DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?

Ići dole 
+12
sonia
Gothic
AstrinaKomsinica
vasko1
bosankaa
montoya
doctorr67
cojle
Oci-ANDJELA
Astra
Kijara-brm
Danubius
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyPet Maj 15, 2009 6:14 pm

First topic message reminder :

Kada dodjete u svoju matičnu zemlju, u kojoj duže ne živite , na odmor , u posetu-kako se osećate ?

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptySre Sep 18, 2013 9:36 pm

Ponekad se osecam kao Stranac...Ali ne sto ja tako zelim vec sto me drugi tako dozivljavaju...Ljudi nisu navikli da budes sa njima Ljubazan,Kulturan...Pa me drugacije dozivljavaju...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptySub Nov 22, 2014 7:50 pm

Danubius ::
Kada dodjete u svoju matičnu zemlju, u kojoj duže ne živite , na odmor , u posetu-kako se osećate ?

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?



Nemam pojma vise...Zanimljivo je dva, tri dana, nedelju...a onda shvatis da nisi vise deo toga...
Gledala sam komsiluk, moje roditelje...njima zivot ide svojim, laganim, ''ide nekako'' tokom, i oni ne zele da ga menjaju...Ne zele ili...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptySub Nov 22, 2014 9:36 pm

sonia ::




Nemam pojma vise...Zanimljivo je dva, tri dana, nedelju...a onda shvatis da nisi vise deo toga...
Gledala sam komsiluk, moje roditelje...njima zivot ide svojim, laganim, ''ide nekako'' tokom, i oni ne zele da ga menjaju...Ne zele ili...
Potpuno realno -tvoj život je sada "tamo" i to ne traje tri dana ,nego godinama .
Tamo si stvorila "dom" ,deca odrasla ,tamo je posao ,i naravno, kao i svako normalan -adaptirala si se na novu sredinu .
Normalno je da tamo gde živiš, radiš,deca idu u školu ,a još se radi o mirnoj i uređenoj državi ,i na kraju ,zbog dece tu vidiš i budućnost ,i svoju i njihovu.
Povratak u domovinu doživiš kao posetu dragoj destinaciji ,ali ne vidiš sebe više u svakodnevnoj borbi za koru hleba u jednom neuređenom društvu sa očiglednim slabostima .Jednostavno, živiš na drugi način ,i sumnjam da si se pokajala što si odlučila da odeš .
Opet,znaš i naš mentalitet -svi su pomalo zavidni što "imaš" , sve na tebi je "stranjsko" i tako te i doživljavaju ,više kao (sada ) egzotičnu strankinju,nego kao onu Sonjicu koju su znali ,i nije ni čudo što se "dole" osećaš kako si opisala -to je normalno .
Mnogi ti i zavide ,i svoju nemogućnost ili nerešenost da se i oni "otisnu" projektuju na tebe kao neku lošu vibru .
Iskreno ,baš kako si rekla  ,verovatno rado dođeš ,ali se još radije vratiš "gore" ,jer jednostavno više ne pripadaš ovde ,i to moraš i da osetiš-i to je normalno.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyPon Nov 24, 2014 4:10 pm

Danubius ::
sonia ::




Nemam pojma vise...Zanimljivo je dva, tri dana, nedelju...a onda shvatis da nisi vise deo toga...
Gledala sam komsiluk, moje roditelje...njima zivot ide svojim, laganim, ''ide nekako'' tokom, i oni ne zele da ga menjaju...Ne zele ili...
Potpuno realno -tvoj život je sada "tamo" i to ne traje tri dana ,nego godinama .
Tamo si stvorila "dom" ,deca odrasla ,tamo je posao ,i naravno, kao i svako normalan -adaptirala si se na novu sredinu .
Normalno je da tamo gde živiš, radiš,deca idu u školu ,a još se radi o mirnoj i uređenoj državi ,i na kraju ,zbog dece tu vidiš i budućnost ,i svoju i njihovu.
Povratak u domovinu doživiš kao posetu dragoj destinaciji ,ali ne vidiš sebe više u svakodnevnoj borbi za koru hleba u jednom neuređenom društvu sa očiglednim slabostima .Jednostavno, živiš na drugi način ,i sumnjam da si se pokajala što si odlučila da odeš .
Opet,znaš i naš mentalitet -svi su pomalo zavidni što "imaš" , sve na tebi je "stranjsko" i tako te i doživljavaju ,više kao (sada ) egzotičnu strankinju,nego kao onu Sonjicu koju su znali ,i nije ni čudo što se "dole" osećaš kako si opisala -to je normalno .
Mnogi ti i zavide ,i svoju nemogućnost ili nerešenost da se i oni "otisnu" projektuju na tebe kao neku lošu vibru .
Iskreno ,baš kako si rekla  ,verovatno rado dođeš ,ali se još radije vratiš "gore" ,jer jednostavno više ne pripadaš ovde ,i to moraš i da osetiš-i to je normalno.

Sonjicu zlz svidja mi se tvoj pogled na...ima tu istine, znas.
A znas i...
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptySre Nov 26, 2014 2:46 pm

Svako gleda iz svog ugla. Pocevsi od 80-tih godina pa do 94-e bio sam stranac (Slovenija, Hrvatska,BiH, Srbija) sto za vlasti sto za narod. Ne Kazem svugde ima dobrih ljudi ali sve manje.
Kad si vani i dodjes na odmor svi te gledaju nekako ljutito kao "lako je tebi kad si vani".
Ne znam zasto uglavnom svi misle da je nama toliko lako. Pa ja sam i ovde stranac iako Imam njihov pasos i uvek cu biti jer Imam drugo prezime.
Jedino sa cime se slazem u svim postovima je kad ljudi imaju posao i egzistenciju i normalan zivot vise ih nije briga ko je na vlasti i kakva je Politika.To je drugorazredno
E sad Cojle ima tipican stav mrznje prema "strancima"....lako je vama da nam popujete kako treba kad vi sve imate...dodjite vamo pa onda popujte.
E pa Cojle nisu svi otisli da zarade pare pa da se kurce kad dodju na odmor, zamisli ima i nas koji smo morali da odemo pod pritiskom vlasti, kako god to neverovatno zvucalo.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 1:12 pm

daljinski ::
Svako gleda iz svog ugla. 
...........................................
Kad si vani i dodjes na odmor svi te gledaju nekako ljutito kao "lako je tebi kad si vani".
.........................................
Jedino sa cime se slazem u svim postovima je kad ljudi imaju posao i egzistenciju i normalan zivot vise ih nije briga ko je na vlasti i kakva je Politika.
...............................
zamisli ima i nas koji smo morali da odemo pod pritiskom vlasti, kako god to neverovatno zvucalo.

A iz tog njihovog ugla, mi sto smo otisli imamo amneziju, pa smo prelaskom granice mentalno atrofirali, i vise ne razumemo te probleme, ne shvatamo sta se desava, nismo u toku...
U pocetku se i trudis da pokazes kako nije bas tako, a onda ti postane svejedno...Sizifov posao...
Vreme leti, a meni se zaista ucini, nije fraza, da je u mojoj domovini stalo...Mucno mi, tuzno, ljuta sam...stavim sve pod ''seta'' , okrenem se , gledam decu...i sto rece sef negde gore, nije mi zao sto sam otisla, zaista nije.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 9:09 pm

daljinski ::

E sad Cojle ima tipican stav mrznje prema "strancima"
....lako je vama da nam popujete kako treba kad vi sve imate
...dodjite vamo pa onda popujte.

Nije važno šta imate već šta ste doneli. smehsmeh
Ne morate ni dolaziti, samo porez platite u Srbiji.  :rlol:  :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 9:13 pm

Znala sam Cojle da me volis samo iz interesa...ahahahahah

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 9:16 pm

Ne mogu da se ne sjetim jednog perioda,kad mi je bas sve islo naopako...nije bilo ni za kilo kruha bukvalno...molila sam prijatelje da radim kod njih,da mi plate samo da imaju djeca rucak sutra....uvijek je bilo,eh da si prije rekla,mi obecali drugoj da ju primimo i slicni izgovori.Zanimljivo da mi se bas ti najvise obraduju sad kad me vide.....Sto?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 9:18 pm

Astra ::
Ne mogu da se ne sjetim jednog perioda,kad mi je bas sve islo naopako...nije bilo ni za kilo kruha bukvalno...molila sam prijatelje da radim  kod njih,da mi plate samo da imaju djeca rucak sutra....uvijek je bilo,eh da si prije rekla,mi obecali drugoj da ju primimo i slicni izgovori.Zanimljivo da mi se bas ti najvise obraduju sad kad me vide.....Sto?

Digli stambeni kredit u švajcarcima... :zubi3:










coni
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 9:19 pm

Astra ::
Znala sam Cojle da me volis samo iz interesa...ahahahahah

jakog











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyNed Mar 29, 2015 11:34 pm

Ni jednostavnje grafike ni veće istine ,zašto se naši gastarbajteri osećaju kao "stranci" .
Samo oni znaju kako su teško" zaradili" ,a mi slepci ovde loše  skrivamo zavist ,i onda ukupni utisak nije baš prijatan,ni za jedne .

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 44390-d163791f265e1b95521217d23523548d










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptySre Apr 15, 2015 1:49 pm

Danubius ::
Ni jednostavnje grafike ni veće istine ,zašto se naši gastarbajteri osećaju kao "stranci" .
Samo oni znaju kako su teško" zaradili" ,a mi slepci ovde loše  skrivamo zavist ,i onda ukupni utisak nije baš prijatan,ni za jedne .

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 44390-d163791f265e1b95521217d23523548d



Ovo je mozda i bilo nekad, negde...
U redu,  mozda toga i ima jos, ali morate priznati da sada postoje novi, drugaciji ''gasterbajteri'' kojima ''velike kuce sa lavovima na kapiji'' ne znace bas nista, i koji su tamo gde rade, cenjeni, postovani, i mogu normalno ziveti od svog rada...










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Jul 30, 2015 6:40 pm

bosankaa ::
Pa hajde da vidimo kako se ja osjecam kad odem u svoju zemlju iz koje otidjoh augusta 2005...

Sto se tice familije,to vec ne treba da se
prica...kad god dodjes,osjecas se medju svojima(mislim na porodicu)...Komsiluk tu i tamo...vidimo se,popricamo,nadjemo vrijeme i za kafu,ali ne bude tu onog ispijanja kafe kao nekad,jer ja obicno odem na par dana...pa znate vec kako ide 100 kuca,a ja sama  :zlz:  pa obicno su tu i neke obaveze(oko administracije)...a sto se tice onog dijela kada recimo izadjem u grad...e tu se bukvalno osjecam kao stranac.Dosta se toga izmijenjalo... Dosli su "neki novi klinci" ... Prosto se iznenadim kad mi kazu ko je i tek tada shvatim da vrijeme ide i ide...ja starim i starim...mlade generacije zamjenile su nas koji smo nekad izlazili bas u te lokale.I sve u svemu vidim da me gledaju kao na nekog ko je trenutno tu...jer prvo i kad pricam sa nekim je ono ...kad si dosla i koliko ostajes...

Dakle gdje god dodjem,osjecam se kao stranac  :girlcool: onda se mozda najbolje tako i ponasati a?  55555

Ono u šta sam danas sasvim sigurna je to da nikad više ne bih mogla da živim u Bosni, tačnije MG.
Osjećam se većim strancem tamo, nego u Beču...

Sve je i svi su super...Lijepo je otići na par dana, ali ne... definitivno ne pripadam i ne vidim se tamo...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Jul 30, 2015 7:42 pm

sonia ::






Ovo je mozda i bilo nekad, negde...
U redu,  mozda toga i ima jos, ali morate priznati da sada postoje novi, drugaciji ''gasterbajteri'' kojima ''velike kuce sa lavovima na kapiji'' ne znace bas nista, i koji su tamo gde rade, cenjeni, postovani, i mogu normalno ziveti od svog rada...
I baš zbog toga mnogi žele da im se pridruže ,jer niti  mogu da žive ovde ,niti mogu da gledaju više šta ovi rade od sopstvene zemlje . 
Mnogi od nas koji smo prisiljeni da živimo ovde ,osećamo se kao stranci ,kao da ne pripadamo ničemu što je naša zemlja postala .










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyPet Apr 29, 2016 9:09 am

Apropo ove zadnje recenice gore, negde procitah, najbolje je tamo gde si stranac, znaci svugde  :brdski2:










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Jun 22, 2017 10:45 pm

Biće da se neki "naši" osećaju baš u "domovini" kao kod kuće .
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 19396738_383824168679810_1458958797974241531_n










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Jun 22, 2017 10:56 pm

Strašno kakvi su "naši" u ViJeni ...a tek kad odu u domovinu... Nemam riječi za "naše" smehsmeh

Ja se definitivno osjecam kao stranac kad sam u "domovini" ... pogotovo kad se bahatim sa po dva parkinga  smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Jun 22, 2017 11:05 pm

Danubius ::
Biće da se neki "naši" osećaju baš u "domovini" kao kod kuće .
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 19396738_383824168679810_1458958797974241531_n
Isto ovo rade domaći na svom terenu .Ili maznu dva mesta,ili se perepreče da moraš čekati jer ne znaš gde je vlasnik otišao.

Koliko ih se baš zbog parkinga ljudi potuče ,a neretko je došlo i do *kobnih posledica*.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyUto Jul 11, 2017 9:24 pm

Osećam se kao David pred golijatom ... Kad sam zadnji put (pre dve godine) bio u GB izgubio sam se dvaput i to baš na mestima na kojima sam pre toga bio milion puta. Ovde engleski govorim odlično, tamo kao da imam nekakvu knedlu u grlu preko koje ne mogu ništa da prevaljam lalal Zato sam prestao da idem a trebalo je i prošle i ove godine ....
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyUto Jul 11, 2017 9:35 pm

Ne bih mogao opisati osećanje koje imam povodom toga. Prema tome, JNA sam služio u drugoj državi, polagao kapetanski ispit u trećoj, radio u četvrtoj, imao devojke u petoj i šestoj. Komplikovano... sada imam državljanstvo od par njih ali se jedino osećam prijatno u zemlji u kojoj sam proveo detinjstvo i par godina mladosti. Zemlja u kojoj trenutno živim mi se dopada ali grad ne. U stvari, to je zaista nebitno, jer postoji neko ko mi je bitniji od države.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptyČet Mar 05, 2020 11:16 pm

Podatak MMF -a kome treba verovati je da se iz Srbije MESEČNO iseli 4.250 ljudi .
Ako se pokaže kao tačna teorija da je Šizoje zamislio da ovaj gubitak nadomesti "migrantima "-onda ćemo zaista postati "stranci u sopstvenoj zemlji" .










STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 EmptySub Mar 07, 2020 11:13 am

Danubius ::
Podatak MMF -a kome treba verovati je da se iz Srbije MESEČNO iseli 4.250 ljudi .
Ako se pokaže kao tačna teorija da je Šizoje zamislio da ovaj gubitak nadomesti "migrantima "-onda ćemo zaista postati "stranci u sopstvenoj zemlji" .

Kanda će bit ono - svi pod jednu krušku , možda i na krušku na kraju.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Covek na Zemlji ............?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: