DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?

Ići dole 
+19
_Batonbreucki_
Aurora Borealis
debilko
Vangelis
dejan
Lily
Amisela
montoya
Kica/Praja
Angeo sa greškom
SunStorm
anja007
Muvator
Crna_ovca
Astra
doctorr67
sonia
cojle
Danubius
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Dec 10, 2009 11:16 pm

First topic message reminder :

0

 Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja


 
 
NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Zobs



Usvojen novi ZOBS, tekst zakona…
Skupština Republike Srbije usvojila je novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima 29. maja 2009. godine.
Novim zakonom dozvoljena količina alkohola u krvi smanjena je sa 0,5
na 0,3 promila, predviđeno je pooštravanje kazni, kao i upisivanje
kaznenih poena u vožačku dozvolu.
Nesavesni vozači za koje se utvrdi da su u krvi imali do 0,5 promila
alkohola plaćaće novčanu kaznu, dok će onima koji budu imali veće
količine biti oduzeta dozvola. U naseljenim mestima opšte ograničenje
brzine smanjeno je sa 60 na 50 kilometara na sat.
Zakon uvodi kaznene poene, tako da će se nesavesnim vozačima
smatrati oni koji sakupe 18 kaznenih poena, koji prouzrokuju
saobraćajnu nezgodu sa smrtnim ishodom ili dve saobraćajne nesreće u
kojima su telesno povređeni drugi učesnici u saobraćaju.
Tim vozačima policija će moći da oduzme vozačku dozvolu, koja će im
biti vraćena tek pošto u odgovarajućim institucijama budu dokazali da
su sposobni da upravljaju vozilom.
Novina koju uvodi zakon je i kažnjavanje na osnovu video snimka
učesnika u saobraćaju, a novčane kazne za saobraćajne prekršaje neće
biti plaćane policajcima na licu mesta, već će vozači dobijati
uplatnicu na osnovu koje će izvršiti uplatu.
Zakon pooštrava kaznenu politiku, pa će se tako novčane kazne
kretati od 3.000 do 50.000 dinara, a u slučaju kada vozač pokaže
bezobzirnost ili nameru da u značajnijoj meri ugrozi bezbednost
saobraćaja, predviđena je i kazna zatvora.
Vozači, koji saobraćajni prekršaj prouzrokuju dok se dete nalazi u
vozilu, plaćaće duplo veće kazne, a zakon propisuje i zabranu upotrebe
mobilnog telefona tokom vožnje.
Mladi vozači, od 16 do 18 godina, dobijaće probne vozačke dozvole i
neće moći da upravljaju vozilom bez pratnje suvozača sa redovnom
dozvolom i iskustvom od najmanje pet godina, a vožnja će im biti
zabranjena u periodu od 23 do pet časova ujutro.
Bez kapi alkohola
Profesionalni vozači i vozači iznad B kategorije, kada upravljaju
vozilom iznad te kategorije, moraće dobro da razmisle da li će sesti za
volan ako su pre toga popili i najmanju čašicu alkohola, ili uzeli neko
opojno sredstvo. Za njih nema nikakve tolerancije i alkohola ne sme da
bude u krvi.
Nema igranja sa zdravljem
Preduzeća, preduzetnici i svi koji se bave javnim prevozom ili
prevozom za sopstvene potrebe, obavezni su da u propisanom roku pošalju
svoje vozače na redovan zdravstveni pregled i da o tome vode urednu
evidenciju. Vozač koji se nije pregledao u predviđenom roku ne može da
upravlja vozilom, što se sada u mnogim firmama jednostavno prenebregava
i toleriše i po nekoliko meseci. Međutim, ukoliko ostane predložena
kazna od 100.000 do 1.000.000 dinara, malo će firmi rizikovati da stave
katanac na vrata, jer mnogima ova suma novca premašuje i godišnji
prihod. Osim toga, za odgovornu osobu je zaprećena kazna od 6.000 do
60.000 dinara, pa je izvesno da niko neće hteti da se nađe na udaru
ovog paragrafa. Ipak će sve ovo biti prazna priča ukoliko izostane
oštra i redovna kontrola.
Nove kategorije dozvola
Uvodi se nova kategorizacija vozila i vozačkih dozvola. Svaka
dosadašnja kategorija će uz oznaku imati još jedinicu. A A1, B B1, C
C1, D D1 I ove kategorije B, C i D imaće E. Znači B1 će imati +E i B+E,
to znači da će i profesionalci na isti način imati dodatne oznake za
kategorije C i D, uz polaganje za prikolicu. Ovaj deo zahteva još
detaljnije analize i o tome ćemo pisati u narednim brojevima, ali ono
što je važno, svi koji sada imaju važeće dozvole i kategorije neće
ništa menjati osim obrasca dozvole.
Kazneni bodovi
Uz novčanu kaznu, zavisno od težine prekršaja, vozači prema nacrtu
Zakona dobijati kaznene bodove, koji su nazvani “nebezbedni poeni”. Za
najlakše prekršaje predviđen je jedan, a za najteže – sedam poena, i
oni će se upisivati u evidenciju vozača, na osnovu pravosnažne odluke o
kažnjavanju. Vozaču koji skupi sedam poena bilo bi omogućeno da
dobrovoljno pohađa obrazovni seminar o posledicama nepoštovanja i
nepoznavanja saobraćajnih propisa. Kad sakupi deset poena ovo pohađanje
je obavezno a sa 12 “nebezbednih poena”, uputio bi se na proveru znanja
iz poznavanja saobraćajnih propisa i veštine upravljanja vozilom. Za 15
“nebezbednih poena” sledilo bi oduzimanje vozačke dozvole na tri
meseca, a za 18 bodova bi se oduzimala dozvola na šest meseci.
Ukoliko se u roku od 12 meseci, od dana kada je zarađen poslednji
kazneni bod, ne dobije novi, vozaču se od ukupnog broja briše sedam
“nebezbednih poena”. Ako prođe 24 meseca od poslednjeg prekršaja za
koji se određuju nebezbedni poeni, vozaču se brišu svi poeni. Vozač
koji u propisanom roku donese potvrdu da je odslušao obrazovni seminar
i uspešno okončao proveru znanja, brisaće se pet “nebezbednih poena”.
Evo i nekih primera kada se dobijaju nebezbedni poeni:
Jedan nebezbedni poen se dobija za nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, kretanje žutom trakom, nepoštovanje prvenstva prolaza …
Dva poena se dobija za nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, za naglo smanjivanje brzine bez osnovanog razloga.
Tri poena zaradiće vozač koji se ne zaustavi pored vozila za prevoz dece iz koga izlaze ili u koje ulaze deca.
Četiri poena se upisuju za neprilagođenu brzinu,
nebezbedno preticanje, neprekidnu vožnju trakom za preticanje,
nepropisno zaustavljanje na autoputu…
Pet poena se dobija za upotrebu mobilnog telefona u toku vožnje, ako su neispravni pneumatici i uređaji za zaustavljanje i upravljanje…
Šest poena se dobija za prolazak kroz crveno svetlo.
Sedam poena koliko najviše može da “vredi” prekršaj,
nose nasilnička vožnja (prekoračenje brzine za 100%, ubacivanje ispred
vozila na semaforu, izazivanje neposredne opasnosti ili nezgode
neodgovarajuće učvršćenim ili vangabaritnim teretom, vožnja pod
uticajem narkotika ili alkohola…
Opsirnije ZOBS procitajte ili preuzmite  u celosti na nasoj strani:
http://www.automobilizam.net/zakon-o-bezbednosti-saobracaja/
     
 

 Kategorije: Auto Vesti
Tags: Novi, Novi Zakon o bezbednosti, Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja, Zakon o bezbednosti saobraćaja, saobracaja, zobs, zobs 2009, zobs srbija, zobs srbija 2009



Novi zakon je za naše uslove -rigorozan do bola .Ogromne novčane kazne , ogromni zahtevi .....Šta mi mislimo?










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Dec 29, 2023 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 9:33 pm

Evo kako je mene pogodio novi zakon :

Peglica , 88 god , besprekorna limarija,prva boja , motor 67 000 , sve ispravno do zadnje sijalice za tablicu (3 god je nisam palio , danas je povukli malo autom -upalila odmah ) -neregistrovana .

Da se registruje trebam :
-nove tablice , saobracajnu , nalepnicu -40 eu
-tehnicki , reg, itd- 100 eu
-akumulator -crkao od stajanja , nema ni 2 god -oko 50 eu
-4 zimske gume (dve imam , ajde)....po 30-40 eu komad
-prva pomoć, sajla, prsluk ...da ni ne računam to (imam,ali mora po standardima )
Računica je prosta....za ulaganja .A cene registrovanih tog godista se kreću do 300 eu .

Danas sam ga menjao za skuter star oko 3 god . Šta reći......još računam da sam dobro i prošao .


NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Dsc00017ah


Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 9:37 pm

Zaboravio si da ti je auto potreban.Imaš bre roditelje.Ne mogu peške kod lekara???????
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 9:39 pm

Kijara-brm ::
Zaboravio si da ti je auto potreban.Imaš bre roditelje.Ne mogu peške kod lekara???????
Imam drugi...Trabanta karavana :rlol: (ružan , ali pali i na - 20, isprobano , uz zid se vere ako treba ) Jel* ti to sexx cat ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 9:43 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Zaboravio si da ti je auto potreban.Imaš bre roditelje.Ne mogu peške kod lekara???????
Imam drugi...Trabanta karavana :rlol: (ružan , ali pali i na - 20, isprobano , uz zid se vere ako treba ) Jel* ti to sexx cat ?

Ne ebem,lepo kažem.Zaboravila sam da imaš drugu pilu.Rekoh nije bre opaljen da ćaleta stavi na skuter... affraid
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
_Batonbreucki_




Datum upisa : 13.09.2010

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 9:45 pm

Kijara-brm ::
Danubius ::
Kijara-brm ::
Zaboravio si da ti je auto potreban.Imaš bre roditelje.Ne mogu peške kod lekara???????
Imam drugi...Trabanta karavana :rlol: (ružan , ali pali i na - 20, isprobano , uz zid se vere ako treba ) Jel* ti to sexx cat ?

Ne ebem,lepo kažem.Zaboravila sam da imaš drugu pilu.Rekoh nije bre opaljen da ćaleta stavi na skuter... affraid

Imal skuter onu bocnu prikolicu :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 11:15 pm

_Batonbreucki_ ::


Imal skuter onu bocnu prikolicu :eee:

Eee smejaćes se....Imali smo nekada , "Zundappa" , negde 50 tih, imao je prikolicu .Ne znam gde jer nestao.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 11:18 pm

hahahhahahahah...kao i Otpisanima.. :eee:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Jan 20, 2011 1:53 am

I dodje i vreme da posle 30 godina i par automobila nemam više kola .
Zašto ? Pa novi zakon...da ne davim sa analizom šta mi sada treba da registrujem vozilo .
Ukratko-tehnički, osiguranje , nove tablice, nova saobracajna ,nova prva pomoc,nov trougao (sve mora biti po standardu ) 4 nove zimske gume ,sitne popravke da bez problema prodje tehnički-kad se sve sabere -skuplje je nego đto vrede sama kola.
Ostalo je da skinem tablice, odjavim (i to još da platim ) Pa neka stoji...ili da polako pravim kabriolet od njega,pa kad klinac dodje do godina za kola...ovako nesto ,recimo.

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Berlin_trabant_p8180091

Nisam ja jedini...pun je grad automobila sa "prodaje se " na staklu.
Pored svega-kako se i buniti ? Samo traze savrseno ispravno vozilo, sto je sasvim u redu ,nema tu sta da se kaze.

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SunStorm




Datum upisa : 04.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Jan 21, 2011 9:34 pm

Ma vraga traze ispravno - uz novce i poznanstvo se jos uvek prodje tehnicki bez zagledanja u sitna crevca. Srbija je ovo....

Imam svu opremu, koju na tehnickom nisu ni pogledali. Da sam znao, ne bih kupio ni prvu pomoc, jer imam slovenacku koja u Srbiji ne vazi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Jan 21, 2011 11:19 pm

SunStorm ::
Ma vraga traze ispravno - uz novce i poznanstvo se jos uvek prodje tehnicki bez zagledanja u sitna crevca. Srbija je ovo....

Imam svu opremu, koju na tehnickom nisu ni pogledali. Da sam znao, ne bih kupio ni prvu pomoc, jer imam slovenacku koja u Srbiji ne vazi.

Pa u tome je i caka novog zakona . Do sada se uglavnom na tehničkom (da ili ne )pogledala obavezna oprema , a redje koji policajac ti je trazio na putu da vidi.To je skoro bila sifra za "plati mu" , jer trazi za cega bi pisao kaznu.
Pa i onda je prolazila prva pomoc iz koje fali koji flaster, rumunski trougao , ćelava rezervna...e sada u svakom trenutku sve mora biti kompletno i po standardima -zaključno sa lancima, koji nama u zivotu nisu trebali.











NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySre Feb 02, 2011 5:40 pm

Danubius ::
Interesantno kakav smo mi narod .
Od kada je zakon stupio na snagu , svi voze sa upaljenim svetlima , nabavili smo one svetleće prsluke , bogami , dosta njih i nove gume -ali da neko veže pojas u gradu -nema teorije.
Kao da se ne plaća ista kazna kao za nabrojano . Ali moramo se mi "inatiti" na svoju štetu, pa to ti je .


Secam se kako tek kad se primeti policija na nekom rastojanju, brze, bolje pojas..
Od kad sam ucila da vozim , navikla sam na pojas, i nikad ne sedam bez da se vezem..
Ince, ovde imaju neke laserske radare, mislim, i na velikoj razdaljini te usnime, imas pojas ili ne... Mada jaaako retko vidim da se neko ne vezuje ( obicno stranci- arapi ili istocna evropa)...










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySre Feb 02, 2011 8:48 pm

Aurora Borealis ::
kod nas ti se pojas u autu veze ali iza ledja....cisto da usutis alarm....nista drugo.....


Zar nije lakse otici na otpad i kupiti "adapter" za smirivanje alarma za vozacki pojas (kupi se samo zakacka za pojas, koja se po potrebi stavi na mesto predvidjeno za vezivanje pojasa).?
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Feb 04, 2011 12:28 pm

Zar nije jednostavnije.. vezati se?! 55555
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Feb 04, 2011 12:31 pm

I da.. naravno, mi smo uvek posebni po mnogo cemu pa eto, ni nove registracije ne mogu da prodju bez nekih.. "smetnji".
Elem, od nove godine na ovamo, mnogi koji su registrovali vozila i ujedno dobili nove registarske tablice.. morace opet to da ucine ili da do naredne registracije voze pod NEISPRAVNIM tablicama.
Da, da.. tacno ste procitali.. tablice nisu dobre zbog greske drzavnog znaka.. na starim stoji samo cetiri S, a na predvidjenim tj. ispravnim treba da budu i beli orlovi.. eto..
Ehhh drzavo..
ererere
Nazad na vrh Ići dole
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Feb 04, 2011 8:45 pm

Po zakonu, tablice vaze 7 godina, ma kakve bile.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Feb 04, 2011 9:10 pm

Lily ::
Zar nije jednostavnije.. vezati se?! 55555
Jeste naravno...ali mi ne bi bili mi da bar nesto nećemo da radimo -iz inata .Ja se uvek vezem kad idem van grada -u gradu nikada To su tako male relacije da gotovo i ne vredi , no svi ćemo morati naučiti -kada prvi put platimo 5000 za mangupisanje .










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Feb 04, 2011 9:22 pm

Ja se ne vezujem samo kada jako, jako zurim i kada ujutru idem na posao. Lakse mi je istrpeti minut bibikanja, nego pojas koji me nervira ranim jutrom. Za adapter govorim zato sto ga mnogi koriste, pa ako nekom treba, da zna sta da trazi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyUto Feb 22, 2011 8:42 pm

NOPS: Prva pomoć nebezbedna

Agencija za lekove i medicinska sredstva je nepropisno izdala dozvole za 80.000 kompleta prve pomoći za vozila čime je ugrozila bezbednost građana, tvrdi Nacionalna organizacija potrošača Srbije (NOPS).

"Zahtevamo da Agencija za lekove i medicinska sredstva objavi neusaglašenost sa srpskim standardima kompleta prve pomoći turskog proizvođača Novitas, slovenačke Tosame i kineskih proizvođača čiji je uvoznik Karan Co. iz Čačka", upozorio je predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije Goran Papović.

Papović je pozvao tržišnu inspekciju da nestandardizovane komplete prve pomoći koje je Agencija za lekove ipak odobrila kao standardne, ukloni sa tržišta kao lažne jer ti kompeti nisu bezbedni.

"U Srbiji su, prema zvaničnim podacima, na tržištu kompleti prve pomoći vrednosti 160 miliona dinara u kojima su gaza i trouglaste marame od tkanine koja ne upija tečnost i koja nije sterilna",
kazao je on.

"Ako se oznaka standarda stavi na proizvod koji nije standardizovan, saobraćajna policija, prema zakonu o bezbednosti saobraćaja, nema pravo da otvara komplet, i time se dovode u zabludu i potrošači, i državne institucije kao što je Ministarstvo unutrašnjih poslova", ocenio je on.

Predsednik NOPS je naveo da je neprihvatljivo da se u apotekama u Srbiji nalaze poizvodi koji su dobili odobrenje Agencije za lekove, a ipak nisu u skladu sa zakonskim standardima.

"Postavljamo pitanje Agenciji za lekove i medicinska sredstva ko će odgovarati", kazao je Papović.

Domaći po standardima

Predsednik Skupštine Asocijacije potrošača Zorica Matejević rekla je da domaći proizvođači medicinskih sredstava - Mediteks, Galenika i MBS maksimalno poštuju propisane standarde.

"Naglašavam da domaći proizvođači kompleta za prvu pomoć posluju sa gubicima jer su njihovi standardizovani proizvodi za 200 do 300 dinara skuplji, a takođe je ugrožen radni položaj oko 1.000 zaposlenih u proizvodnji ovih proizvoda", kazala je ona. Matejević je naglasila da Asocijacija potrošača gubi i vreme i energiju u trouglu između Agencije za lekove i medicinska sredstva, Ministarstva zdravlja i Zavoda za standardizaciju koji odbijaju da analiziraju sadržaj spornih kompleta prve pomoći.

Agencije: Sedam proizvođača s odobrenjem

Agencija za lekove i medicinska sredstva je saopštila da je njeno odobrenje za stavljanje u promet kompleta za prvu pomoć u motornim vozilima dobilo sedam proizvođača.

Propisane uslove su ispunili Karan Co., Galenika, MBS Tehno, Mediteks, Predstavništvo TOSAMA, Evropa lek i Altios.



NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 1646691674d550a3ab7a5b749197840_orig

Bila je u nedelju emisija po ovom pitanju . Novinar je udavio predstavnike proizvodjača ,a predstavnik Saveta potrošača je obećao da će tužiti sve redom .Poenta priče : svako parče unutra nosi onu ISO oznaku , EU ...nemam pojma, dakle sve što treba ,i poseduje sve dozvole od nadležnih institucija , ali su ovi otvorili sve parče po parče , platili laboratoriju i došli do toga što piše gore (crveno )
Dakle...NI JEDNA ponudjena "prva pomoć" , iako ima sva odobrenja i oznake -u stvari nije "ispravna" ?
I šta se sada dešava sa hiljadama ljudi koji su ih kupili -jer nisu mogli registrovati vozilo bez toga ??? Pa lepo će morati da kupe nove -jer ovi će mak na konac .Niko ne pominje nikakav povrat novca ili zamenu ?

Nije dosta što tablice nisu ispravne.....sad i ovo ....ma nema teorije da registrujem auto , ne vredi ništa takvog maltretiranja .










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyUto Mar 01, 2011 8:57 am


FALŠ PRVA POMOĆ, PREVARENI VOZAČI
Utorak, 1. Mart, 2011.| Autor: S. Tomčić
Nacionalna organizacija potrošača najavljuje tužbu zato što sa tržišta nisu povučeni kompleti prve pomoći koji su neispravni

BEOGRAD - Lud zbunjenog!
Ukoliko Agencija za lekove uskoro ne odgovori kada su i od koje inspekcije zatražili da s tržišta povuče neispravne komplete prve pomoći za automobile, Nacionalna organizacija potrošača Srbije podneće kolektivnu tužbu protiv odgovornih, tvrdi za Kurir Goran Papović, predsednik organizacije.

- Agencija za lekove ne kontroliše lekove i medicinska sredstva, nego samo daje garanciju na časnu reč na osnovu papira koje je neko doneo. Tražimo da dokažu da su oni uradili analizu kompleta prve pomoći i kojoj su inspekciji naložili da neispravne komplete povuče sa tržišta. Iako smo otkrili da kompleti proizvođača „Koran ko“, „Novitas“ i „Tosama“ nisu po propisanom standardu, oni su još u prodaji. Potrošačima neko mora da objasni ko nije uradio svoj deo posla i nadoknadi im štetu - kaže Papović.

Koliko vremena treba da prođe da bi nadležni reagovali i sa tržišta uklonili neispravan proizvod, pita se i Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost u saobraćaju.
- Neprihvatljivo je da se na tržištu toliko dugo nalazi nebezbedan proizvod. Neko tim ljudima koji su kupili neispravne komplete prve pomoći mora da nadoknadi štetu - kaže Okanović.

Jelica Vasić, načelnik Inspekcije za lekove i medicinska sredstva u Ministarstvu zdravlja, kaže da je prošle godine u tri navrata utvrđena neispravnost kompleta prve pomoći kineskog proizvođača kojeg zastupa firma „Karan ko“ i turskog proizvođača „Novitas“.

- Nakon toga smo naredili njihovo povlačenje sa tržišta. Protiv odgovornih su podnete prekršajne prijave i prijave za privredni prestup - kaže Vasićeva i dodaje da za nadoknadu štete građani koji su kupili neispravan komplet treba da se obrate tržišnoj inspekciji ili da ga reklamiraju tamo gde su ga kupili.

Aha ...samo što se opet vraćamo na početak Šta da reklamiraju -kada svi kompleti imaju sve potrebne dozvole i zadovoljavaju sve propise koji važe u Eu (tj, izvršeni su svi potrebni pregledi -i imaju sve potrebne garancijeske oznake ?)Roba je ispravna .

Nikome ne bi bilo ništa što je "trougla marama" manja za pola cm ....to je prva pomoć -ne hiruški komplet za operacionu salu .No našao se pametan .....











NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Mar 03, 2011 10:24 pm

Ovo je kratki traktat o besmislenom rešenju izgleda novih srpskih registarskih tablica motornih vozila, sa naglaskom na najznačajnije i nepremostive nedostatke

Autor ovog teksta nije ni profesionalac ni stručnjak iz oblasti saobraćaja već je tehničko lice (inženjer i dugogodišnji programer) koje je koristeći svoju logiku i rasuđivanje došao do nepobitnih zaključaka a pri tome je dao sebi pravo da u nekim situacijama iznese i svoj lični stav. Ovaj tekst je pisan bez ikakvih pretenzija i možete ga shvatiti i koristiti po svom nahođenju...

1.dimenzije tablica su povećane ali dimenzije slova i brojeva su smanjene. To je dovelo do toga da je smanjena udaljenost sa koje se tablica može jednoznačno identifikovati. Svedoci, policajci, kamere, neće biti u stanju da sa istim stepenom uspešnosti identifikuju nove tablice. O važnosti da se tablica uspeđno uočava sa što veće daljine ne treba trošiti reči.

2.smanjen broj ukupnih kombinacija unutar jednog registracionog područja. Stare tablice (oblik BG 111 222) imale su kapacitet od tačno 999 hiljada kombinacija po području. Nove tablice (oblik BG 123 XY) imaju kapacitet oko 700 hiljada (uvođenjem u opticaj latiničnih slova “sa kvačicama“ ali i uvođenjem slova iz engleskog alfabeta neprirodnim i naknadnim improvizovanjem došlo se do magične granice od milion kombinacija, ali su se time otvorili ogromni problemi od kojih je najbezazleniji da tablica sadrži kombinaciju XŠ, ĆW, ĐY itd (oko 2% novih tablica će imati ovakve glupave kombinacije slova). Ako je razlog za uvođenje novog sistema tablica bio taj što se u BG registracionom području došlo do iskorišćenja svih kombinacija, veoma jednostavno rešenje bi predstavljala prirodna modifikacija dosadašnjeg šestocifrenog sistema zamenom jedne (a možda i dve) od postojećih cifara slovima (niz od deset cifara 0-9 bilo uvećan i za još nekoliko slova. Svako novododato slovo, donelo bi oko 100 hiljada novih kombinacija, što za BG područje znači odlaganje iscrpljenja svih kombinacija za više od godinu dana. Dakle, ako bi se uvela samo „jasna i nedvosmislena slova“ a to su na primer (E,R,T,P,A,H,J,K,V,N,M) dobilo bi se novih kombinacija za najmanje 12 godina, Na primer, tada bi postojala tablica BG H11-111 ali postojala bi i tablica BG 111-111 )

3. „evropske dimenzije“ tablice su iskombinovane sa latiničnim slovima „sa kvačicama“ (Č,Ć,Š.Đ,Ž). Ako teramo „evropljane“ da gledaju u, za njih, nerazgovetne simbole koji uz to sadrže i njima gotovo identične parnjake (slova C, S, D, Z), koji je razlog zbog kojeg nije korišćeno ćirilično pismo? Zašto je nekom Grčkom cariniku lakše da rastumači slovo Ž od slova Ж ?

4.uvođenjem latiničnih slova „sa kvačicama“ (Č,Ć,Š.Đ,Ž) koja se jako malo razlikuju od svojih parnjaka (C, S, D, Z) otvorili su se sledeći problemi za sve tablice koje sadrže jedan ili dva bilo koja slovna znaka iz ove grupe znakova (Č, Ć, Š, Đ, Ž, C, S, D, Z) a to je oko 20% svih tablica. Svi oni koji budu imali ove slovne znakove na svojim tablicama, moraju biti svesni da su u opticaju i njima gotovo identične tablice ("parnjaci"), sa razlikom u jednoj sitnoj „kvačici“ koja lako može biti zanemarena u bilo kojoj tački prenosa i obrade informacija, što može dovesti do krupnih problema.

4A)ako kamera (o uvođenju u funkciju kamera koje snimaju saobraćaj i snimaju prekršioce saobraćajnih propisa se mnogo govori u poslednje vreme) snimi neko vozilo u kršenju saobraćajnih propisa, sa kolikom se sigurnošću može govoriti o ispravnom identifikovanju i razlikovanju slova C od Ć ili od Č, itd ? Da li će se umesto automatskog postupka identifikacije tablice na osnovu fotografije ipak morati zadužiti neko ko će svojim očima kontrolisati rad skupog softvera ? Koliko će puta doći do situacije da je prekršajna prijava stigla na pogrešnu adresu i pogrešnoj osobi, ili da nije stigla onoj osobi kojoj je namenjena. I da li će dolaziti do situacija kada će se na sudu dovoditi u pitanje da li je krivično delo učinilo vozilo sa tablicom CĆ ili CČ ili CC itd, i koliko će se „nedužnih“ bahatih vozača izvući bez kazne?
4B)problemi sa plaćanjem parkinga putem SMS poruka. Velika većina mobilnih telefona ne podržava slanje poruka koje sadrže slova „sa kvačicama“. Veliki broj ljudi ni ne zna da piše poruke koje sadrže takva slova. Dolaziće do problema da neko ne moze uplati parking u 1. ili 2. zoni zato što je njegov „parnjak“ to već učinio ranije tog dana u toj istoj zoni. Može se javiti problem da i pored uredno uplaćenog parkinga ipak budete kažnjeni jer vaš „parnjak“ to nije uradio...Naravno, moguće je i obrnuto, da ne dobijete kaznu iako niste platili, jer je „parnjak“ to učinio umesto Vas... Naravno, verovatnoća za pojavu svega ovoga navedenoga je veoma mala, ali ipak postoji i izvesna je.
4C)Problem sa ulaskom u neku stranu zemlju ako je nekim slučajem „parnjak“ sa sličnim tablicama u toj zemlji (ili na primer u celoj Evropskoj Uniji) ostao ubeležen u njihovim dosijeima. Na primer, vozilo sa tablicom BG 123 AČ nije platilo saobraćanu kaznu za učinjeni prekršaj (na šta je dužan da uradi pre izlasku iz, na primer Grčke). Tom vozilu se automatski zabranjuje ponovni ulazak u Grčku dok se ne izmiri kazna zajedno sa kamatom i sudskim troškovima. Naravno, Grci ne znaju razliku izmedju C, Ć i Č, i u krajnjem slučaju ni ne znaju na svom kompjuteru da pronađu način za upis slova Č u svoju bazu podataka (kao što ne bi ni 99.99% Srba znalo da napravi razliku između nekih grčkih slova a kamoli da zna da ih otkuca na tastaturi). Dakle, pri ulasku vozila BG 123 AC ili BG 123 AĆ u Grčku ni krivim ni dužnima, sigurno će nastati komplikacije.
4D)Ako je negde u Evropskoj uniji na primer, ukradeno vozilo sa tablicama BG 123 AČ i krađa uredno prijavljena, zbog nemogućnosti softvera, nepoznavanja latiničnog pisma srpskohrvatskog jezika od strane nekog italijanskog, francuskog ili holandskog policajca (što je sasvim normalno) svaki prelazak granice u nekoj od zemalja EU, vozila sa BG 123 AC i BG 123 AĆ tablicama biće propraćen velikim komplikacijama. Napomena je da se novi format tablica radi kako bi bio „evropski“



Ovaj problem sa postojanjem međusobno veoma sličnih tablica statistički ne bi trebao previše često da se javlja ali sigurno je da će se javljati. Suština je da u starom sistemu verovatnoća pojave ovakvih problema bila daleko, daleko manja, praktično zanemarljiva.
Skrenuo bih pažnju na činjenicu da su i u starom sistemu korišćena latinična slova "sa kvačicama", ali su se ona koristila samo u oznaci registracionog područja (ŠA – Šabac, KŠ – Kruševac, ČA – Čačak, VŠ – Vršac... i da nisu postojala registraciona područja sa istim slovima bez kvačica – nije bilo područja CA, KS, VS...) pa je identifikacija i u zemlji i u inostranstvu bila apsolutno jednoznačna.

Ilustracija za ovu temu i pitanje - koja su ovo dva poslednja slova na tablici ? (fotografija je slikana po danu, aparatom od 3 MPx, udaljenost od 4.5 metra, iz slobodne ruke. Snimljeno vozilo stoji parkirano a tablica nije zaprljana.
Posted Image

Da li je u pitanju CĆ ili CČ ? Prosudite sami. Kakva bi se informacija mogla izvući kada bi tablica bila malo zaprljanija, da nema dnevnog svetla i da je vozilo u pokretu ?


5.Neoriginalnost. Po formi, nove tablice su identične hrvatskim i makedonskim, ali i hrvatske i makedonske imaju mnogo veći font pa su stoga razgovetnije i uočljivije. Po kombinatorici, nove srpske tablice, imaju isti broj kombinacija kao hrvatske, makedonske i crnogorske tablice a samo Beograd (jedno registraciono područje) ima više vozila nego Crna Gora i Makedonija zajedno. Tu treba pomenuti i Zagreb koji je dva i po puta manji od Beograda i ima dva puta manje vozila. Samim time, sistem koji je dobar i dovoljan za države od 1, 2 ili 4.5 miliona stanovnika ne može biti dobar i dovoljan za državu od 8 miliona stanovnika. Ako se već insistiralo na novoj formi tablica, trebalo je razmotriti sisteme zemalja sa sličnim i većim brojem stanovnika i vozila od Srbije – počevši od Bugarske sa sjajnim ćirilično-latinično neutralnim slovnim znacima. Bugarske tablice sadrže samo one slovne znake koji postoje i u ćirilici i u engleskom alfabetu (dakle soba E, T, O, P, A, H, J, K, C, B, M) Time su ispoštovali svoje pismo (ćirilicu) ali i učinili tablice „internacionalnim“. I Bugari imaju registraciona područja (oko 26 koje se identifikuju sa 1 ili 2 slovna znaka iza kojih slede 4 cifre i 2 proizvoljna slovna znaka). Drugi primer je Rumunija sa oko 45 registracionoh oblasti sa dva broja i tri slova (oblast Bukuresta iznimno, ima povećan broj kombinacija tri broja i tri cifre a oznaka oblasti ima jedno slovo „B“). Takođe, dobar primer je i Grčka, koja takođe ima registraciona područja i uz to ne koristi sopstveno pismo (grčki alfabet).

6.Tvorci nove forme tablica imali su dovoljno vremena (uvođenje novih tablica je odlagano više puta) i imali su punu slobodu a došli su do već viđenog, i napola prepisanog rešenja (od Makedonaca smo preuzeli i da sitnim slovima bude prisutan i ispis registracionog područja, što ničemu ne služi a uvredljivo je za ćirilicu). Sada imamo tablice koije smo poslednji uveli a liče na neke druge i uz to ne vrše posao dovoljno dobro (posao jednoznačne identifikacije) i nisu dovoljno uočljive.
Tvorci nove forme tablica su mogli da smisle tablicu sa dovoljnim brojem kombinacija koji bi mogao da traje dovoljan broj godina, ili mogli su da ravnomernije definišu registraciona područja – ovako registraciono područje Beograd (BG) i registraciono područje Bogatić (BĆ) su dimenzionisani kao jednaki (imaju isti maksimalni kapacitet – Bogatiću je to dovoljno za 1000 godina a Beogradu ni za 10)! Takođe, istovremeno postojanje registracionih područja BČ (Bečej) i BĆ (Bogatić), zatim VS (Vrbas) i (VŠ Vršac) kao i (SA Senta) i (ŠA Šabac) dovodi do još veće konfuzije i većih problema sa novim formatom. Stiče se utisak da je glavni motiv ovođenja novih tablica bio omogućavanje da što više lokanih parajlija dobije tablicu sa imenom svoga mesta i brojem 001 („ja sam broj jedan“), 007 („ja sam Bond, Džems Bond“), 666 („ja sam opasan“), itd...

I kao zaključak na sve ovo stiče se opravdani utisak da stručni ljudi nisu bili uključeni u ovaj posao. Nisu bili konsutovani dizajneri koji bi mogli da daju svoj pečat i da učine da nova tablica bude lepša. Naravno da nisu konsutovani ni matematičari i softverski stručnjaci koji bi dali svoje mišljenje jer je sasvim očigledno da bi svako od njih nakon 10 sekundi razmišljanja došao do zaključka da će usvojeni sistem veoma brzo dovesti do brojnih problema. Takođe, nisu konsultovani ni saobraćajni stručnjaci koji bi ukazali na problem slabe uočljivosti. I naravno, nisu konsultovani ni (ovde bi trebao reći - reč ekonomisti ali ću je ostaviti za kasnije) ljudi koji bi pošteno sagledali ekonomsku stranu celog poduhvata i zaključili da je bolje da tablice menjamo svakih 50 godina umesto na 7 jer je to pogodnije za vlasnike vozila u Srbiji. Pa ko je onda ovo smislio ? Verovatno neki značajni amater, koji je time što se onomad vozio po susedstvu i video nekoliko tipova tablica, pomislio da to može i on da uradi. I seo je i uradio najbolje što je znao. U stvari, siuguran sam da je konsultovan neki ekonomist (sada ta reč ovde ima svoj smisao) koji je sa druge strane sagledao ekonomsku stranu ovog poduhvata i školski pravilno zaključio da se veći profit može napraviti ako se za 50 godina tablice promene 7 puta , tj. na svakih 7 godina [smilie=mad0270.gif] A nas će to, kao po običaju jako skupo da košta.

A samo da napomenem da tablice nakon sedam godina ne menjaju ni bogati Englezi (njihov sadašnji sistem tablica je uveden 2001 godine sa procenjenim iscrpljivanjem broja kombinacija oko 2051. godine a uz to imaju 10x više vozila od Srbije) ali ni bogati Nemci, Francuzi, Italijani, Španci...

Informacije o formama registracionih tablica za priličan broj zemalja u Evropi i svetu moguće je pronaći ovde http://en.wikipedia....stration_plate.
Da je neko hteo i želeo dobro da odradi posao, bilo bi mu lako da dođe do neophodnih informacija i da za 1 sat postane magistar, doktor, profesor ili primarijus nauke o registarskim tablicama.NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Image011ja










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Apr 29, 2011 11:41 am


Za vozačku dozvolu minimum 600 evra!!!



Novi propisi od oktobra drakonski poskupljuju polaganje vožnje!
Za vozačku dozvolu minimum 600 evra!!!
Petak - 29.04.2011
Novim pravilnikom o polaganju vozačkoga ispita, koji bi u oktobru trebalo da stupi na snagu, obuka, koja je dosad kandidata koštala oko 300 evra, iznosiće minimum 600 evra!

Dok su građani revoltirani cenama kojim je vozačka dozvola postala luksuz, auto-škole se plaše da neće moći da odgovore zahtevnim uslovima i da će biti primorani da na svoj biznis stave katanac!
Novi pravilnik, koji je trebalo da stupi na snagu još 10. decembra 2009, očekuje se da će konačno biti usvojen sredinom ovog meseca. Nakon toga, postojaće prelazni period za prilagođavanje koji se, zasad, procenjuje na pet meseci.
Novim propisima nisu zadovoljni ni sugrađani, ni auto-škole.

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Auto-v

- Usvajanjem ovih nebuloznih propisa masa sugrađana odustaće od vozačke, jer retko ko će imati para da plaća obuku koja će minimum iznositi 500, 600 evra. Na tu sumu treba dodati i pare za polaganje testova i vožnje. Obuka koja je dosad mogla da se završi i za mesec, dva, trajaće minimum šest zbog „učenja motoristike i prve pomoći“. Međutim, iako traje duže, broj časova vožnje biće smanjen - sa 40, pašće na 30 - priča za „Alo!“ Miša Jevtić, instruktor i referent u auto-školi „Đuro Salaj“. Jevtić objašnjava i da će se promeniti i način polaganja vožnje.
- Umesto dosadašnjih desetak minuta, vožnja će se polagati pola sata, što, praktično, niko ne može da položi. Za pola sata svaki kandidat može da napravi 20 grešaka... Pravilnik je kreiran tako da se otme što više para od građana - ukazuje on i dodaje da će posledice osetiti i auto-škole, koje će početi masovno da se zatvaraju.
- Novim pravilnikom, škole će morati da izdvoje silne pare za dodatne zulume - oko 300 evra za licenciranje predavača, 300 evra za ugradnju tahografa (instrumenta koji meri brzinu i kilometražu), da obezbedi automobil koji nije stariji od tri godine... Zbog svega ovoga, male škole će početi da se udružuju sa velikim, koje će, pak, moći da im diktiraju uslove i udaraju reket. Praktično, male škole biće pojedene - objašnjava Jevtić.
Međutim, Damir Okanović, predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja, kaže za „Alo!“ da je grehota što novi pravilnik nije usvojen ranije, te je za godinu i po dana od kada je novi zakon o saobraćaju stupio na snagu, 120.000 građana bilo prinuđeno da završi vrlo lošu obuku.
- Iako će cena svakako biti viša, kandidatima će biti omogućena mnogo kvalitetnija obuka. Oni koji su dosad dobili dozvolu, uglavnom, nemaju dovoljno znanja i veštine, te su na ulici često tempirane bombe. Možda će neke auto-škole propasti, ali će se napraviti selekcija između savesnih i nesavesnih škola. Stroža pravila pružaju veću bezbednost, a ljudski život nema cenu.


Kamere snimaju polaganje?

Damir Okanović, predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja, nagoveštava za „Alo!“ da postoji predlog da polaganje testova MUP kontroliše kamerama.
- Jedan od predloga je da svaka učionica u kojoj se budu polagali testovi bude pokrivena kamerama, a da policajci na monitorima prate regularnost polaganja. Ta mera predložena je u cilju ostvarivanja što bolje kontrole kako bi ulice bile bezbednije - kaže Okanović.


Paprene cene za vozačku dozvolu!

Obuka 60.000 dinara
Lekarsko uverenje B kategorija 2.502 dinara
Polaganje testova 3.500-4.000 dinara
Polaganje vožnje 3.500-4.000 dinara

Pošto sam odjavio vozilo....sad mi ni vozačka ne treba . booored










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bokki78

bokki78


Godina : 45
Location : Singidunum
Datum upisa : 27.03.2011

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Apr 29, 2011 6:31 pm

Radim kao profesionalni vozač već 10 godina i odavno razmišljam da bi trebalo nešto promeniti u polaganju.Sad,nisam za to da se povećaju cene i kao što je Dany naveo da to košta 600 evra pošto nam je standard takav kakav jeste tjs. NIKAKAV ali da se uradi nešto da to polaganje bude mnoooogo rigoroznije nego do sada.Znači da stvarno zaslužiš tu dozvolu svojim znanjem i umecem za volanom.Naravno opet nije svako jednako talentovan za vožnju,što važi i za sve ostale poslove,ali moraš da ispunjavaš neki minimum da ne predstavljaš pretnju u saobraćaju.A ja se već dosta godina osećam ugrožen zbog kojekakvih pajsera koji voze a ne znaju gde je levo a gde desno.I kao novinu bi uveo obavezno polaganje zimske vožnje pošto kad padne i najmanji sneg ja ne verujem šta ti ljudi rade,i to neki bezglavo jure kao u sred leta i obično završe u nekom jarku,a neki ne prelaze 30 km/h.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Jun 30, 2011 1:16 pm

Evo sajta o "regularnoj prvoj pomoći" koja sad valjda zadovoljava sve standarde .
Mada meni sve ovo liči na "kupite naše " -obavezno -moraš .

http://prvapomoc.rs/ NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 563199










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Jul 18, 2011 10:52 am

NOVA SRAMOTA SRBIJE: NESTAŠICA TABLICA!





Ponedeljak, 18. Juli, 2011.|

Autor: Slavica Tomčić

Usred turističke sezone na registarske tablice čeka se i po dva meseca. U MUP kažu da je krivac Kovnica novca!






NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 72461
BEOGRAD - Plati i čekaj!
Zbog tehničkih problema u Kovnici novca, policijske uprave u Srbiji na
registarske tablice čekaju mesecima! Iako s vremena na vreme problema
ima i s registarskim tablicama za automobile, najduže se čeka na tablice
za motocikle, i po dva meseca.

Najdrastičniji primer je Policijska uprava u Bačkoj Palanci, gde motociklisti na tablice čekaju čak dva meseca.
- Mi plaćamo registraciju za 12 meseci, a ovako ispada da ćemo voziti
motocikl samo 10, ili možda i manje, pošto još uvek ne znamo kad ćemo ih
dobiti. Kažu da je sve do Beograda, a u Beogradu tvrde da čim neko
trebuje tablice, oni ih odmah šalju. Ima ljudi koji su planirali da
motorom idu u inostranstvo, a sada to ne mogu, jer nemaju nove tablice -
kaže sagovornik Kurira iz Bačke Palanke.

Na šalterima Policijske uprave u Bačkoj Palanci saznali smo da tablica nema već dva meseca i da se ne zna kada će ih biti.
- Tablica nema i ne znamo kad će stići. Ni Novi Sad ih nema, jer ih
fabrika ne štampa. Trebujemo svaki dan i pišemo urgencije, ali džaba -
rekla nam je službenica u Policijskoj upravi u Bačkoj Palanci.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova kažu da za nestašicu tablica nisu
odgovorni i da su Policijskoj upravi u Bačkoj Palanci u petak poslali
registarske tablice za motocikle.
- Nije naša odgovornost što tablica nije bilo. Stvar je tehničke
prirode, obratite se Kovnici novca - rekli su nam u petak u
Informativnoj službi MUP.












Građani mogu da tuže državu

Da problema s nestašicom tablica, kako za motocikle tako i za
automobile, povremeno ima u celoj zemlji, potvrdio nam je i Damir
Okanović iz Komiteta za bezbednost u saobraćaju.
- Generalno tablica, pa čak i nalepnica, sporadično nema. Očigledno da
usluga MUP nije na zadovoljavajućem nivou. Građani imaju pravo da tuže
državu Srbiju ukoliko pretrpe bilo kakvu štetu zbog toga što im tablice
nije izdala na vreme - ističe Okanović.


* 2,2 miliona vozila ima u Srbiji
* 1,5 miliona registrovanih automobila
* 30 hiljada registrovanih motocikala










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyUto Jul 19, 2011 2:26 pm

Psihoterapeut Zoran Milivojević bio je direktan svedok maltretiranja
koje, zahvaljujući novom zakonu o saobraćaju, trpe strani državljani
koji na srpskim drumovima prekorače dozvoljenu brzinu.On je prepričao za Press šta mu se dogodilo u prošli petak oko 15.30 sati na naplatnoj stanici Stara Pazova na autoputu Beograd - Novi Sad.-
Radar mi je registrovao prekoračenje brzine na nekoliko kilometara od
naplatne rampe, dok je četiri-pet policajaca zaustavljalo one koji su
prekoračili brzinu na samoj rampi. Vozio sam 18 kilometara više od
dozvoljene brzine i morao sam da platim 3.000 dinara. Pošto vozim
automobil sa stranim tablicama, na licu mesta sam čekao 40 minuta dok se
nije napravila dovoljno velika kolona automobila - stranaca - koje je
policijski auto potom sproveo do centra Stare Pazove, najbliže mesto gde
je kaznu moguće platiti - priča Milivojević i nastavlja:-
Desetak automobila sa putnicima, među kojima su bila i mala deca,
stajalo je skoro sat vremena na užarenom asfaltu gde je temperatura
vazduha prelazila 40 stepeni. Zbog pokušaja da protestujem kod mladog i
kočopernog policajca koji je rukovodio ovom "operacijom" i pošto sam
fotografisao ovu scenu kažnjen sam sa još 5.000 dinara, a policajac mi
je obećao da ću zbog toga čekati 15 minuta duže.

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Saobracajci_rampa_421783038Fotografija koju je uslikao Zoran Milivojević
Poznati
psihoterapeut kaže da građani Srbije ne znaju kakve je neprilike novi
zakon o saobraćaju doneo vozačima stranih automobila.- Da bi
onemogućio korupciju, zakonodavac je saobraćajnoj policiji oduzeo pravo
da na licu mesta naplaćuje kazne. Tako domaći državljani dobijaju
uplatnicu, ali sasvim drugačiji tretman imaju strani državljani. Ukoliko
su uhvaćeni u nekom manjem prekršaju za koji je predviđeno plaćanje
kazne, procedura je takva da im saobraćajni policajac zadržava pasoš i
ličnu kartu sve dok u pošti ili nekoj banci ne uplate kaznu - objašnjava
Milivojević i dodaje:- Stranac se potom vraća na mesto prekršaja
i tek nakon predaje potvrde o plaćanju dobija nazad svoja dokumenta.
Ako kod sebe ima samo ličnu kartu (koja je često dovoljna za ulazak u
Srbiju) ili samo pasoš, policija ga mora sprovesti do mesta plaćanja
kazne, odnosno najbliže banke ili pošte.


NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Zoran_milivojevic_903040917"Pištaljka": Psihoterapeut Zoran MilivojevićMilivojević naglašava da mesto plaćanja često može biti udaljeno i više od 10 kilometara.-
Ako se prekršaj desi u noćnim satima, onda strani vozač mora da prenoći
i sačeka jutro kada počinju da rade pošte i banke kako bi mogao da
plati i da svoja dokumenta preuzme u stanici policije. U slučaju da je
vozilo išlo toliko preko dozvoljene brzine da ne može da se plati kazna,
već je obavezan odlazak kod sudije za prekršaje u pratnji policije,
gubi se najmanje oko četiri sata, a ako se sve desilo noću, stranac je
obavezan da sačeka jutro. Ovo je strahovito maltretiranje vozača i ovako
nešto sebi ne bi smela da dozvoli nijedna zemlja ako ima i najmanje
turističke ambicije - upozorava Milivojević.On na kraju ističe da je ovakva procedura ponižavajuća za strane državljane.-
Istovremeno, to je i leglo korupcije jer saobraćajni policajci tačno
znaju da se u automobilu sa stranim tablicama ne može nalaziti njihova
unutrašnja kontrola, tako da se sa strancima brzo "dogovore". I zato je
potrebno pod hitno promeniti ovu odredbu aktuelnog zakona o saobraćaju, a
saobraćajnoj policiji naložiti da ne maltretira ljude - zaključuje
poznati psihoterapeut.










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Jun 07, 2012 4:24 pm

Paprene vozačke dozvole

Četvrtak, 07. jun 2012 god.

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Auto_skole.250x190


Za
osam meseci potpuno će se promeniti sistem obuke u auto-školama. Na
snagu stupa novi pravilnik koji povećava fond časova, uvodi obaveznu
teorijsku obuku i cenu obuke gotovo udvostručuje.

Sistem obuke u auto-školama potpuno će
se promeniti za osam meseci. Od oktobra počinje tromesečni period
prilagođavanja, a do tada sve ostaje po starom.

"Oni koji budu započeli obuku imaće
mogućnost da se obučavaju po starom još tri meseca od stupanja na snagu
pravilnika, ali će ipak morati da uzmu tri dodatna časa teorije i tri
prakse kao i prve pomoći i da polažu po novim pravilima", kaže Branimir
Pejović iz MUP-a Srbije.

Tokom obuke u učionici, predavanja i
kandidati snimaju se svih 40 časova. Svaka škola mora da ima licencirane
instruktore i najmanje jednog saobraćajnog inženjera, kao i nova
vozila, kamione i automobile, prikolice i autobuse.

Ako je do sada obuka koštala između
dvesta i trista evra, po novom ona mora poskupeti bar dvostruko, što
znači da ne može biti ispod 700 do 800 evra.
"Uzimajući u obzir šta sve
mora da se ispuni do tada će se pojaviti nelojalna konkurencija između
auto-škola",

Minimalne cene obuke odrediće u
oktobru Ministarstvo za trgovinu. Stručnjaci kažu da deo Pravilnika mora
da se menja radi veće bezbednosti u saobraćaju.










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Jun 07, 2012 4:56 pm

Imati dozvolu postace privilegija, i samo za dublji dzep! ererere
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Jun 08, 2012 12:30 am

To nije realno...ukoliko bi poskupelo iznad 500 Evra, sve auto škole će biti zatvorene.Sad je max. cena za obuku oko 380E, i opet nemaju posla....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Jun 09, 2012 9:45 pm

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 562587_10150847744286852_200494282_n










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Okt 21, 2012 8:03 pm

doctorr67 ::
To nije realno...ukoliko bi poskupelo iznad 500 Evra, sve auto škole će biti zatvorene.Sad je max. cena za obuku oko 380E, i opet nemaju posla....


Koliko košta vozačka - dugo putovanje u krug


| Zoran Majdin, Vreme

Program obavezne obuke budućih vozača propisan Pravilnikom o
teorijskoj i praktičnoj obuci kandidata za vozače, gotovo je identičan
onom od pre pola veka, uključujući i obaveznu obuku za pružanje prve
pomoći, samo što tada to nije koštalo koliko dve-tri prosečne plate.



NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 2839507275081335c12834558426367_368x276
Foto: Beta, Arhiva

Svega
tri godine je prošlo od kad je prema prelaznim odredbama Zakona o
bezbednosti (drumskog) saobraćaja trebalo da Pravilnik o teorijskoj i
praktičnoj obuci kandidata za vozače bude napisan i da se počne sa
njegovom primenom, kad eto: samo što nije. Istina, napisan je ranije, a
počeće da se primenjuje 25. oktobra ove godine.

Međutim, iako
se već mesecima zna da će na taj dan početi sa primenom, nijedna
auto-škola nije napravila plan obuke, što je prema odredbama tog
pravilnika obavezna ako ima nameru de se i dalje bavi tim poslom: sve su
se koncentrisale na privlačenje što većeg broja polaznika pre "dana D",
jer svako ko do tada započne sa obukom, proći će bitno jeftinije nego
posle. Naime, prelaznim odredbama je određeno da će tri meseca od
stupanja na snagu novog Pravilnika za one koji su već započeli obuku
važiti stari. Ispit će polagati "po novom", ali će ih obuka koštati "po
starom".

DVA

-TRI PUTA SKUPLJE:
Razlika
nije zanemarljiva: po Pravilniku kome curi pesak, kandidat za vozača je
obavezan da "odvoza" 40 časova, i da (dodatno) "odsluša" pet časova
teorijske obuke, dok je po novom obaveza proširena na 40 časova
teorijske obuke – 30 časova predavanja i 10 časova vežbi, kao i 8 časova
obuke za pružanje prve pomoći.

Po starom, celokupna obuka
košta oko/preko 25.000 dinara, a koliko će koštati po novom, niko još ne
zna da kaže. "Čeka se odluka Vlade o minimalnim cenama obuke",
odgovorili su ovom novinaru u nekoliko auto-škola. Na pitanje za procenu
"prema otprilike", kažu da se očekuje da će "prema auto-školama" to
biti oko/preko 60.000 dinara, a da se "najavljuje" da će obuka za
pružanje prve pomoći, na koju ekskluzivno pravo ima nevladina
organizacija "Crveni krst" Srbije, biti između 10 i 15 odsto od
teorijske i praktične obuke u auto-školama: znači, školarina će ukupno
iznositi između 66.000 i 70.000 dinara. Kad se tome dodaju i polaganje
ispita i lekarski pregled, za uspeh iz prve trebaće oko/preko 80.000
dinara.
Koštaće to i više, kažu, kako gde: "bolje" škole će svoje usluge
naplaćivati i više.

Ovo ne može a da se ne pomene: koja god
usluga da postane zakonsko-pravilnička obaveza, vlada ili neka
paravlada, agencija za ovo ili ono propisuje minimalnu, a ne maksimalnu
cenu za tu uslugu, kako bi inače trebalo da bude, a sve, kao, zbog
zaštite konkurencije. Tako, agencija zadužena za telefoniju naredi
Telekomu da utrostruči pretplatu na telefonski priključak jer, zaboga,
privatne kompanije su ugrožene Telekomovom niskom cenom, onda neko tamo
udruženje taksista izdejstvuje da niko ne sme da vozi jeftinije nego
koliko su oni procenili da tarifa mora da bude, pa se onda pojavi opet
neko udruženje ovlašćenih "tehničkopregledača" motornih vozila sa
zahtevom da se odredi minimalna cena jer, opet zaboga, neki tamo
"mešetari" to rade za džabe, ali to uslovljavaju da korisnik usluge
preko njih zaključi ugovor o obaveznom osiguranju, a po ceni fiksno
određenoj.
Bod po bod
Polaganje
vozačkog ispita, kako teorijskog tako i praktičnog dela, pretrpelo je
izvesne promene. Teorijski deo će kao i do sada biti test sa ponuđenim
odgovorima, odnosno poljima za popunjavanje, ali ne "na olovku" kao
dosad, već na kompjuteru, što jeste veliki korak napred, jer podrazumeva
"računarsku pismenost": svaki kandidat će u trenutku kad ispitu
pristupi, dobiti unikatnu kombinaciju pitanja koje će odabrati generator
slučajnih brojeva. Smatraće se da je položio ako "osvoji" 50 odsto
bodova.
Takođe, kad pristupi polaganju praktičnog dela ispita,
sam će odabrati itinerer ispitne vožnje sa uputstvom gde koji manevar
treba da napravi: na kojoj uzbrdici će da stane pa da krene "pod
ručnom", gde će polukružno da promeni smer kretanja i tako to. Pre
"gradske" vožnje, kao i do sada, pokazaće komisiji koliko je ovladao
manevrisanjem vozilom na poligonu.
Za ocenjivanje (ne)uspešnosti
kandidata određen je bodovni sistem: svaka greška nosi jedan negativan
poen, a za "padanje" je potrebno 15 poena, s tim da je diskvalifikativ 9
negativnih poena "na poligonu", odnosno da kandidat nijednu poligonsku
radnju nije uspešno obavio. Te inovacije će unekoliko olakšati polaganje
praktičnog dela ispita u poređenju sa onim što je do sada bilo. Ako
ništa drugo, transparentnije je.
BOLONJA: Jedan od argumenata za uvođenje novog/starog
načina obuke, sa obaveznom teorijskom nastavom, jeste da vozači, u
stvari, saobraćajne propise ne poznaju, te da je to razlog velikog broja
saobraćajnih udesa, kao i dvostruko veći broj stradalih u tim udesima
nego u razvijenim evropskim zemljama. Pitanje je, međutim, da li je to
tačno, da li prosečan razvijenoevropski vozač zaista u prste zna
saobraćajne propise koji, uzgred, nisu komplikovani jer su logični, ili
je disciplinovaniji u poštovanju propisa, a i vozi po boljim putevima,
sa vidljivom horizontalnom signalizacijom, vertikalnom takođe.


Tu se dolazi do pitanja zbog čega su razvijenoevropski vozači
disciplinovaniji od nerazvijenobalkanskih? Zbog rigidne kaznene
politike, graknuće ljubitelji batine kao najrazumljivijeg alata za
uterivanje reda i discipline: "Kad ga lupi po džepu, sledeći put će
dobro razmisliti da li će propis da prekrši." To, naprosto, nije tačno:
kazne za saobraćajne prekršaje su u Srbiji unekoliko (čak i) veće nego u
mnogim razvijenim evropskim zemljama, ako se izuzmu skandinavske. Gvint
je u nečem drugom: tamo policijski automobili ne prolaze na crveno,
tamo nema svaka državno-funkcionersko-činovnička šuša službeni automobil
sa plavom rotacijom, o crveno-plavim trepćućim svetlima da se i ne
govori, a za koje ovde, nasuprot dobroj razvijenoj evropskoj praksi,
saobraćajna pravila ne važe, mada u Zakonu piše da važe. "Riba smrdi od
glave, a čisti se od repa", zajamčeno će reći zagovornici strogoće i
opet će da promaše metu: kad se glava usmrdi, džaba čišćenje – smrdeće i
ono očišćeno, pa će smrdeti, sve dok je smrdljive glave.


Uostalom, niko da se zapita kako biva da neko položi teorijski deo
ispita, a da propise ne zna. Čemu onda ispit? Pro forme? Biće da jeste,
jer zbog čega bi pravilnikom bilo propisano obavezno prisustvo kandidata
na predavanjima. Kao, ko bude odsedeo tih 40 časova, hteo – ne hteo,
naučiće.

Nema spora da je poznavanje osnova u pružanju prve
pomoći jako važno uopšte uzev, ali da bude obavezno? Pružanje prve
pomoći je zakonska obaveza, ali je i kažnjivo nestručno pružanje prve
pomoći. Koja li je pametna glava došla do zaključka da će bilo ko za
svega osam časova obuke ovladati tako značajnom veštinom kao što je
stručno pružanje prve pomoći unesrećenom u saobraćajnom udesu? Verovatno
ista ona koja je smislila da pakovanje pribora za prvu pomoć, inače
obavezan deo opreme svakog motornog vozila, može/treba da bude samo ako
ga je upakovao taj-i-taj proizvođač/paker, a koji može da se nabavi samo
preko onog-i-onog distributera ("Vreme" br. 1080: "Ima da kupiš ono što
prodajem").

NAOPAKO: Problem je, u biti, što se u
auto-školama kandidati ne uče kako saobraćaj funkcioniše i čemu propisi
služe, sem da se njihovo kršenje kažnjava, već uče kako da polože
vozački ispit. Zbog toga u auto-školama postoje časovi "kondicione"
vožnje, za one koji su ispit položili i imaju pravo da u saobraćaju
učestvuju, a ne umeju. Nema tog pravilnika koji će to da izmeni.
Uostalom, to smo već imali.

Međutim, imali smo i
specijalizovane obrazovne televizijske emisije o saobraćaju i veštini
upravljanja motornim vozilom, imali smo specijalizovane časopise na tu
temu, o saobraćaju se pisalo u dnevnoj štampi, po školama su postojale
saobraćajne sekcije. Istina, ima i sad specijalizovanih televizijskih
emisija i časopisa, ali se oni prevashodno bave reklamiranjem ovog ili
onog proizvoda i podrškom kaznenoj saobraćajnoj politici, u dnevnim
novinama ništa nije drugačije: samo crna hronika i (ne)kažnjavanje
prekršilaca.

Uzgred, tada su deca u osnovnim školama na
časovima tehničkog obrazovanja, pored saobraćajnih propisa učila i kako
se menja sijalica, kako gumica na slavini, kako funkcionišu osnovni
sklopovi motornog vozila, na časovima domaćinstva koje se meso soli na
početku, a koje na kraju kuvanja, šta je karotin, a šta ksantofil, u
višim razredima imali su fakultativno seksualno obrazovanje.


Sve to je bilo u vreme komunističke diktature, u vreme kad je Svetska
banka Trećem svetu odobravala kredite u (jugoslovenskim) dinarima, a
Jugoslavija imala status posmatrača u Evropskoj ekonomskoj zajednici i
ozbiljnu ponudu da joj se priključi, dok danas, u vremenu slobode i
demokratije, Srbija molećivo stoji pred vratima Unije, a deca u osnovnim
i srednjim školama na početku časa veronauke "čitaju" O(t)če naš ili
već nešto tome srodno.

Bez namere da se ospori ideja da je
obrazovanje ključni preduslov svakog napretka, pa i napretka u
bezbednosti saobraćaja, ipak čini se da je reč (i) o ustanovljavanju
lepe tezgice za saobraćajne inženjere i lekare. Ovi prvi su po slovu
Pravilnika jedini ovlašćeni da polaznicima tumače saobraćajne propise,
ovi drugi za prvu pomoć, s tim da svaki saobraćajni inženjer, pod
uslovom da položi instruktorski ispit to može i da radi, dok je lekarima
neophodna "bumaška" koju samo "Crveni krst" može da im izda.










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Okt 21, 2012 8:39 pm

Videćemo koliko će Auto škola opstati sa novim zakonom ako se bude primenjivao u celosti :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Okt 22, 2012 10:38 am

.. eee tugo nasa! Izmisljaju stalno toplu vodu, a rezultati.. katastrofa.. sem tj. izuzev i cast pojedincima.. saobracajcima! Eh sto ne zavrsih taj kurs, pa da se "zaradi" koja kinta vise! :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Okt 28, 2012 10:37 pm

Од данас нови начин обуке кандидата за возаче


МУП Србије још није објавио питања за возачки испит, нити је влада одредила минималну цену обуке

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Obuka
Ауто-шко­ле ће мо­ра­ти да има­ју во­зи­ла у скла­ду са ди­рек­ти­ва­ма ЕУ (фото Политика/Д.Јевремовић) (Фото Д. Јевремовић)

У ауто-школама у Србији данас почиње обука возача по новом програму, која поред знатно веће цене подразумева и обавезно похађање часова теоријске наставе, полагање теста из прве помоћи и обавезних 40 часова практичне обуке. То значи да кандидати, који су обуку започели по старим прописима, морају да је заврше најкасније до 25. јануара следеће године. У супротном, обуку ће морати да понове по новим прописима, али и новој цени. Трошкови нове обуке још нису познати, али према појединим проценама она ће износити око 800 евра.

Са друге стране, кандидати који су до јуче завршили обуку по старим прописима и положили теоријски део испита, а нису положили возачки испит мораће да похађају још по три часа практичне и теоријске обуке пре него што изађу на возачки испит. Такође, кандидати, који нису положили теоријски испит мораће да га полажу по новом и затим практични део испита, који се уводи.

Бранимир Пејовић, начелник Одељења за саобраћајно-техничке послове и прекршајни поступак МУП-а Србије изјавио је за Танјуг да је основна новина у обуци возача за стицање Бе категорије, увођење обавезне теоријске обуке у трајању од 30 часова предавања и 10 часова вежби.

– Предвиђено је и најмање 40 часова вожње, а уводи се и прва помоћ. Знања из прве помоћи ће се стицати у оквиру теоријске обуке – навео је Пејовић.

Ипак као по неком неписаном правилу када је реч о почетку примене нових прописа и закона, иако нова обука кандидата за возаче званично почиње – за тај почетак није још све спремно. Бар тако каже Петар Рашета, секретар Заједнице ауто-школа.

– Ауто-школе у Србији спремне су за почетак нове обуке возача, али МУП Србије још није објавио питања за возачки испит, иако је то по закону било обавезно, нити је влада одредила минималну цену обуке. Проблем је и у томе што Министарство здравља Србије још није издало лиценце инструкторима за држање курсева прве помоћи и још није познато да ли ће Црвени крст бити спреман да држи ту врсту обуке – каже Рашета.

Минималну цену обуке по новим прописима требало би да предложи МУП уз сагласност Министарства пољопривреде и трговине, а Влада Србије да усвоји. Заједница ауто-школа Србије обухвата више од 700 ауто-школа и према речима Рашете, она није консултована када је реч о утврђивању цене обуке.

Правилник о новом начину обуке кандидата подразумева и видео-надзор на настави и на испиту. Период за прилагођавање ауто-школа је годину дана, до 25. октобра 2013, до када ће свака школа морати да има лиценциране инструкторе, као и предаваче и испитиваче са вишом или високом стручном спремом саобраћајне струке и одговарајућим искуством. Ауто-школе ће морати да имају и одговарајућа возила у складу са директивама Европске уније на којима ће се вежбати будући возачи.


Д. Вукосављевић


Samo zato sto mi je na vozackoj pisalo YU , a ne Srbija, morala sam da polazem ispocetka ovde. Onda sam kukala, posto me je ista kostala ( bez bazicnog kursa za teoriju i sa minimalnim brojem casova voznje) negde oko 3500 eura, ali sad vidim, da , iako sam dugo vozila tamo, bas sam malo znala! Ovde sigurnost u saobracaju ima svoje pravo znacenje!
Pa oni nas tamo, skoro nista nisu naucili, ebalo ih parkiranje uz liniju!
Daju ti testove da izvezbas i izadjes da polazes, pa ako ubodes, prosao si..a onda na voznju..ako prodjes poligon, 90% prolazis voznju ( posto svi imaju vezu) a ako nemas ( iskusila) obore te , cisto na neku caku-dodji nam opet..

Najveci procenat saobracajnih nesreca ovde prave stranci i mladji od 25 god. Zato je sada jos strozi zakon, svaki stranac mora da polaze i teoriju,bez obzira odakle dolazi.
Inace, osim testova, za koje ucis na netu i iz knjige, moras da izvozis dugacku voznju, voznju u mraku, i voznju na klizavom terenu. Onda mozes na polaganje voznje. Sa tobom je samo licenciran instruktor ( nema korumpiranih policajaca za koje moras da kupujes burek) NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 4252
Nadam se da ce i u Srbiji da se zavede neki red, ali onda bi moralo da krenu od skola i instruktora, pa sve ostalo...










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyUto Nov 27, 2012 8:39 pm

2300 pitanja za polaganje vožnje? NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 601923926
Pa neće voziti borbeni avion, nego kola . NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 948749
Toliko pitanja nema ni na anatomiji na medicinskom fakultetu.










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyUto Nov 27, 2012 8:42 pm

Ali najvažnija je prva pomoć. Bez toga mi niko ne bi seo za volan










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 2iiv51gNOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 9:44 pm

Ovde oduzimaju dozvolu na licu mesta, ako ne ocistis auto od snega a vozis NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 118841592










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 9:51 pm

Na početku su me 2 x zaustavili bez pojasa, jednom bez glupih svetala, još se stvar uhodavala pa sam prošao sa ukorom. Sada palim svetla kako sednem, a i kad se ne bih vezao onaj iritirajući alarm počne da me kljuca u glavu smehsmeh .
I dalje mi niko ne može opravdati paljenje svetala u sred leta u sred grada u sred bela dana ... da ne govorimo o tome da kad izadjemo u EU (odakle smo Zakon kopirali) izgledamo kao boodale sa upaljenim svetlima. Spreman sam da se kladim da će ta odredba biti brisana, ali toliko su pričali o njoj da sad ne mogu tako jednostavno da je ukinu.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:05 pm

Bane Bumbar ::
Na početku su me 2 x zaustavili bez pojasa, jednom bez glupih svetala, još se stvar uhodavala pa sam prošao sa ukorom. Sada palim svetla kako sednem, a i kad se ne bih vezao onaj iritirajući alarm počne da me kljuca u glavu NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 944472 .
I dalje mi niko ne može opravdati paljenje svetala u sred leta u sred grada u sred bela dana ... da ne govorimo o tome da kad izadjemo u EU (odakle smo Zakon kopirali) izgledamo kao boodale sa upaljenim svetlima. Spreman sam da se kladim da će ta odredba biti brisana, ali toliko su pričali o njoj da sad ne mogu tako jednostavno da je ukinu.





Nece se to brisati, razlog je, mislim, sto oko reaguje na svetiljku ( svetlo na kolima) a to znaci vecu opreznost, sigurnost, cime su zakoni najvise i posveceni. Navicices se kao i na pojas, izgleda NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 641442










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:10 pm

sonia ::
Bane Bumbar ::
Na početku su me 2 x zaustavili bez pojasa, jednom bez glupih svetala, još se stvar uhodavala pa sam prošao sa ukorom. Sada palim svetla kako sednem, a i kad se ne bih vezao onaj iritirajući alarm počne da me kljuca u glavu NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 944472 .
I dalje mi niko ne može opravdati paljenje svetala u sred leta u sred grada u sred bela dana ... da ne govorimo o tome da kad izadjemo u EU (odakle smo Zakon kopirali) izgledamo kao boodale sa upaljenim svetlima. Spreman sam da se kladim da će ta odredba biti brisana, ali toliko su pričali o njoj da sad ne mogu tako jednostavno da je ukinu.

Nece se to brisati, razlog je, mislim, sto oko reaguje na svetiljku ( svetlo na kolima) a to znaci vecu opreznost, sigurnost, cime su zakoni najvise i posveceni. Navicices se kao i na pojas, izgleda NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 641442
Oko u sred leta i sunčanog dana ni ne vidi svetlost fara, a kako je u većini zemalja EU ukinuto, takodje i u Hrvatskoj mislim da čemo i mi prepisivači koji malkice kasnimo to isto uraditi ... uostalom vreme će pokazati.
Ja sam se navikao, ali tvrdim da nema razloga za tom odredbom u tom obliku!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:15 pm

Dobro bre, nemo se ljutis ( !), neka ga ukinu, ako je dotle doslo NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 641442

A sta kaze zakon o alkoholu, mislim koliko dugo nakon uzimanja alkohola se ne sme voziti?










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:21 pm

sonia ::
Dobro bre, nemo se ljutis ( !), neka ga ukinu, ako je dotle doslo NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 641442

A sta kaze zakon o alkoholu, mislim koliko dugo nakon uzimanja alkohola se ne sme voziti?

Msa pričamo bre, kakva crna ljutnja ...

Alkohol je valjda 0,5 ostao ili su smanjili na 0,3 pojma nemam. Mislim da ako preskočiš 1 promil imaš obezbedjeno noćenje :rlol:

Što se toga tiče mogu da mi ga **** i mnogo je super osećaj kad nemaš tu frku ...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 10:32 pm

Pitala sam ovo, o vremenskoj duzini koja mora da prodje nakon uzimanja alkohola, zato sto je ovde i to veoma strogo ograniceno- 12h nakon alkohola moze se voziti. Zato ovde narod pije vikendom kad ne rade..

Inace, dozvoljeno je 0.2 promila, mislim.

Racunica postoji, zanimljiva je, pisacu je drugi put, sad me mrzi...










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyUto Jan 15, 2013 11:11 pm

Policija je sprovela akciju hvatanja pijanih vozaca.
Naravno, smeste se ispred najprometnije birtije i cekaju.
Oko fajronta krenuli svi napolje iz kafane... Posmatraju policajci i primete jednog koji izlazi na parking i pokusava da nadje svoj auto, proba jedan da otkljuca, proba drugi, pada, ustaje, tetura se i posle dobrog padanja po parkingu i trazenja svog auta, naravno parking se u medjuvremenu ispraznio, pronalazi auto i krece kuci. Naravno, patrola koja ga je posmatrala odmah ga zaustavi i gurnu mu alkotest koji pokaze 0,0. Gleda njega policajac u neverici i kaze:
- Ma daj, kako imas 0,0 a tu padas po parkingu vec vise od pola sata?
Vozac odgovara:
- Jebi ga, veceras sam ja morao da budem mamac.



Ili je mozda trebalo ovo da stavim na - Srpska posla? NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 641442










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Apr 27, 2015 10:24 pm

Stavljanjem plavog HR znaka riskirate kaznu za krivotvorenje

Ako se na trenutačno važeću registarsku pločicu stavi naknadno plavi HR znak, to ništa ne znači, dapače, policija vlasnika može kazniti za krivotvorenje službenih oznaka

Od kada je Hrvatska ušla u Europsku uniju hit su postale plave naljepnice za registarske tablice automobila s oznakom HR i sa žutim zvjezdicama koje se lijepe na lijevu stranu registracijskih pločica i tako imitiraju tablice za automobile većine članica EU. Premda su neki časopisi svoje čitatelje nagradili takvim besplatnim naljepnicama, naš savjet je da to ni u kojem slučaju ne radite. Ako se na trenutačno važeću registarsku pločicu stavi naknadno plavi HR znak, to ništa ne znači, dapače, policija vlasnika može kazniti za krivotvorenje službenih oznaka.

Do uvođenja registracija s europskim logom, vozilo mora biti označeno elipsastom naljepnicom koja sadrži međunarodnu oznaku države. Oznaka države na motornom vozilu propisana je Bečkom konvencijom o cestovnom prometu iz 1968. godine. Po toj konvenciji, a koje je potpisnik i Hrvatska, svako vozilo u međunarodnom prometu, na zadnjem dijelu, pored svoje registarske pločice mora imati i oznaku države, u kojoj je registrirano. Oznaka države mora biti vidljiva sa stražnje strane vozila. A ako s vozilom vučete prikolicu, i prikolica, uz svoju registarsku pločicu, mora imati oznaku države.

Veličina bijele elipse s crnim obrubom i crnim slovima, po Bečkoj konvenciji za dvoslovne oznake, mora biti, najmanje, 17,5 x 11,5 cm. Crte slova i brojki moraju biti najmanje 8 cm visoke, a široke 1 cm. Oznaka nije valjana ako su na njoj ispisani bilo kakvi drugi znaci, reklame i slično. Po našem zakonu, za neimanje naljepnice pri prelasku državne granice, kazna je 300 kuna. Vozila iz EU koja u registarskoj tablici imaju uključenu oznaku države, u sve države EU putuju bez dodatne oznake, a naljepnicu s oznakom svoje države obavezno moraju imati za putovanja kroz države izvan EU.

Zaključak: HR elipsasti znak ne treba imati, ako na vozilu imate nove tablice koje imaju taj plavi HR na početku tablice. Kako nemamo još nove EU tablice ako se ide izvan Hrvatske mora se imati HR elipsasti znak. Ako se na trenutačno važeću registarsku pločicu stavi naknadno plavi HR znak, to ništa ne znači, dapače, policija vlasnika može kazniti za krivotvorenje službenih oznaka.

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 1z1645y










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Maj 14, 2015 1:12 am

KRAJEM SVIBNJA UKIDA SE OGRANIČENJE: Mladi će opet voziti aute snažnije od 110 KS!

MUP je konačno shvatio da krši EU Direktivu o vozačkim dozvolama
Prođe li prijedlog izmjena Zakona o sigurnosti prometa na cestama, koji je Vlada po hitnoj proceduri uputila u Sabor, ograničenje od 80 kW za mlade vozače odlazi u povijest. Razlog?
Nemogućnost ujednačene primjene na domaće i strane vozače, čime je Ustavni sud još 2013. uvjetovao opstanak spornog ograničenja...

No, nije Ustavni sud došao glave spornom ograničenju, nego je MUP konačno shvatio da postupa suprotno Direktivi 2006/126/EC o vozačkim dozvolama. I to upravo zato jer se trudi ujednačeno primjenjivati ograničenje od 80 kW.

više   link










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2019 8:00 am

Uz "novi zakon" ,fol zbog "bezbednosti" ,povećane su cene tehničkog pregleda ,mogućnosti maltretiranja vozača za razne sitnice ,i novi troškovi , te se dešava ovo što sam napisao na nekoj od tema -a desilo se i našem poznatom stend ap komičaru :

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 49896094_799148060423328_5597731606744793088_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Izgleda da je "novi zakon" pravljen da pogoduje samo bogatima sa novim automobilima ,a većinu nesrećnika koji su se radovali što su došli do dobrog i relativno jeftinog vozila ,tera u očaj .
Nakaradno ,kao i sve u zemlji ,i napravljeno tako da država i dalje i sve više otima -sve uz licemernu "brigu" za našu sigurnost .











NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
alter ego

alter ego


Datum upisa : 31.10.2018

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Jan 12, 2019 11:50 pm

Daaa, mislim da je u pitanju klasicna pljacka, tipa imas auto onda imas i para da sve placas. Tehnicki pregledi podigli cene a pregled auta je ostao isti, gotovo da su promene estecke prirode. Auto skole podigle cene do u "besvest" a sto se tice promena gotovo nikakve. Policija zaustavlja vozila marke yugo, stojadin, lada....i revnosno vrsi preglede. Pitam kolegu, pobogu pa sto ne zaustavis neki dzip, audi...odgovor me nije iznenadio. Pa sta da ih zaustavljem kada su oni ispravni uvek a i sta znam na koga cu da naletim.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Feb 16, 2019 12:40 pm

http://www.aktuelnevijesti.info/stigao-novi-zakon-nema-vise-prelaska-granice-bez-ovoga-ovo-svi-trebate-znati/?fbclid=IwAR1s-1pnMtD1BKEp7YnqXDOl1o8blF1DkQVGEF1UePOZK1SmBgfxsiZP3-8


ne znam, koliko je ovo provjereno,ali dobro je znati i provjeriti prije putovanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Feb 16, 2019 7:18 pm

Astra ::
http://www.aktuelnevijesti.info/stigao-novi-zakon-nema-vise-prelaska-granice-bez-ovoga-ovo-svi-trebate-znati/?fbclid=IwAR1s-1pnMtD1BKEp7YnqXDOl1o8blF1DkQVGEF1UePOZK1SmBgfxsiZP3-8


ne znam, koliko je ovo provjereno,ali dobro je znati i provjeriti prije putovanja.
Važi od 2021(koliko sam ja razumeo ) Namera je odlična ,jer razni kriminalci mirno šetaju preko granice , no naravno da ćemo se buniti na novi "namet" .Ima još nekih izmena u vezi "novih vozača" ,koje izgledaju restriktivno ,ali su suštinski ok.
Ono što mene "svrbi" -promena "privremene" vozačke dozvole u "stalnu" (isteklo godinu dana ) košta 2000 rsd (troškovi MUP) ....a onda vam kažu da treba ponovo lekarsko uverenje koje košta sledećih 4-6 000 ?
Čista otimačina od vozača ,preko svega što im padne na pamet ,a najveća pljačka su u stvari "akcize" na gorivo koje država podigne kad god im padne na pamet ,te tako uvek imamo najskuplje (i najlošije ) gorivo u Evropi .










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Jun 28, 2021 2:11 pm

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 206356666_327970508822296_7419113611500760628_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=dZ5a7HO9ysQAX9a6lSm&_nc_ht=scontent.frix7-1










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptySub Jul 03, 2021 3:18 pm

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 208478668_514577119592347_3781810157230703508_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=XXf554MBITUAX8m2xqx&_nc_ht=scontent.fhrk1-1

Samo jedan od primera (ja platio zbog Ž na tablici -skoro duplo registraciju )
Ali tek od 5 jula počinje šou-rigorozan tehnički pregled ,za najmanju sitnicu ,nema registracije .
I naravno ,opet se "ugađa" vlasnicima jakih automobila .Ako nemaju "katalizator" -prolongira se na 2 godine da ga "ugrade" .
A nama "običnima" ,za rđu na "gredi" ,ili "labavim sponama" ,ili za neko oštećenje karoserije -noga u dupe sa tehničkog .
A tek što "nove izmene" proizvode one morone sa "tehničkog" u "bogove" koji odlučuju o sudbini vašeg auta ?
Slažem se sa svakim zakonom koji doprinosi bezbednosti saobraćaja -ali da vas "vrate" jer vam se "zamutio" levi spoljni retrovozor ?
Državno licemerje i otimačina -ko zna koji put .
Ustput ....sve takse su psokupele ,od 250 pa do celih 15 000 rsd .










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Jul 08, 2021 9:40 am

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 212356899_517867329263326_9220060685038259117_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=H_MJqaZAW2gAX9BBAin&_nc_ht=scontent.fhrk1-1

Glupi narode-plaćaj harač.










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyČet Sep 16, 2021 5:54 pm

Agencija za Bezbednost Saobraćaja...izmišljena tvorevina ove vlasti za otimanje novca za punjenje budzeta. Kadar agencije ne odgovara potrebama.Sve se radi u interesu pljački gradjanja, i izmišlja se topla voda za naplatu svega i svačega....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPet Dec 17, 2021 7:22 pm

montoya ::
Agencija za Bezbednost Saobraćaja...izmišljena tvorevina ove vlasti za otimanje novca za punjenje budzeta. Kadar agencije ne odgovara  potrebama.Sve se radi u interesu pljački gradjanja, i izmišlja se topla voda za naplatu svega i svačega....
Upravo tako .Daje se mogućnost neškolovanim kretenima da se iživljavaju na građanima .
Meni 3 dana pred istek registracije -istekne atest za plinsku  bocu . Zakazivanje kao kod hirurga ,termin ,dođem u SO ...Momak zamešao sapunicu ,namazao cevi ,pa gleda ...Napravio jedno 10 fotografija -daj 6.500 . 
Odvezem auto kod mog majstora -zamenio je bukvalno sve (kajševe ,tečnosti ,kablove ,svećice ,cevi, neke "madžetne " ,podesio kočnice i paljenje ...nemam pojma ...150 eu . 
Nađem "vezu" na tehničkom ,odem na "probni" Ne radi jedno od 2 svetla za osvetljavanje tablice ,leva prednja pozicija ima belu sijalicu umesto neke "žute" ,ne rade "maglenke" (koje u životu nisam upalio -nisam ni znao gde ) Hajde -autoelektričar ,sredi sve ,i naplati (iako su bili u pitanju slabi kontakti ,i zamenio je samo tu jednu sijalicu ,sam se odao) 
Odem na tehnički ,sve ok ,sve radi-do zadnje stavke ? 
Neispravnost -spusti malo maglenke i podigni malo farove ? Naplati mi tehnički  ,i lepo me "vrati" da "otklonim" ? 
Da ne kažem da "glavno i odgovorno lice " zovu u njegovom selu "Njonjo" ? 
Stručnjak u PM .










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Dec 20, 2021 11:04 pm

Prošao "tehnički" Uz celodnevno zezanje mog majstora (koji je inače odličan mehaničar ,"održavao " je i podmornicu JNA ,bio "mašinsta" na kruzerima ?)
Iako je sve "sređeno" -opet je bilo potrebno "par poziva" ?
Znači ...ona stara poslovica "Daj Ciganu "vlast" -prvo će ubiti sopstvenog oca" .
Srbija je zemlja u kojoj svaki buzdovan (bez škole ili bar "umeća" možda da bude i ministar ) ali je ovo iživljavanje ljudi koji teško da imaju "osnovnu" ,a kamoli neku "srednju saobraćajnu" neviđeno.










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Dec 20, 2021 11:08 pm

E batice ..sad kamere na tehničkom snimaju sve i neće niko da riskira posao od kad je "jedan tamo"  pustio prijatelja i odbili mu od plate .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Dec 20, 2021 11:18 pm

Kijara-brm ::
E batice ..sad kamere na tehničkom snimaju sve i neće niko da riskira posao od kad je "jedan tamo"  pustio prijatelja i odbili mu od plate .
E sestrice ---ne radi se o tome .Nego su kurve smislile da imaš 3 dana "da otkloniš nedostatak" ?Ali ti tehnički naplate .
Pa ako ne uspeš -onda ponovo platiš "tehnički" (za naše uslove -nimalo malo,puna cena)
Ja sam bio u petak -i za "dlaku" se našao šef firme ,koji je razrešio dilemu ."Tri radna dana" .
Inače mi bi uračunali i "vikend" ?
Čisto  iživljavannje .
Slažem se da auto mora biti tehnički ispravan .Ali -vraćati čoveka što mu se "peta vrata" -spuštaju ? I onda "majstor" to reši tako da "iskrivi " (rukama "razvuče" ) one hidraulične "stvari" ?
Pa niko poginuti neće što se "peta vrata" -spuštaju ????










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyPon Dec 20, 2021 11:24 pm

Čoveka je kum vratio jer nije imao zadnja sedišta u kombiju  .Vozio je nešto . Čovek se vrati i ponovo u red ( par sati )
Naravno da su neke stvari banalne ali šta ćeš kad onaj tam što prati samo kameru odgovara i za gluposti. .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 EmptyNed Apr 17, 2022 6:36 pm

Neki od popularnijih modela vozila za koja će biti zabranjen uvoz su: 

Alfa Romeo 147

Opel korsa C

Opel astra G

Folksvagen pasat B5

Folkswagen polo

Folkswagen golf 3

Folkswagen golf 4

Folkswagen golf 5 iz prve dve godine proizvodnje

Fijat punto

Fijat panda

Fijat bravo 

Fija stilo

Ford fokus

Ford fijesta

Reno megan

Reno klio

Reno tvingo

Reno senik

Pežo 206 

Pežo 307

Citroen C3

Citroen C4

Citroen C5

Citroen pikaso

Dačia logan

Volvo V50

Mercedes A klasa

Mercedes C klasa

Mercedes E klasa

BMW 320

BMW 520

BMW 525

Audi A4

Audi A6

Audi A8

Tojota korola

Seat ibica

Škoda fabija

Škoda oktavija










NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?   NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NOVI ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA -NOVA REPRESIJA ILI KONAČNO ; RED ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Zakon Privlacenja (ZP)
» Ljudskost ili propisi(zakon)?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: AUTO SVET-
Skoči na: