DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DOJENJE -na javnom mestu ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DOJENJE -na javnom mestu ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DOJENJE -na javnom mestu ?

Ići dole 
+15
Danubius
brdjanin
srculence
Sanjalica
Lakota
rouzvel
AstrinaKomsinica
Uther Pendragon
Lily
bosankaa
Harite
Kijara-brm
sonia
Silvy
Astra
19 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Maj 15, 2009 6:10 pm

Desi se da vidimo ženu kako izvadi dojku i doji dete na javnom mestu .Kod nekih populacija (Roma, recimo ) to je apsolutno normalno .

Šta mislimo, da li je važnije da dete dobije mleko u trenutku kada ga treba , ili da ipak, na javnom mestu, treba se malo uzdržati od toga ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Maj 15, 2009 6:39 pm

Ja sam isla na more recimo sa djecom u tom periodu,pokrijem se peskirom i dojim dijete,ne mora svako da gleda,ne svidja mi se bas ideja kad na sred zeljeznicke stanice izvadi dojku i da djetu,znam gladno je,treba mu dati,sve to moze i diskretno da se obavi,uvijek ima pelenu da se prekrije a i djetetu opet dolazi dovoljno zraka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Maj 15, 2009 9:34 pm

Nisam za dojenje na javnom mestu. To je poseban trenutak za majku i dete i ne bi trebalo da se obavlja pred publiku. Dolazi u obzir da se beba prekrije pelenom ili da majka okrene ledja prema svetu, ako vec mora da doji.

Sad sam se setila kako je moj sin odreagovao kad je video ciganku da doji na javnom mestu.
"Mama sta radi beba? - Pije mleko - Pa zar njena mama nema para da joj kupi flasicu i mlekooooo...?"
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 11.10.2007

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Maj 15, 2009 10:15 pm

To je sasvim prirodna stvar, mada nisam bas za to ako nije preko potrebno, a i tada to može biti diskretno.
Ja sam dojila 22 meseca, jednom prilikom putovala sam busom iz Niša do Bora - morala sam dojiti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyČet Jun 25, 2009 2:43 pm

Silvy ::
To je sasvim prirodna stvar, mada nisam bas za to ako nije preko potrebno, a i tada to može biti diskretno.
Ja sam dojila 22 meseca, jednom prilikom putovala sam busom iz Niša do Bora - morala sam dojiti.

....ala su se muški srećnici u busu radovaliiiiiiii :smi444: :smi444: :smi444: :smi444: :smi444: :smi444: :smi444: :smi444: :smi444: :smi444:


U dojenju nema ništa sramno , i nije potrebno izgladniti dete zbog toga što eventualno neko može da vidi (.) (.) ....opet , potpuno se slažem da ima načina da se to diskretno izvede .
Iskreno , nerviraju me žene koje od majčinstva prave spektakl , i te su sklone da to hladno rade na javnom mestu , demonstrijajući time kako su "velike majke" :ljutnja:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPon Jan 24, 2011 9:14 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Troje dece sam rodila i svo troje dojila, a nikad nisam bila primorana da to ucinim javno. Da sam morala, sigurno bih. Prvo, ne bih dozvolila da dete trpi gladno, a drugo, pokusala bih da to ucinim neupadljivo ( prekrila se necim).
Svaka zena koja je dojila, zna koji je to osecaj zadovoljstva, i nijedan osecaj-sramota ili nelagodnost, ne mogu da ga potisnu. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPon Jan 24, 2011 10:47 pm

Danubius ::


Šta mislimo, da li je važnije da dete dobije mleko u trenutku kada ga treba , ili da ipak, na javnom mestu, treba se malo uzdržati od toga ?

Što bi se žena uzdržavala?.Od nečijih pogleda,a dete gladno.Važnije je dete...
Dete ne može da čeka.Ostalo je sve nebitno..!!!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPon Jan 24, 2011 11:18 pm

Naravno da DA,obadvoje djece sam dojila i to duze nego vecina zena.
Kad mi je dijete gladno ne gledam ni vrijeme ni mijesto.Slazem se sa soniom pokusala bi da to ucinim neupadljivo.Zena je tad prvenstveno majka i ne vidim zasto bi nekom dojenje na javnom mjestu smetalo.
Mozda onima koji imaju "pokvarene"misli.Takvi nek okrenu glavu na drugu stranu i rijesen problem. DOJENJE -na javnom mestu ? 900975
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Feb 01, 2011 2:54 pm

Naravno da je tesko uskladiti vrijeme kako bi bebče jelo kući.Ima žena koje se ne ustručavaju nikoga i ako bebče treba da ručka,jednostavno to obave gdje god da su i ne osvrćući se na to da li ko gleda ili ne...Da li je to ružno ili ne.Bitno je da umiri bebicu i da je guza sita :)) No,kao i većina ovdje...nisam protivnik toga da se dijete treba dojiti svejedno gdje smo,ali postoji način da se TO tako kulturno prikrije...

Baš neki dan kod dječijeg doktora...ručkaju dvije bebice...Jedna majka je na tako lijep način prekrila glavicu bebice...prebacivši pelenu i preko svog ramena...Dakle,beba nesmetano može da diše i da ručka,a i okolini nije neprijatno...A gospodja koja je sjedila do mene...najnormalnije je "izvadila" i hrani dijete,ne gledajući u njega,već u starije dijete koje trčka okolo.Dakle,njoj je to ništa.A čekaonica je krcata...i mogu vam reći da sam imala osjećaj da se svi više stide nego ona.
Prvo moja djeca nisu navikla to da viđaju,a i većina ostale djece...

A što se tiče ličnog iskustva,nisam dojila svoju djecu,a i da jesam,vjerovatno bih se sklonila od pogleda okoline.Uz bebicu uvijek imamo neko peškirče,pelenu i sl. što je dovoljno da se zaštitimo tih pogleda.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptySub Maj 28, 2011 12:53 am

Juče sa prijateljicama setam u 1.Bezirk (navodim gdje da biste mogli predpostaviti koliko je naroda tu...dakle glavno setaliste...)Sve vrvi od naroda...ljudi snimaju...fotografišu...
Kaze prijateljica (naglas razmislja) :"Pa zar ne moze to nigdje drugo da obavi ili bar da prebaci sta,pa koliko toliko da se ne vidi..."
Pitam je o cemu ona...Kad mi pokazuje zenu koja je bukvalno sjela na izlog H & M i doji dijete,a uz to i telefonira.
Pa mislim...moze se beba nahraniti i na neki diskretan nacin,a razgovor obaviti nakon sto se dijete nahrani.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Feb 28, 2012 1:38 pm

bosankaa ::


Baš neki dan kod dječijeg doktora...ručkaju dvije bebice...Jedna majka je na tako lijep način prekrila glavicu bebice...prebacivši pelenu i preko svog ramena...Dakle,beba nesmetano može da diše i da ručka,a i okolini nije neprijatno...A gospodja koja je sjedila do mene...najnormalnije je "izvadila" i hrani dijete,ne gledajući u njega,već u starije dijete koje trčka okolo.Dakle,njoj je to ništa.A čekaonica je krcata...i mogu vam reći da sam imala osjećaj da se svi više stide nego ona.
Prvo moja djeca nisu navikla to da viđaju,a i većina ostale djece...


Upravo to.. sve moze da se uradi na fini nacin, da se uskladimo i sa potrebama deteta i sa okolinom. Mislim da ce mi ako se nadjem u takvoj situaciji, biti prvi put jako neprijatno.. i sigurno bih se ponela istim sistemom kao mama sa pelenom.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPon Apr 30, 2012 11:57 am


Otvorena kućica za dojenje u Limanskom parku



















Prva kućica za dojenje u Novom Sadu otvorena je danas u Limanskom
parku pored dečjeg igrališta. U pitanju je drvena montažna kućica
dimenzija 2,5 x 2,5 x 3 metra u kojoj će se nalaziti tri klupe koje će
služiti majkama za dojenje i previjanje dece.


[You must be registered and logged in to see this link.]




E sad, otvorila se citava rasprava, da li je to degradacija zena.. ili zaista pomoc, posebno kod stidljivijih majki?! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPon Apr 30, 2012 12:21 pm

Nije lepo posezati sa sisom na ulici ..a dojenje..super
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptySre Maj 02, 2012 9:36 am

Ma sve je to OK! No, ove kucice sto postavljaju.. navodno kostaju 4.000 eura.. moram pronaci sliku da vam zakacim, da se uverite u neistinitost te tvrdnje lokalnih politicara, evo ima u mom prethodnom postu kliknite na link. ( prebijanje para u brzini pred izbore- to meni lici na to).

Elem, samo da te kucice ne postanu leglo- javnog toaleta ili ilegalnog bockanja.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Da ne bude po onoj paroli "dzaba ste krecili" tj. pravili! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptySub Sep 15, 2012 2:35 pm

Profesorka pred studentima dojila ćerku

Planeta,
13:52, 15.09.2012.

Dojila sam dete tokom predavanja
feminističke antropologije, ali nisam ometala predavanje. Sumnjam da mi
je iko video bradavicu, napisala je Pine na svom blogu


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ilustracija

VAŠINGTON - Profesorka sa Američkog instituta u Vašingtonu Arijen Pine,
na jedno od svojih predavanja, povela je i svoju ćerku. Posle sat
vremena, devojčica je postala nemirna pa ju je profesorka uzela u
naručje i počela da je doji.

Narednog dana saznala je da su se neki studenti žalili, a primila je i imejl od studenta koji je radio za univerzitetske novine
- njega su zanimali detalji onog što se događalo na predavanju.
Profesorka nije želela da razgovara sa medijima o ovom pitanju, prenosi
Hafington post.

Međutim, na svom je blogu objasnila kako ne smatra da je dojenje
jedini način na koji se može da nahrani dete već da joj je to ponekad
najdostupniji, najlakši i najjeftiniji način.

"Dojila sam dete tokom predavanja feminističke antropologije, ali
nisam ometala predavanje. Sumnjam da mi je iko video bradavicu, jer sam
prilično dobra u njihovom pokrivanju. Ali ako jesu, sad znaju da ja,
profesor univerziteta, imam bradavice baš kao i oni. Ili barem jednu
bradavicu", napisala je profesorka.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyČet Avg 22, 2013 10:17 am

Imamo i ovako nešto .......sssss 
:::::::::::::::::::

POGLEDAJTE: Dubi na glavi potpuno gola i doji dete
Ludi svet, 18:16, 21.08.2013.
Autor: Index.hr





Ja sam samo radila svoje vežbe kad mi se slatkica prišunjala. Bila je u travi s tatom i jednostavno nije mogla odoleti. Inače, ovo se događa stalno, ispričala je


[You must be registered and logged in to see this image.]


Ejmi Vordrof, žena s fotografije na kojoj je snimljena kako doji svoju ćerku Naiju, potpuno gola u stoju na glavi, ispričala je svoju stranu priče nakon što je naišla na brojne reakcije posle objave fotografije u aprilu 2011. godine.
Ona, naime, živi na Havajima u zajednici u kojoj nije obavezno nositi odeću pa je bila potpuno gola u stoju na glavi kad je njena gladna ćerka dopuzala do nje.
"Ja sam samo radila svoje vežbe kad mi se slatkica prišunjala. Bila je u travi s tatom i jednostavno nije mogla odoleti. Inače, ovo se događa stalno", ispričala je.
"Kad je dojka van i beba u blizini, ona će napraviti sve da do nje dođe! Ja pišem blog već godinama i ova fotografija je bila samo način da sa svetom podelim predivan trenutak koji je uhvaćen", pojasnila je i dodala da ne žali što je objavila fotografiju, jer je uprkos nekim kritikama naišla i na jako veliku podršku










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyČet Avg 22, 2013 11:19 am

Evo podrska i od mene....ovo je zaista za uspomenu....bas medeno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 4:29 pm

Ako iskljucimo duze putovanje, kad zaista moramo dojiti bebu jer je gladna, sva ostala javna mesta nisu mesto za to.
Odgajala sam dvoje dece, obojica sisali i nikad mi se nije desilo da ga hranim na javnom mestu.
Obojica su sisali na svaka tri sata. Tako sam uskladjivala vreme setnje, odlazak lekaru, odlazak u goste i sl.
Desavalo se da budu nemirni, kenjakvi, placljivi dok smo u parku ili kod lekara, ali uvek sam to uspela da prebrodim sa flasicom vode ili sokica.
Smatram da to cesce rade majke koje se nisu najbolje snasle u organizaciji ili one majke koje zele da dokazu svetu kako je njima NJIHOVA  beba vazna, a ostali svet ih ne zanima i na taj nacin uvecaju svoju ulogu majke.
I nikad nisam razumela zasto neke majke hrane bebu svaki put kad  zaplace.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 6:32 pm

Apsolutno podržavam. A oni koji "morališu" nek uzmu knjigu iz biologije za šesti-sedmi razred osnovne škole i nek se podsete čemu služe mlečne žlezde. Isto tako priča kako je to nekulturno bla bla truć truć poklapam pitanjem da li se pokrivate kad jedete sendvič, sladoled ili nešto drugo na ulici. Pa dragi moji odrasli sigurno posedujete više samokontrole da možete da sačekate da odete kući i ručkate bez pogleda publike. Beba od par meseci nema tu sposobnost. Naravno ostavljam svakoj ženi na izbor kako će to učiniti.

Treba insistirati da svaki dom zdravlja, sud, pošta i slične ustanove imaju jednu "sobu za dojenje". Par kvadrata, 2-3 stolice i stočić za prepovijanje sasvim dovoljno da se i mama i beba prijatnije osećaju nego pred prekornim ili razvratnim pogledima okoline.

Što se tiče Romkinja (Ciganki) još davno je Politikin zabavnik pisao o tome. Kod njih je taboo bio pokazati noge. Njih su mogle da vide samo druge žene. Od muških samo muž. Dojke služe da se deca odhrane i nemaju seksualnu konotaciju. Uz to njihov nomadski način života je uslovljavao da dete mora da se nahrani (pšodoji) tamo gde se majka zatekla.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 6:44 pm

Sta koga briga kako ja hrnaim svoje dijete?! Ako mi je cejf da je podojim javno hocu, ako cu da stavim pelenu rpeko, hocu, ako necu, sta koga briga, nek ne gleda, ako mu se ne svidja:) Prolazila sma milion puta ulicom i vidim imbecila kao stoji i urinira, PO ZIDU! Halo majmune, hoce se neko razbolit?! Ebe se njemu, sta zna seljacina sta je bolest.
Ali zena treba da se ustrucava hoce li podojiti dijete ili ne. Ali je sasvim ok da se polugola popne na stol u kakvoj birtiji i da je grop za grudi, tad je macketina.

Oj zemljo, wt fucking fuck?! hahahahahhahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 6:45 pm

Podržavam i sa velikom radošću propratim ako nekada slučajno na to naletim  :zubi3:










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:34 pm

Ja sam iznela svoje iskustvo, nisam moralisala.Apsolutno nemam nista protiv ako to neko radi. Samo sam se pitala zasto?
I za bebu i za mamu je jednostavnije da se sve obavi kuci, pa tek onda izadje u setnju, kod lekara...ili sta vec.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:37 pm

...mozda zato sto se ne poklope planovi sa povratkom kuci.. ererere 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:41 pm

dusicaa ::
Ja sam iznela svoje iskustvo, nisam moralisala.Apsolutno nemam nista protiv ako to neko radi. Samo sam se pitala zasto?
I za bebu i za mamu je jednostavnije da se sve obavi kuci, pa tek onda izadje u setnju, kod lekara...ili sta vec.

Dušice nisam ni mislila na tebe nego sam o ovoj temi dosta čitala i na netu a imala i razgovora u realu. Uvek se provlačilo to pitanje "povrede javnog morala". Na to sam se osvrnula u postu i izvinjavam se ako si se osetila uvređenom.

Slažem se da je dojenje najbolje obaviti u kući jer to je najkomfornije i za majku i bebu. Ali dešavaju se slučajevi kad je to nemoguće. Dugo čekanje kod lekara, čekanje u nekoj instituciji, put autobusom/vozom jer nemaju svi auto ... Ili je jednostavno negde u šetnji beba dobila "žutu minutu" i samo će je podoj smiriti.

Meni je videti ženu kako doji nešto najlepše na svetu. Ništa ružno ne može biti u bliskosti majke i deteta. A da ne pričamo koliko je dojenje zdravije od veštačke zamene.

Još jednom izvini ako sam te uvredila.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:46 pm

Lakota ::
...mozda zato sto se ne poklope planovi sa povratkom kuci.. ererere 
Pa i to zavisi kako je beba naviknuta. Ako mora da jede svakih pola sata onda naravno da ce je nahraniti bez obzira gde je.
 
Vidim da moja snaja svoju decu hrani svaki put kad zaplacu. Prosto muci i sebe i dete.

Zox,opusteno.

Nisi ti mene povredila nikako. Samo sam htela razjasniti da ja ne smatram nemoralnim ako majka nahrani svoje dete, pa makar sela na trotoar, ako je dete naviknuto i ako je gladno.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:51 pm

Onda smo se lepo razumele da dojenje nije sramotna radnja. Ostaje samo da poradimo na mentalitetu gde je polugola devojka na ulici "lepo za videti" ili do pojasa svučen muškarac uobičajena pojava a majka koja doji je taboo da ne kažem neke gore stvari.

Naravno ja ću prva potpisati peticiju da se donese zakon o "sobi za dojenje" makar u državnim ustanovama, naročito u domovima zdravlja i bolnicama.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:57 pm

Sasvim normalna i prirodna pojava, neznam u cemu je problem ako majka doji i na javnom mjestu.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Feb 09, 2014 8:58 pm

To sve zavisi od deteta..i nema pravila.Sve je lepo i krasno ,uobrociti dete i uvesti mu pravila..ali cvrc..prvo dete je jelo na pola sata po 20 mll,i dzaba drzanje,cekanje da prodje tri sata...ako neces dernjanje, tako je.Sreca pa smo koristili flasicu..
Drugo sam dojila,i to jednom u sred Karadjordjevog parka,na klupi.Cekajuci muza da dodje po mene,ni on ni ja nismo mogli da predvidimo saobracajku...a leto,vrucina,vreme za podoj,njemu vrucina od toga sto ga drzim pored sebe,mleko krenulo da pravi krugove po majici,on oseca miris pa jos vece dranje..uzas..i jedan dekica sedi pored nas na klupi,gleda kako on pljuje iz usta flasicu s vodom i kaze-daj mu dete da jede,sta te briga sta svet misli-....i tako je setao ispred nas,okrenut ledjima i mrko gledajuci svakog ko me pogleda..kad je ruckio,mir i tisina.. booored
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Jun 27, 2014 9:27 pm

Dojila sam na javnom mestu, naravno pokrijenim grudima i ne vidim tu nista ruzno...isto kao da beba pije mleko iz flasu, isto kao sto se jede rostilj u kafani isto kao sto tinejdzeri jedu pizzu. Zasto bi bebe bile diskriminovane?
Nazad na vrh Ići dole
srculence

srculence


Godina : 44
Datum upisa : 25.06.2014

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Jun 27, 2014 10:17 pm

Ja sam nazalost sa oba deteta 6 dana nakon porodjaja gubila mleko. Kasnije sam saznala da je to nasledno, u isti dan su i moja baba i mama izgubile mleko. Tako da nisam imala tih situacija sa dojenjem na javnom mestu.Ali nemam nista protiv. Ako moze neki momak od 18 godina u sred busa da zaglodje pljesku sa crnim lukom zasto i mala beba tek donesena na svet nemoze da popije svoju dozu obroka.Strogo ZA dojenje na javnom mestu!!!
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Jun 27, 2014 10:59 pm

Ni jedna majka to ne bi radila na ulici da nije zbog nečeg "primorana".
Svi znamo da dete najlepše doji u miru doma svog...
Prema tome, ne vidim ništa protivprirodno da majka podoji svoje dete baš "tu i baš sad".










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyČet Jul 31, 2014 11:20 am

Evo nam odgovora na temu .
Samo ne znam ,hoće li biti "demonstacije" ?  smehsmeh 
Verovatno nije prijatno majci ,ali nikakav "moral" ne sme biti važniji od bebe.
Inače ,lično baš ne volim videti ,nekako mi je .....(staromodan sam ,verovatno) ,ali naravno, ne mogu osuditi .

---------

Svetska nedelja dojenja na Zemunskoj keju


Blic | 31. 07. 2014. - 10:57h | Foto: Promo |
Pod pokroviteljstvom gradske opštine Zemun udruženje građana "Roditelj" će u nedelju, 3. avgusta, od 17 do 20 sati na Letnjoj pozornici na Zemunskom keju, obeležiti Svetsku nedelju dojenja 2014.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Svetska nedelja dojenja biće obeležena na Zemunskom keju
 


Cilj manifestacije je promovisanje dojenja kao najboljeg izbora ishrane dece u najranijem periodu života.
 
Manifestacija podrazumeva okupljanje što većeg broja majki koje doje, stručnjaka i svih ostalih pojedinaca i institucija koje promovišu i podržavaju dojenje.
 
Pored razmene iskustava učesnici će moći da dobiju stručne odgovore i da se upoznaju sa informativnim materijalom.
 
Ovom manifestacijom šalje se poruka o značaju dojenja i pruža podrška svim majkama koje su izabrale ovaj način ishrane dece.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyČet Jul 31, 2014 1:30 pm

Ne bih se slozila sa tobom Dani. Ovo nije propagiranje dojenja na ulici, vec propagiranje dojenja beba kao najbolji i njprirodniji nacin ishrane. Tako da odgovor na ovu temu, tom akcijom nije dat  beljenje 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyČet Jul 31, 2014 2:24 pm

Dušice slažem se sa onim što si napisala. Ovo je promocija DOJENJA kao načina ishrane beba a ne promocija dojenja na ulici. Dve odvojene teme definitivno. Moja apsolutna podrška Udruženju kao i svim mamama koje se odluče da doje.

Možemo i o dojenje & veštačka hrana na ovoj ili nekoj posebnoj temi.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptySre Avg 06, 2014 1:06 am

Sećate se Alanis Moriset ?
Nije je bilo jedno vreme -danas vas pozdravlja sa Instagrama (i ujedno odgovara na ovu našu temu )

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptySre Avg 06, 2014 1:11 am

Ovo je sad već reklama..I narvno da će dobiti poršku od svojih fanova...  cherry 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Sep 15, 2015 8:17 pm

Ovu fotografiju je Facebook izbrisao kao " explicit sadržaj" .
Radilo se o svetskoj akciji koja je imala poruku da ukaže da  moderno društvo ima sasvim poremećen sistem vrednosti .
Želeli su ukazati na najlepše i najvrednije stvari u životu ,ovim javnim dojenjem ,a dobili su -brisanje . Kojekakve svinjarije možete uvek da vidite na FB ,to nije "explicit" ni "nasilni sadržaj" .
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Apr 01, 2018 9:47 am

Slika koja je obišla svet-mlada hokejašica Sara Smol  se 8 nedelja posle porođaja vratila na teren .I sad ,naravno ,doji dete -između "četvrtina" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
E sad...mladu majku je snimila njena majka ,i ona je snimak "dala na net" ?
Nemam pojma ...meni je dojenje ipak intiman čin , ne vidim neku posebnu potrebu za "demonstracijom".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyNed Apr 01, 2018 6:17 pm

Nemam ništa protiv i sigurno neću bečiti oči , neko to rešava na ovakav način i to mi je sasvim fino rešenje.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Ona gore samo što i gaće nije skinula , pretera ga brate načisto.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Apr 03, 2018 3:22 pm

neka zena je dojila dete u gradskom prevozu, beba je bila gladna pocela da place, sta da radi majka? Putnici su odobravali taj cin, zena se malo sakrila maramom i sve je bilo OK. Kad beba zaplace, nema moralisanja, ona mora da jede.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Apr 03, 2018 5:27 pm

savo ::
neka zena je dojila dete u gradskom prevozu, beba je bila gladna pocela da place, sta da radi majka? Putnici su odobravali taj cin, zena se malo sakrila maramom i sve je bilo OK. Kad beba zaplace, nema moralisanja, ona mora da jede.
Šta putnici moraju da odobravaju taj čin?
Nije skakala po njima nego hranila svoje dete. Nikoga nije ošetetila ničim.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Apr 03, 2018 5:30 pm

Šta si skočila na čoveka , nije ništa loše napisao smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Apr 03, 2018 5:37 pm

podbarac ::
Šta si skočila na čoveka ,  nije ništa loše napisao smehsmeh
Čuj putnici su odobrili taj čin. Ma skočim ja na njega.  smehsmeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Apr 03, 2018 5:49 pm

savo ::
neka zena je dojila dete u gradskom prevozu, beba je bila gladna pocela da place, sta da radi majka? Putnici su odobravali taj cin, zena se malo sakrila maramom i sve je bilo OK. Kad beba zaplace, nema moralisanja, ona mora da jede.

Meni se jako dopada ovo što sam pročitala. Obično se u takvoj situaciji nađu "zaštitnici morala" koji idu dotle da vređaju žene koje doje u javnosti. Ne razmišljajući o tome da ta žena nije svojom voljom u tom autobusu. Verovatno nema kome da ostavi bebu. Ili nema para za taksi pa se vraća sa lekarskog pregleda baš te bebe gradskim saobraćajem ... ima mnogo razloga zašto nije kod kuće gde bi prvo njoj bilo udobnije nego na drvenom sedištu u prepunom gradskom autobusu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyUto Apr 03, 2018 7:02 pm

Ja sam prije30 i kusur godina dojila na plazi....prekrijem se tada,platnenom pelenom,najede se beba i cao...niko me ni tada nije gledao....danas se u svemu vidi sex,izazov,koketiranje,provociranje.
Ne treba izbacit sisu na izvolte,moze se to obaviti i nenametljivo.
Slucaj u busu....zar je ljepse da beba place i nervira sve....tada bi bilo povika,umiri zeno to dijete,popi nam mozak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? EmptyPet Avg 10, 2018 4:25 pm

E ovako bi trebalo svaka žena koja HRANI dete da odreaguje na "moralisanje". Ili da uzme stoljnjake sa stolova i da prekrije sve ODRASLE koji javno jedu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pravda za bebe koje jedu na javnom mestu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DOJENJE -na javnom mestu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: DOJENJE -na javnom mestu ?   DOJENJE -na javnom mestu ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DOJENJE -na javnom mestu ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SEKSUALNO UZNEMIRAVANJE na radnom mestu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: