DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?

Ići dole 
+9
brunolino
Slavena
bosankaa
sonia
mIlAnO
determinanta
Kijara-brm
teca
Danubius
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyPet Maj 15, 2009 4:16 pm

First topic message reminder :

Imate li dvojno državljanstvo, kojih zemalja ?

Da li bi prihvatili (za one koji nemaju ) ?










DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:00 pm

sonia ::
bosankaa ::
Nešto razmišljam...zašto li Srbijanci ne mogu zadržati srpsko državljanstvo,ukoliko žele uzeti austrijsko? I zašto li tako dugo čekaju ispisnice? DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 356467

Ne mogu zadrzati ni ako uzmimaju norvesko DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 3994112843 ( nego, Norvezani daju godinu dana da se ispises, a vasi tamo? ) I koliko to cekate? Ispisujete se preko ambasade( onda traje duze valjda) ili direktno iz maticne zemlje?

Za Srbijance nema austrijskog državljanstva dok ne prilože ispisnicu iz Srbije i koliko mi je poznato,to se traži u Srb. i bome ljudi čekaju i po 2 godine.

A za nas Bosance ne treba ispisnica (ovo važi za Beč!) Tako da Bosanci mogu imati dvojno državljanstvo.
Mada su ranije tražili i od "mojih" da se ispišu pa u AT upišu trtrr
Nemam pojma zašto su to mijenjali,ali meni odgovara :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:01 pm

bosankaa ::
Nešto razmišljam...zašto li Srbijanci ne mogu zadržati srpsko državljanstvo,ukoliko žele uzeti austrijsko? I zašto li tako dugo čekaju ispisnice? 55555

Romi i ostali Srbijanci se brže ispisuju a Srbi uglavnom retko. smehsmeh
Prvo da izmire dugovanja pa ondaK :mahhh:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:06 pm

A to li je!
Od sad kad mi spomenu ispisnice i koliko čekaju da znam da odgovorim smehsmeh

A mislim blesavo skroz...ista stvar je i za vozačke dozvole...Ja sam svoju dozvolu tako jednostavno prevela(opet povlastice Bosancima),a Srbijanci moraju da izlaze na polaganje... cherry

OdoK ja od teme,ubiće me šef,pa mi neće trebati ni jedno državljanstvo smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:09 pm

Svica ne trazi ispis,cak mozes imati i trojno,bez problema dobijes i Ch ako ispunjavas uslove.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:10 pm

Ima tu neke logike, recimo i Palestinci ne moraju da se ispisuju ( imaju pasose iz drzeve koje nema, ''pa kako cu?'',a za nas ne moze ( oni to namerno da ne mozemo vise da glasamo DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 944472)

Svaki covek je slucaj za sebe, tako da nema pravila koliko se ceka. Ali ja se odricem, a vi kako hocete... Nema tog pasosa koga vise volim, nego da se prosetam po svetu mirno, bez da me neko ista pita. Tacka.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:14 pm

Astra ::
Svica ne trazi ispis,cak mozes imati i trojno,bez problema dobijes i Ch ako ispunjavas uslove.
Jeste, ali i to je mac sa dve ostrice. Tako je jedan nas rodjak cuvao srpski pasos, ( ebo ga on) i docekao penziju u Becu, i sad zivi tamo . Otisao unuk, posto je deda star, da radi, i da ga docuva, kad 'oces! Posto deda nije drzavljanin Austrije, nema pravo na to da pripoji nekog da ga cuva a da taj dobija pomoc od drzave...
To je samo primer..a razlog zasto cu se rado odreci srpskog, ispricacu vec... Zgadilo mi se svako putovanje zbog tih pasosa..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:18 pm

sonia ::
oni to namerno da ne mozemo vise da glasamo

Oni misle da n' umemo brez nji u Jevropu. gorepost
A bre. DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 900975
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:21 pm

sonia ::
Astra ::
Svica ne trazi ispis,cak mozes imati i trojno,bez problema dobijes i Ch ako ispunjavas uslove.
Jeste, ali i to je mac sa dve ostrice. Tako je jedan nas rodjak cuvao srpski pasos, ( ebo ga on) i docekao penziju u Becu, i sad zivi tamo . Otisao unuk, posto je deda star, da radi, i da ga docuva, kad 'oces! Posto deda nije drzavljanin Austrije, nema pravo na to da pripoji nekog da ga cuva a da taj dobija pomoc od drzave...
To je samo primer..a razlog zasto cu se rado odreci srpskog, ispricacu vec... Zgadilo mi se svako putovanje zbog tih pasosa..

U ovom slucaju kazes deda NIJE drzavljanin,a ja u CH jesam i drzavljanka Bosne,Hrvatske i Svice i nema tu onda dvije ostrice i to sam im rekla nisam krila,jer ako saznaju a nisi prijavio,gubis svicarsko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:26 pm

Nisam govorila o Svajcarskoj, nego Austriji..Inace, iako cu se rado odreci svih zarad norveskog drzavljanstva, smatram da je zakon bezvezan, zasto ne bi svugde bilo tako kao kod vas?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:30 pm

Moji roditelji su uzeli AT državljanstvo da bi sredili meni i bratu papire.I sad pošto sami sebi produžavamo vizu,kaže tata:"E sad mogu i da im vratim njihovo." :rlol: :rlol: :rlol:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:31 pm

Neznam zbog cega ljudi uzimaju Austrijsko drzavljanstvo u Becu.

-WGKK kartu ne mogu da dobiju ako ne nastave skolovanje ili se zaposle.
-Stan moraju da cekaju do 2 godine kao i svi ostali.
-Posao ne mogu da dobiju nesto bolji cak ako su i kvalifikovani za to,prednost imaju njihovi jer se gleda da li su i koje imali predhodno drzavljanstvo.

Za mlade momke je dobro da zadrze Srpsko...jer nemaju Vojsku...inace sa drzavljanstvom velike su sanse da ih posalju posle obuke u mirovne misije...a kasnije i NATO iako Austrija nije clanica NATO-a.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:41 pm

Zika Zeneva ::
Neznam zbog cega ljudi uzimaju Austrijsko drzavljanstvo u Becu.

-WGKK kartu ne mogu da dobiju ako ne nastave skolovanje ili se zaposle.
-Stan moraju da cekaju do 2 godine kao i svi ostali.
-Posao ne mogu da dobiju nesto bolji cak ako su i kvalifikovani za to,prednost imaju njihovi jer se gleda da li su i koje imali predhodno drzavljanstvo.

Za mlade momke je dobro da zadrze Srpsko...jer nemaju Vojsku...inace sa drzavljanstvom velike su sanse da ih posalju posle obuke u mirovne misije...a kasnije i NATO iako Austrija nije clanica NATO-a.

Pa kao prvo ne maltretiraju se oko viza.
Meni je lično to prvi razlog zbog kojeg ću uzeti AT državljanstvo.Naročito zbog djece.Starija pasoš ima na 5 godina i to je i dobro,a mlađa prvo na dvije godine,pa sad na tri...i znači tako dobije i vizu.I tako da je uvijek jurnjava oko papira.

Dalje...valjda ti je poznato da se nekad u državnim firmama stranac nije mogao zaposliti...
Ista stvar je bila i sa Gemeindewohnungen zar ne?

A ko nam garantuje da opet neće biti kao ranije?

A to za vojsku...još nisam čula da su nekog poslali u misiju,osim ako je bilo dobrovoljno...

A ako bude pod "moranje" niko ne garantuje ni da u Srbiji ili Bosni neće "zatrebati" vojska zar ne?

A još i to...ne moraju svi da idu u "pravu" vojsku...mogu i u Zivildienst...pa svaki dan odrade do 15 ili 17 h i svojoj kući...vikendom ne rade...i još dobiju i solidnu platu od 600 i neki euro...A ni vojska nije Božije slovo...9 mjeseci izdržati pa kako god cola











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:46 pm

Ako ne ide ovdje u vojsku,onda mora u svojoj drzavi...ili ne mora,ali nek stisne pa ode na odmor.a sto Bosanka,rece,a sto da ne ide u vojsku,a i nema sile,samo dobrovoljci,nije EU jos Amerika.
Prednosti je 100 i sto kaze Sonja,ma odrekla bi se i muza bre,a da ne Bosne....

A dodala bih za jedan posao,da bi ga dobio Srbin ili Bosanac,treba da ga odbije 10 Svicaraca i jos toliko pripadnika clanica EU,da bi dosao u obzir balkanac...gdje zivis Ziko,i ovako sa drzavljanstvom,ako imas IC na kraju prezimena ,vec si niza klasa.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:58 pm

U Svajcarskoj je isto dosla kriza...EU se vec buni sto Rumuni i Bugari rade u njihovim drzavama a u svojim su vec izneli nekoliko milijardi Evra, oni hoce da novac koji se zaradi kod njih i ostane kod njih.

Svako radi kako misli da mu je bolje...ali prvo bi trebalo dobro da se razmisli i raspita o svemu sta dobija a sta gubi...drugo je vreme zakoni se stalno menjaju u njihovu korist...i nista vise nije kao sto je nekad bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 11:13 pm

Pa i s tog razloga isto mislim da moze da ipak bude uvijek vrijednije CH drzavljanstvo,a sta se Svabe bune,oni otimaju posao ovdje isto tako rade za manju platu,smanjuju cijenu rada a i oni iznose novac u svoju zemlju gdje im je to genijalna zarada,ne trose u CH tu platu...sve je to povezano,oni imaju Poljake mi njih i tako u krug.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 10:01 am

Za mene je to glupo imati dvoje, mada Njemacka ne dozvoljava imati dvojno drzavljanstvo.

Mislim i jedno je previse,a kamoli 2 ili vise. :329340:


Drzavljanstvo je cista diskriminacija medju ljudima, tj. pravi.

Kako u vjeri jednoj, ni oni nemaju neke pasose ili putovnice gdi pise sta si po vjeri. Pa da moras i da menjas fotku, produzavati itd.

Sve bi ja to ukinio, dosta toga matretriranja i selektiranja pun keks mi je.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 11:13 am

A zbog cega bi ratovali da nema vjera i nacija...granica?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 12:10 pm

Astra ::
A zbog cega bi ratovali da nema vjera i nacija...granica?

Vjera i nacija su samo izgovor: money, money, money,,,,must be funny,,,.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 12:14 pm

Astra ::
A zbog cega bi ratovali da nema vjera i nacija...granica?

to za par godina nece biti uslov vise, ratovace se zbog vode,hrane.Ono jaci pobjedjuje i ostane ziv, i ako je tehnologicki napredan,iskusan, znanje itd. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 7:20 pm

Postoje ljudi koji stvarno hoce da se ispisu iz svoje Drzave zbog nekih svojih razloga i stvarno postanu drzavljani te druge Drzave...zato jer im se svidja vise nacin Zivota...ekonomska i socijalna stabilnost...kultura i mnogo toga nije uvek samo interes u pitanju da bi se uzelo dvojno drzavljanstvo.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 7:45 pm

Ja sam prva koja bi se ispisala iz svoje države.Aj za mene manje više,ali šta ta moja država nudi i obećava mojoj i svoj drugoj djeci???
I dalje mislim da ko god ima šansu da ode,otići će!
Naravno da mi nedostaje onaj "mirni" život i dok sam bila djevojka imala sam šansu da odem...nije mi padalo na pamet da napustim moj grad.I ostala sam pri tom mišljenju da mi je tamo mjesto...sve dok nisam dobila dijete i dok se nisu pojavili prvi problemi sa alergijom...i tada su počela šetkanja od doktora do doktora...izvlačenje ono malo para što se imalo i dala bih sve samo da njoj bude dobro.Da mi je ko pričao,ne bih vjerovala čim se sve ljudi služe...gaze i preko male djece samo da se domognu novca.
Bila im je kao pokusni kunić i mislite da se biralo šta će joj dati...nije.
Došli smo do stadijuma kad su prstići na rukama bukvalno počeli da se raspadaju.To su bile užasne rane.
Prošla je sve od dječije,dermatološke do alergološke ambulante u BL...i na šta smo sve nailazili....to sam ja znam...
Tu sam već osjetila gađenje i prema državi i prema svim onim izopačenim ljudima koji ne biraju ni način ni sredstva da bi njima bilo lijepo...naravno i njihovoj djeci...a drugoj djeci ne treba ništa...treba im se uzeti i ono malo što bi mogli imati...
I tako...skupljalo se tu još svašta,ali ionako sam otišla od teme,pa ću skratiti...
Čaša se prelila i ja sam odlučila otići bilo gdje,gdje bi mom djetetu sutra moglo biti bolje.

I sad sam tu gdje jesam.Ne mogu reći da živim u luksuzu,ali zadovoljna sam!Naročito jer znam da mi djeca imaju daleko veće mogućnosti da uspiju u životu.Kakve mogućnosti bi imali u Bosni?

I na kraju opet...koji je to razlog zbog kojeg ne bih trebala ili mogla da se odreknem bosanskog državljanstva?
Ma i azil bih uzela ako treba,tj. potpisala da u Bosnu nikad kročiti neću,ako će mi negdje biti bolje.

p.s. Da se razumijemo...volim ja moju Bosnu,ali...nek se nose svi oni koji u životu gledaju samo sebe!











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 8:02 pm

Ma uglavnom si se snasla bosankaa, samo to se racuna. migg
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 8:04 pm

Aha...i još sam bosanski državljanin zubbb











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 8:11 pm

Kod mene trazu 500€ Nijemci za primanje Njemacko drzavljanstvo i Hrvatska
Vlada oko 900€ za ispisivanje, trajlo bi oko 2 godine.

No dosao sam do zakljucka, bolje to sa curama tu lovu popijem i pojedem, mozda ostane za kondome sica. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Mar 21, 2013 11:10 pm

Ma ne moze tebi niko uzet drzavljanstvo zemlje u kojoj si rodjen/a:)

Sta fali nakupiti prekonekoliko?!;))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 8:24 pm

Pomama za mađarskim pasošima



06.04.2013.

Državljani Srbije podneli su do sada preko 76 hiljada molbi
za sticanje dvojnog mađarskog državljanstva, među njima su i mnogi
građani Apatina.

Kako je objavljeno na sajtu
Vlade Mađarske za poslove državljanstva, od uvođenja pojednostavljenog
postupka za sticanje mađarskog državljanstva, nadležni organi ove zemlje
primili su iz sveta 422 hiljade molbi, a zakletve povodom sticanja
državljanstva položilo je više od 340 hiljada novih državljana Mađarske.

Kako prenosi portal Vojvodina danas, najviše molbi je stiglo od
državljana Rumunije - 283.866, sledi Srbija sa 76.652, a zatim Ukrajina
sa 50.658 molbi.

Iz Rusije prosleđene su 1.284 molbe, iz Izraela 1.060, iz Nemačke 1.472,
iz Kanade 787, iz SAD 1.013, a među zahtevima za mađarsko državljanstvo
ima i onih koji su stigli iz Surinama i iz Omana.

Za sticanje mađarskog dvojnog državljanstva uslov je da podnosioci
zahteva govore mađarski jezik i da su njihovi preci pre 1920. ili između
1938. i 1945. bili državljani Mađarske i da u datom slučaju ne postoje
bezbednosna ograničenja.
______________
Najveći problem je jezik .Recimo ,moj klinac ne zna ni reči .No,znam par desetina Srba iz mog grada ,koji su ga ,izgleda ,jednostavno -naučili ,koliko je bilo potrebno da "prođu" .Kako su "sredili" za pretke ,ne znam ,ali pasoš imaju .










DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 8:31 pm

Pa Dany,znas kako,ako ti ispunjavas uslove,predas za sebe,klinjo ce kad mu bude trebalo da podnese za sebe i nauci jezik,a olaksavajuca okolnost mu moze biti to sto mu je otac drzavljanin Madjarske.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 8:36 pm

Ne znam kako funkcioniše u Mađarskoj,ali mislim da dok je dijete maloljetno i državljanstvo dobija uz roditelja,jezik ne bi trebalo da je problem?











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 8:41 pm

Boske obicno dijete skolskog uzrasta takodjer ima "ispit" jezika i ne ide automatski samo je jeftinije ako su kao porodica.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 8:50 pm

Moguće je...ne znam...
Prijateljica je uzela AT državljanstvo za sebe i djecu.Tada još nije bilo obavezno polaganje ispita i mali je samo otišao da se potpiše,a kćerkica pošto je mala nije trebalo ni da se pojavi.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Sep 25, 2014 10:33 am

SRBIN POD ISTRAGOM: Ugovorio 200 lažnih brakova s Mađaricama link

...i eto načina da se preskoči dokazivanje "porekla" i ispit znanja jezika .
Samo treba imati jedno 1500 evrića i naći neku "Julišku" . :zubi3: 99i










DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptyČet Sep 25, 2014 12:30 pm

Juliski oko tebe hrpa,a i nije neka cijena...za jednu Rosmari trebas najmanje 30.000,a i nemas ih u komsiluku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 EmptySub Okt 18, 2014 8:49 pm

Eh, za mesec dana bi trebalo i ja da pisem molbu za novi pasos zlz 
Deca imaju cak trojno drzavljanstvo. Zakon kaze da mozes imati samo jedno, ali ako su ti troskovi u postupku odricanja od predhodnog drzavljanstva veci od 10 %  mesec. primanja onda moze ostati i staro. Bez obzira sto zivis u porodici, gledaju te kao posebnu licnost, i tako im ostala sva...










DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?   DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DVOJNO DRŽAVLJANSTVO ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: