DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Halloween ( Noć veštica)

Ići dole 
+30
Astra
Okano
bosankaa
promaja
AstrinaKomsinica
Danubius
sonia
ZoxZoja
Lakota
podbarac
Kijara-brm
brdjanin
Nut
Djulieta
Sikret
Zana
Tattoo
El-Ninjo
Đole
bokki78
lane
Bokssha
determinanta
komunikativn@
njushkalo_
samo_SVOJA
Vangelis
montoya
Sanjalica
cojle
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Okt 29, 2009 10:07 pm

First topic message reminder :

Ноћ вештица (енгл. Halloween) је светковина која се у појединим земљама прославља 31. октобра, ноћи уочи Свих Светих.
Најчешће активности које обележавају овај празник су: костимиране забаве, прављење лампе од тикве, гледање хорор филмова, читање страшних прича. Деца иду од врата до врата, траже слаткише и извикују „trick or treat“ (у слободном преводу „дајте нам слаткише или ћемо вас уплашити“). Ирски имигранти су верзију ове традиције пренели у Северну Америку у 19. веку. Ноћ вештица се прославља у САД-у, Ирској, Канади, Великој Британији, Порто Рику, Јапану, Новом Зеланду и у неким деловима Аустралије.Историја
Порекло овог празника датира још од античке келтске светковине „Samhain“. Келти, који су живели на просторима данашње Ирске, славили су своју Нову годину 1. новембра. Ноћ пред Нову годину славили су „Samhain“. Веровали су да се тада духови враћају на земљу узрокујући проблеме и уништавајући усеве. Келтски свештеници градили су огромне ломаче где су се људи окупљали како би спалили усеве и животиње као жртве келтским божанствима. У току прославе носили су костиме, углавном од животињских глава и коже.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Nov 01, 2015 12:45 pm

Tvoj zvrkic je vec porasla,pa i prihvata svu tu ruznocu....Lia se bojala jos par mjeseci poslije...iako je gledala samo sminkanje...ipak je toliko strasno bilo da kcer i zeta ne bih ni ja dirnula od grozote,na sta su licili....ahahah.

Ja sam svojevremeno svoju djecu uvijek sminkala kao mace....da budu slatke kad se vec maskiraju....hahahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Nov 01, 2015 6:30 pm

Astra ::
Tvoj zvrkic je vec porasla,pa i prihvata svu tu ruznocu....Lia se bojala jos par mjeseci poslije...iako je gledala samo sminkanje...ipak je toliko strasno bilo da kcer i zeta ne bih ni ja dirnula od grozote,na sta su licili....ahahah.

Ja sam svojevremeno svoju djecu uvijek sminkala kao mace....da budu slatke kad se vec maskiraju....hahahhaha
Naravno ,deca u stvari najviše i uživaju u "Noći veštica" i njihove maske su najslađe . 
Šta reći za ovako nešto ? 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 12063783_10153164838161304_2937486736149123810_n

Nije ni čudo što je slika dobila 1,3 miliona "lajkova" ,49 000 komentara ,i 209 000 "deljenja" na društvenim mrežama ,iako maska nije "striktno Hallowen" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Nov 01, 2015 6:35 pm

Prvo da pohvalim Bosankinu šminku, ona je profesionalac u svemu što radi, a ima veze sa kreativnošću jakog

Gledam neke slike i snimke što mi ćerka poslala, stvarno su i tamo ljudi maštoviti i vidi se da uživaju u celoj toj svetkovini. Jer, za njih to i jeste bio praznik.
Jedan komšija nabavio neku lutku veličine čoveka, parkirao auto uz košarkaški stub na parkingu, onako ukoso, a lutku postavio tako da izgleda kao da je čovek zgažen...sva četiri svetla upaljena, sirena radi...krv... spooky :D

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Nov 01, 2015 7:52 pm

bosankaa ::
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 25p0ayq

:stern:

Videla sam sinoc ''live'', ali moram napisati i ovde- Prava si vestica  smehsmeh :hex: Majstor  aplauseee

Cak i facu skockala  smehsmeh bem ti zenu!

Ja jedva naterah one na spratu da se operu pre spavanja  :hex: 

Pojeli su tone slatkisa i bili budni do 02, cini mi se :D

Nego prodje i to, sad je vreme za jelku  sladoled tako izgleda gledajuci izloge...

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Christmas-halloween1-594x280
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyUto Nov 03, 2015 12:07 pm

Da se obuvaju Nike patike - to je OK. Da se jede u Mc Donalds-u - to je OK. Da se pije Coca Cola - to je OK. Da se kaže "to je OK" - i to je OK (Okej je reč Američkog porekla). U redu je da se plaća karticom, da se podižu krediti, da se koristi internet, da se služimo Američkim izrazima u svakodnevnoj komunikaciji...
Ali kada se kod nas napravi Halloween to nikako ne valja. Da li smo mi Srbi sinonim za paradoks? Slažem se da bi trebali da čuvamo naše nasleđe, a isto toliko bilo bi pametno i da uđemo u 21.vek. Nadam se da će to biti vek u kom će čovek malo mućnuti glavom i shvatiti da su se narodi usavršavali baš pri "krađi" običaja drugih naroda. Nema ništa loše u tome da prihvatiš nešto što je dobro. Loše je da budemo neljudi kakvim nas zapadnjački sistem, koji smo bezuslovno prihvatili, pravi. To treba iskoreniti!
Kamo sreće da je više Halloween party-a na kojima se, koliko vidim, mladi ljudi druže i uživaju.
Dalibor Ćulibrk
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 30, 2016 5:07 pm

Ne "slavim" ,naravno ,ali baš iz inata ,zbog svega što se piše po našoj štampi oko toga (satanistički običaj itd ) 
Smeta im što se deca raduju maskiranju  ? E pa neka komšiluk gleda -nije mi bilo teško pronaći i "nataći" ( i to noć pre )

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Ekg9ir
A ako ko vidi ovu -neka je pošalje na moju adresu . 
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Halloween-Costume-HW20016-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 30, 2016 11:01 pm

Sefe,ja vidjela ovu....nisam sigurna zelis li da ju posaljem,ipak da provjerim

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 2lt0iud
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams



Datum upisa : 06.01.2010

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 30, 2016 11:10 pm

Uhh, jbte, sad će biti na mukama! jbt :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 5:29 pm

Astra ::
Sefe,ja vidjela ovu....nisam sigurna zelis li da ju posaljem,ipak da provjerim

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 2lt0iud

smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: carica si
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 8:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 8:59 pm

Gospođe ,nabavile ste vozilo za noćas ? smehsmeh

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 14915377_959912544120499_161627316012620903_n










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 9:22 pm

Danubius ::
Gospođe ,nabavile ste vozilo za noćas ? smehsmeh

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 14915377_959912544120499_161627316012620903_n

Ja sam za oldtimer varijantu
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 119xnk4
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 9:39 pm

justicija ::




Ja sam za oldtimer varijantu
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 119xnk4
Razumljivo ...i mislio sam na naše gospođe iz "dijaspore" ,mi smo sirotinja ,otkud nama za luksuzne modele .  :brdski2:










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 9:52 pm

Danubius ::
justicija ::


Ja sam za oldtimer varijantu

Razumljivo ...i mislio sam na naše gospođe iz "dijaspore" ,mi smo sirotinja ,otkud nama za luksuzne modele .  :brdski2:

Ma da,kod nas je akcija "kupujmo domaće" ! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2016 11:38 pm

"Za sve one koje uznemirava navodni satanizam ove noći, samo da napomenem da je Halloween, odnosno Samhain stariji i od Ješue i od njegovog palog anđela. Samhain je keltska Nova Godina, noć kada stiže zima i sa sobom donosi dugi san prirode, hladan i dubok kao smrt.
Upravo zbog toga što je Samhain kraj života jedne godine, ove samhainske noći, po keltskom verovanju, otvaraju se vrata sveta tame i noćas, samo jednom u godini, u svet živih se vraćaju mrtvi, duhovi. Da bi im osvetlili put, živi stavljaju upaljene sveće u prozore, da bi im pokazali da ih se ne boje, da im se ne bi strahom zamerili, živi se te noći prerušavaju u mrtve, verujući da će tako prevariti i smrt, bar privremeno, bar dok njihov čas ne stigne.
Zato ove noći svetom živih hodaju bića sveta večite zime i tame, i zajedno sa njima živi u njih prerušeni.
Zato svi dušebrižnici mogu da se opuste, noćas je samo jedan od paganskih praznika prerušen u današnjicu, jedno od sećanja na vremena kada je svetom mašte hodalo mnogo bogova i još više priča."

Jelica Greganović










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 29, 2017 10:07 am

ZoxZoja ::
"Za sve one koje uznemirava navodni satanizam ove noći, samo da napomenem da je Halloween, odnosno Samhain stariji i od Ješue i od njegovog palog anđela. Samhain je keltska Nova Godina, noć kada stiže zima i sa sobom donosi dugi san prirode, hladan i dubok kao smrt.

Dok se deca i omladina raduju (mala deca zbog maskiranja ,"velika deca" zbog "žurke" ) ,kao i svake "Noći veštica" ,SPC i "patriJote" grme protiv ove "sablazni" ,jer je 31. 10 . "Sveti Luka "(koji čak nije ni "crveno slovo"u istoj toj SPC ) ? Ovom prilikom se redovno oglašavaju kojekava fantomska klerofašistička društva ,tipa "Dveri" ,"Zavetnika" ,"Bratstva svetog kralja Milutina" i sl , i histerišu po medijima o "ugroženosti nacije i vere " .
Tako će verovatno nekoj deci biti zabranjeno da bilo šta organizuju po školama (maskenbal ili žurku) Prestonički klubovi će organizovati "Halloween Party" kao i svake godine .
"Noć veštica "nema ama baš nikakvo versko ili bilo kakvo drugo značenje u Srbiji ,pa bi pomenuti mogli više da odj.... sa zabranama i satanizovanjem .
E ,mene boli uvo ,ali ću baš namerno da nataknem bundevu na prozor -samo zbog toga .

Par prizora od prošle godine ,BG .

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 -paktkpTURBXy80MDNkZTRjYjE5NzYxOTcyM2MzZjQ2OTIwMzc2OTRkNC5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 22_1000x0

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 9bdktkpTURBXy82YzkyNTVhNTA5ODM2NmUwMmE1MzRlZTc1MjY0NTdhMC5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 %D0%BD%D0%BE%D1%9B-%D0%B2%D0%B5%D1%88%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B0-1










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Nov 01, 2017 12:34 am

Gospođe,  "u poslu " ste ? Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 1f38310 tongue

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 69049-21_e3c1_850x850










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Nov 01, 2017 12:38 am

Danubius ::
Gospođe,  "u poslu " ste ? Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 1f38310 tongue

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 69049-21_e3c1_850x850
Neverovatno.U*vatila me fjaka i zadremala i tačno u ponoć se probudim.Još je pun mesec.  ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 6:27 pm

Kao i svake godine hajka na danasnju tradiciju i proslavu a ja sam tako ushicena.....zvone grupice djecice i traze slatkise,spremila im kesice.......ah te radosti i graje,djeljenja na sred ceste dobitka......pa druga grupa,pa i trece zvono......kaze muz,zeno imas li jos slatkisa,radije ne otvaraj.Ma kud da ne otvorim.......a ono moja unucad ,mali zombiji, dosli da traze slatkise.
Sreca pa kod Ome toga ima kao u prodavnici.
Meni je zbog te nasmijane djecice bas sladak halloween.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Img-2011
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 7:17 pm

I kod  mene pristizu grupica za grupicom,  svi kostimirani, nasminkani...

Slatkiša ne smije da manjka!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 20181011

Zvrk spremna!
I strašna!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Screen91

A prvenče se još uvijek sprema pa će sa društvom na Halloween Party.
Nešto kasnije ću postaviti i njenu sličicu.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 7:34 pm

bosankaa ::
I kod  mene pristizu grupica za grupicom,  svi kostimirani, nasminkani...

Slatkiša ne smije da manjka!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 20181011

Zvrk spremna!
I strašna!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Screen91

A prvenče se još uvijek sprema pa će sa društvom na Halloween Party.
Nešto kasnije ću postaviti i njenu sličicu.

A majka ništa ove godine ,kostimiranje šminka i tako to ?
Verovatno se nešto dešava u beogradskim klubovima ,inače, koliko vidim u medijima -opšte ćutanje .Biće da su Crkva i PatRiJote postigle cilj -da deci "otmu"( taj "satanski i američki praznik" ,kako oni kažu) zabavu .
Što bi se deca radovala.










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 7:50 pm

Da ja vas pitam nešto .
Noć veštica dal ima neke veze  sa kulturom i tradicijom srpskog naroda ?
Ako ima nek se slavi ako nema zašto bi se slavilo makar se vadili i na decu , zabava za decu.
Narodi kojima je to deo nek slave , to je normalno al bez naturanja ostalima.
Bunimo se za pedere , zašto , meni je to slično , slavi svoje ostavi meni moje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 8:48 pm

podbarac ::
Da ja vas pitam nešto .
Noć veštica dal ima neke veze  sa kulturom i tradicijom srpskog naroda ?
Ako ima nek se slavi ako nema zašto bi se slavilo makar se vadili i na decu , zabava za decu.
Narodi kojima je to deo nek slave , to je normalno al bez naturanja ostalima.
Bunimo se za pedere , zašto , meni je to slično , slavi svoje ostavi meni moje.


Da se ne bi raspravljali na ovu temu, nema nikakve veze, šta ko slavi. Noć veštica, kao i svi hrišćanski običaji, potiču iz paganskih običaja. Prema tome, niko ne greši u ovom slučaju jer u suprotnom, vređaju veroispovest, neke druge religije. Obzirom da u Srbiji postoje i žive Katolici a Pravoslavci i Katolici su Hrišćani, glupo je da u 21. veku , guraju jedno drugom prst u oko. Ko nije te bolesti preležao, jebiga.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 9:01 pm

podbarac ::
Da ja vas pitam nešto .
Noć veštica dal ima neke veze  sa kulturom i tradicijom srpskog naroda ?
Ako ima nek se slavi ako nema zašto bi se slavilo makar se vadili i na decu , zabava za decu.
Narodi kojima je to deo nek slave , to je normalno al bez naturanja ostalima.
Bunimo se za pedere , zašto , meni je to slično , slavi svoje ostavi meni moje.
Naravno da ima .Zar se ne hvalimo vampirima ,duhovima , vešticama ,proročicama ,gatarama , magovima ,vračarama,skidanjem čini ,čudima i paranormalnim pojavama na našem tlu  ? To je srpska tradicija u pojedinim krajevima oduvek ,a od 90 tih do danas se itekako nameće po medijima ,kao deo "stvarnosti" . 
"Noć Veštica" je pre svega dečiji maskenbal ,zabava ,zezanje koje nema ama baš nikakve veze sa verom, nacijom ,bar u delu gde bi se moglo pripisati nečemu što kod nas "nema" Jedino što nemamo "tradiciju" ,za razliku od USA i dobrog dela sveta gde se to "obeležava" decenijama . Ništa se to ne razlikuje od "koledara" ,"maškara" ,poklada i drugih "maskiranih zabava" koje narod upražnjava decenijama ili vekovima . 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Bele-poklade
Pa i pedera je bilo oduvek ,neki od njih su bili velika imena srpske istorije ,vlasti ,nauke ,kraljevske loze ,vojske , sve to znamo ,samo dobrom delu javnosti sad smeta kada se o tome javno govori i "prezentira" ? 
Ko im bre "natura" ? Pa ne ide američki ambasador po Srbiji pa "naređuje" .Isto kao što smo prihvatili "navijačice" ,rock ,rep, Dan zaljubljenih" ,"Dan sv Patrika" i mnoge druge stvari i običaje zapadne kulture ,pošto je internet od sveta napravio globalno selo ,naša deca hoće ono što vide kod drugih jer im se to dopada .










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 9:03 pm

Danubius ::


A majka ništa ove godine ,kostimiranje šminka i tako to ?

Misliš, ha?

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Img_2013











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 9:17 pm

bosankaa ::
Citat :


Misliš, ha?

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Img_2013
Zombie cure ,a ,inspiracija serija "Walkin*g Death*s" ? E lepo ,tako se to radi .  top88










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 9:33 pm

Lepo ste se raspalili samo zarad čega , slavite niko vam ne brani al prihvatamo sve što nam se servira ko pijani Gašo. Imamo svoje i to treba ceniti a tuđe poštovati.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 31, 2018 11:46 pm

Ako se mene pita,uzmimo i od indijanaca sto je zabavno,pruza radost i zadovoljstvo,razbibrigu,ja na sve to ne gledam s vjerskog stanovista,a iskreno,kao dijete sam se bojala i Sv.Nikole i krampuza....umirala sam od straha,jbte,a to je po bibliji......e nabijem ga kad mi je uvijek prijetio da necu nista dobit ako nisam bila dobra a ako sam nesto uradila lose,odvesce mi mamu....e to li je po tradiciji i vjerski pametno bilo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 5:04 pm

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 45203910










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 5:23 pm

Juče su studenti novosadskih fakulteta imali svoj "Heloven Parti" 
Moja mlađa nećaka ,budući psiholog ,maska je neka "sablasna lutka" ? 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 1a10

...i  njene drugarice -budući informatičar i pravnik 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 2i10

Sve tri su dobri studenti ,proseka preko 9 ,maske i šminka-sve jeftino i sve same napravile .

Ovo kažem zbog komenatara da "Noć Veštica" zanima samo besposličare i devojke "sumnjivog morala" .Na moje iznenađenje ,kažu da su videle mnogo maskiranih na ulicama ,decu sa roditeljima ,što mene baš raduje .Ne mora baš sve što dođe sa Zapada da bude "neprijateljsko" .










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 5:34 pm

,,ERGOTIZAM ili trovanje gljivicama Claviceps purpurea i veštičarenje,,

U skladu sa današnjim danom - noći veštica, naš mali doprinos sa naučnim objašnjenjem kako su ,,nastale,, veštice i mit o letenju na metli.
ERGOTOKSIN je metabolit ,, ražene glavice,, ili gljivice koja je obligatni parazit na raži, ječmu, pšenici I još 400 drugih travnih vrsta.
Claviceps purpurea je gljiva koja uzrokuje biljnu bolest ergot raži. Ovaj biljni parazit sadrži brojne alkaloide, od kojih neki uzrokuju specifične fiziološke efekte i imaju veliku medicinsku važnost.

U srednjem veku, ergot raži je bio uzrok epidemija ergotizma, obeleženih bolnim konvulzijama i gangrenom ekstremiteta, od kojih su mnoge bile sa visokom stopom smrtnosti. Njeni simptomi su smatrani božjom kaznom, što je rezultiralo pridevom imena poput „Muka Sv. Antuna“, „Sveta Kuga“ („Sacra Pestis“) i „Sveta Vatra“ („Ignis Sacra“).
Epidemije su imale toliko velike razmere da je Katolička crkva osnovala sveštenički red i bolnice posvećene Sv. Antonu.

Smatra se da je za širenje epidemije ergota / ražene glavice / direktno odgovoran nemački car Fridrich I Barbarosa, koji je 1158.godine doneo zakon da svi seljaci moraju da melju žito u mlinovima svojih plemića feudalaca. Od 12. Pa do 19. Veka zabeleženo je ukupno oko 300 velikih epidemija ergotizma.

Ovaj toksin utiče na psihotična stanja kod ingestije zaraženog hleba, pa su poznati i masovni događaji delirijuma i trans stanja, koja su pak pripisivana ,,veštičarenju,.Tako je zabeležen istorijski događaj i suđenje u američkom gradu Salemu, gde je 1692.godine osuđeno na smrt 13 žena, 6 muškaraca i 2 psa pod optužbama veštičarenja.
Od ovog događaja i postoji pojam ,,Veštice iz Salema”.

Potpuno razjašnjenje delovanja ergota poznato je tek od 1670. godine, čemu možemo zahvaliti francuskom lekaru po imenu Thuillier. On je razjasnio kako ergot deluje halucinogeno, kada se nanese na osetljive delove kože bogate znojnim žlezdama pod pazuhom ili na ženskom polnom organu uz pomoć paste napravljene od svinjske masti i ergota- ražene glavice.Na taj način su se izbegavane neželjene posledice unošenja ergotina u probavni trakt,povraćanje,pa čak o totalno grčenje organizma, a zadržavala su se svojstva prijatnih halucinogenih doživljaja.

U to doba su žene, kojima su bile poznate ove činjenice takav namaz nanosile na dršku od metle koju su ,,jahale,,odnosno trljale na osetljivu regiju.Tako su nastale i vizuelne predstave o vešticama koje jašu na metli.

Tekst - za mycologia.nissana priredio

Nikola Milošević - Univerzitet u Nišu, Fakultet zaštite na radu,
seminarski rad "Mikotoksini", predmet TOKSIKOLOGIJA, april 2018.god.

BIBLIOGRAFIJA

1.- Chemystry of fungi, The Royal Society of Chemistry, Hanson, James R. 2009.
2.- Medical toxicology of natural substances: food, fungi, medicinal herbs, plants, John Wiley and sons, Canada, 2008.
3.- Micetizam na području Tuzlanskog Kantona, Simpozijum infektologa BiH, Porobić, Jahić H, Ahmetagić, 2010.
4.- Mycootoxins Revisited, Part I.,Journal of Emergency Medicine, Berger K, David A, Guss, 2005.
5.- Opasnosti srednjovekovne ishrane "Četiri jahača apokalipse" u biljnoj ishrani, Medović Aleksndar, 2018.
6.- Toksikologija gljiva,Tomislav Lukić, Slavonski Brod, 2012.
7.- Toksikologija, Izvodi sa predavanja, Danilo Popović, Niš, 2017

Mikološko društvo Naissus

Nisam znala gde da stavim ovaj tekst a učinio mi se vrlo poučan. Ako imamo neku primereniju temu molim cenjenu Administraciju da tamo prebaci.

Obaška preporučujem za čitanje vrlo zanimljivo štivo.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 6:55 pm

Ja ne mogu to ni da procitam da bih prebacila bilo gdje.....pa jbte,maskiramo se,smijemo,a ti neke gljivice i to zitne uvalis.....jao Zojo,sta cu s tobom.

P.S

Ako je sta bas poucno,izdvoji posebno recenicu da procitam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 8:10 pm

U to doba su žene, kojima su bile poznate ove činjenice takav namaz nanosile na dršku od metle koju su ,,jahale,,odnosno trljale na osetljivu regiju.Tako su nastale i vizuelne predstave o vešticama koje jašu na metli.


Mislim da je ovo ključna rečenica smehsmeh smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 8:44 pm

To mi reci,a ne zaobilazis tamo s jecmom i vodenicama....ahahahhahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyČet Nov 01, 2018 8:52 pm

Astra ::
To mi reci,a ne zaobilazis tamo s jecmom i vodenicama....ahahahhahahahaha

Uzadnje vreme se družim s finim i pametnim svetom po FB pa aj da to prenesem i ovde. Pre neki dan sam otkrila ove "gljivare" iz Niša. I sad bez zezanja ovaj članak o uticaju gljivica na pojavu "veštica i veštičarenja" je interesantan. Istina nema mnogo veze sa Keltima, noći kad se mešaju naš i svet duhova ... a još manje sa ovim modernim praznikom ali negde sam morala da stavim ovo a da ne otvaram novu temu.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2019 9:09 pm

Nešto su ove godine izostali "prilozi " naših forumaša koji su sigurno "slavili" ?

Evo ručnog rada (na sebi) ćerke moje koleginice (inače ,dipl .arhitekta ,magistar ,upisala doktorske studije ,diplomirala sa 9, 97 )

Mišljenje majke na ovo -ona nije normalna . zubic


Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Image-10

Inače -devojka izgleda ovako . brdski

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 70026747_10213515856761886_1932122283992678400_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQl9MFkOH-YoJtOJHGInI7NnSXnTfP1w6hPDkwjdUNyWFNvzOLUx1cOxEU0i74GO0is&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Nov 03, 2019 9:25 pm

Prelijepa djevojka.

A sto se sminke tice, svaka cast! Djevojka je to odradila vrhunski.

Kod nas je ove godine izostalo "obiljezavanje", osim sto je majka dobila metlu(vidi temu "dobila sam na dar"), na kojoj ce da poleti sledece godine smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 21, 2020 4:11 pm

Ja našao šta ću obući .

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 122120856_849925262408026_4434761995521732167_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=HAxPeNHWI34AX9xx_LD&_nc_ht=scontent.fiev1-1










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 21, 2020 5:51 pm

da nisi nasao neku dvojnicu ove Astre ovdje.....priznaj. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 21, 2020 5:53 pm

posto nema okupljanja,stavila sam 2 vjestice u hodnik zgrade....nek se obiljezi bar.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 21, 2020 9:47 pm

Danubius ::
Ja našao šta ću obući .

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 122120856_849925262408026_4434761995521732167_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=HAxPeNHWI34AX9xx_LD&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Pedofilski kostim... zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 21, 2020 9:56 pm

Ih, pa nisu svi isti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySre Okt 21, 2020 11:06 pm

Astra ::
da nisi nasao neku dvojnicu ove Astre ovdje.....priznaj. smehsmeh
Namerno sam to stavio -znajući tvoj "fetiš"  smehsmeh I znao sam da ćeš se "javiti" . zubic

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPet Okt 23, 2020 12:49 pm

E kao da se ne znamo 13 godina.....hihihi
Evo mog dizajna na dtepenistu
Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 20201010

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 20201011

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPet Okt 23, 2020 12:51 pm

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 20201014

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 20201015

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySub Okt 24, 2020 11:27 pm

Moja mlađa nećaka ,i njen momak (i društvo) prave noć veštica noćas u njihovoj  gajbi  (jer su svi studenti,imaju ispite ,jedino se danas mogli svi skupiti )
Ovo je doček gostiju (tema žurke -porodica Adams)

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 88888810

bosankaa and ZoxZoja like this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 25, 2020 12:35 am

Uauuuuu, odlicno
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 25, 2020 10:31 am

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Zombi10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 25, 2020 11:43 am

Kako se potrefi sa reizborom Maje Gojkovic i njenih pratilja... Ima neka tajna veza.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 25, 2020 1:36 pm

Astra ::
Uauuuuu, odlicno

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Ew2ewe10

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Fswewe10

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Viber_22

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Viber_23

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Viber_24

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Viber_25

bosankaa and ZoxZoja like this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 25, 2020 6:51 pm

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122661796_1025596137863514_2089281104901810971_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=t0LWHzvkGC0AX_YIV6m&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=f247df7efa044ef4fbfeb1cae46bae9c&oe=5FBA7662
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 25, 2020 10:08 pm

Samouka ::
https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122661796_1025596137863514_2089281104901810971_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=t0LWHzvkGC0AX_YIV6m&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=f247df7efa044ef4fbfeb1cae46bae9c&oe=5FBA7662
E da znaš -upravo tako .Ma bravo draga,svaka ti čast . TAČNO TAKO !  naklon naklon naklon

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyUto Okt 27, 2020 11:25 am

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 22135510

Moji bebonesi pre par godina. jakog
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyUto Okt 27, 2020 8:52 pm

Nova kreacija moje nećake .Sve jeftina kineska "šminka" . brdski

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 7710

Inače ,na gornjim slikama su sve diplomirani akademski građani i aposlventi državnih fakulteta .










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10

bosankaa likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySub Okt 31, 2020 10:11 am

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 123198947_3402446313206055_5458954883530019626_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=hkcwC-ReWUIAX-IO94Y&_nc_ht=scontent.fiev1-1










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptySub Okt 31, 2020 3:28 pm

Svi su satanisti jerY svi nose maske. zubic zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 30, 2022 7:53 am

U stampedu tokom proslave Noći veštica u delu Seula, poznatom po noćnom životu, poginulo je najmanje 146 ljudi, dok je više od 150 povređeno, saopštili su zvaničnici.

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 3229286_xxxxx01-epa-jeon-heonkyun_ff










Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyNed Okt 30, 2022 3:43 pm

”Danas je Samhain, praznik kraja žetvenih radova, slavio se >4000 godina. To je jedan od najvećih keltskih praznika, uz Imbolc, Beltane, i Lughnasadh. Veoma malo se zna o načinu na koji je nekad proslavljan. On obeležava kraj žetvene sezone i priprema za zimu, i slični praznici su se održavali svuda, samo je Samhain preživeo. Lingvisti za Gelsku reč Samhain (verovatno izgovarana kao SAH-wen) kažu da znači “kraj leta.”U suštini, noćas se obeležava prelaz u tamni deo godine, kada Brigid, trostruka boginja, kraljica za proleća, predaje vlast Kraljici zime, Beiri u Škotskoj ili Cailleach u Irskoj, koja će vladati do sledećeg Beltaina, 30. aprila.
Noćas se tanji prolaz između dva sveta, vilinskog i našeg i narod Tuatha de Danan će sa celom svitom krenuti iz svojih Sidhe na zimski dvor, i lutalice ih mogu nazreti dok jašu u sjaju kroz šume, samo se treba čuvati susreta, jer ne donosi mnogo dobrog smrtnicima.
Papa Grgur III je prebacio dan Svih Svetih na 1. novembar, i još uvek nije potpuno jasno da li je to urađeno da bi se Samhain samo kooptirao u hrišćanstvo. Do tada je dan Svih svetih bio u maju, na dan Rimakog praznika mrtvih, Lemurije, i za pravoslavce je još uvek na taj dan.
U Meksiku će slaviti Dan Mrtvih, noć kada se otvara prolaz između sveta mrtvih i živih, pa mrtvi mogu da vide svoje voljene, koji dolaze na groblje i donose im cveće i ponude u vidu slatkiša u obliku lobanja.
Transformacija u Halloween je išla ovako: kasnije je 2. novembar određen kao "dan svih duša" a veče pre dana Svih svetih, nekad poznatog kao 'All Hallows' Day' —je nazvano 'All Hallows' Eve'. Vekovima se prebacilo u Halloween, a komerijalizacija je došla sa Amerikom.
Ostaje još da objasnimo popularnu demonizaciju praznika i apsurno viđenje hrišćanstva, pothranjeno rimskim strahim od Kelta.
Poreklo priče o satanskim korenima Samhaina je, naravno, Britansko. 1762. je Charles Vallancey, amater-istoričar, i vojni kartograf.
Fasciniran Irakom, napisao je ogromno, trotomno delo o njenoj istoriji i kulturi. Ali, neuki britanac je pogrešno tvrdio sa su lingvisti pogrešno preveli Samhaim, tvrdeći da se to u stvari ime keltskog boga sa drugim imenom "Balsab", gde bal znači gospodar, a sab smrt.
Iako su ove gluposti odmah odbačene od strane kopetentnih ljudi, njegovo pisanje je pothranillo stari rimski mit, prenesen kroz hrišćanstvo, o Keltima koji su slavili demonskog boga, Samhaina, spaljujući ljudske žrtve.
Mnogi rani istorčari pod uticajem hrišćanskih budalaština Kelte opisuju kao krvožedne (što je zanimljivonza vreme kada su svi bili prilično krvožedni, uključujući i 'civilizovane' Rimljane, a o hrišćanima ne bih sada), redovno zabavljene rirualnim žrtvama.
Industrija zabave je naveliko koristila ovaj obrazac, i ljudi danas veruju u to, iako nema pravih dokaza za ove tvrdnje (kao npr. za Asteke). Osim toga, ni jedna od gelskih legendi nije pominjala silne žrtve, naročito ne tokom Samhaina.
Kelti jesu imali žrtve, ali su i tu bili specifični, žrtve su često bile među najviđenijima, nekada možda i sami kraljevi (bar tako kaže proučavanje onih mumija iz tresetišta) i dobrim delom su, izgleda, bile dobrovoljne.
Naime, prema forenzici, mesicinskoj kao i etnološkoj, kada bi nastupilo težak period, glad, bolest, neprijatelj, izgleda sa su slali glasnika bogovima, da lično potraži pomoć, i da ih obavesti o patnjama njihovog naroda. A glasnik bogovima mora da bude reprezentativan.
Eto to vam je, ni malo ukratko, priča o Samhainu. Noć veštica, koju mi vidimo, nema veze sa njim.
Šta god slavili, dok god nemate nameru da ubijate, hapsite ili zabranjujete, dok imate na umu da smo različiti, i da smo postojali kao rasa i pre aktuelnih religija, srećno vam bilo.”
Nomen Nescio@dehammo
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 EmptyPon Okt 31, 2022 11:41 am

Da današnji dan (Noć Veštica) ne prođe nezapažen na tviteru se postarao Snoško Obradović koji ima smatranje da danas treba da slavimo Svetoog Luku i Svetog Petra Cetinjskog. Za Svetog Luku znam da je bio jevanđelista (jedan od onih čije Jevanđelje je postalo zvanično na nekom od Nikejskih sabora) a Petar Cetinjski se do ovih novovernika pominjao samo kao stric mnogo poznatijeg Vladike Rada tj pesnika Njegoša. Ali Snošku je posao da palamudi a moje da se manje primam na gluposti (slabo mi ide da se ne lažemo).

Dotični Palamud je učinio jedno dobro delo i to ne svojm voljom. Podsetio me je da smo prošle godine cimerka i ja proslavile ovaj praznik tako što smo se prvo dobro zabavile birajući ukrase (lumbaloni, plastični paukovi, lampice i naravno bundeva) onda ukrašavajući sobu u kojoj smo živele uz čašu vina. U noći pre Svih Svetih smo otišle u šetnju, gledale izložbu rezbarenih bundeva, mirisale cimet i karanfilić koji su se širili sa štandova sa kuvanim vinom.













Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Halloween ( Noć veštica)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: