DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

DEPRESIJA

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: DEPRESIJA   Uto Apr 01, 2008 8:15 pm

First topic message reminder :

Depresija je bolest raspolozenja koja zahvaca i tijelo i misli. Najlakse je upoznati depresiju kroz osnovne simptome:

* Gotovo obvezni simptom je nedostatak zivotne radosti ili barem smanjenje uzivanja u mnogim aktivnostima u odnosu na period prije bolesti.
* Osjecaj tuge ili zalosti koji nije uzrokovan nedavnim gubitkom. Bolesnik se nekada osjeca vise prazan nego tuzan, ili navodi da je istovremeno i tuzan i prazan
* Bezvolja, kao gubitak interesa za hobije i sve u cemu je bolesnik prije uzivao
* Strah se javlja kod mnogih bolesnika, najcesce vezan uz misli kako ce se nesto lose dogoditi
* Smanjenje sna, najcesce kao nesanica i rano budjenje, ali kod mladih osoba i kao pojacana potreba za snom
* Lose misli najcesce o bolesti, samoubojstvu i smrti
* Teskoce u donosenju odluka
* Niska energija i brzo umaranje
* Osjecaj krivnje, bezvrijednosti i bespomocnosti
* Stalne fizicke smetnje kao glavobolja, probadanja, zanosenje, kronicni bolovi
* Razdrazljivost
* Nemogucnost opustanja
* Gubitak tjelesne tezine ili debljanje

Uzroci depresije
Ponekad je depresija nasljedna bolest i javlja se u obiteljima, narocito bipolarni tip. I kod drugih tipova depresije najcesce saznamo da je netko od predaka bio tankih zivaca ili je bolovao od drugih psihickih poremecaja.

Svaki covjek moze oboljeti od depresije, ali kod ljudi koji su po prirodi emotivni, plasljivi, nizeg samopostovanja, oni koji teze podnose nepravdu i kritiku depresija se cesce javlja.

Izlozenost kronicnom stresu mijenja funkciju i gradju mozga i mnoge se depresije mogu objasniti akumulacijom stetnog djelovanja stresa. I tu konstitucija ima vaznu ulogu jer odredjuje pod kojim teretom i nakon koliko vremena ce se zivcani sustav slomiti.

Teorija o uzrocima ima na desetke, od virusne do psiholoskih sto govori da pravu jos ne znamo.

Ipak, nase znanje svakodnevno se povecava i nakon sinapse, upoznajemo membranu, jezgru i grane. Nije daleko dan kada cemo o uzrocima depresije pisati s vise samopouzdanja.

Dijagnosticiranje i lijecenje
Najcessce dijagnozu depresije nije tesko postaviti. Dovoljno je bolesnika pitati da li je tuzan, uplasen, bezvoljan i moze li se od srca nasmijati. Zato je neshvatljivo da je dvije trecine depresija nedijagnosticirano, nelijeceno, pogresno ili nedovoljno lijeceno.

I kada se prepozna da bolesnik ima psihicke smetnje nerazumno se daju lijekovi za smirenje i neki neuroleptici koji imaju samo kratkotrajan ucinak. Depresije se lijece antidepresivima !!!, a sedative i neuroleptike upotrebljavati kad za to ima opravdanja.

Uzalud je ocekivati da ce depresija proci sama. To se dogadja rijetko. Uzalud je ocekivati da ce se snagom volje, pozitivnim misljenjem, pobijediti depresija. Upravo su volja i optimizam nestali kod bolesnika i on je nemocan da ih povrati. Laicki savjeti bolesniku vise stete nego koriste jer izazivaju osjecaj krivnje i ukazuju da se bolesnikovo stanje ne razumije.

Upravo je duboko razumijevanje polazna tocka u lijecenju depresije. Treba imati nesto u sebi da bi se razumjela bolest koja se ne vidi i ne moze se izraziti brojkama.

Za one koji to ne mogu mozemo depresiju usporediti s dijabetesom. Kod prve je snizen serotonin, kod druge inzulin. Krajnje pojednostavljeno, ali dovoljno da se shvati poremecaj u kemiji tijela, na koji ne mozemo sami djelovati.

Zato postoje psihijatri koji o depresiji znaju puno vise nego sto pise u ovom clanku. Njima na raspolaganju stoje moderni antidepresivi s kojim je lijecenje depresije postalo uspjesnije, jednostavnije i s manjim rizikom.

Osim lijeka bolesniku i treba dati dio sebe, svog razumijevanja, suosjecanja i vjere u izlijecenje.

Naslov jedne price mi je dao ideju za ovu bolest modernog vremena kojoj pogoduje klima koja vlada medju ljudima,trka za bolji zivot, nedostatak vremena za druzenje medju ljudima, sve veca izolacija u svojim domovima, cilj mi je da clanovi iskazu svoje ideje za borbu protiv depresije, mozda ce nekome ovo mnogo znaciti.

_

Unutrasnji glas
Zivimo pod velikim stresom, neko vise neko manje, ali svejedno, takva su vremena. Depresija je prevashodno bolest emocija a one se dele na:
1. Primarne emocije (radost, zalost, strah, gnev)
2. Emocije koje se odnose na culnu stimulaciju npr. bol, uzas, odvratnost,
uzivanje
3. Emocije koje se odnose na samoocenu npr. sram, ponos, osecanje
krivice
4. Emocije koje se odnose na druge ljude (ljubav, mrznja, sazaljenje)
5. Emocije koje se odnose na procenjivanje (humor, lepota, cudjenje)

Depresivni bolesnik moze dosta toga i sam da uradi za sebe. U tom smislu evo nekih saveta sta stalno treba imati u vidu:

1. Da donese odluku da se menja. Kod depresivnih bolesnika inteligencija
nije ostecena tako da bolesnik moze da shvati da mu njegovi dotadasnji
modeli ponasanja ne donose mnogo radosti vec ga dovode u tuzna
raspolozenja.
2. Da smanji prohteve svog idealnog-JA i da ih svede na granice koje se
mogu ostvariti.
3. Volite sebe. Osmislite sebe. To ne znaci biti narcis ili egoista, vec voleti
svoju organizaciju zivota.

Svakome od nas desavaju se nemile situacije na koje razlicito reagujemo ili nas pogode lose vibracije nekih ljudi i budemo uznemireni. Moderan pristup resavanja takvih tegoba uglavnom su tablete. Alarmantna je cinjenica koliko nas narod koristi razne anti-depresive.
U sustini, licno, funkcionisem tako sto uvek osluskujem sta se desava u meni i mom okruzenju. Trudim se da cujem prirodu i uspostavim harmoniju sa njom. I pre svega, svojim organizmom, jer i on pripada prirodi. Sigurana sam da moderne bolesti, recimo gojaznost, celulit, psihicke traume, nastaju zato sto su ljudi izgubili kompas i ne znaju na kojoj su strani sveta, u kakvom prirodnom okruzenju. Kad bismo vise slusali svoje instikte, lakse bismo se lecili od mnogo cega. Nametnuti civilizacijski tempo ucinio je da taj unutrasnji glas potisnemo, cak i da prestanemo da verujemo da mozemo sami sebi pomoci ukoliko uspostavimo harmonican odnos s prirodom. Neko je rekao "covek misli ponekad, ali oseca uvek".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio danubius dana Sre Sep 03, 2008 9:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 57
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 3:21 pm

Sunce ljubavi ::
Depresija se leči prutom ili kaišem...

Biti budala je stvar izbora. rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Sunce ljubavi

Godina : 47
Humor : Može..
Datum upisa : 06.01.2017

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 4:15 pm

Biti budala je stvar izbora. rasta[/quote]

Podržavam tvoj izbor... top88
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 46
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 8:39 pm

Ovo je tipična rečenica koja odslikava naš mentalitet i naše predrasude.

Depresija je ozbiljan psihički poremećaj koji se leči godinama.

Niko ne voli da bude depresivan. Bilo bi to apsurdno. Da se radujem što pijem lekiće.

Znam uzrok moje depresije. Ortopedski problemi koji traju preko 30 godina, i koji su ostavili i ostavljaju trag kada je psiha u pitanju.

Da se lečim prutom i kaišem?grmi

Ne, treba mi samo malo, jako malo razumevanja...i trunka podrške.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
daljinski

Godina : 56
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 9:01 pm

Za takve stvari je pozeljno druzenje sa "normalnim" osobama i izlazak medju ljude tako da mozak ima o cemu drugom razmisljati.

"Prutom i kaisem"......ako je vic onda je neumesan a ako nije time se leci bezobrazluk i nevaspitanost...kod nekih.
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 9:12 pm

MadamX ::

Znam uzrok moje depresije. Ortopedski problemi koji traju preko 30 godina, i koji su ostavili i ostavljaju trag kada je psiha u pitanju.

Evo ja te podržavam, ali nikako u samosažaljevanju i stalnom forsiranju i "hranjenju" depresije.
Hajde da malo budemo racionalni:
Ortopedski problemi traju 30 godina. Možeš li ti nešto promijeniti u vezi sa tim problemima? Koliko ja znam ne. Ispravi me ako griješim. Ja razumijem da je problem živjeti sa tim, ali žive ljudi i sa težim problemima, vjeruj mi. Znači, ne možeš ništa promijeniti, teško jeste, ali naučiš da živiš sa tim. Ako misliš da je život svakog od nas primjera radi na ovom forumu divan, odmah ću ti reći da nije. Svi mi imamo itekako velikih nerješivih problema, pa i zdravstvenih, ali kad vidiš da ih ne možeš riješiti naučiš živjeti sa tim i trudiš sa da život olakšaš i oplemeniš na što više načina. Stalno samosažaljevanje samo vuče još više na dno.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 10:17 pm

justicija ::

Ortopedski problemi traju 30 godina. Možeš li ti nešto promijeniti u vezi sa tim problemima? Koliko ja znam ne. Ispravi me ako griješim. Ja razumijem da je problem živjeti sa tim, ali žive ljudi i sa težim problemima, vjeruj mi. Znači, ne možeš ništa promijeniti, teško jeste, ali naučiš da živiš sa tim. Ako misliš da je život svakog od nas primjera radi na ovom forumu divan, odmah ću ti reći da nije. Svi mi imamo itekako velikih nerješivih problema, pa i zdravstvenih, ali kad vidiš da ih ne možeš riješiti naučiš živjeti sa tim i trudiš sa da život olakšaš i oplemeniš na što više načina. Stalno samosažaljevanje samo vuče još više na dno.

Justi, mogu da promenim. Potrebna je još jedna operacija kolena i zatim prava psihoterapija vezana za PTSP i bila bih potpuno ok, tj mirna što se tih problema tiče.

Ne volim samosažaljenje i to ne radim. Samo sam konstatovala činjenice.

Burno reagujem kada sam u minus fazi, tj kada sam nervozna i depresivna jer me boli koleno. A koleno me užasno boli ovih dana jer pada sneg. Boli me koleno koje nije operisano i koje sam ovih dana po xy put povredila.

Znam da nikome ovde život nije lak. Svako ima poneki problem. Život nije idealan.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Uto Jan 17, 2017 10:38 pm

Madam, pa to je odlično! Onda moj savjet je: svu energiju usmjeriti u tom pravcu da se stvore uslovi za operaciju i oporavak nakon nje. Piči svoj pravac, ne obziri se okolo, nemaš kad trošiti se na puno analize i stremi ostvarenju cilja i rješavanju osnovnog problema.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 57
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sre Jan 18, 2017 8:45 am

Ovo je tipična rečenica koja odslikava naš mentalitet i naše predrasude.

Depresija je ozbiljan psihički poremećaj koji se leči godinama.

Niko ne voli da bude depresivan. Bilo bi to apsurdno. Da se radujem što pijem lekiće.

Ovo je ustanova otvorenog tipa a ne zatvorenog, stoga, ne postoji razlog da nas drkaš. rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 43
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Pet Apr 14, 2017 10:41 pm

Gucneš Xanax i sve ti potaman
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 12:37 am

Black Wizard ::

:)

Jači je od Ksalola, to sam čula. :948208144:

Inače, nisam depresivna, samo me trenutno muče simptomi PTS-a ali navikla sam na njih.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 9:22 am

Nekom je depresija imidž.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 9:50 am

Jači je od Ksalola, to sam čula.

Oba leka su prvenstveno indikovani za anksiozna stanja i sprečavanje paničnih napada i ostalog što ide sa njima .
Time ne želim reći da se u Srbiji ne propisuju "u paketu" zajedno sa antidepresivima i "veselicama" (benzodiazepimima ) 
Kao antidepresivi se kod nas većinom masovno koriste Zoloft , Maprotilin ,Karbaprim ,Auromid ,Flunisan pa čak i "američko čudo" ,Prozak (koje mislim da nije "registrovano" kod nas ,ali, šta se ne može "nabaviti" u Srbiji ) 
Nijedan od njih se ne može uzimati "na svoju ruku" ,niti se terapija može prekidati kada se poželi ,a većina (tačnije ,skoro svi) su kontraindikovani u mnogim slučajevima ,što naravno ne smeta zabrinjavajućem broju ljudi u Srbiji da svoje depresije ,anksioznosti,potištenost ,napetost i druge psihičke probleme "leče" Bensedinom i Bromazepamom na svakodnevnom nivou .
Za sve pomenuto se smatra da ne stvaraju zavisnost -što neće da bude ,itekako se pokazuju znaci apstinencije kada se sa njima prekine . 
Poenta ...ne bi se smelo "gucnuti" ,kao što kaže Wizzard ,nego ,ako psihijatar proceni da je potrebno ,tačno se držati terapije .
Depresiju neće izlečiti ušikavanje antidpresivima , anksioliticima i sedativima ,samo će zamaskirati stanje .

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 10:09 am

Kod mene u selu, prepisuje se lopata, kramp, ašov, motika i par hektara zemlje, koja treba da se obradi. Prolazi depresivno stanje 100% .

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 10:45 am

Eugen Grafvajer ::
 Prolazi depresivno stanje 100% .

rasta
Kad tako postaviš stvari ,pomažu i sex ,droga i rock*n*roll . :brdski2:

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 10:48 am

Jbt ,šta vi "žderete " sve te frapove kad im znate imena.  affraid
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 10:49 am

Danubius ::

Kad tako postaviš stvari ,pomažu i sex ,droga i rock*n*roll . :brdski2:

Dejsvo tih medikamenata je kratkoročno.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 11:11 am

sve je kratkorocno ako nema klika u glavi

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 11:31 am

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 3:47 pm

Oba leka su prvenstveno indikovani za anksiozna stanja i sprečavanje paničnih napada i ostalog što ide sa njima .
Time ne želim reći da se u Srbiji ne propisuju "u paketu" zajedno sa antidepresivima i "veselicama" (benzodiazepimima ) 
Kao antidepresivi se kod nas većinom masovno koriste Zoloft , Maprotilin ,Karbaprim ,Auromid ,Flunisan pa čak i "američko čudo" ,Prozak (koje mislim da nije "registrovano" kod nas ,ali, šta se ne može "nabaviti" u Srbiji ) 
Nijedan od njih se ne može uzimati "na svoju ruku" ,niti se terapija može prekidati kada se poželi ,a većina (tačnije ,skoro svi) su kontraindikovani u mnogim slučajevima ,što naravno ne smeta zabrinjavajućem broju ljudi u Srbiji da svoje depresije ,anksioznosti,potištenost ,napetost i druge psihičke probleme "leče" Bensedinom i Bromazepamom na svakodnevnom nivou .
Za sve pomenuto se smatra da ne stvaraju zavisnost -što neće da bude ,itekako se pokazuju znaci apstinencije kada se sa njima prekine . 
Poenta ...ne bi se smelo "gucnuti" ,kao što kaže Wizzard ,nego ,ako psihijatar proceni da je potrebno ,tačno se držati terapije .
Depresiju neće izlečiti ušikavanje antidpresivima , anksioliticima i sedativima ,samo će zamaskirati stanje .

Tačno. Boldovala sam najvažniju rečenicu-ništa od ovih lekova ne sme da se uzima na svoju ruku, već samo uz dogovor sa psihijatrom.

Ne stvara se zavisnost sve dok su potrebni da se koriste. I posle toga se ne prekida njihova upotreba ODMAH već postepeno ide smanjenje doza, do potpunog ukidanja leka.

Flunisan, kako je meni objašnjeno ima ista svojstva kao Prozak.

Inače "veselice" iliti bensedine i bromazepame prepisuju i kardiolozi srčanim bolesnicima, u malim dozama, naravno.

I reumatolozi često prepisuju bromazepam u maloj dozi uz neki antireumatik.

Tako da mnogo ljudi zvanično koristi bromazepame, bensedine, a ima i onih koji uzimaju na svoju ruku, i nanose štetu svom organizmu.

Isto je i sa lekovima za spavanje.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Sub Apr 22, 2017 5:28 pm

Jači je od Ksalola, to sam čula.

Vidi, i aspirin ima kontraindikacije, to će ti reći svaki farmaceut, pa ga opet nemilice gutamo svi redom. O kafetinu i analginu neću ni da pričam, brufen isto tako, pa opet se ne femkamo mnogo da posegnemo za njima. Tačno je, hemija je hemija, ali eto mene npr. xanax vratio iz mrtvih. Kad mi je štitna divljala, a depresija bila prateća, jedan od lijekova koji sam dobila je bio i xanax. Naravno da to nije čarobni štapić. Lijek služi da te vrati barem u stanje da racionalno razmišljaš.Mene jeste. A kad si racionalan, onda si već na pola puta da pobijediš to zlo zbog koga si i posegnuo za xanaxom ili nekim drugim lijekom. Što reče Astra, dok ti ne klikne u glavi ništa od pomoći. Samo, treba se dovesti do toga da je glava sposobna da "klikće"
Hvala Bogu pa su doze koje sam korisitila bile zaista minimalne, možda je to razlog zbog čega nisam imala problem kada sam prestala da uzimam lijek. Nakon svega me je hvatao bijes, ne zbog xanaxa i prestanka konzumiranja  lijeka, nego zbog činjenice da sam zbog onih koji nisu pili svoje lijekove, ja bila dovedena u stanje da moram da ih pijem. Ali eto, polako sve dođe na svoje.
Ne čudi što ljudi toliko piju "veselice". Prvo: da im ne trebaju ne bi ih pili a drugo: bome neki dan gledam u Bogatiću za 120 dinara kupiš bromazepam bez recepta, bez knjižice i milina.Toliko me košta participacija da odem kod ljekara, a o privatnom posjetu neuropsihijatu ili psihologu da ne pričam. Ljudi idu linijom slabijeg otpora. Da li je na taj način uredu to rješavati, to je već neka druga priča. Apsolutno se slažem da bez recepta i preporuke ljekara ni jedan od lijekova ne treba uzimati, ali nažalost - većini ih ljekar i propiše jer su im itekako potrebni.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Ned Sep 10, 2017 9:38 am

Danima sam u depri jer mi je ukinut AD, pa vraćen prošle nedelje. Sutra idem da uzmem recepte i počinjem da ga pijem.

A mislila sam da je depresija prošla, nemam nekih velikih problema da bi me mučila...ali čudo napravi nova psih koja je izmenila celu terapiju i vratila me u to gadno stanje...Sreća pa je shvatila i rekla sama da je pogrešila za naglo ukidanje AD.

Biću ja ok, ne dozvoljavam depresiji da pobedi. brdski

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Ned Sep 10, 2017 9:46 am

Madam, samo polako. Korak po korak. Ni Rim nije osvojen za jedan dan. Ne zatvarati se u sebe i ne sažaljevati. Naravno koliko je to moguće. Tražiti nešto da ti preokupi pažnju i obavezno tražiti pomoć od stručnih ljudi. Sve će biti dobro. Vjeruj mi,koliko god mislila da je tebi najgore, uvijek ima gore. Ima naravno i bolje, ali odmjeriš svoje sposobnosti, naučiš prihvatiti ono što jeste, iskoristiš što imaš i idemo dalje brdski
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Ned Sep 10, 2017 10:01 am

Hvala Džasti :sr3:

Od kako mi je pre par meseci promenjena terapija, često plačem, bukvalno za svaku sitnicu. I nekako sam sva smušena :)

Bila sam kod psih, ukapirala je da nije smela ODMAH da ukine antidepresiv, pa je vratila. Okupirana sam blogom i šetnjama i druženjem, ali inspiracija za pisanje mi je trenutno nula- a i ovde na forumu..na blogu čekam važan intervju...tako da me to malo raduje.

Važno je što ŽELIM da budem ok, mislim da želja igra veliku ulogu u pobeđivanju depresivne epizode.

I nikako se ne samosažaljevam, to ne radim.

Hvala ti na brzom odgovoru.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Ned Sep 10, 2017 11:05 am

Dok god trazis smisao u ljudima oko sebe,dok god ocekujes da te neko drugi voli i zavisis od toga,nema izlaska iz depresije.
Voli sebe i osloni se iskljucivo na sebe,snaga je unutar tebe a ne u okolini,promjena terapije je vise izgovor,jer izlijecena osoba ne treba hemijsku terapiju.
Nije sarkastican odgovor,samo licno iskustvo.
Ne cekaj da budes voljena,ljubav njeguj u sebi za sebe.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   Ned Sep 10, 2017 11:18 am

Hvala Džasti :sr3:

Od kako mi je pre par meseci promenjena terapija, često plačem, bukvalno za svaku sitnicu. I nekako sam sva smušena :)

Bila sam kod psih, ukapirala je da nije smela ODMAH da ukine antidepresiv, pa je vratila. Okupirana sam blogom i šetnjama i druženjem, ali inspiracija za pisanje mi je trenutno nula- a i ovde na forumu..na blogu čekam važan intervju...tako da me to malo raduje.

Važno je što ŽELIM da budem ok, mislim da želja igra veliku ulogu u pobeđivanju depresivne epizode.

I nikako se ne samosažaljevam, to ne radim.

Hvala ti na brzom odgovoru.
Vrlo je važno da "pogode" terapiju ,jer ako to nije slučaj ,onda je više štetna nego korisna . Osnovno što treba da pokušaš da shvatiš je neće biti nikakvih "čuda" .Ni "čudesnih lekova" ,ni "čudesnih susreta" ,ni "čudesnih obrta" u životu .(ne kažem da nije moguće ,ali ne treba očekivati ) Živiš dan za dan ,baviš se stvarima koje te bar zabave (eto ,taj blog ,knjige ,bilo šta ) prestaneš da "očekuješ" ,ali i da "toneš" ,i onda sve dođe samo od sebe u "normalu" . 
I ja ,kao i Astra -iz ličnog iskustva . Lekari nisu čudotvorci ,mogu da te "programiraju" lekovima ,ali to nije stvarni život ,niti realno raspoloženje . Kad shvatiš i pomiriš se sa tim da je tako kako jeste ,neće ti trebati više ni antidepresivi ,ni stimulatori raspoloženja ,ni sredstva za umirenje ,ni psihijatri . Mislim da si bila u nekoj "grupi za potporu" ,eto ....komuniciraj sa tim ljudima ,to ne može da škodi .Možda se nađeš u tome da pomogneš nekome ko je u puno gorem stanju .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DEPRESIJA   

Nazad na vrh Ići dole

DEPRESIJA
Nazad na vrh 
Strana 9 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: