DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZUBNE PLOMBE BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZUBNE PLOMBE BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ZUBNE PLOMBE

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyNed Okt 04, 2009 11:08 am

Zubne plombe


Postavljanje plombi je jedan od najčešćih stomatoloških tretmana. Plombe se koriste za popravljanje šupljina u zubima nastalih zbog karijesa ili propadanja zuba kao i kod restauracije puknutih ili napuklih zuba. Zubi koji su se zbog vremena ili istrošili ili oštetili također se mogu popraviti postavljanjem plombi.

Plombe se u stomatologiji postavljaju već duže od jednog stoljeća, a materijali i tehnike koje se koriste u današnje vrijeme omogućavaju da plombirani zubi izgledaju prirodno i zdravo. Najnoviji materijali koji se koriste za izradu plombi jako se teško mogu razlikovati od Vaših prirodnih zuba.


Zašto trebamo plombe?


Propadanje zuba uzrokuje pojavljivanje rupa u zubnoj caklini, a ukoliko se te rupe ne saniraju propadanje će se nastaviti dublje u zubu što može uzrokovati apscese. Jednom kada zubar na Vašem zubu pronađe rupu morat će očistiti sve propale dijelove zuba i tek potom rupu zatvoriti plombom. Ukoliko Vam se postojeća plomba oštetila ili istrošila možda ćete ju morati popraviti.


Često ljudi nisu svjesni da su im plombe oštećene, ali pritisak i žvakanje hrane može dovesti do pucanja plombe. Pucanje plombe dozvoljava bakterijama da uđu u zub i uzrokuju daljnje propadanje.

Zubne plombe imaju određeni vijek trajanja koji može biti i do 15 godina ovisno o materijalu koji se koristio, a njihovo kontroliranje i popravljanje je nužno kako bi se spriječilo propadanje zuba.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyNed Okt 04, 2009 11:09 am

Vrste plombi


Postoje razni materijali koji su danas dostupni za izradu plombi. Svaki od njih ima svoje prednosti i nedostatke. Vaš će Vam stomatolog pomoći odabrati pravi materijal za plombu na Vašem zubu. Plombe mogu biti izrađene od raznih materijala od zlata do raznih keramičkih materijala, ali su najčešće amalgamske plombe i bijele kompozitne plombe.

Zubni amalgam - Nekad najčešća vrsta plombi koja danas sve više prostora ustupa estetski prihvatljivijim bijelim kompozitnim plombama. Amalgam je izrađen od različitih vrsta metala kao što su srebro, bakar i živa i iznimno je izdržljiv i trajan.

U usporedbi sa drugim materijalima za plombe amalgam je jeftin i zbog doga ga stomatolozi i dalje često koriste. Nedostatci amalgama su ti što amalgamske plombe ne izgledaju prirodno i mogu se vidjeti ukoliko se nalaze u blizini prednjih zuba. Također za postavljanje amalgamske plombe potrebno je više bušenja i čišćenja.



Bijele kompozitne plombe - Bijele plombe su popularne jer ljudi žele prirodan izgled zuba, bijele zube. Bijele plombe izrađene su od mješavine stakla i kvarca i zahtijevaju manje posla prilikom rekonstrukcije zuba i mogu se pričvrstiti za zub što znači puno manje brušenja i bušenja.

Bijele su plombe također dugotrajne iako nisu toliko čvrste kao amalgamske plombe, ali zato izgledaju prirodno i uklapaju se u ostale zube. Nedostatak je taj što je cijena ovakvih plombi dvostruko veća i trajanje tretmana je duže.

Briga za plombe - Kao kod svakog zahvata na zubima, kozmetičkog ili ne, dobre dnevne navike su bitne kako bi se dobro brinuli za Vaše plombe. Zube četkajte dva puta dnevno sa zubnom pastom koja sadrži fluor i redovito zube čistite koncem.

Zubi će vam možda prvih nekoliko dana nakon postavljanja plombe biti osjetljivi na toplo i hladno, ali to je uglavnom normalna pojava nakon postavljanja plombi. Ukoliko ta osjetljivost ne prođe u roku od dva do tri tjedna predbilježite se za novi posjet Vašem stomatologu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyNed Okt 04, 2009 11:10 am

Postavljanje plombi


Jednom kada Vaš stomatolog ustanovi da vam je potrebna plomba imate nekoliko opcija. Najuobičajeniji postupak je izravno ispunjavanje šupljine korištenjem zubnog amalgama. Postupak plombiranja najčešće se provodi se provodi nakon aplikacije lokalnog anestetika pomoću kojeg se umrtvi područje koje je potrebno tretirati.


Ukoliko ste jako nervozni ili se bojite igala možete zamoliti svoga stomatologa ta primjeni neku drugu metodu anestezije. Nakon toga zubar bušilicom, laserom ili nekim abrazijskim alatom očisti područje zuba koje je potrebno liječiti. Nakon fizičkog čišćenja stomatolog će rupu prije plombiranja očistiti i od bakterija. Na kraju se plomba očisti i izpolira.


Ovisno o dubini i stupnju propadanja zuba i o vrsti plombe u ovom procesu može biti još nekih dodatnih koraka. Tako na primjer ukoliko se oštećenje nalazi blizu korijena zuba treba se posebnom zaštitnom navlakom zaštititi zubni živac.


Dodatni kozmetički zahvati možda će biti potrebni ukoliko stavljate plombu u boji zuba. U tom slučaju plomba se nanosi sloj po sloj i i suši svijetlom između svakog sloja. Zatim će zubar morati oblikovati plombu po zubu i ukloniti svaki višak materijala te na kraju plombu ispolirati.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 10:59 am

A sta da radi onaj kome je pukao zub, ali plomba ne?
SMRC..
Kao meni sada? gcty
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 12:12 pm

Nadogradi se,samo ti otidji kod cika Zube.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 1:55 pm

Imala sma par plombi joj iz BL. Moram odati priznanje nasim zubarima, staroj skoli...tek sam ih nedavno mijenjala. Moj zubar se godinama cudio kako su kvalitetno uradjene.
Dok ovdje, sto i on sam prizna, sve je "zarada"...koriste se NAMJERNO materijali koji omogucavaju potrebu za mijenjanjem nakon par godina. Naravno, mozes insistirati na kvalitetu, specijalno ako si buddy-buddy sa docom, ali ipak, nervira me to.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 2:17 pm

Lily ::
A sta da radi onaj kome je pukao zub, ali plomba ne?
SMRC..
Kao meni sada? [You must be registered and logged in to see this image.]

Ako je pukao "uzduž" ,celom dužinom korena -nema leka . Ako je pukao bilo kako drugačije -da nema cele zubne krune -a koren je ok , zdrav ili lečen .nadogradnja ,kruna , sve se može srediti.

AstrinaKomsinica ::
Imala sma par plombi jos iz BL. Moram odati priznanje nasim zubarima, staroj skoli...tek sam ih nedavno mijenjala. Moj zubar se godinama cudio kako su kvalitetno uradjene.
.
Sve što se radi u "društvenoj" -tamo se ne štedi na materijalu . Naruči se najbolje što ima (a to je i fer prema pacijentu ) ,plaća Fond , briga nas . Privatnik štedi na svemu -kupiće najeftinije , a često i ono čemu je istekao rok .
Pa kada pukne , okrnji se -kriv je pacijent ,a on jadnik mora da ponovi (što opet uredno naplati ) Cela dojaspora gleda da "napravi zube " dok su u "domovini" -cene su smešne za njih -a dobiju isto što bi za teške pare "tamo" . Recimo...trenutno nema nekih stvari kod nas (Galenika ne radi ) ali mi imamo sve - špriceve iz Nemačke ,amalgam iz Švedske , kompozit iz Lihtenštajna , rukavice iz Malezije -sve uvozno, A klasa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 2:36 pm

Danubius ::
Cela dojaspora gleda da "napravi zube " dok su u "domovini"

Apsolutno. Starijoj kcerki smo platili $6,000 protezu, za samo jedan zub koji je fol isao malo u stranu. Onda su napravili famu da joj je krivo nesto drugo, itd.itd. Prije 10tak godina smo digli kredit samo za to!

Sa mladjom smo i kupili avionsku kartu, platili protezu kod naseg doktora za pola od toga. Nakon 10 godina!
I jos je tako divno uradio, da se nas doktor ovdje cudio najnovijoj tehnologiji: otkud to u Bosni!?! Naravno dodali smo jos par stotina njemu da "steze", ali bez ikakve potrebe za mijenjanjem ili nesto tako.
Nakon nesto malo vise od godinu dana, iduci mjesec, skidanje, beba ima predivne zubice:)
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 2:45 pm

Nije koren vec samo jedan deo zuba.. imam zakazano sutra u 17h kod tete zubarke.. ererere
Ne bih da se vadi ukoliko ne mora.. inace to mi je jedini zub u kojem nemam zivac ( izvadjen pre nekih 5 godina) i jedan od dva plombirana, ostali su svi OK!

Cak kad sam mislila da imam kvarnih, ispostavilo se da je kamenac i da su svi zdravi! I bila sam kod ove iste tete zubarke! ererere
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 4:05 pm

Lily ::
Nije koren vec samo jedan deo zuba.. imam zakazano sutra u 17h kod tete zubarke.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ne bih da se vadi ukoliko ne mora.. inace to mi je jedini zub u kojem nemam zivac ( izvadjen pre nekih 5 godina) i jedan od dva plombirana, ostali su svi OK!

Cak kad sam mislila da imam kvarnih, ispostavilo se da je kamenac i da su svi zdravi! I bila sam kod ove iste tete zubarke! [You must be registered and logged in to see this image.]

To onda nije ništa ! Samo ti se deo koji nedostaje nadogradi kompozitom i ne bi smelo ni da se vidi ikakva razlika .
Možda i poznajem tetu -zubarku ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPon Sep 05, 2011 4:21 pm

Jeste on pukao, ali nije slomljen.. samo je pukao jedan deo..

Teta se zove Dragana iz privatne stomatoloske ordinacije Apolonia.

Hoce li me manje boleti ako joj kazem da si mi taja.. ili ce mi besplatno izvaditi sve zube??? 55555 smehsmeh s40
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 10:00 am

Na zalost ali kad su ga zdrmali skroz je pukao do korena, otprilike 30% od celog zuba.. pa su to izvadili, izbrusili ga i stavili neki beli "cement" (?!) to je bilo u petak, pa mi je zakazano bilo sinoc oko 18:30h.. da bi i opet davali anesteziju i toliko ga izbrusili i drasticno smanjili, potom je uziman otisak i gornje i donje vilice, potom zagrizaj.. medjutim sve bi to proslo OK, da nije ovog puta doktor sve sam radio, a sto covek ima tesku ruku za inekciju.. joooooj.. ( prosli put nisam ni osetilakad je doktorka radila) sve sam zvezde videla.. a posle kompletnog posla i kad je anestezija prosla bolelo me je vise nego da sam ga izvadila, a izgleda da je zdrmao i ponovo otvorio ranu.. sada se smirilo ali ovih par dana (koliko treba da cekam na krunicu) ima da budem na prisilnoj dijeti.. jer me vredja sve, bilo hladno ili mlako ( kafu pijem mlaku.. smrc)!
Toliko me je iscrpelo i izmucilo to sinoc da sam zaspala u 22h i nisam bila u stanju da pratim Noleta!

I ja koja volim da blebecem, cutim od sinoc kao "zalivena".. smeta mi vazduh.. a treba raditi/blebetati.. uhhhhh!!!

Ima li jos nesto sto treba da pregrmim ili je ovo bilo ono glavno i bolno?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 10:16 am

Lily ::
.. sada se smirilo ali ovih par dana (koliko treba da cekam na krunicu) ima da budem na prisilnoj dijeti.. jer me vredja sve, bilo hladno ili mlako ( kafu pijem mlaku.. smrc)!


I ja koja volim da blebecem, cutim od sinoc kao "zalivena".. smeta mi vazduh.. a treba raditi/blebetati.. uhhhhh!!!

Ima li jos nesto sto treba da pregrmim ili je ovo bilo ono glavno i bolno?
Koliko ja kapiram ...dobra vest je da te boli na toplo -hladno, znači da je zub vitalan .Po ostalom...biće da su ti zbrusili na "patrljak" ,znači ostalo je dosta za redovnu preparaciju (i to ti ostavlja još jednu mogućnost za "ne daj Bože" , ako pukne -ide livena nadogradnja u koren pa na nju krunica) Malo ga odužiše sa "par dana" , takve stvari se u privatnim odrdinacijama rade za 24 h ,ali ok.......
Ima još bolno -cementiranje . Krunica se mora nabiti ivicom pod desni ,pa onda cementirati , to dobro iziritira ,ali ćeš sve veoma brzo zaboraviti kad opet budeš lepa sa svim zubićima . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 10:49 am

Danubius ::

Ima još bolno -cementiranje . Krunica se mora nabiti ivicom pod desni ,pa onda cementirati , to dobro iziritira ,ali ćeš sve veoma brzo zaboraviti kad opet budeš lepa sa svim zubićima . [You must be registered and logged in to see this image.]

Aha.. zato mene boli ( sad vec ne toliko), jer je skroz oko zuba ( u stvari sada vec patrljka) izbruseno, pa i ispod desni jer osecam ( a i pogledala sam) imam ranu svuda okolo njega, verovatno je pripremao za taj zavrsni deo, a usput i da rana zaceli u medjuvremenu.. inace ovo je privatna ordinacija! ererere
Uhh jedva cekam da se sve zavrsi.. prvo sam skoro nedelju dana cekala zbog mojih obaveza jer sam imala dosta terena, a potom nas je uhvatio vikend, a sada da se krunica uradi.. pa ce ponovo da me boli kad budu stavljali.. uhhh.. gcty

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 10:54 am

Tajo jesi li negde na temama o stomatologiji stavio skale sa bojama zuba?
Evo pokusavam da pronadjem pa mi ne ide..
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 10:55 am

Lily ::
Tajo jesi li negde na temama o stomatologiji stavio skale sa bojama zuba?
Evo pokusavam da pronadjem pa mi ne ide..

ma kakve te boje spopale sada...a , i tebi svrbi peta... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 11:17 am

brunolino ::
Lily ::
Tajo jesi li negde na temama o stomatologiji stavio skale sa bojama zuba?
Evo pokusavam da pronadjem pa mi ne ide..

ma kakve te boje spopale sada...a , i tebi svrbi peta... smehsmeh
Ocu da mi bude lep zub.. :girlcool: .. eto ti..
.. kad se vec patim, barem na kraju neka i izgleda lepo! ererere :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 11:20 am

[quote="Lily"]
brunolino ::

Ocu da mi bude lep zub.. :girlcool: .. eto ti..
.. kad se vec patim, barem na kraju neka i izgleda lepo! ererere :zlz:

pa neces semafor prvaiti od vilice... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 12:09 pm

[quote="brunolino"]
Lily ::
brunolino ::

Ocu da mi bude lep zub.. :girlcool: .. eto ti..
.. kad se vec patim, barem na kraju neka i izgleda lepo! ererere :zlz:

pa neces semafor prvaiti od vilice... :eee:

Zar ti nisi nikad izbeljivao zube ili barem utvrdjivao na kojoj su skali beline tvoji zubi, kad govoris tako??!!! 55555
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 12:14 pm

Lily ::


Zar ti nisi nikad izbeljivao zube ili barem utvrdjivao na kojoj su skali beline tvoji zubi, kad govoris tako??!!! 55555

nisam , ja sam ovo radio ,pa su mi bijeli...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 12:16 pm

Sjajno, bravo za tebe, neka tako i ostane.. jer ovo je bolno iskustvo koje ti ne zelim!
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 12:19 pm

Lily ::
Sjajno, bravo za tebe, neka tako i ostane.. jer ovo je bolno iskustvo koje ti ne zelim!

sala na stranu Liliy,imao sam ga ove godine...20 injekcija i opet me boljelo... migg
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyUto Sep 13, 2011 12:23 pm

brunolino ::
Lily ::
Sjajno, bravo za tebe, neka tako i ostane.. jer ovo je bolno iskustvo koje ti ne zelim!

sala na stranu Liliy,imao sam ga ove godine...20 injekcija i opet me boljelo... migg
Pa brate napaceni, nemo' se ondaK -biiiiiip- so time.. kad vec znas kako je! Nego jel sada sve OK.. i ovako. :eee: tongue
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptyPet Sep 16, 2011 11:31 am

AstrinaKomsinica ::


Apsolutno. Starijoj kcerki smo platili $6,000 protezu, za samo jedan zub koji je fol isao malo u stranu. Onda su napravili famu da joj je krivo nesto drugo, itd.itd. Prije 10tak godina smo digli kredit samo za to!
Može malo jasnije ,ovo me baš zanima ? Ako je samo jedan zubić...onda bi bilo suludo praviti tkzv "fixni aparat" (to je ona metalna skalamerija koja se cementira na zubiće ) nego se napravi aktivni aparatić koji dete nosi noću i po kući , ako ne želi da ga druga deca vidjaju sa tim . Naravno ...to se skida ,pere i sami (roditelj ) vrši aktivaciju bravice .Samo se periodično kontrolišu rezultati kod stomatologa .
Takav aparat deca dobiju kod nas džabe ..a ako prave "privatno" , cena nije viša od 100 EU (a to je fenomenalno dobra cena za onoga "ko pravi" )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptySub Sep 17, 2011 11:32 am

Bila sinoc, stavili krunicu! Sinoc posle svega me je i bolelo, stvorio se neki prikisak, bila sam se bas unervozila.. danas nema boli ali jos uvek je neprijatan osecaj idalje sam sa slabije upaljenim desnima oko tog zuba ( inace to je desno gore 5-ica).. sinoc mi je bio napor i da pricam gcty
.. zato danas nadoknadjujem!!!!!! rtrtr
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE EmptySub Okt 15, 2016 7:19 pm

Naravno da se svašta može heliokompozitima ,ali je ovaj zubar ,ipak -umetnik . 
Svaka čast, majstore .  naklon











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





ZUBNE PLOMBE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNE PLOMBE   ZUBNE PLOMBE Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZUBNE PLOMBE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: