DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?

Ići dole 
+11
Kica/Praja
MadamX
dusicaa
Astra
podbarac
bosankaa
sonia
Luckasta
doctorr67
Silvy
Smiljan
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyČet Maj 14, 2009 9:45 pm

First topic message reminder :

Koliko imate radnog staža , znate li koliko vam je još potrebno do penzije ?

Da li je penzionisanje olakšanje i početak jedno mirnijeg života , ili kraj ljudskog napona i najava starosti ?










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 22, 2017 12:02 pm

Prosečna penzija u Srbiji je 24 000 rsd (nešto više od 150 eu)

Ali zato "zastupnici penzionera" u Skupštini ,i sami korisnici penzije ,koji se "bore za prava penzionera" , primaju ovoliko :

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 1379816-penyosi

Poređenja radi ,to je 5-10 prosečnih plata lekara ,a koliko je nama poznato ,ama baš ništa nisu učinili ,nego su podržali Vladu i "sečenje" penzija inače siromašnim penzionerima Srbije ?

Penzija u Srbiji nije spas ,nego u zenitu života sa ovakvim primanjima ostaje da kupite sebi konopac za vešanje .
Inače je penzija ,svuda u svetu ,pa i kod nas "stečeno pravo" ,što je logično ,jer plaćate celog radnog veka ,i tačno se zna koja su to sredstva za svakoga ponaosob. PIO fondovi nikakve veze sa "državom" nemaju .
Jedino kod nas nema nikakvih podataka , i svakog meseca se od ovakvih sluša kako je "Vlada uspela da obezbedi sredstva za isplatu penzija iz Budžeta " ,te stari treba da budu još i zahvalni ?


Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyUto Okt 31, 2017 9:57 am

Još jedna besramna manipulacija SNS  najstarijima (pred "beogradske izbore" ) ,i  još jedan primer "beogradizacije" Srbije . 
Ostale penzionere ko j...be ,kad nisu iz "prestonice" ? 
I apropo "penzionog zakona" ....Sindikati četvrti put ove godine traže promenu takođe besramnog "uslova" za penziju ,da oni koji imaju pun radni staž ,ne mogu u penziju ,ukoliko nemaju 65 godina ,tj "mogu" -uz doživotno otimanje 20 % od ionako bednih penzija ? Vladu zabole ...."videće" ,kad stignu iduće godine . 
Beogradski penzioneri ,prodajte opet dušu Vlasti za mrvice sa njihove trpeze ,pa glasajte za Vučića i SNS . 

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 22853087_2012724952341632_37112321559431449_n
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Nov 08, 2017 6:43 pm

Morbidno ? Ne u Vučićevoj "naprednoj " Srbiji . Crni humor koji je vrlo blizu istine .

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 23244038_2016559398624854_3855332415849615526_n


Ali ,i da se ne lažemo .Upravo su penzioneri oni koji su mazohistički masovno glasali za Miloševića ,Šešelja ,Tomu i Vučića .

Niko im nije kriv .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 11:55 am

Uz ovaj potpuno sulud penzijski sistem ,i stalno podizanje granice za penzionisanje ,računica vlasti je jasna .
Jedna trećina će otići ,jer za 5 godina "staža" u inostranstvu ,dobiju više nego za decenije rada u Srbiji .
Ono što će im država isplaćivati pod firmom "prevremena" je sitniš ,pa neka žive od onoga što će zaraditi u inostranstvu .
A ako odu u nekim "srednjim" godinama ,ionako se neće vratiti .Mnogi imaju decu tamo ,pa malo pomognu deca ,malo ondašnja "socijala" i super .
Jedna trećina će umreti pre nego što dočekaju penziju .
Jedna trećina će umreti brzo po penzionisanju ,jer od toliko malo novca neće moći ni da se dobro hrane ni da se leče.
Poznato ? ludismeh
Neko je napisao na FB da će sledeći uslov za penziju u Srbiji biti -reinkarnacija .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyČet Apr 12, 2018 6:18 pm

Iako se od 2014 najavljuje ukidanje "doživotnih penala " na penzionisanje sa punim radnim stažom ,ali pre 65 godine ,nadležno Ministarstvo je pre 3 sata izjavilo sledeće : 
"Trenutno važi postojeći zakon i nema osnova za izmene " .
To znači otprilike ovo : ako ste imali prosečnu platu ,i napunite 40 godina radnog staža sa recimo 63 godine ,doživotno vam se oduzima 0,33 % mesečno za godine života koje vam "fale" ,što vas dovodi do iznosa od "minimalca" ,dakle na nivo stare osobe sa primanjem socijalnog slučaja. 
Time je Ministarstvo za rad licemerno stavilo tačku na nade hiljada ljudi pred penziju ,i inicijative mnogih sindikata da se ovaj nehuman zakon (koji ne postoji nigde u svetu) izmeni utoliko da "penali" ne budu doživotni ,nego do napunjene 65 te godine . 
Sindikati su se javili jer su "izmene zakona" najavljene sredinom ove godine . 
Dakle -radi dok ne crkneš ,što si kasnije počeo da radiš -to bolje . Kome koriste ljudi od preko 60 godina na radnim  mestima ,koji učinak oni mogu da daju ? Koliko ima važnih zanimanja za koje je više nego bitan dobar vid,refleks ,brzina ? Da ne kažemo ništa drugo -ko će biti siguran u autobusu ili vozu koji vozi 64 -godišnjak ? 

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 1359853_0803-shuter_ls
Kada i gde će se zaposliti mladi ? 
Ovakav zakon mogu da donesu samo oni kojima odgovara da do 80 te sede po skupštinskim klupama i zarađuju po tri do pet "prosečnih penzija" za to.
Da li je moguće da smo tolike p**čke ,da nam se  razni Krkobabići i njima slični ovako useravaju u život ,a mi ćutimo i jedemo  shit3 shit3 shit3,a pola nacije još i *fali kuvara ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2018 11:45 am

Ex šofer Jorgovanke Tabaković ,koji dana ozbiljno nije radio ,i bez ikakve validne školske spreme ,odlučuje o vašem ostatku života ,tačnije -da li ćete raditi do smrti za bednu penziju . 

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 31698822_1845903732374907_1740167731539345408_n
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPon Maj 28, 2018 8:51 pm

Činjenice su toliko realne ,da bi trebalo da se jedno 50 penzionera spali ispred Skupštine ,da bi i javnost konačno reagovala .

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 33875377_1696815690411376_2046511552441352192_n

No, kao i u godinama pre ,upravo ovaj deo populacije podrežava i "bira" ovakve , kao što je onda "podržavala Slobu" .
Kao budućem penzioneru (ako uopšte doživim ) to me ispunjava zgražanjem i strahom ,i razumem ono što čitamo svaki dan ,da poneki penzioner "presudi" sam sebi . 
Jer ja to razumem . Sve možeš uzeti ,ali kad uzmeš ljudsko dostojanstvo starom i bolesnom ,koji je pošteno zaradio da dostojno čoveka dočeka svoj kraj -onda je takav potez -časniji .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyNed Avg 26, 2018 8:21 am

U svetu :
Odeš u penziju ,putuješ po svetu ,trošiš uštekane novce ,a kada godine i bolesti učine svoje ,smestiš se u kakav starački dom (koji je pre hotel sa punom stručnom negom)

U Srbiji :

Odeš u penziju ,deca i unuci ti je otimaju svakog meseca ,a ti sediš na klupi u parku i gledaš u daljinu .
Nemaš para za bilo kakav "starački" ,nemaš za lekove ,niko te ne "gleda" ,pa jedva čekaš da umreš .

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyNed Avg 26, 2018 11:58 am

ovo je dobro rečeno ocene
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyNed Avg 26, 2018 8:23 pm

Imam komsinicu,imala je kcer koja je sa nekih 15 otisla,jer se nije slagala sa mamom i sad ona gleda kod mene stalno unucad,pa basta,pa cvijeca za jednog zaposlenika i pita me kako ja postizem sve to,a ona nema kad ni dvije saksije da zalije.Istina radi,ali opet,sama je,ko joj prlja,za kim cisti.
E neki dan mi kaze,blago tebi,imas tu unucad,a sta cu ja kad odem u penziju,moracu trazit neko dijete da udomim,da imam sta radit,a i placaju to.
Doslo mi da kazem,pa ni svoje nisi uspjela sacuvati,a ne stizes se popisati iako si sama,pa u penziji konacno pocni nesto da radis za svoju dusu.
I eto,to je zivot jedne Svicarke koja se pita sta ce da radi u prenziji.....a ja cekam srijedu,slobodan dan,da se posvetim sebi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyNed Avg 26, 2018 8:38 pm

Astra
Na ovim prostorima su se cenile neke druge vrednosti, bili smo drugačije vaspitani te ne bih da sudim o vaspitanjima u drugim zemljama, kulturama. Svako od nas, nosi krst. Nečije drvo je bolje obrađeno a nečije nije pa mu s iverje zabija u leđa. Ako ništa drugo, naučili smo da se nosimo sa dobrim i sa lošim u životu. Neko čeka penziju a neko se bori za nju, sve je to stvar percepcije. Ko je naučio da čeka, čekaće celog života, nešto da mu se desi. Ko se bori za nešto to mu se najčešće i ostvari.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Okt 20, 2018 3:24 pm

Eugen Grafvajer ::
 Ko se bori za nešto to mu se najčešće i ostvari. zubic
Danas  se u Zagrebu okupilo 5000 demonstranata protiv namere vlade da "reformiše" penzijski sistem tako da starosna granica bude 67 godina ,a "prevremeni" odlazak (nakon navršenog punog staža,a sa "nedovoljno godina"  ) "sankcioniše" sa 20,4 % oduzimanja od iznosa penzije . Okupljeni su poručili -"Ovo je samo početak ,očekujte otpor ",a iza njih su stala tri najveća sindikata Hrvatske . 

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 FZjk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkRrN01EQV8vOWFlOTVlOWM3MzFhYmRjM2M2NjdjNTU5MWMxYWUzMDUucG5nkZMCzQLkAIGhMAE

U Srbiji ne da nema protesta ,nego deo penzionera još i zahvaljuje Vučiću i režimu što ih je opljačkao ,čim im baci koju mrvicu . 
Sindikati su korumpirani i nemaju nikakvu stvarnu ulogu ,a "doživotni penali" i naziv "prevremena" je i dalje na snazi. 
Dakle ,starci će i dalje da rade svoj posao za koji više ne zadovoljavaju ni osnovne zdravstvene uslove ,a omladina će i dalje da ide u inostranstvo ,ili da se klati okolo besposlena i živi od tih staraca .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Okt 20, 2018 8:52 pm

Zanimljivo!
Pred kraj, ljudi ne vole promene. Više vole da se pate do kraja, nego da se navikavaju na nešto novo. Deco, nemojte od mene očekivati da vam uređujem zemlju. Vi se morate boriti za svoj status.
Čini mi se da matorci teže k toj logici. Ne verujem da ću ikada biti takav.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Okt 20, 2018 9:18 pm

Sam' da kažem, ako već nisam rekla: ja jedva čekam penziju!
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyNed Okt 21, 2018 12:40 pm

Eeee i od njih nešto pametno-

Građani Crne Gore će od naredne godine ići u penziju sa 61 godinu života i 40 godina radnog staža.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPon Okt 22, 2018 9:12 am

Penziju u Srbiji ko od nas dočeka moći će da bude gladan ili ladan.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyUto Okt 23, 2018 1:14 am

podbarac ::
Eeee i od njih nešto pametno-

Građani Crne Gore će od naredne godine ići u penziju sa 61 godinu života i 40 godina radnog staža.

Što bi bilo i normalno .Ja bih trebao imati negde 62 na 40 "staža" .Malo li je ? Pa za "naprednu Srbiju" jeste -treba da radiš 43 -45 godina za bedu od manje od 300 eura . Jer u "punoj snazi" radiš za 350 eu . "Dijaspora" je najpametnija ,tamo bar vladaju normalni zakoni i ljudi imaju normalna primanja ,pa i normalne penzije .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyUto Okt 23, 2018 11:39 pm

Ne pricaj sto ne znas....sta mislis zasto se nasi ljudi vracaju u "domovinu",jest pozeljeli da zive tamo gdje ih niko vise ne zna.....penzija im ovamo ne moze pokriti ni racune a dole zive s tim super.Ovamo veliki broj penzionera uzima dodatke od opstine koja se ne zove socijalna pomoc,ali haman je u tom rangu,a za dom malo ko ima.....a svaki mjesec od plate skidaju po nekih 500fr u penzioni fond,plus sto je gazda firme duzan jos toliko da uplati od sebe.Zalosno je sto cu ja koja placam samo AHV imati minimalnu penziju,a moj muz koji radi,mozda milimetar iznad tog minimalca itreba isto da guli do 66,a do tad ce se popeti i na 70.
Ne gledaj ti inostrane penzionere koji se vrate i zive u zemlji sa nikakvim standardom,penzija treba da ti bude bar dovoljna u zemlji u kojoj si ju zaradio,a to sigurno nije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Okt 24, 2018 12:10 am

Astra ::
Ne pricaj sto ne znas....sta mislis zasto se nasi ljudi vracaju u "domovinu",jest pozeljeli da zive tamo gdje ih niko vise ne zna.....penzija im ovamo ne moze pokriti ni racune a dole zive s tim super.Ovamo veliki broj penzionera uzima dodatke od opstine koja se ne zove socijalna pomoc,ali haman je u tom rangu,a za dom malo ko ima.....a svaki mjesec od plate skidaju po nekih 500fr u penzioni fond,plus sto je gazda firme duzan jos toliko da uplati od sebe.Zalosno je sto cu ja koja placam samo AHV imati minimalnu penziju,a moj muz koji radi,mozda milimetar iznad tog minimalca itreba isto da guli do 66,a do tad ce se popeti i na 70.
Ne gledaj ti inostrane penzionere koji se vrate i zive u zemlji sa nikakvim standardom,penzija treba da ti bude bar dovoljna u zemlji u kojoj si ju zaradio,a to sigurno nije.
Možda u Švici .Moja rodbina u Nemačkoj (a svi su u penziji i u "godinama" ,pored toga ,i bolesni ) žive najredovnije ,leče se ,posećuju banje i spa centre (jer je zdravstveno, penzijsko i drugo osiguranje na visokom nivou) a bogami i "putuju" (letuju) ,voze kola(iako su između 70 i 80 ),svi imaju odlične naočare,zube itd . Istine radi -svi su stambeno rešeni ,nemaju te troškove ,ali ih posećuju i fizioterapeuti i drugo medicinsko osoblje ,i nije da se žale da im nešto nije "dostupno" -sve do krajnje loše solucije ,staračkog doma koji su isto na za nas nezamislivom visokom nivou.
Penzija u Srbiji znači -beda kojom ne možeš da platiš ni hranu ,račune ,lekove . Ne može se ni porediti .
A istina je ono što kažeš -da, mnogi se "vrate u domovinu" ,posle celog života u "dijaspori" je sa prosečnom ondašnjom penzijom ovde žive kao carevi . Minimalac kod vas, nekih 1500 -1700 eu je kod nas pet i više "prosečnih plata" .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Nov 24, 2018 9:02 pm

Kada je ministar za rad i socijalnu politiku bivši kondukter i šofer (Jorgovanke Tabaković) onda izjave tipa da treba produžiti uslov za penziju na 67 godina ne treba ni da čude . 
Neko iz zdravstva je odlično to prokomentarisao :

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 46514677_1142967832533471_4598004623444279296_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fiev1-1










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Nov 28, 2018 8:01 pm

A da ne mislim samo ja tako -apropo "starosne granice" i penzije ,evo :
Astrolog postavio iz nekog stranog časopisa .

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 46801055_2395069630580589_7010722117087920128_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fiev1-1

I ti što rade ,preko 60 ,u Srbiji imaju i po dvoje od 22- 35 i više godina , koje izdržavaju .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Jan 04, 2019 11:16 am

Neko napisa na FB "Sa ovim stalnim dizanjem starosne granice za penziju ,uslov da je steknete biće jedino -reinkarnacija" . 
Bilo bi smešno -da nema puno istine u tome . 
Samo u mojoj firmi ,u toku 2018 , umrlo je najmanje 5 zaposlenih "iz radnog odnosa" ,i još najmanje toliko koji su penziju "uživali" manje od 5 godina .
A ovi drugi su se još i penzionisali "po starom" ,na osnovu "staža" , dakle ,bili su ispod 65 godina .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2019 9:03 pm

Kada se u inostranstvu ode u penziju ,kupi se novi auto,putuje ,upražnjavaju hobiji ,čak se i odseli na selo ,planinu ili more. 
Kad se u Srbiji ode u penziju , gleda se kako preživeti od 200 eu ,traži se dodatni (ponižavajući) posao -noćni čuvar ,negovateljica ,čuvanje dece ,peglanje i spremanje ,popisivanje struje,delenje flajera  ...
Novi auto se ne može kupiti ni za "radnog veka" ,a jedino "putovanje" može da bude besplatnih 7-10 dana nke poluraspadnute domaće banje ,preko "socijalnog ".










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2019 10:02 pm

Imas krive informacije o penzijama u inostranstvu.....to je nocna mora sviju koji se priblizavaju penziji.
Imas mogucnosti da obezbjedis neku vecu sumu,ali toliko kamenja spoticanja ima,da se pitas vrijedi li.
Ljudi se kurce,a penzija je skoro kao socijalna pomoc i dobra je ako ces s njom da zivis u domovini,pa zato se i vracaju,ne sto su poslije 70 godina zeljni rodne grude gdje svoj svoga vise ne poznaje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2019 10:27 pm

Astra ::
Imas krive informacije o penzijama u inostranstvu.....to je nocna mora sviju koji se priblizavaju penziji.
Imas mogucnosti da obezbjedis neku vecu sumu,ali toliko kamenja spoticanja ima,da se pitas vrijedi li.
Ljudi se kurce,a penzija je skoro kao socijalna pomoc i dobra je ako ces s njom da zivis u domovini,pa zato se i vracaju,ne sto su poslije 70 godina zeljni rodne grude gdje svoj svoga vise ne poznaje.
Švajcarski penzioni sistem se smatra jednim od najboljih ,u smislu indeksiranja na godišnjem nivou ,a pošto je niska stopa inflacije ,i privreda ,hvala na pitanju ,uvek dobra ,teško da je loše ?
Naravno da se ne može očekivati 6000 franaka penzije ,ali su druge usluge (poreski, zdravstveni i socijalni sistem,briga o starima ) na visokom nivou ,te nije presudna neka velika mesečna penzija za pristojan život.
I nemačke penzije nisu 6000 eu, nego 1500-2000 (ako ste imali prosečnu platu ) ali je i tamo nabrojano na visokom nivou ,pa je starost ipak -pristojna .
Konkretno -po godinama i stažu ,mogla bi biti u penziji ,no koliko znam -nisi ,dakle ,da tako kažemo -jedna plata na Astrologa i tebe .
I fali li ti šta ? Voziš dobar auto, imaš lep stan, lepo se oblačiš ,letuješ svake godine ,kad si bolesna ,kao pre koje godine ,sanatorijum mesec -dva ,ideš u spa ,kod frizera ,na bazen itd .
Kod vas postoje pouzdana "dodatni penzijski fondovi" ,pa dok radiš ,uplaćuješ ,tu su osiguranja ,koja naplatiš recimo svakih 5 godina ,itd .
Nebitno -kao što smo najbedniji sa platama ,tako smo najbedniji i sa penzijama ,ali nam niko nije kriv ,ko nas *ebe kad nismo otišli na vreme .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2019 10:48 pm

Jok Dany, imam jos 3 godine do penzije, ako ostane ovako, a aktuelno je trazenje 65 za zene.
Astrolog ima relativno dobru platu, moja zarada je za ferije, zivimo prilicno skromno, buduci da sve prijatelje koje imam, a iz Srbije su, imaju auto, idu na more i skoluju djecu na fakultetima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2019 11:05 pm

Astra ::
Jok Dany, imam jos 3 godine do penzije, ako ostane ovako, a aktuelno je trazenje 65 za zene.
Astrolog ima relativno dobru platu, moja zarada je za ferije, zivimo prilicno skromno, buduci da sve prijatelje koje imam, a iz Srbije su, imaju auto, idu na more i skoluju djecu na fakultetima.
Jes *vala ..."skromno" voziš "Jaguara" ,a dao Bog "ferije" ti potraju ,i nisi "paradajz" turista ,nego k*o gospođa . zubic
I imaćeš 5 mojih penzija za koje, po ovom fašističkom zakonu ja treba da radim 43 godine.
Jeste ,svi imamo (neki) auto ,možemo na more (Grčka ) i školujemo decu -sve to kreditima i "odvajanjem od usta "(govorim o prosečnim ljudima ) Prosečna plata u Srbiji (penzija nikako) je možda dovoljna za starački dom ,te se to kompenzuje nekretninom . Daš kuću i penziju ,pa "uživaj" u "staračkom" (koji je kvaliteta "sirotinjskog" ,po vašim standardima )
Ali ,da ponovim -niko nam nije kriv ,mogli smo,i trebali uraditi isto što i vi koji ste odavno u "dijaspori" .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2019 2:07 am

To je do standarda, ni moja i Gogina penzija ne mogu pokrit staracki ni za jedno.....kolko para tolko i muzike.E to je ta caka, odvajao si za veci penzioni fong i onda ti ne moze bit za dom, prodaj kucu, svako ima pravo na dodatk na minimalnu penziju, ali prvo prodaj sta si stekao do penzije, pa kad to potrosis, e onda ti drzava daje, ne znam za druge zemlje, ali Svica je katastrofa sa penzijama.Primjera znam masu, gdje , ako si na bolovanju dugo pred penziju, sto je realno, stave zabranu placanja dodatnog osiguranja i kao da ga nisi nikad placao.....nije bas tako bajno.
Iste lazne vijesti kao sljedeca:
Svica moli gradjane da ne placaju porez jer ima previse para.
Istina je, odgodite placanje jer na taj iznos drzava ima negativnu kamtu, a tebi je platit taj porez kad tad.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPon Dec 02, 2019 11:23 am

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 77247459_952986478418530_7917079028224229376_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ohc=uAjTO0ZMi-YAQmkkASVDVD2J3zuIZ4jb5bBNi86n0x0UAvnznhFm2TZkw&_nc_ht=scontent.fiev1-1

...ili mora u Nemačku ,da služi svoje vršnjake .
Srpska stvarnost.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Feb 14, 2020 8:35 pm

Poslanici u penziju sa 15 godina staža !

Sa 55 godina života, 15 godina staža i tri mandata u Skupštini Srbije narodni poslanici će moći da idu u penziju. To će im omogućiti - prvi zakon u Narodnoj skupštini. Poslanička penzija iznosiće - 84.000 dinara, i primanja otpremnine. ...DOKLE ĆE OVI HALAPLjIVI PARAZITI DRUŠTVA DA SAMI SEBI KROJE NAJKOMFORNIJE POGODNOSTI NA GRBAČI NARODA ?
....
Nije dosta što su se nakrali i za unuke -sad ćemo da ih doživotno izdržavamo ?
Ma ,mi smo nula od naroda . NULA .

A pročitajte i ovaj tekst -pa uporedite sa gornjim :

CEO ŽIVOT RADIŠ I NA KRAJU - PENZIJA 200 EVRA Izračunali smo koliko od svake plate državi dajete za penziono

Dakle -svakog meseca dajete državi ,samo za PIO osiguranje 25,5% . Četvrtinu prihoda ? 
A gde su porezi i druge otimačine ? 
Toliko ni sirotinja raja nije davala Turcima .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPon Apr 13, 2020 11:32 am

Ona babetina iz (mislim) MMF je pre ove korone rekla da "je broj starih veliki ,a to je teret za ekonomiju ,pa se brzo mora nešto učiniti "
Obzirom da statistike pokazuju da je najveći broj umrlih iz populacije muškaraca od 50-65 godina ,biće da se nešto tu i "čini " ? Znači, tima nema potrebe isplatiti penziju, kamoli godinama . U tim godinama su deca punoletna ,a supruge obično zaposlene ,te imaju svoju penziju .
Ovi stariji su ionako pri kraju života ,te će tu "olakšanje" doći prirodnim putem za par godina .
Dakle, biće da je kolega ortodont bio u pravu onim svojim predviđanjem ,kada je otišao u penziju ,da "nije bitno ni kolika je ,niti kada ste otišli ,bitno je koliko ćete je uživati "
.
On siromah nije ni 4 godine ,umro je u 70 -toj, predhodno potpuno zdrav .Statistike nadalje kažu (u mojoj firmi ) da naši penzioneri jako brzo umru ,ili se teško razbole,pa umru takođe relativno brzo.
Tako da ono što smo priželjkivali kao "spas" ,ispada da je najava životnog fajronta onima koji dočekaju ili se bar približe.










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Avg 07, 2020 10:49 am

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Viber_18










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Avg 07, 2020 5:35 pm

Neznam sta da kazem. Doziveh penziju, invalidsku -kazu treba biti zadovoljan i time sto je dozivis, tj.docekas. I sta docekas na kraju svog bitisanja - ocajna primanja, nemogucnost banjskog lecenja, nekih sitnih putovanja i malih radosti zivota koje bi svi mi trebali i voleli u ovim godinama. Ne znam.. u Srbiji je penzija poslednja stanica za metro.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Avg 07, 2020 8:49 pm

Samouka ::
Neznam sta da kazem. Doziveh penziju, invalidsku -kazu treba biti zadovoljan i time sto je dozivis, tj.docekas. I sta docekas na kraju svog bitisanja - ocajna primanja, nemogucnost banjskog lecenja, nekih sitnih putovanja i malih radosti zivota koje bi svi mi trebali i voleli u ovim godinama. Ne znam.. u Srbiji je penzija poslednja stanica za metro.
Dobiti "invalidsku" u Srbiji je misaona imenica .Da ne pričam o onom fašističkom zakonu ,kakvog nema nigde u svetu ("penali " )
Meni je ovo 39 ta "staža" ,i namera mi je (ako ne riknem pre ) da doteram do 40 .
A onda se penzionišem ,taman me sveli sa primanjima na "socijalni  slučaj " .
Prestar sam za tolika sranja ,dosta je bilo .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Avg 08, 2020 8:25 am

Danubius ::
Samouka ::
Neznam sta da kazem. Doziveh penziju, invalidsku -kazu treba biti zadovoljan i time sto je dozivis, tj.docekas. I sta docekas na kraju svog bitisanja - ocajna primanja, nemogucnost banjskog lecenja, nekih sitnih putovanja i malih radosti zivota koje bi svi mi trebali i voleli u ovim godinama. Ne znam.. u Srbiji je penzija poslednja stanica za metro.
Dobiti "invalidsku" u Srbiji je misaona imenica .Da ne pričam o onom fašističkom zakonu ,kakvog nema nigde u svetu ("penali " )
Meni je ovo 39 ta "staža" ,i namera mi je (ako ne riknem pre ) da doteram do 40 .
A onda se penzionišem ,taman me sveli sa primanjima na "socijalni  slučaj " .
Prestar sam za tolika sranja ,dosta je bilo .



Vidi, bez ikakve veze iz prve sam je dobila. Valjda su uracunali onaj kancer pre 3o godina, pa operisanu kicmu i vestacki kuk. Ja sam bila sokirana kad mi je stiglo resenje odmah posle prvog izlazenja na komisiju. Iskreno, vise bih volela da me te bolestine nisu stisle pa neka radim jos do smrti nego sto sam sve ovo prezivela.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Nov 04, 2020 3:02 pm

Podneti papiri , čeka se odluka ''suda'' pa odoh u Vučićeve '' pionire'' smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyUto Feb 01, 2022 9:36 am

MAJKINA PRIČA



Nekada je volela Bijelo Dugme, Čorbu, celu YU rok scenu,
Sada gleda Turske serije i Farmu.
Nekada je izlazila, volela život, ljude,
Sada se ne seća kada je poslednji put izašla.
Nekada je to bila sasvim pristojna devojka,
Sada je žena i deluje poprilično zanemareno,
Da ne kažem zapušteno.
Šta se desilo?
Zašto se okovala u kuću?
Nekada nije mogla da se zaustavi.
Svaka žena je bila njena drugarica,
Svaki muškarac njen drug.
Sada ne podnosi nijedne, ni druge.
Ona, u stvari, sebe više ne podnosi!
Nije zadovoljna kako izgleda.
Nema posla,
Nema para,
Poznata priča.
Nakon sigurnog posla u SFRJ-u,
Radila je kao kuvarica,
Radila je kao čistačica,
Ni sama više ne zna šta je sve radila.
Zna samo da ništa nije zaradila.
Premlada za penziju,
Prestara za život.
Premlada za kraj,
Prestara za novi početak.
Samo se vrti u krug.
Ni tamo ni ovamo.
Više ne veruje u demokratiju kojom su je zaveli,
U Boga veruje površno.
O nekom boljem životu više ni ne razmišlja.
Za koga, u stvari, živi ta žena?
“Za svog sina”, kaže mi.
“On mi je jedini preostao.”
To je priča moje majke.
A to je, nažalost, priča većine srpskih majki,
A bojim se i žena.
Napuštenih,
Zaboravljenih,
Prepuštenih sebi…
Koje se nikada nisu laktale,
Grabile za sebe,
Nego poštovale propisano,
Državu, zakone, vladajući moral…
Ne, nije to stvar samo krize srednjih godina!
To je stvar krize duha u kome živimo,
Koji zatvara ljude u sebe,
I uz usamljenost budi najtragičnije u čoveku.
Zatvor, u navodnoj slobodi,
Gde sve možeš, samo ne možeš da budeš srećan


Stefan Simić

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 272875862_463562585221826_5442594443527919787_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=XtcHgwS5_FIAX_PWEab&_nc_ht=scontent.fhrk1-1

-----
Upravo je tako -odlično je primetio Stefan.










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Feb 02, 2022 2:14 am

E danas sam uzela formulare za penziju, sta me sve pitaju, nema sanse da im nadjem te dokumente....cuj kolika mi plata bila u Banja luci, gdje mi radi bivsi muz, uz podatke o boravku......boce tu puno ?????????????
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Feb 02, 2022 8:47 pm

Astra ::
E danas sam uzela formulare za penziju, sta me sve pitaju, nema sanse da im nadjem te dokumente....cuj kolika mi plata bila u Banja luci, gdje mi radi bivsi muz, uz podatke o boravku......boce tu puno ?????????????
Ja imam da rintam do 01 03 2023 .
Onda ispunjavam 40 godina staža i 62 života -što se po fašističkom zakonu gleda kao "prevremena"
Od te bede od penzije ,po tom osnovu (premlad ) skinu još 20% ?
*leba da sam gladan ...dosta je bilo .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Feb 16, 2022 2:24 pm

NA MEDICINI RADA:
- Ime i prezime?
- Mića Petrović.
- Koliko godina imate?
- 67 za dva meseca.
- Pa što ste došli kod nas?
- Poslali me iz firme, treba da uradim sistematski pregled ,a ne mogu još u penziju dva meseca...pa moram.
- Dobro, obavimo to na brzinu .Čujete li dobro?
- Ne čujem vas.
- Čujete li inače dobro!?
- Ah to. Na jedno uvo slabo,a na drugo gotovo ništa.
- Dobro, napisaćemo da je sluh u granicama normale. Stavite si ove slušalice ,ja ću vam puštati zvukove,a vi dignite ruku kad nešto čujete, može?
- Može.
- Čoveče,pa zar ništa niste čuli,sedam puta sam vam puštao zvuk!?
- Molim?
- Čujete li uopšte u glavi kakve zvukove!?
- Ne, samo glasove.
- Kakve glasove!?
- Ponekad čujem glasove.
- Kada ?
- Uglavnom kada ne popijem lekove.
- Kakve lekove?
- Od kojih ne čujem glasove.
- A ti Isusa! A da li vidite dobro?
- Koga da li vidim?
- Kakav vam je vid?
- Kako-tako.S naočarima vidim bolje.
- A gde su vam sada naočare?
- Negde sam ih izgubio.
- Pa što ih niste tražili?
- Tražio sam ih, ali bez njih slabije vidim,pa ih nisam mogao naći.
- Čitajte ova slova u ovom osvetljenom staklu.
- Kakva slova, ja tu ne vidim nikakva slova,vidim samo ovu žutu mačku koja drži kašiku u ustima.
- Gledajte u ovo staklo,a ne kroz prozor! I to što napolju vidite nije mačka sa kašikom nego bager!
- Ovde ne vidim ništa.
- Dobro, napisatću vam da vam je vid u granicama normale. Rešite sada ovaj psiho test.
- Evo izvolite.
- Šta je ovo pobogu!? Šta ste ovo ovde uradili? Vidite šta piše ispod slike?
- Da.
- Piše: precrtaj ono što se ne uklapa.
- Da.
- Na slikama su mačka,pas,krava i ventilator i vi ste precrtali mačku!
- Da.
- Zašto pobogu?
- Pa zato jer se ne uklapa..
- Kako se mačka tu ne uklapa!?
- Pa lepo. Pas i krava su doneli ventilator da se ohlade,a mačka ih smeta..
- Kakve sve lekove vi pijete?
- Imam svakakvih..
- Kakve najčešće pijete?
- Obično žute,zelene i plave.
- Pijete tablete prema bojama?
- Uglavnom da, jer često izgubim naočare pa ne vidim pročitati natpise na kutijama.
- Oh Bože! Dajte da vam krv izvadim.A šta vam je to na ruci?
- Narukvica.
- Kakva ?
- S imenom,prezimenom i adresom.
- Šta će vam to?
- Ponekad zaboravim kako se zovem i gde stanujem, pa da me onda znaju kući vratiti.
- Oooo bože! A za šta vi uopšte obavljate pregled?
- Za vozača.
- Kakvog vozača!!??
- Vozača autobusa.
- Vi vozite autobus!????
- Da. Gradski.
- Čekaj malo..Da niste vi onaj koji je prošli mesec odvezao autobus pun putnika na gradsku deponiju i tamo ih isterao napolje?
- Taj sam.
- Pa zašto ste to uradili?
- Nisam bio sto posto siguran vozim li za gradske autobuse ili za gradsku čistoću jer ujutro nisam popio sve tablete.
- Pa koja budala vas tera da još vozite autobus pun ljudi????
- Teraju me ministri i premijer svojim zakonom da radim do 67. godine.A zašto mislite da su oni budale?
- Vi mislite da nisu?
- Mislim da nisu.
- Na osnovu čega to mislite?
- Oni i njihova deca se ne voze javnim prevozom...PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 1f923PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 1f923PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 1f923


Autor nepoznat










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Mar 23, 2022 5:59 pm

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 276124566_1303452273466516_1913009739684240049_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=K2QD9zOQq_wAX-xfYou&_nc_oc=AQk-J0e0tWpCoOZmCDjfMoqZ6_kAZwvkFnN-7ux94s3GFgXO6ZyZxEZuw52AgFBflBQ&_nc_ht=scontent.frix7-1

...a to je upravo ono što ne znamo .Suviše sam puta bio svedok istinitosti ove činjenice ,tako da ...ko god može ,u penziju što pre .
Bar da neki deo života (ma koliko mali)proživi "slobodno" (u makar kakvim "bednim" materijalnim okolnostima )
Sloboda nema cenu .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Mar 30, 2022 10:06 pm

Upravo sam se raspitao .
Moja "penzija" će da bude manje od polovine "plate" ,tačnije -manje od "minimalca" ?
Pošto ću imati "samo" 62 i po godine ,sa 40 godina "staža" .
"Premlad" -pa dolazim pod udar "zakona" .
*leba da sam željan -ne da idem u penziju ,nego ni ne razmilšjam o drugim opcijama -
Dosta je bilo .
Naravno .ako doživim .Jer mnogi od nas -nisu .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Mar 30, 2022 10:32 pm

Vidis li ti Dany u zivotu bilo sta svijetlo, tacno te je muka citati.....unesi malo boooje u zivot, nije sve samo crno.
Sta ces da radis kad odes uu penziju......da lezis i buljis u neki ekran?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Mar 30, 2022 10:39 pm

Danubius ::
Upravo sam se raspitao .
Moja "penzija" će da bude manje od polovine "plate" ,tačnije -manje od "minimalca" ?
Pošto ću imati "samo" 62 i po godine ,sa 40 godina "staža" .
"Premlad" -pa dolazim pod udar "zakona" .
*leba da sam željan -ne da idem u penziju ,nego ni  ne razmilšjam o drugim opcijama -
Dosta je bilo .
Naravno .ako doživim .Jer mnogi od nas -nisu .

Još kad bi te ko upitao hoćeš li u penziju, pa da nešto pričamo...
Ideš brale, bez da te iko išta pita dm2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyČet Mar 31, 2022 12:11 am

Astra ::
Vidis li ti Dany u zivotu bilo sta svijetlo, tacno te je muka citati.....unesi malo boooje u zivot, nije sve samo crno.
Sta ces da radis kad odes uu penziju......da lezis i buljis u neki ekran?

Ne razumeš -jer si već mnogo godina u "penziji" .
Ne razumeš  kako je svaki dan  ustajati,rintati ,i prilagođavati se malim(mladim)govnarima  koji ne znaju gde su "šuplji" ,a umislili da  poznaju "struku" ? Iako su oni uradili par desetina "radova" -a ja par hiljada ?
Šta ću da radim ? Da pročitam sve što nisam. Da pecam-što godinama nisam .Imam ogromnu baštu (1/4 " jutra" ) možda se tome posvetim kao moj stari,kad se "penzionisao" ?
Možda pogledam sve filmove i serije -što nisam ?
Tako da,...jedva čekam -deli me 7-9 meseci .
Biće "bedna" -ali zabole me.
Biću "slobodan" .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyČet Mar 31, 2022 12:26 am

Ti tako kukas kako je nastao ovaj forum.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyČet Mar 31, 2022 12:31 am

Astra ::
Ti tako kukas kako je nastao ovaj forum.
? Sad te zaista ne razumem ?
Forum je "nastao" 2007 Sada je 2022 ?
Ne razumem,šta želiš reći ? Pojasni ?










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyČet Mar 31, 2022 1:07 am

Od poceka znam da mris taj posao i nerado ides na njeeegaa...to sam rekla, ne prihvataas godinama da jedino tako mozes zaradit penziju jer nisi n kuhar, ni zidar.....i neces da vidis bas nista pozzitivno, a zznam da radis sa divnim osobama i mozes bar u tom smislu imat neke pozitive.
Ja sam i radila, 200%, znam kako je nisam mogla biati kao sad da radim 20%.....i raim posao za koji se nisam skolovaala, tako da te razumijem, ali daj nesto lijepo unesi u sve to, majka mu stara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Jun 29, 2022 4:04 pm

Od 1.2.2023.Astra je u penziji.......samo da znate.🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Jun 29, 2022 11:36 pm

Astra ::
Od poceka znam da mris taj posao i nerado ides na njeeegaa...to sam rekla, ne prihvataas godinama da jedino tako mozes zaradit penziju jer nisi n kuhar, ni zidar.....i neces da vidis bas nista pozzitivno, a zznam da radis sa divnim osobama i mozes bar u tom smislu imat neke pozitive.
Ja sam i radila, 200%, znam kako je nisam mogla biati kao sad da radim 20%.....i raim posao za koji se nisam skolovaala, tako da te razumijem, ali daj nesto lijepo unesi u sve to, majka mu stara.

Astra ::
Od 1.2.2023.Astra je u penziji.......samo da znate.🤣


01.03 .2023 .mi je 40 godina staža .
Imam još ceo godišnji (38 dana ...od kojih se "može koristiti" 35 ) i imam mesec dana "učešće u ratu "1999 .(navodno se to "priznaje" ,4,5 meseci 1991 se ne "priznaje ? Jer Srbija nije bila "u ratu" ?)
To bi značilo ,još 6 meseci "mučenja"
Znači...mesec dana posle tebe -i za mene (konačno) sloboda . šizz










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Jun 29, 2022 11:43 pm

Znaci, zajedno slavimo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Jul 15, 2022 1:10 am

Kaže juče Šizoje -minimalac 40 000 .
Penzija za 40 godina rada (medicinara ) iznosi nešto preko 30 000 .
Ako niste otišli u "prevremenu " (recimo kao ja što ću ići -sa 62,5 godina i 40 "staža" )
Doživotno "skidanje" (što nema ni u jednoj zemlji na svetu ) može da iznosi do 20 % (na tu bedu ?)
Logično pitanje -a što smo onda radili "ceo staž" -kada je "minimalac " viši za skoro 10 000 ?
Minimalac se odnosi na osobe "bez škole"
Što smo onda mi išli u "elitne škole" -gde se samo najbolji đaci mogli upisati ?
Pa na "edukacije" ,specijalizacije ?
Totalna stupidnost -ali ,to je Srbija .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySub Jul 16, 2022 2:49 pm

Danubius ::
U svetu :
Odeš u penziju ,putuješ po svetu ,trošiš uštekane novce ,a kada godine i bolesti učine svoje ,smestiš se u kakav starački dom (koji je pre hotel sa punom stručnom negom)

U Srbiji :

Odeš u penziju ,deca i unuci ti je otimaju svakog meseca ,a ti sediš na klupi u parku i gledaš u daljinu .
Nemaš para za bilo kakav "starački" ,nemaš za lekove ,niko te ne "gleda" ,pa  jedva čekaš da umreš .
Nazalost u Srbiji bar 70% penzionera sedi i gleda u daljinu, jer su i deca bezposla  a unucima treba..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyUto Jan 31, 2023 4:56 pm

Francuzi priređuju masovne demonstracije (uz vođstvo sindikata ) jer vlada namerava da podigne starosnu "granicu" sa 62 na 64 godine ?
Naravno da ,kao i u svakoj normalnoj zemlji -možete otići u "prevremenu" penziju (sa nekim ne velikim "odbitkom" ) sa tim da punu penziju dobijate kada "navršite godine" .
U Srbiji je "granica" 65 god za muškarce ,plaćaju se "doživotni penali " ako idete u "prevremenu " -0,37 % po mesecu godina koje vam "nedostaju" .
U mom slučaju -ja sam "premlad " sa 62,5god, 40 staža -i "odbitak" će biti 8-10 % od "bede" koju ćemo dobiti (jer je formula kojom se izračunava totalni idiotluk )
Još gore je ženama .
Moje koleginice koje sada imaju 40 godina i 20 "staža" će doći do toga da će morati da rade 40 +godina ,i da će se "izjednačiti " za 10 godina sa "muških 65 "?
Koleginice koje su 1964 ,i sada imaju recimo 38 god staža -moraju da rade još 5 godina -do "prevremene" ?
A već se naveliko priča da ćemo se morati "izravnati" sa recimo Nemačkom -gde granica ide na 67 godina ?
Nekad mi drago što sam "najstariji" u službi .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Feb 24, 2023 9:13 pm

https://www.facebook.com/reel/732340121580375?s=yWDuG2&fs=e
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Feb 24, 2023 11:15 pm

Astra ::
https://www.facebook.com/reel/732340121580375?s=yWDuG2&fs=e
Zravstveni radnici ,prosvetari .,radnici sa aerodroma štrajkuju .Traže povećanje plate od 5,4%
Nemačka .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Feb 24, 2023 11:29 pm

Danubius ::
Astra ::
https://www.facebook.com/reel/732340121580375?s=yWDuG2&fs=e
Zravstveni radnici ,prosvetari .,radnici sa aerodroma štrajkuju .Traže povećanje plate od 5,4%
Nemačka .

Ovo je istina za penzije, cijeli radni vijek nemas vremena za porodicu, zivis za mjesec ferija i onda dobijes penziju nekih 700 ili 800 eura, samo da te ucine ovisnim o drzavi.....svakome namiruje ali ispzni uslove, a uslovi su da si socijalno ugrozen i ne posjedujes nista.
Tako jevi u Svici.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptyPet Feb 24, 2023 11:39 pm

Astra ::


Ovo je istina za penzije, cijeli radni vijek nemas vremena za porodicu, zivis za mjesec ferija i onda dobijes penziju nekih 700 ili 800 eura, samo da te ucine ovisnim o drzavi.....svakome namiruje ali ispzni uslove, a uslovi su da si socijalno ugrozen i ne posjedujes nista.
Tako jevi u Svici.
U Srbiji  je 10 x gore.Doživotno te kažnjavaju .Ako si se usudio ići u penziju -puni radni staž(40 godina) a nemaš 65 života ?
0,37% po mesecu.Doživotno. Čist fašizam .
Ali....SLOBODA nema cenu.










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 EmptySre Jun 14, 2023 9:12 am

Naravno da penzija znači da si star .Ali.....




Đoletov refren sve kaže ....
"Okićen perom sokola -slušam taj tam -tam OTPORA "
Kada više nemaš šta da izgubiš -onda se boriš za ispravne stvari .










PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» U vinu (alkoholu ) je spas ?!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: POSAO /KARIJERA-
Skoči na: