DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?

Ići dole 
+12
sonia
Gothic
AstrinaKomsinica
vasko1
bosankaa
montoya
doctorr67
cojle
Oci-ANDJELA
Astra
Kijara-brm
Danubius
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyPet Maj 15, 2009 6:14 pm

Kada dodjete u svoju matičnu zemlju, u kojoj duže ne živite , na odmor , u posetu-kako se osećate ?

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 1:35 pm

E, ovde mi mogla malo ja da prozborim.
Nisam morala ni da odem, udala sam se za stranca, i postala sam stranac u svojoj zemlji.. STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Affraid
Nedam se ja, nisam zaboravila ni navike , ni obichaje, i znam ih , shta vishe, mnogo bolje od mnogih koji su i sada tamo, ali.....
Zhivela sam najveci deo svoga zhivota u Srbiji, onda Palestina, sada Norveshka, i potpisujem, chovek pripada tamo gde mu je porodica...
Shta bi meni vredelo da sam sada u Srbiji, ako su mi deca ovde? Ili obrnuto...Opet, setim se majke .... Ali drugachije je ovo, ja sam odrasla, svoj sam chovek...
Ljudi su skloni da olako odbacuju svaku raznolikost, pa tako i choveka koji uchini neshto drugachije nego je uobichajeno, pa neka to i na bolje bilo...

Po povratku iz Palestine, to je bio moj najduzhi van zemlje, osetila sam kako su se ljudi dosta promenili. Vreme u kojem je nasha Yu postala samo proshlost,uticalo je strashno na ljude , onda sam osetila kako su svi naglo, bar mi je tako izgledalo po povratku, postali loshiji....Svako gleda samo sebe, nema dobrote, zhelje da se pomogne...Svi su dvolichni, licemerni...I osetih se strancem..opet
Recicete takvo vreme bilo.... Nije to opravdanje, naprotiv..Videla sam Palestince...Oni takvo vreme zhive vec 50 godina, a nisu se promenili...Naprotiv, kao da ih je nevolja zblizhila.....
To je bilo onda.... A sada, kad se vratim, tako bih volela da osetim da su ljudi opet postali bliskiji..... Gledam ovaj narod na tv u okupljen povodom sahrane patrijarha.... Vera mu treba....
Vera uchi dobroti.... A kad ima dobrote medju ljudima, svugde je svako dobrodoshao....










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:23 pm

i potpisujem, chovek pripada tamo gde mu je porodica...

I to je jedino i realno i tačno . A sve ono trućanje o "domoljublju i rodoljublju " najglasnije dolazi iz usta onih koju su ceo život proveli na nekom boljem mestu .
Uvek postavim pitanje-a što ste odlazili, i što se ne vratite -kada je ovde tako dobro ?
Isto to se može čuti i iz usta ovdašnjih" patriota" -koji, usput , pored ovog, imaju i pasoš onih zemalja sa kojima smo do pre 5 minuta ratovali.
Nisam se dobro osećao ni u Slobinoj i Šešeljevoj Srbiji , a ne osećam se dobro ni sad -dok god pola zemlje misli da su nam Svet i Evropa , i svi koji nisu kao oni,tj NE MISLE da su svi drugi narodi i rase ovakvi ili onakvi -neprijatelji.
Moja zemlja je bila i ostala Jugoslavija -tamo smo ipak bili jednaki, bez obzira kako se prezivamo i kako i da li se krstimo.










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:27 pm

Više mi se ne priča ista priča .Ja sam bila stranac u zemlji u kojoj sam rođena...

Po mestu rođenja roditelja,bila sam državljanin Srbije i Crne Gore..
btw..stranac sam gde god da odem.. STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 99267










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:31 pm

Moja zemlja je bila i ostala Jugoslavija -tamo smo ipak bili jednaki, bez obzira kako se prezivamo i kako i da li se krstimo.



Bar smo se tako osecali..... POZDRAVLJAM STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 93930










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:36 pm

Lijepo je doci na odmor u svoju zemlju,ali nek mi oproste svi dole,nikad vise ne bih pozeljela da zivim u njoj,mojoj drzavi.Ovdje ne cvjetaju ruze,kako izgleda onima dole,ali sto rece Sonia,nasi ljudi su postali tako losi da nemam zelju da zivim medju njima.Sviceri su mozda losi,nece da ti pomognu,ali nece ni da odmogne,a nas covjek je postao upravo takav,ako nece da pomogne,ne moze da se makne u stranu,neeeee,on voli da malo zapetlja,postali smo jako podal narod.Pojedinaca ima ok,ali meni grad,kuca,drvo u mom kraju ne znace nista,to imam i ovdje,vec ljudi,a njih vec odavno nema.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:38 pm

Ja se lično osećam kao Indijanac u gradu i zemlji u kojoj živim. :)
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:47 pm

Astra ::
Lijepo je doci na odmor u svoju zemlju,ali nek mi oproste svi dole,nikad vise ne bih pozeljela da zivim u njoj,mojoj drzavi.Ovdje ne cvjetaju ruze,kako izgleda onima dole,ali sto rece Sonia,nasi ljudi su postali tako losi da nemam zelju da zivim medju njima.Sviceri su mozda losi,nece da ti pomognu,ali nece ni da odmogne,a nas covjek je postao upravo takav,ako nece da pomogne,ne moze da se makne u stranu,neeeee,on voli da malo zapetlja,postali smo jako podal narod.Pojedinaca ima ok,ali meni grad,kuca,drvo u mom kraju ne znace nista,to imam i ovdje,vec ljudi,a njih vec odavno nema.

Astra, zivim tu i prilagodila sam se.. Sklonila sam se u stranu i ne dozvoljavam da mi bilo ko pomaze, ili odmaze.. Ne ocekujem nista od drugih, jer kako ti kazes ljudi su jako podli i kao da jedva cekaju da nekome napakoste...Drzim svoj pravac, gledam sebe i svoj zivot i jedino tako furam napred..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:47 pm

A zašto se oni koji obožavaju Jugoslaviju odlučiše da ipak žive u Srbiji?
Ne odrekoše se ni državljanstva ni pasoša Srbije!?
Ima li Jugoslavije u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori, Makedoniji?
I čime je to današnja Srbija diskriminalisala svoje građane...nacionalno, verski...? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467











Seljak sam pa umem i reč da probiram!


Poslednji izmenio cojle dana Čet Nov 19, 2009 3:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 2:53 pm

I čime je to današnja Srbija diskriminalisala svoje građane...nacionalno, verski...? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467



Pustimo mi drzhavu na miru...sada je u modi demokratija..... Ovde govorim o obichnim ljudima, a to znaju samo oni koji su dozhiveli...Ne mora da bude to diskriminacija u pravom smislu, ali ne mozhemo poreci da se razlichitost ,josh uvek u nashoj zemlji ,ne chita kao negativnost..... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 3:15 pm

sonia ::

Pustimo mi drzhavu na miru...sada je u modi demokratija..... Ovde govorim o obichnim ljudima, a to znaju samo oni koji su dozhiveli...Ne mora da bude to diskriminacija u pravom smislu, ali ne mozhemo poreci da se razlichitost ,josh uvek u nashoj zemlji ,ne chita kao negativnost.....
Pa kako bi smo olako prešli preko države, Ustava, Zakona... i svega onoga što uređuje pravni poredak jedne zemlje a isticali neravnopravnost zbog različitosti!?
Pravo je pitanje da li postoji trend terora manjine nad većinom?
Da li to što sam pripadnik većinskog naroda znači da sav svoj vek treba da se sklanjam i izvinjavam onima koji se osećaju različitim od većine?
Gde sam to zgrešio...kakvo sam zlo učinio?
Šta to u ravnopravnosti nude Norveška, Švajcarska, Mađarska...a što se u Srbiji diskriminiše? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 3:51 pm

Ustav Republike Srbije STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 914737

Član 1.
Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
Član 11.
Republika Srbija je svetovna država.
Crkve i verske zajednice su odvojene od države.
Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.
Član 13.
Republika Srbija štiti prava i interese svojih državljana u inostranstvu.
Republika Srbija razvija i unapređuje odnose Srba koji žive u inostranstvu sa matičnom državom.
Za pochetak, da ne prodjemo olako preko Ustava... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 204557
Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 3:58 pm

sonia ::
Ustav Republike Srbije STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 914737

Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763

naraffno-samo "odnosi" imaju alternativu.... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 184357
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 3:59 pm

Oci-ANDJELA^Z ::


Astra, zivim tu i prilagodila sam se.. Sklonila sam se u stranu i ne dozvoljavam da mi bilo ko pomaze, ili odmaze.. Ne ocekujem nista od drugih, jer kako ti kazes ljudi su jako podli i kao da jedva cekaju da nekome napakoste...Drzim svoj pravac, gledam sebe i svoj zivot i jedino tako furam napred..

Upravo tako,zivim ovdje,prilagodila sam se i prihvatila sistem ove drzave,kasno da se opet mijenjam,dosta je bilo u ovom zivotu,a djeca posebno,koliko vole otici u nasu zemlju,toliko se raduju povratku "kuci".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:00 pm

sonia ::

Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763
Odnose svakako valja unaprediti...ne zadovoljiti se postojećim! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 647549
Al šta je to nazadno u Srbiji što Vam se ne sviđa? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:01 pm

[quote="doctorr67"]
sonia ::
Ustav Republike Srbije STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 914737



Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763



naraffno-samo "odnosi" imaju alternativu.... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 184357[/quote


Pa o tome i pricham, ljudi su razlichiti STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Icon_geek










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:02 pm

ali razlichitost daje motivaciju....:))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:02 pm

Cojle,ovdje nije precizirana drzava Srbija,ja sam iz Bosne ali pricam o povratku u bilo koju od bivsih republika Yuge,a u Bosnu tek ni u ludilu,nemam ja nista od toga sto sam rodjena tamo i prezivjela vecinu svog zivota tamo,jer nije to vise ona zemlja iz koje sam otisla.
Osjecaj pripadnosti,gubljenje ili cuvanje navika nemaju veze sa Ustavom,ali znate svi vi da Ustav govori sve naj....pozitivnije,a realnost je drugacija(opet ne pricam o Srbiji ,vec o svim zemljama)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:13 pm

cojle ::
sonia ::

Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763
Odnose svakako valja unaprediti...ne zadovoljiti se postojećim! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 647549
Al šta je to nazadno u Srbiji što Vam se ne sviđa? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467


Ne svidja mi se to shto ljudi meshaju nacionalnost i religiju, recimo. Imala sam prilike da mi kazhu kako nisam srpkinja samo zato shto sam druge vere...
Nazadno? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467 Pre bih rekla glupavo malo....
Pitanje je bilo i chega to ima u Norveshkoj shto u Srbiji nema u smislu odnosa ili ponashanja ljudi?

Ne kazhem ja da je ovde med i mleko shto se toga tiche, pa druga po velichini je partija koja ima rasistichke ideje! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Affraid
Ali govorim o mojoj zemlji, zemlji gde sam rodjena i odrasla, zemlji moga dede ....

Briga mene kako ce me Norvezhanin gledati, ali isto tako znam da ce mi reci, shto vec i jesam chula: ti si Norvezhanka samim tim shto imash papire! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Affraid
Tu je razlika, i ako se ja nikad necu osecati Norvezhankom, ma koliko ovde zhivela.....










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:33 pm

Mogu imati osećaj razumevanja za Vašu izvesnu raspolućenost ali isto tako morate i Vi pokazati spremnost da shvatite one koji su ostali da žive ovde.
Dakle, kakva godi bila pravila i oficijelne politike ali i preovlađujućeg stava javnog mnjenja zemalja u kojima ste se našli bespogovorno ste ih prihvatali.
Zašto isto to na jednoj strani prihvatate a na drugoj osporavate onima koji su ostali da žive u državama Balkana?

Prihvatite za realnost da ste sa odlaskom pristali i na drugačiji tretman tamo gde ste nekada bili.
Ista je sudbina i Zapadnih Evropljana koji se nastane na ove prostore. Tamo odakle su poreklom gube neka prava ali zato ostvaruju ovdašnja.
Realnost je da zaboravite na duple standarde - ne mogu istovremeno i jare i pare!











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 4:48 pm

Dakle, kakva godi bila pravila i oficijelne politike ali i preovlađujućeg stava javnog mnjenja zemalja u kojima ste se našli bespogovorno ste ih prihvatali.
Zašto isto to na jednoj strani prihvatate a na drugoj osporavate onima koji su ostali da žive u državama Balkana?



Prihvatite za realnost da ste sa odlaskom pristali i na drugačiji tretman tamo gde ste nekada bili.
Ista je sudbina i Zapadnih Evropljana koji se nastane na ove prostore. Tamo odakle su poreklom gube neka prava al ih zato ostvaruju ovdašnja.
Realnost je da zaboravite na duple standarde - ne mogu istovremeno i jare i pare!




Dakle, ako ste pazhljivo chitali, napisala sam da sam se osetila strancem u SVOJOJ zemlji i pre nego sam otishla iz nje...
I nije tachno da bespogovorno prihvatam bilo shta, ali ovde i ako bi da negodujem , nemam zashto.... Nemam ovde ni brata ni pobratima... A i ovi daleki rodjaci STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 419607 mi ne prigovaraju, bar ne direktno, kako treba da zhivim i kako da se ponasham....
Zhivela sam i tamo i vamo i onamo..... I hocu da osporavam ono shto je za osporavanje...To je samo igra sudbine shto sam otishla, i to ne znachi da cu nekome, ko nije imao mogucnosti, ili iz ko zna kog razloga ostao tamo, dozvoliti da o meni govori kao o gradjaninu drugog reda u zemlji koja je moja isto koliko i njegova! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 40195
Ne treba meni pravo da glasam, neka o tome odluchuju ljudi koji su ostali, ali necu dozvoliti da mi neko oduzme nacionalnost koju sam nasledila po rodjenju... Pa i ako bi mi oduzeli na papiru, vala u srcu nece....
A shto se tiche jareta i para...U mom selu su nekada, dok su se josh poshtovali ljudi po onome kakvi su a ne odakle, moglo dobiti jare i na poklon... Tek kao znak dobre volje prema putniku namerniku.... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 880153










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 6:23 pm

Opa bato, sejo, rođo, pobratime...a kad se ebete Đuku ne zovete!
A da ne biste jednu guzu na dve stolice? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467
Mora bar jedna da žulja.
A što tamo ne gunđate...jok more...mirni ko lale...samo cvrkuću...ček da se dočepaju "papira".
E sad vam guza videla puta pa nama da solite pamet...pa da l se osećamo...da l smo krezubi...da l...?
Nezahvalni smo što nam ponekad čestitate slavu, pošaljete čokoladicu i 100.grama kafe i što je praziluk svenuo kad ga šaljemo!?
Koliko para toliko muzike...nema džabe ni kod babe.
Kad i mi ovdenak budemo imali neke koristi od vašeg putešestvija možda bidnemo i srdačniji! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 6:35 pm

hahahhahaha STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 944472 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 944472


Sram Vas bilo, kako se to izrazhavate!? Pa ovo nema ni na divljem zapadu kao na srpskom shto ima STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 98966

Aa, ko je sad pa Djuka? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 597146


KoristovljubAvnik STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 279207










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 6:50 pm

Pa Đuku zna celo selo a i šire...viđen čoek! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 73257
I piiišii kao što govoriš i namoj da štampate rečnik da bi vas razumeli.
Eto, zauzeli i Mali i Veliki Lug a nismo im tražili da upoznaju naš jezik...i sva smo im rukovodeća prava dali.
I jopet bi teli za džabe...e neće moći ove noći!
I Hogar se prevrće u grobu kad vidi ko mu po zemlji radi! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 7:05 pm

cojle ::
A zašto se oni koji obožavaju Jugoslaviju odlučiše da ipak žive u Srbiji?
Ne odrekoše se ni državljanstva ni pasoša Srbije!?
Ima li Jugoslavije u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori, Makedoniji?
I čime je to današnja Srbija diskriminalisala svoje građane...nacionalno, verski...? STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467

Verovatno imamo značajniju razliku u godinama , pa mozda ne razumeš .
MI koji volimo Yugu smo odrasli u drugačijem miljeu , bili smo slobodni i u celom svetu dobrodošli.
Nije bilo nacionalizma (to se saseklo u korenu) niti verskih" ispiranja" mozgova, a o politici i medijima da ne govorim.Atmosfera kakva je od 90 tih nama čini da se jednostavno osecamo da ne "pripadamo" ovde .

A kako da se "odreknemo "pasoša Srbije -ko će nam dati drugi ? Ja sam rodjen ovde , i pradeda mog pradede...ja ne mogu dobiti ni Bosanski ni Hrvatski -kao što su učinile na hilljade drugih , koji to mogu,jer su im se roditelji tamo rodili.
Srba, naravno....

Ima Yuge svugde u Ex Yu.....mnogi nisu oduševljeni "tisućugodišnjim snom "Svim Srbima u jednoj zemlji" i drugim otcepljenjima .Generacije do 1970 -sigurno .
I te kako ima diskriminacije-ali ne "javne"

Zar Beograd ne diskriminiše gradjane Vojvodine -ne dajući im ni njihovo ? Obaveze -da....prihodi ........ne....to će Bgd da "razreže" -i to od vlastitih Vojvodjanskih ?
Zar u Skupštini Srbije nije bilo ni jednog predstavnika nacionalnih manjina do juče, a i sada su ušli kroz kvote stranaka ? Kako je to moguće?
Pa lepo....propisani prag je taman toliko visok da ni jedna manjinska zajednica ne može da ga predje......
Zar u Ustavu Srbije(novi , Koštunica -Šešelj ) ustav ne stoji da je "Srbija država Srpskog naroda?."
JEDINI ustav u Evropi , koji je nacionalni -a ne gradjanski. Svugde piše -država njenih gradjana- Zbog takve formulacije su Srbi počeli rat u Hrvatskoj
Mislim da je i iz Hrvatskog to izbačeno. A to jeste diskriminacija , šta su ostali-gradjani drugogo reda ?
Reginonalni razvoj....lepo tamo gde su manjine u velikom broju-e tamo se nećemo ubiti od ulaganja . Gde će pre ići pare , u Bosilegrad ili u Valjevo, recimo? Kako objasniti da je budžet cele Vojvodine manji od budžeta grada Beograda ?
Vojska....ako ne verujes , ja to znam jer sam bio prisutan .Od 90 tih , niko ko nije srpske nacionalnosti -ne moze da ima neku višu vojnu dužnost. Nabroj mi jednog generala koji nije srbin ?
Diskriminišu se sve verske zajednice koje nisu Pravoslavna....opet budžet , a ne mora ni to. Znaš koliko je poseda vraćeno SPC , a koliko katoličkoj crkvi? A da ne pričam o odnosu prema manjim zajednicama....netrpeljivost , samo neko pokaze prstom na adventiste "sekta "(iako su priznati u Ustavu kao hrišćanska crkva) i odmah im se razbijaju i pale prostorije .
Diskriminišu se starosne grupe ....ajd se zaposli sa 50 negde ? Malo sutra...u Evropi i svetu-starosne grupe štiti zakon .Pa probaj da zaposliš nekoga od 25 -ako onaj od 50 ima iste kvalifikacije + radno iskustvo?
Diskriminišu se polne grupe -ajd da neko kaze da je homo , i da traži posao ?
Bi dobio, malo sutra....iako to nema veze sa strukom.
Ili ovako....dodju da traže posao Suljemani i Petrović-sve iste kvalifikacije , sve isto Koji će dobiti posao?
Bilo bi još dosta toga....ima toga i drugde, naravno, ali sada pričamo o našoj zemlji. Ja bih zaista voleo da konačno zavlada demokratija u pravom smislu reči , i da se svaki gradjanin ove zemlje oseća zaštićen i slobodan.
A da je to tako-ne bi na hiljade mladih želelo samo jedno-da odu .
I to visoko obrazovanih -Srba . I ne samo zbog ekonomije -jednostavno se ne osećaju dobro u Srbiji kakva je danas .










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 7:08 pm

doctorr67 ::
sonia ::
Ustav Republike Srbije STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 914737

Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763


naraffno-samo "odnosi" imaju alternativu.... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 184357

vidim ja koje bi ti odnose "unapredio " sa gospodjom gore ....... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 233241 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 687142 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 900975










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 7:10 pm

Danubius ::
doctorr67 ::
sonia ::
Ustav Republike Srbije STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 914737

Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 558763


naraffno-samo "odnosi" imaju alternativu.... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 184357

vidim ja koje bi ti odnose "unapredio " sa gospodjom gore ....... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 233241 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 687142 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 900975


ponekad treba biti "discretan".... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 914737










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 8:27 pm

Danubius ::

Verovatno imamo značajniju razliku u godinama , pa mozda ne razumeš .
MI koji volimo Yugu smo odrasli u drugačijem miljeu , bili smo slobodni i u celom svetu dobrodošli.
Nije bilo nacionalizma (to se saseklo u korenu) niti verskih" ispiranja" mozgova, a o politici i medijima da ne govorim.Atmosfera kakva je od 90 tih nama čini da se jednostavno osecamo da ne "pripadamo" ovde .

A kako da se "odreknemo "pasoša Srbije -ko će nam dati drugi ? Ja sam rodjen ovde , i pradeda mog pradede...ja ne mogu dobiti ni Bosanski ni Hrvatski -kao što su učinile na hilljade drugih , koji to mogu,jer su im se roditelji tamo rodili.
Srba, naravno....

Ima Yuge svugde u Ex Yu.....mnogi nisu oduševljeni "tisućugodišnjim snom "Svim Srbima u jednoj zemlji" i drugim otcepljenjima .Generacije do 1970 -sigurno .
I te kako ima diskriminacije-ali ne "javne"

Zar Beograd ne diskriminiše gradjane Vojvodine -ne dajući im ni njihovo ? Obaveze -da....prihodi ........ne....to će Bgd da "razreže" -i to od vlastitih Vojvodjanskih ?
Zar u Skupštini Srbije nije bilo ni jednog predstavnika nacionalnih manjina do juče, a i sada su ušli kroz kvote stranaka ? Kako je to moguće?
Pa lepo....propisani prag je taman toliko visok da ni jedna manjinska zajednica ne može da ga predje......
Zar u Ustavu Srbije(novi , Koštunica -Šešelj ) ustav ne stoji da je "Srbija država Srpskog naroda?."
JEDINI ustav u Evropi , koji je nacionalni -a ne gradjanski. Svugde piše -država njenih gradjana- Zbog takve formulacije su Srbi počeli rat u Hrvatskoj
Mislim da je i iz Hrvatskog to izbačeno. A to jeste diskriminacija , šta su ostali-gradjani drugogo reda ?
Reginonalni razvoj....lepo tamo gde su manjine u velikom broju-e tamo se nećemo ubiti od ulaganja . Gde će pre ići pare , u Bosilegrad ili u Valjevo, recimo? Kako objasniti da je budžet cele Vojvodine manji od budžeta grada Beograda ?
Vojska....ako ne verujes , ja to znam jer sam bio prisutan .Od 90 tih , niko ko nije srpske nacionalnosti -ne moze da ima neku višu vojnu dužnost. Nabroj mi jednog generala koji nije srbin ?
Diskriminišu se sve verske zajednice koje nisu Pravoslavna....opet budžet , a ne mora ni to. Znaš koliko je poseda vraćeno SPC , a koliko katoličkoj crkvi? A da ne pričam o odnosu prema manjim zajednicama....netrpeljivost , samo neko pokaze prstom na adventiste "sekta "(iako su priznati u Ustavu kao hrišćanska crkva) i odmah im se razbijaju i pale prostorije .
Diskriminišu se starosne grupe ....ajd se zaposli sa 50 negde ? Malo sutra...u Evropi i svetu-starosne grupe štiti zakon .Pa probaj da zaposliš nekoga od 25 -ako onaj od 50 ima iste kvalifikacije + radno iskustvo?
Diskriminišu se polne grupe -ajd da neko kaze da je homo , i da traži posao ?
Bi dobio, malo sutra....iako to nema veze sa strukom.
Ili ovako....dodju da traže posao Suljemani i Petrović-sve iste kvalifikacije , sve isto Koji će dobiti posao?
Bilo bi još dosta toga....ima toga i drugde, naravno, ali sada pričamo o našoj zemlji. Ja bih zaista voleo da konačno zavlada demokratija u pravom smislu reči , i da se svaki gradjanin ove zemlje oseća zaštićen i slobodan.
A da je to tako-ne bi na hiljade mladih želelo samo jedno-da odu .
I to visoko obrazovanih -Srba . I ne samo zbog ekonomije -jednostavno se ne osećaju dobro u Srbiji kakva je danas .

Imaju li Srbi rezervnu domovinu - NEMAJU.
Zato je Srbija država srpskog naroda i svih njenih građana!
Takvog državnog zaštitnika se ne želi odreći ni jedan drugi narod pa neće ni Srbi.
Kad prestanu razlozi koji su uslovili nacionalnu odrednicu države i ova država će nositi građanski predznak.
Dakle, godine ne mogu biti razlog (ne)razumevanju ali stoji potreba da se jasno kaže - imate ograđenu Yugoslaviju kod Subotice i tamo je i održavajte. Još uvek je to na teritoriji Srbije al nije poznat slučaj da se bar kao zabavni park nešto slično zametnulo i na teritorijama ostalih YU republika. Svoju zabludu YU idejom srpski narod je dovoljno skupo platio dobivši za uspomenu pogrome u I i II sv. ratu kao i ratovima 90.ih.
Diskriminacija Vojvodine i posebna prava?
Kao Srpsko Vojvodstvo taj prostor je i ušao u sastav Srbije...kao što su to nešto ranije postali i Šumadija, Timočka Krajina, Raška oblast...
Po čemu istovetne zahteve ne bi ispostavili i ovi krajevi i gde bi to odvelo? Do dezintegracije Srbije, njenog parcelisanja...i u konačnom ishodu do srpskog naroda bez države.
Dakle, dok postoji ova država njena dužnost je da ostvari ravnopravnost svih u svemu...i pravima i obavezama na svakom delu svoje teritorije.
Uostalom...zašto bi smo imali poverenje da je Pokret 64.županije slučajno zaživeo sa odborima širom Vojvodine!
Diskriminacija u vojsci - glavni čovek armije za sprovođenje mobilizacije u periodu 1990.- 2000. je bio general Geza Farkaš a specijalne policijske misije je izvršavao Mihalj Kertes i Frenki Simatović.
Ni jedan od njih nije bio srbin a učinak je poznat.
Prema tome, hipoteke prošlosti nemojte tovariti samo srbima. I ostali imaju svoje zasluge u zlu koje nas je snašlo.
Rane su još sveže da bi odjednom zaodenuli građansko ruho.
Naravno...građansko društvo mora biti zajednički ideal kome ćemo svi težiti ali budimo razumni. Prvo podići standard života a onda ćemo bez strepnje i podozrenja razbiti i druge barijere.
Razumite da se i Šumadinac plaši da ne osvane kao stranac u Srbiji! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!


Poslednji izmenio cojle dana Čet Nov 19, 2009 9:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 9:15 pm

Imaju li Srbi rezervnu domovinu - NEMAJU.
Tačno....ali kako to onda da na desetine hiljada njih imaju po 2-3 domovine , tj pasoše bivših Yu republika , i oko 1 ,5 milona pasoše država u svetu ?

Zato je Srbija država srpskog naroda i svih njenih građana!
Takvog državnog zaštitnika se ne želi odreći ni jedan drugi narod pa neće ni Srbi.
Kad prestanu razlozi koji su uslovili nacionalnu odrednicu države i ova država će nositi građanski predznak.


Zavisi ko bude na vlasti ....sudeći po broju glasova koje dobijaju radikali i presvučeni radikali-to će biti nikada .
A što se tiče "štićenja" -gde je ta zemlja i R Srpska bila tokom "Oluje" i kako se "majka" ponela prema tim ljudima ?
Strpali su ih u vagone -i pravac -Kosovo. Ja sam to svojim očima gledao .
Pitaj bilo kog izbeglicu -sem onih koju su se napljačkali i tamo i ovde , šta misli o toj "zaštiti"

Dakle, godine ne mogu biti razlog (ne)razumevanju ali stoji potreba da se jasno kaže - imate ograđenu Yugoslaviju kod Subotice i tamo je i održavajte. Još uvek je to na teritoriji Srbije al nije poznat slučaj da se bar kao zabavni park nešto slično zametnulo i na teritorijama ostalih YU republika.
Pa to se i radi...upravo je to ideja , zabavni park , i ima inicijative da će Turistička organizacija Subotice to i novčano pomoći Na hiljade ljudi dolaze da vide to "čudo"


Kao Srpsko Vojvodstvo taj prostor je i ušao u sastav Srbije...kao što su to nešto ranije postali i Šumadija, Timočka Krajina, Raška oblast...
Po čemu istovetne zahteve ne bi ispostavili i ovi krajevi i gde bi to odvelo? Do dezintegracije Srbije, njenog parcelisanja...i u konačnom ishodu do srpskog naroda bez države.


Vojvodina je kao Srpsko Vojvodstvo PRISAJEDINJENA -čitaj , anektirana ulaskom srpske vojske u Novi Sad . Ona "velika skupština "je bila lakrdija, koliko je tu bilo "predstavnika manjina" u odnosu na sastav stanovništva? U promilima.

Potpuno je tačno za regione-i to se zove "regionliazacija" Koliko Nemačka ima pokrajina , koliko Švajcarska kantona, itd -pa šta onda ? Nego...Beograd ne želi decentralizaciju , tj da ne može da zavuče ruku pre svega u Šumadijski i Vojvodjanski džep.
A ta priča sa "autonomašima"-to je smešno ! Taj tralalala se peva od 90 tih.
KAKO bi mogla da se "nasilno otcepi" Vojvodina -kada je , posle dogadjaja u poslednjih 50 tak godina , 76% stanovništva Srpsko ?
Pa nije to Kosovo, pa da ima 2-3 milona Šiptara u odnosu na 200 000 drugih.


Uostalom...zašto bi smo imali poverenje da je Pokret 64.županije slučajno zaživeo sa odborima širom Vojvodine!

Ta gospoda su, ako se sećaš -proterana sa teritorije Vojvodine sa zabranom ulaska .Liga Socijeldemokrata je još onda tražila da se delovanje te profašističke
organizacije zakonom zabrani -zajedno sa "obrazom " "nacionalnim strojem" i sličnima -sećaš se ? Pa ne sećam se da se do dana današnjeg "obrazu" itd išta desilo -iako se pokazalo da imaju prste u svim mogućim neredima o nasilju po srpskim gradovima , i iako je državni tužilac DUŽAN da reaguje po samom njihovom programu .

Diskriminacija u vojsci - glavni čovek armije za sprovođenje mobilizacije u periodu 1990.- 2000. je bio Geza Farkaš a specijalne policijske misije je izvršavao Mihalj Kertes i Frenki Simatović.
Ni jedan od njih nije bio srbin a učinak je poznat.


Tačno....pomenuti su obavljali naprljavije poslove za Slobu -i za to bili bogato nagradjeni. Svaki narod ima izrode . Ja pričam o onim mladim oficirima koji su izneli teret prvog udara na terenu -pa posle bili najureni iz vojske .




Rane su još sveže da bi odjednom zaodenuli građansko ruho.
Naravno...građansko društvo mora biti zajednički ideal kome ćemo svi težiti ali budimo razumni. Prvo podići standard života a onda ćemo bez strepnje i podozrenja razbiti i druge barijere.


Eto -znao sam da ćemo se razumeti -iako sučeljavamo stavove .
Kad dobar deo Srbije bude mislio kao ti -onda ćemo i doći do ovoga o čemu mi pričamo . Bojim se da ja neću to dočekati ,ali će valjda moje dete .










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 10:48 pm

Danubius ::

Eto -znao sam da ćemo se razumeti -iako sučeljavamo stavove .
Kad dobar deo Srbije bude mislio kao ti -onda ćemo i doći do ovoga o čemu mi pričamo . Bojim se da ja neću to dočekati ,ali će valjda moje dete.
Kad je život spokojan ... kad imate solidan standard života sve druge napetosti splašnjavaju.
Ipak sam veći optimista ... šalu na stranu ... taj veliki broj naših ljudi poreklom sa ovih prostora je sjajna kopča sa onim čemu težimo.
Dakle, prihvatiti pravila i standarde života onih koji su bili napredniji a ta brojna i raznolika dijaspora neka bude katalizator koji će učiniti bržim naš put u srećniju zajednicu.
Zašto i mi ne bismo osetili slasti lepšeg života a deca to ionako neće propustiti.
Dužni smo samo uvažiti realnosti svakog procesa -
- mogu se ubrzati al ne i preskočiti vreme ali treba i razumeti uzročno - posledične veze! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 647549











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 10:58 pm

Kad je život spokojan ... kad imate solidan standard života sve druge napetosti splašnjavaju.


Seljak sam pa umem i reč da probiram! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 8445










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 19, 2009 11:01 pm

cojle ::
Pa Đuku zna celo selo a i šire...viđen čoek! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 73257
I piiišii kao što govoriš i namoj da štampate rečnik da bi vas razumeli.
Eto, zauzeli i Mali i Veliki Lug a nismo im tražili da upoznaju naš jezik...i sva smo im rukovodeća prava dali.
I jopet bi teli za džabe...e neće moći ove noći!
I Hogar se prevrće u grobu kad vidi ko mu po zemlji radi! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 356467


Hahahha, u nashe selo bio Djoka.... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 110879

Nema ovde cirilichne tastature, pa moram i bez palatalizacija i ostalih ija.... shta cu, mi u dijaspori moramo da se snalazimo, lako je vama .....

More, i Hogar bi ponosan bio da je sreo Kraljevica Marka, a za Banovic Strahinju i da ne govorim.. STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 900975










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyPet Nov 20, 2009 10:47 pm

Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu šalu kao sa nama. Do juče smo bili ono sto danas hoćemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više ni toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog riješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća pa i ova ljubav.
Zar smo mi slučajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo, drukčije nego Džemail, ali isto tako sigurno? A zašto to činimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znači da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka čast našoj ludosti!"
_________________



Meša Selimović










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyPon Okt 04, 2010 6:23 pm

Srbija je velika tajna


Srbija je velika tajna;
ne zna dan shta noc' kuva,
niti noc' shta zora radja,
ne zna grm shta susedni grm sanja
niti ptica shta se dogadja
izmedju granja.

Ne zna gushter shta puzi ispod kamenja,
niti kukuruza struk sluti
shta se u susednoj njivi sprema.
Svakog chasa sve se menja,
nijednog kuta ni lista nema
da nije tajna.

Ko zna shta krije u sebi
i ta nevina rosa sjajna;
ti seljachki poslovni krici
shto se s brda na brdo chuju
zaveru mozhda kuju.

Ko c'e u toj zemlji kada
znati shta i devojka mlada
u nedrima netaknutim nosi;
kakvu teshku tajnu
u rukama svojim drzhi dete;
i starica pogrbljena svaka
do kakve se uputila mete.

U toj zemlji i vetri,
i mirisi, potoci i reke,
i crkvena zvona
potajne prenose vesti,
na prvom zavijutku
gde shuma pochinje ona
ko zna shta mozhesh sresti.

U toj zemlji ni zechijoj stopi
neprijatelj verovati ne sme,
ni tragu volovskih kopita.
Dogovori su mozhda tajni
i zhetelachke pesme
i udari shumskih sekira
i uspavanka uz kolevku svita.

~ KRAJ ~


STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 915553










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySub Feb 05, 2011 10:30 am

Pa hajde da vidimo kako se ja osjecam kad odem u svoju zemlju iz koje otidjoh augusta 2005...

Sto se tice familije,to vec ne treba da se
prica...kad god dodjes,osjecas se medju svojima(mislim na porodicu)...Komsiluk tu i tamo...vidimo se,popricamo,nadjemo vrijeme i za kafu,ali ne bude tu onog ispijanja kafe kao nekad,jer ja obicno odem na par dana...pa znate vec kako ide 100 kuca,a ja sama :zlz: pa obicno su tu i neke obaveze(oko administracije)...a sto se tice onog dijela kada recimo izadjem u grad...e tu se bukvalno osjecam kao stranac.Dosta se toga izmijenjalo... Dosli su "neki novi klinci" ... Prosto se iznenadim kad mi kazu ko je i tek tada shvatim da vrijeme ide i ide...ja starim i starim...mlade generacije zamjenile su nas koji smo nekad izlazili bas u te lokale.I sve u svemu vidim da me gledaju kao na nekog ko je trenutno tu...jer prvo i kad pricam sa nekim je ono ...kad si dosla i koliko ostajes...

Dakle gdje god dodjem,osjecam se kao stranac :girlcool: onda se mozda najbolje tako i ponasati a? 55555











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyNed Feb 06, 2011 5:28 pm

Danubius ::

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?



Navike, obicaji, jezik, sve je mozda ostalo isto, ali ljudi postaju daleki...










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

vasko1


Datum upisa : 02.01.2011

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyNed Feb 06, 2011 9:18 pm


Nikada se u rodnom kraju nisam osjetio kao stranac ni po čemu !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyNed Jun 26, 2011 1:23 pm

Ja k'o vanzemaljac STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 915553










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyNed Jun 26, 2011 2:51 pm

Mislim da bih bila banovana da opisem kako se osjecam kad odem u svoju zemlju, grad, ulicu...kucu da ne pominjem, u nju ne mogu uci.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySre Nov 09, 2011 8:55 pm

Evo opet...Nije bas u sopstvenoj zemlji , ali medju ljudima otuda...

Seminar neki, a ja nesto komentarisala... Vidim da me jedna zena gleda radoznalije od ostalih...Hm...''Lici'' kao da je iz nasih krajeva, ono jes' da je malo ''siljatija'' sto bi rekli u mom kraju, ali to samo moze da znaci da je skroz sa juga...Verovatno je i ona slicno razmisljala o meni...

Isti pravac, drugi smer STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 944472 I bese tako.... Na pauzi prilazi kolega sa severa Evrope i pita, odakle ono bejah ja? -Serbia, ikke sant?

Pratim ga, ode i prosapta nesto sa onom ''siljatom''... Na moje iznenadjenje, umesto uobicajenog osmeha pri takvim prilikama, ona dignu nos??!! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 983188

Postajem radoznala, mada mi vec situacija biva ''sumnjiva''...

Prolazim i pozdravljam klimanjem glave- Izvinjavam se, odakle dolazite?

-KosovA!

-Drago mi je, a iz kojeg mesta?

- Peja! ( odgovara skor namrstena, da nece da se bije, mozda?! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 270304 )

-Aha, Peja?! STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 715646 ( Misli Pec, valjda?) -Pozdrav-odo dalje...

A tamo, pokraj stola stoji poznanik isto sa Kosova- bas iz Bosnjake mahale, veseo momak, ne smeta mu i da razgovoaramo na srpskom...

Precutkujem malopredjasnji dogadjaj, kad on zapoce pricu o ''mojima'' sa juga drzave... Na nekom treningu se cudio kako Srbi sa Kosova pricaju negativno o Srbima koji zive severnije...Zar i toga ima?... STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 643339 Konkretno, da ne duzim, o mojoj nelogicnoj kombinaciji Srpkinja- muslimanka... Paf...

Stranac u spostvenoj zemlji? More, na planeti celoj...STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 1383448370










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySre Sep 18, 2013 9:23 pm

...i tako... Doslo mi da je zalepim po nosu- ''A da li bi mogla tako u toj zemlji odakle dolazis?''
A samo sam ljubazno pitala- ebem je nadrndanu!
Indijanac sam, more!










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySre Sep 18, 2013 9:36 pm

Ponekad se osecam kao Stranac...Ali ne sto ja tako zelim vec sto me drugi tako dozivljavaju...Ljudi nisu navikli da budes sa njima Ljubazan,Kulturan...Pa me drugacije dozivljavaju...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySub Nov 22, 2014 7:50 pm

Danubius ::
Kada dodjete u svoju matičnu zemlju, u kojoj duže ne živite , na odmor , u posetu-kako se osećate ?

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?



Nemam pojma vise...Zanimljivo je dva, tri dana, nedelju...a onda shvatis da nisi vise deo toga...
Gledala sam komsiluk, moje roditelje...njima zivot ide svojim, laganim, ''ide nekako'' tokom, i oni ne zele da ga menjaju...Ne zele ili...










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySub Nov 22, 2014 9:36 pm

sonia ::




Nemam pojma vise...Zanimljivo je dva, tri dana, nedelju...a onda shvatis da nisi vise deo toga...
Gledala sam komsiluk, moje roditelje...njima zivot ide svojim, laganim, ''ide nekako'' tokom, i oni ne zele da ga menjaju...Ne zele ili...
Potpuno realno -tvoj život je sada "tamo" i to ne traje tri dana ,nego godinama .
Tamo si stvorila "dom" ,deca odrasla ,tamo je posao ,i naravno, kao i svako normalan -adaptirala si se na novu sredinu .
Normalno je da tamo gde živiš, radiš,deca idu u školu ,a još se radi o mirnoj i uređenoj državi ,i na kraju ,zbog dece tu vidiš i budućnost ,i svoju i njihovu.
Povratak u domovinu doživiš kao posetu dragoj destinaciji ,ali ne vidiš sebe više u svakodnevnoj borbi za koru hleba u jednom neuređenom društvu sa očiglednim slabostima .Jednostavno, živiš na drugi način ,i sumnjam da si se pokajala što si odlučila da odeš .
Opet,znaš i naš mentalitet -svi su pomalo zavidni što "imaš" , sve na tebi je "stranjsko" i tako te i doživljavaju ,više kao (sada ) egzotičnu strankinju,nego kao onu Sonjicu koju su znali ,i nije ni čudo što se "dole" osećaš kako si opisala -to je normalno .
Mnogi ti i zavide ,i svoju nemogućnost ili nerešenost da se i oni "otisnu" projektuju na tebe kao neku lošu vibru .
Iskreno ,baš kako si rekla  ,verovatno rado dođeš ,ali se još radije vratiš "gore" ,jer jednostavno više ne pripadaš ovde ,i to moraš i da osetiš-i to je normalno.










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyPon Nov 24, 2014 4:10 pm

Danubius ::
sonia ::




Nemam pojma vise...Zanimljivo je dva, tri dana, nedelju...a onda shvatis da nisi vise deo toga...
Gledala sam komsiluk, moje roditelje...njima zivot ide svojim, laganim, ''ide nekako'' tokom, i oni ne zele da ga menjaju...Ne zele ili...
Potpuno realno -tvoj život je sada "tamo" i to ne traje tri dana ,nego godinama .
Tamo si stvorila "dom" ,deca odrasla ,tamo je posao ,i naravno, kao i svako normalan -adaptirala si se na novu sredinu .
Normalno je da tamo gde živiš, radiš,deca idu u školu ,a još se radi o mirnoj i uređenoj državi ,i na kraju ,zbog dece tu vidiš i budućnost ,i svoju i njihovu.
Povratak u domovinu doživiš kao posetu dragoj destinaciji ,ali ne vidiš sebe više u svakodnevnoj borbi za koru hleba u jednom neuređenom društvu sa očiglednim slabostima .Jednostavno, živiš na drugi način ,i sumnjam da si se pokajala što si odlučila da odeš .
Opet,znaš i naš mentalitet -svi su pomalo zavidni što "imaš" , sve na tebi je "stranjsko" i tako te i doživljavaju ,više kao (sada ) egzotičnu strankinju,nego kao onu Sonjicu koju su znali ,i nije ni čudo što se "dole" osećaš kako si opisala -to je normalno .
Mnogi ti i zavide ,i svoju nemogućnost ili nerešenost da se i oni "otisnu" projektuju na tebe kao neku lošu vibru .
Iskreno ,baš kako si rekla  ,verovatno rado dođeš ,ali se još radije vratiš "gore" ,jer jednostavno više ne pripadaš ovde ,i to moraš i da osetiš-i to je normalno.

Sonjicu zlz svidja mi se tvoj pogled na...ima tu istine, znas.
A znas i...










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptySre Nov 26, 2014 2:46 pm

Svako gleda iz svog ugla. Pocevsi od 80-tih godina pa do 94-e bio sam stranac (Slovenija, Hrvatska,BiH, Srbija) sto za vlasti sto za narod. Ne Kazem svugde ima dobrih ljudi ali sve manje.
Kad si vani i dodjes na odmor svi te gledaju nekako ljutito kao "lako je tebi kad si vani".
Ne znam zasto uglavnom svi misle da je nama toliko lako. Pa ja sam i ovde stranac iako Imam njihov pasos i uvek cu biti jer Imam drugo prezime.
Jedino sa cime se slazem u svim postovima je kad ljudi imaju posao i egzistenciju i normalan zivot vise ih nije briga ko je na vlasti i kakva je Politika.To je drugorazredno
E sad Cojle ima tipican stav mrznje prema "strancima"....lako je vama da nam popujete kako treba kad vi sve imate...dodjite vamo pa onda popujte.
E pa Cojle nisu svi otisli da zarade pare pa da se kurce kad dodju na odmor, zamisli ima i nas koji smo morali da odemo pod pritiskom vlasti, kako god to neverovatno zvucalo.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 27, 2014 1:12 pm

daljinski ::
Svako gleda iz svog ugla. 
...........................................
Kad si vani i dodjes na odmor svi te gledaju nekako ljutito kao "lako je tebi kad si vani".
.........................................
Jedino sa cime se slazem u svim postovima je kad ljudi imaju posao i egzistenciju i normalan zivot vise ih nije briga ko je na vlasti i kakva je Politika.
...............................
zamisli ima i nas koji smo morali da odemo pod pritiskom vlasti, kako god to neverovatno zvucalo.

A iz tog njihovog ugla, mi sto smo otisli imamo amneziju, pa smo prelaskom granice mentalno atrofirali, i vise ne razumemo te probleme, ne shvatamo sta se desava, nismo u toku...
U pocetku se i trudis da pokazes kako nije bas tako, a onda ti postane svejedno...Sizifov posao...
Vreme leti, a meni se zaista ucini, nije fraza, da je u mojoj domovini stalo...Mucno mi, tuzno, ljuta sam...stavim sve pod ''seta'' , okrenem se , gledam decu...i sto rece sef negde gore, nije mi zao sto sam otisla, zaista nije.










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 27, 2014 9:09 pm

daljinski ::

E sad Cojle ima tipican stav mrznje prema "strancima"
....lako je vama da nam popujete kako treba kad vi sve imate
...dodjite vamo pa onda popujte.

Nije važno šta imate već šta ste doneli. smehsmeh
Ne morate ni dolaziti, samo porez platite u Srbiji.  :rlol:  :rlol:











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 27, 2014 9:13 pm

Znala sam Cojle da me volis samo iz interesa...ahahahahah

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? EmptyČet Nov 27, 2014 9:16 pm

Ne mogu da se ne sjetim jednog perioda,kad mi je bas sve islo naopako...nije bilo ni za kilo kruha bukvalno...molila sam prijatelje da radim kod njih,da mi plate samo da imaju djeca rucak sutra....uvijek je bilo,eh da si prije rekla,mi obecali drugoj da ju primimo i slicni izgovori.Zanimljivo da mi se bas ti najvise obraduju sad kad me vide.....Sto?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Covek na Zemlji ............?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: