DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Ići dole 
+31
Black Wizard
el_vibrador
Gothic
Diplomirani Duduk
savo
Kica/Praja
Nut
debilko
pesma
daljinski
Danubius
Astra
AstrinaKomsinica
dusicaa
cojle
Čiča
Marea
podbarac
montoya
Lily
doctorr67
promaja
Lakota
tok tuk tok
brunolino
Nono 64
Samouka
sanjalica.ns
Vangelis
sonia
njushkalo_
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyČet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Nov 08, 2022 7:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyNed Apr 23, 2017 11:22 am

Evo još jednog dokaza "bratske ljubavi" .
Spasiba ,"Gazprom" i braćo Rusi .

NIS UNIŠTAVA SRPSKA NAFTNA POLJA Koriste metod zabranjen u svetu, kojim se GUBI NAFTA i ZAGAĐUJE VODA

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali ,samo vi nama dajte par otpadnih MIG-ova ,i mi srećni i klanjamo se do zemlje .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag



Datum upisa : 15.12.2016

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Apr 24, 2017 12:33 am

Sve što su nam Rusi dali u zadnje vreme je quratz. Ali mi se čak i ne bunimo ....
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySre Maj 24, 2017 3:13 pm

Black Wizard ::
Sve što su nam Rusi dali u zadnje vreme je quratz. Ali mi se čak i ne bunimo ....

Mene najviše oduševljava ta majmunska ljubav prema Rusima i Majci Rusiji .Da zanemarimo sve ono što su nam "braća" uterivala tokom istorije ,i što rade i danas ,ali šta god radili ,Rusi nama uvek braća rođena i pozitivci ?
Iako treba biti priličan moron pa zaboraviti pakt sa Hitlerom ,komadanje Poljske ,okupaciju cele Istočne Evrope posle II svetskog rata (zamalo i nas ) Čečeniju ,Ukrajinu itd ..ali su Rusi "dobri momci" koji se ne mešaju u unutrašnje poslove drugih zemalja ,a ostali imperijalističke kapitalističke svinje ?

Rusi okupiraju Avganistan -bravooooo !
NATO i Ameri okupiraju Avganistan -uaaaaa,fuj !

Rusi bombarduju po Siriji grupe koje se bore protiv Asada i Kurde -bravoooo !
NATO i Ameri bombarduju ISIS u Siriji -uaaaaa,fujjjj ?

Nemci (nacisti ) su krenuli od Berlina pa stigli do Moskve ,okupirajući teritorije ,usput pljačkajući,paleći, ubijajući i silujući -to je tačno .
Rusi (da kažemo ,komunisti ) su krenuli iz Moskve ,pa stigli do Berlina ,okupirajući teritorije ,usput pljačkajući ,paleći ,ubijajući i silujući -i to je tačno,zar ne ? Ako niko drugi -Vojvodina to dobro pamti .

U čemu je onda razlika ?

Nemce podsvesno mrzimo čak i više od pola veka kasnije ,kada su nam prijatelji ,više od ikoga su nam dali humanitarne i druge pomoći ,imamo najveću trgovinsku razmenu ,na stotine hiljada naših građana živi i radi tamo za novac koji ovde ne bi zaradili za tri života .

Ruse obožavamo ,iako su nas i politički "prodali" ,jadno se pokazali u nekom "humanitarnom smislu" ,ucenjuju nas,kupuju budzašto našu hranu i vraćaju našu robu kad god im padne na pamet ,otimaju nam rudna bogatstva ,otimaju naše energetske resurse ,prodaju za skupe pare njihov vojni otpad ,a zanemarljiv broj naših građana živi i radi tamo ,pola njih bude prevareno ,gladno i jedva se vrate bez prebijene pare ?

Ja zaista ne razumem tu "majmunsku ljubav" ,zasnovanu na propagandi i "skaskama" ,kad čak i istorija i stvarnost potpuno demantuje "uzvratnu ljubav" baćuški prema nama ?
To je neki sado -mazo odnos ,šta li ?

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySre Maj 24, 2017 6:21 pm

Šefe evo da ponovim "analizu" rusofilstva koju sam dala pre tri godine na ovoj istoj temi. Možda glupo citirati samog sebe ali još gluplje je iznova pisati post koji već postoji. Rusofilstvo nije ni politička ni ekonomska kategorija kod Srba. Ona je istorijsko-emotivna i kao takvu je treba i posmatrati. To što neko zloupotrebljava osećanja za svoju političku promociju je druga priča. I treba je baš tako i posmatrati - kao dnnevno-političko spinovanje.

ZoxZoja ::
Nema prijateljstva i bratstva u politici. Postoje samo interesi velikih koji gutaju male. Ili im igrom slučajnosti daju neke pogodnosti jer to tako odgovara velikim. Nije tu Rusija nikakav izuzetak. Već sam polemisala s Debijem na nekim temama o tome. Ruski interes na Balkanu je Bugarska i to je tako već više od 200 godina (bukvalno čitava novija istorija Srba).

Ta veza i opsednutost Rusijom kod Srba ima svoje istorijsko uporište ako ne i opravdanje. Treba znati da Srbi nisu imali svoju državu već su živeli u dva Carstva koja suštinski nikad nisu prihvatili kao svoje. Austro-Ugarsku (katoličku) i Otomansku imperiju (islamsku). Verska odrednica Srba kao pravoslavaca u ove dve Carevine bila je bitna jer ih je sprečavala u ikakvom društvenom napretku. Mada su u Austro-Ugarskoj ipak imali bolje uslove za ekonomski napredak.

Kad je došlo do demilitarizacije Potisko-pomoriške granice Srbi gube dotadašnju kakvu takvu samostalnost i imaju dva izbora. Postati kmetovi ugarskog plemstva ili otići i biti raja turskih subaša. Jedan deo se odlučuje za treću soluciju tj seobu u Rusiju kao jedinu pravoslavnu državu koja tad postoji. To što su se kroz dve generacije potpuno utopili u ruski korpus stanovništva je nešto o čemu možemo da pričamo. Jedan od izuzetaka je bio Velikokikindski dištrikt koji je dobio samostalnost i bio pod direktnom upravom Beča tj nezavistan od Ugarskog dela carstva. Mada bilo je tu žestokih otpora ugarskog plemstva pa i vrlo krvavih bitaka da se Dištrikt rasturi i stanovništvo pokmeti.

Danas imamo vrlo sličnu situaciju kao naši preci pre 250 godina. Državu imamo a kao i da je nemamo. Pogubili smo ratove, privreda nam je uništena. Velika carstva (EU i SAD) nam postavljaju uslove koji su nekad vrlo, vrlo ponižavajući. Ne čudi onda što se veliki deo Srba okreće jedinoj alternativi koju ima a to je Rusija. Nema to veze s objektivnim političkim promišljanjem običnog sveta. To je više emotivna reakcija na trenutnu situaciju.

Lično volim rusku književnost, muziku, po neki film ali ruskoj politici ne verujem. Ovu rečenicu bih napisala i da je tema EU, SAD ili bilo ko drugi. Pristalica sam stava koji su gajili moji preci iz Dištrikta. U se i u svoje kljuse. Radom i mudrim potezima izvući najviše što se može iz trenutne situacije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyČet Jun 22, 2017 10:56 pm

Ruska "Duma" je usvojila zakon koji omogućava skrivanje informacija o  prihodima državnih funkcionera ,patrijarha i njihovih porodica. Pod tim podacima podrazumevaju se računi u banci, informacije o nepokretnostima, uključujući i one u inostranstvu.

Mi to doduše imamo ,jer se te informacije ionako lažiraju i kriju ,i za to ne snose zakonske posledice ali ,šta mislite koliko će trajati dok ovu tekovinu ruske demokratije i kod nas ne pretoče u zakon ?

Koliko na prvoj Skupštini -i "za "će glasati i vlast i opozicija .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyNed Jun 25, 2017 6:17 pm

Ruske investicije u Srbiji iznose 4 milijarde eura . 
Lepo -ali samo na oko . 
90 % tih investicija su u pogone za eksploataciju ,preradu i transport nafte i gasa . Dakle ,Rusi ulažu u sredstva preko kojih nama prodaju energente za teške pare . 
Preostalih 10 % se odnosi na sektor finansija (u Srbiji deluju 4 ruske banke ,kod kojih se građani Srbije zadužuju ) 800 miliona eura je "zajam" za revilatizaciju železnice (Vidi li neko neki napredak ? Usput sam nam uvalili njihove lokomotive i vagone ) itd..
Poenta svega je da mi u Rusiju izvozimo rudu ,voće ,povrće i drugu hranu vrhunskog kvaliteta i kako god postavili stvar -stalno smo u deficitu sa njima ? 
Čak je posle Sporazuma o slobodnoj trgovini naš izvoz znatno porastao (skoro 10 % )  ,a korist od toga je nula ,tačnije ,podeblji "minus" . 

E takvi su Rusi nama "prijatelji" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySre Jun 28, 2017 6:48 pm

Nisu li se ono Palestinci ,Kurdi i Sirijci kleli u "majčicu Rusiju" i "moćno vojno savezništvo sa bratskom Rusijom " ? 
Ne radimo li mi isto ,apropo "migova" ,vojne parade  ,Šojgua i otvorenog "rusofila" na poziciji Ministra vojnog ? 
Da ne završimo i mi kao oni ? 
Samo pitam ....meni to ,nekako ispada -logično ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 1:50 pm

Dobra tema, i hvala Bogu što ima Rusa pa možemo otvoriti ovakvu temu.Da li su nam prijatelji, da li gledaju više svoj nego naš interes. Da, o tome se da raspravljati.
Za razliku od ovoga, neko streljanje đaka u Kragujevcu ne dozvoljava uopšte postavljati Nemce u sličan kontekst, ili bombardovanje Beograda 1945, 1991 od strane Amerikanaca i Engleza takođe ne trpi normalne forumske diskusije. Nema naroda osim Rusa, gde možemo pričati o njihovim "delima", ili "nedelima", a da ne zgazima na grob neke nedužne žrtve, deteta, i slično.
Zato, evo i doprinos ovoj temi da se oživi, jer je jedinstvena. Da li su nam prijatelja ili ne, svako ima svoje mišljenje. Ali ako bilo koga drugog spomenete u takvoj dilemi, to nije slobodno mišljenje već dijagnoza.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 1:57 pm

Gde si Debs nema te ko Rusa od 45-te? Beš ovakvu temu ako treba da sama divanim s Danijem. Već vas dvojica na ovoj tem daje izglede da može da se digne temperatura na Forumu za dodatnih par stepeni.

Rusofilstvo je emotivna kategorija i oni koji sve mere kamionima, milionima i šleperima to neće shvatiti u sledeća tri života. Najgori kad su Rusi još uvek za tri koplja šiju komplet germansku alijansu.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 11:14 pm

debilko ::
 Nema naroda osim Rusa, gde možemo pričati o njihovim "delima", ili "nedelima", a da ne zgazima na grob neke nedužne žrtve, deteta, i slično.
Zato, evo i doprinos ovoj temi da se oživi, jer je jedinstvena. Da li su nam prijatelja ili ne, svako ima svoje mišljenje. Ali ako bilo koga drugog spomenete u takvoj dilemi, to nije slobodno mišljenje već dijagnoza.

ZoxZoja ::


Rusofilstvo je emotivna kategorija i oni koji sve mere kamionima, milionima i šleperima to neće shvatiti u sledeća tri života. Najgori kad su Rusi još uvek za tri koplja šiju komplet germansku alijansu.

Agencija "Levada" je sprovela anketu ,i ispalo je da 71 % Rusa još uvek voli i ceni Staljina kao "najvažniju osobu " . 

Drugo mesto dele Putin i Puškin ,pa nadalje Lenjin ,  Petar Veliki , Jurij Gagarin , pisac Lav Tolstoj , general Georgij Žukov ,carica Ekatarina Druga i pesnik Mihail Ljermontov.
Gde su veliki umovi i umetnici Rusije (Jesenjin ,Dostojevski , Lomonosov ...itd?)

Procenjuje se da je Staljin ubio preko 40 miliona ljudi ,dobar deo su bili Rusi (14 miliona je bilo u gulazima u trenutku Staljinove smrti)
Hitleru se stavlja na "raboš" tek tričavih 20 miliona .
Pa dame i gospodo "rusofili" .....da li se mi u Srbiji "divimo" masovnim zločincima ?
Jedna manjina ,da ...ali većina ,ipak ne ,bio to Tito ,Draža , Sloba ili Karadžić /Mladić .
Za Sadama Huseina se smatra da je kriv za smrt oko milion ljudi ,par stotina je lično ubio ,ubio je i ponekog iz najbliže familije ,ali za Staljina je bedni amater .
Pa da li treba da obožavamo narod koji obožava najvećeg ubicu kojeg je svet video (samo za Mao Ce Tunga se smatra da je ubio više ljudi -i to sunarodnika ) ?
Samo pitam ,onako -činjenično . tongue













[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 11:25 pm

Šefe aj prelistaj temu od početka. Nađi jedan moj post na kom sam detaljno elaborirala koren rusofilstva kod Srba u zadnjih 250-300 godina. Onda ćeš shvatiti zašto kažem da je rusofilstvo emotivna a ne ekonomska kategorija.

A Rusija nije današnji trenutak. Nije ni Staljin ni Ljermontov već oba. Što se gulaga tiče ajde da malo pričamo o dužničkim zatvorima u Engleskoj. O robijaškim kolonijama o dečijoj radnoj snazi u rudnicima. Pa sve to je izgradilo današnju "demokratiju". Da popričamo o robovima koji su milionima prevoženi i crkavali po poljima da bi bila izgrađen "svetionik demokratije". Ta demokratija u koju se kuneš izgrađena je na krvi i kostima obespravljenih. Tj bogatstvo koje u svojim rukama drži ta "demokratija" plaćena je gore nego ijednim gulagom koji je Staljin smislio. A plaćaju je i danas tj plaćamo je.

Misu Rusi cvećke ali neću da "obožavam" Vašingtona koji je bio ROBOVLASNIK. Nekako mi se ne uklapa u shvatanja o pravdi.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 11:39 pm

ZoxZoja ::
Šefe aj prelistaj temu od početka. Nađi jedan moj post na kom sam detaljno elaborirala koren rusofilstva kod Srba u zadnjih 250-300 godina. Onda ćeš shvatiti zašto kažem da je rusofilstvo emotivna a ne ekonomska kategorija.
I 300 godina unazad naći ćeš samo da su nam Rusi bili dobročinitelji i saveznici samo u kakvom ratu gde smo davali "živu silu " protiv zajedničkog neprijatelja . Po svim istorijskim izvorima su nas uglavnom -zajebali ,do dana današnjem .
U pravu si za "emotivnu kategoriju" .To je kao kada neka žena ima muža nasilnika ,ljubomornog ,koji je izrabljuje i ponižava ,a ona njega "ipak voli" ,i tako provede ceo život sa njim ,iako je prevari i razočara vrlo često .
Na taj način -sasvim si u pravu . Emotivno ,i pomalo mazohistički .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 11:40 pm

Da se ne mučiš našla sam ga ja.

ZoxZoja ::
Nema prijateljstva i bratstva u politici. Postoje samo interesi velikih koji gutaju male. Ili im igrom slučajnosti daju neke pogodnosti jer to tako odgovara velikim. Nije tu Rusija nikakav izuzetak. Već sam polemisala s Debijem na nekim temama o tome. Ruski interes na Balkanu je Bugarska i to je tako već više od 200 godina (bukvalno čitava novija istorija Srba).

Ta veza i opsednutost Rusijom kod Srba ima svoje istorijsko uporište ako ne i opravdanje. Treba znati da Srbi nisu imali svoju državu već su živeli u dva Carstva koja suštinski nikad nisu prihvatili kao svoje. Austro-Ugarsku (katoličku) i Otomansku imperiju (islamsku). Verska odrednica Srba kao pravoslavaca u ove dve Carevine bila je bitna jer ih je sprečavala u ikakvom društvenom napretku. Mada su u Austro-Ugarskoj ipak imali bolje uslove za ekonomski napredak.

Kad je došlo do demilitarizacije Potisko-pomoriške granice Srbi gube dotadašnju kakvu takvu samostalnost i imaju dva izbora. Postati kmetovi ugarskog plemstva ili otići i biti raja turskih subaša. Jedan deo se odlučuje za treću soluciju tj seobu u Rusiju kao jedinu pravoslavnu državu koja tad postoji. To što su se kroz dve generacije potpuno utopili u ruski korpus stanovništva je nešto o čemu možemo da pričamo. Jedan od izuzetaka je bio Velikokikindski dištrikt koji je dobio samostalnost i bio pod direktnom upravom Beča tj nezavistan od Ugarskog dela carstva. Mada bilo je tu žestokih otpora ugarskog plemstva pa i vrlo krvavih bitaka da se Dištrikt rasturi i stanovništvo pokmeti.

Danas imamo vrlo sličnu situaciju kao naši preci pre 250 godina. Državu imamo a kao i da je nemamo. Pogubili smo ratove, privreda nam je uništena. Velika carstva (EU i SAD) nam postavljaju uslove koji su nekad vrlo, vrlo ponižavajući. Ne čudi onda što se veliki deo Srba okreće jedinoj alternativi koju ima a to je Rusija. Nema to veze s objektivnim političkim promišljanjem običnog sveta. To je više emotivna reakcija na trenutnu situaciju.

Lično volim rusku književnost, muziku, po neki film ali ruskoj politici ne verujem. Ovu rečenicu bih napisala i da je tema EU, SAD ili bilo ko drugi. Pristalica sam stava koji su gajili moji preci iz Dištrikta. U se i u svoje kljuse. Radom i mudrim potezima izvući najviše što se može iz trenutne situacije.

Mislim da boldovano vrlo dobro objašnjava istorijski i emotivni aspekt rusofilstva. Kom ni ja ovako surovo realna kako me Bog dao a Nika i Julka odgajili ne mogu uvek da uteknem.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Jun 30, 2017 11:54 pm

ZoxZoja ::


Mislim da boldovano vrlo dobro objašnjava istorijski i emotivni aspekt rusofilstva. Kom ni ja ovako surovo realna kako me Bog dao a Nika i Julka odgajili ne mogu uvek da uteknem.

Tačno .Boldovala si suviše da bi se mogla smatrati "rusofilkom" ,*oću reći -pametno i realno razmišljanje .
A jbg ...ruske ciganske romanse ,votku i kavijar svako voli ,kao što se i svako normalan mora diviti Ermitažu ili Nevskom prospektu ,o književnicima,muzičarima ,slikarima i da ne pričam .
Pecati tajmene na Donu je doživljaj koji ni tri Diznilenda nemaju . Rusija jeste predivna ,velika ,čarobna zemlja ,i ruski narod se malo razlikuje od našeg ,no...kada pomisliš na ruske tajkune ,mafiju ,autoritativni režim ,vojnu silu ,aspiracije prema drugim zemljama i narodima ,rusku mafiju ....onda je to globalno zlo ,ništa manje od "zlog zapada" .
Objektivno -mi smo poslednje uporište i "kolonija" na Balkanu u rukama pomenutih .
Onda nema "emocija" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 12:48 am

Ja moram ovo opet da uprostim. Da se davim u živom blatu, pružio bih ruku Rusu da mi pomogne. I pošto znam odlično ruse, da su i ovakvi i onakvi, verovatno bi se neko našao.
Od Nemaca takvu uslugu ne bih ni tražio, možda grešim, ali ni u krajnjoj nuždi ne bih pomislio da bi mi Nemac pomogao, jer je on meni prirodan neprijatelj. I ne vidim razlog zašto bi meni stalo kao Srbinu da se to menja. Uslov, da plate sve što su porušili, ili neka plate samo ono, što su ovoj zemlji više porušili od Rusa, da ne kažu da sam rusofil. Znači samo razliku i onda se mogu trenitariti na isti način. I naravno, ostaju i žrtve, da mi njih pobijemo koliko oni nas. E samo pod tim uslovima bi došlo u obzir prijateljstvo sa Nemcima. O Amerikancima neću ni pričati. Da li bilo koja majka može da poćeli svom detetu da se druži sa bilo kojim holštaplerom američkim. Jer svakom amerikacu je pradeda bio krimos. I to je kraj. Lopov, diler, silovatelj, pobegao na novi kontinent. Znači, ponavljam. Rusi nisu sjajni, ali se može samo porediti sa Grcima, Italijanima, ili nekim drugim normalnim narodom. Nemojte svetske dželate da uzimate u obzir nikako.
Što se tiče Staljina, ne mogu da ne volim Staljina kad sam vatreni navijač Crvene Armije i Paritziana.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
aldo raine

aldo raine


Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.12.2016

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 1:05 am

a ima li nešto, bilo šta, što nas okružuje, a da je lenji, pijani Rus napravio?
odeću, obuću, nameštaj, tehniku(ahahahhahha), vino, pivo, slatkiš, slaniš....ma bilo šta... sem dvogleda :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 1:25 am

aldo raine ::
a ima li nešto, bilo šta, što nas okružuje, a da je lenji, pijani Rus napravio?
odeću, obuću, nameštaj, tehniku(ahahahhahha), vino, pivo, slatkiš, slaniš....ma bilo šta... sem dvogleda :brdski2:
Rus piše, komponuje, slika, projektuje. Niža germanska rasa je zadužena za manuelni rad.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 1:27 am

Da bi neko nešto pravio, mora biti jajara, poslušnik, bespokorno slušati i izvršavati naređenja, ustajati na posao bez obzira što si zaginuo uveče i što ti se spava, biti disciplinovan i klanjati se velikom fireru.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 1:33 am

Danubius ::
ZoxZoja ::


Mislim da boldovano vrlo dobro objašnjava istorijski i emotivni aspekt rusofilstva. Kom ni ja ovako surovo realna kako me Bog dao a Nika i Julka odgajili ne mogu uvek da uteknem.

Tačno .Boldovala si suviše da bi se mogla smatrati "rusofilkom" ,*oću reći -pametno i realno razmišljanje .
A jbg ...ruske ciganske romanse ,votku i kavijar svako voli ,kao što se i svako normalan mora diviti Ermitažu ili Nevskom prospektu ,o književnicima,muzičarima ,slikarima i da ne pričam .
Pecati tajmene na Donu je doživljaj koji ni tri Diznilenda nemaju . Rusija jeste predivna ,velika ,čarobna zemlja ,i ruski narod se malo razlikuje od našeg ,no...kada pomisliš na ruske tajkune ,mafiju ,autoritativni režim ,vojnu silu ,aspiracije prema drugim zemljama i narodima ,rusku mafiju ....onda je to globalno zlo ,ništa manje od "zlog zapada" .
Objektivno -mi smo poslednje uporište i "kolonija" na Balkanu u rukama pomenutih .
Onda nema "emocija" .

I opet zaboravljaš istoriju. Kao neko ko je učio Marksizam (i osnove Političke ekonomije) trebalo bi da se sećaš lekcija o prvobitnoj akumulaciji kapitala. Rusija je bukvalno iz feudalizma prešla u socijalizam. Preskočena je jedna stepenica u razvoju društva. Ili je tek započeta prekinuta Oktobarskom revolucijom svejedno.

Staljin je jednu ruralnu, kmetovsku, nerazvijenu Rusiju petoljetkama za 10-15 godina pretvorio u koliko toliko ravnopravnu (industrijski, vojno-industrijski) Državu. To nije moglo da prođe bez žrtava. To su one žrtve koje sam u postu iznad pomenula (dužnički zatvori, prisilno pretvaranje poljoprivrednog u radničko stanovništvo, robovlasništvo u Americi ... kolonijalizam Velike Britanije naročito) Samo što je taj proces trajao nekih 200 godina i žrtve nikad nisu sabrane. A mogla bih da se kladim da nisu manje od onih 40 miliona Rusa koji su platili danak industijalizaciji Rusije.

Bio je ciklus emisija na Historiju o bogatstvima tj o najbogatijim familijama Amerike. Sva ta bogatstva su stečena na isti način na koji danas rade ruski tajkuni. Prevarama, otimačinom prirodnih bogatstava, ubijanjem domicilnog stanovništva, monopolom na određenu proizvodnju ili usluge (železnički transport recimo) ... Posle je to sve zamaskirano "velikim dobročinstvima" i osnivanjem bolnica, donacijama fakultetima, muzejima i slično. Ali nepobitna činjenica je da su u temeljima tih bogatstava krv i kosti obespravljenih.

Što se političkih i vojnih aspiracija tiče zašto bi Rusima bilo zabranjeno da ih imaju? Ako je tako odakle onda Britanskoj kruni i dan danas pravo da određuje sudbinu celog jednog kontinenta makar i formalno? Ili USA da ima "nacionalne interese" u Centralnoj Aziji gde američka noga ni kao turista nije kročila? Ili svi ili niko.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 6:51 pm

ZoxZoja ::


Staljin je jednu ruralnu, kmetovsku, nerazvijenu Rusiju petoljetkama za 10-15 godina pretvorio u koliko toliko ravnopravnu (industrijski, vojno-industrijski) Državu. To nije moglo da prođe bez žrtava..

Aha ...samo što SSSR ne počinje od Staljina ,nego je pre njega bio Lenjin ? Za razliku od njega ,ekonomska postavka Lenjinovog SSSR je bila daleko prihvatljivija i ljudskija . Jeste industrija nacionalizovana ,ali se dopustio i izvestan stepen "privatne inicijative" .Otimanje hrane od mužika tokom revolucije je zamenjeno opet ljudskijim ,porezom u hrani .Rešen je i dugogodišnji spor sa Poljskom o teritoriji (mirom u Rigi)
Čim je Lenjin umro ,Staljin je prvo brutalno počistio sve protivnike u samoj Komunističkoj Partiji ,a onda uveo diktaturu -ne "proletarijata" nego ličnu . Prirodni Lenjinov naslednik je trebao da bude Lav Trocki ,zar ne ,i onda bi Rusija sigurno išla drugačijim smerom .

Lepo je to što je "preveo" feudalnog kmeta u "savremenog poljoprivrednika" ,ali ,kmet koji je tek dobio slobodu i zemlju od spahije ,pa nešto i radom uspeo i napraviti za sebe ,se vrlo oduševio kada su mu "staljinovi čekisti" opet oteli sve ,proglasili "kulakom" i silom oterali u "kolhoze" ,zar ne ? Naganom i kandžijom ,to je bilo sredstvo sprovođenja" petogodišnjeg plana" ,uz glad ,bedu i egzekucije .
Spoljna politika ? Pa pobogu ...odmah je sklopio pakt sa Hitlerom ,zar ne ,i jedva dočekao da kao i on "anšlusira" sve što je mogao da okupira ,rame uz rame sa Adolfom . Ne znam zašto se to voli zaboraviti ,kao i velika uloga Staljinovog SSSR u naoružavanju Hitlerove Nemačke ? Zahvaljujući toj "premudroj politici" opet je stradao sovjetski narod ,jer Vođa nije želeo da shvati da će "kolega" njegovim čelikom ,aluminijumom i naftom da pokuša da uzme njegovo veliko parče kolača zvanog Evropa .
Čak i da jesam "rusofil ",nikada ne bih mogao da cenim takvu osobu i da se divim "dostignućima" na okeanu krvi sunarodnika i bliskih naroda . Takve i tolike žrtve nisu bile nimalo potrebne ,jer ceo taj koncept "nasilnog komunizma" nije bio normalan ,a istorija je to i dokazala na primeru baš SSSR i Kine ,koje su i danas tamo gde je ceo svet ,u nekoj od vrsta "kapitalizma" .
No, stare navike se teško menjaju ,naročito "kult ličnosti","diktatura" i "moćna armija" -i danas to vidimo kod Putina ,recimo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 8:56 pm

Dani ti izgleda ne shvataš neke stvari. Rusi ne obožavaju Staljina. Niti njegov režim. Pa pobogu brate misliš li da ti bolje od njih znaš koliko ih je to koštalo? Ono što Rusi obožavaju je VELIČINA, SNAGA, SILA koju je SSSR ili da kažemo Rusija tad predstavljla. Pogledaj onu anketu koju si spomenuo. Katarina Velika - Petar Veliki - Staljin - Putin. Pričamo o tome da je tad njihova država bila neko i nešto. Treba da obožavaju Gorbačova koji je rasfućkao imperiju? Ili pijanog Jeljcina kojeg je zapad vodio ko mečku na lancu? Činjenica je da je jedino SSSR aka Rusija iz Drugog svetskog rata izašla veća nego pre njega. To što ćeš ti da kažeš da je to bilo na štetu ovih ili onih je irelevantno. Pobednici dele plen. Oni koji su bili na strani poraženih treba da su srećni ako uopšte nastave da postoje na mapi. Velika Britanija je bankrotirala i zbog toga je Indija dobila nezavisnost (grubo rečeno) Francuska je posle rata ostala bez svojih afričkih kolonija pre ili kasnije. Nemačka je podeljena na dva dela (kamo lepe sreće da je zauvek i ime joj zatrto) ... Amerika je preuzela primat na Pacifiku i u Aziji. Dakle Stara Evropa je te '45 prestala da postoji.

Rusija takva kakva jeste je ponovo faktor koji se za nešto pita u svetu. Zato Rusi i vole Putina. Ili ga bar trpe. Pokušaj da zamisliš, samo na trenutak da zamisliš šta bi se desilo američkom predsedniku koji bi SVE trupe koje "šire demokratiju" po svetu vratio kući. Ili bar smanjio vojni budžet. Trajao bi im taman koliko i sladoled u paklu. Nema to veze s kultom ličnosti ili funkcije. To ima veze s profitom i sa nazovimo to nacionalnim ponosom. Pa Ameri stvarno misle da su svetionik demokratije a ne obični razbojnici koji idu okolo i oružjem "oslobađaju" tuđe izvore sirovina koje im trebaju.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 01, 2017 10:51 pm

ZoxZoja ::
Dani ti izgleda ne shvataš neke stvari. Rusi ne obožavaju Staljina. Niti njegov režim. Pa pobogu brate misliš li da ti bolje od njih znaš koliko ih je to koštalo? Ono što Rusi obožavaju je VELIČINA, SNAGA, SILA koju je SSSR ili da kažemo Rusija tad predstavljla. Pogledaj onu anketu koju si spomenuo. Katarina Velika - Petar Veliki - Staljin - Putin. Pričamo o tome da je tad njihova država bila neko i nešto. Treba da obožavaju Gorbačova koji je rasfućkao imperiju? Ili pijanog Jeljcina kojeg je zapad vodio ko mečku na lancu? Činjenica je da je jedino SSSR aka Rusija iz Drugog svetskog rata izašla veća nego pre njega. To što ćeš ti da kažeš da je to bilo na štetu ovih ili onih je irelevantno. Pobednici dele plen. Oni koji su bili na strani poraženih treba da su srećni ako uopšte nastave da postoje na mapi. Velika Britanija je bankrotirala i zbog toga je Indija dobila nezavisnost (grubo rečeno) Francuska je posle rata ostala bez svojih afričkih kolonija pre ili kasnije. Nemačka je podeljena na dva dela (kamo lepe sreće da je zauvek i ime joj zatrto) ... Amerika je preuzela primat na Pacifiku i u Aziji. Dakle Stara Evropa je te '45 prestala da postoji.

Rusija takva kakva jeste je ponovo faktor koji se za nešto pita u svetu. Zato Rusi i vole Putina. Ili ga bar trpe. Pokušaj da zamisliš, samo na trenutak da zamisliš šta bi se desilo američkom predsedniku koji bi SVE trupe koje "šire demokratiju" po svetu vratio kući. Ili bar smanjio vojni budžet. Trajao bi im taman koliko i sladoled u paklu. Nema to veze s kultom ličnosti ili funkcije. To ima veze s profitom i sa nazovimo to nacionalnim ponosom. Pa Ameri stvarno misle da su svetionik demokratije a ne obični razbojnici koji idu okolo i oružjem "oslobađaju" tuđe izvore sirovina koje im trebaju.

I Nemci ,posle II svetskog rata ,listom nisu obožavali Hitlera ni naciste -nego VELIČINU ,SNAGU ,SILU Rajha ,zar ne ? Rusija se "pita" samo zbog respektabilne nuklearne i vojne sile i velikih rezervi energenata ,objektivno se "ne pita" previše ,kada su ,uostalom uložili "veto" u Savetu Bezbednosti ,ili da li je "faktor" uticao da sada nemaju sankcije ,gde trpe štetu u milijardama (ne Putin i oligarsi ,narod ) Za mene je Rusija narod ,a žive objektivno mnogo ,mnogo ispod standarda jedne svetske "imperije" . Po tim standardima ,žive bedno -sem malobrojne "vrhuške" .
Porediti imperijalne i ekonomske aspiracije Rusije i Amerike -pa ,tu su negde ? I baćuške uzmu sve što mogu (trenutno Donbas ,Sirija,ranije Avganistan ) a gde god mogu da naprave sferu uticaja ,ili rasporede oružje ,urade to ,zar ne ?
Koliko samo sada imamo problema zbog toga što se nismo pridružili "sankcijama" (kao da možemo nabiti sankcije nekome ko nas drži u šahu sa energentima ,i kao da bi naše "sankcije" imale nekog uticaja ,isto koliko da slona gađaš iz praćke ) a još bitnije ,sa famoznim "srpsko -ruskim centrom " ,gde nas Rusi ,u sopstvenoj zemlji ucenjuju da se "osoblju" da diplomatski status ,a ceo svet zna da se radi o logističkom (da ne upotrebim izraz "špijunskom") centru za ceo Balkan ?
Da se ne lažemo ,braća Rusi ne čine ništa da nam "olakšaju" željeno pridruživanje EU ,eksploatišu nas i dalje ,ucenjuju na sve moguće političke i ekonomske načine ,i "kupuju" politički vrh kobajagi "naoružavanjem" VS njihovim vojnim otpadom za velike pare .
Ma koliko "rusofil" neko bio -mora da bude i objekativan .Što jeste -jeste .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
aldo raine

aldo raine


Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.12.2016

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Jul 03, 2017 8:54 pm

debilko ::
aldo raine ::
a ima li nešto, bilo šta, što nas okružuje, a da je lenji, pijani Rus napravio?
odeću, obuću, nameštaj, tehniku(ahahahhahha), vino, pivo, slatkiš, slaniš....ma bilo šta... sem dvogleda :brdski2:
Rus piše, komponuje, slika, projektuje. Niža germanska rasa je zadužena za manuelni rad.

nemački kompozitori i pisci nisu tema, al ajd kad si ih već spomenuo, evo na brzaka iz glave desetak komada: Bah, Betoven, Vagner, Brams, Šuman, Veber, Gete, Man, Hese, Remark, Gras........ :brdski2:

ono što sam pitao je - kako je moguće da najveća zemlja sveta sa svojih 200 i kusur miliona nije u stanju da svetu proda jedan fuckin brend... jel moguće da su nesposobni za nešto bolje od lade i moskviča :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Jul 03, 2017 8:57 pm

aldo raine ::



ono što sam pitao je - kako je moguće da najveća zemlja sveta sa svojih 200 i kusur miliona nije u stanju da svetu proda jedan fuckin brend... jel moguće da su nesposobni za nešto bolje od lade i moskviča :brdski2:
s-300?
rasta
Nazad na vrh Ići dole
aldo raine

aldo raine


Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.12.2016

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Jul 03, 2017 9:04 pm

ok, ok, spomenuo sam tamo negde dvogled...ne sporim da su jaki u military opremi :brdski2:
al daj neki telefon, tv, komp, patike...bilo šta što svakodnevno koristiš
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Jul 03, 2017 10:52 pm

aldo raine ::
debilko ::
aldo raine ::
a ima li nešto, bilo šta, što nas okružuje, a da je lenji, pijani Rus napravio?
odeću, obuću, nameštaj, tehniku(ahahahhahha), vino, pivo, slatkiš, slaniš....ma bilo šta... sem dvogleda :brdski2:
Rus piše, komponuje, slika, projektuje. Niža germanska rasa je zadužena za manuelni rad.

nemački kompozitori i pisci nisu tema, al ajd kad si ih već spomenuo, evo na brzaka iz glave desetak komada: Bah, Betoven, Vagner, Brams, Šuman, Veber, Gete, Man, Hese, Remark, Gras........ :brdski2:

ono što sam pitao je - kako je moguće da najveća zemlja sveta sa svojih 200 i kusur miliona nije u stanju da svetu proda jedan fuckin brend... jel moguće da su nesposobni za nešto bolje od lade i moskviča :brdski2:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Jul 04, 2017 8:24 pm

Srbija Rusima plaća 1000 kubika gasa 720 dolara .
Prosečna cena gasa koju plaćaju drugi (Nemačka ,Holandija ,Francuska ...ali i Hrvatska i Slovenija ) je 524 dolara .
Znači -skoro za trećinu cene skuplje ?
Uz to -poklonili smo im NIS džabe .
Spasiba baćuške ,samo vi plaćajte Dušana Bajatovića 2 miliona dinara mesečno , pomažite "Zvezdu" i SNS ,*ebeš srpski narod ,voli on Ruse i veruje političarima .
Lažu to dušmani ,da nas braća Rusi pljačkaju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jul 29, 2017 12:28 am

Znate li ko je Dimitrij Rogozin ? Ne znam ni ja tačno ,ali mislim da je potpredsedik "Dume ",i svakako "osvedočeni srpski prijatelj" . Zašto ? To je osoba koja je dala izjavu "Ješćemo srpske jabuke ,a Poljske neka jedu vrane" . Kasnije se pokazalo da je "neko" iz Srbije ,navodno ,uvezao Poljske jabuke po 30 centi ,a onda ,uz pomoć "nekoga iz Rusije" uvezao te iste jabuke kao "srpske" za 50 centi . 
Pošto "ruski igrač" nije bio namiren ,onda smo dobili pedalu za uvoz količina koje uopšte nisu male -nekih 40 % jabuka u Rusiji ,kao ,dolazi iz Srbije . 2 500 tona jabuka nam je vraćeno ,pod vrlo uvredljivim i lažnim izgovorom da su "zaražene" .G .Rogozin se nije više ogasio . 
Zar zaista neko misli da se tako veliki poslovi rade bez znanja države ? 

Zar nije dovoljno jasno šta je u pitanju i šta se krije iza "Toma Nikolić odbora za saradnju" i "Ruskog humanitarnog centra" ??? 

Tako je sa izvozom "fijata" u Rusiju ,MIG ovi "samo što nisu stigli" ,Gazprom i dalje hara ...zar vam zaista nije jasno kakvi smo mi "prijatelji i braća" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Avg 04, 2017 12:40 am

Evo kako jedna vidno pijana budala "govori u naše ime" ,samo zato što je "amabasador" ,i ako bolje razmislite -vređa nas u sopstvenoj zemlji ?
Sramota i za Rusiju i za Srbiju .
I usput ....ta ista Rusija je prva dojurila na Kosovo  ,i prva ga napustila ,još 2003 po "ukazu predsednika Putina" .
I ta ista Rusija korisiti Kosovo kao monetu pred "međunarodnom zajednicom" "Ako ste priznali Kosovo ,onda morate da priznate i Krim" .
A Srbija i njeni interesi ? Ma,zabole Ruse za Srbiju -realno .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Avg 04, 2017 8:31 am

Apropo "humanitarnog centra" (Ruskog) u Nišu -crno na belo .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Da "stoji" jedan njihov helikopter tamo ,zlu ne trebalo ,kao "bratska pomoć" ,Srbiju košta 8 miliona dinara  ,tj 67 000 eu .
Za mesec dana !
Naravno da su režimske televizije javile da se radi o "poklonu bratske Rusije " .
Biće da je u pitanju iznajmljivanje ,što smo za te pare mogli da iznajmimo od bilo koga ,i za manje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Jan 13, 2018 12:51 pm

Kad se bolje razmisli ,Srbija i Rusija zaista jesu "bratske" ?
Zajedničko je : većinu bogatstva drže "tajkuni" (kod Rusa ,"oligarsi" ) ,dok narod živi bedno .
Putin (a kod nas Vučić) vladaju diktatorski , uz "partijski" državni aparat ,gde "funkcioneri" i "članovi" imaju sve privilegije . Za njih zakoni ne važe.
Mediji (slobodni ) su sasvim ugušeni ,opozicija ne postoji ,a prebijanje i ubijanje političkih protivnika ili novinara je uobičajeno .
Vlast šuruje sa Crkvom (u oba slučaja ,pravoslavna )
Desničari slobodno divljaju ,"navijačke grupe" takođe .
Visoka stopa kriminala ,sudstvo radi potpuno po "diktatu" vlasti .
Neguje se kult Vojske ,i vrlo rado zvecka oružjem u propagandne svrhe .
Mafija je jača od države ,i duboko involvirana u "vlast" .
Ljudska i manjinska prava se ne poštuju ,"nacionalizam" je vodeća ideologija .
Rado se meša u teritorijalni i drugi integritet drugih država, samo li se ukaže neka prilika .
Lažno se prikazuju ekonomski pokazatelji ,korupcija je ogromna .
Itd ,itd ,bla bla......jesmo "braća" ,što jeste -jeste .


Lekari u Rusiji imaju platu od 80 000 rubalja ,što mu je nekih 100 eu ,dakle ,i tamo je zdravstvo poslednja rupa na svirali ,a narod živi i tamo podjednako bedno kao i ovde ,u laži i ne sme da pisne -isto kao i ovde .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Mar 20, 2018 12:36 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Putin vlada već 12 godina ,pa Srbija dinara nije videla od toga (sem političkih ucena i pljačke ono malo energenata što imamo ,kao i prodaje njihovog vojnog otpada za skupe pare) Stvarno treba biti prilično zaslepljen rusofil pa u ovo verovati.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Mar 20, 2018 7:04 pm

Tefe ti kanda baš ''voleš'' Ruse smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Mar 20, 2018 7:11 pm

podbarac ::
Tefe ti kanda baš ''voleš'' Ruse smehsmeh

Vole Ruse k'o papriku u oči ... ili mene na nekim temama smehsmeh :rlol: smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Mar 20, 2018 10:38 pm

podbarac ::
Tefe ti kanda baš ''voleš'' Ruse smehsmeh

ZoxZoja ::



Vole Ruse k'o papriku u oči ... ili mene na nekim temama smehsmeh :rlol: smehsmeh
Nemam ja ništa protiv Rusa ,ni Putina ,ali imam  protiv toga što nas ponižavaju ,pljačkaju i prave budalama ,a mnogi od nas im i dalje mazohistički ližu dupe . Da ne nabrajam sve primere koje sam već izrekao u ovoj temi . 

Neka fantomska organizacija "Srpski pravoslavni pojci" je istakla ovaj transparent na nadvožnjaku u BG : 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svaka čast Rusima za mozaik ,ali je on koštao sa svim radovima , "samo "19 miliona eu ,od kojih je 4 miliona eu  velikodušno platio  "Gasprom" (isti oni koji drže monopol i eksploatišu sav srpski gas i naftu -džabe ,dakle ,zarađuju stotine miliona ) 
Ostatak predviđenih mozaika od 15 000 kvadrata koštaće 44 miliona eura .To ne plaćaju Rusi ,nego mi . Za završne radove (karera mermer i sl) potrebno je daljih 60 miliona eura .
Po podacima iz 2010 ,do tada je uloženo preko 150 miliona eura . Vlada Srbije je izdvojila 1,2 milijarde dinara u 2017 za "donacije Hramu" ,a samo od poštanskih markica 2016 (koje svi mi nasilno kupujemo ) je skupljeno daljih 74 miliona dinara ,ukupno od 2001 -468 miliona dinara . 
Ako se uzme u obzir da je Hram počet još 1904 ,1935 su podignuti temelji ,a tek 1991 nastavljena ozbiljna gradnja ,onda nije preterano tvrditi da će  Hram koštati  građane Srbije (a ne SPC )do kraja stotine miliona , verovatno i milijardu eura ,te mislim da zaista nema potrebe za klanjanjem do zemlje Rusima i Putinu za "kupolu i mozaik",dosta bi bilo i dostojanstveno "hvala ". 
Umesto da se klanjamo Rusima ,poštenije bi bilo setiti se koliki je novac dovukao Zoran Đinđić sa Zapada za ovu namenu .Neuporedivo više ,samo se i SPC i režim pravi da je "zaboravio" da se Rusi nisu "istakli" ni u humanitarnoj pomoći ,a kamoli čemu drugom . 
A ono što mene najviše nervira -režim nameće kao obavezu "rusofilije" (kao i izgradnje Hrama ) ,umesto da to bude izbor građana ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Jul 16, 2018 11:09 pm

Za domaće rusofile : Kolinda i Putin u svlačionici hrvatske reprezentacije . 

[You must be registered and logged in to see this image.]


A vi aplaudirajte i klanjajte se vlasti koja mu priređuje vojne parade teške milione eura sa naše grbače ,da bi vam mahnuo i otišao prvim avionom za Rusiju i pre nego što se cirkus završi . 

Lizanje dupeta nije uvek način da se zadobiju nečije simpatije . spite
 
Rusija je u Hrvatsku uložila 414 miliona eura (tri puta više nego SAD ) 
Izvoz iz Hrvatske u Rusiju je težak 2,5 milijardi kuna .
Svake godine Hrvatsku poseti oko 200 000 Rusa koji se tamo zadrže(i troše ) u proseku oko 11 dana .
E sad to lepo uporedite sa ciframa iz Srbije ? 
Ili da ja to uradim ,da se ne "potresete" koliko nas vole "ruska braća" ?  NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 111827










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Jul 24, 2018 10:04 am

Od kada su "braća Rusi" preuzeli eksploataciju domaće nafte ,rezultati su porazni .
Rusi koriste metodu "frakturiranja" ,koja omogućava izvlačenje duplih količina ,ali zato zagađuje zemljište i podzemne vode .
Tu metodu ne koriste ni kod kuće ,a kamoli da je koristi ijedna zemlja u EU .
Pošto Rusi kontrolišu 50 naftnih polja NIS -a ,procena je da ovim tempom Srbija ostaje bez domaće nafte za manje od 5 godina .
O razmerama ekološke katastrofe se i ne govori ,jer to su ,pobogu, "braća Rusi" ,no ne treba biti puno pametan pa uporediti 58 dana "NATO bombardovanja" sa godinama ovakvog ekološkog genocida koje sprovode naši "prijatelji" .
100 $ zarađuje "Gaspromnjet" po toni u Rusiji ,dok je u Srbiji njihova zarada pet puta veća ,čak 500 $.
Sve ovo su reči domaćih stručnjaka ,pa nije teško zaključiti šta će se desiti za 5 godina ,kada isisaju svu domaću naftu koju nam sada prodaju po petostrukoj ceni .
Jer ,udeo "domaće nafte" u distribuciji "Gaspromnjeta" se od 2008 -utrostručio .
Tako da njima u stvari i ne treba nikakav "Južni tok" ,što bi nam dostavljali svoju naftu kada mogu da nam prodaju našu vlastitu po zelenaškim cenama ,i što bi država Srbija uzimala deo kolača na račun "distribucije" ?
Kad presuši profit ,Rusi će da odu ,a nama će da ostanu polja sa zemljištem ekstremno zatrovanim od hemije koja se koristi za razbijanje stena ,koje koriste da bi došli do podzemnih basena .
A o tome da smo za 400 miliona dolara prodali NIS Rusima ,koji je platio istraživanja i procenu vrednosti rezervi na 7 milijardi dolara ,o tome će da sude neke druge generacije ,kad im ostane "srpski Černobil" posle Rusa .
I da ...."rudna renta" za Ruse iznosi 3 % ,a uobičajena svuda je 20 % .
Tako da nas Rusi hophop analno ,a mi još plaćamo i vazelin .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Jul 24, 2018 1:05 pm

kada izvade svu naftu, onda ce nas mozda ostaviti na miru
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Jul 24, 2018 10:02 pm

savo ::
kada izvade svu naftu, onda ce nas mozda ostaviti na miru
Nažalost ,neće. Srbija je još jedina zemlja u istočnoj Evropi gde imaju politički uticaj ,i podanički odnos vlasti i dela političke scene koja je otvoreno "rusofilska" .To su iskoristili da stave Srbiju u ekonomski zavistan odnos ,gde nas eksploatišu gde god stignu ,od voća do oružja .
Zanimljivi smo i im i zbog toga što njihovi obaveštajci mogu da vršljaju do mile volje ,pod maskom kojekakvih "centara" , i odatle koordiniraju razne "akcije" po regionu (na primer ,kao što je bilo u Crnoj Gori ,Makedoniji ...)
Tu je i Kosovo ,za koje su direktno zainteresovani ,što zbog rudnog blaga ,što zbog analogije sa Krimom ,uvek mogu da kao "branioci Srbije" ističu taj primer kako im kada treba . Tako da mislim ,dok god je ova vlast prisutna ,i Putin u Rusiji ,nećemo se izvući od baćuškinog "čeličnog zagrljaja" .
Pobogu ,pa "Savet za saradnju...." vodi Toma Nikolić-koji se otvoreno izjasnio da budemo "ruska gubernija" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyNed Apr 14, 2019 10:04 pm

savo ::
kada izvade svu naftu, onda ce nas mozda ostaviti na miru
I još jednom -neće . 
Srbija je odbila da baćuškama prepusti iskopavanje litijuma ,i odmah pokazuju pravo lice . Prvo je brat Putin odbio da pruži javnu podršku SNS prilikom poslednje posete (iako je AV molio "njegovu Svetost (patrijarha ) da ga zamoli da se obrati doteranom narodu i lokalnim rusofilima ) ,pa je Raša Tudej javila o pravom broju okupljenih protiv AV -a,koga je je iznervirao i "Sputnjik" koji je izneo cifru od 50 000 prisutnih ,te ih AV nazvao "lažovima" .
Službeni list SNS , "Informer" se obrušio takođe na ruske medije ,koji "vode kampanju" protiv AV-a ,a dotični su im uljudno odgovorili da oni koji pišu i izgovaraju laži su upravo oni koji su pod kontrolom  SNS i samog Vučića . 
Pošto i baćuška Vladimir Vladimirović kontroliše pomenute medije ,biće da je Veliki Brat pustio AV -a "niz vodu" .
Njet litijum -njet podrška ,ko vas *ebe ,braćo Srbi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Apr 30, 2019 3:43 pm

Kad slušam ove naše "rusofile" kako pevaju ode Putinu i Rusiji (naročito ruskom oružju) ,i do ušiju im nikako ne dopiru činjenice ,tipa da braća Rusi debelo eksploatišu ono malo energentskih resursa što imamo ,i time nas dovode u zavistan ,robovski položaj ,prodaju nam njihov vojni otpad ,itd,da ne nabrajam . 
To neverovatno liči na ono što pričaju AV i njegovi razbojnici -kako u stvari super živimo ,takoreći u "zlatnom dobu" ,samo, smo eto glupi ,pa to ne primećujemo . 
Siguran sam da to mišljenje deli i koja desetina ,ako ne i stotina miliona "običnih " Rusa ,nešto ne vidim ,da (sem oligarsima i kriminalcima koji su puni para ,i ne znaju šta bi od sebe )nešto divno "ide" . 
Biće da je Vučić uzeo Putinov "patent" vladanja ,suviše ima sličnosti u mnogo stvari (da ne nabrajam)

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Jul 08, 2019 11:26 pm

Bravo braćo rusofili ,dostigli smo ovaj standard (nadam se da prevod nije potreban?)

[You must be registered and logged in to see this image.]

A imamo i diktatora ,oligarhe , kult vojske .....
Pobedili ste ,definitivno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Jul 30, 2019 12:20 am

Još malo "poklona" iz Rusije ,sa njihovih vojnih otpada. Uz veliku pompu i "nemoguće poduhvate " (kao NATO zabranio Srbiji da se dostavi ,a AV lično izjavio da su "pored svega uspeli" ,a kako-tajna ,da nisu teleportovali? ) ,elem ,stiže nama donacija od baćuški u vidu par "borbenih vozila " .Ovih:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neko stvarno veruje da se ovo u današnje vreme može koristiti u nekom ratu, u vreme navođenih projektila ?

Ovo se može koristiti danas samo kao policijsko vozilo protiv nenaoružanih građana ,za razbijanje demonstracija (a i to samo onda ukoliko građani ne nabave "zolje" koje i dete može da koristi,ili jednostavno probuše gume ,to bar nije teško  )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tako da se niko ne zavarava i uključi mozak kada sluša hvalospeve kako je VS sad sa ovim neka "sila" ,ovo se režim naoružava isključivo za odbranu svojih guzica od naroda.
Jbg ...Putin uhapsi 1000 demonstranta za jedan dan, sve sa vođama opozicije,ma koliko smo nikakvi ,ovi se još ne usuđuju ,a ovo dušu dalo za "plašenje" naroda .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Jul 30, 2019 10:58 pm

Malo sam pregledao net u vezi "poklona" (vidi gore) BRDM 2 koji su nam drage baćuške poklonile proizvodio se od 1962 ,a iz njihovih oružanih snaga je izbačen početkom 80 tih .
Čak i  noviji i mnogo savremeniji BRDM 3 su davno izbačeni ,od  njih se koristi danas samo šasija ,za  mnogo napredniji model BTR -3F.
"Modernizacija" o kojoj je AV tamo  pričao se odnosila na svežu farbu krntija .Pa pobogu ,moglo se videti  na demonstraciji kako ortaci rukom okreću kupolu-u doba satelitskog navođenja i računarskih komandi ???
Ili jasnije -ovo smo "dobili" ,klanjamo se do zemlje  asskis

[You must be registered and logged in to see this image.]


.....a ovo voze Rusi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da imamo malo časti ,,rekli bi:spasiba ,ne treba .
To je isto kao kada vam venčana kuma u svatove donese "poklon" ,komplet jeftinih šoljica za kafu od koje su dve okrnjene .Uvredljivo .
Ali, U Srbiji ima izgleda još suviš likova kojima je i rusko  shit3 slatko.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Dec 30, 2019 9:34 am

Za istu količinu gasa Srbija plati 500$ ,EU 400$ ,UK 300$ .
Spasiba braćo ,spasiba Putin.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPon Mar 16, 2020 8:12 pm

E baš mi žao što nema dežurnih rusofila ,da ih malo proupitam ...
A gde su sada "naša braća" ,da nam pošalju maske ,respiratore ,poljske bolnice ,asepsol, alkohol ?
Pa, tamo gde i uvek -zabole ih . A vi im i dalje  asskis










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Mar 21, 2020 5:06 pm

Norveska je donirala Srbiji 5 miliona eu za borbu protiv korone .EU (koju je čak i vrh vlasti javno pljuvao)  7,5 miliona eu. 
Kinezi šalju dva teretna aviona opreme + lekare koji imaju iskustva sa epidemijom korone . 
A Rusija ? Baćuške jesu uputili neku pomoć u nekih 15 zemalja -među kojima nije Srbija?
Pa gde su nam braća slavjanska i pravoslavna ? 
Gde i uvek -zabole ih za Srbiju .
Dok nas baćuške  pisss,gospodo rusofili ,vi im i dalje  asskis asskis asskis










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyČet Apr 02, 2020 11:28 pm

Evropska unija (EU) ubedljivo najveći donator Srbiji, a u periodu od 2000. do 2015. dala je više od tri milijarde evra bespovratne pomoći. Kina je tek na 15 mestu sa 9,5 miliona dolara donacija, a Rusije nema ni među prvih 15.
---
Činjenica ,gospodo rusofili.
Koliko još dokaza treba (da ne pričamo o elementarnom nepozavanju istorije) da počnete misliti svojom glavom ,bar iole realno?
Vučić u ovom trenutku bukvalno prosi za Srbiju ,a "majka Rusija" ,kao i obično, preko ambasadora "daje podršku" -i samo to.
Shvatićete bar jednom ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Okt 20, 2020 11:20 am

SPORAZUM DVE VLADE: Osniva se predstavništvo Ministarstva odbrane Rusije pri Ministarstvu odbrane Srbije
----
Još jedna suluda odluka Woolina i "vrhovnog komandanta" Šizoja .Ova dva idiota izgleda ne kapiraju da ne treba gurati prst u oko NATO ,bespotrebno ,zbog ruskog vojnog krša ,koji nam ionako prodaju za debele pare ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Okt 20, 2020 3:26 pm

E bas nam je to nedostajalo, sve drugo smo resili.
Nazad na vrh Ići dole
Dzo-banana2

Dzo-banana2


Datum upisa : 26.01.2020

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySre Dec 23, 2020 4:01 pm

Danubius ::
Evropska unija (EU) ubedljivo najveći donator Srbiji, a u periodu od 2000. do 2015. dala je više od tri milijarde evra bespovratne pomoći. Kina je tek na 15 mestu sa 9,5 miliona dolara donacija, a Rusije nema ni među prvih 15.
---
Činjenica ,gospodo rusofili.
Koliko još dokaza treba (da ne pričamo o elementarnom nepozavanju istorije) da počnete misliti svojom glavom ,bar iole realno?
Vučić u ovom trenutku bukvalno prosi za Srbiju ,a "majka Rusija" ,kao i obično, preko ambasadora "daje podršku" -i samo to.
Shvatićete bar jednom ?
krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyČet Dec 24, 2020 10:16 pm

Napio sam se k'o polovina ti' jebeni' rusa i jebe mi se kol'ko ima ostali' u kolu. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Dec 29, 2020 12:34 pm

Dzo-banana2 ::

krsti se
Ovo ja ne izmišljam -možeš pročitati i na "Sputnjiku" ,Srbin.info ,Vaseljenska i na drugim mestima (sva režimska štampa ) da li je Putin to rekao -ili ne.

Nož u leđa Srbiji od ruskog predsednika zapravo je jasna poruka velikim igračima da je TRAMPA MOGUĆA


Predsednik Rusije Vladimir Putin još jednom je zabio nož u leđa Srbiji kada je prošle nedelje, na svojoj godišnjoj konfenciji ponovo izjednačio Kosovo i Krim, kritikujući Zapad što u prvom slučaju poštuje volju naroda(Kosovo) , a u drugom ne(Krim) .

Tako je ruski šef države bacio sebi pod noge Beograd i, zarad svojih dnevno-političkih interesa i potkusurivanja sa Zapadom, potpuno pogazio argumente koji govore da u ovim slučajevima takvom poređenju nema mesta.

Upravo se na ovom primeru mogao videti, još jednom, način na koji zapravo Rusija gleda na stvari kada je reč o srpskoj rak rani, iako se trudi da na sve načine, bar formalno, pokaže podršku bratskoj Srbiji. Međutim, ta bezrezervna podrška, potvrdio je, zapravo ima cenu, i to ne samo u ovom poslednjem slučaju, nego i inače.

Srbija je, sa druge strane, ćutke plaća jer na nju računa upravo zbog iste stvari - Kosova i Metohije, o kome je kroz samo tih nekoliko rečenica pokazao šta misli.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySre Dec 30, 2020 12:25 am

Da vas pozdravim i odmah na ovu temu. Ne mogu da verujem zašto tolika mržnja prema Rusima. I to od ljudi za koje smatram da su humani, kulturni, dobronamerni. Pustite bre i Putina i Trampa i sve ostalo. Dajte da mi običan narod, pričamo o običnom narodu. Velike su igre u pitanju. Sve što se ovde dešavalo nije slučajno, a mi sa privrženosti Rusima, ili Amerima ništa nećemo promeniti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySre Dec 30, 2020 8:01 am

debilko ::
Da vas pozdravim i odmah na ovu temu. Ne mogu da verujem zašto tolika mržnja prema Rusima. I to od ljudi za koje smatram da su humani, kulturni, dobronamerni. Pustite bre i Putina i Trampa i sve ostalo. Dajte da mi običan narod, pričamo o običnom narodu. Velike su igre u pitanju. Sve što se ovde dešavalo nije slučajno, a mi sa privrženosti Rusima, ili Amerima ništa nećemo promeniti.


Ne radi se o mržnji i nikada se nije radilo. Reč je o tome da ako ti se nešto ne sviđa, automatski povezuješ sa mržnjom. To je problem nečijeg shvatanja. Između ljubavi i mržnje, postoji i ravnodušnost a da ne govorimo o savršenosti bola u kurcu.
Preterano forsiranje nekoga i dizanje na pijedastal, strvara animozitet.
Ne vidim razlog zbog čega bi Ruse preterano volio i smatrao ih za višim bićima. Po čemu se razlikuje neki Rus u odnosu na nekog Aboridžina, osim po boji kože. Ni po čemu. To što su učestvovali u oslobađanju za vreme IIWW, svaka čast ali im ne mogu zaboraviti zatvaranje građana istočnog bloka.
Po kojoj logici treba više da verujem Rusima, nego Poljacima, Česima, Ircima ili...Pravoslavna braća? To meni nije argument i nikada neće biti da se po pitanju veroispovesti, identifikujem sa nekim. Više verujem nekome ko ne veruje u ništa ali veruje u dobro među ljudima a to što se neko krsti sa 3 ili sa 4 prsta a razmišlja o tome kako komšija koji se klanja nekom imaginarnom bogu, nije vredan pažnje...
Hrišćanstvo ima jako mnogo aršina.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyPet Feb 25, 2022 10:59 pm

Da zaboravimo sva laprdanja ...samo činjenice :

Glavni i odgovorni urednik lista, jednog od retkih preostalih nezavisnih medija u Rusiji, je dobitnik Nobelove nagrade za mir Dmitrij Muratov.

Novaja gazeta je danas izašla na ruskom i ukrajinskom jeziku. „Tužni smo...i stidimo se...Ne vidimo Ukrajinu kao neprijatelja, niti ukrajinski jezik kao neprijateljski jezik“, bile su reči kojima je Muratov objasnio potez.

Prema procenama Gazete, svaki dan ruskog angažovanja u Siriji 2015. koštao je 2,4 miliona dolara. Tada je direktno angažovano 1.600 ljudi, a broj vojnika koji učestvuju u operacijama u Ukrajini procenjuje se na 149 hiljada.

Obračun troškova jednog dana rata uključuje plaćanja vojnim i civilnim stručnjacima, komunikacione i informacione usluge, održavanje vojne opreme, troškove transporta robe, izdatke za medicinske potrebe, hranu i drugo.

Prema ukrajinskim izvorima, Rusija je tokom prvog dana rata izgubila 30 tenkova, do 130 oklopnih vozila, pet aviona i šest helikoptera. Cena aviona SU-25, čiji gubitak je Rusija priznala, iznosi skoro milijardu rubalja (oko 11 miliona dolara), a prema podacima ukrajinskog Generalštaba, to je nabavna cena oborenog helikoptera Ka-52.

Tako da je procene stručnjaka -ako Ukrajina izdrži 7-15 dana ruske agresije ,potpuno tačna .

Neće biti načina ni da Putin ni niko drugi objasni opravdanost tolikih ljudskih i financijskih gubitaka .
A što se "nas" tiče ,i "proruskih snaga" u Srbiji -pre svega "desničara" -i oni se prave "mrtvi" .
Početna (potpuno besmislena ) euforija je utihnula samo posle dva dana .
Za ove morone je sasvim ok da Rusija ubija po Ukrajini ,i "gazi" braću pravoslavnu ?
To bi bilo isto kao kada bi Srbiji palo na pamet da "okupira " recimo Crnu Goru .
Ne kažem da ovdašnjim moronima i to ne bi palo na pamet ...ali je ipak -suludo .
Dakle ,dolazimo do toga ,da se čak ni naši "rusofili" ili "ultradesničari" nisu oglasili sa "pordškom Putinu" ?
Čak i kod takvih ime nešto razuma i časti ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptySub Feb 26, 2022 1:54 pm

Medvedov: Rusiji više nisu potrebni diplomatski odnosi sa Zapadom

Rusiji zapravo više nisu potrebni diplomatski odnosi sa Zapadom, rekao je u subotu bivši predsednik i visoki bezbednosni zvaničnik Dmitrij Medvedev, odbacujući zapadne sankcije uvedene Moskvi zbog njene invazije na Ukrajinu.

-Ne trebaju nam posebno diplomatski odnosi... Vreme je da zaključamo ambasade i nastavimo kontakte gledajući jedni druge kroz dvoglede i preko nišana, napisao je Medvedev na svojoj stranici na ruskoj društvenoj mreži VK.

----
Studio Srbija ?
Mi još uvek hoćemo u EU ,ili ?
Da se i mi sa svetom gledamo preko nišana ?
Pošto je Putin bio jasan sa pretnjom "atomskim oružjem" -izgleda da njegov Vulin "govori" što i Vučićev "Vulin" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Mar 15, 2022 10:26 am

Hrabra i časna novinarka ruske televizije Marina Ovsyannikova (Марина Овсянникова) danas je tokom vesti koje su uživo emitovane na ruskoj televiziji prikazala natpis:
„Ne ratu, zaustavite rat. Ne verujte propagandi, ovde vas lažu, Rusi su protiv rata.”

[You must be registered and logged in to see this image.]

----
Za to vreme -naši prepametni rusofili ispisuju slovo Z po fasadama srpskih gradova ,u prevelikoj želji da se "dodvorimo" (Z je oznaka na ruskim tenkovima koji su ušli u Ukrajinu )
Alo mozgovi -niste primetili da se radi o LATINIČNOM SLOVU Z ?
Koliko ja znam ,braća pravoslavna pišu ćirilicom ,niste se zapitali -a šta je sad ovo ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ili se radi o obožavaocima izvesnih "trojki" (nisu ruske "trojke") koje su pod "Z " stavljali sve "neprijatelje " (iz drugih -pa i iz svog naroda )
A dobro znamo šta je značilo Z (uz "kamu" ) u II sv.ratu kod nas ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo ie osvanulo na upravo sređenoj fasadi Doma Zdravlja Apatin (kod dečije stomatologije )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Koliki idiot moraš biti za ovo ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 EmptyUto Mar 22, 2022 10:29 am

Domaći rusofili obožavaju da navode gde je sve Amerika vojno intervenisala

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ok, jeste to tačno -ali ni "baćuške" nisu puno bolje ?

[You must be registered and logged in to see this image.]


Da ne pričam kako su slali oružje Vijetnamcima i Kubi(isto tako kako sada radi SAD Ukraincima ?)

I šta ćemo sad ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Dobijete 10 miliona $ -pod uslovom da....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: