DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?

Ići dole 
+8
nada.nada
cojle
montoya
anja007
sonia
doctorr67
Astra
Danubius
12 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyPet Maj 15, 2009 4:05 pm

First topic message reminder :

Da li bi smeli da se uputite u neku zemlju kao ilegalni useljenik?

Za one u dijaspori -da li bi smeli primiti zemljaka- ilegalca ?










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyPet Jan 14, 2011 7:16 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo je prica o devojci iz Rusije koja je kao ilegalni useljenik zivela duzi niz godina u Norveskoj. Uhapsena je pre neki dan sa pretnjom izbacivanja iz zemlje. Ona je napisala knjigu o svom zivotu...i opozicija odluke je krenula veoma aktivno.. Ljudi su izasli na ulice u protetvovali.. Zele da ona ostane u zemlji..
Zakon kaze d aje jedino resenje stalni posao..Cekamo epilog...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyPet Jan 14, 2011 10:15 pm

Nikada nisam radio ništa ilegalno ,pa ne bi to. Ok bi bilo da sam snosiš posledice ,ali zna se kako to funkcioniše -za početak moraš negde biti , a to je kod neke rodbine,prijatelja itd ...
Dakle -njih stavljaš u situaciju da budu saučesnici u krivičnom delu -jer ilegalani boravak nije prekršaj .
A i sve drugo ...ja bih se bedno osećao da se krijem kao kriminalac i bezim od Imigracione policije , ili da me kojekakvi krimosi prebacuju u zemlju .
Jedino da je život u pitanju -inače ne ,samo na legalan način . Dovoljno je teško početi od nule -ali je bar pošteno.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyPet Jan 14, 2011 11:47 pm

Kao i svaka umetnost i ova traži da se talenat brusi.
Ko je ilegalisao pod krevetom taj je savladao i veštinu pa i na kraju sveta će se snaći! ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 900975
Nazad na vrh Ići dole
nada.nada




Datum upisa : 05.07.2010

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySub Jan 15, 2011 12:46 am

Danubius ::
Nikada nisam radio ništa ilegalno Jedino da je život u pitanju -inače ne ,samo na legalan način . Dovoljno je teško početi od nule -ali je bar pošteno.

Svaka ti cast, nema mnogo koji mislu kao ti.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySub Jan 15, 2011 12:56 am

Danubius ::
Da li bi smeli da se uputite u neku zemlju kao ilegalni useljenik?

Za one u dijaspori -da li bi smeli primiti zemljaka- ilegalca ?


Ne nikad se ne bi uputila kao ilegalac.Tako i ne bi primila nikoga ilegalno,bez prijave boravka,jer po zakonu,kaznu snose obe osobe..
Ilegalac se momentalno odvodi kod sudije za prekršaje,koji donosi kaznenu meru za obe osobe.Ilegalcu se zabranjuje ulazak u zemlju,(sve zavisi o kom državljanu se radi).Od 5 godina ,pa naviše...
A sebi stvaramo problem koji nam uništava sve ono što smo godinama gradili.Od posla,pa nadalje..

Vezano uz temu.
Zato se apeluje da se strani državljanin uvek prijavi,u slučaju da se nešto desi,da se lakše uđe u trag toj osobi..
Ne daj Bože najgoreg..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
nada.nada




Datum upisa : 05.07.2010

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySub Jan 15, 2011 2:06 am

Ova tema je bas interesantna, samo ne poznajem dosta srpski da ucustujem, samo mogu da kazem da belo nije uvek belo a crno nije uvek crno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 8:43 am


BOKI 13 PROTERAN IZ SRBIJE!

Sreda, 2. Mart, 2011.| Autor: Dragana Ivanović
Kontroverzni Makedonac pritvoren zbog ilegalnog boravka u Srbiji. U stanici plakao i molio da ostane u zemlji

Mora da napusti Srbiju.

Platio je kaznu od 10.000 dinara, zemlju će morati da napusti u roku od tri dana i zabranjen mu je ulazak u narednih šest meseci.

Taman što je napustio rijaliti, sudbina se poigrala s Bokijem. Njega je juče policija privela u Upravu za strance PU Beograd, a kako Kurir saznaje, razlog je ilegalni boravak u Srbiji. Posle nekoliko sati je pušten, ali je prethodno morao da plati kaznu od 10.000 dinara. Bojan Jovanovski je za vreme boravka u policijskim prostorijama bio veoma uznemiren jer mu je saopšteno da će biti proteran.

- Boki je stigao oko podneva u PU Beograd. Priveden je iz hotela jer je kontrolom utvrđeno da ilegalno boravi u Srbiji. Kad mu je saopšteno da mu sledi povratak u Makedoniju, počeo je da plače i molio je da ostane. Sudija za prekršaje mu je odredio da plati kaznu od 10.000 dinara, što je on i učinio. Naloženo mu je da napusti Srbiju u roku od tri dana i narednih šest meseci mu je zabranjen ulazak u zemlju - kaže naš sagovornik.
Na sve ovo, Boki nam je rekao:

- Nisam privođen, samo sam išao da produžim papire za boravak. Produženi su za šest meseci - bio je kratak Makedonac.
Aha.

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 47936

Jadniii(a ) Bokicaaaaaa, fuj, grubijani jedni
spite
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis




Datum upisa : 17.12.2009

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 8:57 am

Ja licno ne bih se usudila da tako nesto uradim, a sto se tice da li bih smjela primiti ilegalca, da zasto da ne...Ne bi bio ni prvi a ni posljednji ovdje koji je dosao tako i ostao.....Mislim da ovdje postoji mnogo rupa u zakonu kada je to u pitanju......Znam ih masu koji su dosli na crno pa sad vec su drzavljani ove zemlje....Ovdje je strog zakon za rad na crno, sto naravno ni to nije prepreka da ljudi rade, ali licno oni koji dodju ilegalno onda je najbolje da se prijave u neki od smjestaja za takve i tad ako imaju srece postoji mogucnost da i ostanu....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 9:02 am

Aurora Borealis ::
Ja licno ne bih se usudila da tako nesto uradim, a sto se tice da li bih smjela primiti ilegalca, da zasto da ne...

Koliko ja razumem zakon -ako primiš ilegalno useljenog , to te čini saučesnikom u vršenju krivičnog dela (jer ilegalni boravak nije "prekršajno" ) što i tebi može napraviti ozbiljan problem, zar ne ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 9:06 am

Ama daj Dani, nije to bas sve tako kako ljudi misle, jeste zakonom zabranjeno, ali kazem ti rupa u zakonu svugdje ima pa i ovdje....Pa vise ih je ostalo koji su dosli na crno nego onih koji su dosli legalno.....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 9:13 am

Aurora Borealis ::
Ama daj Dani, nije to bas sve tako kako ljudi misle, jeste zakonom zabranjeno, ali kazem ti rupa u zakonu svugdje ima pa i ovdje....Pa vise ih je ostalo koji su dosli na crno nego onih koji su dosli legalno.....
Naravno da ima .Najpoznatija je -brak sa osobom koja ima državljanstvo .Ne kažem....samo bi se lično osećao jako bedno da me deportuju kao kriminalca , ili da kao takav prelazim granicu .Nema tih para i obećane zemlje ...Ako može kao čovek , ok,ako ne....no, nismo isti, naravno.










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 9:25 am

Pa rekla sam, licno JA, da isto ne bih na takav nacin usla u zemlju, ali Dani ljudi pokusavaju da opstanu, da prezive, pogotovo oni koji dolaze iz nekih zemalja, ti imas posao (hvala Bogu), stan, a da nemas ko zna, nuzda zakon mjenja.....Ma ima raznih zivotnih prica, koliko sam se ja naslusala svega ovdje...A to za brak, e to je malo teze, neko ko je dosao na crno, a zeli da sklopi brak sa nekim ovdje nije to bas tako jednostavno....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 11:05 am

Aurora Borealis ::
A to za brak, e to je malo teze, neko ko je dosao na crno, a zeli da sklopi brak sa nekim ovdje nije to bas tako jednostavno....

Znam da jeste sa baš stranim državljanom . Ali nije sa nekim "zemljakom" koji ima državljanstvo . Radi se to i za novac, a i "pro forma" , naša posla .A ženama je to još lakše , zar ne ? Pola "naših" hoće da žene "našu" a ima na hiljade žena koje bi pobegle iz siromaštva . Znam i penzionerke koje su se udale u inostranstvo .
Hoću reći da , ma šta mi mislili -moraš poštovati zakone zemlje u kojoj si . Pa gde bi završile razvijene zemlje , ima nas sirotinje kao skakavaca , pa hajdemo gde "ima "-daj stan, posao , državljanstvo, socijalu, zdravstveno ....imaju oni dosta svojih za to, i uopšte ne zameram što se štite, svako bi.










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 11:17 am

Danubius ::
Aurora Borealis ::
A to za brak, e to je malo teze, neko ko je dosao na crno, a zeli da sklopi brak sa nekim ovdje nije to bas tako jednostavno....

Znam da jeste sa baš stranim državljanom . Ali nije sa nekim "zemljakom" koji ima državljanstvo . Radi se to i za novac, a i "pro forma" , naša posla .A ženama je to još lakše , zar ne ? Pola "naših" hoće da žene "našu" a ima na hiljade žena koje bi pobegle iz siromaštva . Znam i penzionerke koje su se udale u inostranstvo .
Hoću reći da , ma šta mi mislili -moraš poštovati zakone zemlje u kojoj si . Pa gde bi završile razvijene zemlje , ima nas sirotinje kao skakavaca , pa hajdemo gde "ima "-daj stan, posao , državljanstvo, socijalu, zdravstveno ....imaju oni dosta svojih za to, i uopšte ne zameram što se štite, svako bi.

Da, jednim dijelom si u pravu, jednim nisi....Samo nije to bas tako jednostavno, bilo nekad......I ja sam se udala, nazovi to kako hoces beljenje ,(iako ja i moj muz se poznajemo od djetinjstva, odrasli smo zajedno), ali je tako....sto, kako, zasto, svako ima svoje razloge.....
A da mi se desi da neko moj dodje, uvijek bih pomogla i pokusala da na sve nacine pomognem da ostane ovdje....Ne kazem da nemaju oni svojih socijala, ali ipak su na srecu ljudi ovdje jos uvijek bolji od pojedinih pa pokusavaju da pomazu drugima, mi njima sigurno ne bi dali ni dio ovoga sto oni daju nama i zmire na sve nase negativne osobine, jos uvijek.....Da nije tako, ne bi ova zemlja imala toliko stranaca kao sto sad ima.....
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 2:42 pm

Hmm.. zakon svasta propisuje.. no, da je zivot u pitanju.. pitam ja vas.. da li bi i onda mislili tako..

55555

U miru se i zakoni postuju, a kad glava visi o koncu, onda se ide.. ne razmislja! ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 669322
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 02, 2011 9:26 pm

Lily ::
Hmm.. zakon svasta propisuje.. no, da je zivot u pitanju.. pitam ja vas.. da li bi i onda mislili tako..

55555

U miru se i zakoni postuju, a kad glava visi o koncu, onda se ide.. ne razmislja! ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 669322
Naravno...ako se ko seća Remarkove "Ljubi bližnjega svoga" "Noć u Lisabonu " itd, o toj tematici . Ma razumem ja političku i ekonomsku emigraciju, naravno da tu nema pravila ,kada je život u pitanju. Ovo o čemu smo mi pisali se više odnosi na "mirnodopske" slučajeve .










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyČet Mar 03, 2011 6:50 am

Mnogo puta mi se vrzmalo po glavi da tako nešto uradim i jedina prepreka mi je bila što ni za to nemam novaca, a nemam ni kod koga otići. Ako bi se desilo da me "otkriju", pa bože moj, vratila bih se na isto, zar ne? Posle me, ionako, ne bi mnogo tangiralo što bi mi zabranili ulazak u tu zemlju.
Mene stalno privlače severne zemlje (Skandinavija), eh, da samo malu mogućnost vidim, otišla bih bez razmišljanja i pristala na bilo koju vrstu posla da obavljam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 16, 2011 12:18 pm

Ukoliko se odlucis.. drzim ti fige da ostanes! migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 16, 2011 9:00 pm

determinanta ::
Mene stalno privlače severne zemlje (Skandinavija), eh, da samo malu mogućnost vidim, otišla bih bez razmišljanja i pristala na bilo koju vrstu posla da obavljam.

Za posao si u pravu, skoro pa bilo koji posao da radis , ovde je ok, sem mozda da busis tunele :eee: takodje priroda je jako lepa, lepo je ziveti ovde, ali bez znanja jezika i kvalifikacije niko nece da te zaposli, sem ako nisi Turkinja, Kurdistanka, Pakistanka i tako sl. pa da '' na crno'' upadnes kod nekog od svojih ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 900975 Velike restorane, prodavnice hrane i ostalo drze uglavnom oni, sem onog sto je monopol, tako da tu ima posla ( uglavnom za svoje- drze se oni), a za ostalo jaako tesko, gotovo nemoguce ''na crno''. Jako su strogi zakoni, tako da se niko ne usudjuje da primi radnika ''na crno'', a i nema potrebe.
Ah, da, posao bi mogao da se nadje, bez viseg nivoa znaja jezika u sumarstvu ili ribarenju, mozda...To sam cula da rade isto, ali i to nije bas za zenu....
Nije lako snaci se, cinjenica je. Zravstveni radnici se traze, ali uslovi su strogi, tako da za najobicnijeg bolnicara moras imati neko znaje jezika, a nadalje, i neke ispite + drzavni...
Naravno, ja sam za...treba pokusati, ali ne kao ilegalac...










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySre Mar 16, 2011 9:08 pm

determinanta ::
Mnogo puta mi se vrzmalo po glavi da tako nešto uradim i jedina prepreka mi je bila što ni za to nemam novaca, a nemam ni kod koga otići.
Mene stalno privlače severne zemlje (Skandinavija), eh, da samo malu mogućnost vidim, otišla bih bez razmišljanja i pristala na bilo koju vrstu posla da obavljam.

Sad ti se džabe vrzma po glavi -NAS sa 50 godina ne da ne traže, nego ni pod razno ! Znanje jezika se meni podrazumeva , da si čistač ulice , opet moraš znati ,no još je svako naučio pre ili kasnije .
Ne znam ....ja bih se jako bedno osećao da moram da strepim stalno od imigracionog,policije , svakoga ...ionako si , dok se ne uklopiš gradjanin drugog reda, da se ne lažemo , još treba da me sprovode i proteruju kao kriminalca,,,,,ne znam, mislim da ne bih mogao .Ili kako treba , ili nikako.










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySub Mar 19, 2011 3:54 am

Danubius ::
NAS sa 50 godina ne da ne traže, nego ni pod razno ! Znanje jezika se meni podrazumeva , da si čistač ulice , opet moraš znati ,no još je svako naučio pre ili kasnije .
Ne znam ....ja bih se jako bedno osećao da moram da strepim stalno od imigracionog,policije , svakoga ...ionako si , dok se ne uklopiš gradjanin drugog reda, da se ne lažemo , još treba da me sprovode i proteruju kao kriminalca,,,,,ne znam, mislim da ne bih mogao .Ili kako treba , ili nikako.
Varaš se što se godina tiče, a i nisam mislila da nas TRAŽE, već ako bi mi se pružila mogućnost. Što se jezika tiče, za sada odlično koristim ruski, engleski, pomalo španski, mađarski, pa valjda bih se snašla i sa još nekim.
U sopstvenoj se državi osećam vrlo, vrlo bedno i svakako sam građanin, čak, trećeg reda. "Drugi red" su odavno zauzeli oni koji imaju manje stručne spreme od mene, a ipak su došli "od nekud" i uglavili se, "jadni", na državne jasle. Ja sam, eto, SAMO rođena ovde. suicid
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptySub Mar 19, 2011 8:50 am

Kada se prica o godinama ovdje, to se ovdje ne gleda. Zatim samo poznavanje engleskog jezika je dovoljno za komunikaciju jer sve i jedan norvezan odmah ce prihvatiti da prica engleski. Sto se tice njihovog jezika, nije on toliko tezak koliko mi malo ucimo, ljudi sjede po 7 godina ovdje i nemaju pojma, sto moj muz kaze najbolje bi bilo kada bi oni pricali nas i u pravu je, ma da se oni ne muce i ne uce.....Ljudi nece da uce, sjede na socijali po cijeli zivot i nabadaju...A one koji rade za njih to nervira, ali takva drzava.
E sad, ako bi neko imao nekog da dodje, dole moze da se savlada bar prvi stepen jezika, pa ovdje da pokusa da nadje posao, nema potrebe da ni zivi ni radi na crno....Nije lako ovdje zbog drugih stvari, druga kultura, ali kad pomislim da moja djeca ovdje sutra imaju buducnost onda ne mrdam odavde....

A gradjanin drugog reda sam i dole, prvi red su zauzeli kriminalci, i ostala bagra.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 11:28 am

Na granicama Evropske unije već danima primećuju povećan priliv
azilanata koji dolaze iz Srbije. Statistika ukazuje da su „lažni azil“ u EU do sada uglavnom tražili Romi (15 posto) i Albanci (16 posto),ali sada i gradjani drugih nacionalnosti u velikom broju.


Ovo je postalo toliki problem da EU ozbiljno razmišlja da nam opet uvede vize .
Policija tvrdi da ovo rade i organizovane kriminalne grupe .

Ja uopšte ne zameram tim zemljama što žele da se zaštite od toga .Ako si legalno u zemlji ok....ako nisi , dovidjenja , vrati se kad središ papire .










ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 1:44 pm

Danubius ::


Ovo je postalo toliki problem da EU ozbiljno razmišlja da nam opet uvede vize .
.

O tome se govori, kako moze Srbija da uredi taj problem od imigracije. Opet uvediti vize to nece nista promeniti jer prije viza bilo je ista situacija.

Ovde su Albanci iz Presevo, malo iz Kosova i Makedonije. Belgija jih vraca a sa druge strane dolazu novi, nema kraja. U Francuskoj su vise Srbi i Bosanci.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?   ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ILEGALNI USELJENIK -da li bi smeli ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: