DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Halloween ( Noć veštica)

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 45
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Okt 29, 2009 10:07 pm

First topic message reminder :

Ноћ вештица (енгл. Halloween) је светковина која се у појединим земљама прославља 31. октобра, ноћи уочи Свих Светих.
Најчешће активности које обележавају овај празник су: костимиране забаве, прављење лампе од тикве, гледање хорор филмова, читање страшних прича. Деца иду од врата до врата, траже слаткише и извикују „trick or treat“ (у слободном преводу „дајте нам слаткише или ћемо вас уплашити“). Ирски имигранти су верзију ове традиције пренели у Северну Америку у 19. веку. Ноћ вештица се прославља у САД-у, Ирској, Канади, Великој Британији, Порто Рику, Јапану, Новом Зеланду и у неким деловима Аустралије.Историја
Порекло овог празника датира још од античке келтске светковине „Samhain“. Келти, који су живели на просторима данашње Ирске, славили су своју Нову годину 1. новембра. Ноћ пред Нову годину славили су „Samhain“. Веровали су да се тада духови враћају на земљу узрокујући проблеме и уништавајући усеве. Келтски свештеници градили су огромне ломаче где су се људи окупљали како би спалили усеве и животиње као жртве келтским божанствима. У току прославе носили су костиме, углавном од животињских глава и коже.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyPon Okt 31, 2016 8:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyPon Okt 31, 2016 8:59 pm

Gospođe ,nabavile ste vozilo za noćas ? smehsmeh

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 14915377_959912544120499_161627316012620903_n
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyPon Okt 31, 2016 9:22 pm

Danubius ::
Gospođe ,nabavile ste vozilo za noćas ? smehsmeh

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 14915377_959912544120499_161627316012620903_n

Ja sam za oldtimer varijantu
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 119xnk4
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyPon Okt 31, 2016 9:39 pm

justicija ::

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 119xnk4
Razumljivo ...i mislio sam na naše gospođe iz "dijaspore" ,mi smo sirotinja ,otkud nama za luksuzne modele .  :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyPon Okt 31, 2016 9:52 pm

justicija ::

Razumljivo ...i mislio sam na naše gospođe iz "dijaspore" ,mi smo sirotinja ,otkud nama za luksuzne modele .  :brdski2:

Ma da,kod nas je akcija "kupujmo domaće" ! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 51
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyPon Okt 31, 2016 11:38 pm

"Za sve one koje uznemirava navodni satanizam ove noći, samo da napomenem da je Halloween, odnosno Samhain stariji i od Ješue i od njegovog palog anđela. Samhain je keltska Nova Godina, noć kada stiže zima i sa sobom donosi dugi san prirode, hladan i dubok kao smrt.
Upravo zbog toga što je Samhain kraj života jedne godine, ove samhainske noći, po keltskom verovanju, otvaraju se vrata sveta tame i noćas, samo jednom u godini, u svet živih se vraćaju mrtvi, duhovi. Da bi im osvetlili put, živi stavljaju upaljene sveće u prozore, da bi im pokazali da ih se ne boje, da im se ne bi strahom zamerili, živi se te noći prerušavaju u mrtve, verujući da će tako prevariti i smrt, bar privremeno, bar dok njihov čas ne stigne.
Zato ove noći svetom živih hodaju bića sveta večite zime i tame, i zajedno sa njima živi u njih prerušeni.
Zato svi dušebrižnici mogu da se opuste, noćas je samo jedan od paganskih praznika prerušen u današnjicu, jedno od sećanja na vremena kada je svetom mašte hodalo mnogo bogova i još više priča."

Jelica Greganović

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyNed Okt 29, 2017 10:07 am

ZoxZoja ::
"Za sve one koje uznemirava navodni satanizam ove noći, samo da napomenem da je Halloween, odnosno Samhain stariji i od Ješue i od njegovog palog anđela. Samhain je keltska Nova Godina, noć kada stiže zima i sa sobom donosi dugi san prirode, hladan i dubok kao smrt.

Dok se deca i omladina raduju (mala deca zbog maskiranja ,"velika deca" zbog "žurke" ) ,kao i svake "Noći veštica" ,SPC i "patriJote" grme protiv ove "sablazni" ,jer je 31. 10 . "Sveti Luka "(koji čak nije ni "crveno slovo"u istoj toj SPC ) ? Ovom prilikom se redovno oglašavaju kojekava fantomska klerofašistička društva ,tipa "Dveri" ,"Zavetnika" ,"Bratstva svetog kralja Milutina" i sl , i histerišu po medijima o "ugroženosti nacije i vere " .
Tako će verovatno nekoj deci biti zabranjeno da bilo šta organizuju po školama (maskenbal ili žurku) Prestonički klubovi će organizovati "Halloween Party" kao i svake godine .
"Noć veštica "nema ama baš nikakvo versko ili bilo kakvo drugo značenje u Srbiji ,pa bi pomenuti mogli više da odj.... sa zabranama i satanizovanjem .
E ,mene boli uvo ,ali ću baš namerno da nataknem bundevu na prozor -samo zbog toga .

Par prizora od prošle godine ,BG .

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 -paktkpTURBXy80MDNkZTRjYjE5NzYxOTcyM2MzZjQ2OTIwMzc2OTRkNC5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 22_1000x0

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 9bdktkpTURBXy82YzkyNTVhNTA5ODM2NmUwMmE1MzRlZTc1MjY0NTdhMC5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 %D0%BD%D0%BE%D1%9B-%D0%B2%D0%B5%D1%88%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B0-1
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Nov 01, 2017 12:34 am

Gospođe,  "u poslu " ste ? Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 1f38310 tongue

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 69049-21_e3c1_850x850
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Nov 01, 2017 12:38 am

Gospođe,  "u poslu " ste ? Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 1f38310 tongue

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 69049-21_e3c1_850x850
Neverovatno.U*vatila me fjaka i zadremala i tačno u ponoć se probudim.Još je pun mesec.  ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 6:27 pm

Kao i svake godine hajka na danasnju tradiciju i proslavu a ja sam tako ushicena.....zvone grupice djecice i traze slatkise,spremila im kesice.......ah te radosti i graje,djeljenja na sred ceste dobitka......pa druga grupa,pa i trece zvono......kaze muz,zeno imas li jos slatkisa,radije ne otvaraj.Ma kud da ne otvorim.......a ono moja unucad ,mali zombiji, dosli da traze slatkise.
Sreca pa kod Ome toga ima kao u prodavnici.
Meni je zbog te nasmijane djecice bas sladak halloween.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Img-2011

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 7:17 pm

I kod  mene pristizu grupica za grupicom,  svi kostimirani, nasminkani...

Slatkiša ne smije da manjka!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 20181011

Zvrk spremna!
I strašna!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Screen91

A prvenče se još uvijek sprema pa će sa društvom na Halloween Party.
Nešto kasnije ću postaviti i njenu sličicu.

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 7:34 pm

bosankaa ::
I kod  mene pristizu grupica za grupicom,  svi kostimirani, nasminkani...

Slatkiša ne smije da manjka!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 20181011

Zvrk spremna!
I strašna!
Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Screen91

A prvenče se još uvijek sprema pa će sa društvom na Halloween Party.
Nešto kasnije ću postaviti i njenu sličicu.

A majka ništa ove godine ,kostimiranje šminka i tako to ?
Verovatno se nešto dešava u beogradskim klubovima ,inače, koliko vidim u medijima -opšte ćutanje .Biće da su Crkva i PatRiJote postigle cilj -da deci "otmu"( taj "satanski i američki praznik" ,kako oni kažu) zabavu .
Što bi se deca radovala.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 7:50 pm

Da ja vas pitam nešto .
Noć veštica dal ima neke veze  sa kulturom i tradicijom srpskog naroda ?
Ako ima nek se slavi ako nema zašto bi se slavilo makar se vadili i na decu , zabava za decu.
Narodi kojima je to deo nek slave , to je normalno al bez naturanja ostalima.
Bunimo se za pedere , zašto , meni je to slično , slavi svoje ostavi meni moje.
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 8:48 pm

podbarac ::
Da ja vas pitam nešto .
Ako ima nek se slavi ako nema zašto bi se slavilo makar se vadili i na decu , zabava za decu.

Da se ne bi raspravljali na ovu temu, nema nikakve veze, šta ko slavi. Noć veštica, kao i svi hrišćanski običaji, potiču iz paganskih običaja. Prema tome, niko ne greši u ovom slučaju jer u suprotnom, vređaju veroispovest, neke druge religije. Obzirom da u Srbiji postoje i žive Katolici a Pravoslavci i Katolici su Hrišćani, glupo je da u 21. veku , guraju jedno drugom prst u oko. Ko nije te bolesti preležao, jebiga.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 9:01 pm

podbarac ::
Da ja vas pitam nešto .
Naravno da ima .Zar se ne hvalimo vampirima ,duhovima , vešticama ,proročicama ,gatarama , magovima ,vračarama,skidanjem čini ,čudima i paranormalnim pojavama na našem tlu  ? To je srpska tradicija u pojedinim krajevima oduvek ,a od 90 tih do danas se itekako nameće po medijima ,kao deo "stvarnosti" . 
"Noć Veštica" je pre svega dečiji maskenbal ,zabava ,zezanje koje nema ama baš nikakve veze sa verom, nacijom ,bar u delu gde bi se moglo pripisati nečemu što kod nas "nema" Jedino što nemamo "tradiciju" ,za razliku od USA i dobrog dela sveta gde se to "obeležava" decenijama . Ništa se to ne razlikuje od "koledara" ,"maškara" ,poklada i drugih "maskiranih zabava" koje narod upražnjava decenijama ili vekovima . 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Bele-poklade
Pa i pedera je bilo oduvek ,neki od njih su bili velika imena srpske istorije ,vlasti ,nauke ,kraljevske loze ,vojske , sve to znamo ,samo dobrom delu javnosti sad smeta kada se o tome javno govori i "prezentira" ? 
Ko im bre "natura" ? Pa ne ide američki ambasador po Srbiji pa "naređuje" .Isto kao što smo prihvatili "navijačice" ,rock ,rep, Dan zaljubljenih" ,"Dan sv Patrika" i mnoge druge stvari i običaje zapadne kulture ,pošto je internet od sveta napravio globalno selo ,naša deca hoće ono što vide kod drugih jer im se to dopada .
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 9:03 pm

A majka ništa ove godine ,kostimiranje šminka i tako to ?

Misliš, ha?

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Img_2013

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 9:17 pm

bosankaa ::
Citat :

Misliš, ha?

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Img_2013
Zombie cure ,a ,inspiracija serija "Walkin*g Death*s" ? E lepo ,tako se to radi .  top88
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 9:33 pm

Lepo ste se raspalili samo zarad čega , slavite niko vam ne brani al prihvatamo sve što nam se servira ko pijani Gašo. Imamo svoje i to treba ceniti a tuđe poštovati.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptySre Okt 31, 2018 11:46 pm

Ako se mene pita,uzmimo i od indijanaca sto je zabavno,pruza radost i zadovoljstvo,razbibrigu,ja na sve to ne gledam s vjerskog stanovista,a iskreno,kao dijete sam se bojala i Sv.Nikole i krampuza....umirala sam od straha,jbte,a to je po bibliji......e nabijem ga kad mi je uvijek prijetio da necu nista dobit ako nisam bila dobra a ako sam nesto uradila lose,odvesce mi mamu....e to li je po tradiciji i vjerski pametno bilo.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Nov 01, 2018 5:04 pm

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 45203910

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Nov 01, 2018 5:23 pm

Juče su studenti novosadskih fakulteta imali svoj "Heloven Parti" 
Moja mlađa nećaka ,budući psiholog ,maska je neka "sablasna lutka" ? 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 1a10

...i  njene drugarice -budući informatičar i pravnik 

Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 2i10

Sve tri su dobri studenti ,proseka preko 9 ,maske i šminka-sve jeftino i sve same napravile .

Ovo kažem zbog komenatara da "Noć Veštica" zanima samo besposličare i devojke "sumnjivog morala" .Na moje iznenađenje ,kažu da su videle mnogo maskiranih na ulicama ,decu sa roditeljima ,što mene baš raduje .Ne mora baš sve što dođe sa Zapada da bude "neprijateljsko" .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Nov 01, 2018 5:34 pm

,,ERGOTIZAM ili trovanje gljivicama Claviceps purpurea i veštičarenje,,

U skladu sa današnjim danom - noći veštica, naš mali doprinos sa naučnim objašnjenjem kako su ,,nastale,, veštice i mit o letenju na metli.
ERGOTOKSIN je metabolit ,, ražene glavice,, ili gljivice koja je obligatni parazit na raži, ječmu, pšenici I još 400 drugih travnih vrsta.
Claviceps purpurea je gljiva koja uzrokuje biljnu bolest ergot raži. Ovaj biljni parazit sadrži brojne alkaloide, od kojih neki uzrokuju specifične fiziološke efekte i imaju veliku medicinsku važnost.

U srednjem veku, ergot raži je bio uzrok epidemija ergotizma, obeleženih bolnim konvulzijama i gangrenom ekstremiteta, od kojih su mnoge bile sa visokom stopom smrtnosti. Njeni simptomi su smatrani božjom kaznom, što je rezultiralo pridevom imena poput „Muka Sv. Antuna“, „Sveta Kuga“ („Sacra Pestis“) i „Sveta Vatra“ („Ignis Sacra“).
Epidemije su imale toliko velike razmere da je Katolička crkva osnovala sveštenički red i bolnice posvećene Sv. Antonu.

Smatra se da je za širenje epidemije ergota / ražene glavice / direktno odgovoran nemački car Fridrich I Barbarosa, koji je 1158.godine doneo zakon da svi seljaci moraju da melju žito u mlinovima svojih plemića feudalaca. Od 12. Pa do 19. Veka zabeleženo je ukupno oko 300 velikih epidemija ergotizma.

Ovaj toksin utiče na psihotična stanja kod ingestije zaraženog hleba, pa su poznati i masovni događaji delirijuma i trans stanja, koja su pak pripisivana ,,veštičarenju,.Tako je zabeležen istorijski događaj i suđenje u američkom gradu Salemu, gde je 1692.godine osuđeno na smrt 13 žena, 6 muškaraca i 2 psa pod optužbama veštičarenja.
Od ovog događaja i postoji pojam ,,Veštice iz Salema”.

Potpuno razjašnjenje delovanja ergota poznato je tek od 1670. godine, čemu možemo zahvaliti francuskom lekaru po imenu Thuillier. On je razjasnio kako ergot deluje halucinogeno, kada se nanese na osetljive delove kože bogate znojnim žlezdama pod pazuhom ili na ženskom polnom organu uz pomoć paste napravljene od svinjske masti i ergota- ražene glavice.Na taj način su se izbegavane neželjene posledice unošenja ergotina u probavni trakt,povraćanje,pa čak o totalno grčenje organizma, a zadržavala su se svojstva prijatnih halucinogenih doživljaja.

U to doba su žene, kojima su bile poznate ove činjenice takav namaz nanosile na dršku od metle koju su ,,jahale,,odnosno trljale na osetljivu regiju.Tako su nastale i vizuelne predstave o vešticama koje jašu na metli.

Tekst - za mycologia.nissana priredio

Nikola Milošević - Univerzitet u Nišu, Fakultet zaštite na radu,
seminarski rad "Mikotoksini", predmet TOKSIKOLOGIJA, april 2018.god.

BIBLIOGRAFIJA

1.- Chemystry of fungi, The Royal Society of Chemistry, Hanson, James R. 2009.
2.- Medical toxicology of natural substances: food, fungi, medicinal herbs, plants, John Wiley and sons, Canada, 2008.
3.- Micetizam na području Tuzlanskog Kantona, Simpozijum infektologa BiH, Porobić, Jahić H, Ahmetagić, 2010.
4.- Mycootoxins Revisited, Part I.,Journal of Emergency Medicine, Berger K, David A, Guss, 2005.
5.- Opasnosti srednjovekovne ishrane "Četiri jahača apokalipse" u biljnoj ishrani, Medović Aleksndar, 2018.
6.- Toksikologija gljiva,Tomislav Lukić, Slavonski Brod, 2012.
7.- Toksikologija, Izvodi sa predavanja, Danilo Popović, Niš, 2017

Mikološko društvo Naissus

Nisam znala gde da stavim ovaj tekst a učinio mi se vrlo poučan. Ako imamo neku primereniju temu molim cenjenu Administraciju da tamo prebaci.

Obaška preporučujem za čitanje vrlo zanimljivo štivo.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Nov 01, 2018 6:55 pm

Ja ne mogu to ni da procitam da bih prebacila bilo gdje.....pa jbte,maskiramo se,smijemo,a ti neke gljivice i to zitne uvalis.....jao Zojo,sta cu s tobom.

P.S

Ako je sta bas poucno,izdvoji posebno recenicu da procitam.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Nov 01, 2018 8:10 pm

U to doba su žene, kojima su bile poznate ove činjenice takav namaz nanosile na dršku od metle koju su ,,jahale,,odnosno trljale na osetljivu regiju.Tako su nastale i vizuelne predstave o vešticama koje jašu na metli.

Mislim da je ovo ključna rečenica smehsmeh smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 EmptyČet Nov 01, 2018 8:44 pm

To mi reci,a ne zaobilazis tamo s jecmom i vodenicama....ahahahhahahahaha

.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 13 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Halloween ( Noć veštica)
Nazad na vrh 
Strana 13 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: