DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?

Ići dole 
+12
dusicaa
determinanta
Crna_ovca
Kijara-brm
cojle
rouzvel
PJER
Draganna
Lily
Astra
Sanjalica
Danubius
16 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 4:18 pm

Tema na koju će se verovatno nerado davati odgovor , ali to je pojava koja je mnogo češća nego što želimo priznati .
Dakle ....da li smatrate da spadate u grupu ljudi koja razumno pazi da se ne rasipa nepotrebno , ili spadate u one druge -tvrde na novčaniku (Piroćance) ? slamka










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 5:55 pm

Ja bih voleo nekada da jesam
Čisto zdravorazumski ....imam likova u okolini koji paze na izvesne stvari , tipa , ne telefonirati nepotrebno kada je tarifa dvostruka, ne raspaliti sva svetla cele noći , isto važi i za televizor , ne ići automobilom i na wc, malo pogledati cene u prodavnicama -veoma su različite , prati i peglati kada je jeftina struja....ima mnogo takvih stvari , i verujte , kada se stavi na papir , cifre su neumoljive ....
Imam u okolini i jednog eksperta , i uvek me zapanji....naročito kada je izračunao da godišnje popušim pristojnog yuga ....ali....to je ili urodjeno, ili se stiče ...
Kaže se da to dolazi sa godinama, da svi postanemo džagrizave stipse ,,,,pa , još ima kada ...dotle sistem" Siroma sam , al volim da živim" :violina: :celebrate 11:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 7:37 pm

Nisam Kir Janja, jer su me valjda tako vaspitali...da je novac prolazna stvar i da ne treba dugo da se cuva.
Ne pazim koliko pricam telefonom, valjda zato sto imam besplatnu liniju sa vaznim (hehehe) osobama, pa razgovor obicno traje satima. Uopste ne gledam na sat, kuvam, perem, peglam kad imam vremena...ne idem od marketa do marketa trazeci nesto jeftinije, kupim nabrzaka gde stignem, biram uvek sta je lepse, ne jeftinije.
ALI, volim da stedim, pa kad zastedim dovoljno, opet sve spiskam na garderobu, cipele, sminku, nove pantalone za sina, blizicu, patike.
E, ali volim da iskomentarisem (Sanjaru) da kad ne bi pusio cigare, do sada bi izgradili kucu ;)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 8:06 pm

ne moze se poistovjetiti skrtost sa razumnim raspolaganjem,ja sam opet naucena cijeli zivot da se brinem o rashodima i prihodima a uz to imala nesrecu da sam zivjela sa rasipnicima e tu ja onda dodjem kao neka Kir janja,a ne shvataju ti moji rasipnioci da nije tako da ne bi jeli od 15.u mjesecu.S druge strane,nije mi bilo zao poslati nekome svoju ustedjevinu ako znam da ce da se prehrani od toga,poklonila sam toliko toga u zivotu bez imalo zaljenja,sve sto sam dala od srca sam dala i smatram da to ne moze da se svrsta u tvrdice.Po meni je gori onaj ko daje a onda se pojede u sebi sto je dao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 8:12 pm

Sanjalica ::
Nisam Kir Janja, jer su me valjda tako vaspitali...da je novac prolazna stvar i da ne treba dugo da se cuva.
Ne pazim koliko pricam telefonom, valjda zato sto imam besplatnu liniju sa vaznim (hehehe) osobama, pa razgovor obicno traje satima. Uopste ne gledam na sat, kuvam, perem, peglam kad imam vremena...ne idem od marketa do marketa trazeci nesto jeftinije, kupim nabrzaka gde stignem, biram uvek sta je lepse, ne jeftinije.
ALI, volim da stedim, pa kad zastedim dovoljno, opet sve spiskam na garderobu, cipele, sminku, nove pantalone za sina, blizicu, patike.
E, ali volim da iskomentarisem (Sanjaru) da kad ne bi pusio cigare, do sada bi izgradili kucu ;)

Ovaj post sam namerno kopirao ceo.

Pogledate Sanjalicin spisak (nepotrebnih) troškova . Više stavki.
Pogledajte Sanjarev spisak -----------------------.Jedna stavka (cigarete )

Štedila bi na čovekovom jedinom zadovoljstvu . Stipso ženska, i to ti je žao ! KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? 98966 :pusac:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 8:21 pm

danubius ::


Štedila bi na čovekovom jedinom zadovoljstvu . Stipso ženska, i to ti je žao ! KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? 98966 :pusac:

Ja samo brinem o njegovom zdravlju...i koristim sve moguce nacine da ostavi cigare... :geek:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 8:41 pm

Sanjalica ::
danubius ::


Štedila bi na čovekovom jedinom zadovoljstvu . Stipso ženska, i to ti je žao ! KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? 98966 :pusac:

Ja samo brinem o njegovom zdravlju...i koristim sve moguce nacine da ostavi cigare... :geek:

...sem ucene, ozbiljnih pretnji uskraćivanjem sexa, i slično. tongue
Ali sada kada smo bacili kost ....30 dana u mesecu x kutija dnevno x denara= mnogo krpica za Sanjalicu....
Dadadada....ZDRAVLJE je tu ugroženo ! KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? 98966










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 8:44 pm

E sad bih ti rekla nesto, al skrta sam na recima, hahahahaha... :geek:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Jul 20, 2009 9:09 pm

Sanjalica ::
E sad bih ti rekla nesto, al skrta sam na recima, hahahahaha... :geek:
Pa još malo , pa ćeš imati pravi argument : ne možeš pušiti nigde -smeta zbog bebe !
I treba i štedeti.....bebi svašta treba,,,,,,,,,, (a i majci ) sminka

Jadnik nema šanse...... KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? 599










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyČet Avg 13, 2009 3:19 pm

.. bravo Sanjalice i samo napred.. jedan pusac manje.. :thb:


.. bila sam pusac, deset godina po skoro dve pakle dnevno.. i kad mi neko kaze da ne moze da prestane.. to nije tacno... NE ZELI da prestane..


.. ali zbog radi zdravlja ako ne svog ono radi dedetovog verujem da ce primedba biti prihvacena i uslisena.. migg

.. cale, bidni fini.. nije tuj samo rec o njegovom zdraFlju, no cele porod'Ce.. rtrtr
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Feb 23, 2010 10:06 pm

Danubius ::
Tema na koju će se verovatno nerado davati odgovor , ali to je pojava koja je mnogo češća nego što želimo priznati .
Dakle ....da li smatrate da spadate u grupu ljudi koja razumno pazi da se ne rasipa nepotrebno , ili spadate u one druge -tvrde na novčaniku (Piroćance) ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nisam škrtica ... Nisam tvrda na novčaniku ni prema sebi a ni prema onima koje volim ...Često si dozvolim kupiti ono što mi i nije toliko potrebno ... Čisto veselja radi .
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Feb 23, 2010 10:08 pm

Nisam skrtica zato i nemam... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Feb 23, 2010 10:13 pm

Do zla Boga sam rasipna i ponekad me sramota od sebe same :shushu:
Trebala bi mnogo više da vodim računa o tome kako trošim ali
mi to jednostavno padne na pamet kad je već kasno tesim te
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Feb 23, 2010 10:21 pm

Evo iskrsli neki veliki racuni,zubar je ovdje horor..e znaci 3.500 franaka ,ja ne radim,ali iskopacu nekako da dam djetetu da plati zubara,mozda ne mogu cijelu sumu,ali veci dio mozda mogu i nije mi zao,djeci dajem sve bas sve,samo da je njima dobro.(mrzim sto ne mogu kredit da dignem)
Uvijek se u takvim situaciojama sjetim kako sam ja odrasla,zeljna svega i sto se moglo,nije bilo normalno,a sad ma nek zive djeca,sad ,samo jednom su mladi i nikad vise,vrijeme leti.
-ne znaci da ispunjavam hirove,da se razumijemo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Feb 23, 2010 11:16 pm

Zovite me gospodine i kad nemam ceh da platim! KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 10:27 pm

Ima jedna stvar koja meni nikako nije jasna . Stepen škrtosti raste procentualno sa tim kako imate više novca . U stvari trebalo bi da je obrnuto , imaš više pa te boli uvo -ali ne . Ima neko objašnjenje zašto je tako ?
Za sebe sam potpuno siguran da imam puno novca , da sigurno ne bih gledao na svaki dinar .Ovi gledaju .Zaista ne razumem ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 10:35 pm

Ne gledam uopšte na novac.Rano sam počela raditi,a i što se kaže roditelji su mi dobro podmazani.Uvek pomognem kome mogu.Da ,trošim i previše.O da.To je sad već navika, ali to je već za drugu temu.Imam toliko stvari, cipela na kojima je još etiketa.Možda to zvuči bahato,ali žensko sam,volim modu.No,uvek gledam,ako ja to ne budem stigla nositi ima kome ću pokloniti.Nisam nikada bila škrta na novcu,na plaćanju pića u društvu.
Onaj ko od mladosti počne da radi i školuje se(ja jer sam tako htela/tvrdoglava)
nije škrt garantujem.To su samo mamini i tatini sinovi koji su sve dobili na gotovs..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 10:37 pm

Da li je tema "Da li ste rasipnik?


Na moju zalost nisam
.A skrtica jesam kada imam gde da skrtarim...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 10:40 pm

Crna_ovca ::
Da li je tema "Da li ste rasipnik?


Na moju zalost nisam
.A skrtica jesam kada imam gde da skrtarim...

Ko razume svatiće.Možda je to malo teže za tebe,jer si škrt na rečima..
Šta si rekao,NIŠTA... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 10:47 pm

Pa ja sam priznao da sam skrtica...A moze se skrtariti i na recima zar ne?Zasto bi pojam skrticluka bio povezan samo sa novcem i materijalnim dobrima.

Ko razume shvatice i ovaj i prethodni post cherry
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 10:52 pm

Ako rasipam,kako si ti vikaš novac...ZNAČI DA NISAM ŠKRTICA... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPon Mar 15, 2010 11:02 pm

Vrijeme i prilike diktiraju i ovu pojavu.Do ovog naseg rata,imala sam love jer sam radila u dobroj firmi,svaki treci mjesec se dijelio visak u visini jedne plate,znaci16 plata godisnje,nikad nisam sparala,dvije kcerke su imale sve .Onda je zaratilo,ja treba da idem sa djecom a nemam ni marke na racunu,nema nikakve rezerve....e sad kad bi mogla da se vise rasipam,nekako uvijek se bojim i volim da imam neku rezervu za ne daj boze.
Moji mi cesto kazu da nije rat,da ne razmisljam tako,ali ni u Yugi nije bio nekad rat pa dosao.....to je jace od mene.Ne mora biti velika suma,ali dovoljna da se plati avion u nepoznato.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Mar 16, 2010 12:51 am

Danubius ::
Dakle ....da li smatrate da spadate u grupu ljudi koja razumno pazi da se ne rasipa nepotrebno , ili spadate u one druge -tvrde na novčaniku (Piroćance) ? slamka
Spadam u onu treću grupaciju koju nisi naveo. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Apr 09, 2013 8:11 pm

Poznato je da su lekari i stomatolozi legendarno škrti ,i tokom godina smo se nagledali svakakvih egzemplara ,ali sad imamo jednog mladog zubara koji je apsolutni fenomen u "uštedama" .
Lista je beskrajna i ne znam da li treba da vas zamaram time .
Recimo ...pecivo ili burek za doručak su jako "skupi ". Čovek je preračunao ,da ako pravi "sendviče " od određene vrste hleba ,sa "posebnom kobasicom" (koja je tako posebna da ni CSI ne bi otkrila od čega je napravljena ) u kombinaciji sa margarinom (kutija "traje" za xy sendviča ,preračunato ,zaboravio sam cifru ) onda on doručkuje za 10 % cene koju mi plaćamo za doručak (a ni mi ne doručkujemo kavijar ili tartufe )
Automobil služi samo za izuzetne slučajeve -voziće se "sa nekim" i na udaljenosti od 3 km .
Ručak ili večera kod roditelja ,prijatelja, poznanika ,bilo gde se zove "uštedeti obrok" .
Silikonom su zadihtovana sva vrata i prozori ,svaka šupljina -jer je to (izračunato) ušteda od 30 % u ogrevu.
Pas čuvar ( bio rotvajler ) puno jede ,pa je zamenjen jazavičarom .Objašnjenje -psihološki efekat lajanja za provalnike je identičan .
Beskrajna je lista ....da ne nabrajam .
Ali apsolutni hit je ovo :
Ima jedna pekara gde mi sada kupujemo doručak ,pravi pecivo posuto susamom i suncokretom .Naravno....semenke nisu zalepljene super lepkom ,dok jedemo ,puno ih padne .
Čim je uočio to rasipanje -svaki dan dolazi da ih pokupi ,tj zamoljeni smo da ih ne bacamo zajedno sa vrećicom u kom je bilo pecivo ,nego saspemo u za to donetu kutiju .
Uz mrvice koje preostanu istom zgodom -to je (citiram ) "izvrsna BESPLATNA HRANA ZA NJEGOVOG PAPAGAJA"
Teško nadmašiti ovo ,aaaa ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Apr 09, 2013 8:51 pm

Danubius ::
Tema na koju će se verovatno nerado davati odgovor , ali to je pojava koja je mnogo češća nego što želimo priznati .
Dakle ....da li smatrate da spadate u grupu ljudi koja razumno pazi da se ne rasipa nepotrebno , ili spadate u one druge -tvrde na novčaniku (Piroćance) ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Spadam u ljude koji razumno trose novac.
Cak me moji znaju nazvati i skrticom.
No nije tako bas ;)
Naime...prosla sam kroz razlicite periode u zivotu. Bilo je vrlo teskih i mucnih momenata.Naucila sam da "od dinara napravim dva" Naucila sam da stedim, da se ne rasipam.
Ali...postoje momenti za koje cu dati zadnji dinar bez trunke grize savesti.
Takodje, ako sam u drustvu nikad necu dozvoliti da drugi placa a ja da jedem, pijem! Jos ako mi drustvo posebno lezi...i dobra muzika...lele...ode sve hahahahhaha
Dakle sve zavisi od prilike i potrebe za trosenjem novaca.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Apr 09, 2013 9:26 pm

Volim potrosit, al isto tako znam kad mogu, a kad ne mogu:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Apr 09, 2013 9:28 pm

AstrinaKomsinica ::
Volim potrosit, al isto tako znam kad mogu, a kad ne mogu:)
i ja..a može se još uvek:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyPet Jul 12, 2013 4:27 pm

Ponekad,umem se vracati po nekoliko puta,zagledati neku stvar,i na uporne komentare ili sestre ili drugarice ma kupi bre,opet ne kupim.I onda kad resim,prodato trtrr  i onda mi bude bas krivo,sama sebi kazem da sam stipsa.A opet,desava se da za nekoga ,recimo deci,tresnem pare ne razmisljajuci,samo zamisljajuci koliko ce ih to obradovati 55555 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyČet Jan 23, 2014 3:56 pm

Imamo jednog mladog kolegu ,koji je takva škrtica da bih mogao napisati 50 postova o njegovim "uštedama" (a pola i ne biste verovali )
Elem ,pita on danas načelnika da ne radi sutra -umrla mu tetka (inače ,pored škrtosti ,poznato je da je potpuno bezosećajan ) pa ovaj reda radi pita -Gde će biti sahranjena ?
E ,nema sahrane -biće kremacija ,odgovara ovaj -i nastavlja se ,ničim izazvan (glasno razmišlja ) 
 
"Znaš, nešto sam i ja o tome mislio ? Ne treba da kupiš grobno mesto ,ne treba da praviš spomenik ,ne treba da plaćaš zakupninu grobnog mesta i održavanje (verovatno je u glavi dodao sveće ,cveće ,i gorivo dok dođe do groblja ) Koja je to ušteda ! (pa gleda u nas ,i čeka aplauz ?)
Naravno da ne misli za sebe -nego za svoje roditelje .
Ljudi su u pedesetima i zdravi i pravi ,ali on već "računa troškove " (nasledstvo je već izračunao, pošto je jedinac ,dobija sve ,a od žene zna u kvadratni metar koliko će njoj "pripasti" ,pošto ona ima brata ) 
Šta kažete na ovo -šta je profy škrtac  ?
 
A tek će da se "razvija" -jer je mlad (jedva prešao 30) 
 
Sutra ima da pustim buvu da sam video divne urne od plastike na netu ,imitacija srebra ,a samo 5 eura .
Kladim se da će smesta da me pita za [You must be registered and logged in to see this link.] gde to ima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyČet Jan 23, 2014 9:39 pm

smehsmeh smehsmeh ..e ovaj je bas tip Kir Janje..garant ce se desiti nesto sto ce pomrsiti racunicu..
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyČet Jan 23, 2014 9:48 pm

Umem da procenim i kalkulišem.
Znam gde mogu to isto kupiti za manje para pa od preteklog novca kupiti još nešto.
Ne žalim da kupujem meni dragim osobama poklone i da ih poprilično platim.
U tome jednostavno uživam.
Na sebe ne trošim puno jer se ne šminkam, a kada izlazim za to je dovoljna diskretna šminka i lepa, jednostavna elegancija.
Ne patim od brenda.
Imam sve što mi treba i još malo preteklo....
Uvek imam rezervu koja me odražava mirnom i sigurnom.
U društvu plaćam račun.
Ne pijem i ne jedem na tuđ račun....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Maj 05, 2015 8:23 am

Zaista nije lako biti škrtica ,ma kolika bila "radost" zbog "ušteda" ,ipak je to strašan pritisak ,stalno biti fokusiran na razmišljanje o tome .
Najbolje je to opisao Ivo Andrić u knjizi "Gospođica" .
Već pomenuh mladog kolegu koji je velemajstor u toj disciplini ,i neću dalje nabrajati metode  "ušteda" koje stalno razrađuje i unapređuje .Pola ionako ne biste verovali ,jer izgleda bizarno u današnje vreme .
Mogu sve da razumem ,i što je takav ,ali jedno ne mogu da razumem ,kako nije svestan da će zbog toga na kraju ostati sam sa svojim novcem ,jer nema žene koja bi to trpela ?
Jedna je već otišla , na drugu se već kladimo ,za koliko vremena će reći "dosta" .
Da li ijedna od ovdašnjih žena može da zamisli da im muž "odobri" (ili ne ) vrstu donjeg veša ,higijenskih uložaka ,čak i toalet papira ,po količini i kvalitetu, ako je "cena" za njega "prihvatljiva" ? 
Ja mislim da ne ,jer ne živimo ni u radikalnom islamu ni u srednjem veku. 
A da ne kažem da je to jedina tema o kojoj uopšte govori ?
Kako i na čemu zaraditi ,i kako uštedeti -tačka .
Čovek je toliko nesvesan ,da uopšte ne želi da apsolvira slučajeve iz neposrednog okruženja .
Imali smo dvojicu takvih (kolega mu po struci,i bukvalno ) 
Jedan je završio tako što mu žena danas deli "imetak" sa svojim mlađim "ljubavnicima" najniže kategorije ,koji su "sa njom" samo zbog "honorara" .
Drugi je umro u sirotinjskom domu ,jer mu je ćerka podigla kompletnu ušteđevinu (koja se procenjivala na milion evra ) ,uložila u "biznis" koji je propao ,i banka je na kraju uzela sve ,pa i kuću (e)
Imam osećaj da se takve opsesije vremenom razvijaju u psihološku zavisnost ,i da na kraju prerastu u ozbiljnu bolest koja se nikako ne može dobro završiti .
Koliko puta smo čitali da je neko umro u teškoj bedi ,naizgled ,a onda se pokazalo da je ležao na milionima ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
srculence

srculence


Godina : 44
Datum upisa : 25.06.2014

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyUto Maj 05, 2015 12:53 pm

pa kada je kucni budzet u mojim rukama uvek ima za sve pa i pretekne, steta sto to uvek kasno vide kada mi ga otmu iz ruku
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptySre Dec 19, 2018 4:24 pm

Već pomenuh mladog kolegu zubara koji je legendaran po svojoj škrtosti .
Danas je nadmašio sam sebe .
Nije ga mrzelo da snimi ,stranicu po stranicu ,"Politikin Zabavnik" (koji je koleginica kupila) i pošalje ženi da čita (naravno ,preko  free wireles ).
E, to je "štednja"  zubic jbt

.Teško nadmašiti ,zar ne ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? EmptyČet Dec 20, 2018 8:33 am

Da ti ja kazem sta je Kir Janja.Kao izbjeglica, zivjela sam sa jednom porodicom iz Zapadne Bosne.Tad nisam imala auto i u nabavku se islo busom i vozom.Kupis kartu koja vazi 24 sata.Uzmem ja kartu i kad se vratim, taj moj sustanar obavezno trazi tu moju kartu da on o jednom trosku ode u nabavku.....to je nekih 15 franaka bilo, ali je on redovno stedio na meni te pare.E kad mi je dopizdilo, onda ja fino kazem da sam zaboravila nesto kupit,pa se opet vozam s mojom kartom......i nije skontao dok mu jednom nisam otvoreno rekla, a da ti jednom odes prvi pa meni das kartu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?   KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KIR JANJA SINDROM -da li ste ŠKRTICA ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» BURN OUT sindrom?
» "Mooo" sindrom...
» Sindrom IBS - iritabilna, nervozna creva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: