DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

NARKOMANIJA I DROGE

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 44
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Dec 07, 2009 5:40 pm

Narkomanija spada u bolesti zavisnosti po misljenju Svetske zdravstvene organizacije.

To je jedno bolesno stanje a kada mi razmisljamo o njemu prvenstveno mislimo na strast ili zelju za uživanjem tj. ponovnim uzimanjem opojnih sredstava.
U takvom stanju čovjek menja svoj način razmišljanja i ponašanja.Problem narkomanije zahvatio je cijeli svijet i time postao najveći problem današnjice .
Postoji opasnost da ovaj problem preraste u ,,potencijalnu epidemiju,,.Problem se javlja najvise među mladima,u periodu adolescencije(između 14 i 19 godine).
Zavisnost o drogama napada sve nivoe društva,bez obzira na rasu pojedinca,religiju,seksualnu orijentaciju ili socijalni status.Najčešći uzroci zavisnosti o drogama su:gubitak voljene osobe,bolest,razvod,raskid važne veze,loša situacija u školi ili na poslu,finansijski problemi,bankrot,kompleksi…
Napishite vashe mishljenje o ovom problemu... Smatrate li narkomaniju pretnjom za drushtvo? Koliko je ima oko nas? Kako se ponashate prema ljudima koji imaju ovaj problem? Koja su vasha iskustva vezana za ovu problematiku?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Dec 07, 2009 9:11 pm

Zavisnost od narkotika je ozbiljan problem drushtva i u mnogim razvijenim zemljama, kao i u zemljama koje su tek u tranziciji..
Ovaj problem ima ralichite dimenzije( medicinske, psihijatrijske, psiholoshke, socijalne, patoloshke ..) i njegove razmere su poprimile oblik epidemije, narochito medju mladima..
Hronichnost i progresivnost ove bolesti dovodi do oshtecenja fizichkog i psihichkog zdravlja, poremecaja socijalnog ponashanja, koji stizhe do domena kriminalnog, koje, shire gledano , postaje problem drushtva..
Narkomana ima sve vishe i sve su mladji... Lek je, da ne dodje do leka- prevencija.
Prevencija je najvazhniji oblik borbe protiv narkomanije , i to treba da bude obaveza drushtva u celini, za dobrobit budicih generacija, a samim tim i razvoj zdravog drushtva..

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Dec 07, 2009 9:18 pm

Prevencija je najvazhniji oblik borbe protiv
narkomanije , i to treba da bude obaveza drushtva u celini, za dobrobit
budicih generacija

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Dec 07, 2009 9:47 pm

Slazhem se, i ne samo hokej, bavljenje bilo kojim sportom je jedan od nachina za razvoj zdrave populacije...

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Dec 07, 2009 11:04 pm

naraffno bilo koji"kolektivni" a i pojedinachni sport...., [You must be registered and logged in to see this image.]

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 20, 2010 12:49 am

Naučnici: Ekstazi pomaže u lečenju PTSP-a

Tanjug | 19. 07. 2010. - 23:57h
| Foto: AFP | Komentara:
0

Naučnici tvrde da ekstazi može da pomogne u
lečenju bolesnika sa postraumatskim stresnim poremećajem (PTSP).
[You must be registered and logged in to see this image.] Malo istraživanje
kojim je bilo obuhvaćeno 20 pacijenata pokazalo je da je korišćenje ove
droge sigurno i da po svemu sudeći poboljšava učinak psihoterapije,
javio je BBC.

Američki istraživači dobili su odobrenje sa sprovođenje šire studije
među vojnim veteranima. Smatra se da ova droga smanjuje strah, što
pacijentima omogućava da od svojih terapija dobiju više.

Za ovo istraživanje pacijenti su bili odabrani na osnovu strogih
kriterijuma. U pitanju su ljudi koji godinama pate od postraumatskog
stresnog poremećaja i kod kojih konvencionalno lečenje nije dalo
rezultate. Iz istraživanja su bili isključeni oni koji su u prošlosti
patili od psihoze i zavisnosti.

Pacijentima su ponuđenje dve psihoterapijske sesije u trajanju od osam
sati, raspoređene na nekoliko nedelja, s tim da je njih 12 dobilo dozu
ekstazija, a osmoro je dobilo placebo.

Dva meseca kasnije, kod deset od 12 pacijenata koji su dobijali ekstazi,
zabeleženi su dobri rezultati i nije bilo nuspojava. Suprotno tome, kod
samo dvoje od ukupno osmoro pacijenata koji su dobijali placebo došlo
je do poboljšanja.

Psihijatar Majkl Mitefer koji je rukovodio istraživanjem, izjavio je da
su i ranije stotine pacijenata na klinikama dobijale ekstazi radi
pojačanja terapije.

"Iz nekih razloga ekstazi nema efekta ukoliko je osoba preplavljena
emocijama. Ipak, izgleda da je ekstazi koristan u procesu lečenja
traume", rekao je Mitefer.

Američki istraživači prate stanje pacijenata kojima je davan ekstazi
kako bi proverili da li će nastaviti sa uzimanjem droge da bi se
relaksirali. Prema dosadašnjim pokazateljima, rezultati su ohrabrujući,
odnosno nije došlo do uzimanja droge radi relaksacije.

Pojedini stručnjaci smatraju da je teško izvući pouzdane zaključke zbog
malog broja pacijenata obuhvaćenih istraživanjem.

Oni upozoravaju da je zloupotreba droge povezana sa mnogim problemima
mentalnog zdravlja, uključujući i PTSP, zbog čega smatraju da je
potrebno mnogo više podataka pre nego što bi ekstazi bio preporučen za
lečenje trauma.

Kome je ovo palo na pamet ? Poznato je da od PTSP boluju najviše povratnici sa ratišta .A efekat ekstazija se ne može predvideti , tj može, jer je dokazano da stvara veoma brzo zavisnost i oštećuje mozak .
Mislio sam na prevashodno na efekat euforije koji izaziva.....taman to treba dati nekom sa PTSP, koji inače imaju "lutke " , pa kada im padne na pamet da bace koju bombu,veselja radi .......dakle, svašta . Lečimo psihički poremećaj sintetskom drogom, psihoaktivnom supstancom? Svašta.....

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 20, 2010 1:28 am

Dany@
Citat :
Kome je ovo palo na pamet ? Poznato je da od PTSP boluju najviše
povratnici sa ratišta .A efekat ekstazija se ne može predvideti , tj
može, jer je dokazano da stvara veoma brzo zavisnost i oštećuje mozak .
Mislio
sam na prevashodno na efekat euforije koji izaziva.....taman to treba
dati nekom sa PTSP, koji inače imaju "lutke " , pa kada im padne na
pamet da bace koju bombu,veselja radi .......dakle, svašta . Lečimo
psihički poremećaj sintetskom drogom, psihoaktivnom supstancom?
Svašta.....
..
Ne lecimo..nego nas je previse... pa bi valjalo malo smanjiti brojnost ljudi na ovoj kugli zemaljskoj.ovako ili onako...droga nam samo moze pomoci da sasvim pobegnemo od sebe i od realnosti...
A,osim toga padanje u mreze narkomanije znaci preovladavanje smrti nad zivotom....a to je ono sto je vladarima globalne vizije sveta potrebno ...

Ovo me podseti na delove primitivne svesti gde se droga shvata kao''nekakva bozanska hrana''..I danas uzimaoci ovih sredfstava poseduju deo prim. svest da su oni neki izabranici...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 20, 2010 2:06 am

Od PTSP-a najviše ljudi je izvršilo samoubojstvo u Hr.
Mnogo ih je po bolnicama,koji navodno boluju,da dobiju vojnu mirovinu..
Pa kad je ministarstvo videlo kakvo je stanje,da ih je mnogo,onda su lekove pili pred sestrama-pa ti pi,truj se,a mirovinu ako dočekaš.

Kako se na nečijoj nesreći pokušava sagraditi sreća.Pod znacima navoda...

PTSP naravno zna se.Neko je dobio od straha,svih ratnih strahota,a neko od nečiste savesti sa kojom nije mogao živeti,pa sam sebi presudio..

EDIT-otišla sam van teme,no nastaviću na ovu temu drugi put..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 20, 2010 11:12 am

Nut ::

Ovo me podseti na delove primitivne svesti gde se droga shvata kao''nekakva bozanska hrana''..I danas uzimaoci ovih sredfstava poseduju deo prim. svest da su oni neki izabranici...

[You must be registered and logged in to see this image.] Baš naprotiv. Najprimitivnija plemena žvaću lišće koke , meksički indijanci koriste meskalin, pejotl , i razlozi su im sasvim prizemni -da suzbiju osećaj gladi. Svesno su droge uzimali najveći umovi , od psihijatara , do naučnika, pesnika, slikara , muzičara....oni su skloni narcisoidnom razmišljanju o "bozanskom talentu"

Ima logike u razmišljanju da se droge svesno distribuiraju da se malo smanji svetska populacija -ali ne iz dežurno optuživanih centara moći .Pa Amerika ima sama najveći problem sa tim .Mnogoljudne nacije, kao Kinezi recimo, to efikasno iskorenjuju -dilujes drogu -metak u glavu , pa to spada u deficitarna zanimanja .
Isto je i sa hemijskim drogama -najviše od njih strada upravo Amerika i zapadna evropa -extasy, krek ...
Najveći proizvodjači droge su Avganistan, Kolumbija , dakle siromašne zemlje gde to gaje neuki seljaci i smatraju to poljoprivrednom kulturom -sada im se plaća u hrani i novcu da seju nešto drugo .Pa odakle stiže najviše kanabisa -iz Albanije . Nema to nikakvu političku pozadinu , nego je u pitanju isključivo novac ,od koga onaj siromah što sadi i gaji ima najmanju dobit.
Dobro mesto da opet upitam -a odakle 600 kg heroina u trezoru državne bezbednosti kod nas , što su zatekli kada je DOS "silom preuzeo vlast" ? Za koga je to bilo namenjeno ? Pa zna se to ...samo se još uvek glasno ne pita gospodu "patriote "

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Ivana_258
Seven of nine

Godina : 47
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 20, 2010 12:45 pm

U bilo koji oblik zavisnosti se ulazi iz dosade, iliti ''nije imao šta pametnije da radi''.
Kažu treba pričati, obrazovati, naročito mlade, o štetnosti droga. Pa naravno da treba.... Samo ne znam koji bilbord da skinemo pa na njegovo mesto da metnemo ''droga ili život, odlučite sami''.

U domovima zdravlja postoje posteri na kojima su mnoge vrste narkotika.
Slika, opis, kako deluje i kako uništava.
Videla to deca, pa tako ja i moj muž na godišnjem nivou objašnjavamo, pričamo, savetujemo. Kako će mo to da radimo kada budu imali 18 ne znam.
Ne smeš reći premalo, nesmeš reći previše....

Zaključak koji se odnosi na ove koji svesno ubijaju druge ljude:
Pobiti g.... i gotova stvar!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 20, 2010 2:31 pm

Dany@
Citat :
Baš naprotiv. Najprimitivnija plemena žvaću lišće
koke , meksički indijanci koriste meskalin, pejotl , i razlozi su im
sasvim prizemni -da suzbiju osećaj gladi. Svesno su droge uzimali
najveći umovi , od psihijatara , do naučnika, pesnika, slikara ,
muzičara....oni su skloni narcisoidnom razmišljanju o "bozanskom
talentu"

Ma toga sigurno ima
...,ali nisam mislila na to...i kod nas ljudi piju pivo,da zavaraju glad...ili ''punije zene '' da bi izdrzale dijete...Mislila sam na nesto drugo..Odavno je covek zbog svoje duboke potrebe da padne u neki zanos ili trans koristio pomocna sredstva.pa i danas to isto radi..

Ali i nekada u prastara vremena, osecao je zelju da povremeno napusti svakodnevni zivot.da predje u nekakvu drugu dimenziju,''da ode negde''....da pobegne ,ukoliko je svakodnevni zivot bio teze podnosljiv...a,bio je...

Ova tezina svakod. zivota cesto je bila prouzrokovana strahovima,bolovima,gladju,teskocama,ali moze biti prouzrokovana i prazninom,dosadom''nepodnosljivom lakocom postojanja''...
Odlazenje u trans,u ''raj'',u pocetku je bilo dozvoljeno samo izabranima,dusevnim bolesnicima ,koji su shvatani kao nekakvi posebni ''boziji ljudi'' i raznim vracevima i prvosvestenicima koji su za to koristili verstacka sredstva-drogu, na koju su oni jedini i imalim pravo...

Za religiozne ceremonije u Indiji koriscena je konoplja''vijohia'' kao izvor srece,dar boga Visne,sastavni deo svetog likera ''soma''...

Prema predanju Inka,''Sinovi Sunca'' zajedno sa kljucevima svoga kraljevstva predali su im i sveti list ''coca''...Asteci su halucinogeni pejotl cvet zvali ''meso bogova''...Sibirski samani,kao posveceni ostaci prastarog samanizma,koji se danas zajedno sa Pigmejima i Busmanima ubrajaju u najstarije narode sveta,jedu ''svetu gljivu'',koja sadrze halucinogene materije...

Starogrcki pesnik Homer pisao je da je Zevsova kci Helena stavljala vojnicima u vino neke primese od kojih su ovi zaboravljali,zalost,bolest,prestajali da osecaju bolove ...

Na tako nesto sam mislila...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine

Godina : 47
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Sre Jul 21, 2010 11:58 pm

Tražila je, nek' sad' vidi šta će.
Gledala sam njenu srceparajuću ispovest. Rekla je neće više. A vidi sad.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 59
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Čet Jul 22, 2010 12:30 am

Psihička zavisnost traje godinama i nije za verovati kada narkoman kaže "nikad više". :(
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Tarja

Godina : 30
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Čet Jan 31, 2013 3:52 pm

sonia ::
[
Napishite vashe mishljenje o ovom problemu... Smatrate li narkomaniju pretnjom za drushtvo? Koliko je ima oko nas? Kako se ponashate prema ljudima koji imaju ovaj problem? Koja su vasha iskustva vezana za ovu problematiku?
[/font]

Prica o narkomaniji mi spada u one price koje su neiscrpne, a opet o njima sve je receno. Da li su pretnja drustvu? Pa..Kako da kazem? Jesu, ali problem je sto to isto drustvo pospesuje narkomaniju, navlaci slabe karaktere na nju, sve zarad profita. A taj izraz profit je veca posast od svake droge.
Moje misljenje o narkomanima...Prosto ne znam sta bih pametno rekla. Ne mogu reci da ih zalim. Ne, ne zalim ih...Narkomanija se bira, ne dobija se. Nema po meni opravdanja ni nezrelost ni tezak zivot, svi to imamo u vecoj ili manjoj meri, pa ne posezemo za narkoticima. Dakle stvar je karaktera. Loseg, slabog, povodljivog, naivnog...Citirala bih jednu recenicu iz filma Sisanje: ``Do granice dolaze nesrecna i neshvacena deca ( ovde sad aludiram na to da se sa drogom pocinje u pubertetu), a prelazi ih los covek.``
E tako je i sa drogom...
Licna iskustva i dodire sa narkomanima i nemam. Niti ih zelim. Zazirem od njih na neki nacin. Jer znam da se razgovorom ne moze dopreti do ispranog mozga. A dokle god nisu deo mog bliskog okruzenja, iskreno i ne interesuju me.
Samo zalim njihove roditelje, blize rodjake i sl koji se bore sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Čet Jan 31, 2013 10:12 pm

Maloljetne narkomane definitivno zalim, i mislim da drustvo treba da bude odgovorno za njih.
Korupcija sistema dovodi do narkomanije, jer se dealers nazalost podrzavaju uvijek od nekog na "polozaju". Znaci, nije do pacijenta, nego do dreka koji slabost prema moci i novcu izazivaju.
Da se svako od nas pogleda u ogledalo, pa zapita koliko s mo puta progledali kroz prste na nesto nezakonito,,,,e u tom grmu lezi zeko, htjeli mi ili ne. Lakse je okriviti drugoga uvijek.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 57
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Sub Mar 30, 2013 5:26 pm

... neka se legalizuje i mirna Bačka... ko 'oće da se truje, nek' se truje...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Sub Mar 30, 2013 5:28 pm

John Doe ::

šta reći..nego da..iovako je dostupna na svakom ćošku.izbor -nikad jači...
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Sub Mar 30, 2013 5:41 pm

Kijara-brm ::
John Doe ::

šta reći..nego da..iovako je dostupna na svakom ćošku.izbor -nikad jači...

... još je tržišna vrednost prevelika... proizvodna cena svih "biljnih preparata" je niska... prevoz, i distribucija isto... problem je u sveCkoj prohibiciji i monopol policije, čak i pojedinih vlada... možda se nisam dobro izrazio... klopam, slušam muziku, čituckam one tvoje bisere iz novina i tako... sutra ću tradicionalno da se izdrogiram kuvanom šunkom, jajia, kobasicama, renom, rujnim vinom i taj rad... prekosutra repriza a i narednih dana... s obzirom da dolazi lepo vreme, drogiraću se mirisima i hranom sa roštilja, iz kotlića a cuga se podrazumeva... ako uleti koji joint, neće se baci...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Sub Mar 30, 2013 5:47 pm

Dobro je...ćale ...već sam se uplašila da si prešao na jači doping... [You must be registered and logged in to see this image.]...

čuvaj se ti žena-to je najjača droga....mozak bye bye... [You must be registered and logged in to see this image.]
i manje te droge sa roštilja...da te ne klepi srčka....:)
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Sub Mar 30, 2013 5:55 pm

Kijara-brm ::
Dobro je...ćale ...već sam se uplašila da si prešao na jači doping... [You must be registered and logged in to see this image.]...

čuvaj se ti žena-to je najjača droga....mozak bye bye... [You must be registered and logged in to see this image.]
i manje te droge sa roštilja...da te ne klepi srčka....:)

... veruj mi, sa ženama lako izlazim na kraj... Bogu fala, ima i' na pretek... jednom se živi... nešto ne verujem ni u raj ni u pakao a još manje u reinkarnaciju... bio klinički mrtav... nema tunela, nema rodbine, anđela i ostalih cica-boca, samo praznina... idemo dalje... vozi Miško...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Uto Jul 30, 2013 1:48 am

Droga nije odgovor, droga je pakao dok si još živa

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Čet Avg 15, 2013 9:30 am

Biću slobodna da dam svoj predlog što se tiče narkomanije, obzirom da narkomanija nije jedina bolest zavisnosti - ovisnosti. Narkomaniju, alkoholizam, kocku, net zavisnost staviti pod jednu temu pa razvrstati po podtemama.

Kao prvo, ako cemo se sloziti oko cinjenice da je zavisnost - ovisnost podloznost nekoj stetnoj navici i da ne postoje dobre zavisnosti - ovisnosti onda tu ubrajamo SVE ovisnosti. I fizicke i psihicke.
Kao drugo, ljudi koji su bili ovisni o drogama i koji su izljeceni najcesce se okrenu vjeri, bogu i molitvi. Sto mislite, mogu li oni funkcionirati bez ovisnosti o tome? Do jucer su bili ovisni o drogama, danas su ovisni o vjeri, bogu i molitvi.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Čet Avg 15, 2013 12:59 pm

Samouka ::
Do jucer su bili ovisni o drogama, danas su ovisni o vjeri, bogu i molitvi.
Oh, sva se najezim ono fino kad ovako nesto procitam! jakog 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Sep 09, 2013 11:54 pm

Ne zaboravite da pomognete, bez osude,,,,dosta im je sudija u zivotu,,,,Jer zna biti prekasno.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    Pon Mar 31, 2014 6:49 pm

Samouka ::
...... Do jucer su bili ovisni o drogama, danas su ovisni o vjeri, bogu i molitvi.

Možda znam odgovor na ovo...tačnije rečeno imam neka saznanja o zavisnosti od vere, Boga i molitve, nakon "izlečenja"...ili možda po završetku tretmana lečenja.

Kumin srednji sin je bio narkoman  ( iskreno se nadam da teč "bio" još uvek važi....da li je nastavio nakon par godina ne znam, jer se preselio u Ameriku....).
Nakon pakla koji je prošla porodica, odlučuju da ga pošalju u Raskršće. Tamo je proveo godinu dana.  Ono što ne nalazim na sajtu ( da bi potvrdila svoje reči ) je o kojoj crkvi je reč . Mislim ( možda i grešim..zaboravila sam..) da je reč o Adventističkoj crkvi.
Jednom nedeljno je bio obavezan odlazak u crkvu. Molitve...obavezno pristustvo porodice na molitvama...i ubrzo nakon ulazka u Raskršće obaveza promena vere.
Čak su insistirali da cela porodica promeni veru, no kuma nije htela.
Taj detalj je kumu posebno pogodio. On joj je objašnjavao i tumačio veru u Boga, grehe u životu...i to zaluđenički. Kao da ga je ta crkva omađijala. Nakon izlaska iz rehabilitacionog centra, ta ista crkva mu nalazi posao..Ženi se sa devojkom iz ženskog rehabilitacionog centra....i crkva im pamaže ( u svakom pogledu) pa i da odu u Ameriku. Sada su tamo i nemaju kontakt sa porodicom. Otuđio se od porodice, tumačenjem njihovih popova...ili kako li se već zovu...je da im porodica nije pomogla ali crkva JESTE!!!
To što je porodica plaćala 250 EU mesečno nema veze!
To što je porodica bila ta koja ih je tamo odvela....nema veze!
Zavisnici izlaze iz centra opčinjeni crkvom i jednostavno im ne dozvoljavaju da se udalje od vere. Stalno ih drže "na oku"....

Rasplinula sam se.....
Tako smo to svi doživeli...i mi i kuma i njena porodica i prijatelji....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    

Nazad na vrh Ići dole

NARKOMANIJA I DROGE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: