DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Poruka Srbima - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Poruka Srbima - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Poruka Srbima

Ići dole 
+16
montoya
promaja
Danubius
tok tuk tok
cojle
sonia
Tattoo
Noisette
Nono 64
Lily
Zana
doctorr67
nada.nada
debilko
Ivana_258
rouzvel
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyUto Mar 16, 2010 5:14 pm

First topic message reminder :











Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 5:31 pm

montoya ::
Samouka ::
Jaoooooo, što je meni lepo:) Ja sam , skupljala gajbice od mleka i obogatila se za vreme Miloševića, pa sad ne mogu da se nauživam, prosto ne stižem.

trtrr

kad je mogao Marko..možeš i ti..... smehsmeh :trava : trtrr zid zid zid suicid

Šta?! Ne verujete:))) smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 5:33 pm

Samouka ::

Šta?! Ne verujete:))) smehsmeh
[/quote]

verujem ti...samo što mali marko se obogati od skupljanja.... :mahhh: :rlol: trtrr :elpivo:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 5:36 pm

Da druže moj,ja ne znam kako ti živiš i kakve pronbleme si imao za njegove vladavine a i posle .Takodje ni ti ne znaš kako je meni bilo .E pa onda se ne počinje posta sa -[/b]Men i je taj "tvoj" Milošević" uzeo najboljih 9 god.života-sjebao mladost igrajući se rata i većinu nas uvukao u tu priču[b]jer zapravo nemaš saznanja kako je bilo meni ili bilo kom drugom .Ti si kivan na njega sa pravom ,i ja sam ,al ne mogu tapšati nikom kad ostajem posle toga bez posla ,kad se u ovim godinama potucam po birou i kad nemam overenu zdravstvenu knjižici .Najviše mrzim kad mi pojedinci posle kažu -e to je zbog Miloševića-a ja sam rekao da me neinteresuje juče ili pre .već gledam napred.
E druže moj ,da svi gledamo napred a ne unazad ne bi bilo svadja ni ratova ,imali bi posao i volju a dok mi budemo kukali i žalili za prošlim -nema sadašnjeg ni budućeg boljitka
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 5:39 pm

Šta zna dete šta su gajbice:)) Verovatno ih i u Rusiji skuplja, razvio biznis.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 5:47 pm

promaja ::
Da druže moj,ja ne znam kako ti živiš i kakve pronbleme si imao za njegove vladavine a i posle .Takodje ni ti ne znaš kako je meni bilo .E pa onda se ne počinje posta sa -[/b]Men i je taj "tvoj" Milošević" uzeo najboljih 9 god.života-sjebao mladost igrajući se rata i većinu nas uvukao u tu priču[b]jer zapravo nemaš saznanja kako je bilo meni ili bilo kom drugom .Ti si kivan na njega sa pravom ,i ja sam ,al ne mogu tapšati nikom kad ostajem posle toga bez posla ,kad se u ovim godinama potucam po birou i kad nemam overenu zdravstvenu knjižici .Najviše mrzim kad mi pojedinci posle kažu -e to je zbog Miloševića-a ja sam rekao da me neinteresuje juče ili pre .već gledam napred.
E druže moj ,da svi gledamo napred a ne unazad ne bi bilo svadja ni ratova ,imali bi posao i volju a dok mi budemo kukali i žalili za prošlim -nema sadašnjeg ni budućeg boljitka

Sve si rekao što i ja mislim....samo što interpretiraš iz svog ugla.Problem je što verovatno iz početka naše tužne priče nismo bili na istom mestu..a to menja tu razliku interpretacije.Poslovica kaže" Kad jedna budala zajebe, ni 100 pametnih nemože da popravi".Ja ovde pričam o uzroku , a ne o daljim posledicama koje su nas zadesile.Niko me neće ubediti da rat u SFRJ nije se mogao izbeći.Za svađu je potrebno dvoje, a sa moje strane bio je taj Milošević i upravo on kriv meni...kao što je Hrvatima Tuđman kriv, Muslimanima u Bosni Alija .....
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 5:57 pm

Samouka ::
Šta zna dete šta su gajbice:)) Verovatno ih i u Rusiji skuplja, razvio biznis.

ipak mislim da "izdaje gajbice" koje mu je tata na vreme stvorio.... trtrr :trava : uplaseni mis
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:01 pm

montoya ::
Samouka ::
Šta zna dete šta su gajbice:)) Verovatno ih i u Rusiji skuplja, razvio biznis.

ipak mislim da "izdaje gajbice" koje mu je tata na vreme stvorio.... trtrr :trava : uplaseni mis

Doći će i po rentu za gajbice, platiće mu država putne troškove...


Nego nadjoh dobar aforizam Aleksandra Baljka, ide ovako:

У г... смо до гуше, што је доказ да се против нас води специјални рат.


Eto, mogla bi to da bude poruka nama Srbima.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:04 pm

Tačno sve ,u istim smo .ovnima bili a i sada smo samo što i dalje ima sve više onih sa gajbicama ,a njega nema više trtrr :elpivo:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:05 pm

Samouka ::


Doći će i po rentu za gajbice, platiće mu država putne troškove...


Nego nadjoh dobar aforizam Aleksandra Baljka, ide ovako:

У г... смо до гуше, што је доказ да се против нас води специјални рат.


Eto, mogla bi to da bude poruka nama Srbima.

Problem je generalni...Uvek se prva ponuda ne odbija.Kroz istoriju se ponavljaju scenariji, samo je pitanje "dokle"????
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:07 pm

promaja ::
Tačno sve ,u istim smo .ovnima bili a i sada smo samo što i dalje ima sve više onih sa gajbicama ,a njega nema više trtrr :elpivo:

Izgleda da se bez gajbica ne može...ili ne ume?!! Samo dokle?!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:08 pm

U isto vreme napisasmo : Dokle?
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:12 pm

Samouka ::

Izgleda da se bez gajbica ne može...ili ne ume?!! Samo dokle?![/quote]

i mi našu gajbicu "Srbiju" nedamo da nam gaze...ali pustimo da nam preoru, pobiju narod zarad inata.Kasnije kad zavisimo od upravo njih..molimo da dođu i da im budemo jeftina radna snaga.500 god. pod Turcima i sukob sa Austrogarskom nas nije nikako opametio.... :329340: :mahhh:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka Srbima - Page 4 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:13 pm

cherry razmnožili se ti nosači gajbica ,da gu jebeš ,nemoš ih se rešiti nikako :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:14 pm

Samouka ::
U isto vreme napisasmo : Dokle?
stalno se pitam.... trtrr nesvest










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka Srbima - Page 4 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Jun 02, 2013 6:15 pm

promaja ::
cherry razmnožili se ti nosači gajbica ,da gu jebeš ,nemoš ih se rešiti nikako :durise3:

oni se ko pacovi množe a mi nikako iz gole kože..... :elpivo: :jezzz:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka Srbima - Page 4 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Jun 19, 2013 11:22 am

"Nikada više oslovljavanja sa "brate", a nikada više mržnje među tako bliskima. Nikada toliko diva, a nikada manje dobrih pevačica. Nikada više careva, a ne pamti se ovakvo smešno podaništvo. Nikada više menadžera, a nikada manje posla. Nikada više doktora nauka, a nikad manje rezultata. Nikada više knjiga, a nikada manje čitalaca.
Kada mali i obični ljudi počnu da bacaju velike senke, to znači da je sunce na ozbiljnom zalasku."

P.Popović
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyČet Jul 25, 2013 11:09 am

Onako kako je pravljena posle 45-e, a nema sumnje da nam je neophodna jedna dobra, ali stvarno dobra revolucija! Pored revolucije, potrebna nam je i promena svesti, a mislim da to ide u paketu.

Svest o tome da meni kao pojedincu ne može biti bolje ako se u društvu živi teško, svest o tome da je šteta naneta društvu i moja lična šteta, svest o tome da ako kratkoročno profitiram u bilo kom smislu na tuđ račun, dugoročno to ide i na moju štetu. Ne znam kako to da objasnim, ali mislim da oktucavaju poslednji trenuci da se u ovoj zemlji zaustavi napredovanje raka i njegov ulazak u terminalnu fazu, što bi bilo kobno.


Ko bi trebalo to da uradi, da iznese revoluciju? Mi, građani ove zemlje. Za koga? Za nas i našu decu.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Jul 26, 2013 11:03 pm

 
"Kod onih naših ljudi, koji su postali Evropejci u Evropi, jeo sam najtanje šnicle. Govorim o jednoj posebnoj vrsti naših Evropejaca (ne daj Bože, da su svi takvi!) koji, kada dođu kod nas, donose svojim majkama na selu Evropu, a odnose pršute, sireve i starinski nameštaj.

Zovu nas tamo... Ali, kako ćemo bez para? Mi smo starinski narod; ne idemo u posetu bez cveća ili bar flaše rakije. Evropi je...
mnogo lakše kad dođe kod nas. Ona uvek dolazi praznih ruku. Evropejci, kao da preziru te balkanske običaje. Oni su iznad njih.

Što su bogatiji, to su teži na parama.

Za njih je sve to sitnica! - pravdamo se pred sobom. - Oni i ne primećuju da treba nešto da se plati; taksi, ručak ili cveće, a da muzičarima zataknu na instrumente neku kintu, to kod njih nije običaj! Na takve stvari obraćamo pažnju samo mi koji nemamo ništa.
Pri tom, zaboravljamo da su naši gosti iz Evrope upravo i bogati zbog toga što su im evri veliki kao kuća!
"Baš vas gledam kako bacate pare..." - kaže nam jedan. - Koliko ja vidim, vi nikada nećete u Evropu!"

(Magija Beograda)










Poruka Srbima - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Avg 02, 2013 1:05 pm

Е мој синовац, понука ме на ово писаније једна вест коју прочитах ономад на ови „електронизовани медији“. Наслов каже „Трују нас на милион начина!“

Кад прочита уплаши се, жив стра ме изеде, али јопет кад боље размислих, и није то све баш тако црно. Јес вала да нас трују и кроз воду и рану, запрашују из ваздух ко комарци, каче оне „радиоактивне антене“ где им се ћефне- и ондак се ми Срби, србенде, србчићи, србијанци и другосрбијанци- копрцамо ко замашћени  шаран товљеник на суво…

Јесам ја прост деда, сељак, неки ме зову и геџа, џуџа, биџа… и како још не- али сам и поприлично писмен, писменији од многи ови што данас седу у ону полупразну скупштину, и по цео дан блеју ко телићи у оног мог колегу пензионера, који више води рачуна за своју бешику, него за своје скупштинско стадо. Више ти вреде они моји предратни 8 разреда у „мушку гимназију“, него сви њиови МРсови, ДРсови, БАсисови, и са шта се све већ нису закитили (на разни сумњиви начини).

Шта ћеш бољи пример од овог нашег црног прецедника „Црног Томе“, он је јадан морао да купи цео факултет, да би мого сам себи да иштанца диплому. И вала јесте иштанцао диплому, коју сад може да окачи на онај свој ракијски казан у његову Бајчетину…

Кажем ти ја синовац, да се не бринеш млого за сву ту лапрданију, јер има више година, а можда чак  и деценијски размак, како сам ја прочито једну вест, из папирне новине, која ме уистину (ус)покојила…

Западни научењаци су радили  разни тестови  с кунићи, такође и с неки „кунта кинте заморчићи“, и дошли  до закључак, да би за данашњи модерни човеци највећа опасност била здрава рана и здрава околина (сви природни састојци укључени).

Кажу они, кад би данашњи човек почео да једе здраву рану ко наши преци пре век, два… и кад би почео да удише онај стари добри несмогиран и незапрашен ваздух (с ови „кеморепови“)- тај човек би ондак црко одмак ко бубашваба, или у најгори случај би био зомбиран и почео да рикњава на „одложено плаћање“…

Кажу ти научењаци, да је наша човечанска врста толико хемијски евулирала и мутирала, да би за нас све што је некад било здраво, сад постало млого нездраво!?

Збунило то и мене синовац, али кад мало боље размислих, сватих да јесте тако. Ево, сећам се тамо 70их, кад се у нашу Бачину врнуо да живи онај наш баксузни „Жика гестарбајтер“ након 25 година црнчење у Инглишку, и почео да се здраво рани, и још здравије да пије… није саставио  ни два месеца, и јадан испусти душу, ко онај шаран товљеник на суво…

Доктори у Варварин казали „убила га здрава рана и здрави цуг“. Мада неки зли сеоски језици причу да су томе допринеле и неке наше сеоске мираџике што су га стално гањале за његов…. девизни буђелар, да не спомињем имена сад овде, ће ме утепају ови моји сељаци.

И јес вала синовац, све ти је то тако. Признали ми Срби, србенде, србчићи, србијанци и другосрбијанци- то или не, управо и јесте тако. Мутирали смо ми синовац, не само физикално, него и ментално, и у сваки други поглед. Ал не на боље, него на горе…

Ал оно што мене брине синовац јесте ова ментализована мутација која је звекнула у главу већину наших србенда, па тумарају између ови мобилни, харпонизовани и други „Динкићеви репетитори“ ко муве без главе. То ме млого брине.

Јербо, они се данас стиду и свог имена, и неће, или не умеју више да пишу ни нашу азбучну ћирилицу, карикирају наш Србски језик с  неки туђински изрази, цркву заобилазе „ко киша око Крагујевац“- једино што умеју да се добро накркају и изнапијају за славу, и ондак запевају хануку- ко онај наш црни прецедник „Црни Тома“, у сред синагоге.

То мене боли синовац, та наша ментализована мутација, млого више него бијолошка.  Мора да се сад наши упокојени отац Милутин „солунац“ и деда Прокопије (што у први балкански „закла оног туту бугарина“), преврћу у гроб, кад „одозго виде“ на шта смо то спали, ми данашњи Срби, србенде, србчићи, србијанци и другосрбијанци.

Мора да им је млого тешко, и да нас се стиду, све до небо небеско. Ево и мене док исписујем ово мучно писаније, изеде жив срам…

Да ми је ономад неко реко, да ће вако да истребу нашу Србску ћирилицу у Србским варошима и којекуде другде, и то наши домаћи душмани а не јокупатори; Да ће вако да нам унаказе народни језик и замене га са неки нови јевропејски изпедерисани језик; Да ће нас- часне и славне ослободиоце Балкана у оба светска рата да проглашавају за ратни злочинци, и да ће ове фукаре на власт, нашим крвопијама и ратним злочинцима да развлаче под ноге црвене тепихе; Да ће ова фукара на власт да тргује Светом Лазаревом земљом за неки тамо пишљиви датум, још смрдљивију (и попишљивију) кандидатуру, за тамо неки „Јевропејски четврти рајх“- Ја би му синовац ономад реко да је луд…

Али синовче мој, данас, ја твој чича Милојко, више не знам који је овде луд, а који је збуњен. Не знам више ни који је Србин, а  који је (Ср)БинЛаден, а Богами кад одем у онај уврнути Београд, не знам више ни шта је мушко, ни шта је женско…

Све се то изокренуло, извитоперило, измутирало, мој синовац, више ме стра да изађем из куће, јер незнам какви ме мутанти и зомбирани Срби чекају иза ћошка …

Унаказише нам нацију синовац, не дају нам да будемо Срби… Ако нас и они не деле, ондак се делимо сами… Ето,ономад неки нови „србијанчићи“ би да нам укину нацију СРБску и да нас преправе у неки „србијанци“, а ондак овај кусур од земљу да нам преименују вероватно у „СрбиЈадију“.

Може бидне, кад прочиту ово моје писаније и да дођу  на идеју да нас сви прогласеу за „србмути“, а овај кусур од нашу отаџбину да прозову „СрбМутијом“…

Знам да лупетам синовац, али не би ме чудило да се и тако нешто наопоако деси. Ако се ми Срби не опасуљимо на време!?

У чудним временима живимо синовац, и о наше судбине одлучују они који и нису баш тако „наши“. Само се као таки представљају, обећаву нам мед и млеко, деле лаж с капу и шаку (ништа ги не кошта- јербо образ никад нису ни имали), и нажалост млоги наши „зомбирани срби“ наседу на ту њиову паралажу…

Е па време је синовац да кажемо гласно и јасно НЕ, време је синовац, да опалимо са шаку у овај наш домаћински астал (док га још има)- да се затресе цела Србија…

Није доцкан синовац, није доцкан, има још нас Срба- као што то показасмо и целој Србији и целом свету у овај прошли понедеоник на онај величанствени народни скуп „Никад граница“.

Добро смо затресли  онај климави „београдски астал“, а тек ће га затресемо- и са њега „отресемо“ сав онај антисрбски и паразитски окот и накот, што из ову нашу мученицу Србију испија последњу кап крви, а све у име њиове крвожедне „евроатлантске пијавице“…

Отресимо ту пијавицу са нашу кожу синовац, и згазимо је, тако да од ње остане само једна тамна мрља, и ондак јуначки закорачимо у Слободу.

Јербо живот без слободе и није живот, синовче мој…Poruka Srbima - Page 4 900975

“Деда Милојко”











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyUto Avg 06, 2013 10:46 am

Dosta ste drkali naše živce ..

 Poruka Srbima - Page 4 Vtrmiqvpghu..predjite više na dela...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Avg 14, 2013 1:12 pm

Nacrt novog Zakona predviđa cenzuru i isključivanje komentara na sajtovima


Poruka Srbima - Page 4 Srbija-stampa-novine-vesti

USKORO TOTALNI MRAK: Nacrt novog Zakona predviđa isključivanje komentara internet korisnika na veb sajtovima.
 
Share Defense: Iz Zakona o elektronskim medijima potpuno isključiti Internet izdanja
Cenzura će nadvladati: bilo neposredno, tako što se određeni sadržaj zabranjuje uticajem državnih organa ili nezavisnih regulatornih tela ili posredno, preko tzv. auto-cenzure, jer će se Internet portali uzdržavati od objavljivanja informacija (poput komentara korisnika). U takvoj atmosferi nije teško zamisliti regulatora koji će pod izgovorom „neprimerenosti sadržaja“ građanima ograničiti pristup društvenim mrežama, što se nedavno dešavalo u pojedinim azijskim državama.
Share Defense izražava zabrinutost zbog novih rešenja Nacrta zakona o elektronskim medijima, koji je objavljen na [url=http://www.kultura.gov.rs/docs/aktuelnosti/nacrti-zakona-o-elektronskim-medijima--i-zakona-o-javnim-medijskim-servisima/Nacrt zakona o elektronskim medijima.pdf]Internet prezentaciji Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije[/url] 7. avgusta 2013. godine. Smatramo da Nacrt zakona znatno ograničava pravo na slobodu izražavanja na Internetu i menja uslove u kojima su do sada radili Internet portali.
Sporni Nacrt zakona u članu 24. stav 3. predviđa da će nezavisni regulator za medije sprovoditi kontrolu nad elektronskim izdanjima koja zapravo predstavljaju onlajn izdanja elektronskih medija. Sa druge strane, kada je reč o elektronskim izdanjima štampanih medija i samostalnim elektronskim izdanjima, nadzor vrši ministarstvo nadležno za poslove informisanja. Ovo znači da kontrolu poštovanja obaveza iz Zakona o elektronskim medijima (zaštita maloletnika, zabrana govora mržnje i slično) na Internet stranicama radio i televizijskih emitera sprovodi Republička radiodifuzna agencija (RRA), dok sličnu kontrolu nad samostalnim elektronskim izdanjima i onlajn verzijama štampanih javnih glasila vrši ministarstvo.
Interesi poput zaštite maloletnika, zabrane govora mržnje i ostvarivanja najviših standarda u izveštavanju se moraju štititi, ali je ova nadležnost sporna jer u potpunosti zanemaruje činjenicu da se regulacija štampanih medija, u smislu sadržaja koji oni objavljuju bez obzira na platformu, zasniva na principima samoregulacije – za koje već postoji nadležnost Saveta za štampu. Kada se to uzme u obzir, na koji način Ministarstvo kulture i informisanja može da vrši nadzor nad ostvarivanjem obaveza iz Zakona o elektronskim medijima nad onlajn verzijama štampanih medija, ako to ovlašćenje nema prema štampanim verzijama?

Podsetićemo da je Savet za štampu nedavno izmenio statut i proširio nadležnost i na informativne veb portale. Takođe je sporno i ovlašćenje RRA nad sajtovima radio i TV emitera, jer je priroda Internet portala potpuno drugačija od prirode televizije i radija i nemoguće je povlačiti paralele. Vebsajtovi emitera su gotovo identični sajtovima štampanih medija i samostalnim Internet izdanjima. Naime, svi oni imaju vesti, video-linkove i druge audio-vizuelne sadržaje, komentare posetilaca i slično. Sa ovako širokim ovlašćenjima, RRA može pod izgovorom „zaštite maloletnika“ ili zabranjivanjem navodnog „govora mržnje“ zapravo da uvede mehanizme cenzure i auto-cenzure, što je veoma opasno, posebno imajući u vidu rasprostranjenost Interneta i popularnost pojedinih onlajn medija.

Važno je napomenuti da su ovakva ovlašćenja regulatora predmet debate i u Evropi. Evropska komisija je kritikovala Mađarsku zbog njenog kontroverznog zakona o medijima, koji uvodi integrisani sistem kontrole nad svim medijima (štampa, emiteri i onlajn mediji).

Pritom, Nacrt zakona potpuno zanemaruje da Internet portali elektronskih i štampanih medija funkcionišu već više od deset godina, da su registrovani i da postoji sudska zaštita ako su objavljivanjem informacija povređena nečija prava ili interesi. Zato se postavlja pitanje da li je ta nadležnost zaista neophodna, ako postoje mehanizmi samoregulacije i sudske zaštite. Zasnivanje nadležnosti ministarstva ili RRA nad onlajn izdanjima može da ima negativne posledice po pravo na slobodu izražavanja na Internetu i to bez opravdanog razloga.

Podsetićemo da se pravo na slobodu izražavanja može ograničavati samo ako je propisano zakonom, neophodno u demokratskom društvu, a radi zaštite najvažnijih interesa tog društva (nacionalna bezbednost, javno zdravlje, prava i slobode drugih itd) uz obavezno postojanje srazmernosti između mere ograničenja i cilja koji treba da se postigne (legitimnost), što su standardi koje je i Republika Srbija prihvatila potpisivanjem Evropske konvencije o zaštiti ljudskih prava i osnovnih sloboda i članstvom u Savetu Evrope.

Share Defense tim predlaže da se iz opsega primene Zakona o elektronskim medijima potpuno isključe Internet izdanja, bez obzira da li se radi o samostalnim Internet izdanjima ili elektronskim verzijama tradicionalnih medija. Smatramo da je dovoljna zaštita koju predviđa Zakon o javnom informisanju, uz promovisanje koncepta samoregulacije i u oblasti Interneta.

Svako drugo rešenje je nesrazmerni udar na pravo na slobodu izražavanja, naročito na Internetu, na kome se komunikacija inače u velikoj meri zasniva na sadržaju koji kreiraju sami korisnici (user-generated content).
Kada se jednom otvori ova „Pandorina kutija“, neće biti povratka nazad. Jednostavno, cenzura će nadvladati: bilo neposredno, tako što se određeni sadržaj zabranjuje uticajem državnih organa ili nezavisnih regulatornih tela ili posredno, preko tzv. auto-cenzure, jer će se Internet portali uzdržavati od objavljivanja informacija (poput komentara korisnika). U takvoj atmosferi nije teško zamisliti regulatora koji će pod izgovorom „neprimerenosti sadržaja“ građanima ograničiti pristup društvenim mrežama, što se nedavno dešavalo u pojedinim azijskim državama.
Share Defense će aktivnim učešćem u javnoj raspravi i drugim aktivnostima u narednom periodu pokušati da utiče na tekst Nacrta zakona, kako bi zakonska rešenja bila u skladu sa principima Evropske konvencije o zaštiti ljudskih prava i osnovnih sloboda i drugim međunarodnim dokumentima.
(B92)


Ako im ovo prođe, šta nam je sledeće braćo Srbi u getou Srbija?????
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Avg 14, 2013 1:24 pm

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Avg 14, 2013 1:27 pm



 Ulica je naša..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Avg 18, 2013 9:50 am

Poruka Srbima - Page 4 999863_565111896885164_2084458586_n
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Avg 23, 2013 7:05 pm

“… Ali treba i ovo da znaš: da ću ja možda po zatvorima i apsama provesti veći deo svog života, jer ćemo mi svi đaci otpočeti borbu protiv Švabe, koji guli naš narod, otima mu slobodu i ubija sreću. Ako si na sve pripravna, možeš poći za me; ako nisi, onda je bolje da me ostaviš, pa sa mnom šta bude. Ako voliš svoj narod i ako mu želiš bolju i lepšu budućnost, zagrli se sa mnom da se kroz cijeli svoj život za sirotinju borimo jer smo i nas dvoje uboge sirote. Zato će nas narod i sirotinja blagosiljati…”Petar Kočić(1877-1916)
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Okt 18, 2013 1:26 pm

Ukinuti daljinske upravljače, hekleraj u ruke!

18. 10. 2013. / Tomislav Nikolić
“U Srbiji ima sve manje ručnih radova: žene gledaju serije, više ne heklaju, ne štrikaju. Ja to moram da kažem, jer sam rođen i odrastao u kući u kojoj je sve bilo drugačije. Svako je ponešto radio. Svako se nečim zanimao. Ili je bar čitao, ako nije nešto radio. Ja danas odem kod nekih prijatelja kojima se ništa ne desi ceo dan. Koji ne promene ništa u svom životu ceo dan. Nego – daljinski. Trebalo bi ukinuti daljinske. Pa bar da prošeta do televizora. Da mora da škljocne, kao što smo nekada.”
Predsednik Srbije o lošim navikama stanovništva. (RTS, 16. 10. 2013. godine)


Poruka Srbima - Page 4 1377565_603123476401034_1025347867_n-310x205
Ovo kao bajagi Toma diploma čita nešto!!!

Jao lebe!!!!!! Daj ti Dragici da hekla, pošto očigledno bolje drži heklicu nego olovku a ljudima daj posao!!!
Dakle, da je danas Nušić živ, mislim da bi Dragica bila očigledan primer Gospodje ministarke...
Odoh na fejs da donesem još bisera a možda ću i do toaleta, nešto mi se slošilo od heklice.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Okt 18, 2013 1:36 pm

Samouka ::
Ukinuti daljinske upravljače, hekleraj u ruke!

18. 10. 2013. / Tomislav Nikolić
“U Srbiji ima sve manje ručnih radova: žene gledaju serije, više ne heklaju, ne štrikaju. Ja to moram da kažem, jer sam rođen i odrastao u kući u kojoj je sve bilo drugačije. Svako je ponešto radio. Svako se nečim zanimao. Ili je bar čitao, ako nije nešto radio. Ja danas odem kod nekih prijatelja kojima se ništa ne desi ceo dan. Koji ne promene ništa u svom životu ceo dan. Nego – daljinski. Trebalo bi ukinuti daljinske. Pa bar da prošeta do televizora. Da mora da škljocne, kao što smo nekada.”
Predsednik Srbije o lošim navikama stanovništva. (RTS, 16. 10. 2013. godine)


Poruka Srbima - Page 4 1377565_603123476401034_1025347867_n-310x205
Ovo kao bajagi Toma diploma čita nešto!!!

Jao lebe!!!!!! Daj ti Dragici da hekla, pošto očigledno bolje drži heklicu nego olovku a ljudima daj posao!!!
Dakle, da je danas Nušić živ, mislim da bi Dragica bila očigledan primer Gospodje ministarke...
Odoh na fejs da donesem još bisera a možda ću i do toaleta, nešto mi se slošilo od heklice.

... Dragica juri po Simpovim salonima i traži neke nove komade nameštaja... izlizala se reklama o ležaju Simpo... nego, dobar komentar je bio u Razgibavanju... na komentar o Nikolićevom optimizmu za preporod Srbije, komentarisan je njegov izgled... kako izgledaju pesimisti kada naš predsednik ovako optimistički izgleda...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Okt 18, 2013 9:27 pm

Samouka ::
hekleraj u ruke!
aplauseee 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyNed Okt 20, 2013 12:37 pm

cojle ::
Samouka ::
hekleraj u ruke!
aplauseee 
Hekleraj nego trtrr 
A možete da pravite recepte od afričkih šljiva, nije to dzabe Krkobavić uvezo smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySub Okt 26, 2013 7:27 pm

Crveni krst: Budi human kao Srbija




Srpska vojska pokazala je do danas nezabeleženu humanost – na jedan dan je prekinula rat sa Bugarskom da bi lekarska pomoć stigla do bugarskih ranjenika. Počast tom činu odao je i Međunarodni Crveni krst.
Specifična po mnogo čemu, Srbija je ostala upamćena i po jednom događaju koji se u istoriji ratovanja do današnjih dana nigde nije ponovio. Krajem 19. veka Srbija je na jedan dan prekinula rat sa Bugarskom kako bi Međunarodni Crveni krst uspeo da pruži pomoć bugarskim ranjenicima! U sećanje na taj čin, u zgradi međunarodnog Crvenog krsta u Ženevi stoji tabla sa natpisom “Budi human kao što je bila humana Srbija 1885″.
Od 1884. do 1885. godine Srbija je ratovala protiv Bugarske, koja nije imala vojne sanitete, pa njihove ranjenike nije imao ko da odnese sa bojišta niti da im pruži medicinsku negu.
Međunarodni Crveni krst prikupio je pomoć koja je trebalo da se dopremi ovoj državi. Jedini put međutim, vodio je preko srpskog fronta.
I tada se dogodilo nešto što svet, ni do tada, a ni posle toga, nije video – na zahtev lekara austrijskog Crvenog krsta, Vlada Srbije je odobrila vojnoj komandi da na jedan dan prekine rat, otvori liniju fronta i propusti sanitetski transport koji je iz Beča upućen za Sofiju.
Srbija je učinila i više: u pomoć Crvenog krsta dodala je lekove, ćebad i krevete iz svojih zaliha i bugarskim vojnicima predala sve što je neophodno za otvaranje jedne bolnice.
Na taj način, Srbija je svoje zalihe poklonila neprijateljskoj zemlji sa kojom je tog trenutka bila u ratnom stanju. U znak sećanja na ovo nesebično delo, Međunarodni Crveni krst je Srbiji dodelio posebno priznanje za humanost.
http://www.serbia.com/










Poruka Srbima - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySub Okt 26, 2013 9:16 pm

Проф. Слободан Антонић: Ако ме питате шта је лек, мој одговор је – БЕСНИ ОТПОР



У понедељак сам готово повраћао од мучнине при погледу на бахато лицемерје, које је допирало са ТВ-а. Вучић и Николић су нас обавестили да ће са својом „храброшћу“ још „одлучније“ да наставе, да ћемо „сви морати подносити жртве“, али да ће „Србија – ево ми гарантујемо! – ући у ЕУ 2020. године“.
Та њихова „храброст“, наравно, друго је име за капитулацију. Капитулирали су у Бриселу и издали 60.000 севернокосовских Срба. Капитулирали су пред ММФ-ом и издали сиромашне (повећавши ПДВ за хлеб и млеко), као и оне средњестојеће (додатним порезом на плате). Капитулирали су пред Хрватима за цигарете, капитулирали су пред Монсантом за ГМО… Шта је следеће на њиховој листи „храбрости“?
Немачки амбасадор претходног дана каза: „Ми не тражимо да Србија данас призна Косово, а да ли ће то некада бити тражено, сада се не може рећи“. Ама тражите одмах! Зар не видите колико су ови наши „храбри“?!
Poruka Srbima - Page 4 Sns_poccetak_pok_2110
Ево, већ се најављује да ће Вучић „преотети“ ЛДП, као „партнера“, од ДС. СНС се „отима“ за ЛДП – странку која за Војводину тражи да добије посебан устав,уз „међународне гаранције поштовања Војводине и њеног конститутивног акта“. Хеј, људи, посебан устав и међународне гаранције за Војводину! Па такву би странку у нормалним земљама, ако би уопште и постојала, избегавали као шугаву. А у Србији се лидери највећих партија отимају ко ће са њом пре у коалицију!
Раније сам ову стратегију брзопотезне капитулације, на свим пољима, назвао „журбом у провалију“. Али, они у ту провалију не иду сами, они тамо гурају све нас. Та грозничавост да се што пре обави срамотни посао, лепо је описана у Светом писму: „И по залогају тада уђе у њега (Јуду Искариотског) сатана. Онда му рече Исус: Што чиниш, чини брже“ (Јеванђеље по Јовану, 13:27). И одатле њихова журба.
Не прозваше их узалуд „напредни жути“. Они су све лоше из претходног режима ставили на квадрат – од предаје (остатка) Косова, до безочне контроле медија. „Жути“ су, на локалним изборима, куповали гласове, али нису слали батинаше, да „утерују“ гласове. „Жути“ су кршили закон, али нису имали своје „приватне политичке затворенике“ у функцији „чувара рејтинга“. „Жути“ су муљали са странцима, али нису имали странце у Влади и нису се тиме хвалили као орденом. „Жути“ су манипулисали таблоидима, али нису од њих правили „Полицијски гласник“ и батину за застрашивање политичких противника. „Жути“ су нас замајавали разним квазистручњацима, али нису на листу економских магова који ће нас спасти (Вучић, у понедељак, у хали: „Јоргованка, Лазар…) , као прву стављали особу која се, својевремено, хвалила својим умећем тумачења хороскопа и прорицања судбине.
Poruka Srbima - Page 4 Vuccidaciceston%281%29„Жути“ су имали своју опслужујућу интелигенцију, али нису у исти фронт регрутовали „патриотске“ маснокопитаре и другосрбијански треш из „Е-новина“, како би ућуткали сваку критику, било у националној, било у грађанској опозицији…
На сцени су политички бастарди и баштиници оног најгорег у српској политици, за последњих двадесет година. Они су за ову државу као најезда термита, који уништавају све пред собом – од (оно мало) суверенитета, до (оно мало) демократије…
А ако ме питате шта је лек, мој одговор је – бесни отпор! Отпор у свакој тачки њихових наредних „храбрости“, у свакој „одговорности“ која ће им пасти на памет да је „преузму“  – од увођења „сексуалног образовања“ у школе и припреме „Прајда“, до „међународних гаранција“ за Војводину. И, отпор не било какав, већ бесни – јер само тако њихова машинерија безобразлука и капитулације може бити заустављена…
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPet Nov 01, 2013 10:55 am

Poruka Srbima - Page 4 1394274_760824697276617_1453472129_n










Poruka Srbima - Page 4 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Jan 01, 2014 4:43 pm

Srećna ti Nova 2014 ,Srbijo . :paket2: 

__________________


Od danas nove i cene životnih namirnica, meso najskuplje!

Društvo 10:17, 01.01.2014.

Autor: RTS


Od Nove godine plaćaćemo skuplji hleb, mleko, brašno, meso i ostale životne namirnice. Na cene će gotovo izvesno uticati i povećanje akciza za gorivo, a nešto skuplji biće i gradski prevoz u Beogradu
Poruka Srbima - Page 4 Potrosacka-korpa-vlada-srbije-trgovci-kupci-marze-ekonomski-faklutet-1328585176-67316Zbog povećanja niže stope PDV-a sa osam na deset odsto, od Nove godine plaćaćemo skuplji hleb, mleko, brašno, meso i ostale životne namirnice. Na cene će gotovo izvesno uticati i povećanje akciza za gorivo, a nešto skuplji biće i gradski prevoz u Beogradu.

Od decembra do aprila, od ukupno 50 prehrambenih proizvoda čak 33 su poskupela 12 odsto, rezultat je istraživanja Asocijacije potrošača. Tu se rast neće zaustaviti - od Nove godine sve namirnice dodatno će poskupeti - zbog uvećanja PDV-a, a verovatno i zbog povećanja cene goriva. Od proleća, moguće je uračunavati i novu cenu struje.










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Jan 01, 2014 7:26 pm

Sestre Srpkinje i sestre Srbi, Želim vam mnogo sreće u nastupajućoj 1934. Znam, trebaće vam. Međutim, džabe. Niste je zaslužili. Izabrali ste diktotora po svojoj meri, sablasno-smešnog. On vam je već oteo mir, pare, posao, nadu, budućnost... Odnoso, nije oteo. Prodali ste mu se. Neko za metar bukovine, neko za džak od pet kila brašna... Nastavite tako. Politički kartel na vlasti organizovaće i sledeće godine zanimljive izbore s pevanjem i pucanjem. Za uvertiru, evo vam koncert Cece i Nate Bekvalac. Opustite se i uživajte, tek posle Božića dobićete račune s većim cenama, uterivači dugova slaće vam opomene, a plate nema, pa nema. Dakle, neka vam je veselo, ja čekam 30. april 1945.

Preuzeto sa bloga Jelene Tinske.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Mar 11, 2015 7:04 pm

Жена се запалила у парку на Чукарици

БЕОГРАД – Жена старости око 64 године запалила се данас око 14 сати у парку на Чукарици, рекла је Танјугу портпарол Хитне помоћи Нада Мацура.

Жена се полила запаљивом течношћу и задобила опекотине лица, врата и груди, навела је Мацура.

Она је додала да је жена у свесном и стабилном стању превезена на Војномедицинску академију.

Neprijatno mi je koliko je građanima dobro u Srbiji. Vučiću, džukelo, smanji malo napredovanje, izumire nacija od tvog boljitka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyUto Sep 22, 2015 12:03 pm

Jedna slika govori više od 1000 reči . Ne može biti jasnije .

Poruka Srbima - Page 4 Politicki-olos-790x506










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyUto Avg 21, 2018 7:58 pm

Ubi se Srbijo sama da te ne mrcvare Vučić i njegova banda.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyPon Jan 29, 2024 7:38 pm

Poruka Srbima - Page 4 423315683_7267255136672324_7594185589012147842_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=WjoaTmtYYDsAX8v9RG4&_nc_ht=scontent-vie1-1
......
Apsolutna istina.
Moja porodica je stotinama godina na ovim prostorima. Prvi,drugi svetski ,i svi ostali ratovi ,i sve drugo.Ostali smo .
A sada mi je sin jedinac u Nemačkoj ,a sestrina starija u Švedskoj .
I gotovo da više nikoga ne poznajem kome neko od dece nije "otišlo" .
A svi su "školovani" ,državni fakulteti,masteri .....za njih nije bilo posla .
I šta onda ? Odu...verovatno i da se ne vrate .










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyUto Jan 30, 2024 10:43 am

Kakvo školovani, kupljene diplome, tamo ih procijede, ostane manje od 50 posto, ostali na traku ili bauštelu.

Seobe su uvijek bile, nije se obraćala pažnja. Ja sam u vrijeme Qita otišao, dnevno su išla dva voza, pardon, vlaka, pravac EU. U Zidanom mostu se mjenjala lokomotiva i piči ko stoka u onim (štalarima) vagonima.
Problem je Vučić, što je EU otvorila vrata za moderno roblje. Ja mislim da je samo med. sestrama i tehničarima prodano na hiljade diploma, mnogi su morali sve ponavljati na kursevima, neki su prošli a neki su ostali kao čistačice, dobro mi poznato. Mnogi kukaju, kirija skupa, izdaci , kreditima krpe kraj sa krajem. Davno sam napisao:

„Na njem' su prosjaci hleba
što će sutra na farem“ jevrope
u kanale i rudnike, jope i ope
da žuljem i krvlju bauštele tope. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyČet Feb 01, 2024 6:07 pm

Đole ::
Kakvo školovani, kupljene diplome, tamo ih procijede, ostane manje od 50 posto, ostali na traku ili bauštelu.

:

Kamo sreće da se nađe neko u Srbiji -da "pročešlja " diplome .Na hiljade lažnih ima .Mnogi SNS ministri bi završili na "baušteli" ,na čelu sa bivšim predsednikom -koji je "diplomirao" u nedelju ,a na TV nije umeo ni da kaže "šta" Isto važi i za mnoge SNS direktore "javnih preduzeća" (dojučerašnji pečenjari ,keramičari ,kondukteri ..itd) Mnogi nemaju ni srednju školu -a "diplomirali" za trenutak -sa 55 godina .Sve se to zna.
I mnoge "diplomirane" starete bi se vratile na "štajgu" -gde i pripadaju-umesto da sede  kao "stručni saradnici" za odličnu platu (a čak ni na posao ne dolaze )
Da ne pričam o "estradnjacima" koji uredno primaju platu u "Pošti Srbije" -a da nikada se nisu ni pojavili tamo .










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySub Feb 10, 2024 5:07 pm

Траже од нас да имамо слободне изборе и државне институције, да спроводимо сопствене законе, да нема уцена у јавним предузећима и куповине гласова, да поштујемо слободну вољу грађана. Ауу, колико срамна резолуција ЕУ парламента против Србије!










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptyČet Feb 15, 2024 1:55 pm

Draga braćo i sestre ....ovo je naša intelektualna i politička "elita" ?
"Najumnije glave ",ministri,moćnici .gospodari medija ...oni odlučuju o našim životima?

Poruka Srbima - Page 4 42798310










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 EmptySre Mar 06, 2024 7:11 pm

https://www.facebook.com/reel/299284439609775

Davno nisam čuo ništa realnije. gib5










Poruka Srbima - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Poruka Srbima - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka Srbima - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poruka Srbima
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Vicevi o Srbima
» Poruka za danas ✎
» FACEBOOK i drugi "izlozi" ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: