DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?

Ići dole 
+51
bosankaa
Ne_boj_se_ja_sam
MadamX
Astra
ZoxZoja
Kica/Praja
sonia
Sibila_
Yvonne76
carpathia
Lakota
lollypop
brdjanin
Šmizla
kratko i jasno
Kijara-brm
dusicaa
Gothic
Danubius
cojle
AstrinaKomsinica
tok tuk tok
DixiePd
Zana
Sikret
podbarac
meseceva rosa
Okano
Nut
Lilit_Bg
Uther Pendragon
allure
debilko
ZezaM
daca
slatkicass
jutarnja izmaglica
Samouka
determinanta
Doktor Zo
komunikativn@
EAGLE
Lily
Najda M.
Helena Trojanska
REVELIN
Bokssha
doctorr67
Krupljanka
Lajra
Sanjalica
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Sep 16, 2009 6:40 pm

First topic message reminder :

Dajte nam ideje ,šta da čitamo,a šta da zaobiđemo..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Feb 24, 2016 1:57 am

Nisam čitala ništa od Velikića, ni od Basare.

Ne mogu da preporučim ni knjige iz žanra popularne psihologije.

Ali zato svima koji vole Stivena Kinga preporučujem "Mobilni telefon". Kao ni "Uporište" ni ova knjiga ne spada u red klasičnih horor romana.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Okt 23, 2016 12:58 pm

Pre par dana naletim na "C.A Blues " Milana Oklopčića ,jedan prilično musav primerak ,ali naravno ,kupim (iako sam imao bar 3 primerka ,netragom su "nestali" ) 

 Oklop je pisao i posle toga(Metro ,Video ,Horseless )  ,ali ,tih 80 tih "Kalifornijski Bluz" je bila kult knjiga onog dela moje generacije koja je sebe smatrala "rokerima" . Možda nisam u pravu ,ali mislim da nijedan autor iz ex Yu do dana današnjeg nije napisao ništa slično (ili je to samo moja iluzija ,pročitajte ,pa presudite ) 


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySub Dec 17, 2016 11:06 pm

Ove knjige mi je preporučila jedna forumašica.
Evo i ja vama.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySub Dec 17, 2016 11:26 pm

Kijara-brm ::
Ove knjige mi je preporučila jedna forumašica.
Evo i ja vama.




[You must be registered and logged in to see this image.]
Čitao sam "Lovca na zmajeve" ,i naravno ,preporučujem .Hoseini spada u retke koji su se izvukli iz Avganistana pre "talibana" (zahvaljući porodici , čovek je lekar ,internista ,živi u Kaliforniji ) i utoliko njegove knjige zvuče nestvarnije .Gotovo da ne možemo poverovati da je postojao i neki drugi Avganistan ,od onoga kakvim ga mi znamo . 
Mračni vilajet od koga je gora samo današnja Sirija pod vlašću ISIS . Svakako ću je pročitati .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
rouzvel
Black Magic Woman



Datum upisa : 23.02.2010

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Dec 18, 2016 12:05 am

Od srca je preporučujem, može da vam spasi dete.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Dec 18, 2016 1:01 am

Trilogija- "Stoleće" od Kena Foleta

Svi koji vole istorijske romane uživaće u ovoj trilogiji.

****

Svi romani Igora Marojevića. Piše na jedan zanimljiv i drugačiji način, piše o tabu temama, o istoriji, ljubavi..

****

Sve knjige Svetlane Velmar-Janković, od "Laguma" do " Dorćola".

- nastaviće se-


PS. Dobila sam na poklon " Dok nisam srela tebe" a kupila sam nastavak

" Posle tebe". Uskoro čitam i preneću ovde svoje utiske.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 03, 2017 1:08 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 03, 2017 1:09 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 10, 2017 9:05 pm

Ne znam da li je za preporuku ovim stručnjacima,ali ako čita momak od 25 godina,što da ne.


Kainov ožiljak


Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPet Maj 26, 2017 8:48 am

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

e mosj sefe ovo ti je prastaro izdanje , da te jedna udavaca iz ove knjige spospadne u danasnje vreme mozda bi pozeleo da nikad nije ni procitala to ....
evo ti savremene knjige nesto u tom zanru ;)

[You must be registered and logged in to see this image.]

To stivo se u danasnje vreme cita :948208144: ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPet Maj 26, 2017 12:27 pm

Vi okačili slikovnice. :D

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 28, 2017 12:48 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

:brdski2:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 28, 2017 12:52 am

Vedrana Rudan (roman) -Amaruši.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 28, 2017 1:07 am

Ja sam dobila predivnu knjigu .... tako da eto ko voli da cita toplo preporucujem

[You must be registered and logged in to see this image.]

O knjizi

Srca duhova prošlosti puna su ljubomore.

Autorka bestselera Nasleđe i Neprimetni.

Engleska 1937. godine. U selu Bleknol na dorsetskoj obali, četrnaestogodišnja Mici Hačer odrasta u divljoj i usamljeničkoj atmosferi. Kako je susedi izbegavaju, dolazak čuvenog slikara Čarlsa Obrija, njegove ljubavnice i njihovih ćerki donosi dah svežine. Naredna tri leta, kao Čarlsova muza, Mici razvija duboku i trajnu vezu s Obrijevima.

Mici postepeno počinje da sagledava budućnost za kakvu nije verovala da je moguća dok se u njoj razbuktava moćna ljubav. Ljubav koja će se razvijati kao što se i ona razvija: od nevinosti do opsesije; od dečje zanesenosti do nečeg mnogo složenijeg.

Tek posle skoro sedamdeset pet godina posledice te moćne želje u potpunosti će se razotkriti kad jedan mladić u umetničkoj galeriji bude ugledao na brzinu nactan portret i začudo se nad njegovom snagom. Pitanja koja će sebi postaviti odvešće ga do Bleknola i privući istini o onim grozničavim letima tridesetih godina prošlog veka.

Iz divljina obale Dorseta do omamljujuće vreline marokanskog leta, Davno zaboravljena pesma istražuje kihotovsku prirodu sećanja – i opasnosti opsesivne ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Jul 02, 2017 12:22 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


O knjizi


„Mračna i izuzetno pažljivo osmišljena fantastika kakvu do sada nismo sretali. Roman koji morate pročitati.“ Kami Garsija, koautorka serijala Predivna stvorenja

Godina je 2059. Nekoliko svetskih prestonica pod kontrolom je snaga bezbednosti koje nazivaju Scion. Pejdž Mahoni radi u zločinačkom podzemlju scionskog Londona. Zadatak joj je neobičan: zalazi u ljudske umove kako bi došla do podataka. Pejdž je šetačica snovima, vidovnjakinja ‒ i u njenom svetu, scionskom svetu, vidovnjaci su krivi za izdaju samo zato što postoje.

Kada Pejdž zarobe i uhapse, iz nje proizilazi snaga zlokobnija od Sciona. Zatvor za vidovnjake je u zasebnom gradu – Oksfordu ‒ koji je zbrisan s mape dve stotine godina ranije, a sada njime vlada moćna rasa. Ova stvorenja, refaiti, visoko cene vidovnjake – kao vojnike u svojoj vojsci. Pejdž je dodeljena refaitu Vardenu koji će biti zadužen za njenu obuku. On je njen gospodar. Njen prirodni neprijatelj. Ali ako Pejdž želi da se domogne slobode, moraće da nauči nešto o njegovom umu i njegovim tajanstvenim motivima. 

Sezona kostiju vam predstavlja novu, fascinantnu književnu junakinju – mladu ženu koja uči kako da iskoristi svoje moći u svetu u kome joj je sve oduzeto. Takođe predstavlja mladu, izuzetnu spisateljicu velikih ambicija i bujne mašte. Samanta Šenon je stvorila smelu, novu stvarnost ovim opčinjavajućim romanom.

„Roman koji je obuhvatio i temu političke tiranije o kakvoj je pisao Džordž Orvel i pastoralnu mitsku ikonografiju Tolkina.“ USA Today

„Inteligentna, originalna, mračna priča koja me je motivisala da je pročitam u jednom dahu… Kroz ovaj distopijski univerzum čuje se odjek fantastike koju stvara Margaret Atvud i jezičke razigranosti kakvu je u Paklenoj pomorandži stvorio Entoni Bardžis.“ NPR.org

„Nova generacija autora preuzima fantastiku. Na čelu im je Samanta Šenon.“ Harper’s Bazaar










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Jul 02, 2017 12:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Radnja započinje najhladnije zime u povijesti, u izgladnjelom gradu pod opsadom, dvojica zatvorenika bačeni su zajedno u prilično beznadnu avanturu. Lev, sramežljivi tinejdžer i zaljubljenik u šah, i Kolja, karizmatični hazarder. Imaju tjedan dana za vrlo neobičnu misiju: pretražiti opustošenu unutrašnjost Rusije u potrazi za tucetom jaja. Ako se vrate u Petrograd praznih ruku, umrijet će. “Grad lopova” jedna je od onih knjiga koje ćete pamtiti cijeli život, jer donosi ono najvrednije što pisana riječ može ponuditi, a to je vrhunska priča!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Avg 01, 2017 9:39 pm

"Batinska bitka" Nikole Božića .Slučajno mi došla u paketu sa drugima ,pa pošto smo ovde vodili polemiku oko toga ,rekoh ,da malo "obnovim" . 
Ova knjiga je izdata 1978 ,dakle ne radi se ni o kakvoj "komunističkoj propagandi" ,a autor je i sam učesnik (kasnije je završio dva fakulteta ,struka mu je istorijski arhiv ,bio je direktor muzeja ) 
Gomila podataka iz uporednih izvora -jugoslovenskih i nemačkih ,700 strana suvih  činjenica ,nema nikakvog "romansiranja" ,niti dvojbe oko autentičnosti izvora i dokumentacije . 
Meni posebno zanimljiva ,jer se dešava u "mom kraju" ,i za dlaku se nije desila baš u mom gradu ,a moja šira porodica je u svemu indirektno ili direktno bila deo toga .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Avg 03, 2017 8:51 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Avg 03, 2017 10:12 pm

Ovo mi je iskočilo na FB . "Morate pročitati" 

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nikako ne morate -i ne preporučujem .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 16, 2018 12:33 pm

Paolo Kueljo -Preljuba .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo sam pomislio da je to neko "lako štivo" .E pa nije . Vrlo surovo realna filozofska knjiga ,koju od srca preporučujem udatim ženama . Nije sve tako jednostavno u životu ,i kada baš sve štima (videćete kada pročitate ,i lakše ćete shvatiti neke stvari )

Imate je u PDF OVDE    link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ne_boj_se_ja_sam

Ne_boj_se_ja_sam


Location : Hrvatska
Datum upisa : 28.01.2018

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 30, 2018 11:47 am

Preporučio bih, nije nova knjiga nastala je davne 1964.g ali vrijedi
Naziv djela je „ Čovjek jedne dimenzije“.
Autor djela je Herbert Marcuse.

Pisac napada napredak industrijskog društva i predstavlja kritičku teoriju društva zasnovanog na instrumentalnom umu koji čovjeka pretvara u jednodimenzionalno biće, čovjeka jedne dimenzije kao što kaže i sam naslov knjige. Namjera autora je predstaviti stvaranje jednodimenzionalnog čovjeka, a on je po autoru proizvod manipulacije sredstvima za masovno komuniciranje kojima upravljaju proizvodni aparat i politika. Kao takav, čovjek današnjice jest zarobljen i bez slobode rasuđivanja i odlučivanja.
U društvu tehnologija služi postavljanju novih efektivnijih formi društvene kontrole i da kao takva ne može biti izolirana od upotrebe. Prava i slobode prepuštena su višim stupnjevima tog društva, a da su sloboda i pravo na opredijeljenosti, te autonomija i pravo na slobodu misli i govora lišeni svoje funkcije u društvu.
Ljudi su neslobodni, ali toga nisu svjesni. Ugodna nesloboda je osjećaj kod većine potlačenih u industrijskim, potrošačkim društvima. Liberalne države praveći se da daju ekonomsku slobodu građanima, vrše nadzor nad ljudima i sputavaju njihov bunt protiv države tako da izmanipuliraju ljude kroz sustav potreba. Daju ljudima lažne, negativne potrebe razvijene od strane društva, svakodnevne potrebe za egzistenciju, od zarađivanja, političke slobode, koju ustvari kontroliraju, pa preko kulture i medija tjeraju ih da žele nešto što im u stvari nije potrebno, pa zato ljudi rade i zarađuju s jedinim ciljem da kroz potrošnju zadovolje te potrebe.
Marcuse tu govori da treba razlikovati istinske od krivih potreba.

Pitanje krivih i pravih potreba mora riješiti svaka individua za sebe i to samo onda ako je slobodna da daj svoj vlastiti odgovor. Sve dok su ljudi spriječeni da budu autonomni, da sami kreiraju uslove svoje slobode, dok im se nameću stavovi i dok se s njima manipulira, njihov odgovor ne može biti prihvaćen kao njihov vlastiti. Iz toga proizlazi da nitko ne smije odlučivati koje potrebe trebaju biti razvijene i zadovoljene. Autor zaključuje da što je društvo više produktivnije i tehnički razvijenije, to je manje sredstava i načina kojima si čovjek može omogućiti da slomi svoje ropstvo i zadobije vlastitu slobodu od nametnutog uma. To ovisi o osviještenosti o ropstvu, a taj razvoj svijesti ovisi o vlastitim potrebama svakog pojedinca.

Od važnosti je i to što djelo izričito govori protiv ideja koje mogu proizvesti umjetni život i stvoriti lažnu sliku kako je lijepo i ugodno živjeti u naprednom društvu koje ustvari skriva mnoge zamke kroz sustav vrednovanja ili nevrednovanja tuđeg.

Napredak je utjecao na daljnju promjenu društva i ponašanje čovjeka, zbila su se velika otkrića da se poboljša život, a ustvari ostaje dojam da je čovjek obasut lažnom ljepotom, nesvjestan da treba pružiti otpor svojoj modernoj fantaziji. Opsjednuti smo svim i svačim, sjajnim planovima i iskorištavamo sva raspoloživa sredstva da zadovoljimo svoje lažne potrebe, da pronađemo i oslobodimo sebe unutar društva. U stvarnosti što više stremimo da imamo tehnološki i materijalno bogatiji život, veći smo robovi koji misle da su slobodni, ali to je daleko od naših snova i nada. Ljudi su i danas svedeni na jednu dimenziju otuđenjem od svoje ljudske biti, iskorištavaju se stvaranjem zavjesa i barijera od kojih ne vidimo ništa osim onog što posjedujemo.
A krajnji cilj svega ipak bi trebalo biti bivanje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 30, 2018 2:17 pm

Danubius ::
Paolo Kueljo -Preljuba .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo sam pomislio da je to neko "lako štivo" .E pa nije . Vrlo surovo realna filozofska knjiga ,koju od srca preporučujem udatim ženama . Nije sve tako jednostavno u životu ,i kada baš sve štima (videćete kada pročitate ,i lakše ćete shvatiti neke stvari )

Imate je u PDF OVDE    link


na zalost

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 30, 2018 2:24 pm

Astra ::
Danubius ::
Paolo Kueljo -Preljuba .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo sam pomislio da je to neko "lako štivo" .E pa nije . Vrlo surovo realna filozofska knjiga ,koju od srca preporučujem udatim ženama . Nije sve tako jednostavno u životu ,i kada baš sve štima (videćete kada pročitate ,i lakše ćete shvatiti neke stvari )

Imate je u PDF OVDE    link


na zalost

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja sam otvorila stranicu i skinula bez problema. Šaljem ti okolnim fejzbučnim putem. Ako ne uspe onda će mi trebati mail pa ti tamo šibnem.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 30, 2018 2:28 pm

Hvala Zox,stiglo Inbuxom....hahahhahaah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Jan 30, 2018 2:35 pm

Sad sam ponudila i Astri a evo nudim i svima vama. Imam zavidnu biblioteku na kompu. Pa ako nekom treba nešto nek šibne pp i ako imam šaljem na fb brzom poštom. Dva formata za čitanje su. Mobi i PDF. Za prvi treba instalirati na kompu ili fonu mali program i imate svoje omiljene knjige uz sebe kad putujete ili čekate negde. Vrlo praktično.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Feb 01, 2018 9:25 am

"Sanovnik"
Zgodna knjiga za pod glavu.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Feb 13, 2018 11:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
...i "Dodir svile" ,i sve drugo što je napisao . Preporučujem . top88










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Mar 20, 2018 6:52 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Biografija Margite Stefanović,pokojne članice EKV .
Od istog autora :

[You must be registered and logged in to see this image.]

I za nas koji smo sve to "živeli" ,nostalgično podsećanje ,navodi na razmišljanje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPon Mar 26, 2018 11:24 pm

Preporučujem...
[You must be registered and logged in to see this image.]



Ja sam je pročitala u jednom dahu...i najvaznije, citajuci je...uspjela sam da zaboravim na sav pritisak sa strane,  pod kojim sam vec danima...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Mar 27, 2018 9:35 am

Upravo zavrsavam knjigu , Buket za moju voljenu...
Predivna knjiga , vredi procitati ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Odlomak :
Za muškarca u nevolji, prava žena je jedini spas.

Dekster Zigrej je do guše u pelenama i flašicama, a zatrpan je ugovorima, sudskim predmetima i spisima. Ne zna gde da se okrene. Pri tome ­­­­­– beba i nije njegova. Otac deteta, koga je majka samo ostavila na kućnom pragu, Deksterov je mlađi brat. On je otišao da „sredi stvari“ i nestao. I Deks bi voleo da nestane, ali za njega je nezamislivo da ostavi bespomoćno stvorenje o kome brine.

Zoi Bredli, uspešna mlada cvećarka, mesecima vešto izbegava sve zamke koju pred nju postavlja Kazanova u liku Deksa Zigreja, koji svakoga dana na drugu adresu šalje buket cveća. Međutim, kada se on pojavi na vratima cvećare sa bebom tražeći dadilju, ona ne može da odoli ni snažnom muškarcu pred sobom, ni nežnoj devojčici u njegovom naručju........
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Mar 27, 2018 1:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPet Apr 13, 2018 12:41 am

Zaboravite dosadne činjenice, povijest nam pruža bezbroj zanimljivih priča  VIŠE

Za one koji vole da čitaju  povjesne romane

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPet Avg 03, 2018 6:13 am

Od srca vam preporučujem Kolibu od Vilijema Pol Janga

Sjajna knjiga, sjajan film napravljen po njoj pa kome šta više odgovara migg

[You must be registered and logged in to see this image.]










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPet Avg 03, 2018 8:23 am

E vidiš Rouz, tu knjigu mi je već neko preporučivao ko je isto oduševljen kao i ti.
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPon Avg 06, 2018 6:03 am

justicija ::
E vidiš Rouz, tu knjigu mi je već neko preporučivao ko je isto oduševljen kao i ti.

Stvarno je dobra.
Ja dosta čitam pa me nije baš ni lako oduševiti, ali ova me je baš oduševila top88










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Jan 10, 2019 8:04 pm

Lana Basašić-Uhvati zeca 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Priča o dve devojčice raznih nacionalosti u ratnoj i poratnoj Banjaluci . 
Knjiga je nominovana za NIN-ovu nagradu (kod nas se može naći u "Delfi" knjižarama)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 19, 2019 9:06 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Odlična knjiga (od više nego zanimljivog autora )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 19, 2019 10:15 pm

Ovu knjigu sam dobila od cerke na poklon jer sam danima kukala kako bih volela da imam ovu knjigu. Kad sam procitala odlomak tooooliko je to nesto moje ! I ja imam crveni (rokovnik) u koju belezim sve sto mi je bitno u zivotu , ljude , dogadjaje , i neke moje stvari iz detinjystva , maldosti , mnogo puta uzmem da citam i bude mi toplo oko srca ...
Knjiga sama po sebi me ni jednog sekunda nije razocarala , cak sto vise odusevila me jer nije dosadna , jednolicna , svako ime iz adresara -jedna prica .... moja toplapreporuka svima

[You must be registered and logged in to see this image.]

Život je sjajna ogrlica čiji su biseri susreti s drugim ljudima. Upoznajemo se, volimo, rastajemo i ponovo srećemo, delimo radosti i tuge. Najdragocenije što ostaje na kraju jesu uspomene.

Doris ima devedeset šest godina i živi sama u stanu u centru Stokholma. Koristi isti adresar još od 1928 – njenu bisernu ogrlicu sačinjenu od ljudi koje je poznavala i volela. Većina imena u crvenoj knjižici je precrtana jer njihovih vlasnika više nema. U posetu joj dolaze samo negovateljice, a raduje se jedino pozivima unuke Dženi sa druge strane Atlantika.

Da bi sačuvala svoja sećanja, Doris uzima olovku u ruke i počinje da ih zapisuje prelistavajući imena iz adresara. Međutim, prisećanja će dovesti do otkrića da ljubavna priča njenog života još nije završena…

Roman o pričama koje treba da prenosimo budućim generacijama i avantura o životnoj radosti koja nas može preplaviti u svakom trenutku.

„Crveni adresar je svetska književna senzacija. Doris će vas privući poput magneta svojom snažnom voljom i dragocenom mudrošću koje isijavaju sa svake stranice njene priče. Ljubitelji Bakmanovog Uvea dobili su novu prijateljicu.“ Publishers Weekly
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 19, 2019 10:42 pm

upravo procitah knjigu, U krugu sedmice, Vere Uzelac i preporucila bih je posebno vama iz Srbije....tema je mafija i njeni zakoni u Srbiji....lagana ali stvarna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Jun 19, 2019 10:51 pm

Sad sam naletela na ovaj sajt sve knjige su po 150 dinara pa ko voli nek izvoli

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Jun 20, 2019 9:43 pm

'Put kojim se ređe ide' -iz domena psihologije
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Jul 02, 2020 5:43 pm

Za preporuku "Bizarni sveci Srpske crkve " Miroslava Ćosovića .

Knjiga je dočekana na nož u crkvenim i drugim klero-nacionalističkim krugovima ,ali niko ,ni od njih ,nije mogao da pronađe nijednu laž -jer je zasnovana na validnim istorijskim činjenicama ,koje se ne mogu osporiti . 
Te ljude je SPC proglasila za svece ,od vremena Nemanjića pa sve do posle II svetskog rata,iako su dokazani zločinci ,i to je činjenica .
 
Ne preporučujem "Vodič za kupoholičarke" Isidore Bijelice .

Razlog nije što mi je antipatična ,nego što *ladno opisuje svoja preskupa putovanja po celom svetu ,monstruozne kupovine najskupljih svetskih brendova ,uživanja po najskupljim hotelima sveta ,itd,i to sve u pratnji komplet porodice ?
Da je dotična Paris Hilton ne bih reči rekao,ali mi se odmah nametnulo pitanje -a odakle ,sestro ?
Od knjiga ? Pa nisi napisala "Hari Potera" .Od muža ? A čime se bavi Pajkić ? Nasledila od oca ? Pa otac je bio šahista ,osrednji  na svetskom nivou , nije Kristijano Ronaldo pa da je zaradio milione . 
Knjiga me je iskreno razbesnela, i ne mogu da se ne zapitam -za koga je ona uopšte napisana u Srbiji ,za par starleta ,pevaljki i "političarki" koje to "sebi mogu da dopuste" (iz takođe nerealnih "izvora novca" ?) 
Shvatio sam je kao  pisss po ovom bednom narodu ,naročito po ženama .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPon Maj 24, 2021 8:16 pm

Knjiga ISPOVEST KAKO SMO UBILI BOGA, svjedočanstvo je progona i mučeništva ljudi koji su svakodnevne žrtve, ne samo silovatelja i napasnika u mantijama, nego i sistema koji takve ljude štiti.


Knjigu je napisao (bivši ,smenjen) đakon Bojan Jovanović a radi se o "slučaju Kačavenda "


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySub Mar 05, 2022 3:33 pm

"Moderato Cantabile " Cristine Duras .
Mala knjiga (više pripovetka ) ,nekih 100 strana .
Ali -navodi na razmišljanje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Maj 01, 2022 7:03 am

"Mala prodavnica čuda" -Roberta Dinstdejla .
Legendarna knjiga -koju ,nekim čudom -do sada nisam pročitao (iako sam je kupio pre par meseci )
E sada jesam -i preporučujem.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Maj 01, 2022 6:29 pm

"Đubre" od Marko Vidojkovića ne bih preporučio nikome.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Maj 01, 2022 8:34 pm

Eugen Grafvajer ::
"Đubre" od Marko Vidojkovića ne bih preporučio nikome.
Opet da se "svađamo" ?
Sve od Marka Vidojkovića sam pročitao .
"Đubre" i imam .I "Ples sitnih demona" ..."Đavo je moj drug" ..."Samizdat" "Sve crvenkape su iste"

Dao bih .... zubic ...jedan testis ,da imam njegov talenat .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyNed Maj 01, 2022 8:56 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
"Đubre" od Marko Vidojkovića ne bih preporučio nikome.
Opet da se "svađamo" ?
Sve od Marka Vidojkovića sam pročitao .
"Đubre" i imam .I "Ples sitnih demona" ..."Đavo je moj drug" ..."Samizdat" "Sve crvenkape su iste"

Dao bih .... zubic ...jedan testis ,da imam njegov talenat .


Pročitao sam sve ali mi se "Đubre" nikako ne sviđa. Tu i tamo ispratim DLZ. Omatorio sam za tu vrstu fora. Utanjili su mi živci po pitanju selekcije. Selektujem na prvu i retko pružam drugu priliku.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPet Maj 06, 2022 12:24 am

Farejnhajt 451, Rej Bredberi


Zamislite da živite u svetu u kome je čitanje apsolutno zabranjeno i u kome je potpuno normalna stvar da se knjige spaljuju. Kako preživeti u svetu koji potire slobodnu volju i radoznalost? Saznajte u ovoj genijalnoj knjizi!


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyPon Maj 09, 2022 8:11 pm

Danubius ::
Farejnhajt 451, Rej Bredberi


Zamislite da živite u svetu u kome je čitanje apsolutno zabranjeno i u kome je potpuno normalna stvar da se knjige spaljuju. Kako preživeti u svetu koji potire slobodnu volju i radoznalost? Saznajte u ovoj genijalnoj knjizi!


[You must be registered and logged in to see this image.]

Imao sam petnaestak godina kada sam pogledao film. Pre par godina sam pogledao rimejk. 10:0 za prvu ekipu vartogasaca.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Maj 25, 2022 10:46 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySub Jun 18, 2022 11:25 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Emocionalni vodič kroz diskografiju Đorđa Balaševića

Panonski admiral je knjiga o karijeri jednog velikog pesnika i padu jedne velike zemlje. To je profesionalna biografija Đorđa Balaševića i zbirka ličnih i kolektivnih sećanja. Balašević je bio sjajan hroničar i mudar tumač našeg vremena. Tokom devedesetih godina dvadesetog veka postao je simbol otpora dubokoj balkanskoj provincijalizaciji i ratu. Suprotstavljao se sili gluposti i gluposti sile. Ipak, najpre ćemo ga pamtiti kao pesnika intime i ljudskih osećanja, kao pesnika ljubavi. Već nekoliko generacija nosi njegove pesme ispod kože. Potpisao je obimnu diskografiju bez slabog albuma, što je retkost i u internacionalnim razmerama. Panonski admiral je naklon njegovoj umetnosti i njegovom civilizacijskom angažmanu.

Sa kolekcijom ekskluzivnih i nekih do sada neobjavljenih fotografija.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySub Jul 30, 2022 12:05 pm

Slobodan Selenić -Pismo-glava .
Odlična knjiga ,odličan pisac (a to znamo i od ranije) 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Avg 01, 2023 3:26 pm

Brankica Stanković -Insajder ,moja priča .

Žena je već godinama pod zaštitom policije -jer je raskinkala one"vođe navijačkih grupa"
Ni do kioska ne sme bez pratnje -jer joj je život ugrožen
A ove skotine ni dan danas nisu uhapšeni-iako imaju xy krivičnih prijava ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Datum upisa : 15.07.2023

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyUto Avg 01, 2023 10:24 pm

Aklo neko poseduje knjigu "Koraci" i "Obojena ptica" od Jirži Kosinskog, voleo bih da mi je pozajmi na čitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySre Avg 02, 2023 12:00 am

Lushymyr Szyrowszky ::
Aklo neko poseduje knjigu "Koraci" i "Obojena ptica" od Jirži Kosinskog, voleo bih da mi je pozajmi na čitanje.
Možeš ih kupiti za "kikiriki" 

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Avg 03, 2023 12:16 am

Topla preporuka za sve istorijske romane Ken Foleta.

Trilogija "Stoleće" je odlična. Pratimo sudbinu pet porodica u periodu od pre Prvog svetskog rata do ubistva Kenedija.

Istovremeno pratimo istorijske događaje u tom razdoblju.

Trilogija "Stoleće" spada u žanr istorijslih romana sa elementima fikcije..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Datum upisa : 15.07.2023

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptyČet Avg 03, 2023 9:36 am

MadamX ::
Topla preporuka za sve istorijske romane Ken Foleta.

Trilogija "Stoleće" je odlična. Pratimo sudbinu pet porodica u periodu od pre Prvog svetskog rata do ubistva Kenedija.

Istovremeno pratimo istorijske događaje u tom razdoblju.

Trilogija "Stoleće" spada u žanr istorijslih romana sa elementima fikcije..

Mislim da sam čitao. Možda u drugaćijem prevodu, "Stubovi zemlje". "Ušica igle" je knjiga koju sam zapamtio. Kasnije je snimljen film sa Donald Saterlendom.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 EmptySub Dec 30, 2023 6:21 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


top88 top88 top88










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..? - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Knjiga uz koju ste plakali
» Koju vojsku ce sluziti vas sin ???
» KO BI KOGA(KOJU)-sa foruma?
» Pesmu koju bi pozeleli na vasoj sahrani

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: