DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VLAŠKA KUHINJA - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VLAŠKA KUHINJA - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 VLAŠKA KUHINJA

Ići dole 
+4
AstrinaKomsinica
montoya
doctorr67
Danubius
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Mar 11, 2009 10:15 pm

First topic message reminder :

Malaj-proja

Malaj proja sprema se od domaćeg, krupnije mlevenog žutog kukuruza. Najlepša je kad se ispeče u šporetu na drva ili ispod crepulje, ali s obzirom na to da u današnje vreme retko ko ima te mogućnosti, ova se proja može peći i u običnoj rerni.

Sastojci
350-400 g kukuruznog domaćeg brašna
150 ml vruće vode
pola kašičice soli
ulje za podmazivanje pleha

Priprema
Sve sastojke varjačom izmešati i sipati u podmašćen pleh. Peći u dobro zagrejanoj rerni na 230°C oko pola sata, tj. dok se na površini ne uhvati tamnosmeđa korica.










VLAŠKA KUHINJA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 10:48 pm

Vlaška pita

Potreban materijal:
kore 600gr
suve kajsije 100gr
suvo grozdje 80gr
suve sljive 60gr
mleveni orasi 200gr
secer 400gr
vanilin secer 1 kesica
voda 300nl
Priprema:
Kajsije i sljive iseci na kocke.Mlevene orahe pomesati sa suvim
grozdjem i redjati po 3 kore, a zatim posuti ovim filom i rolovati.
Peci na 200C oko 15 minuta. Skuvati sirup od vode,secera i vanilin
secera pa preliti ispecenu pitu.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 01, 2010 7:15 pm

Supa sa griz knedlama

Sastojci:
1 litra goveđe ili pileće supe
1 jaje
2 do 3 kašičice griza
so po ukusu

Priprema:
Pre nego supa proključa, u maloj posudi ulupati jaje, dodatii so i griz, dobro izmešati.

Smesa ne sme biti ni pregusta ni preretka. Kašičicu napuniti smešom i ubaciti u supu.Knedle su kuvane kad isplivaju na površinu.

Dodati još soli i bibera po ukusu.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 01, 2010 7:17 pm

Divljač na moj način

Sastojci:
2 kocke šećera
masnoća za dinstanje
meso divljači
2-3 dcl pavlake
kašika brašna
vegeta
domaći rezanci
slanina
peršunov list za špikovanje
dosta zeleni

Priprema:

Meso se izvadi iz paca(u kome je prenoćilo), te se leđa izbodu saslaninom i belim lukom (napraviti nožem džepiće i puniti sa slaninom ibelim lukom).

Zagrejati masnoću u posudi za dinstanje, staviti 2 kocke šećera, dok nedobiju boju kafe, preliti softom iz paca i dodati meso izrezano naželjene komade. Svo povrće iz paca, lovor i biber dinstati, a akopostoji opasnost da bi zagorelo, dodati još tečnosti iz paca.

Kada je sve mekano, izvaditi meso, povrće u umaku propasirati krozsito, dodati 2-3 dcl pavlake, sa 1 kašikom brašna i prokuvati. Zatimdodati meso, da lagano prokuva i po potrebi začiniti vegetom.

Uz ovo gotovo jelo servirati domaće rezance.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 01, 2010 7:23 pm

SRNECI GULAS “Maku-Ranovac”
Vec provereni recept

Recept za 8 osoba ili 5 dobro gladnih osobaVLAŠKA KUHINJA - Page 2 Smilie
Potrebno:
1.5kg srnetine ili 1kg srnetine i 0.5kg govedine u slucaju nedostatka srnetineVLAŠKA KUHINJA - Page 2 Frown
700g crnog luka iseckanog na kolutice
40g belog luka sitno iseckan
1 paprika babura iseckane na komade
300g gljiva svezih iseckane
1 sargarepa iseckana na kolutice
100g slanine
500g mlevenog paradajza
300g pavlake
10 bobica bibera u zrnu
5-7 male kasike aleve paprike
4-5 male kasike soli (do ukusa)
5-6 male kasike vegete (do ukusa)
na vrhu male kasike bibera u prahu crnog
1 mala kasika secera
3 lista loibera
1 zrno muskatnog orahcica
malo ruzmarina
100g svinjske masti
1dcl maslinovog ulja
3dcl crnog vina nakiselog ne slatkog jer kvari ukus gulasu
ljutinu dodati po potrebi gulas nije gulas ako nije malo ljut
najbolje je ljuta papricica sitno iseckana.

Priprema

Svinjsku mast dobro zagrejati meso ,naglo ispeci sa svih strana kratkosamo da porumeni, zatimse meso stavlja u loncu ,gde ce da ostane vrucdok se crni luk i ostalo pripremi.
Luka iseckano na kolutice staviti u maslinovo ulje i ispeci ,dok lukane dobije zlatnu boju onda dodati beli luk i sargarepu, gljive,paprikuslaninu, dodati malo vode, vruce obavezno nikako hladne sve to 10minuta dinstati pa dodati meso sve to u loncu politi vrucom vodom dokne pokrije meso nevalja preterivati sa vodom ,da nebiste dobili nakraju srnecu corbu, i na laganoj vatri kuvati najmanje sat ipo vremenauz mesanje ponekad, pa dodati mleveni paradajz i vino i kuvati daljejos sat vremena najmanje do sat ipo uz mesanje ponekad. Na kraju dodatipavlaku promesati jos koji minut na vatri i vas gulas je gotov.
Sve to dobro zaliti crnim ili belim vino moze i pivom ako vec moraJ

Priprema mesa

Meso staviti u loncu sa glavicom luka iseckane na kolutice jednomsargarepom iseckane na kolutice 1dcl vinskog sirceta ili 5dcl crnog ilibelog vina (nakiselo vino) malo bibera u prahu 1 list loibera i politihvadnom vodom da sve to pokrije.
Drzati meso na hladnom mestu podrumu ili napolju na temperaturi preko 5stepeni po mogucnosti ne u frizideru jer frizider kvari ukus. Mesodrzati u tom rasolu najmanje 24h do maximalno 72h uz mesanje mesanajmanje 2 puta na 24h

I jos jedna mala tajna…..
Najvaznije je da se u vreme kuvanja izbegne dodavanje vode ako je vec toneibezno onda obavezno jako vrucu da se nebi ukus gulasa pokvario.
VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Smilie))......................
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 01, 2010 7:42 pm

Vlaške torbice

Potrebno:
- 1 kg brašna
- 300 gr. svinjske masti
- svež kvasac - paketić
-2 komada jaja
- kesica vanile
- rendana kora limuna++
- 150 ml.mleka
- 5-6 kašika šećera

Za punjenje

- 6-7 jabuka
- 100 gr,seckanih oraha
- 6 kašika šećera
- 2 kašićice vanile
- cimet po ukusu
- rendana korica limuna

Za posipanje

- 200gr. prah šećera

Priprema:
Pomeša se kvasac sa mlekom, pa kad se rastvori dodajemo u brašno,svinjsku mast, jaja, šećera, vanile i rendanu koricu od limona, i tosve zamesimo.Ostavimo testo da se odmori koje istovremeno i naraste.
Onda uzimamo komd po komad u veličine orahe, to na rukurastanjimo, pa punimo sa pripremljenom smesom, i tada skupljamo testo oko samog fila istovremeno nabirajuci ga i da dobijemo nesto kaotorbicu
Malo da postoje i peku se u vec zagrejanu rernu na 180 stepeni. Od ove kolicine dobija se nekih 50 komada.

Smesa za punjenje: Narendamo jabuke koje smo ogulili, poprskamo ihmalo sa limunovom sokom i da malo postoje, stisnemo ih daiscedimo vodu koju su pustile. Tada umešamo šećera, vanile, orahe icimet i rendanu limunovu koricu.

Ispečene posipamo šećerom u prahu.

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 7:45 pm

Kum se fåče vęrze- KUVANJE KUPUSA NA JEZIKU HRVATSKIH VLAHA

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 7:49 pm

Salata

Izrendati (ili izrezati) kupus, posoliti ga i ostaviti neko vreme da pusti vodu.

Na roštilj tavi, talandari ili u tiganju prepržiti par komada slanine. Ispržiti slaninu da porumeni i da se savije.

Na malo ulja popržiti ostatak slanine izrezan na kockice, uliti toplu vodu (poklopiti jer će prskati), dodati sirće, biber i proveriti slanost. Preliti umakom kupus, dobro izmešati te ukrasiti komadima slanine.

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 7:52 pm


Puf
Vrlo jednostavno , sprema se od bajate proje, one prave seljačke obožavala sam puf kao dete, a spremala sam i mojoj deci...

Kašiku do dve masti zagrejati u šerpi, u vrelu mast nadrobiti hladnu proju(ako ostane od prethodnog dana) polako izmešati, nadrobiti i feliju sira o lagano propržiti
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 7:54 pm

HLEB OD SEMENKI MAKRIŠA ILI KISELJKA

Nekada se semenke makriša ili kiseljka bralo i mlelo u brašno i od njega se mesio hleb.
Procedura pravljenja hleba, je ista kao i kod običnog hleba sa kvascem ili bezkvasnog hleba.

Ko želi neka proba.

Prijatno!

Ovako izgleda makriš (na vlaškom) ili kiseljak (na srpskom).
VLAŠKA KUHINJA - Page 2 404069_199840786796682_100003122864001_329556_1989859238_n
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 7:55 pm

ČORBA OD MAKRIŠA

Od makriša ili kiseljka možemo kuvati čorbu.
Dobro oprane listove obarimo i skuvamo u vodi. Kada je skoro skuvana čorba, posolimo je po ukusu i dodamo ostale začine koje imamo. U jednoj posudici izmutimo jedno ili dva jajeta, dodamo kašiku ili dve brašna i dobro izmešamo. U jaje i brašno uz stalno mešanje dodamo čorbu makriša, uz stalno mešanje i vodimo računa da se ne stvore grudvice. Kada završimo sa mešanjem, smesu dodamo u lonac i ostavimo još malo da se prokuva, dok ne baci ključ ili pană nu dă undă. Čorbu možemo malo kiseliti, a i ne moramo.

Čorba se služi dok je vruća i možemo u njoj dodati malo sira ili pavlake po želji.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 7:59 pm

Bob

U posudu staviti bob, naliti toplom vodom da ogrezne i ostaviti do sutra. Sutradan ocediti bob, naliti novom toplom vodom i staviti da se kuva. Kada bob bude kuvan procediti ga i propasirati kroz đevđir tako da se opna odvoji. Na vrelom ulju ispržiti sitno iseckani crni luk, dodati brašno i alevu papriku i na kraju pasirani bob. Masu kuvati uz neprekidno mešanje i dolivanje mlake vode i kuvati još malo na tihoj vatri, skloniti sa vatre i dodati sitno iseckani beli luk. Uz ovo varivo služiti salatu od kiselih krastavčića.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 8:00 pm

slatkicass ::

Puf
Vrlo jednostavno , sprema se od bajate proje, one prave seljačke obožavala sam puf kao dete, a spremala sam i mojoj deci...

Kašiku do dve masti zagrejati u šerpi, u vrelu mast nadrobiti hladnu proju(ako ostane od prethodnog dana) polako izmešati, nadrobiti i feliju sira o lagano propržiti
E baš je "puf" :zubi3: ime mu odgovara ....em proja ,pa još bajata .... :lonac:
Nego Slatka ,objasni ti meni ? Čitam ja ove recepte ,i nikako mi nije jasno ? Za nas Vojvodjane znam zašto smo debeli , ali kod vas se kuva sve nešto posno ,da bog prosti ,zelje , povrće ,čorbice ,pa dosta sa kukuruznim brašnom (što bi rekli ,zdrava *rana )
Od čega ste vi svi (bar one koje znam ) dobroo popunjeni ?
Da nije stvar u tome ,da se nedovoljno "trošite " -unatoč mitu o "vatrenim Vlajnama" ,aaaaaaaaa ? VLAŠKA KUHINJA - Page 2 98966 :rlol:
Imaš ti kakav paprikaš ,seka Snežo ? :jaja:










VLAŠKA KUHINJA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 8:01 pm

Ovo je jedna stara vrsta hrane, sirotinjska, a baka mi je pričala da su je naši Vlasi redovno spremali i jeli. Nije ništa komplikovano, jednostavno je i sprema se gotovo isto kao i koprive.

Upitanju je trava koja najčešće raste u našim nađubrenim baštama ili njivama. Biljka se na vlaškom zove "šćir", a na srpskom "štirak". Danas je koristimo za ishranu svinja, dok su je nekada naši koristili i za sopstvenu ishranu.

Sa šćira uberemo vrhove, dobro ih operemo, stavimo u lonac i obarimo. Kada završimo sa barenjem, stavimo štirak ili šćir u lonac i kuvamo na vodi (isto kao i koprive kada bi kuvali). Kada je skoro gotovo posolimo po želji i ukoliko imamo neki začin dodamo, ukoliko ne onda ništa. U skuvanu i začinjenu hranu dodamo kukuruznog brašna, tek da se zgusni poput kaše, ali da ipak ostane između tečnog i zgusnutog stanja (nekada je bila gusta onoliko koliko su imali brašna, a često je bivala i skoro tečna). Ostavimo još malo da se skuva i za to vreme u tiganj ispržimo malo luka na masti, dodamo malo tucane paprike (može i aleva) i zapržimo hranu.

Služi se dok je vruća.

Ova vrsta hrane se može spremiti bez zaprške, sa dodatkom soli (često je bivala takva jer se dešavalo da nemaju papriku i mast), sa mlekom, zaslađena šećerom (ali je u to vreme retko kad bilo šećera) ili sa mlekom, posoljena i naravno bez zaprške.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 8:12 pm

Danubius ::

Da nije stvar u tome ,da se nedovoljno "trošite " -unatoč mitu o "vatrenim Vlajnama" ,aaaaaaaaa ? VLAŠKA KUHINJA - Page 2 98966 :rlol:
Imaš ti kakav paprikaš ,seka Snežo ? :jaja:

Zavisi kako koja, rekla bih da nam to trošenje prija, kao i sosama lu6777 a što se tiče posnog, ma daj molim te, mrsimo mi i tek kako.... Ja ubacila neke jeftine a zdrave recepte migg Ne znam da li još neko sprema klasičnu proju, samo od kukuruznog brašna, malo masti i tople vode i na vrh noža sode bikarbone? Ja je često pravim, u kombinaciji sa sirom ili domaćim kiselim mlekom, nema bolje večere ili doručka. A zdrava je i za zube, to bi ti trebao znati bolje.
E pa od ostataka takve proje, spremam PUF....

Spremamo mi i pečenja, prženog mesa, takozvanog ''bušenog'' (ražnjiće). e sad, koliko se ja sećam, moja je baba sušila meso ali da li je to radila zbog potreba kafane ili kućevnih zaliha, to već ne znam.....
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 8:21 pm

Vlaške palačinke (plašinc)

Umesite mekano testo sa kvascem , kao za hleb. Kad naraste premesite i iskidate testo na više manjih jufki. Svaku jufku razvučete oklagijom, debljine 2-3 mm, premažete filom od umućenih jaja sa isitnjenim sirom, preklopite kao faltice, ukrug i stavite na vrelo ulje da se prži. Ja ih pravim okrugle pa testo preklapam u krug na falte. Slikaću postupak sledeći put. Često ih spremam jer ih naši prijatelji a i moja deca obožavaju.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 7:27 am

POSNE PAPRIKE PUNJENE ORASIMA

oko 15 svežih ili suvih crvenih paprika, mada se mogu koristiti i ukiseljene, iz turšije.
3, 4 veće glavice crnog luka
oko 200 gr šaragarepe
100 gr krupno mlevenih oraha
5 punih šaka pirinča (riže), najbolji je kočanski
2 dcl ukuvanog paradajza
2-3 dcl ulja, po potrebi i malo vise, ove paprike traze dosta ulja
po ukusu soli, bibera, vegete, aleve paprike
3, 4 kašike brasna
1 veći (oko 100 grama) kuvanog, pa izrendanog krompira

Na ulju pržiti luk i šargarepu, dok ne postanu gotovo kašasti.
Svo vreme se mora mešati i po potrebi dolivati ulje, dodati orahe, promešati i pržiti malo da i orasi ispuste masnoću. Dodati paradajz, začine i pržiti da se sve sjedini, opet dolivajući pomalo ulja da ne bude suvo.
Dodati pirinac i proprziti sve zajedno jos par minuta.
Na kraju dodati i rendan krompir, promešati i maknuti s vatre.
Puniti prethodno oprane i očišćene paprike(suve prethodno potopljene u vreloj vodi). Zatvarati ih brašnom, krompirom ili paradajzom.
Redjati ih u šerpu, naliti toplom vodom da ogreznu i poklopiti i kuvati na laganoj vatri dok paprike omeksaju.
Kad tečnost skoro uvri paprike zapeći u rerni da ostane sasvim malo softa
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 2:04 pm

Svidja mi se ova tvoja kuhinja:) Bude mama probala ove papricice asap:)
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 2:15 pm

AstrinaKomsinica ::
Svidja mi se ova tvoja kuhinja:) Bude mama probala ove papricice asap:)

Probaj, nećeš se pokajati. Od iste smese se mogu zavijati i posne sarme od kiselog ili slatkog kupusa....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 2:17 pm

Bas cu probati, mi obozavamo takve recepte:) Samo ti redaj, ja cu sad redovno svracat:)
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 2:17 pm

U Bosančicina posna predjela sam ostavila recept suve paprike punjene šampinjonima, isto je dobar - isprobano.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 2:20 pm

Vidjela sam, al nesto nisam musterija za to, ne znam zasto al ne volim ni punjene gljive, mada se svi moji odusevljavaju,,,Al napravicu, da ne kazu da kuham samo sto ja volim, hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jun 01, 2012 10:38 am

Sinoć sam spremala pa da ponovim recept

Belmuž ili balmoš

Za pravljenje belmuža potrebno je:
-najmanje 1 kg. (može i veća količina) mladog kravljeg ili ovčijeg sira (punomasnog , jednodnevnog i neslanog)
-oprilike šolja za belu kafu belog projnog (kukuruznog)brašna
-soli po ukusu.
Sir u šerpi otopiti na tihoj vatri uz povremeno mešanje, dok se sir potpuno ne otopi (dok ne postane tečan, kao mleko) i dok ne odvoji masnoću.
Zatim dodati projno brašno i soli po ukusu (paziti da se ne presoli) i drvenom varjačom mešati neprestano u jednu stranu (recimo ili u levu ili u desnu stranu, nipošto čas levo, čas desno ). Mešanje traje 10-15minuta (mada ja to radim instiktivno, odprilike).
Kada balmoš ostane kao grudva i kada masa počne da se okreće može da se skloni sa vatre i poslužiti...

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 525832_235146379932789_100003122864001_412097_1989060788_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 551115_235146269932800_100003122864001_412093_767167530_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 181285_235146299932797_100003122864001_412094_536119773_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 Balmos1

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Jun 26, 2012 2:14 pm

Za sve one koji poste i one koji su izloženi u polju teškim fizičkim radovima i žele da se malo osveže, okrepe i povrate snagu.

OCÎT (ocat)
U jednom sudu sitno iseckamo 2 - 3 krastavaca (u slučaju da nemate krastavac može i luk ili perca od luka), dodamo hladnu vodu u činiji, posolimo po želji i dodamo ocat ili sirće.
Može se služiti uz jela, sir ili jesti samostalno.
Ono što je sigurno, jeste da okrepljuje i čoveku povrati snagu u ovim vrućim danima.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Jun 26, 2012 2:19 pm

BURUNDEU - jelo slično ajmokcu
Daću vam recept kao prava domaćica, sve su mere od oka

Iseckati meso od svinjske trbušine(pauflek) na manje komade, naliti vodom (otprilike dve trećine vode jedna mesa - u loncu), dodati nekoliko čena belog luka, posoliti i ostaviti da se kuva dok se meso ne raspadne, otprilike dva, tri sata na laganu vatru, više ne dodavati vode. Kad se meso raspalo izmeašati ga vrtkalom( ku m'tka) i lagano dodavati pšenično brašno uz stalno mućenje da se masa zgusne, da pokupi onu vodu koja nije isparila. ostaviti da se još malo krčka. Služiti hladno.... njam,njam kud se setih burundea, obožavam ga.

Ovako izgleda BURUNDEU, ovu mi je sliku poslala moja sugrađanka, Dragana.Oduševljena je receptom, na njenom blogu, ''moje grne'', takođe možete naći sijaset divnih i ukusnih recepata

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 303543_4199194862734_1433456784_n
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Jun 26, 2012 2:22 pm

slatkicass ::
Sinoć sam spremala pa da ponovim recept

Belmuž ili balmoš

Za pravljenje belmuža potrebno je:
-najmanje 1 kg. (može i veća količina) mladog kravljeg ili ovčijeg sira (punomasnog , jednodnevnog i neslanog)
-oprilike šolja za belu kafu belog projnog (kukuruznog)brašna
-soli po ukusu.
Sir u šerpi otopiti na tihoj vatri uz povremeno mešanje, dok se sir potpuno ne otopi (dok ne postane tečan, kao mleko) i dok ne odvoji masnoću.
Zatim dodati projno brašno i soli po ukusu (paziti da se ne presoli) i drvenom varjačom mešati neprestano u jednu stranu (recimo ili u levu ili u desnu stranu, nipošto čas levo, čas desno ). Mešanje traje 10-15minuta (mada ja to radim instiktivno, odprilike).
Kada balmoš ostane kao grudva i kada masa počne da se okreće može da se skloni sa vatre i poslužiti...

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 525832_235146379932789_100003122864001_412097_1989060788_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 551115_235146269932800_100003122864001_412093_767167530_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 181285_235146299932797_100003122864001_412094_536119773_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 Balmos1


E moja ti, sta bih ja dala za samo malo tog sira,,,,ovdje kad ga kupim, k'o "ispran":(
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jun 29, 2012 8:50 pm

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 560477_3647958070664_1405463667_n ili VLAŠKA KUHINJA - Page 2 527637_3647473138541_590331698_n

migg
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jun 29, 2012 8:59 pm

Račel

Ovo se sprema od slatkog vina - (mušt) kada se bere vinograd i bele tikve

Ukuva se mušt toliko da izvri polovina, onda se dodada ludaja očišćena i isečena na komde i ostavi da vri dok se ne raspadne i ne zgusne, mogu se dodati i šljive. Gotovo je kad se ušpinuje ko slatko.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jul 13, 2012 12:13 pm

Bakin kolac (kulasei la priesa)

6 Jaja
250g Ulje
250g Mleko
16 supenih kašika šecera
26 supenih kašika brašna
1 Limun
2 kesice vanilin šečera
Prasak za pecivo

Umutiti jaja, dodati ulje, mleko, šecer i vanilicu.
Limun izrendati koru i iscediti sok. Dodati brašno i prašak za pecivo...
Peci na presi. Možete ga premazati pekmezom ili eurokremom i spajati po dva....

Ovaj sam recept stavila ovde jer ga je moja baka spremala često a i ja ga danas spremam.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jul 13, 2012 12:13 pm

U hladnim zimskim danima, često su Vlasi krunili beli kukuruz, zrna kuvali i jeli.

Stavite u jedan lonac zrna kukuruza i prelijete ih vodom. Zrna kukuruza ostavite na tihoj vatri da se kuvaju sve dok zrna ne omekšaju i budu skuvana. Zatim se voda izruči (prospe) iz lonca, a zrna stave u neki sud, gde se po želji posole ili zaslade šećerom. Ovako pripremljena hrana je spremna za jelo.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jul 13, 2012 12:20 pm

kokuašă - kokice

Uzmite najveću posudu koju imate u kući, te je u vrlo tankom sloju namažite masnoćom . Dok se ne izveštite, pecite male količine kokica u svakoj rundi, kako ne bi brzo napunile posudu i počele zagorevati – ionako su kokice začas gotove, pa nije problem peći veće količine u nekoliko rundi. Možete ih vrlo malo posoliti, ili posuti različitim začinima – mlevenom ljutim ili slatkom paprikom, začinskim travama, manjim količinama sira (kravlji ili ovčiji) i sl. a možete ih preliti istopljnom čokoladom tongue


Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Jul 22, 2012 8:36 am

KAČAMAK SA SIROM (kolješa ili mamaljiga ku brnza)

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 531335_202867093173854_1082512312_n

I uz to neizostavmo prženo mesce (karnja fripta), bilo nam je baš lepo druženje migg

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 431941_202867316507165_1721896834_n

A ovo se zove popuconj, grudva od kačamka i sira:)))

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 255211_202868906507006_1880082799_n
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Okt 24, 2012 1:16 pm

PIHTIJE

Evo ideje za pihtije...

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 376229_382781428444523_119798530_n

Skuvane pihtije se sipaju u male plasticne flase od pola litra da se mogu napravidi prasici :) isece se vrh flase da bi se moglo sipati,kad se stvrdnu isece se flasa.. kolutovi male salame za usi i zrna bibera/kafe za oci/nos..



Svinjske usi, kolenice, ili meso po zelji, moze i pilece! Glavica belog luka, Malo persuna, So, Biber 3-4 zrna ili malo u prahu
Kuvanje ce trajati 4 do 5 sati, sve zavisi od mesa. Ono treba da se raskuva toliko da se kosti same odvajaju. Posle tolikog kuvanja voda treba da se smanji, da ispari za dobru trecinu, gotovo za polovinu. Kad je to tako iskuvano, skinite sud s vatre i pustite ga da se malo, vrlo malo ohladi.
Tada pokupite mast koja pliva po povrsini corbe.. Meso izvadite i poredjajte (neki pre toga povade sve kosti i izbace ih) ako hocete - isecite dva trvrdo skuvana jajeta na kolutove
Tako napunjene tanjire ostavite na hladnom mestu da se "spiktijaju", da se corba zgusne i stvrdne. Uz piktije moze da se posluzi nastrugan ren u vinskom sircetu ko kako voli...

Ili napunite flaše i napravite prasiće :)
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Maj 06, 2013 2:10 pm

Odlicna stvar, pa probajte dok je sezona: 150 g sremusa (ljorda, divlji luk), 50 g oraha, 50 g parmezana ili slicnog sira, 100g maslinovog ulja i so. Sve se izblenduje, pa sluzi kao namaz za sendvice ili kao punilo za kiflice.

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 931342_10151596306442460_1432754201_n
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 2:49 pm

Grčki podvarak ( u vlaškoj kuhinji trtrr  )

MOže se spremati i sa presnim i sa kiselim kupusom. Navešću samo namirnice i način spremanja a količinu odredite samo prema svojim potrebama

Izdinstati sitno seckan crni luk, dodati mleveno mesi i nastaviti sa dinstanjem dok meso ne promeni boju. Posoliti, pobiberiti, začiniti suvim začinom, dodati kašiku aleve paprike i sitno seckan kupus (na tračice). Dobro promešati, naliti vodom da ogrezne i dinstati jeno dva -tri sata (zavisi od količine). Posle tri sata premestiti u zagrejanu rernu, dodati još malo ulja ili masti i uz povremeno mešanje pržiti u rerni još oko sat vremena. Ja ga spremam tako da od prvobitne smese ostane trećina u šerpi.
Možete dodati i neko suvo mesce, rebarce ili kost, čisto da zamiriše a i ne mora, ukusan je i bez toga...

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 164995_10201034835817663_957463144_n
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 3:00 pm

..hvala slatka top88 jakog 
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:21 pm

Isproban recept sa mojom slikom..

Proja sa zeljem, spanaćem, koprivom ili blitvom

Potrebne namirnice, sve otprilike:
- projno(kukuruzno) belo brašno
- zelje (može i iz zamrzivača)
- so
- soda bikarbona
- malo ulja
- vruća voda
Sve sastojke umesiti tako da smesa bude ređa. Naliti u podmazanu tepsiju i ispeći. Posno a ukusno.....Prijatno!!

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 524613_10200976059508292_515353925_n
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:29 pm

Čorba od krompira začinjena sa jajetom i sirom
(Dzama dje krîmpej djirjasa ku uou šî ku brîndza)

Očistiti 5-6 većih krompira, 2 šargarepe, sve iseckati i staviti u 2,5 – 3l vode da se kuva, dodati 5-6 zrna bibera i vegetu. Kuvati dok krompir ne omekša. Pri kraju kuvanja dodati iseckanu mirođiju (marăr) i sir po ukusu, najukusnije je kad se izmrvi star sir ali ako nemate može i sitan, mekan sir.. Skloniti sa vatre i začiniti na sledeći način: Na litar vode ide jedno jaje, može se dodazi i više jer će čurba biti gušća. U dublji čorbaluk (činiju) mutiti jaja, dodati kašuku sirćeta ili par kapi eksencije i još malo mutiti (minut, dva) U to lagano kutlačom sipati čorbu u tankom mlazu ne prestajući sa mućenjem. Umućenu čorbu sa jajetom lagano dodavati u lonac sa ostatkom čorbe mešajući kutlačom. Nikako je ne vraćati opet na vrelu ringlu. Čorba se može jesti i hladna. Ja uz hladnu čorbu volim vruć kačamak...

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 1468_10201590185461057_2075985979_n
VLAŠKA KUHINJA - Page 2 1001167_10201590185981070_1227117632_nVLAŠKA KUHINJA - Page 2 941470_10201590186341079_242227164_n
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:33 pm

..da znas da kacamak nisam odavno ravila za veceru..a mogla bih,imam dobar kajmak smehsmeh top88 
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:37 pm

Odlični su ti recepti, slatkice.
Dobih ideje za kuvanje, hvala top88 jakog 










coni
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:46 pm

Lakota ::
..da znas da kacamak nisam odavno ravila za veceru..a mogla bih,imam dobar kajmak smehsmeh top88 
Kačamak ili proja su kod mene barem jednom nedeljno obavezno na meniju... ali ona prava starinska proja..

Sibila_ ::
Odlični su ti recepti, slatkice.
Dobih ideje za kuvanje, hvala top88 jakog 
:mahhh: jakog 
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:48 pm

Skoro sam naletela na internetu na recept koji sam naučila od moje bake i koji godinama spremam.

Dobro oprati krompir i tako neoljušten skuvati. Skuvan staviti u tepsiju i pritisnuti da se raspukne
(ja ga zgnječim sa alatkom za pravljenje pirea), začiniti belim lukom, vegetom, biberom, dodati travke koje volite (peršun, miriđiju,celer, origano....), možete posuti i rendanim sirom i kratko zapeći u rerni - nekih desetak minuta. Probajte vrlo je ukusno..
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:49 pm

MUSAKA SA LUKOM

Mere zavise od količine koju želiti spremiti, navešću namirnice od kojih se jelo sastoji i način pripreme.
Nekoliko krompira oljuštiti i iseći na kolutove. Poređati u šerpu u koju smo dodali ulje ili mast, kao za musaku. Odozgo prekriti iseckanim crnim lukom, posuti belim lukom, začiniti, pobiberit, pa staviti opet red krompira, red crnog luka, začiniti i pobiberiti. Završiti sa krompirom, pouljiti, sipati vode da krompir ogrezne i staviti u rernu i peći dok krompir ne porimeni i voda ne ispari.
Probajte, nije loša ideja za dane posta.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:53 pm

Slatka...odavLe se ima sta uzeti i pripremiti. Vecina recepata, kao meni namenjeni... njam, njam, njam zlz
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:53 pm

BULUMAŠE - AJMOKAC OD ZEČIJEG MESA

Zeca ostavim da prenoći u pacu od sirćeta, vode, lorbera i bibera. Sutradan izvučem, operem i stavim u lonac, nalijem vodu da ogrezne i ostavim da se dobro raskuva, kad je mekano da može prstima da se meso iscepka izvučem, iscepkam meso, napravim zapršku od brašna, bez crnog luka i aleve paprike,(dodajem samo sitno seckan beli luk) dodam meso u nju, nalijem vodom i ostavim da prokuva još par minuta. Na isti način spremam i od pilećeg mesa, samo što njega ne držim u pacu...
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Nov 04, 2013 5:54 pm

dusicaa ::
Slatka...odavLe se ima sta uzeti i pripremiti. Vecina recepata, kao meni namenjeni... njam, njam, njam zlz
E baš mi je drago Dušice da imaš šta izabrati... Jela nisu skupa niti komplikovana a ukusna...
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Dec 25, 2014 1:46 pm

Kiflice meke ko duša
jogurtska čaša - mera
- 1 šolja vode, malo šećera, paketić kvasca, 1 šolja ulja, 1 šolja jogurta, 2 kašičice soli i oko 6-7 šolja brašna. Staviti kvasac u mlaku vodu da uskisne, dodati ostale sastojke i zamesiti mekano testo. Kad naraste, premesiti i podeliti na jufke, razvaljati ih oklagijom u krug i seci trouglove za kiflice. Filovati sirom i uvijati kiflicu. Umutiti 1 žumance, kašiku ulja i kašiku jogurta pa time mazati kiflice i posuti susamom ili lanenim semenkama..

[img]VLAŠKA KUHINJA - Page 2 2n0e94[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VLAŠKA KUHINJA   VLAŠKA KUHINJA - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
VLAŠKA KUHINJA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» MADJARSKA KUHINJA
» Brazilska kuhinja
» RUSKA KUHINJA
» GRCKA KUHINJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: INTERNACIONALNE KUHINJE-
Skoči na: