DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kako doživljavate svoje roditelje ?

Ići dole 
+16
sunrise
Danubius
brdjanin
MadamX
brunolino
ZoxZoja
Kijara-brm
Ladyintheblack
zorica56
Aurora Borealis
bosankaa
Oci-ANDJELA
Storm_z
Luckasta
Boban
anja007
20 posters
AutorPoruka
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyUto Maj 27, 2008 10:36 pm

First topic message reminder :

Posle toliko godina provedenih sa njima , a sada jako daleko od istih mogu da kazem da mi jako nedostaju.
Ne nisam od onih maminih maza koje ne mogu da pomere dupe bez znanja roditelja ali ipak na neki nacin mi znace.Ne verujem da bih mogla da zivim pod istim krovom ceo zivot a opet su to bas nasi....
Kakako ih vi dozivljavate?
Ja cu kasnije malo opsirnije na ovu temu.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2014 3:00 am

Kako doživljavam svoje roditelje?

Kao najbolje ljude na svetu,najbolje prijatelje,ljude koji su uvek tu kad mi trebaju...
Nešto što se ne može opisati u nekoliko rečenica,stranica...

Mama i tata-obožavam vas.  :heart1:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2014 10:33 pm

Bojim se da, kada bih krenuo da pišem sve što sam dožoiveo i kako doživljavam, da bih odmah mogao copy/paste do izdavača = roman. Ali mislim da to ne bio bio valjan roman. zlz

Da ne dužim...Naučili su me osnovama poštenog života. Ostalo me više oštetili nego što su bili i sami svesni, a ni želeli verovatno! Uglavnom...sve im je oprošteno!
Mada sumnjam da matori i na onom svetu pokušava ponovo da je osvoji i vrati sebi! smehsmeh
A ona sve kao neće dok je drugi muž drži čvrsto i mrko gleda mog oca! :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySre Sep 24, 2014 10:46 pm

Oni su moji i tačka. Druge nemam I da ja sad krenem da im nabrajam mane to bi bila istina. Ali nek to proba neko drugi (izuzetak njihov sin a moj brat) oči ću da mu pokopam. Kao što sam par puta i začepila usta nekim jezičarama koje su probale predamnom i MENI da olajavaju MOG oca.
Nazad na vrh Ići dole
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySre Feb 18, 2015 11:06 pm

nažalost nemam ih, rano su umrli...ali da fale, fale...opet kad pogledam današnje doba i okruženje, često se zamislim i pomislim da je njima tamo negdje bolje nego meni...sve je to relativno, tko zna...
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySre Sep 02, 2015 6:52 pm

Živim sa majkom. Tata je umro 1993.godine od kancera grla koji je metastazirao.

Ja sam, po karakteru i po mnogim osobinama na tatu. Uvek smo se lepo slagali, nikada ružnu reč nije rekao-mislim, nije opsovao.

Sa mamom se odlično slažem, mada se ponekad i zakačimo zbog sitnice, što je i normalno. Ne postoje idealne porodice.

Svesna sam na sam joj često na teretu, zbog svog zdravlja..ali se zato trudim da joj pomognem i radim sve što mogu, kako bih joj olakšala.

Volim je, ali volim i sestru i njenu decu.

Ne znam da li ću imati svoju decu, ali volela bih da ih vaspitam kao što su mene vaspitali moji roditelji.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyPon Okt 19, 2015 5:42 pm

Kao dvoje ljudi koje su imali svoje životne muke i borbe. I nisu bili vešti da se izbore. Grešili su. Na moju štetu, ali još više na svoju. Kada su došli u zrele godine nisu mogli reći da su ispunjeni i srećni. Oboje su otišli sami sa ovog sveta. Nisam želeo ni onda, a ni sad, da su ikako postali svesni grešaka koje su činili.
Sve sam im oprostio, jer sam u nekim zrelijim godinama razumeo sve njihove nemire i tuge. Oprostio, iako je isto i mene koštalo mnogo. I pored cene koju sam platio donekle sam zahvalan na "cenovniku" koji su mi ispostavili. Samo muka čini čoveka boljim.
Tako je bilo kako je moralo biti. Njihovi izbori su napravili i moje.
Nadam se da su se negde "tamo gore" smirili, možda i ponovo našli...i da vide da sam ipak pokupio najbolje od oboje. Jer bilo je i toga na hrpe. Samo nisu umeli ni sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySub Dec 12, 2015 8:53 pm

Pošto mi je ostala samo majka ,koja slabo vidi ,mislim da se odnosim bolje nego ikada ,što je za mene i normalno .Sem mene i sestre ,nema nikoga ,a ona se brinula o nama celog života ,zaslužila je sve što možemo da učinimo za nju . 
-----


Sad pročitah vest iz Austrije : 
85 godišnju staricu deca stavila u Dom za stare .
Baka je rešila da im se osveti -sav novac koji je imala ,uzela i isekla makazama .
Očigledno je bila lucidna ,čim se toga dosetila . 
A toga je bilo ,skoro milion evra (950 000 ) 
Jadnica je posle 5 dana u "staračkom "i umrla ,a oni koji su je tamo strpali će ipak dobiti novac ,jer je austrijska banka odlučila da zameni iseckane novčanice . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sunrise
NaughtY



Datum upisa : 15.04.2013

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySub Dec 12, 2015 8:57 pm

Ma bas lepo, mislim to sto je neko imao nekome nesto ostaviti.
Ja moje roditelje gledam kao lude komsije, jer nikada nista nisu ucinili za nas, njihovu decu dobru, zao mi je majke koja je bila piun moga oca, a onda kasnije sam shvatila da je ona poludela vise od njega, jezim se ovakvih tema, jer ono sto sam ja prozivela sa svojim roditeljima, i sada moje sesttrice sto dozivljavaju ne dao Bog nikome, ali nekad smo nemocni da bilo sta uradimo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 12:22 am

sunrise ::
.... jer ono sto sam ja prozivela sa svojim roditeljima, i sada moje sestrice sto dozivljavaju ne dao Bog nikome, ali nekad smo nemocni da bilo sta uradimo...
Mi koji smo imali srećno detinjstvo ,roditelje u normalnim brakovima ,kada nešto ovako pročitamo , dirne nas . 
Znam da ti je teško ,ali piši o tome ,kao što si delom počela da pričaš "svoju priču" .
Veruj da smo sa pažnjom čitali ,čak i iznenađeni zrelošću pisanja (ali se valjda jedino tako i može pisati istina ) 
Zašto je to dobro ? Zato da mi koji smo imali dobre roditelje ,i cenimo to (a nismo dugo vremena )  ,i zato da i naša deca jednog dana cene nas -jer može i potpuno drugačije ,od čega smo mi bili pošteđeni ,i štitimo našu decu pod staklenim zvonom ,ma koliko mislili da ih "pravilno" vaspitavamo . 
Neka znaju ,i zato -piši !
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 12:30 am

Sigurno ne misle svi kao ti, i sigurno svi misle da daju sve svojoj deci, cak i moji rodielji dan danas to misle, ja samo znam da nikada mom detetu necu biti ono sto su bili moji roditelji meni. Ja sam se tukla x puta sa rodjenim ocem jer nisam mogla da gledam kako terorise moju majku, a ona ga i dan danas trpi, slogiranog i bezobraznog... Toliko godina sam sebe mucila time, ali vise nemam snage a ni volje, imam svoje sunce, moj zivot, moje dete, i zelim da za njega budem zdrava i normalna.!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 11:47 am

Veoma potresno, Sunrise!
Neumseno je posle tebe pisati o srećnom detinjstvu, o ljubavi, brizi, pažnji... Ali, mojih roditelja nema već dugo i jedino što mi ostaje je da se upravo toga sećam, i da u sebi prepoznajem sve ono dobro i lepo čime su mi život obojili.
Nisam možda uvek bila dovoljno posvećena, nisam uvek imala ni dovoljno vremena da uzvratim kad je njima trebalo, ali, takav je život. Ne vredi mi sad da se prekorevam i kajem.
Smešno je da sa ovoliko godina kažem da se osećam kao siroče, no, zaista je tako. Jako mi nedostaju.
Jedne sam noći zažmurila, san me još nije uhvatio, a pojavio se mamin lik, nasmejan, zagrlila me je i rekla: sve će biti dobro, šta ti je?! I bi bolje!

Sreća je kad porasteš u zdravoj porodici, ali je sreća i kad iz ne baš srećne porodice izvučeš pouku i smogneš snage da svom potomstvu pružiš dom koji nisi imao!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 12:44 pm

Nemam ja problem sa time, jer prosto samim time u kakvom sam okruzenju zivela, dok god sam bila sa njima morala sam da se nosim sa time, da oni nisu kao drugi roditelji, ali nikada nisam bila zavidna. Volela sam ici kod svojih skolskih drugarica i tada sam bar u tim momentima bila srecna, jer su one imale paznju, i imale mir, koji ja nisam imala, medjutim, sa godinama zovek nauci ziveti sa time.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 1:32 pm

Licno sam svoje roditelje dozivljavao kao da nisu moji, nego da su me usvojili ili nasli ispod nekog mosta.

ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 4:26 pm

Kako doživljavam roditelje? Kao najbolje prijatelje koje imam u životu, kao moje anđele čuvare, kao sigurni oslonac uvijek i svuda. Imala sam i imam sreću što imam roditelje ovakve kakvi jesu. Dobri su to ljudi, dobre osobe, dobri pedagozi, dobri prijatelji. Neskromno je znam, ali mislim da su i od mene i od brata (ali i generacija i generacija druge djece) napravili dobre ljude. Trudili su se naučiti nas ispravnim stvarima u životu, pa čak ako je i bilo nekih pogrešnih postupaka ja znam da su i oni bili sa najboljim namjerama.
O Bože, mogla bih do sutra pisati o njima, ali samo ću reći: hvala Ti što si baš njima dao da budu moji!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 5:52 pm

justicija ::
Kako doživljavam roditelje? Kao najbolje prijatelje koje imam u životu, kao moje anđele čuvare, kao sigurni oslonac uvijek i svuda. Imala sam i imam sreću što imam roditelje ovakve kakvi jesu. Dobri su to ljudi, dobre osobe, dobri pedagozi, dobri prijatelji. Neskromno je znam, ali mislim da su i od mene i od brata (ali i generacija i generacija druge djece) napravili dobre ljude. Trudili su se naučiti nas ispravnim stvarima u životu, pa čak ako je i bilo nekih pogrešnih postupaka ja znam da su i oni bili sa najboljim namjerama.
O Bože, mogla bih do sutra pisati o njima, ali samo ću reći: hvala Ti što si baš njima dao da budu moji!

Isto sam ja to mnogo puta rekla, hvala što sam baš njih imala za roditelje. brdski










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 8:45 am

Jedan primer ljubavi prema roditeljima . Da se zna .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 10:22 am

Najveći deo priče odnosi se na moju majku.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 6:15 pm

I ovdje cu navesti jos jednu divnu stranu fejsa....nasli su me ljudi koji pitaju jesam li Nedina i Viktorova kcerka....pisu mi koliko su postovali moje roditelje,pisu mi o njihovim danima rane mladosti koju ja djelimicno znam.....nemate pojma kako je to divno,znati da se neko sjeca osobe koja ne zivi vec 35 godina......to valjda govori da su ostavili neki pecat na te osobe,da su bili vrijedni paznje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptyPon Feb 15, 2016 6:21 pm

Astra ::
I ovdje cu navesti jos jednu divnu stranu fejsa....nasli su me ljudi koji pitaju jesam li Nedina i Viktorova kcerka....pisu mi koliko su postovali moje roditelje,pisu mi o njihovim danima rane mladosti koju ja djelimicno znam.....nemate pojma kako je to divno,znati da se neko sjeca osobe koja ne zivi vec 35 godina......to valjda govori da su ostavili neki pecat na te osobe,da su bili vrijedni paznje.

To i jeste divno! Razumijem te u potpunosti. Ma koliko čovjek bio svjestan svojih najbližih, nekako uvijek u dubini duše pomislimo da smo možda i pristrasni, ali kad tako nešto čuješ (kao ti), onda shvatiš da sav ponos koji osjećaš kad su oni u pitanju nije bezrazložan.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySre Jan 25, 2017 11:47 pm

Obožavam ih.Najbolji prijatelji.Moj oslonac u životu.Moje sve.  :heart1:
A sad ono-poslednjih dana me opasno nerviraju.Izuvaju me iz cipela.Dovode do besnila.

Vreme im je da idu u toplije krajeve :D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 EmptySub Maj 13, 2017 10:03 pm

Ne doživljavam ih. Oni za mene jednostavno ne postoje niti su ikada postojali
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Kako doživljavate svoje roditelje ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako doživljavate svoje roditelje ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li Beograd opravdava svoje ime?
» Ljubomoran na svoje dete
» TESTIRAJTE SVOJE STRPLJENJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: