DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOR-moj grad - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOR-moj grad - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BOR-moj grad

Ići dole 
+6
slatkicass
cojle
Uther Pendragon
Kijara-brm
sonia
zirafa
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptySre Jul 01, 2009 3:26 pm

First topic message reminder :

Moj grad-BOR


Svako voli svoj grad,ma kakav život bio u njemu, pa tako i ja volim svoj Bor iako je pravo čudo živeti u njemu i ostati zdrav i normalan!

Upravo sada mi Borani preživljavamo najteža vremena u istoriji svoga grada!

Neupućeni će misliti da je to zbog zagađenosti vazduha koja se graniči sa ekološkim genocidom po čemu je Bor “prepoznatljiv”…? Ne, nije zbog toga,jer mi smo Borani već davno počeli da dišemo na škrge, a pluća samo “okačimo” kada idemo van grada…

Nedaj bože da se desi neka nuklearna katastrofa, ali…ako se desi,budite sigurni da će jedini preživeli biti Borani…. BOR-moj grad - Page 3 Icon_smile

Šalu na stranu, ali nama Boranima najteže pada privredni sunovrat i katastrofa našeg privrednog giganta RTB-a Bor od koga smo nekada svii živeli veoma dobro,čak odlično, a i ne samo mi…!

Međutim sada…sada se situacija potpuno preokrenula. S’izuzetkom Majdanpeka, ovde se ubedljivo najgore živi u Srbiji…!

Taj veliki pad nas je satro,jer mnogi nisu navikli da se sami snalaze.Ljudske nesreće sustižu jedna drugu filmskom brzinom…više ne može da se prati ko je sve umro,ko je koga ubio,ko se sam ubio,ko je skočio sa zgrade,ko je umro od droge, ko u saobraćajnoj nesreći…a najviše stradaju ljudi mlađe i srednje dobi,i čitav grad je izlepljen čituljama….zgrade,izlozi,kuće…i što reče jedan moj prijatelj iz Beograda,kada sam ga proveo kroz Bor da ga razgleda: “u Boru ima više čitulja nego bilborda u celom Beogradu…!”

Ali,..i pored svega toga Borani vole svoj grad, mnogi su mogli da odu da žive u drugi grad, ali nisu.

Oni koji su otišli u druge gradove i zemlje da žive i mogli tamo još da ostanu i žive, polako se vraćaju svom Boru ili planiraju da to urade…

Izgleda da svaki grad ima neku svoju “tajnu” pa tako i Bor , i ta tajna se duboku “utisne’ u dušu svakog stanovnika i on to zove “dušom grada!”

Za mnoge Borane, pa i mene, pored ostalog…duša grada je ona slika Bora sa početka posta!!

Tog dela grada već odavno nema, jer kad su počeli da ruše, da bi izgradili nešto “novo”, počeli su od “duše”,ali sve jedno…duša je duša…tajna je tajna…svako to čuva duboko u svom srcu i duši…!

Svako od nas Borana ima neku svoju “gradsku dušu” i zato neizmerno volimo Bor i ne bi ga menjali ni za koji “lepši” grad u svetu!
FOTO GALERIJA BORA I NJEGOVE OKOLINE
BOR-moj grad - Page 3 BorDanas
Bor Danas
BOR-moj grad - Page 3 StariBor
Stari Bor
BOR-moj grad - Page 3 BorskoJezero
Borsko Jezero
BOR-moj grad - Page 3 BrestovaKaBanja
Brestovačka banja
BOR-moj grad - Page 3 ZlotskePeIne
Zlotske Pećine
BOR-moj grad - Page 3 PlaninaStol
Planina Stol
BOR-moj grad - Page 3 DubaNica
Dubašnica










BOR-moj grad - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptySre Nov 07, 2012 10:22 am

Slatka, opet neki mrtvaci ,sablasti ,duhovi u tvoj kraj ? BOR-moj grad - Page 3 279207
_______________

Mrtvački sanduk na ulazu u Bor!




Lj. TRIFUNOVIĆ |
05. novembar 2012. 10:24 > 19:41 |




Vozače na ulazu u Bor, usred noći, dočekivao mrtvački sanduk
ostavljen prislonjen na saobraćajni znak. Nepoznate „šaljivdžije“ sanduk
ukrale iz dvorišta Milije Brčića i stavile ga pored puta
NOVI saobraćajno-sablasni incident u Boru!
Posle
slučaja mlade koja je, pre dve godine, lebdeći iznad puta Bor - Zaječar
plašila vozače nekoliko dana, u ponedeljak je u tri sata iza ponoći, na
samom ulazu u Bor, kod znaka koji označava ulaz u to mesto, bio
prislonjen - mrtvački sanduk!
- Vozio sam
ka Boru, kada sam iz mraka naleteo pravo na mrtvački sanduk - ispričao
nam je jedan od vozača, koji nije želeo da mu pominjemo ime. - U
trenutku kao da sam se zaledio! Jedva sam uspeo da izbegnem da ne sletim
sa puta, posle čega sam dao gas i pobegao sa lica mesta!

BOR-moj grad - Page 3 Bor-Milija-Brcic_620x0
Naš sagovornik kaže da je, tek kada je stigao u Bor,
zaustavio auto i pozvao policiju. Za njim je, u međuvremenu, došlo još
nekoliko automobila iz kojih su izlazili vidno preplašeni ljudi.

- Mucajući,
uspeo je da mi ispriča, kako je jedva izbegao da, nakon što je naleteo
na mrtvački sanduk, autom ne promaši most na ulazu u grad i surva se u
provaliju, duboku oko 20 metara.
Na lice
mesta ubrzo je stigla policijska patrola. U borskom selu Brestovac, na
samom ulazu u to mesto, stajao je mrtvački sanduk naslonjen na znak,
koji je na nekoliko mesta bio polomljen.
Ubrzo je pronađen i njegov vlasnik. Kako se ispostavilo, reč je o Miliji Brčiću, iz borskog sela Brestovac.
-
Spavao sam kada mi je na vrata zakucala policija - ispričao nam je
Brčić. - Pozvali su me da uđem u njihovo vozilo, posle čega su me
odvezli do mesta na ulazu u Bor. Tamo sam, na moje ogromno
zaprepašćenje, zatekao još nekoliko policijskih automobila i moj
mrtvački sanduk, naslonjen na znak.
Ubrzo
je sve postalo jasno. Nepoznati savremni Topalovići su iz Brčićevog
dvorišta, dok je ovaj spavao, ukrali mrtvački sanduk, težak oko 40
kilograma. Na rukama su ga nosili oko dva kilometara i postavili ga na
znak na ulazu u Bor.
Od težine sanduka, „šaljivdžijama“ je on nekoliko puta ispadao i tako se polomio na nekoliko mesta.
-
Radio sam kod jednog poznanika, ali, budući da on nije imao para da mi
plati, ponudio mi je da od njega uzmem 16 mrtvačkih sanduka - objašnjava
Brčić. - Nisam imao izbora, pa sam ih uzeo i prodavao ih, jedan po
jedan.
Brčić je uspeo da proda 14 sanduka, i
ostala su mu još dva, koja su bila kod njega u dvorištu. On kaže da se,
kada mu je policija zakucala na vrata, osećao „kao da je izvršio
atentat na predsednika SAD“.
Da sve bude
još bizarnije, potrudile su se, najverovatnije, upravo same
„šaljivdžije“ koje su sa nepoznatog profila na „Fejsbuk“ društvenoj
mreži „okačili“ fotografiju mrtvačkog sanduka prislonjenog na znak na
ulazu u Grad bakra uz komentar: „U Boru ni mrtvi nemaju mira“.
U policiji, zasad, ne žele da komentarišu ovaj slučaj. Samo nam je kratko rečeno da se za počiniocima traga.
SLUČAJ “NEVESTA“
PRE
dve godine, na putu Bor - Zaječar, preko Nikoličeva, vozače je
prestravila „utvara“ mlade obučene za svadbu, koja je lebdela iznad
zemlje.- Jedan od njih je tako drhtao, da sam
pomislio da će dobiti nervni slom - kaže naš sagovornik.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptySre Nov 07, 2012 7:48 pm

Danubius ::
Slatka, opet neki mrtvaci ,sablasti ,duhovi u tvoj kraj ? BOR-moj grad - Page 3 279207
_______________

Mrtvački sanduk na ulazu u Bor!

Hahahaha ja danas čula od mog sina o tome! Te večeri se vraćao sa puta(vozio rukometaše u Bujanovac) i oko tri sata je i on video taj sanduk, probudio kolegu i presekli se,. Nije im bilo prijatno.I oni su pozvali miliciju da to prijave. Kad su krenuli, kolima, kući vratili su se do tog mesta da provere da li im se učinilo...i stvarno ga videše naslonjenog na znak, milicija stoji pored i niko mu ne prilazi... ja sam se smejala do suza... E sad, kažu da je taj čovek nekima bio dužan novac pa su mu uzeli sanduk na kontu duga i pošto je bio pretežak, predomislili su se i ostavili ga pored puta.

Samo da ti kažem da je to blizu ''TOPA'' sonia i cojle znaju to mestašce cola
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyNed Nov 18, 2012 5:01 pm

U Boru održan Osmi festival vlaške izvorne pesme. Nagrade za Slobodana Dujkića, Vioneru Paunović, Slađani i Seleni Kokić.

BOR-moj grad - Page 3 1112_osmi_festival_vlaske_izvorne_pesme

Pobednik Osmog festivala vlaške izvorne pesme u kategoriji solo pesma sa muzičkom pratnjom je Slobodan Dujkić iz Bora, a bez muzičke pratnje Vionera Paunović iz Negotina. Prvo mesto za najbolji duet pripalo je Slađani i Seleni Kokić iz Zaječara. Izvođače je pratio orkestar Velizara Matušića, koji je uz popularnu Svetlanu Arsić uveličao atmosferu u Sali Muzičke škole u Boru. Uz podršku Ministarstva kulture, Opštine Bor i Vlaškog nacionalnog saveta festival je organizovao borski Centar za kulturu.

Autor: Elda Dragaš
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyNed Dec 02, 2012 11:53 am

Zašto je u Boru veća magla nego u Londonu?



U Boru, gradu u kome živim, imali smo maglu koja je trajala skoro mesec dana. Ustanem ujutru – magla, u toku dana – magla, uveče – opet magla… I tako više od 25 dana… Pa toga nema ni u Londonu . Pogledam vremensku prognozu a oni: lepo i sunčano vreme će se zadržati i naredne nedelje. Koje bre lepo vreme?!

Na fakultetu smo, sećam se, iz klimatologije učili da je najmaglovitije mesto na svetu planina Ben Nevis koje je maglovito 200+ dana u toku godine. Drugo područje sa najviše magle je Njufaundlend, zbog pritoka hladnih vodenih struja sa arktika, pa se prizemni vazduh brzo kondenzuje i stvara maglu…

Ali zašto su u Boru magle tako dugotrajne?

BOR-moj grad - Page 3 Magla

Prvo nešto o magli. Magla je svaka zamućenost prizemnog sloja vazduha, bez obzira na koji način nastaje. Magla smanjuje vidljivost na manje od 1 km. Ako je vidljivost smanjena do 2 km, ta pojava se naziva sumaglica. Magla nastaje kad apsolutna vlažnost vazduha na određenoj temperaturi pređe vrednost od 100% relativne vlažnosti.

Po sastavu i obliku magla je vrlo slična oblacima. Razlika je samo u visinama na kojima se formiraju. Magla se, za razliku od oblaka, formira u prizemnim slojevima troposfere. Izuzetak su visoki planinski vrhovi koji, kada su obavijeni maglom, ista se može smatrati i oblacima.

Da bi se magla održala potrebno je stabilno vreme sa blagim strujanjem vazduha i povoljan odnos naelektrisanja u česticama magle. U atmosferi mora postojati dovoljno higroskopskih jezgara oko kojih se okupljaju kondenzovane čestice vode. Ako njih nema vodena para se izlučuje na tlo pa nastaju rosa, odnosno mraz.

Može biti gusta, srednja, retka, izmaglica i prizemna magla. Po načinu postanka razlikuju se radiacione, advektivne, suve magle i gradske magle.

Radijacione magle - Magle nastale izračivanjem Zemlje – radijacijom. Tada se hladi površina Zemlje i prizemni sloj vazduha, što stvara uslove za kondenzaciju vodene pare u tom sloju vazduha. Ove magle se obično stvaraju u ranim jutarnjim časovima i traju svega nekoliko sati.

Advektivne magle – Magle nastale kretanjem vlažnog i toplog vazduha preko hladne površine, pri brzini vetra do 10 m/s. Obično nastaju na dodiru većih vodenih i kopnenih površina. Prelaskom toplog vazduha preko hladne površine, hladi se njegov niži sloj. Ako je to hlađenje dovoljno veliko (do temperature rosne tačke) u tom prizemnom sloju se obrazuju magle. Mogu biti debljine i do 500 m. U advektivne magle ubrajaju se: magla tropskog vazduha, monsunska, morska i primorska magla.

Suve magle – Poseban tip zamućenosti vazduha nastao kao posledica velikih šumskih požara, vulkanskih erupcija i sl.

Smog – označava maglu pomešanu sa industrijskim dimom, tzv. gradska ili industrijska magla. Ovakve magle sadrže veću količinu otrovnih materija pa su veoma štetne po zdravlje ljudi.

Ledena magla – Zamućenost vazduha nastala lebdenjem sićušnih kristala leda u prizemnom sloju vazduha. Javlja se pri vrlo niskim temperaturama.

BOR-moj grad - Page 3 Magla-1-300x194

Po mom skromnom mišljenju, mislim da se za maglu u Boru mogu izdvojiti dva ili tri glavna „krivca“. Pomenuo sam u tekstu da je za formiranje dugotrajne magle neophodno postojanje higroskopskih jezgara. Higroskopska jezgra se formiraju oko higroskopskih čestica. Te čestice su suprotnog naelktrisanja od čestica vodene pare pa dolazi do međusobnog privlačenja. Higroskopskih čestica najviše ima iznad velikih gradova – to su uglavnom čestice čađi, dima, razne aerosoli itd. S obzirom da u Boru ne manjkamo sa česticama dima eto možda i glavnog razloga magle.

Drugi značajan faktor, po meni, je to što je Bor okružen planinama – Crni vrh, Dubašnica, Beljanica, Veliki Krš i Mali Krš, Stol, Tupižnica… Kada topla vazdušna masa dođe do Bora ona nailazi na orografske (reljefne) prepreke u vidu ovih planina i taj vazduh se zadržava na tom prostoru. Postepeno se hladi i dolazi do njegove kondenzacije i pojave magle. Bitno je istaći da ovde nema velikih rečnih dolina, koje obično, u drugim predelima, služe kao prirodni kanal kojim magle odlaze… Tako dolazi do „ujezeravanja” magle. Kako svakog dana naša topionica izbaci nove količine potencijalnih higroskopskih jezgara, tako i magla postaje sve gušća i stabilnija. Ovo stanje će narušiti ili značajnije povećanje insolacije i temperature vazduha ili pojava nekog značajnijeg anticiklona u blizini koji će uticati na pojavu jačeg vetra koji će jednostavno oduvati maglu.

Kao potencijalni treći faktor možda mogu pomenuti izgradnju Đerdapa. Ako se gledaju meteorološki podaci pre i posle Đerdapa u Boru, može se lako doći do određenih zapažanja. Stvorena je velika akumulacija vode koja sa sobom nosi i određene klimatske promene. Sa druge strane i ta priča se malo poklopila sa zastarelom topionicom RTB-a koja emituje mnogo više dima nego ranijih decenija.

Što se turizma tiče magla uglavnom nepovoljno deluje na neku turističku destinaciju. Kada se planira razvoj turizma u nekom mestu moraju se prvo ispitati svi klimatski elementi i njihov uticaj na ljude i njihova kretanja. Magla je sigurno limitirajući faktor razvoja, osim ukoliko ne planirate da vašu destinaciju promovišete kao otvoreni filmski studio (npr. Novi Zeland). Poznata su i neka mesta koja su poznata po čestoj magli koja stvara fascinantne prizore koji su u tim trenucima turistički izuzetno atraktivni. Takav je čuveni San Francisco Bay u kome se nalazi Golden Gate Bridge. Most se redovno farba crvenom bojom upravo zbog guste magle, kako bi bio vidljiviji.

Ostaje nada da ćemo se izgradnjom nove topionce (do 2014.) rešiti ne samo otrovnih materija u vaduhu već i dosadne i depresivne magle .

BOR-moj grad - Page 3 Magla-san-francisko

http://www.turizamiputovanja.com
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptySre Feb 27, 2013 7:28 pm

Voda u Boru neispravna za piće BOR-moj grad - Page 3 601923926


sreda 27.02.2013 | 14:34 | Izvor: Tanjug |



Bor -- Voda za piće u Boru je neispravna, a građani se snabdevaju iz cisterni.
__________
Alooo Slatkaaaaaa !Da se šalje pivo,da se pregrmi ? BOR-moj grad - Page 3 36397
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyUto Apr 02, 2013 1:31 pm

Pregrmesmo sa vodom ... svašta se izdešavalo ovih par meseci. nesvest

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyNed Apr 21, 2013 9:07 am

Dinkić: „Slučaj Bor“ sumnjiv

Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić rekao je da je njemu „slučaj Bor“ sumnjiv, da mu je bitno da li je neko tu uzeo novac i ako jeste, onda za to mora i da odgovara

BOR-moj grad - Page 3 Dinkic-bor-2012

Mlađan Dinkić prilikom posete Boru
Povodom nedavnih hapšenja u RTB Boru i priznanja nekadašnjih rukovodilaca da se nije primenjivao zakon, Dinkić nije želeo da se upušta u polemiku.
„Sada pravna struka treba da kaže šta je tu urađeno… Meni je bitno da li je neko uzimao pare, i ako jeste – mora da odgovara. Pitanje je kvalifikovanosti onih koji vode postupke – da li je nešto bilo na štetu preduzeća ili ne“, kazao je ministar.
„Meni je taj slučaj sumnjiv“, rekao je Dinkić i zapitao da li o nabavkama opreme za preduzeća bolje znaju inženjeri ili policija. Dinkić je podsetio da je RTB Bor do pre tri godine imao ogromne gubitke, ali da od tada ostvaruje profit.


lelelelelee... od kad nisu na istoj strani, krenula hajka na Sosu, a mora se priznati da je Bor živnuo od kad je on na čelu RTB-a. Jbg, jedino za vreme Tita nije bilo toliko ''drugih strana'' (barem javno)
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyČet Maj 23, 2013 1:25 pm

Na današnji dan pre 45. godina Fudbalski klub Bor odigrao je utakmicu finala Kupa Jugoslavije sa Crvenom Zvezdom u Beogradu pred 20000 gledalaca. U toj istorijskoj utakmici za Bor su igrali: Hajduković, Rajzner, Ranković, Perišić, Radulović, Živanović, T. Petrović, Sopić, Tomić, Paulinc i Šorban.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyNed Jun 16, 2013 3:28 pm

Nova istraživanja pokazuju da je okolina Bora još puna zlata i bakra. Sondiranja kanadskih kompanija „Friport“ i „Rezervoar minerals“ pokazuju potencijal nalazišta ravan onima iz Konga. Međutim, stručnjaci upozoravaju da će između ove faze i stvarnog otvaranja novih rudnika, proći dosta vremena.
Dok vrednost plemenitih metala raste na svetskim berzama, naš sektor rudarstva je zadovoljan dosadašnjim istraživanjima međunarodnih stručnjaka u okolini Bora. Prvi rezultati su impresionirali investitore i analitičare, o čemu izveštava i agencija Rojters.
U okolini Bora zlato se tražilo još u vreme Rimljana. Od tada su kopani rudnici, uvođena sve savremenija tehnologija, ali se nikada nije odustalo od ovog, direktnog pristupa. Tragači iz prve ruke vide da li ovde vredi tražiti zlato.
„Kažu da su ove naše planine prepune zlata, da su južnoafrički rudnici mnogo siromašniji nego ovaj naš kraj ovde“, kaže Nebojša Trajilović, tragač za zlatom.
Nova istraživanja pokazuju da je okolina Bora još puna zlata i bakra. Sondiranja kanadskih kompanija „Friport“ i „Rezervoar minerals“ pokazuju potencijal nalazišta ravan onima iz Konga. Međutim, stručnjaci upozoravaju da će između ove faze i stvarnog otvaranja novih rudnika, proći dosta vremena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyNed Jun 16, 2013 4:00 pm

Astra ::
Nova istraživanja pokazuju da je okolina Bora još puna zlata i bakra.

Da samo taj Bakar kada bi neko hteo da kupi direktno u njihovoj fabrici u Boru racunali bu mu istu cenu kao na bilo kojem drugom mestu u Srbiji...booored

Jedno vreme grad Bor je bio jedan od 4 gradova sa najvecim Aerozagadjenjem u Srbiji...mislim da je bio na 2 mestu po zagadjenosti vazduha...neznam da li se do sada nesto promenilo...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyUto Sep 03, 2013 1:12 pm

Astra ::
stručnjaci upozoravaju da će između ove faze i stvarnog otvaranja novih rudnika, proći dosta vremena..
U pravu su - ne lipši magare do zelene trave. Možda će mojim unucima biti bolje...

Gothic ::

Jedno vreme grad Bor je bio jedan od 4 gradova sa najvecim Aerozagadjenjem u Srbiji...mislim da je bio na 2 mestu po zagadjenosti vazduha...neznam da li se do sada nesto promenilo...:329340:
U delu grada u kome ja živim (a blizu centra je) nema dima... Ne znam da li se zagađenost smanjila, nije verovati zvaničnim podacima baš uvek, ali je moj grad prepun parkova i zelenila.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyUto Sep 03, 2013 1:30 pm

Ove godine u borskoj opštini imamo 440 ucenika prvog razreda u osam osnovnih škola od kojih su pet na teritoriji grada i tri u selima. Sve đkole su se potrudile da spremno dočekaju đake prvak. Prvi dan će im proteći uz lep muzički program i upoznavanje sa učiteljima i učiteljicama", kaže za Tanjug Svetlana Modec, koordinator rada usnovnih skola u Boru.

http://www.mondo.rs/a611353/Info/Drustvo/Bor-Sve-manje-osnovaca-prepolovljen-broj-prvaka.html

Naravno da nema dece kad se ništa ne čini na podsticanju nataliteta....
Nastaviću, moram da se isključim..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyUto Sep 03, 2013 3:08 pm

.. imam i ja veze s Bor! :ajdeeeea5: 
Vec godinama imam lepu saradnju s Tv Bor.
sad p[opravljah sto Tea napisa udarajuci ......po.369starturii
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptySre Sep 04, 2013 4:06 pm

Lily ::
.. imam i ja veze s Bor! :ajdeeeea5: 
Vec godinama imam lepu saradnju s Tv Bor.
sad p[opravljah sto Tea napisa udarajuci ......po.369starturii
Imaš, imaš i prijateljicu jakog 

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptySre Sep 04, 2013 4:09 pm

slatkicass ::
Ove godine u borskoj opštini imamo 440 ucenika prvog razreda u osam osnovnih škola od kojih su pet na teritoriji grada i tri u selima. Sve đkole su se potrudile da spremno dočekaju đake prvak. Prvi dan će im proteći uz lep muzički program i upoznavanje sa učiteljima i učiteljicama", kaže za Tanjug Svetlana Modec, koordinator rada usnovnih skola u Boru.

http://www.mondo.rs/a611353/Info/Drustvo/Bor-Sve-manje-osnovaca-prepolovljen-broj-prvaka.html

Naravno da nema dece kad se ništa ne čini na podsticanju nataliteta....
Nastaviću, moram da se isključim..
Pa da nastavim...
Treba da nas je sramota što uopšte i komentarišemo manjak dece!!! Jesmo li učinili nešto za porast nataliteta?! Borska opština - Ništa!!! Moja se snajka porodila uoči Nove Godine i da ne beše deda Mraza ne bi dobila ništa - ovako je dobila bombone ....žalosno!! Nije mogla da ostvari pravo na novčanu naknadu jer je tek par meseci bila prijavljena u Boru iako je otac bebe rođeni Boranin. Za bebu su dobili samo ono što sleduje od države - 35000 dinara. Elem, u Nišu, prilikom preuzimanja izvoda beba dobija paket opreme - benkice, štramplice, posteljinu, peškire, portiklice ono osnovno za početak i grad daje 30.000 dinara mimo onoga što sleduje od države a u Sokobanji roditelji dobijaju 50.000 dinara... Hmm... Šta više pričati o ovom našem ''razvijenom'' gradu i ''divnom - lagodnom'' životu svih koji NISU zaposleni u RTB-u ili u pojedinim budžetskim firmama.....
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyČet Sep 05, 2013 8:24 pm

Na nedavno održanom foklornom festivalu „Igra kolo“ u Ravnju kod Sremske Mitrovice, prvo mesto nagrađeno zlatom osvojila je izvorna Grupa „Valakonje Bukovo“ iz Boljevca. U konkurenciji devet društava iz Srbije i Bosne, nagradu je ovom društvu donela izvorna vlaška igra iz Crne Reke koreografa Filipa Paunjelovića inače istraživača i stručnjaka Vlaške tradicije Crnorečija.

Društvo je formirao 1983. godine Miroslav Drdarević, odmah je i postavilo cilj očuvanja vlaške izvornosti Crnorečija. Tu tradiciju i ova današnja grupa od dvadeset članova čuva i nesebično prenosi na mlađe generacije.

http://www.mc.kcbor.net/2013/09/05/izvornost-nagradena-zlatom/

BOR-moj grad - Page 3 Sa-takmicenja-u-Ravnju
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyNed Sep 08, 2013 12:09 pm

slatkicass ::
Lily ::
.. imam i ja veze s Bor! :ajdeeeea5: 
Vec godinama imam lepu saradnju s Tv Bor.
sad p[opravljah sto Tea napisa udarajuci ......po.369starturii
Imaš, imaš i prijateljicu  jakog 

Imam, imam.. jakog jakog :88ppp: 
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyČet Nov 28, 2013 2:56 pm

Dr Deana: U Boru se sve “ne zna”

26.11.2013. u 19:22 | Intervju

Bor (Slađana VDT, Ist media)

Deana Jovanović u Boru je provela trinaest meseci, i sada u Mančesteru u Velikoj Britaniji, radi na svom doktoratu o post-socijalističkim transformacijama svakodnevnog života u Boru. Razgovarali smo sa njom o datoj temi i njenom ličnom doživljaju i poimanju prošlosti i sadašnjosti Bora.

- See more at: http://www.istmedia.rs/doktorantkinja-deana-jovanovic-u-boru-se-sve-ne-zna/#sthash.zjbO6khl.hv12Hbph.dpuf

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyČet Nov 28, 2013 2:58 pm

Skijanje na Crnom vrhu moguće od vikenda

Vesti - Ski centar Crni vrh
Wednesday, 27 November 2013 14:19

Na skijalištu Crni vrh kod Bora u toku su radovi na utabavanju staze i pripremama za početak rada. Ukoliko do vikenda bude još snežnih padavina skijaška sezona će početi.

BOR-moj grad - Page 3 Ski_centar



Trenutno na Crnom vrhu ima oko 30 centimetara što je nedovoljno za početak skijaške sezone. U toku je utabavanje snega koji je padao proteklih 24 časa i ukoliko do subote bude još snežnih padavina i ukoliko se visina snežnog pokrivača poveća za oko 40 centimetara ski centar će biti pušten u rad, rekla je za sajt Borskog jezera Vesna Drobnjaković iz Javnog preduzeća "Borski turistički centar".
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 EmptyPet Avg 01, 2014 3:34 pm

slatkicass ::
BOR-moj grad - Page 3 10419440_10203712428002434_4052346450491636572_n


Nebo nad Borom...
Man* se ti "neba nad Borom" ,Slatka .
Šta bre rade ovi tvoji Zloćani ,organizovani kriminal u eko selu ?  trtrr 

------------
Bor: Uhapšeni razbojnici koji su opljačkali i pretukli starca


S.Božinović | 01. 08. 2014. - 14:18h | 
Borska policija uhapsila je jutros meštane obližnjeg borskog sela Zlot M. F. ( 81), S. D. (59), E. M. (27) i S. J. (34), kao i dvojicu maloletnika od 15 i 17 godina, zbog sumnje da su pre par dana prebili i opljačkali svog komšiju I. T. (73). Osumnjičeni su mu oteli 12.000 evra, šest dukata, 40 hiljada dinara, lovačku pušku i pištolj.
Kako se sumnja, M.F. je znao da njegov komšija ima veliku ušteđevinu koju čuva u izdubljenom zidu tako što je izvukao jednu ciglu. On je sve to rekao ostaloj šestorici i oni su se dogovorili da opljačkaju I.T.
 
Razbojnici su, pod okriljem mraka, ušli u dvorište I.T., ali ih je starac čuo. Izašao je napolje, gde su ga maloletnici napali i pretukli bejzbol palicama, dok su S.D, E.M. i S.J. izvršili premetačinu. M.F. je, navodno, čuvao stražu.
 


Razbojnici su pronašli i pokupili novac, dukate i oružije, nakon čega su pobegli, ali ih je policija, posle nekoliko dana, jutros sve pohvatala.
 
Dok su tukli nedužnog starca, on je zapomagao koliko je mogao, a to su čule komšije i odmah pozvale policiju. Ubrzo je stigla i hitna pomoć, prebacili su povređenog I.T. u borsku bolnicu gde je ustanovljeno da su mu polomljene kosti lica. Pretučen starac je još uvek bez svesti, a prognoze za njegov oporavak su neizvesne.










BOR-moj grad - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





BOR-moj grad - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOR-moj grad   BOR-moj grad - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOR-moj grad
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Grad Hamburg
» SELO vs GRAD ?
» Sombor-grad zelenila
» Beograd ,veciti grad

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: GRADOVI I SELA :: GRADOVI-
Skoči na: