispitivanje javnog mnjenja pokazalo da većina Švajcaraca nema ništa protiv pomoći u samoubistvu, istovremeno su izjavili i da su protiv toga da budu poznati po samoubilačkom turizmu.

Brojni Nemci, Francuzi i drugi narodi dolaze u Švajcarsku samo zato što je ova praksa ilegalna u njihovim zemljama. Jedna lokalna organizacija, Dignitas, rekla je da su pomogli više od 1000 stranaca da sebi oduzmu život.

Druga organizacija, Exit, s druge strane, pomaže samo onima koji imaju prijavljen stalni boravak u zemlji, objašnjavajući to time da je za cao postupak potrebno vreme i dosta savetovanja sa pacijentom i njegovim rođacima.

Potpredsednik Švajcarske, Bernard Suter, rekao je da rezultati glasanja pokazuju da Švajcarci veruju u “mogućnost da sami okončaju svoj život”.

Referendum je ponudio mogućnost ograničavanja samoubilačkog turizma polaganjem boravišne dokumentacije od najmanje jedne godine u oblasti Ciriha.

Ipak, debata u Švajcarskoj će se nastaviti. Glasači žele jasnija pravila i uslove pod kojima će pomoć i samoubistvu ostati legalna.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 7:05 pm


UBISTVO IZ SAMILOSTI NEKADA JE BILO DOZVOLJENO I KOD NAS


Milosrdni malj!

Autor: Gane Đorđević | 24.01.2013 - 08:02:00h |


Oko opravdanosti ubistva iz samilosti svet je veoma podeljen, a u
srpskom zakonu za ovo delo zaprećena je kazna od šest meseci do pet
godina zatvora, mada je, doduše, kao deo običajnog prava, eutanazija sve
do dvadesetih godina prošlog veka u Srbiji bila potpuno legalna!

affraid


EUTANAZIJA -za ili protiv? 287836-11


Žrtvi bi maramom oko glave povezali tanak hleb od kukuruza, nakon čega bi je ubijali udarcima toljage, malja, kamenjem...


Jedino su metodi koji su se koristili za prevremeno slanje bogu na
istinu bili nešto brutalniji od onih koji su danas u upotrebi, pa su se
umesto injekcije u tu svrhu koristile alatke domaće proizvodnje,
uglavnom toljage, budaci ili lopate!


Prema narodnom običaju nazvanom lapot, u selima istočne i južne Srbije,
i na područiju Homoljskih planina dugo se održao obred javne
likvidacije starih i iznemoglih članova porodice. Odluku o egzekuciji
donosili su njihovi najmiliji, a na sam dan ubistva pozivani su meštani
okolnih sela da bi prisustvovali tom krvavom činu. Obred bi posle toga
bio nastavljen u kući pokojnika, gde bi se jelo i pilo za pokoj njegove
duše.



Tvrdi se da su starci bez opiranja i uglavnom sa osmehom na licu
polazili na stratište, jer se smatralo da ih posle ovog sveta i svih
muka koje su preživeli na nebu čeka raj. „Privilegiju” da se okiti
titulom dželata imao je uglavnom najstariji sin ili neko od dece.


U tačno određeno vreme, kada bi se ispred kuće koja je objavila lapot
okupila publika, ispred mase bi bila izvedena žrtva, kojoj bi maramom
oko glave povezali tanak hleb od kukuruza. Tada bi ih sinovi ili ćerke
ubijali udarcima toljage, budaka ili lopate, ređe čak i sekirom, pri
tome izgovarajući obredne reči: „Ne ubijam te ja, već ovaj lebac”.


EUTANAZIJA -za ili protiv? 287847-12


Na događaj pozivano celo selo

Eutanazija je zasad legalizovana samo u Holandiji, Belgiji,
Švajcarskoj, Kolumbiji, nekim australijskim regijama i američkoj državi
Oregon. Belgija je 2002. godine, kao druga zemlja na svetu, donela zakon
o eutanaziji, kojim je ova procedura dopuštena svim osobama starijim od
18 godina, uključujući i zatvorenike. U 2011. odobreno je 1.133
zahteva. Terenska služba od šest mobilnih ekipa za eutanaziju formirana u
Holandiji početkom marta prošle godine ima toliko posla da nije u
stanju da ga obavi.


Porast potražnje objašnjava se i težnjom bolnica da smanje procenat
smrtnosti, zbog čega svojim pacijentima predlažu korišćenje ovog
svojevrsnog „servisa smrti”.
Etički komitet Srpskog lekarskog društva već godinama se na redovnim
zasedanjima jednoglasno izjašnjava protiv legalizovanja eutanazije.


EUTANAZIJA -za ili protiv? 287858-13


Tisa Radenković

Legenda o lapotu


O ovom neobičnom običaju, koji je pored Srbije bio zastupljen u
pojedinim državama Zapadne Evrope i plemenima Afrike i Južne Amerike,
Goran Paskaljević je u Plužinama i Lukovu, selima pored Svrljiga, 1971.
snimio svoj prvi film. Autor je dugo među nepoverljivim seljacima tražio
glavnog glumca za svoj prvenac pod nazivom „Legenda o lapotu”. Ulogu je
na kraju dobio Tisa Radenković iz Plužina, ali je zbog toga imao silnih
neprilika. Kada su saznali za bogat honorar koji je sledovao nesuđenoj
filmskoj zvezdi, dotad sumnjičavi seljaci počeli su da opsedaju mladog
reditelja u nadi da će on promeniti odluku. Tisa je ipak postao glavna
zvezda, ali su ga iz zavisti u selu prozvali vampirom. Umesto da uživa u
slavi i novcu, ljudi su na njega upirali prstom gde god bi se pojavio
govoreći da je vampir. Čak su majke iz ovog kraja svoju decu plašile
Tisom vampirom.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:07 pm

Dosta se polemike vode oko eutanazije...Najcesce su tu po dredi moralne dileme i pitanje ko odlucuje o tome i ko bi ``povukao obarac`` da se metaforicki izrazim....
Tekso je reci....Koliko je eutanazija opravdana toliko i nije...Kako covek koji je u psihofizickoj agoniji moze trezveno da razmislja? Ne moze...Kako njegov clan porodice da odluci tako nesto jer ni taj clan nije u dobrom psihickom stanju? Tako da...Ima tu puno zackoljica....Zato se ona i ne moze zakonksi odluciti jer je previse skakljiva...
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:17 pm

Bem te brzu, aj polako pa neces preskakati slova :zlz:
Al' koncept ti je dobar... :trava :
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:18 pm

Hhahaha kucam na trista strana...Nikako da se popravim ahahahahha
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:26 pm

Nije toliko teško doneti takvu odluku, bez obzira na psihičke okolnosti pod kojima su obe strane, koje se pominju.
Eutanazija podrazumeva milosrđe nad onim čiji se život pretvorio u tešku patnju zbog bolesti i nemoći i koga očekuju samo još gori dani.

Verujem da su mnogi od vas, a ja jesam bar dva tri puta u životu, za bliske ljude, rekla, kad su preminuli: spasili su se :)
Prethodno je sve bila patnja i molba da što pre dodje kraj :)

E sad, mi smo skloni izigravanju zakona i zloupotrebama, pa s te strane bilo bi možda opasno ovde je legalizivati ...










coni
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:33 pm

Sibila realtivno je tacno, ali se postavlja pitanje ko bi izvrsio cin? Znam da ti naizgled to deluje kao najlaksi deo...Ako bi rekla da bi to doktori cinili nekom inekcijom, opet se kosi sa lekarskom etikom...Zbog toga je eutanazija toliko nezgodna...
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:45 pm

Još si jako mlada da bi neke stvari shvatila, ali cenim tvoje razmišljanje :)










coni
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:47 pm

Razumem ja ljudsku stranu, ali pricam iz zakonske perspektive migg


Poslednji izmenio Tarja dana Čet Jan 24, 2013 9:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 9:47 pm

Ja nisam za to,mozda je to prekracivanje muka za familiju,ali nismo mi ti da sudimo kada bi trebalo oduzeti neciji zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 10:27 pm

Ponekad je smrt olaksanje, kad vise nikakvi lekovi ne pomazu, kad je agonija, kad zbog velikih bolova covek koliko stisce zube oni se krune, izjeda svoje usne, lomi ruke, kida posteljinu. E to sam videla.
Jezivo je i onome ko to gleda, nikad se to ne zaboravlja.
Ja eutanaziju ne bih mogla drugom da uradim, ja to ne bih mogla preziveti, ali ima ko moze.
Ali na nesnosne onesvescujuce bolove, ni to nisam spremna da trpim.
Zato glasam za.
Lekari kod nas u oci ti kazu od cega si bolestan i u dan ti pogode koliko ces ziveti, jos ti kazu da ces umreti u najgorim mukama.


Citala sam prethodne postove, nikad eutanazija zato sto je neko star.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 10:32 pm

ZA! Big ZA!

Stavila sam u "Volju" da me Sareni odvede u Svicu (posto u US je jos uvijek ilegalno), ako bi se desilo da dobijem alzhajmerovu ili tako nesto. Ne zelim da budem "povrce", niti da mucim one koje volim, da me gledaju takvu.
A kad se sve zavrsi, party u moje ime:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyČet Jan 24, 2013 11:08 pm

Ne izvrsava to neko,vec ljudi u ustanovi placeni za to...dobijes hotelsku sobu,tvoji najblizi su uz tebe...stize casa vode sa lijekom,kao narkoza i jedna smrtonosna tableta koja se popije i djeluje kad je vec osoba skoro u komi,bezbolno i dobrovoljno,gledala sam ljude koji dodju pjeske,ne na nosilima,znaju da ce za koji dan da Boga mole da ih uzmu,pa da ne pate prvo sebe a ni okolinu odluce se za taj cin.
Rekoh,jedini problem se u CH pokazao...ne zeli niko u komsiluku d aima takvu ustanovu i d agleda mrtvacke sanduke svakodnevno,a ta ustanova je radila u Zürichu bas u naselju.Citala sam da ce se preseliti na periferiju,ali iskreno nisam pratila dalji tok desavanja.
Istina CH je postala poznata po samoubilackom turizmu,ali ako je to necija zadnja zelja...cemu zgrazanje.naravno da se strogo vodi racuna koliko je bolest ta koja nece popustiti,ko ima interes da osoba umre ili zivi...ne moze niko smao tako otici i reci,meni dosadio zivot,dajte mi tableticu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Jul 07, 2013 9:03 am

ZA i ZA da svako za života sam potpiše dozvolu -a ne da o tome odlučuju neki rođaci .
Inače dođemo do ovoga :
______________

ODLUČENO: Mandela neće biti isključen sa aparata!

Planeta, 19:07, 06.07.2013.
Autor: Agencija TANJUG





Advokati njegovog unuka planiraju da podnesu zvaničanu žalbu na sudski dokument u kojem se, kako oni kažu, lažno tvrdi da se Mandela nalazi u stalnom vegetativnom stanju
EUTANAZIJA -za ili protiv? Nelson-mandela-plucna-infekcija-1370906984-323845
PRETORIJA - Bivši lider Južnoafričke Republike Nelson Mandela nalazi u bolnici u kritičnom stanju četvrtu sedmicu, nakon što su lekari odlučili da ga ne isključuju sa aparata za veštačko održavanje.
U međuvremenu, advokati njegovog unuka planiraju da podnesu zvaničanu žalbu na sudski dokument u kojem se, kako oni kažu, lažno tvrdi da se Mandela nalazi "u stalnom vegetativnom stanju".
Heroj borbe protiv aparhejda je i dalje u teškom, nepromenjenom stanju, rekao je za AFP predstavnik južnoafričke vlade Mek Maharadž.
Mandela se nalazi u kritičnom, ali stabilnom stanju nakon što je 8. juna primljen zbog infekcije pluća.
U jednom sudskom dokumentu od 27. juna, koji se tiče porodične grobnice, navedeno je da su lekari savetovali da se Mandeli isključe aparati za održavanje u životu jer se on "stalno nalazi u vegetativnom stanju", ali je ta fraza u kasnijim saopštenjima izbačena.
Južnoafrička vlada je saopštila da je do takve izjave porodice došlo zbog spora i porodičnih razmirica oko grobova Mandelinih rođaka.
Vlada je nedavno pozvala Mandelinu porodicu da "prijateljski" razreši taj sve žešći spor oko poslednjeg počivališta borca protiv aparthejda.
"Žalosno je da postoji takva zavada između članova porodice i mi bismo želeli da se taj spor reši prijateljski, što je pre moguće", rekao je portparol južnoafričkog predsednika Džejkoba Zume.










EUTANAZIJA -za ili protiv? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Yvonne76
Cat Woman
Cat Woman
Yvonne76


Godina : 48
Location : Iza osmeha...
Datum upisa : 18.03.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Jul 07, 2013 1:16 pm

ZA... Kao neko ko je imao pred sobom nekog svog, neizlecivo bolesnog, u mukama, apsolutno sam za! I mislim da bi trebalo da postoji opcija "kartice" koju cemo voljno potpisati -ne ozivljavati, ne kaciti na aparate-... Odmah bi je potpisala...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? EmptyNed Jul 07, 2013 2:55 pm

Yvonne76 ::
ZA... Kao neko ko je imao pred sobom nekog svog, neizlecivo bolesnog, u mukama, apsolutno sam za! I mislim da bi trebalo da postoji opcija "kartice" koju cemo voljno potpisati -ne ozivljavati, ne kaciti na aparate-... Odmah bi je potpisala...

Mislim da i tu ima, provjeri sa svojim zdravstvenim provajderom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
EUTANAZIJA -za ili protiv?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Samoubistvo (suicid)
» VIAGRA-za i protiv?
» SOLARIJUM -za i protiv?
» FENIRANJE -za i protiv?
» Pivom protiv osteoporoze

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: