DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Uzrecica ili psovka? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Uzrecica ili psovka? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Uzrecica ili psovka?

Ići dole 
+6
Kijara-brm
determinanta
rouzvel
Danubius
dejan
Astra
10 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 3:58 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Jebiga ,sastavljeno napisano je uzrecica ,a jebi ga,rastavljeno je psovka....kazu mnogi,a sta vi mislite!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 4:50 pm

kazem jebiga ako znam :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 6:17 pm

Pise se korektno "jbmlga" ako znam[i] migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 6:21 pm

jbg....ne znam
Da si me pitala za jebi je....to bih znao [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 8:20 pm

Sophie ::
Pise se korektno "jbmlga" ako znam[i] migg

u evo jos jednog korektora sada ce da progoni ccc spite
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 9:46 pm

Kad Bosanac zakasni na autobus on konstatuje:E jebat ga sad!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 9:48 pm

dejan ::


u evo jos jednog korektora sada ce da progoni ccc spite
Jebeš ga---tako ispada [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 9:57 pm

Ja ga i kao psovku i kao uzrečicu pišem odvojeno. Navika, šta li je. A i retko koristim tu uzrečicu, iako nisam puritanac kada je rečnik u pitanju. Da ga jebem ko jeste ;)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 10:02 pm

Medjutim nije samo Bosancima svojstvena ta uzrecica,kad je kod jebatanje,ne mogu da se ne sjetim vica o Leskovcanima.
Pricaju dva starija Leskovcanina i jedan pita drugoga:
Oce zenis sina ovu jesen?
Drugi odgovara:
Ma nek si jebe majku jos ovu godinu,pa ce vidimo za iducu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 10:06 pm

Ako ćemo već tako...

Gde je granica između Srbije i Crne Gore? Tamo gde prestaju da jebu majku, i počinju da jebu oca (po vr' guzice!).

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Mar 07, 2010 10:07 pm

Danubius ::
dejan ::


u evo jos jednog korektora sada ce da progoni ccc spite
Jebeš ga---tako ispada [You must be registered and logged in to see this image.]
ja ti kazem,u najavi :blimky:
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyPon Mar 08, 2010 12:07 am

Dok su mi deca bila mala nisam uopšte psovala da oni to nebi usvojili, čak mi je jednom prilikom komšinica rekla kakva su ti to deca kad neznaju ništa da psuju. Rekla sam joj da će oni lako da nauče da psuju kad malo porastu ali ako ih ja sada ne naučim gde to smeju a gde ne biće belaja.

Kako su oni porasli i kako nam se država urušila ja sam počinjala sve vuše da psujem pa sada ponekad ličim na pravog kočijaša. Doduše, i dalje vodim računa gde to mogu a gde ne, ali iskreno, kad krenem ne zaustavljam se kod jebiga nego krenem na celu bližu i dalju familiju :svadja:










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Maj 23, 2010 11:06 am

Astra ::
Jebiga ,sastavljeno napisano je uzrecica ,a jebi ga,rastavljeno je psovka....kazu mnogi,a sta vi mislite!
Haha, neviđena glupost! Glagoli se ne mogu pisati zajedno, šta god time mislili da postignete. Psovka je psovka, bilo kako napisana, ali je pravopisno pogrešno napisati zajedno.
Ne smetaju mi psovke tog tipa, pa nek' piše kako ko 'oće.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Maj 23, 2010 11:21 am

Jebi ga je kod nas uzrečica .Gotovo se više ne doživljava kao psovka . Ja imam taj utisak da je toliko ušla u svakodnevni jezik -da je skroz izgubila prvobitno značenje .
Može da znači odobravanje , razumevanje , saučešće -sve samo ne ono što u stvari znači .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Maj 23, 2010 1:02 pm

E jebiga sad.
Što reći.Meni je postala poštapalica i to baš.Uz jbt..
Deo koji fali u rečenici ubacite jebiga i to je to.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyPon Maj 24, 2010 9:37 pm

jebmt te (jel tako? :)))) )
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyPon Maj 24, 2010 10:31 pm

dejan ::
jebmt te (jel tako? :)))) )

Pa i to..hahaha..

Baš uzrečica.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyPon Maj 24, 2010 11:44 pm

Nešto večeras mnogo koristim uzrečicu o kojoj je reč----kad mi ne ide "posao" kako hoću . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyUto Maj 25, 2010 3:47 pm

.. bez ikakvih izgovora.. definitivno psovka.. koja se uvrezila u narodnom jeziku, pa je mnogi dozivljavaju kao uzrecicu..
.. ali.. onda bi i psovanje majke.. bila uzrecica, a ne psovka, zar ne?! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyUto Maj 25, 2010 5:09 pm

Nas jezik je veoma "bogat" psovkama ili kako ih mi jos nazivamo i uzrecicama.Svejedno kako napisano,pravilno ili neparavilno,to jebi ga je psovka,koja je nasla svoju cestu upotrebu i postala kao reci dobar dan.
Mada,kod nas se sve psovke tako "olako" prihvate,pa ih pokusavamo i prevoditi na druge jezike.Koliko puta sam ovdje,u AT cula "nase" kako na njemackom psuju majku,a Austrijanci gledaju,jer kod njih ta psovka ne postoji.No svakako razumiju sta im se zeli reci i tim vide koliko stranci poznaju jezik drzave u kojoj zive.

Sreca,nemam naviku da psujem...ali obicno nekom ko me strasno naljuti dodam da je kreten,idiot,majmun...krmaca,zmija,vjestica...no,ipak djeluje dosta blaze nego da ebem...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyNed Jun 13, 2010 8:43 pm

Kad god ne znam sta pametnije da kazem,ja kazem "e jebi ga..."
Tako da...Mislim da nije psovka.

Evo zanimljivog teksta,adekvatnog za temu...

Objašnjenja koja su slovenački distributeri odštampali uz karte za prikazivanje filma Ljubiše Samardžića "Nebeska Udica":



1. Mamu im je*em - fraza koja se često upotrebljava i koja u savremenom srpskom jeziku nema samo dvojno ili trojno, već bezbroj značenja. S njom izražavamo: Bes (primer - ''Prokleta govna, mamu im je*em!''), Radost (primer - ''Pa gde si, bre, mamu ti je*em, sto godina te nisam video!?''), Čuđenje (primer - ''E, pa kakvo je to đubre, mamu mu je*em!'').

2. Šta, dosta ku*ac? - fraza koja označava neslaganje sa sagovornikom. U savremenom srpskom jeziku upotreba ove reči obicno znači negaciju, npr. ''Hoću ku*ac'' znači ''neću''.

3. Pa, puši se više! - Reč je o frazi koja, po statističkim podacima, odražava mišljenje prosečnog Srbina o opštem stanju u državi u poređenju sa stanjem od pre nekoliko godina. Pritom, reč ''pušenje'' ne znači uživanje u duvanskom dimu.

4. Srbin do jaja - 100% Srbin.

5. Jebote! - Reč koja se često upotrebljava u savremenom srpskom jeziku a ipak nema neko konkretno značenje (kao i reč ''bre''). Iako je nastala iz reči koja opisuje polno opštenje, uglavnom s tim nema nikakve veze. Primer: ako vam u gradskom prevozu saputnik kaže "U, jebote, pun autobus!", to ne znači da vam predlaže grupni seks sa putnicima, on samo izražava čudenje zbog gužve u autobusu.

6. Zabole me dupe - Baš me briga.

7. Ma, jedi bre govna - Briga me.

8. Joj, pi*ka ti materina! - Legenda među kletvama i psovkama, majka svih kletvi, zapravo deo folklora.

9. A sad se kurčite... - Za glagol KURČITI SE nažalost ne postoji adekvatna zamena u slovenackom jeziku. O cemu se tu radi najbolje objasnjenje je ovaj vic: Voze se u avionu meda i papagaj. Meda zamoli stjuardesu da mu donese pivo ali ga ona ne konstatuje. Papagaj se prodere:
• Kurvo, daj pivo!
Stjuardesa mu donese pivo ali ga zamoli da bude kulturan. Meda opet zamoli za pivo ali ga stjuardesa i ne pogleda, pa će i on:
• Kurvo, daj pivo!
Stjuardesi dopizdi pa izbaci i papagaja i medu iz aviona. Pada meda a papagaj obleće oko njega:
• Je li, medo, znaš li ti da letiš?
• Ne!
• Pa šta se onda kurčiš?!

10. Ako slučajno ne zaluta neka bomba i posalje nas u pi*ku materinu - Potpuno je jasno šta ove reči znače. Zapravo, nije jasno zašto se našlo u ovom uputstvu.

11. Ode sve u pi*ku materinu! - Isto kao broj 10, samo što se ovde radi o tužnoj konstataciji, za razliku od prethodne rečenice koja izražava optimizam.

12. Nemoj da kenjaš - Ne lupetaj!

13. Ćuti i kenjaj - Radi šta hoćeš, samo ćuti.

14. Nemoj da psujes, pi*ka ti materina - Ovim rečima sagovorniku jasno stavljamo do znanja da ne želimo da se raspravljamo i spuštamo na njegov ulični nivo.

15. Koji ti je, bre, ku*ac? - Šta se dešava?

16. Ja pogledam levo, kad ono trešnja rodila u pi*ku materinu! - Četvrti stepen poređenja. Postoji samo u srpskom jeziku. Primer: lep - lepši - najlepši - lep u pi*ku materinu, što znači lepši od najlepšeg.

17. Šta je bre, pi*ka ti materina, matori? - Šta vas muči, gospodine?

18. Ali sam celog života imao muda! - Ovo će sigurno razumeti oni koji redovno prate sednice našeg parlamenta (misli se na slovenački parlament).

19. Nema frke, burazeru! - Sinonim za ''nema problema'', prve reči koje stranci nauče kad dođu u Srbiju.

20. Ubedio sam bolide da rade - Ovo smo izabrali kao ilustraciju odnosa savremene srpske mladeži prema radu. Reč ''bolid'' je krasan primer četvrtog stepena za vređanje sagovornika: ''kreten'', ''debil'', ''idiot'', ''bolid''. Ako bi stepen tuposti upoređivali sa brzinom, ''idiota'' možemo da upoređujemo sa ''Fićom'' dok je ''bolid'' već na nivou Formule 1.

21. Baba je riknula! - Skraćenica za: S velikom tugom vas obaveštavamo da je stara gospođa preminula posle duge i teške bolesti.

22. Koji je tebi ku*ac, kretenu pijani? - Dobar dan komšija, kako ste?

23. 'Ajde dođi, pun mi te je više ku*ac... - Draga tašta, očekujemo Vas s nestrpljenjem i veseljem.

24. A i napušiš mi se ku*čine - Znate već... Ocigledno je u pitanju nekakav lajt motiv - crvena nit filma.
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyPon Dec 30, 2013 9:34 pm

U demokratiji kakva je naša -može da se psuje ko šta hoće -zasad ,svuda .
Tj, moglo je -čim naša "vlast" vidi ovaj ukaz iz majke Rusije -neće da može .

Rusija zakonom zabranila četiri psovke

 link 
Nigde doduše ne piše koje su to psovke -ali za predpostaviti je da nikako ne smeju da se koriste ako je druga reč ,posle j....  -Putin, predsednik , Vladimir ,ili Volođa .  

E jbg.....pretera(še) ga više zaista sa cenzurama ,zabranama ,autokratijom i diktaturom .Uzrecica ili psovka? 17346










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptySre Jun 14, 2017 12:46 pm

Od jutros:
Jebo ti pačvork, jebenu mater i zamke za jebene medvede.

No habla


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptySre Jun 14, 2017 3:55 pm

Jebiga ... to ti je nebriga što bi rekao B. Đorđević
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? EmptyPet Avg 17, 2018 6:25 am

Uglješa Borović

Psovka nas je održala ...njojzi hvala !

"Još u vreme Obrenovića kada je oslobođena od Turaka, mala Srbija nije imala školsko obrazovanje, ljude koji bi trebali da vode računa o administraciji. Kako državnoj, tako i crkvenoj. Prva delegacija mladih oficira poslata je u Rusiju. Međutim, kako su nas Rusi 'ladno odjebali, mi smo se okrenuli Zapadu. Odnosno, Pešti. Do kurca. Ko je znao da su Mađari bili u to vreme šampioni sveta u psovanju? Kako nam sada ide, ne verujem da su se ovi naši oficirčići baš nešto opismenili što se tiče administracije, al' smo zato vrlo brzo prejebali Mađare što se psovanja tiče. A inače, da izvinete, sad ih jebemo i u vaterpolu.

Vremenom, psovanje je toliko usavršeno i ukorenjeno u našem jeziku i svakodnevnom životu, da je postalo sastavni deo imidža i žargona kod svih generacija. Reči, kojima se može izraziti svako osećanje i koje mogu značiti sve u određenom trenutku. Na kraju , možemo da vidimo pismenost, rečitost a ponajviše maštovitost psovača. Gledajući Američke filmove, uz svo njihovo kurčenje kako su najsavršeniji u svemu što rade i govore, video sam koliko su u stvari prazni, jednolični, nedorečeni i tupavi. Fak ovo, fak ono ...I to im je sve. Nema bre dok Balkanac ne pomene užu i širu rodbinu, preko organskih ( u dupe, glavu, oči ćorave..) do poljoprivrednih ( sitno žito, 'lebac, panaiju...) psovki.

Ne postoji stvar, osoba, predmet, biljka... za koju i na osnovu koje se ne može smisliti neka sočna psovka. Šta više, psovanje ima dosta udela i u medicini. Kao zamena bromazepamu( eto, uticala je kritika i saveti mojih fb prijatelja iz prošlog teksta) u borbi protiv stresa .Uglavnom, glavnog uzročnika svih drugih bolesti. Kao recept.
-Tri puta dnevno po par psovanja majke deci, na primer. Kontrola za sedam dana .
Mada, majka ne treba to da shvati bukvalno, već da su psovke samo deo terapije.

Psovke su pravu ekspanziju doživele sa samim stanjem u državi, brzinom života i nemaštinom. Nema mnogo vremena za dugometražno ispoljavanje nezadovoljstva. Ni kod samog psovača, a ni kod slušaoca. Kako ćeš ti nekom da održiš pažnju i da mu pola sata islažeš uzroke zašto nisi primio platu ? Ovako, kažeš : Jebo im pas mater lopovsku, samo na svoje dupe misle ...I tu je sve sažeto.

Nekad se lagano živelo, ljudi su bili zadovoljni, opušteni. Imali su vremena i strpljenja za sve. Čak i devojku kad si bario. Od početnog upoznavanja, danima je teklo upućivanje komplimenata, pokloni, večerinke, recitovanje Mikinih stihova ... Danas, pitanje je da l' bi i devojka imala živaca da je smaraš danima. Mnogo prihvatljivija i brža varijanta je :
-Slušaj mala, stvarno je nepravedno da takvo dupe bude jebozovnije od takvog anđeoskog lica. Veruj mi, kresnuo bih te kao drvce šibice kad potpaljujem šporet smederevac u mom hladnom i praznom stanu.
Jeste malo vulgarnije, al' jebiga. Tu joj sve kažeš. Od komplimenta da je dobra riba, do toga šta bi joj radio u svojoj praznoj gajbi. Ako hoće, završena priča, ako ne, tražIš drugu . Ne gubiš vreme. A ni novac ...kog uglavnom nemaš.

I tako, za to malo produžetka života, uz svo ovo proseravanje političara po novinama, opšti lopovluk, sranje bez kraja, možemo da zahvalimo psovanju. Psovka nas je održala ...njojzi hvala ! Znam, mnogi će da kažu da nikad nisu opsovali ili ti upotrebili neku vulgarnu reč kao poštapalicu. Mnogi će da kažu da ovde ima starijih osoba i dece koje ovo čitaju pa nije baš umesna tema. Reći će da je psovanje odraz kulture, odnosno nekulture, nekog čoveka . Al' znam da lažu. Nema tog ko nije u određenom trenutku opsovao bar onog ...jebenog miša ! A i kome smeta, baš me zabole đoka, nek se najebe majke Mađarima. Oni su krivi, nisam ja !"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uzrecica ili psovka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzrecica ili psovka?   Uzrecica ili psovka? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uzrecica ili psovka?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: