DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?

Ići dole 
+16
Danubius
pesma
sanjalica.ns
AstrinaKomsinica
Lakota
Gothic
promaja
debilko
Tarja
Only women
Samouka
Kijara-brm
anja007
Astra
Schveca
zvezdana
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2008 2:09 pm

First topic message reminder :

Pošast koja sve više uzima maha i kod nas. Broj narkomana stalno raste, a Srbija od tranzitne zemlje postaje sve više i zemlja u kojoj se droga i zadržava... šta mislite o drogama, da li ste za legalizaciju tkzv "lakih droga" , da li se bojite za svoju decu ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Feb 26, 2011 2:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 1:01 pm

promaja ::
Pa ti oćeš da kažeš da tamo gde je legalizovana sad nema problema,smanjio se broj ovisnika ...to jedino izgleda kod vas u Americi ,samo neznam što se sve više i više javlja ovisnika kad mogu da se kontrolišu .
Polako, tek je legalizacija u zacetku. Ne znam da li ce se desiti, ali se nadam da ce proces uzeti maha, i izmijeniti kompletnu strukturu.

Nakon desetljeca monopola, mini mafijaskih imperija, nije bas jednostavno preko noci sve izmijeniti. Specijalno sto su i onih 1% debelo upetljani u svaki kanal rasturanja. npr. Vojska je prevozila heroin iz Afganistana, etc.

Polako, nadati se boljem.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 1:13 pm

Kao prvo ,pričati o nečem što je odnelo toliko života i sada dovesti sve u situaciju da su se u stvari oni lečili pošto su bili jako bolesni ,to im je olakšalo muke ...treba to dozvoliti ,to je lek ,pa narkomana ima u svim slojevima društva,isto ko i pedofila,pedera,masovnih ubica...to sve treba legalizovati i onda će biti sve pod kontrolom.
Drago mi je što sam odrastao u vreme Hipi pokreta i muzike Bitlsa,al mi je još draže što nikad nisam potrčao da probam i budem deo te komune ...fala bogu živ sam još ,dok za neke koji su se lečili na taj način ,pravo da vam kažem mnogi ih se više i ne sete sem kad se spomene ta nova lekovita moć što se zove -droga-nek je legalizuju ,al od mene nemaju glas.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 1:31 pm

Iskreno ne bih svom sinu nikada rekla: Ako, joint je laka droga, neka si ti meni duvao. Možda je to i zdravo za tebe. Ni mom sinu, niti bilo kom detetu.

Za dilere droge uvela bih šerijat nad šerijatom. Onome ko proda drogu detetu odsekla bih obe ruke!!!
Pa bi ih onda manje bilo a ne kao danas našli tržište i u osnovnim školama. No, dok država bitstvuje na belom... kad je mrtva privreda, onda se pranjem para od prljavih poslova kupuje neki socijalni mir.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 1:38 pm

Samouka,ima nas raznih ,danas je sve normalno i ispravno što je u naše vreme bilo zabranjeno i protivzakonito ...jebi ga ,rodjeni smo u pogrešno vreme migg booored 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 9:48 pm

Nema tu Lake ,manje Lake i Teske...Droga je Droga i kraj...a Sport je Sport i opet kraj...Svako ko se bavi nekim sportom ne pada mu napamet da uzima Drogu.booored
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 10:25 pm

Danas ima droge više nego ikada.Dostupnija je nego ikada...Od lakih -do teških...


Kriminalizacija marihuane i njezina demonizacija je u svrhu manipulacije neobrazovanim stanovništvom i njihovim glasovima. "Mi smo protiv svih droga, jer droga je droga, nema tu lakih i teških", što je teško licemjerje...oni nisu protiv svih droga jer puno opasniji narkotici su legalni, ili se do njih može doći receptom.

Legalizacija-manje opterećeni zatvori i više prihoda državi.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 10:43 pm

Za legalizaciju treba jako uredjeno drustvo,sistem koji funkcionise,koji se proverava i koji nije sklon manipulaciji.Sto kod nas nema sanse.Vrlo brzo bi pored nje,ispod tezge moglo lepo da se nabavi po zelji,a stvarni bolesnici i oni koji to nisu bili bi izjednaceni.Neka bude da je samo deseti deo onog ispitivanja iz clanka sa prethodne strane istinit,i neka bude,a sigurna sam da bolesni umovi ne miruju,vec traze nacin kako da ta travka postane mamac za nesto skuplje,ne bih volela omamljene,zatupljene generacije koje dolaze.
Ni jedna od tih travki nije postojala od juce,nije nas izum i uvek ih je razum zabranjivao,jer pod njihovim uticajem nisu ni prava osecanja ni postupci,sto ume da bude opasno.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 10:47 pm

promaja ::
Kao prvo ,pričati o nečem što je odnelo toliko života i sada dovesti sve u situaciju da su se u stvari oni lečili pošto su bili jako bolesni ,to im je olakšalo muke ...treba to dozvoliti ,to je lek ,pa narkomana ima u svim slojevima društva,isto ko i pedofila,pedera,masovnih ubica...to sve treba legalizovati i onda će biti sve pod kontrolom.
Drago mi je što sam odrastao u vreme Hipi pokreta i muzike Bitlsa,al mi je još draže što nikad nisam potrčao da probam i budem deo te komune ...fala bogu živ sam još ,dok za neke koji su se lečili na taj način ,pravo da vam kažem mnogi ih se više i ne sete sem kad se spomene ta nova lekovita moć što se zove -droga-nek je legalizuju ,al od mene nemaju glas.
Otrov za pacove je legalan... o zašto ga nitko ne koristi za postizanje "high" stanja...?
muškatni orah,domestos,gljive muhare-ludare,oleander itd

Idemo se nasnifat lepka ... ili plina iz upaljača... benzina? ...legalno je.. migg 
Alkohol i cigarete kao nisu štetnije...
Diskusija do besvesti...

Samo jedan primer..Najteži psihijatriski lekovi idu na recept..+ alkohol..-VEROVATNO LETE..
Upravo ih "stariji" kojima su dostupni ti lekovi prodaju po komadu euro i po..

Šta je za reći.Možeš uhvatiti 10 ljudi,a šta je sa ostalima...
Daleko je naš sistem do legalizacije..to mi je jasno...
Ovo su samo primeri bez legalizacije.....Što znači dostupno je sve i svašta...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 10:58 pm

Zato sto se otrova za pacove boje,plin,lepak..to je-klinacki-,cigarete ne pruzaju bog zna kakv uzitak,nema omamljenosti,ne radis gluposti..alkohol je nesto sto je sada postalo-in- za klince vikendom,vidim da se i cure smatraju posebnom facom ako se hvalisu svojim -ludostima- tokom pijanstva,sto je za mene totalno nedopustivo.
Inace lekove i alkohol koriste oni koji nemaju novaca za nesto jace od trave,jer travu su prevazisli,upravo zbog toga sto su sebe ubedjivali kako se znaju kontrolisati ,kako se samo tako opustaju i kako to nije nista strasno..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 11:10 pm

Lakota ::
Zato sto se otrova za pacove boje,plin,lepak..to je-klinacki-,cigarete ne pruzaju bog zna kakv uzitak,nema omamljenosti,ne radis gluposti..alkohol je nesto sto je sada postalo-in- za klince vikendom,vidim da se i cure smatraju posebnom facom ako se hvalisu svojim -ludostima- tokom pijanstva,sto je za mene  totalno nedopustivo.
Inace lekove i alkohol koriste oni koji nemaju novaca za nesto jace od trave,jer travu su prevazisli,upravo zbog toga sto su sebe ubedjivali kako se znaju kontrolisati ,kako se samo tako opustaju i kako to nije nista strasno..
Kreću od slabijeg pa se dotuku do jutra sa čim stignu..I onda spavaju kao oklagije..Nije mi jasno kako njihovi roditelji ne primete promene na njima.Stalno su umorni,razdražljivi...
Dopuštaju im odsustvo od kuće do ranih jutarnjih sati.Tu se ubrajaju i devojke,koje su čak i gore..

Pre par meseci umrla je devojčica od 12 godina-Bila je na metadonima.(neću u detalje)
Žalosno..što mnogi roditelji nemaju vremena za svoju decu...:(


Danas bar imaju mnoga predavanja o drogama,ali baš često i u školi,i van nje.Samo neki nisu zainteresirani.
Ono što je prisutno kod mnogih roditelja je strah..,ako posumnja nešto..i vodi ga na testiranje -a test pokaže šta je konzumirano i u kojoj količini..da će mu ući u dosije i jednog dana dete neće naći zaposlenje..
Tu mnogi greše..Oni pomažu svojoj deci..samim odlaskom..na testiranje..da dete ne skrene totalno.Onda je već kasno ..
Već sam pisala postoji test ljekarni..na 5 vrsta droga.Ali je za jednokratnu upotrebu.Mislim da košta nekih 20 evra..
I to je nešto,ako se ljudi već boje.Radi preventive,i ne daj Bože nekog otkrića..
Sve ovisi o mestu prebivališta..i organoziranosti u gradu ..selu..mestu..,gde ko živi..za pomoć mladima..
Naravno da veći grad pruža veće mogućnosti za nabavu droge,a li i za lečenje i savetovanje..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Avg 14, 2013 11:32 pm

Kijara odlicno! Tacno u sridu.

Promaja kazes da si odrastao u hippy eri i nikad nisi potrcao da probas,,,,e tako vecina nas nije. Zasto?! Zato sto je bilo haman pa legalno.

Zabranjeno voce je pubertetlijama najsladje. A da je pod kontrolom drzave, nema od te muzike nista. Naravno, treba da prodje taj inicijalni period kad se dileri budu borili i rukama i nogama, ali ako je vlada cvrsta u odluci da nabije takse, sto jeste, nemaju dileri teorije da uspiju.

E sad, treba prezivjet taj inicijalni period.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:46 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara odlicno! Tacno u sridu.

Promaja kazes da si odrastao u hippy eri i nikad nisi potrcao da probas,,,,e tako vecina nas nije. Zasto?! Zato sto je bilo haman pa legalno.

Zabranjeno voce je pubertetlijama najsladje. A da je pod kontrolom drzave, nema od te muzike nista. Naravno, treba da prodje taj inicijalni period kad se dileri budu borili i rukama i nogama, ali ako je vlada cvrsta u odluci da nabije takse, sto jeste, nemaju dileri teorije da uspiju.

E sad, treba prezivjet taj inicijalni period.
Ma nije promaja...Promaja je uz zvuke gitare izvodio Ples sa vukovima..oko vatrice u onim pantalonama-Zvoncarama-Zvončicama(kako se zvaše)i svaki treći krug povukao "lulu mira" :zubi3: 
Sad će me udaviti... trtrr










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:53 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Kijara odlicno! Tacno u sridu.

Promaja kazes da si odrastao u hippy eri i nikad nisi potrcao da probas,,,,e tako vecina nas nije. Zasto?! Zato sto je bilo haman pa legalno.

Zabranjeno voce je pubertetlijama najsladje. A da je pod kontrolom drzave, nema od te muzike nista. Naravno, treba da prodje taj inicijalni period kad se dileri budu borili i rukama i nogama, ali ako je vlada cvrsta u odluci da nabije takse, sto jeste, nemaju dileri teorije da uspiju.

E sad, treba prezivjet taj inicijalni period.
Ma nije promaja...Promaja je uz zvuke gitare izvodio Ples sa vukovima..oko vatrice u onim pantalonama-Zvoncarama-Zvončicama(kako se zvaše)i svaki treći krug povukao "lulu mira" :zubi3: 
Sad će me udaviti... trtrr
hihihihihihihihih Poglavica mala maca smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:55 pm

... ja bi' legalizov'o i lake i teške... ko 'oće da se drogira, nek se drogira... svakom bi' podelio po zlatni šut i u pizdu materinu...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 7:30 pm

John Doe ::
... ja bi' legalizov'o i lake i teške... ko 'oće da se drogira, nek se drogira... svakom bi' podelio po zlatni šut i u pizdu materinu...

rasta
 Nije potrebna legalizacija da bi se nabavilo ŠTO POŽELIŠ...pa i ZLATNI ŠUT...
potrebno je naći rešenje kako pomoći mladima..da ne skrenu sa puta..počevši sa lakim drogama..
a u p.m..bi bilo dobro kad bi se dileri međusobno pokokali..
verujem da bi tada zavladao strah i bilo mnogo manje dostupno bilo šta od Marice do Heroine ...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Dec 11, 2013 9:30 pm

Južnoamerički kontinent, točnije Urugvaj, moći će se pohvaliti da su prva zemlja koja će u potpunosti legalizirati uzgoj, distribuciju i pušenje marihuane. Gromoglasan pljesak odjeknuo je iz urugvajskog Senata kada je zakon o uzgoju, kupnji i pušenju marihuane prošao glasovanje. Zakon omogućuje da osobe starije od 18 godina imaju pravo kupiti do 40 grama marihuane mjesečno od ljekarni koje su specijalno licencirane za takvu vrstu prodaje. Te iste osobe imati će i pravo kućnog uzgoja do šest stabljiki godišnje. Premda su neke zemlje dekriminalizirale posjedovanje marihuane za osobne potrebe, Urugvaj će postati prva zemlja koja će legalizirati kompletan lanac; od uzgoja do kupovine i konzumacije. Razlog ovakvom zakonu je taj što je Urugvaj jedna od najsigurnijih zemalja Latinske Amerike i jedna od najliberalnijih. Ovaj zakon bit će ujedno i sociološki eksperiment za one zemlje koje namjeravaju legalizirati marihuanu.

Video.  link










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Dec 12, 2013 9:50 am

Drogu ne delim na "lakšu " i "težu".

Mislim da ne treba legalizovati tzv "lake droge" jer ni društvo ni država nisu spremni da tu legalizaciju drže pod kontrolom.

Moji poznanici, drugovi iz gimnazije počinjali su sa marom. Kasnije su prešli na nešto teže..za dvojicu znam da su pokojni, treći još koristi, zdravstveno je oboleo, i fizički i psihički. Tako da..mali je korak od mare do šprica, pogotovo za one labilnije osobe.

Današnju decu treba usmeravati da se bave sportom ili da rade nešto drugo kreativno, treba ih skloniti sa ulice.

Dileri treba da dobijaju drakonske kazne, ne da budu puštani kući posle mesec, dva provedenih u zatvoru.

Da, brinem za klince. Srećom pa se sestrić bavi fudbalom od šeste godine i panično se boji narkomana ( puno ih je naselje )..sestričina..dobro bi bilo kada bi joj interesovanja ostala na modi i slušanju muzike.

****

Poznajem roditelje čija su deca narkomani. Devojka je već više od deset godina mrtva..roditelji su proživeli pakao.

Kroz pakao prolazi i druga porodica..sin je godinama narkoman, ima HIV i psihičke dijagnoze i to teže, i još se drogira.

Sa marom se počinje, bilo ona legalna ili ne. Ako neko ima želju da je proba, kupiće je i na kiosku i kod dilera..tako da..definitivno moj glas je protiv legalizacije...legalizacijom bi samo povećali broj korisnika droge.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Feb 19, 2014 12:14 pm

GRAĐANSKA INICIJATIVA
Prikupljaju se potpisi za legalizaciju marihuane u EU

[You must be registered and logged in to see this image.]
Među Europskim građanskim inicijativama nalazi se i ona o legalizaciji kanabisa, pod duhovitim naslovom 'Weed like to talk', čiji je cilj potaknuti da se na nivou Europske unije usvoji zajednička politika oko korištenja, proizvodnje i regulacije marihuane

Građani Europske unije se često osjećaju nemoćni pred briselskom birokracijom, a brojni europski intelektuialci odavno EU zamjeraju demokratski deficit. Europski se parlament zato proteklih godina bori za više ovlasti, a sve aktualniji je i još jedan institucionalni mehanizam koji uključuje građansku akciju. Riječ je o peticijama koje građanima EU omogućavaju da određene teme nametnu Europskoj komisiji, u kojima sada mogu sudjelovati i građani Republike Hrvatske, najnovije članice Unije.

Jedna od popularnijih peticija svakako je 'Weed like to talk', čiji je cilj legalizacija kanabisa diljem EU. U obrazloženju stoji kako u EU sada 'postoji heterogena zakonodavna situacija', zbog čega 'vrijedi porazgovarati o pitanjima koherentnosti i nediskriminacije', a rezultat bi trebala biti 'zajednička politika kontrolu i regulaciju proizvodnje, prodaje i korištenja kanabisa'. 

Inače, Europsku građansku inicijativu može poduprijeti građanin EU-a (državljanin države članice) koji ima dovoljno godina da ima pravo glasati na izborima za Europski parlament. znači imati 18 godina, osim u Austriji, gdje je minimalna dob za glasanje 16 godina. Nakon što organizatori građanske inicijative prikupe potreban broj izjava o potpori - sveukupno jedan milijun i najmanji potreban broj u barem 7 država članica - dostavit će ih na provjeru nadležnim tijelima u svakoj zemlji gdje su ih prikupljali, koje će verificirati točnost podataka. 

Više o inicijativi možete saznati na službenoj stranici.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPon Mar 03, 2014 1:48 am

Je li vrijeme za legalizaciju marihuane?[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovoga mjeseca u Europi je pokrenuta inicijativa za legalizaciju indijske konoplje. Paralelno s tim u Hrvatskoj već nekoliko mjeseci grupa entuzijasta putem socijalnih mreža priprema inicijativu za referendum o legalizaciji.Inicijativu za referendum u posljednjih je nekoliko mjeseci na Facebooku podržalo gotovo pedeset tisuća ljudi, što znači da bar nekoliko desetaka tisuća Hrvata smatra kako bi uzgajanje, prodaja i uživanje marihuane trebalo biti zakonski omogućeno. Ideja je krenula od jednog mladića, a njemu se pridružila nekolicina entuzijasta. Jedan od njih je i Roman Glas, koji već dugi niz godina koristi marihuanu, no naglašava njene gospodarske i zdravstvene prednosti. 
"Ne možemo očekivati ni od kakvih političara da će oni preuzeti stvar u svoje ruke i da će oni liječiti ljude i da će oni razviti Hrvatsku, jer da su oni to htjeli, oni bi to do sad već i napravili. Ako se mi nećemo probuditi i preuzeti odgovornost za zemlju i ako nećemo postati svjesni da je konoplja biljka koja nam stvarno može pomoći i ozdraviti i ljude i zemlju, nama neće biti napretka", kaže Roman. Posljednih godina u svjetskim znanstvenim krugovima sve se više odbacuju tvrdnje da marihuana vodi prema težim drogama i da je prijetnja. U inicijativi također naglašavaju da se protive konzumaciji do 21. godine. Protiv prohibicije marihuane prvi put se javno izjasnila i jedna saborska zastupnica - Mirela Holy iz Oraha. "Iskustvo govori da prohibicija dovodi do povećanja konzumacije ili ovisnosti o određenim stvarima, i da bi država kad bi kontrolirala određene procese i kad se s time ne bi bavilo ilegalno tržište i mafija, vjerojatno došlo do smanjenja broja djece, maloljetnika koji konzumiraju kanabis", kaže Holy. Ulje kanabisa u posljednje vrijeme koristi sve više bolesnika, pa je tako nedavno zabilježen i slučaj splitskog dilera koji ulje prodaje teško oboljelim umirovljenicima. Gospodarski učinci korova također su potencijalno vrlo unosni. Biljka se može koristiti za prehranu, proizvodnju odjeće i papira, a legalizacija pušenja u državi Coloradu u SAD-u popunit će ove godine tamošnji proračun s više od milijardu dolara. No, u zemlji kojoj je bilo kakav novac ili investicija prijeko potrebna, političari razgovor o marihuani svode na prepucavanja u Saboru. Još prije nekoliko godina dobacivalo se optužbama s jedne na drugu stranu saborske vijećnice. HDZ-ov izrazito oštri zakon za vrijeme ministriceAne Lovrin brojni su osjetili na svojoj koži pa je bilo slučajeva da zbog vrlo male količine konoplje ljudi dobijaju zatvorske kazne. Hoće li se o indijskoj konoplji ikada na Markovom trgu moći raspravljati argumentima ili će sve ostati na flosukulama. "Tu imamo jako puno licemjerja, političkog licemjerja, a osim toga treba imati na umu da je u društvu konzumacija alkohola i alkoholizam daleko veće zlo nego što će ikada, po mome mišljenju, biti konzumacija marihuane. Ljudima je to izgleda društveno prihvatljivo, a konzumacija marihuane društveno neprihvatljiva. Ja se pitam iz kojeg to razloga", kaže Holy










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPon Mar 03, 2014 10:38 am

Džudi ::


Sa marom se počinje, bilo ona legalna ili ne....

Da, ko zna da se zaustavi taj će ostati na tome; ko ne zna taj će nastaviti dalje... I zašto je, onda, ne legalizovati...???
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPon Mar 03, 2014 11:30 am

..zato sto nemamo drustvo uredjeno po pravilima,zato sto i ono uredjeno se ne sprovodi u ppraksi,zato sto bi se to ubrzo pretvorilo u legalno dilovanje ostalih opijata..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPon Mar 03, 2014 2:29 pm

Lakota ::
..zato sto nemamo drustvo uredjeno po pravilima,zato sto i ono uredjeno se ne sprovodi u ppraksi,zato sto bi se to ubrzo pretvorilo u legalno dilovanje ostalih opijata..

... ko je uveo zakon da se droge marginalizuju???
...isti ti koji su imali udela u dilovanju... što bi se droge stavile van zakona??? ... ko hoće da se drogira, nek se drogira... svaki rokoš nek dođe do zlatnog šuta i u PM...
... treba legalizovati sve opijate ... em bi bilo manje rokoša, em, manje krimosa...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyUto Feb 24, 2015 10:46 pm

Aljaska legalizirala marihuanu


Aljaska je u utorak postala treća američka savezna država koja je legalizirala marihuanu, nakon što je stupila na snagu inicijativa izglasana u studenom prošle godine

VIŠE link


Marihuanu odsad mogu legalno uzgajati i posjedovati osobe starije od 21 godine, a količina je ograničena na 28,35 grama ili šest biljaka.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Feb 25, 2015 9:51 am

Čuo sam da i u polarnim stanicama na Antarktiku, gaje travu.

Nego, kada ćemo na temama da vidimo mišljenja forumaša a ne samo vesti iz zemlje i sveta?


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Feb 25, 2015 12:02 pm

Na predhodnoj stranici smo pisali -sad malo vesti iz zemlje,pa opet ko ima šta da napiše ili komentira neka nastavi ne znam .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Feb 25, 2015 12:20 pm

sanjalica.ns ::
Džudi ::


Sa marom se počinje, bilo ona legalna ili ne....

Da, ko zna da se zaustavi taj će ostati na tome; ko ne zna taj će nastaviti dalje... I zašto je, onda, ne legalizovati...???
To da se ''sa marihuanom počinje'' je mit, današnja deca svašta uzimaju već na početku. Uzimaju i marihuanu, ali ništa više ili manje od drugih opasnijih droga.

Svako ko puši cigarete uništava sebi pluća, i sebi, i onima oko sebe. Popuši po dvadesetak cigareta minimum dnevno, dok, koliko ja znam  po priči, marihuana se koristi par puta mesečno, ne uništava pluća konzumentu, čak i kada se koristi više, ponovo je manje štetna od cigareta.

Legalizacijom marihuane se ne bi povećao broj onih koji je uzimaju, npr. nikada je nisam probala, da sam imala želju, učinila bih to - znači, ko je hoće, već je ima.

Cigaretu ne bih stavila u usta, ni da mi plate, poznajući pušače, i njihove boleštine...

Verovatno nisam najbolji sagovornik na ovu temu jer nemam vlastita iskustva vezano za upotrebu marihuane, ali sam zato objektivna. Ako je marihuana nelegalna, trebale bi to biti i cigarete koje su smrt za organizam. A tek alkohol! Pijandure svaki dan ubiju nekoga, a alkohol je i dalje legalan, mada ubija daleko više ljudi od pušača marihuane.

Naš narod ubija tupavost i neobrazovanost najviše, ne kanabis.

Legalizuj!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySre Feb 25, 2015 6:06 pm

Licemjerno je uopšte raspravljati na ovu temu u zemljama u kojima je svaki drugi stanovnik u najboljem slučaju na sedativima i antidepresivima, neću ni da spominjem antipsihotike, neuroleptike i sl. Van razuma je pričati o tome da li legalizovati marihuanu sa roditeljom kome je simpatično kad njegov jednogodišnjak liže rakiju, pije pivo i sl. Pa do prije par godina se za jedan euro mogao slobodno u apoteci kupiti bensedin (cijela kutija), za još jedan dvolitra piva i eto veselja za pet radoznalih buntovnih tinejdžera. Jeftina zabava a zabranjeno voće!
Gledam u sudu samo ponašanje roditelja maloljetnika koji dođu u svojstvu svjedoka jer im je konobar u kafiću djeci poslužio alkoholno piće. Bogati to se vrijeđa! Zaboga zašto mu uznemiravaju dijete?! Bila kćerka mezimica u izlasku, ima 16 godina, u dva sata iza ponoći konobar joj nasuo đus-vodku i sad ona mora da dođe da svjedoči, izostaje iz škole, tata morao uzeti slobodno na poslu zato što policija ne zna raditi svoj posao, pa ajd' da im izađu u susret!!! Takvom roditelju nikakav zakon o zabrani ne vrijedi. On prvo ne zna biti roditelj. Šta vrijedi zakon kojim se brani upotreba marihuane? Zabranjeno je i da se toči alkohol maloljetnicima pa se opet toči. Zabranjena je i zloupotreba lijekova pa se opet zloupotrebljava (i to najčešće od roditelja uzimaju a oni to uredno ne primjećuju i optužuju pola države jer ime se dijete upropaštava). Nemojmo bili licemjerni pobogu! Ako je iko bio radoznao bila sam ja, oči na vrh glave što bi rekli u mom kraju, živjela u gradu u kom je u ponoć bilo lakše naći narkotik nego običnu cigaretu pri tom udaljena od roditelja skoro 400 km, pa evo me, niti postadoh narkoman niti alkoholičar. A probala sam, nije da nisam, samo nekako, stalno mi je u glavi bila slika nesretne Christiane Felscherinow sa "stanice ZOO", njenih odvikavanja, kriza ...
Postoje tvrdnje da korištenje marihuane nije baš bezazleno kako se priča, da ipak stvara oštećenje ćelija na mozgu, postoje tvrdnje da pomaže bolesnima, da je neke i izliječila..Ne znam, nisam se bavila proučavanjem, ali znam da ako odrasla osoba želi uništiti svoj život ne postoji zakon koji će je spriječiti u namjeri. Ako je tinejdžer radoznao i probao bi svašta, ima roditelje koji se brinu o njemu, teško će to i država postići sa zakonima ako roditelji ne vrše svoju roditeljsku obavezu. Ako postoji i najmanja šansa da teškom bolesniku olakša bar malo muke, a i da ne govorim o izlječenju onda svakako legalizovati!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 8:37 pm

Žena ima pravo .Ja sam tako hteo imati neke koristi od ono zemlje što imam -nego, zakon ne da .  :brdski2:
A isto kao i ona ,od "kultura" imao samo čist gubitak . 
Da je legalno  ,jedno hektar vutre ,i Bog da me vidi . Ni "otkup" ne moraju da organiziju ,samo nek* ozakone . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyČet Nov 19, 2015 10:40 pm

Čitam sada post iz 2013 i vidim da sam promenila mišljenje po pitanju legalizacije kanabisa u medicinske svrhe.

Mislim da kanabis treba da se legalizuje u medicinske svrhe. Pročitala sam mnogo tekstova o ulju koje pomaže kod bolesnih od kancera, multipleskleroze, spazma mišića i jakih bolova.

U Hrvatskoj je kanabis legalizovan, a stručna javnost je već pripremila nacrt zakona o legalizaciji i kod nas.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 9:43 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 1:53 pm

L E G A L I Z U J

B R E










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 4:12 pm

Protiv. Pa mi ne možemo ni sa zabranom prodaje duvana i alkohola maloletnicima da se izborimo. Još samo lake droge da ubacimo na trafike pa da smo kompletirani.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 6:02 pm

Zox, kanabisovo ulje bi se prodavalo uz lekarski recept u apoteci. Ne bi smelo da se nađe na crnom tržištu kao što se sada nalazi.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 6:12 pm

Kanabisovo ulje NE LEČI. Marihuana u medecinske svrhe može da ublaži određene simptome i bolove ali NE LEČI.

I legalizacija u MEDECINSKE svrhe i legalizacija lakih droga nije ista stvar. Mada se izgleda najveće pristalice nadaju da legalizacija u medecinske svrhe znači slobodno konzumiranje za sve. Već sam pisala zašto sam protivnjik legalizacije na drugoj temi i neću da se ponavljam. A prodavce "lekovitog kanabisovog ulja" bi trebalo u bajbokanu zbog nadrilekarstva. Zajedno sa onima koji leče "petrolejem iz Albanije" gledanjem u sunce i u slike Alana Čumaka.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 8:40 pm

Jos treba da se napusite i tek onda vam sve ravno
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyPet Nov 20, 2015 10:43 pm

ZoxZoja ::

I legalizacija u MEDECINSKE svrhe i legalizacija lakih droga nije ista stvar.

Naravno da nije ista stvar.

Znam čoveka koji koristiti par godina ulje i nema bolove, inače ima reumatoidni artritis.
Tačno se zna koliko može da uzme tokom dana, zatim se pravi pauza..

Verujem da kanabisovo ulje da pomaže.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySub Nov 21, 2015 1:20 pm

ZoxZoja ::
Kanabisovo ulje NE LEČI. Marihuana u medecinske svrhe može da ublaži određene simptome i bolove ali NE LEČI.

I legalizacija u MEDECINSKE svrhe i legalizacija lakih droga nije ista stvar. Mada se izgleda najveće pristalice nadaju da legalizacija u medecinske svrhe znači slobodno konzumiranje za sve. Već sam pisala zašto sam protivnjik legalizacije na drugoj temi i neću da se ponavljam. A prodavce "lekovitog kanabisovog ulja" bi trebalo u bajbokanu zbog nadrilekarstva. Zajedno sa onima koji leče "petrolejem iz Albanije" gledanjem u sunce i u slike Alana Čumaka.




Zox, ne nasedaj protivnicima legalizacije.
Ja bi' strp'o u fiJoku sve protivnike legalizacije a pogotovo ove iz Bayer-a. Za svaki kurac si pila aspirin a nisi probala travu. Trava je des', ma, sto put' bolja od aspirina.
Ne diraj mi Čumaka. Od kako imam njegovu sliku u buđelaru, vazda imam novaca u njemu.
Ne kudi konja kojeg nisi jahala!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySub Nov 21, 2015 2:59 pm

90 % lekova su lažni, niti leče, niti pomažu, a koštaju papreno i veoma su legalni i poželjni.
Bio sam pre koju godinu u urgentnom zbog peska koji se sjurio iz bubrega. Posle 20 i kusur godina kod lekara. To su mi odmah zamerili i na kraju prepisali neke lekove koji kao regulišu metabolizam, probavu, pritisak, trice i kučine. Uz to još neke preparate, naravno da bih plaćao to đubre. Travica je majka mara za to. Ne treba je prodavati po trafikama ali ko hoće treba da može da gaji kod sebe u bašti za svoje potrebe. Prohibicija donosi mnogo gore prateće pojave od legalizacije. To je već rečeno 100 puta.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptySub Nov 21, 2015 3:25 pm

Droga je droga i stvara ovisnost bila ona "laka" ili "teska".Opste je poznato da se mnogi lekovi baziraju upravo na takvim drogama. Isto tako je opste poznato da lekari imaju proviziju ako prodaju lekove odredjenih proizvodjaca pa otuda i hrpa lekova koje propisuju .
Dakle postoji varijanta da lekar prepise (po uzoru na SAD) marihuanu u svrhu lecenja. Doticni ispusi dzoint , sedne u auto i ubije nekoga jer je napusen. Ako je to neko iz vase familije ili okruzenja pitam ja vas onda da li ste za legalizaciju?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 EmptyUto Okt 23, 2018 12:44 am

PREUZETO 😂

KAKO SE BORITI PROTIV DROGE U SRBIJI

Mislim da je najbolji način borbe protiv tržišta narkotika u Srbiji da se legalizuju sve vrste droga. Pa onda lepo dileri otvore firme i trče u Poresku službu, u Agenciju za privredne registre, pa u katastar... Pa im onda fali ovde jedan papir, pa im fali tamo jedan papir, pa im fali krštenica babe u čijoj kući žele da otvore firmu, pa nisi stavio nalepnicu 'Zabranjeno pušenje' tamo gde diluješ, pa nemaš istaknut cenovnik, pa te juri inspekcija rada, pa te juri sanitarna, pa nemaš protivpožarni aparat, pa nisi prošao obuku za prvu pomoć, pa plati baždarenje vagice za merenje droge, pa ti u kontrolnoj laboratoriji nađu da ti je loš heroinski sastav na kesicama, pa imaju li kesice poreklo, pa gde su ti fakture za kesice, ko ti je štampao kesice, ima li štamparija potvrdu da su papir i boja na kesicama sigurni, da ne izazivaju alergiju...
Pa još kad ti ulični diler žensko zatrudni, mesec dana plaćaj dažbine, pa ako ide na bolovanje i vraće se jer čuva trudnoću, onda si ga nadrljao. Onda, posle svega toga, sledi MUN obrazac, Pa PPP, PD, OPP, FT1P prijave, odjave, minuli rad, topli obrok i regres, kreću problemi sa carinom, uvoz heroina, ulaz izlaz, špediteri, papirologija, odobrenja ministarstava, takse, zakoni, podzakonska akta, taksa ova, taksa ona...
Žestoki momci sa utokama i džipovima kreću u biznis, otvaraju firme, propadaju, zatvaraju firme. Više nema heroina na ulicama i problem rešen..
--
Ovo je naravno, šaljiv tekst ,koji nije mnogo dalje od istine  "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 153448
Usput...još nema rešenja za korišćenje kanabisa u medicinske svrhe ,ali tržište heroina ,kokaina i sintetskih droga radi redovno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» NARKOMANIJA I DROGE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: