DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BRAK ZBOG PAPIRA ?

Ići dole 
+17
Diplomirani Duduk
brdjanin
Astra
MadamX
Kica/Praja
bosankaa
debilko
Zana
AstrinaKomsinica
brunolino
montoya
Kijara-brm
Muvator
sonia
Crna_ovca
doctorr67
Danubius
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPet Maj 15, 2009 4:01 pm

First topic message reminder :

Da li bi pristali na fiktivno venčanje , da bi dobili boravišnu, radnu dozvolu , državljanstvo ?

Ova tema važi za sve - oni koji su u dijaspori , potpitanje-da li bi to učinili za neku sumu novca ?
Šta mislite o ovom sve uobičajenijem postupku ?










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Jun 23, 2016 11:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2016 8:11 pm

justicija ::



To jeste normalno kada su normalne okolnosti u pitanju, ali ja bih rekla da tu baš i nisu.
Prije par mjeseci dođe koleginica uplakana da zamoli da se ročište za razvod braka pomjeri sa termina iz maja na termin u martu jer joj se sin razvodi sa snajom. On je već u Austriji i u martu će biti u BiH pa da se to ubrza jer je našao i za sebe i za ženu osobe sa kojima se mogu vjenčati radi papira. Htjeli bi da što prije idu oboje u Austriju i naravno da povedu i djecu da su bliže jedni drugima. Oboje završili fakultete, nemaju posla, jednostavno nisu našli drugog izlaza. Tješim koleginicu da će sve biti uredu, da se ne sekira, dobra su to djeca, čestita, vrijedna, poštena...a iskreno, ne znam šta da mislim. S jedne strane nužda ih tjera, s druge....

Astra ::



Slazem se u potpunosti....pa kome ganja papire i lovu nego zbog djece svoje koju je potisnula u drugi plan....i treba da trpi,za bolje i nije.
Koliko god navijao za "naše " i možda sutra i ja ili moje dete bili u takvoj situaciji ,da se ne lažemo -to je krivično delo,i nikako drugačije se ne može tretirati . Dolaziš u jednu zemlju -i odmah joj kršiš zakone ,ideš na prevaru ? 
Ne znam kako se tretira tamo ,ali bi trebalo da takav dobije izgon bez prava boravka u zemlji ,a osoba koja je "pomagala" u izvršenju krivičnog dela -debelo novčano . 
Stavimo se u poziciju tih zemalja ? Pa ne može se cela planeta preseliti u Nemačku ,Austriju ili EU ? Nije dosta migranta ,azilanata , ilegalaca , sad i ovi "bračni" ? I svi traže svoja "prava" i pare ,po kom osnovu ? 
Da ne kažem da mnogi od tih "dobročinitelja" uzimaju pare ,svesno kriju nekoga iza koga stoje krivična dela u svojoj ili drugim zemljama ,pa "brakom" i promenom prezimena izbegava zakonske sankcije ,ili "uslugu" naplaćuju u "naturi" ,jer se radi o marginalcima koji onu žensku stvar nikada ne bi videli da nemaju državljanstvo određene zemlje i mogu da naprave "papire" nekoj mladoj i lepoj sirotici ,koja na to pristane . 
Dakle ,verovatno bi i ja "učinio" da sam u toj mogućnosti ,ali ,i pored "humanog aspekta" ,to je krivično delo u razmerama koje polako ugrožavaju stabilnost i ekonomiju svoje vlastite zemlje . Uopšte nisam siguran koliko je to ispravno i pošteno .Ako sam kršiš zakon -kako da očekuješ da te on štiti ,kada si ti u pitanju ,kao osoba koja nije rođena u toj zemlji i ima državljanstvo ,ali si ipak "auslender" ,zar ne ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2016 8:33 pm

Sefe, sigurna sam da svako ko razmislja k'o ti nikad nije pomislio i nece pomisliti da ode iz svoje zemlje.

Da li si se nekad zapitao kako sav taj narod sto odlazi uspije da rijesi svoj status u bilo kojoj drzavi?
U At jeste bilo najlakse dobiti papire ili na osnovu vjencanja ili usvajanja.

Cak i prije 25 godina kada  je bilo moguce dobiti dozvolu za boravak, ali tesko i za rad, te su se ljudi i tada odlucivali na to. ..samo sto se krilo, pa se pricalo te sezonski papiri i sl.

Da me ne shvatite pogresno. ..daleko od toga da su svi tako rijesili status u drugoj zemlji, ali ima ih vise nego sto mislite.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2016 10:30 pm

bosankaa ::
Sefe, sigurna sam da svako ko razmislja k'o ti nikad nije pomislio i nece pomisliti da ode iz svoje zemlje.

Da li si se nekad zapitao kako sav taj narod sto odlazi uspije da rijesi svoj status u bilo kojoj drzavi?
U At jeste bilo najlakse dobiti papire ili na osnovu vjencanja ili usvajanja.

Cak i prije 25 godina kada  je bilo moguce dobiti dozvolu za boravak, ali tesko i za rad, te su se ljudi i tada odlucivali na to. ..samo sto se krilo, pa se pricalo te sezonski papiri i sl.

Da me ne shvatite pogresno. ..daleko od toga da su svi tako rijesili status u drugoj zemlji, ali ima ih vise nego sto mislite.

Pa ja i ne znam kako bi legalno imali radne dozvole od npr. 95-e do 2013-e recimo. Ne znam baš tačno, ali eto nek bude taj period. Ne kažem da su svi brakovi radi papira, ali barem 80% njih jeste, s tim što neki i ostanu u braku jer je partner "dobra prilika", a a ovi drugi imaju čisto poslovni odnos.
Vjerujte mi znam šta pričam. Opština Lopare ima 16500 stanovnika, od toga ih je 3000 samo u Švajcarskoj, plus ostale zapadne zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2016 10:41 pm

Meni uopste nije zao tih zena sto se udale zbog papira pa sada prozivljavaju pakao.Sta su trazile to su i dobile zasto se nisu dobro raspitale o svemu ,nije to tako naivno i lako kako nekom izgleda. :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2016 10:55 pm

AT je izgleda najblaza i najmanje zahtjevna,pa pola Bosanaca se razvodi i zeni(udaje) tamo za papire.Znam slucaj gdje se sklopio brak za papire,ona ostala trudna sa svojim momkom,s kojim je bila u vezi ali dijete se upisuje bracnom partneru,pa sad jaran nek se razvodi i placa alimentaciju...a koliko ih namjerno napravi dijete ili zatrudni...mac je to sa dvije ostrice.Moja sestra je "slobodna" ali nikad se ne bi usudila da proda papire na taj nacin,a redovno ima ponude koje se krecu oko 30 000 eura.Ovdje je zakon takav,kad god da se razvedu,ko je dao papire moze ih traziti nazad....jos jedna haka u sistemu za koju se ne raspitaju na vrijeme.Na kraju ne tako bas veliki broj i uspije na taj nacin doci do statusa u CH.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2016 11:25 pm

bosankaa ::


Da li si se nekad zapitao kako sav taj narod sto odlazi uspije da rijesi svoj status u bilo kojoj drzavi?


Legalno . Na hiljade i desetine hiljada ljudi su otišli 70 tih na "privremeni rad" .Postojala je potreba za radnom snagom ,mnogi su otišli i ostali zauvek ,zasnovali porodice ili doveli svoje .
Na hiljade su otišli kao izbeglice ,prognani ,azilanti -i to je bilo legalno . 
Na hiljade odlaze i danas -samo što su aspiracije danas veće ,svi bi za "stalno" .
Ali odlaze legalno -preko naših ministarstava ,preko firmi ,oni im srede radnu i dozvolu boravka . 
Pošto je pretpostavka da se radi o mladim i radno sposobnim ljudima ,dobar deo zna jezik i visoko je obrazovan ,nije uopšte čudo ako se jedan deo tih ljudi tamo oženi ili uda ,svejedno da li za "stranca" ili "našeg /našu" koji su duže tamo ,pa imaju državljanstvo .
I to je legalno . 
Ne možemo se svi preseliti u te države ,te meni nije uopšte jasno kako te države uopšte trpe toliku navalu ljudi ? 

Znaš da u mom gradu čitave porodice Roma praktično žive u Nemačkoj ili Austriji ,hladno ne radeći ništa (ili radeći nešto na crno ,još češće švercujući koješta ovamo ) na socijalnoj pomoći koja je skoro duplo viša nego prosečna plata ovde ? 
Pa lepo tamo jedno po jedno ,odvedu celu porodicu -nekvalifikovani ,ne znaju jezik ,često nisu ni dovoljno "socijalizovani "? 

Kako taj narod "rešava status "ne znam ,ali da sam ja ta država ,sigurno bih zaštitio svoje građane ,svejedno odakle su nekada došli ,ako su legalno došli i legalno borave , u svakom smislu .
Svaka država ima zakone ,a razvijene su bazirane na vladavini prava ,tj ,poštovanja tih zakona . 
Svakako ne bih dozvolio da se zakon izvrgava ruglu "ženidbama i udadbama" zbog papira ,jer je to samo stepenicu niže od trgovine ljudima,ako razmišljamo realno ,a ne kako nama paše ili bi odgovaralo . 
Narod koji je normalan ide legalnim putem u neku drugu državu ,legalnim putnim ispravama ,i poštuje ondašnje zakone i način života ,nauči jezik ,čak i kada mu je teško ,trudi se da se uklopi -kao što ste svi ,koji ste u inostranstvu većinom i uradili ,zar ne ? 

Ne vidim nikakvo opravdanje za aplaudiranje kršenju zakona bilo gde na samom startu boravka tamo ,kada postoje i legalni načini .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPet Jul 15, 2016 11:52 am

Svako se snalazi kako zna i ume. To je vid inteligncije.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPet Sep 30, 2016 10:51 pm

Kad neko prelomi...riješi otići ...pokušaće sve da uspije u toj namjeri.
Nemojmo se zamlaćivati tim da se olako dobijaju papiri u bilo kojoj zemlji...Jako mali broj je srećkovića(među kojima sam i ja) da dobiju dozvolu boravka i tada, odmah i radnu dozvolu...
A krenuli smo težim putem...da se muž vjenča...pa mi za njim...
Da ne dužim... ne bi vjenčanja...ali bilo je od traženja azila pa do......
U međuvremenu, ja na osnovu roditelja dobijam papire...... on odbijenicu za azil... zabranu...
Ja se "sredih" mogu reći vrlo brzo...Njegova borba trajala je punih 12 godina...
Firma koja mu garantuje posao + spajanje porodice...

Nego, nisam mislila o tome...
Da se vratim na početak...ako je neko riješio otići...otići će pa makar ga koštalo i braka...zbog papira jel*te...
Poštenije mi je igrati otvoreno nego se poigrati sa nekim...glumiti ljubav... sve do mogućnosti produžetka vize bez bračnog partnera...
Tačno sam znala da će se to desiti... ona tek se razvela...dvoje djece...upoznaju se preko interneta...on koliko odmah dolazi iz Srbije...vjenčanje... stan, viza, posao... sve sjajno i bajno do produžetka vize...
Spakovao se i otišao... kreće ispočetka... sa vizom naravno...
Već vidim da mu dolazi i djevojka/žena iz Srbije koja je kao od skoro sa njim...
E za to već nemam opravdanja...poigrao se sa njom...djeca ponovo prolaze kroz fazu "odlaska" ..."ostavljanja" i sl.
A ona... čini mi se da utjehu traži u piću...nažalost...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPet Sep 30, 2016 10:56 pm

Vizna prostitucija.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPet Okt 14, 2016 9:08 pm

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 2s76ttt











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Maj 04, 2017 1:08 pm

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 18275010
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Maj 08, 2017 1:59 am

Kada su Kinezi dolazili masovno u Srbiju, kineskinje su plaćale za fiktivni brak da bi dobile papire. Mislim da se cena kretala oko 1000 eura - keš odmah, na ruke. Nije čak bilo obavezno ni da živite zajedno. Eto ... to je Srbija zid
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Feb 22, 2018 10:39 am

Black Wizard ::
Kada su Kinezi dolazili masovno u Srbiju, kineskinje su plaćale za fiktivni brak da bi dobile papire. Mislim da se cena kretala oko 1000 eura - keš odmah, na ruke. Nije čak bilo obavezno ni da živite zajedno. Eto ... to je Srbija zid
Od tada je prošlo puno vremena ,i stvari su se promenile u obrnutom pravcu . Ovo je sada ,Srbija . 

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 27973510










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Feb 22, 2018 1:48 pm

Jos jedan slucaj braka zbog interesa:
Snajka zeli da se razvede od muza i vjenca se(na papiru samo) za njegovog oca,jer,deda ima penziju 2000e i nema ko da naslijedi.
Osudjujete li ovakav cin?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyČet Feb 22, 2018 4:44 pm

Astra ::
Jos jedan slucaj braka zbog interesa:
Snajka zeli da se razvede od muza i vjenca se(na papiru samo) za njegovog oca,jer,deda ima penziju 2000e i nema ko da naslijedi.
Osudjujete li ovakav cin?

normalno da osuđujem , neko rinta 40 god. krvnički a ona bi mufte da dobije penziju










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyUto Maj 01, 2018 12:19 pm

USO

Dobar dan.
Dobar dan. Kako ste?
Nikad bolje.
Kako familija?
Ma…onako.
Što onako?
Pa…odrek’o sam se sina, pa treba da šaljem papire za Beč.
Što na’pako?
Pa da on dobije papire tamo…
A što si morao da ga se odrekneš da bi dobio papire?
Treba da ga usvoji starac od drugog sina…
Čekaj…čekaj…Odrekao si se sina da bi ga usvojio…tast od drugog sina?
Pa da. Stariji sin mi odavno radi u Beč, pa treba i mlađi.
A stariji sin ti je oženjen u Beču?
Paa…sad nije.
Kako nije? Pa sad si rekao da mlađeg treba da usvoji njegov tast.
Pa jeste…Mislim, bio je on oženjen sa snajku…u stvari oni živu zajedno od kad se razvela od mlađeg…
Čekaj, bre…Kako…??? Pa za koga je ona u stvari udata?
Pa za starijeg.
Kako se onda mlađi razveo od nje?
Pa stariji se sa njom oženio u Beč.
Dobro. I?
I dobio dvoje dece s njom.
Pusti decu. Šta je dalje bilo?
Onda mlađi trebao da ide da radi u Beč. I onda se snajka razvede od starijeg i uda za mlađeg.
Zbog papira?
Zbog papira.
I, je li dobio papire?
Jeste.
Pa što si ti onda morao da ga se odrekneš ako ima papire?
Što se razveo.
A što se razveo?
Pa što je dobio dvoje dece.
Mlađi sin dobio dvoje dece sa snajkom sa kojom se venčao zbog papira?
Pa nije on, stariji…
Sad si rekao da je mlađi.
Nije mlađi, ‘de to, stariji, ali se vodu na mlađeg jer je u braku sa snajku…
Znači stariji sin ima dvoje dece iz svog braka i dvoje iz bratovog braka. Koja su kao njegova…
Ma jesu njegova.
Kako zna da su njegova ako je snajka živela sa mlađim?
Nije. Ona je živela sa starijim.
Kako, zar niko nije kontrolisao?
Jeste, ali pre bilo dovoljno da bude njena haljina i mobilni tu, posle ne može, morala i ona da spava kod mlađeg.
I mlađi kao nije napad’o?
Nije, očiju mi. Zato je stariji i tražio da se mlađi razvede od snajku…
Zato što mlađi nije napad’o?
Nije, nego što nije mog’o bez decu.
I mlađi se razvede od snajke?
Razvede se.
I snajka se vrati svom prvom mužu, odnosno starijem sinu?
Jeste.
Pa šta je onda problem?
Pa dobio bre da plaća alimentaciju za decu, a nema stalni pos’o…
Mlađi dobio da plaća alimentaciju za decu starijeg brata?
Jeste, zato što se vodu na njega. I on nije imao pos’o prijavljen i mor’o bi da se vrati.
I ti ga se onda odrekneš da bi mu ostali papiri?
Pa šta ću, moram. Sve to u sud ja završio i poslao da ga usvoji starac.
Snajkin otac?
Pa nije otac….očuh.
Čekaj, čekaj…Kako da ga usvoji snajkin očuh kad će onda ispasti da su brat i sestra dobili decu?
Pa nije…u stvari jeste po papiru, al’ nisu krvno srodstvo tako da može da prođe.
I očuh će da ga usvoji?
Jeste, i onda će da ima papire za stalno i njegovu penziju.
Kakvu sad penziju?
Tako ti je na zapad, otac mora da plaća izdržavanje. Očuh će da ga usvoji i da plaća njemu dok ne dobije stalan pos’o, a on će da plaća alimentaciju za ono dvoje dece starijem i onda može da dobije papire za stalno. A stariji će njemu da vrati pare…
Au bre, vi Cigani, pa Boga biste zajebali. Kako se tako lako odrekneš sina k’o da nije tvoj?
Jebi ga, zbog papira. Ali ja znam da je moj.
Kako znaš?
Pa rekla mi žena…

Razgovor se vodio 3.5.2013. u kinezi sali fizijatrije Opšte bolnice Šabac između fizioterapeuta Neše Petrovića i Use Aljića, pacijenta iz Šabačku ma’lu.

Izvor: Bunar Blog










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptySre Jul 18, 2018 5:53 pm

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 1557647_37349402-10217433517656798-5910058132406534144-n_ff


*oće da nađe ?
Nego šta će !










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptySre Jul 18, 2018 5:55 pm

Danubius ::
BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 1557647_37349402-10217433517656798-5910058132406534144-n_ff


*oće da nađe ?
Nego šta će !
Ima mladih  babojebaca za papire koliko oćeš.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyNed Sep 09, 2018 9:14 pm

Cene fiktivnih brakova sa državljanima EU su otišle u nebo.

Najskuplje su Švajcarska i Nemačka (tražena je i Austrija)  , a najpovoljnije Hrvatska i Mađarska (od 2-5000 EU)

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Xbok9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTldNN01EQV8vOTJhYTAxZDZjZTVjMzY2ZDI5M2FmNTlmOTI4MzEyMjkuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Ovaj biznis se razvio i kod nas -do sada je sklopljeno 900 "brakova "-uglavnom sa Kineskinjama i Sirijkama .
"Tarifa" je slična onome što naši građani daju za "papire EU" .
Biće da je vreme da nađem kakvu Kineskinju ,da malo finasijski "progledam" ? zubic










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyNed Sep 09, 2018 10:18 pm

Šuti bolan Dani. Zamisli dokopaš se sad nekih paretina, pa infarkt da dobiješ od šoka!
Lijepo ti čekaj penzijicu i čuvaj zdravlje zubic


p.s.
Jbg. lobiraj istopolne brakove u Srbiji, evo razvešću se ja od JD-a, a Vas dvojica se vjenčajte. Jel' dosta od mene? smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 12:16 am

U CH se papiri dobijeni brakom placaju oko 30.000Fr,za 18.000 nema sanse.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 3:20 am

Astra ::
U CH se papiri dobijeni brakom placaju oko 30.000Fr,za 18.000 nema sanse.

Da u Srbiji mogu da stavim sa strane 30.000 švajcaraca ne bi mi na pamet padao brak zbog papira. To bi značilo da i ovde živim kao mali Bog.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 6:09 am

Obicno ide, das 10 a onda kad dobijes papire, kao kredit otplacujes ostatak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 10:06 am

justicija ::


p.s.
Jbg. lobiraj istopolne brakove u Srbiji, evo razvešću se ja od JD-a, a Vas dvojica se vjenčajte. Jel' dosta od mene? smehsmeh
Trt Milojka .Pa ja zaboravih da sam od prošle srede "državljanin EU " ?
Dakle ,moja cena na "bračnom tržištu" se upravo duplirala ? Zgodne Kineskinje -samo napred,licitacija .
A i Džoni je državljanin EU .Dakle ,fiktivni razvod ,i eto love ,a ? zubic










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 2:32 pm

Molim administraciju da briše Danijev post.
Jedno je kad pustim muža da se s njim vjenča, a drugo je kad je u igri neko ko nije iz "familije" vrag
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 8:26 pm

justicija ::
Molim administraciju da briše Danijev post.
Jedno je kad pustim muža da se s njim vjenča, a drugo je kad je u igri neko ko nije iz "familije" vrag
Ja sam *ođe Administracija ,da ne kažem -Predsednik.  zubic  

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Z

Šta se buniš, rekoh "fiktivni" razvod . tongue 
Onaj što mi da 10 000 eura ,ne da mi je familija ,nego brat rođeni.  zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 8:51 pm

Izvini predsjedniče, ne prepoznah te smehsmeh
Mada, kad bolje razmislim, to i nije moj predsjednik. I koji bolan razvod?? Znaš šta je pos'o? Prvo da ja dobijem državljanstvo Orbanove države (e to da mi bude predsjednik), a onda brate idemo u biznis. Tako zgrćemo lovu za mjesto u staračkom domu ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 9:18 pm

justicija ::
Izvini predsjedniče, ne prepoznah te smehsmeh
Mada, kad bolje razmislim, to i nije moj predsjednik. I koji bolan razvod?? Znaš šta je pos'o? Prvo da ja dobijem državljanstvo Orbanove države (e to da mi bude predsjednik), a onda brate idemo u biznis. Tako zgrćemo lovu za mjesto u staračkom domu ludismeh
Ti Just imaš i šanse -em si mlada ,em mladolika ,em žensko
. Ja i JD smo popušili,"istek*o rok" .

EU staramajke mogu da biraju one između 25-30 ,a ako ih volja i po rasi(ko da nema koliko god hoće "žutih" , "dimljenih" i "uglješa" ,ako hoće egzotiku ) Mi smo ti zanimljivi jedino kakvoj Kineskinji , Albanki ili Moldavki (možda)










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 9:27 pm

Vid' ti njega! I ne hvali se da je postao drzavljanin EU?!
Sad cemo te olako ozenit' bolan!











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptyPon Sep 10, 2018 9:36 pm

Danubius ::
justicija ::
Izvini predsjedniče, ne prepoznah te smehsmeh
Mada, kad bolje razmislim, to i nije moj predsjednik. I koji bolan razvod?? Znaš šta je pos'o? Prvo da ja dobijem državljanstvo Orbanove države (e to da mi bude predsjednik), a onda brate idemo u biznis. Tako zgrćemo lovu za mjesto u staračkom domu ludismeh
Ti Just imaš i šanse -em si mlada ,em mladolika ,em žensko
. Ja i JD smo popušili,"istek*o rok" .

EU staramajke mogu da biraju one između 25-30 ,a ako ih volja i po rasi(ko da nema koliko god hoće "žutih" ,  "dimljenih" i "uglješa" ,ako hoće egzotiku ) Mi smo ti zanimljivi jedino kakvoj Kineskinji , Albanki ili Moldavki (možda)

Ja smiješna čovjeka, majko moja mila! smehsmeh
Pa gdje bolan mlada, 50 godinica! Zrela za remont zubic
Šta fali bratskoj Kini? Albanke idu ko 'alva, a bogami i Moldavke kol'ko znam znaju znanje!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 EmptySre Feb 27, 2019 9:33 pm

BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 52774260_2315615681838428_58897681098997760_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fiev1-1










BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   BRAK ZBOG PAPIRA ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BRAK ZBOG PAPIRA ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Mjenjam vjeru zbog nje/ga...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: