DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MORAL - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MORAL - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 MORAL

Ići dole 
+25
pesma
promaja
Kica/Praja
Čiča
Danubius
ZoxZoja
dusicaa
Lakota
Samouka
Helena Trojanska
AstrinaKomsinica
svilanaasvaltu
sanjalica.ns
Nut
beskraj
Vangelis
dejan
Amisela
doctorr67
Orhideja
Kijara-brm
Sanjalica
montoya
babajaro
Krupljanka
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Dec 17, 2009 1:16 pm

First topic message reminder :

Da li ga sami odredjujete ili se pridrzavate opsteg drustvenog morala?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 11:20 am

Napisao bih nešto o moralu ali čemu sve kad će John da izbriše sve, onako fino bez sujete i morala

uzuz9
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 11:26 am

MorTal (kombat!) ?  zlz  :glasesgirl:

Tačno osećam da si ti moralan taman koliko treba Kico. Znaš šta valja, ostalo je lakši deo posla.

A ovo gore što pišem, ne zameri mi, od jutros sam baš imala žarku želju da se igram filozofa, čašica samorazgovora i sabajle filozofije se odužila... Pijana pesma, moja ''Kantovizija'', kantam nešto ...i... Relativizujem...

Strašno kako se nekada uživim u ulogu. smehsmeh

Citat :
Napisao bih nešto o moralu ali čemu sve kad će John da izbriše sve, onako fino bez sujete i morala
Piši. blue2
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 11:51 am

Kica/Praja ::
Napisao bih nešto o moralu ali čemu sve kad će John da izbriše sve, onako fino bez sujete i morala

uzuz9


Ne vidim razlog zbog čega  pominješ moju uzvišenost. Brišem višak na mojim temama.
Nije ti jasno?
Zox i ja imamo neku prepisku na FB i ne znam šta je tebe uznemirilo. Nisam ja  kriv za svaki tektonski poremećaj.

Elem, pominjanje imena se koriste među prijateljima i poznanicima, te zaobiđi moje, osim u primedbama.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 11:57 am

Zox i ti pišite na fb ili na pp do mile volje, dok je forum otvoren ja ću da pišem ono što mi se prohte u okvirima prostojnosti. Ti samo briši, kad ti je već neko dozvolio da od foruma praviš ustanovu za posebne potrebe
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 12:02 pm

Spam, ali moram reci da i moderator ima pravila po kojima brise i ne vodi se licnim afinitetima...iskljucivo se brise ono sto pravilnik ne dozvoli.
Danas,kada bi trebalo da je na forumu nesto ljepsa atmosfera,jer eto,napunismo 8 godina,bi bilo lijepo da se suzdrzimo od negativnosti i licnih prepucavanja.

Moralno bi bilo....prema ostalim clanovima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 12:05 pm

Primljeno Astra. Srečan ti rodjendan onako moralno drink2
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 12:13 pm

Kica/Praja ::
Zox i ti pišite na fb ili na pp do mile volje, dok je forum otvoren ja ću da pišem ono što mi se prohte u okvirima prostojnosti. Ti samo briši, kad ti je već neko dozvolio da od foruma praviš ustanovu za posebne potrebe  

Napisan je recept za Zoju i široke narodne mase. Recept k'o recept.

Niko ti ne brani da pišeš šta hoćeš, sve dok se ne kosi sa pravilnikom.

Pohvalio sam tvoje zapažanje što se tiče gurmanske geografije koji neću obrisati jer ima smisla.
Na mojoj temi imam moderatorsku funkciju i brišem, s vremena na vreme, sve što ne spada u gastronomiju.
Dozvoljena mi je administracija "Bački ručak običan".
E, sad, ako te svrbe prsti za tu temu, zamoliću višLJu administraciju da ti dozvoli da ti uređuješ "Bački ručak" a ja ću sklopiti prste iznad glave i gledati "Rejsholdet".
Važi?


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 12:32 pm

Da zakljucam ili je dosta i bez kljuca?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 12:43 pm

Moral....jel to tema?
O ,davno je to bilo kad je bilo Morala  dm2
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 1:14 pm

promaja ::
Moral....jel to tema?
O ,davno je to bilo kad je bilo Morala  dm2

Ma, nađe se još.
Jeste da su ga olabavili i razvukli al' kod pojedinih još radi u pravom smislu reči i obliku.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 1:21 pm

Pa danas najviše pišu o moralu oni koji su u svemu ogrezli u NEMORALU ..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 1:33 pm

promaja ::
Pa danas najviše pišu o moralu oni koji su u svemu ogrezli u NEMORALU ..

Ko o čemu, kurva o poštenju.
Sami smo krivi. Dozvolili smo im to a usput podelili mikrofone.
Jedno mi nije jasno, kako to da ljudi pod "moral", pakuju sve što im padne pod ruku?
Izgleda da im 10 zapovesti, nije došlo do mozga il' su oduzeli il' dopisali.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 1:50 pm

Ja ne znam šta to sve spada i pakuje se pod MORAL.al znam da još uvek imam Morala u nekim stvarima i da ću ostati pri tim ,al isto znam da svi ti koji dobiše taj mikrofon kako veliš  i ko o čemu kurva o poštenju...da ,samo kurva ima Morala za razliku od ovih današnjih starleta koje nikad neće priznati da su kurve a Morališu sve u 16...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 2:01 pm

Pod "kurva" sam mislio o karakternim osobinama.
Sve u svemu, držimo se osnovnih moralnih načela, makar to ponekad izgledalo k'o Sizifov pos'o. Treba ostati dosledan i preneti "znanje" na decu.

Mene u "kraju" znaju kao John Doe-a a i  kao sina od  Jane & Albert Doe-a  a moje sinove i ćerku kao Deca od John Doe-a.
Treba to zaslužiti i zadržati.
Zaslužiće i oni svoje ime i status u "kraju".


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 3:06 pm

Znas ono....kad mozes da pogledas svima u oci....e to je moral.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 3:14 pm

Da ,e baš to ....da svakog pogledaš u oči i da sva vrata možeš da otvoriš bez imalo griže savesti i da znaš da si u pravu dok si tu .
Da ,i Moral se tumači na više načina i više primera
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 3:59 pm

Astra ::

Moralno bi bilo....prema ostalim clanovima.
Bilo bi kulturno, ako ćemo baš cepidlačiti.  

U mnogo slučajeva u životu ćutanje nije etično, čak i kada to od tebe traže ''više instance'' jer eto ''nije moralni trenutak''.

Ovo je filozofija ovde, ako i ovde dođete(moderatori) i krenete da seckate ljudima tokove misli, uskraćujete im pravo da filozofiraju kako misle da treba, kako umeju(ne umeju), čemu podforum filozofije? Da bacamo konfete, da ćutimo i poštujemo ''proceduru''?
Sve je već rečeno, ostaje nam samo da ćutimo i uklopimo se u šou ''veselo veče''.

Ovde iz dana u dan ''nije momenat'' da se piše šta se hoće, jer bože moj, ''širi se negativnost'', na šta to liči? Smejanje na brašno.

Nego, da se vratim temi...

Postoji i onaj stvaralački moral vezan za vrline - istinoljubivost, hrabrost najpre. Ukrasti od bogova vatru kao Prometej, pa pomoći ljudima da dostojno žive život stvarajući nove vrednosti i kulturu.

U sve uplićemo nekakve bogove jer smo nesigurni u sebe i nesamokritični, zato tako lako upiremo prste u ''moralno posrnule'', bavimo se više drugima i njihovim ''nemoralom'' nego sobom i svojom ''moralnošću''. Sujeta, što kaže Čiča.  

Ispravno činjenje se ne može nametnuti – ono proizlazi
iz slobode kao ideje uma - zapovesti su religiozni bullshit iza kojih se krije manipulacija. Mogu se odmah svesti sa deset lažnih na dve prave. Što bi rekao Džordž Karlin: ''budi iskren i veran'' i gotovo(iz toga sve dobro ide). Ostalo je lagarija sa kojom se manipuliše ovcama u stadu.

PS
Artuković je gledao svojim žrtvama u oči bez problema.


Poslednji put izmenio pesma dana Pet Sep 25, 2015 4:08 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Sep 25, 2015 4:05 pm

Da,da...Artukovic,u pravu si,a Promaja je dobro dodao Moral se tumači na više načina,i zbog takvih moralista eto imamo i ratove i glad i svakakve nevolje.

I niko ne sjecka nikome nista,samo su zamoljeni akteri da spuste loptu,da ne dodje do jaceg vrijedjanja...nista nije brisano niti ce biti.

Ja jos uvijek mislim da sam moralna dok god mogu da pogledam ljudima u oci,pa nek je to i po mojim mjerama morala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Mar 27, 2017 9:50 pm

Moral? Šta to beše?
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Maj 11, 2017 5:47 pm

Black Wizard ::
Moral? Šta to beše?
To ti je ono kada baba kaže da su današnje devojke nemoralne kada je u pitanju sex ,a sama je rodila treće dete sa 22 godine (slučajno kada ni pojam "kontracepcija" nije bio poznat ,a kamoli sredstva Kako bi tek onda bila moralna, da je toga bilo ? )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 3:02 am

Au,moral gledati kroz sex....nece na dobro....a to sto pricas Dany,to se zove dvostruki moral.
Danas je normalno vec da klinke imaju sex i tu se vise ne gleda koliko je to moralno....moral je biti covjek...i ona projebana sa 13 moze biti veci covjek od neke nevine svetice....ne bih to povezivala.
Moral je roditi i ne napustiti ga....othraniti iako nisi stigla zavrsiti skolu....e to je obraz....moralno je kad god da napravis dijete da stojis iza svoga cina a ne pobjegnes i ostavis djevojku da se sama izbori s tim.
Moral je imati osjecaj za dobro,ne pisati o dobrom,vec ciniti dobro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 9:18 am

Astra ::
Au,moral gledati kroz sex....nece na dobro....a to sto pricas Dany,to se zove dvostruki moral.
---.
Moral je imati osjecaj za dobro,ne pisati o dobrom,vec ciniti dobro.
Ma ,stavio sam to iz zezanja (babu ) Moralne norme propisuje društvo ,i trenutne uticajne grupe u društvu i one se vremenom menjaju ,kao što se sve menja . Dvostruki moral je postojao i u naše vreme .Ja sam "skinuo mrak" sa 17 godina ,i nisam ni slučajno bio generacijski "prvak" ,a kada su devojke u pitanju ,taman da je imala punih 18,dakle ,punoletna ,smatralo se da je "rano" ,čak je i opcija "nevina u brak" još važila ,zar ne ? 
Ako živiš u društvu gde decenijama vlada "dvostruki moral" ,onda i sam ,hteo ne hteo ,spustiš standarde ,čak i kada je potpuno nenormalno ono što se dešava ,i umesto osude društva ,takvi dobijaju tapšanje po ramenu. 
Kod nas ,ko se obogatio nekom pljačkom ,ili prodajom tela i mladosti živi dobro ,smatra se "sposobnim" . 
Sasvim je normalno da recimo ,jedva punoletna , Cecina Anastazija (nebitna je ona ,ima X takvih )trenutno "odmara u Dubajiu" ,iako nema nikakve prihode ,tj zna se kako su joj roditelji došli do bogatstva ,i to naravno, kao i ti drugi ,producira po društvenim mrežama ,a u isto vreme slušamo ,čitamo ,gledamo o hiljadama dece koje nemaju ni da jedu a ubijaju se da završe neku školu i dobiju neki posao .Koliko je uopšte moralno  pisss  po onima koji "nemaju" ,a pošteni su i radni ? 

O kakvom moralu pričamo u društvu ,kada se teško bolesna deca leče sakupljanjem milostinje ,hiljade ljudi ,koji su uredno plaćali doprinose za zdravstvo ,ni ne mogu da priđu potrebnim zdravstvenim ustanovama ,a jedna "starleta" uživa vrhunsku zdravstvenu negu timova na VMA zbog izlivanja silikona u dupetu ,koje je sama stavila ,da bi što bolje unovčila svoju guzicu ? 
Niko ne pita -sa kojim pravom ,ko to plaća ? 
Uopšte ,ako iko postavi pitanje o finansijskim poslovanjima raznih "humanitarnih organizacija" onda ga "moralna" javnost osuđuje ,jer bože moj ,strašno je i pomisliti da te moralne gromade išta uzimaju za sebe ,a potpuno isključimo razum ,pa se ne sećamo desetina i stotina slučajeva pronevere ? 
Stvari se obrnu -moralne nakaze postaju oni koji "pitaju" ,a ne oni koji zloupotrebljavaju .
Moralna obaveza je svakog građanina da plaća porez ,i obični građani tome tako i pristupe ,a na to ih "podsećaju" upravo oni koji ga ne plaćaju ,i reč je o milionskim iznosima ? 
Moral tako postaje mimikrija u svakom pogledu,u jednom društvu ogrezlom u nemoralu .










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Maj 15, 2017 9:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 11:00 am

Danubius ::
Astra ::
Au,moral gledati kroz sex....nece na dobro....a to sto pricas Dany,to se zove dvostruki moral.
---.
Moral je imati osjecaj za dobro,ne pisati o dobrom,vec ciniti dobro.
Ma ,stavio sam to iz zezanja (babu ) Moralne norme propisuje društvo ,i trenutne uticajne grupe u društvu i one se vremenom menjaju ,kao što se sve menja . Dvostruki moral je postojao i u naše vreme .Ja sam "skinuo mrak" sa 17 godina ,i nisam ni slučajno bio generacijski "prvak" ,a kada su devojke u pitanju ,taman da je imala punih 18,dakle ,punoletna ,smatralo se da je "rano" ,čak je i opcija "nevina u brak" još važila ,zar ne ? 
Ako živiš u društvu gde decenijama vlada "dvostruki moral" ,onda i sam ,hteo ne hteo ,spustiš standarde ,čak i kada je potpuno nenormalno ono što se dešava ,i umesto osude društva ,takvi dobijaju tapšanje po ramenu. 
Kod nas ,ko se obogatio nekom pljačkom ,ili prodajom tela i mladosti živi dobro ,smatra se "sposobnim" . 
Sasvim je normalno da recimo ,jedva punoletna , Cecina Anastazija (nebitna je ona ,ima X takvih )trenutno "odmara u Dubajiu" ,iako nema nikakve prihode ,tj zna se kako su joj roditelji došli do bogatstva ,i to naravno, kao i ti drugi ,producira po društvenim mrežama ,a u isto vreme slušamo ,čitamo ,gledamo o hiljadama dece koje nemaju ni da jedu a ubijaju se da završe neku školu i dobiju neki posao .Koliko je uopšte moralno  :pisss:po onima koji "nemaju" ,a pošteni su i radni ? 

O kakvom moralu pričamo u društvu ,kada se teško bolesna deca leče sakupljanjem milostinje ,hiljade ljudi ,koji su uredno plaćali doprinose za zdravstvo ,ni ne mogu da priđu potrebnim zdravstvenim ustanovama ,a jedna "starleta" uživa vrhunsku zdravstvenu negu timova na VMA zbog izlivanja silikona u dupetu ,koje je sama stavila ,da bi što bolje unovčila svoju guzicu ? 
Niko ne pita -sa kojim pravom ,ko to plaća ? 
Uopšte ,ako iko postavi pitanje o finansijskim poslovanjima raznih "humanitarnih organizacija" onda ga "moralna" javnost osuđuje ,jer bože moj ,strašno je i pomisliti da te moralne gromade išta uzimaju za sebe ,a potpuno isključimo razum ,pa se ne sećamo desetina i stotina slučajeva pronevere ? 
Stvari se obrnu -moralne nakaze postaju oni koji "pitaju" ,a ne oni koji zloupotrebljavaju .
Moralna obaveza je svakog građanina da plaća porez ,i obični građani tome tako i pristupe ,a na to ih "podsećaju" upravo oni koji ga ne plaćaju ,i reč je o milionskim iznosima ? 
Moral tako postaje mimikrija u svakom pogledu,u jednom društvu ogrezlom u nemoralu .

Opet pričaš o materiji!
To što si naveo, nema veze sa moralom, nego, su obaveze, koje je država propisala. Neko to tumači kao moral ali se debelo zajeb'o.
Moralne norme se stalno pomeraju (klize) ali je osnova u 10 božjh zapovesti. Moral je pridržavat' se istih ali ga u svakom momentu, prilagođavamo sebi. No, ljudi k'o ljudi, jednostavno, ne mogu se istovremeno baviti sa svih deset. Uglavnom, izostave koju ili dopišu šta im u tom trenutku odgovara. Kako je marketing odradio zapovesti, tako sada marketing odrađuje amoralna ponašanja u društvu. Neko bi to objasnio dolaskom antihrista a ja bi' pre rek'o da je u pitanju fast fud život, jer sve manje vremena imamo sa sebe i svoje bližnje. Idemo linijom manjeg otpora. Sex, smeh, zabava, nešto s nogu, bez osećanja prema drugima, samo ja i niko drugi, osim mene.  Možda ti ovo, sa moje strane, izgleda avangardno (pronšao je  boga) al' prc, zajebavam se na tvoj račun i tvog shvatanja morala. "Sveto pismo" leči.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 11:37 am

Mozemo viti ateisti ili agnostici ali 10 vozjih zapovijedi svako zna i one jesu smjernice kako biti i ostati moralan.
Ok....odstupanje je i logicno ....ide ukorak s vremenom ...ali to je to...ne lazi, ne kradi, ne ubij ...ne pozeli tudje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 11:41 am

Astra ::
Mozemo viti ateisti ili agnostici ali 10 vozjih zapovijedi svako zna i one jesu smjernice kako biti i ostati moralan.
Ok....odstupanje je i logicno ....ide ukorak s vremenom ...ali to je to...ne lazi, ne kradi, ne ubij ...ne pozeli tudje.

Greši se i u mislima, ne samo u delima. Na to se svodi moral.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 3:01 pm

Eugen Grafvajer ::
Astra ::
Mozemo viti ateisti ili agnostici ali 10 vozjih zapovijedi svako zna i one jesu smjernice kako biti i ostati moralan.
Ok....odstupanje je i logicno ....ide ukorak s vremenom ...ali to je to...ne lazi, ne kradi, ne ubij ...ne pozeli tudje.

Greši se i u mislima, ne samo u delima. Na to se svodi moral.

rasta
Onda smo *svi *grešni.  ludismeh I ne moralni. :D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 3:07 pm

Kijara-brm ::
Eugen Grafvajer ::
Astra ::
Mozemo viti ateisti ili agnostici ali 10 vozjih zapovijedi svako zna i one jesu smjernice kako biti i ostati moralan.
Ok....odstupanje je i logicno ....ide ukorak s vremenom ...ali to je to...ne lazi, ne kradi, ne ubij ...ne pozeli tudje.

Greši se i u mislima, ne samo u delima. Na to se svodi moral.

rasta
Onda smo *svi *grešni.  ludismeh I ne moralni. :D

Ne mora da znači. Zavisi da li su ti"grešne" misli. Ne mora svaka misao da se kosi sa 10 zapovesti.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 3:18 pm

Opet crkva.Izbaci crkvu iz morala.   jbt










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 3:23 pm

Kijara-brm ::
Opet crkva.Izbaci crkvu iz morala.   jbt
Niko nije pominjao crkvu, nego, osnovna načela ponašanja.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 3:45 pm

Eugen Grafvajer ::
Kijara-brm ::
Opet crkva.Izbaci crkvu iz morala.   jbt
Niko nije pominjao crkvu, nego, osnovna načela ponašanja.

rasta
Ja ću da se izjasnim da sam ne /moralna...a vi kako oćete.  ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPon Maj 15, 2017 6:15 pm

Pa svaka od deset zapovesti nas se nekad više ili manje dotiče. Da ostanemo u sferi biblijskih priča i pouka. Priča o bludnom sinu ili bi bolja kovanica bila zabludelom sinu se dotiče mladih i njihovog ponašanja. Želje za samostalnošću, bunta koji nekad sklizne u ono što ne treba. Nećeš ovu priču i Poštuju oca svog i mater svoju pričati nekom na samrti. Pričaćeš je onima koji stižu u godine kad se želi prodriti svaki autoritet pa čak i onaj ispravan i logičam. Za svaku od zapovesti kao i za sedam smrtnih grehova vezano je jedno ili više ljusdkih životnih razdoblja. Pa u skladu sa tim ih se ljudi više ili manje srte. Koliko je onih priča koje su ptičali vojnici da su isturali pušku van rova i pucali ne gledajući "u metu". Verovatno jer im je negde duboko u podsvesti bilo i ono Ne ubij. Ali su morali da nađu kompromis jer bi bili ubijeni.

Postoje i društvene norme i one su rastegljive i podložne menjanju Pa tako ono što je u "mom selu normalno" negde izaziva sablazan. Možemo to da podvedemo i pod čuvene kulturološke razlike pa da o tome pričamo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptySre Jul 12, 2017 10:25 pm

... je ono što ne posoji u ovoj zemlji
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 7:55 am

Black Wizard ::
... je ono što ne posoji u ovoj zemlji

Postoji ali se ne primenjuje.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 3:34 pm

Eugen Grafvajer ::
Black Wizard ::
... je ono što ne posoji u ovoj zemlji

Postoji ali se ne primenjuje.


rasta

I ne primećuje u moru nemorala.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 3:58 pm

ZoxZoja ::
Eugen Grafvajer ::
Black Wizard ::
... je ono što ne posoji u ovoj zemlji

Postoji ali se ne primenjuje.


rasta

I ne primećuje u moru nemorala.

Ima istine i tome ali se raznim, "validnim" obajšnjenjima krši. Demagogija je zamenila moralna načela.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 10:06 pm

Kakve sve "nakaze" šetaju ulicama, teško mi je i da zamislim da moral može doći do izražaja ...

Žene idu skoro gole, muškarci nose nekakve pocepane pantalone na sto mesta, cipele u dve farbe, nekakve jakne sa deformisanim leđima, sto kila nakita na sebi .... Stvar je u tome što to više nije ni moda, prešlo je i te granice
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 10:12 pm

Black Wizard ::
Kakve sve "nakaze" šetaju ulicama, teško mi je i da zamislim da moral može doći do izražaja ...

Žene idu skoro gole, muškarci nose nekakve pocepane pantalone na sto mesta, cipele u dve farbe, nekakve jakne sa deformisanim leđima, sto kila nakita na sebi .... Stvar je u tome što to više nije ni moda, prešlo je i te granice

To je sve samo "pakovanje". Veći problm je nedostatak osnovnog vaspitanja. Ono što je nekad bilo podrazumevano: ustati starijem u autobusu, javiti se komšiji u prolazu, ne tresti tepih u dvorištu dok svi spavaju posle ručka ... poštovati saobraćajne propise ... Ako nema tog bazičnog kućnog vaspitanja kako očekivati neku pristojnost i moral u politici, u poslu ili bilo gde drugde?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 10:36 pm

ZoxZoja ::
To je sve samo "pakovanje". Veći problm je nedostatak osnovnog vaspitanja. Ono što je nekad bilo podrazumevano: ustati starijem u autobusu, javiti se komšiji u prolazu, ne tresti tepih u dvorištu dok svi spavaju posle ručka ... poštovati saobraćajne propise ... Ako nema tog bazičnog kućnog vaspitanja kako očekivati neku pristojnost i moral u politici, u poslu ili bilo gde drugde?

Nažalostz, došli smo dotle da od tog "pakovanja" zavisi i kultura određene osobe. Kao da su se podelili u dve grupe. Oni koji su normalno obučeni i lepo vaspitani, sa manirima i oni koji su "modne nakaze" i u sebi nemaju ni gram kulture
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Jul 13, 2017 10:55 pm

Moralno dvojake osobe ga tumače onako kako im u datom momentu odgovara
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyPet Jul 14, 2017 7:15 am

Mešate dva pojma. Moral i kulturu.
Moral je osnovno merilo ponašanja prema društvu ili pojedincu i dolazi iz unutar čoveka a kultura je opšteprihvaćeno ponašanje prema društvu ili pojedincu a ispoljava se vizuelno ili kroz neki gest.
Dva pojma, koliko god oni bili usko povezani, razlikuju se.(bez guglanja)
Moral pada ili se podiže a kultura uništava (u slučaju Srbije) .


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptySub Jul 15, 2017 9:57 am

Citat :

Moral je osnovno merilo ponašanja prema društvu ili pojedincu i dolazi iz unutar čoveka..
Karakter je osnovno merilo ponasanja jedinke prema drustvu i drugoj jedinki ali i prema samom sebi;u okviru karaktera se procenjuje o necijem odnosu prema moralnim principima koji egzistiraju u drustvu i sudi o necijoj moralnosti..Slazem se da prilagodjenost moralnim normama koje propisuje drustvo dolazi iznutra,intrapsihicki,ali moral sam po sebi ipak uoblicava samo drustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptySre Nov 15, 2017 4:22 pm

Sanjalica ::
Krupljanka ::
Citajuci mnoga pitanja i odgovore na ovom forumu dosla sam do zakljucka Moral je u mnogim slučajevima dnevno kvraljiva roba.

Molim te iznesi, ali decidno zasto si dosla do takvog zakljucka???
Ljudi na ovom forumu su sasvim normalni, ono sta je u jednoj sredini nemoral u drugoj je svakodnevica.

Moral je sve sta je dobro, ispravno i pravedno!
To je ono što bi trebalo biti tako.Ali na žalost u današnje vreme se ceni sve ono što je loše.
Najbolji parametar za mngo toga "danas" mi je rijaliti.
Tamo se može videti mnogo toga-šta se danas ceni ,ko su moralne kurve ,ko podržava nemoral i da nam je država dotakla samo dno.
Često pogledam jer ne mogu da verujem da smo toliko bedni i da smo na pijedastal podigli najgori ološ,a moralne i kvalitetne ljude bacili na dno. 
Što kvarniji to si kvalitetniji.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptySre Nov 15, 2017 9:06 pm

Moral je kad ja odvedem trotoarku u hotel šklj kategorije i rasturim je na lošoj kopiji francuza.

Nemoral bi bio da sam to isto uradio na dotičnom trotoaru ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyUto Maj 29, 2018 11:10 pm

Kaže Fridrih Niče : Moral je kategorija koju su osmislili manje sposobni ljudi da bi sputali one sposobnije . Promiuskitet (ili da uslovno kažemo ,sklonost ka seksualnom opštenju sa uvek drugim osobama )  se smatra nemoralnim ,zar ne ? 
Niče je suštinski u pravu .Zašto sprečavati one kojima "ide " ,i proglašavati ih nemoralnim ,samo zato ,što u ovom slučaju ,imaju sposobnost da imaju mnogo različitih seksualnih partnera ? 
Znači-bravo za Ničea ,zna čovek šta govori i to i primenjuje (Niče je bio promiskuitetan ,jedna od njegovih "veza" je bila i poznata "razvratnica " Lu Salome ) 
No ima i druga strana medalje -Niče je umro od tercirajrnog sifilisa . 
Logično je zaključiti da bi danas imao AIDS ,zar ne ? 
Dakle  ,krajnji zaključak bi bio -ne treba biti previše moralan ,ali treba ipak biti prilično oprezan .  zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 EmptyČet Maj 31, 2018 7:15 am

Danubius ::
Kaže Fridrih Niče : Moral je kategorija koju su osmislili manje sposobni ljudi da bi sputali one sposobnije . Promiuskitet (ili da uslovno kažemo ,sklonost ka seksualnom opštenju sa uvek drugim osobama )  se smatra nemoralnim ,zar ne ? 
Niče je suštinski u pravu .Zašto sprečavati one kojima "ide " ,i proglašavati ih nemoralnim ,samo zato ,što u ovom slučaju ,imaju sposobnost da imaju mnogo različitih seksualnih partnera ? 
Znači-bravo za Ničea ,zna čovek šta govori i to i primenjuje (Niče je bio promiskuitetan ,jedna od njegovih "veza" je bila i poznata "razvratnica " Lu Salome ) 
No ima i druga strana medalje -Niče je umro od tercirajrnog sifilisa . 
Logično je zaključiti da bi danas imao AIDS ,zar ne ? 
Dakle  ,krajnji zaključak bi bio -ne treba biti previše moralan ,ali treba ipak biti prilično oprezan .  zubic

Nietzsche, vaistinu Nietzsche zubic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MORAL - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: MORAL   MORAL - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MORAL
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» MORAL

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: