DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)

Ići dole 
+27
sonia
Danubius
yo-wan
srculence
daljinski
Kameleon
brdjanin
Vanja 007
cojle
promaja
podbarac
Harite
bosankaa
Samouka
montoya
Sibila_
Đole
Aurora Borealis
debilko
slatkicass
determinanta
Oci-ANDJELA
Najmilija
Astra
doctorr67
Lily
njushkalo_
31 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Sep 16, 2009 2:05 pm

Bermudski trougao- Niš- Pirot- Vranje( preko Leskovac)- mesto gde se padeži gube i nestaju ! [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio sonia dana Sre Mar 21, 2012 9:52 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Sep 16, 2009 2:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] SVE JE BASH TAKO....

čavuljiti - sitničariti, zakerati
mnogo ga be čavuljiš

tamnina - tama

sramuvanje - stidljivost, stid

njojni - njeni
njuma - nju


lezi se - nepristojno se smeje
nemo se mlogo leziš, će izedeš jedan ćutek




PA KAKO DA SE SAD NE LEZIM? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 11:13 am

Narodne izreke iz Niš [You must be registered and logged in to see this image.]


ЛАКО С'ТУЂУ ПАТКУ КРОЗ КОПРИВЕ

ОД ГОВНА ПИТУ НЕ МОЖ' НАПРАВИШ

БОЉЕ КИЛОМЕТРИ У НОГЕ НЕГО САНТИМЕТРИ У ДУПЕ

'ДЕ ЛУБЕНИЦА ПРОШЛА, ТЕШКО ШЉИВА ДА ЗАКРПИ

КОМ' ЈЕБАЊЕ СУЂЕНО, ГАЋЕ МУ САМЕ ПАДАЈУ

ИСПРСИЛА СЕ К'О МАЧЕ НА ЏИГЕРИЦУ

ЗА БУДАЛУ УВЕК ИМА ПОС'О

НЕ ПЛАШИ МЕЧКУ С'РЕШЕТО

ДВАЕС' ПО ТУЂУ ГУЗИЦУ НИШТА НЕ КОШТА

КО СЕ ОД МЛЕКО ОПЕКО, ТАЈ И ЈОГУРТ ДУВА










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] sad si gotov........
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:19 pm

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.] sad si gotov........

Šta ćeš-----ЗА БУДАЛУ УВЕК ИМА ПОС'О [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:20 pm

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.] sad si gotov........


كنت على استعداد



:329340:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:25 pm

JA KOG VOLIM, NjEGA JEBEM



- DA JE SVUDA KO OKO MUDA, GAĆE NE BI TREBALE


-TATKO NA JAGANjCI


- CRNE CIPELE I TVRD KURAC NE IZLAZE IZ MODE

-U TUĐEGA TATKA POGOLEMA PATKA

- 'OĆE SE JEBE A DA MU NE ULAZI



-KO S'DECU SPAVA, PIŠAN SE BUDI

- ĆUTI KO PIČKA I PRAVI SE GLjIVA

- ŽALIO SE TATKU ŠTO MU JEBAO MAJKU

- LAKO S'TUĐU PATKU KROZ KOPRIVE

- NA KRAJ SE CIGANČE DAVI

- KO SE LjUTI DOBIJE KRUTI

- I NAD JAČEG IMA JAČI


[You must be registered and logged in to see this image.] pozdrav iz Nis
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:27 pm

njushkalo_ ::
sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.] sad si gotov........


كنت على استعداد



[You must be registered and logged in to see this image.]


Ti nemoj da mi govorish arabi fosha...kao da si spiker na dnevniku, hahahaha.....koristish overssetter, je l'? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:30 pm

Zdravo gradžanje i seljaci našega okruga, a i šire

Neka vi je srećna i berićetna nova 2009. godina i Božič! I da budete bogati. Najprvo sas zdravlje! Koj se jošte neje oženil, da se oženi! Koja se nevesta jošte neje podnovila, da se podnovi! Mislim, sas bebe. Da vi deda Mijalko kaže: Ništa neje tol'ko milo nego kad se u kuću rodi bebence. A unuk pogotovo!
Eve, da vi prekažem. Mojti najmladiti unuk, Jovan, čini mi se kako jučera da se rodi. Ma, čini mi se, kako do skoro da odlateše na kratće pantalone po guvnoto, begaše odi crvenotoga petla kako mače odi žešku ostrušku, miluješe kutrištata i mačetijata, a ene ga sa' odlati sas devojće na tam'-na vam'. Če padne ženidba, skoro. A predi Novu Godinu postade i lovdžija. Dedino kure, rešilo da tepa zajeci i div'e svinje! Bašta mu vrti s glavu, neje mu pravo, majća mu pricinćuje, kakvo mu pa sa' tova treba. Samo je na men' milo. Dedin junak! Sade natrzam breveneciti od milos'.
Odma' jutred'n, po dočekat, dojde iz grad, opremen kako da je poš'l na front. Stariti lovdžije če ga vode u Jasenovicu da love div'e svinje. A ono veje sneg, kako na arnu godinu. Babata mu jošte sas noč omesi presnu pogaču, naturamo mu u ranacat sušeničće, ovčo sirence, spržu, turšiću, u klakersko šiše rećijicu i u jednu vlašu kominjak. Če ga ispračujemo, kako u vojsku da je poš'l. Zbraše se lovdžijete, ima deset duši, na Jugoslava, albatinatoga, predi portutu. Ugalamili se, prave planovi, pceta laju, secaju se natam'- navam'... Čudilo! Ja prijdo pri Zvonka Juginoga pa mu š'pnu da ne čuje unukat, sve me stra' da ga ne posmešim:
- Zvonko, sine, napazujte mi ga tamo. Gradsko dete, nežno, nemoj da se negde osakati! Divljač je tova. Sas veprove nema šala-rabota!
- Tam'n rabota, deda Mijalko, ništa se ne brini! – slobodi me Zvonko.
- Ako trebe, kad se namokri i nođe če mu sušimo! – šoljća se Čedica.
- Kad ga ja uznem pod moju komandu il' če bude lovdžija od njega, il' če se manjuje na vreme! – preti sas prs' Ivan, oficirat iz Barje Čivlik.
Pojdoše. Prave prtinu, a snegat njim sade skrca pod nođe. Ja đi odgleda sve dok ne zaminuše nad školu.
Celo prepodne šušnja' po štalu, po plevnju i po kočinu i sve osluškujem da li če negde da se upucaju. Pred ruč'k ne mogo' da izdržim nego otido' pri Jugoslava da me malko oslobodi i da pričekamo decata. A Juga, domaćin čovek, albatin čujen nadaleko, posadi me uzi astal, naredi na njegovu Ljilju da iznese odi praseto, da nareže sirenje i sušenice i da nalomi žežak vurnjak, a on zgreja rećiju i natoči od beloto.
- Za deteto nema da se bojiš čiča Mijalko! Tova što su poneli če izedu i če ispiju, a za svinje nema ni da mislimo! – slobodi me on.
I oslobodi me. Jednumo, pinumo i počemo da se sečamo kako smo potkovuvali zadružnotoga bika.
Odjednuš, 'te ti đi lovdžijete, prigalamiše. Mi istrčamo nadvor. Ima kakvo i da vidimo: secaju nekakvu drtu veprinu odi sto i pedese' ćila. Ma, svi galame, okaju, nadokuju, samo se mojti unuk omusil kako mladoženja u Opštinu.
- E što si, sinko, okljembesil nos? - pitujem.
On ćuti i grči ramena. Umesto njega poče da kazuje Ivan, oficirat:
- Pa kakvo da ti kažem, deda Mijalko!? Keroviti izjuriše vepratoga iz gustakat i on udari pravo na tvojega Jocu. A on odi stra' umesto da puca poče da bega nazadačći i da mu oka: Oš! Oš! Oš! Na kraj vrlji puškutu i uzgrebašte uz jedan cer. Ja pritrča' i utepa ovuja alesiju.
Lele, Ivan kazuje, a ja uzemi da propadnem odi sram. Ali Zvonko če reče: v- Ništa neje tova strašno neje deda Mijalko, ja znam jedni lovdžije koji su se i umurdarili odi stra'!
I posle udarimo na šalu i na smej. I na zdravicu sas vino i rećiju. Teka je zimi pri nas u selo. Ubavilo božje!

Mlogo vi se pozdravlja deda Mijalko iz Rasnicu




p.s. neje bas iz Nis ali iz okolinu jes
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:35 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] hahahahaaha, iz dubine gushe [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:38 pm

Tri najstrašnije noćne more stanovnika Niša


1. Što u Niš nikad nije bio disko i što su svi pokušaji da se diskać otvori propadali godinama.
2. Da Grčka ne ukine konzulat u Nišu pa da se po vize ide u Beograd. (dugogodišnja noćna mora će valjda postati prošlost od Nove godine-Paralijo eve me!)
3. Sve pare odoše u Beograd! (možda je ovo trebalo staviti i pod jedan i dva).

Zbog velikog interesovanja i polemike dodajem još tri:
4. Da će kad odu na stranu, u Bg ili NS neko da se seti kako je Viki Miljković izjavila da je iz Niš pa će morati da dokazuju da nije (nije Viki al Pikse jeste a i Ljubiša Samardžić je iz Nišku Banju, to niste znali jel da, jel da?)
5. Da će ih zajebavaju kako u Niš ima samo dva padeža a u stvari ima četri.
6. Da će najebu u predstojećoj navalici prasećeg gripa jer su sve vakcine u Beograd
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyNed Okt 25, 2009 1:38 pm

Zdravo gradžanje

Zinuli smo u fuzbalat i ne trepčemo. Malkačko ni je drezgavo za tova što se nesu našti plasirali na ovovajte prvenstvo. I mi starci zberemo se u bakalnicutu pri Miju Komendiju i prizrtamo uzi televizorat. Navivamo, a za jedni, a za druđi, svaku večer. Slava Tovarija naviva za Francusku zatova što su ni spasili devesto petneste kad smo Albaniju prešli. A sa', če vi prekažem kakvo se desi onuja večer kad igraše Turciti i Hrvatiti.
Nasedali smo na gajbe, pijemo „zaječarsko“ i pitujemo se za koga če navivamo.
- Deda Mijalko, za koga če ti navivaš, za Turci ili za Hrvati? – zatračkuje me Najden.
- Najdene, da znaješ, tova ti je teško pitanje. Sas Turci smo bili pestotin godine u jednu državu, a sa Hrvati sedamdese i dve. Nekako ispada da su ni braća i jedni i druđi – zverim se ja.
- Ja če navivam za Turci! – oka deda Vaca.
- Ešto bre za Turci? – pituje ga Nacko poštarat.
- Pa zatova što su ni promenili rasu. Pogledaj kolko ima crni čoveci pri nas! – poklapa ga deda Vaca.
- Jes', bre, sečate li se kad pisamo pismo na sultanotoga da si ni pa pribere u tursko carstvo i da si imamo moretija kolko ni duša želi? – seti se ja.
- A bre pa sultanat ni ništa ne odgovori! Nacko predade li ga ti u poštu?
- Ma predado ga ja! Nego sultanat se nešto mnogo misli. Plaši se da mu ne rasturimo državutu – odgovara Nacko.
U tija momenat poče utakmicata. Hrvatiti jurnuše, pritisoše Turciti, dušu da njim povade. Tursćiti trener sade t'pče, ne znam mu ime pa če ga okam starac Fočo od stotinu ljeta. I teka ti on oka po jedno klempavo Turče, čini mi se da se okaše Mula Jusuf. Na golat im stoji Aganlija, a po desnutu stranu trči Kučuk-Alija. Napadaju Hrvati, al se ne davaju Turci. More, ritaše se, padaše, što ne rabotiše, celi devedese minuta. Ne mož' da udenu loptutu u golat ni jedni ni druđi. Če ga produžavaju. I teka sve do pred kraj: Aganlija se nasmete i jed'n Hrvat, bezi bubrezi, dade mu gol. Čini mi se da je trenerat starac Fočo od stotinu ljeta imal sablju, Aganlija bi bez glavu ostal. Buba Balija ripa do plafon i raduje se jerbo se dopisuje sas nekakvu Hrvaticu. Ali, Hrvatiti se posmetoše i Kučuk-Alija im dade gol. Starac Fočo ćima sas pesnice i stiska zubi odi rados'. Če pucaju penali.
Kad vido Hrvatčeto kolko se je smrzlo, kako poganče, odma' sam znal da če đi Turciti pobede. Biju Turci kako grad grsnice, a Hrvati se uplašili kako poganci od nevestuljću. I pobediše braća Turci.
Na kraj da vi kažem da najgolem ćar odi ovija fuzbal imaju ovija po bakalnicete jerbo pivoto se arči kako na arnu godinu. Žene od mužje golemu vajdu nemaju, neče ništa da rabote, samo u televizorat zevaju. Decata se raspuštiše, pliznuše po kafićiti i tamo fuzbalat gledaju. Če projde i ovova prvenstvo, a našti če se valjda jednuš kvalifikuju.

Deda Mijalko iz Rasnicu


Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Okt 28, 2009 9:00 pm

.. extra.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Okt 28, 2009 9:50 pm

Stra' lojze čuva
Lako s'tuđu patku kroz koprive
Na kraj se ciganče davi
Mala bara velike aždahe
Žalio se tatku što mu jebao majku
Ko batinu nosi tri jezika priča
Od govna pitu ne mož' napraviš
Bolje kilometri u noge nego santimetri u dupe
Kog je voda nosila i uzvodno lako pliva
Jedino udovica uvek zna gde joj je muž
'de lubenica prođe, teško šljiva zakrpi
Kom jebanje suđeno, gaće mu same padaju
Isprsila se ko mače na džigericu
Ko s'decu spava, pišan se budi
Za budalu uvek ima pos'o
Kog jebaše njemu ostade
Pojeo medved muvu
Ne plaši mečku s'rešeto
Ne čačkaj mečku po pičku
Kuma dala, pa uzela
Puno babice, kilava deca
'oće se jebe a da mu ne ulazi
Živi roditelji mrtav kapital
U tuđega tatka pogolema patka
Dvaes' po tuđu guzicu ništa ne košta
Ćuti ko pička i pravi se gljiva; ćutanje do moganje
Tatko na jaganjci; teča na telci
Crne cipele i tvrd kurac ne izlaze iz mode
I nad jačeg ima jači
Ko se od mleko opeko, taj i jogurt duva
Ja kog volim, njega jebem
Ko da ima zmije po džepovi
Da je svuda ko oko muda, gaće ne bi trebale
Ko se ljuti dobije kruti

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Okt 28, 2009 10:15 pm

Od govna pitu ne mož' napraviš
U tuđega tatka pogolema patka

-Ove dve koristim cesto. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Okt 28, 2009 10:36 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] vidi zadnju iz doctorovog posta
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Okt 29, 2009 10:22 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

.. ziveo Nis!!!
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Svadbe   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Okt 29, 2009 10:26 am

Zdravo bre, dedini,
Jesen odavna stiže. Primirisuje več i na sneg. Obramo sve kakvo smo mogli. Ma, nešto se plašim da nekoga odi nas stariti ne obere slanata – priodi Sveti Ranđel Duševadnik. Koga pipne sas sanat, gotovo je sas njega. Ako, mi smo našto prekarali, ali ima nešto što me mlogo raduje – decata počeše da se žene, a devojčetija da se udavaju.
Objaviše na radijoto da su se onuja nedelju devet para venčali. Bože – zdravlje, če se izradžaju bebetija skoro pri svi osim pri Spomenku iz Kambelevci i Nikodiju iz Blato. Ona je več nabližila do pedese godine i tova joj je sedmi brak. Držeća žena – ima đu brate. I sve uzma tija što su, kako Nikodiju, nanizali preko sedamdese godine, što su pogledali popa u bradu, što imaju dobru penziju i kuće po grad i što su razočarani u deca. A ona đi odma’ počne kokri, počne da njim nagadža sas poubavo i sas pomrsnačko jedenje i da đi kani sas onuja robotu i te ti – teško da nekoj sastavi godinu d’na. Spomenka ga ubavo isprati, more po dvojica popa okne da ga opoju, nosi crninu do devetinu, nasledi mu imanjeto i odma’ počne da traži novoga „mladoženju“.
Te ti kakvo bi sas ovoga Nikodiju: dojde on, udov’c, na četirese na pobratim – Tasu, a Tasa je Spomenćin upokojeni šesti muž, Bog da mu dušu prosti. A Spomenka je odma’ videla dobru priliku: podoficir sas dobru penziju, stan u Pirot, kuća u Blato, ima i auto, ali ga ne vozi, deca mu žive po Beograd i mlogo ga ne zarezuju. Ona se odma’ počne vrcka okolo njega: te bate dodaj mi žitoto, te pazi da mi ne zagori ribata, pa jela mi pridrž’ krošnjutu, prevrži mi keceljutu, namesti mi kragnutu i tako dalje. Ne minuše se ni mesec d’na pronese se glas: Nikodija se ženi! More i svadbu napravi, za pedese gosta. Neje tova onaja svadba sas trubači, sas mlogo limuzine i sas momačko i sas devojačko veče, ali svadba je svadba – narod gleda. Neka njim je sas sreću, ali se čisto pribojavam za Nikodiju, mada se ništa ne znaje koj če koga preteče, sve je tova božja rabota. Nego, ubavo si je kad se održavaju svadbe na ubavo vreme. E, onuja subotu doodi nešto po grad pa čujem predi opštinu svire trubači. A ja kad čujem trube odma’ me nešto počne podidza na igranje i nekakvi brobinci počnu da mi laze niz kičmu, topim se brate odi milinu pa pojdo malko da pogledam i da poslušam. Kad ono tamo tri svadbe i tri bande trubači. Duvaju Ciganjeto tri različita ora – nijedni se ne podavaju, staklata na Opštinu sade se tresu. Ržansćiti orkestar, em đi ima najviše, em duvaju u najgoleme trube, nadviva nadi onija dva. Nevestete, svete mlade i ubave vode svaka svoje oro. Prijateljiti stoju odstran i nekakvo se dogovaraju, neje l’ko da naraniš i da napojiš onolći gosjanje. E, ali na kraj beše najubavo: jedna si svadba otide komto crkvu na crkveno venčanje, drugata uleze u Opštinu, a trubačiti se zbraše pri trećutu svadbu pa kad dunuše – praznik i za oči i za uši. E, što nes’m sa’ mlad pa da se umešam u oroto da njim pokažem kako se igra.
Ako deca, ženete se i udavajte se i izrodite si vaša deca. Nema da vi cel život bude muzika kako što je na svadbutu, ali kad je čovek celoga života sam – mlogo je teško.
Ajd’ sa u zdravlje, pozdravlja vi
deda Mijalko Rasničći

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptySre Nov 11, 2009 9:09 pm





[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 23, 2009 12:33 am

Setio sam se jedne uzrečice koja se ovde koristi.

"Dobar ko leba. Da ga *ebeš reč ti neće kaže."
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 23, 2009 1:20 am

Sreli se dva prijatelja na pijac,pa si pricaju malko
Oce si zenis sina ovu jesen,bratko?
Ne,nek si jebe majku jos ovu godinu,pa ce vidimo za iducu!


Jel ovo norm,alan jezik,ajte vi meni recite,a zivjela sma i ja skoro 3 godine u leskovac i naslusah se svasta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 23, 2009 1:22 am

U vozu se voze Leskovcanin i Beogradjanin.
PIta Leskovcanin ovog drugog:koliko prijatelju ima jos do LESKOVAC?
Beogradjanin mu kaze,prijatelju,ne kaze se do Leskovac,vec do Leskovca.
Kad su stali na stanici,kaze Leskovcanin:E sada prika procitaj sta pise na tablu jel LESKOVCA ili LESKOVAC!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyUto Nov 24, 2009 7:41 pm

Nedelja je....Sunchano, jesenje popodne.Krushka karamanka rashirila svoje grane, prijatna hladovina... Moj brat i njegova dva druga, jutros stigla iz grada da idu zajedno u lov, sede u hladovinu, piju kafu. [You must be registered and logged in to see this image.] Pricha ide o svemu shto se desilo u toku dana... Hocete li krushke?- pita brat, i eno ga vec u vrh stabla.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Odozgo ugledao komshiku, stariju zhenu, ali koja je, k'o shto kazhe narodna: kadra stici i uteci, ali u sasvim drugom kontekstu.. Kad je ona tu, ne treba vam ni radio ni tv....Sve vesti iz okoline ona zna... Zbog onizheg rasta nisu je zvali imenom Mirjana, nego MirIjanche.. Brat je zove: ajde ne osmatraj, Mirijanche kroz ogradu, nego dodji da popijesh kafu!
Eno je ide. Ni dobar dan, a pochinje: [You must be registered and logged in to see this image.] Ja se ISKARA sa Velju!
Bratovi drugari iz grada pogledashe u zhenu , zaprepashceni! [You must be registered and logged in to see this image.]
Video brat koliko je sati, pa podstiche razgovor, a brk mu se smeshi, i ako ga nema: Ma shta kazhesh, bash se ISKARASTE?
ISKARAMO SE, ja njega, on mene, nastavlja komshika.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa je l' vide neko, pita brat? [You must be registered and logged in to see this image.] Drugari zabezeknuti...
Svi vidEli...I sve chuli...KARANJE BILO golemo, natavlja ona..
Pa jesi li mu popustIla malo?
Ich, ja sam se povishe KARALA! [You must be registered and logged in to see this image.]
A ljudi?
Kvo ce ljudi, gledaju....
Gosti iz grada [You must be registered and logged in to see this image.] gledaju mog brata, gledaju staru komshiku, pa im nishta nije jasno [You must be registered and logged in to see this image.]
Ocete li opet, pita brat?
Ma kudE ga sretnem ima da se KARAMO!
Dobro, namesti te cvecke, smaknule se, kazhe brat , i opet mu se brk smeshi...
More nisam se ubavo OBRADILA..
Gosti opet odlozhishe sholjice kafe [You must be registered and logged in to see this image.]
Ti li se sama OBRADJUJESH, pita moj brat dalje..
Pa kuj ce me OBRADI, sama moram...
Shto ne dade Velji da te fino OBRADI?
Usta mu se p...., on ce me OBRADJUJE, pa imam si ja ruke!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Otido, reche , namesti lepo maramu na glavu i ode...



KARANJE= svadjanje
OBRADJIVANJE= vezivanje marame

( Nishlijski rechnik)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 12:49 am

Dobio sam sina golema mu patka vidim ja kad poraste ce si jebe tatka :)

...jel ovo spada u ovu temu ??
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 1:06 am

Danubius ::
Dobio sam sina golema mu patka vidim ja kad poraste ce si jebe tatka :)

...jel ovo spada u ovu temu ??
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Najmilija
Carissima
Najmilija


Location : pored vode
Humor : nemam smisla za hummor
Datum upisa : 30.07.2009

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 1:09 am

Kada treba da skuvaju kafu oni kažu ili zapovede:

Aj si skuvaj kafu na bratka i tatka! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 7:51 pm

Danubius ::
Dobio sam sina golema mu patka vidim ja kad poraste ce si jebe tatka :)

...jel ovo spada u ovu temu ??
[You must be registered and logged in to see this image.]



Ebalo si vek......spada [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 8:26 pm

sonia ::
Danubius ::
Dobio sam sina golema mu patka vidim ja kad poraste ce si jebe tatka :)

...jel ovo spada u ovu temu ??
[You must be registered and logged in to see this image.]



Ebalo si vek......spada [You must be registered and logged in to see this image.]
To sam pročitao na mom zidu od FB (čovek mi je apsolutno nepoznat, ali je u "prijateljima" ,verovatno sam kliknuo bez veze ??)

No, po temi -Radašin "Ću te patosiram"
-Djogani-"Čekam te kod kolima ."

Jel i ovo spada tu? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 8:29 pm

Patosiran mozh' da budesh, al Djoganija si chuvajte tamo gore....To Bg, rechnik [You must be registered and logged in to see this image.] mi se sachekujemo na keJ uz Nisavu










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 8:29 pm

Radašin je rekao - "Ću te patošem!" ako se ne varam. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 8:41 pm

Janko ::
Radašin je rekao - "Ću te patošem!" ako se ne varam. [You must be registered and logged in to see this image.]


Komsija, ja nemam mogucnost da pratim, a i da imam ne bi, ali imash moju podrshku, pa chovek iz nasheg kraja, pricha PO NASHKI [You must be registered and logged in to see this image.]



po nashki- isto kao mi [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 8:55 pm

sonia ::

Komsija, ja nemam mogucnost da pratim, a i da imam ne bi, ali imash moju podrshku, pa chovek iz nasheg kraja, pricha PO NASHKI [You must be registered and logged in to see this image.]
po nashki- isto kao mi [You must be registered and logged in to see this image.]

I bolje što nemaš, Radašin je jedna neopevana budala, zbog koje me svi zezaju kada čuju da sam iz Aleksinca. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 8:59 pm

Hahhahaha, pa neka je, svaka svadba ima budalu, pa ako ga Aleksinac ima, shto se brinesh, par ce zbog tog lika da postanete popularni! ? Ko pita sad za ostalo..... Prestonica sakuplja takve...Svaka chast izuzecima, naravno... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 9:07 pm

sonia ::
Hahhahaha, pa neka je, svaka svadba ima budalu, pa ako ga Aleksinac ima, shto se brinesh, par ce zbog tog lika da postanete popularni! ? Ko pita sad za ostalo..... Prestonica sakuplja takve...Svaka chast izuzecima, naravno... [You must be registered and logged in to see this image.]

Kuku, pa zar on da nam diže popularnost, nismo valjda toliko propali. Mada kad bolje razmislim, i jesmo. :) I nemoj da si naivna pa da misliš da je on jedina budala u AL. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 9:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] Ne poznajem bash toliko Aleksinac, negde do Moravca mi , ajde , i poznato, al' ostalo samo u prolazu....

Nego ti komshija, negde pomenu tamo tribinu koja bila povodom nekih drugih propaliteta.... Pomenu i neke poznate likove , pa da iskoristim priliku: pozdrav za one shto obelishe obraz [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 9:36 pm

Janko ::


Kuku, pa zar on da nam diže popularnost, nismo valjda toliko propali. Mada kad bolje razmislim, i jesmo. :) I nemoj da si naivna pa da misliš da je on jedina budala u AL. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nije , ima ih svugde . No rekoh ti da poznajem jednu divnu osobu odande , obrazovanu , inteligentnu ,pristojnu, sposobnu -i pre svega , ljudinu (kad za ženu kažes da je ljudina , onda je to najveći kompliment )
Eto , sad poznajem i tebe , i ne primećujem ništa od "Radašinskog" kod tebe.
No , istine radi.........osoba br 1 se jeste malo "gadjala sa padeži " , i pored 2 fakulteta i poznavanja 3 svetska jezika .

A nije iz Niš , samo iz okolinu [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 9:59 pm

Danubius ::

No , istine radi.........osoba br 1 se jeste malo "gadjala sa padeži " , i pored 2 fakulteta i poznavanja 3 svetska jezika .

A nije iz Niš , samo iz okolinu [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa tako je to ovde, a što se ide južnije to gore. Jednostavno, Vuk Karadžić nije stigao da do kraja završi posao :)) Ljudima je teško da nauče pravilno da govore jer slušaju celog života nepravilan govor. Mada i taj pojam "pravilan govor" je diskutabilan. Isto tako mi se smuči kada slušam nekoga iz prestonice kako se "prenemaže"( a koji je stigao u BG pre 10-20 godina iz neke vukojebine) kao i neke odavde iz mog kraja.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyČet Nov 26, 2009 11:25 pm

Ih, cela Norveshka zhivi sa jedAN padezh , te ne mozhe Nis i okolina [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:14 pm

Ma ko ih šiša kad nisu iz Niš(a). [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:19 pm

Hahhaha, te gi nashi.... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:29 pm

od kude Nish li si..jebajaga:)))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:34 pm

A be vi be, našinci li ste?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:36 pm

a be da be, a od kuji ste pa vi?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:37 pm

Kuj li si pa ti?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:38 pm

kuje da je teb' se ne tica....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:39 pm

Ete mi dođomo iz Gornju Dubravu da kopamo onija kamenčiki. - Sabirni centar.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:43 pm

abedabe Onija gore se pokazuje...:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:43 pm

kuj gi mica , nek' gi mica, teb' te se ne tica [You must be registered and logged in to see this image.]

( sad ce ovi iz prestonice da trazhe prevod)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:47 pm

Od koje se bre ovde radi?
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) EmptyPon Nov 30, 2009 4:49 pm

abedabe od onija iznad ja:)))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: