DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Prevare na facebooku - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Prevare na facebooku - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Prevare na facebooku

Ići dole 
+11
ZoxZoja
sunrise
MadamX
Astra
Danubius
lollypop
Kica/Praja
vanesa
pesma
Gothic
Klosarka
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyUto Mar 16, 2010 11:22 pm

First topic message reminder :

(1.) KAKO DA ZNAMO DA OVA GRUPA NEĆE ZLOUPOTREBITI ČLANSTVO?
-------------------------------------------------------------------------------------------
Nikako.
Ipak, velike su razlike između naše grupe i grupa i stranica protiv
kojih se borimo. Neke su:

- mi ne obećavamo ništa, tako da vas ne
možemo prevariti pa da ne dobijete to (ni aplikaciju za gledanje
profila, ni nagradno putovanje, ni novce u farmvillu, ... NIŠTA!)

-
mi ne postavljamo pozivanje prijatelja u našu grupu kao USLOV, mi to
PREDLAŽEMO i to "usput" u tekstu ili razgovoru a nikako na vidnom mestu i
"pod brojem 1)"

- mi vam ne šaljemo reklame a iste brišemo sa
Wall-a

- mi radimo nešto korisno, pišemo, pričamo i to ne prazne
priče pa čak i da se pretvorimo u reklamu (a nećemo), možemo slobodno
reći da nismo uzalud postojali

- mi smo omogućili slobodno
pisanje po zidu i komentarisanje jer nemamo šta da krijemo a i ono što
nije u skladu sa našom filozofijom (reklame, vulgarnosti i razne
besmislice) ne brišemo odmah već kasnije i to samo da ne bi zauzimali
dragocen prostor

- mi nismo stavili u naslov grupe nešto
aktuelno, neki dobar fazon ili neku patetičnu izjavu kako bi navukli što
veći broj ljudi (a ovo je provereno najlakši način da se privuku
ljudi), mi smo svoju (i dalje skromnu) brojnost zaradili pošteno,
odgovaranjem na pitanja i trudom

Naš cilj je da širimo ideju,
a kako da širimo ideju ako se ne povećava broj članova grupe? Nije
moguće da dopremo do mnogih ljudi sa npr 77 članova grupe! Ipak, mi samo
PREDLAŽEMO da pozovete ljude i to nikako nije USLOV da bi nešto dobili.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
vanesa




Datum upisa : 14.09.2011

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPon Sep 28, 2015 10:02 pm

Sreca pa ne radi veceras. kamo srece da nikada vise ne proradi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 8:03 am

Dragi ljubitelji Facebooka -evo nove prevare zbog koje možete ostati bez "profila" . dm5 smehsmeh
----

Na društvenoj mreži Fejsbuk, česte su razne prevare kako bi hakeri došli do vaše šifre ili mejla i iskoristili ga. Sada kruži nova, a mi vas upozoravamo da ako dobijete poruku sledeće sadržine, ne reagujete.
„Eee pozdrav, šta radiš, treba mi mala usluga, kad uđes na fb, uđi na ovaj link uloguj se i glasaj za moju Anu, ona je redni broj 3, evo link i hvala unaprijed“, poruka je na koju ne smete da nasedate.
Naime, zahvaljujući malicioznom programu, ako uradite kao što stoji u poruci, čim se kao ponovo ulogujete, mogli biste ostati bez svog profila sa svim komplikacijama koje idu uz to.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 8:10 am

Ovce su zato da ih šišaju a pogotovo, kliktači svega i svačega.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyUto Okt 13, 2015 7:54 pm

Danubius ::
Dragi ljubitelji Facebooka -evo nove prevare zbog koje možete ostati bez "profila" . dm5 smehsmeh
----

Na društvenoj mreži Fejsbuk, česte su razne prevare kako bi hakeri došli do vaše šifre ili mejla i iskoristili ga. Sada kruži nova, a mi vas upozoravamo da ako dobijete poruku sledeće sadržine, ne reagujete.
„Eee pozdrav, šta radiš, treba mi mala usluga, kad uđes na fb, uđi na ovaj link uloguj se i glasaj za moju Anu, ona je redni broj 3, evo link i hvala unaprijed“, poruka je na koju ne smete da nasedate.
Naime, zahvaljujući malicioznom programu, ako uradite kao što stoji u poruci, čim se kao ponovo ulogujete, mogli biste ostati bez svog profila sa svim komplikacijama koje idu uz to.

Šefe ovo je bilo aktuelno još u mojim rosnim FB danima. Jeste, nasela sam. Sreća pa sam u momentu shvatila da nešto ne štima kad mi je tražilo ponovno logovanje pa sam brzom brzinom tražila promenu lozinke. Jedino što sam ostala bez teško nakockanih 3-4 miliona na pokeru. Od onda ga i ne igram više.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyUto Nov 10, 2015 11:48 am

Prevare na facebooku - Page 2 11012056_1664717513809046_5937603502142809934_n


Tisuću ti Google Translate ,ovde se neka prijevara očituje ? (što bi rekli u originalnom Alan Fordu)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPon Nov 23, 2015 11:57 pm

brendaba2
Vidio sam tvoj profil i sam zainteresiran za vlasništvo odnos s vama za nešto važno što ću otkriti na vas nakon što me 

kontaktirate preko moje e-mail adresu ( brendaakassal1 @yahoo.com ) ( brendaakassal1@ yahoo.com ). imam nešto važno obavijestiti vas.

----

Cccc....Draga Brenda ,ja već znam šta je to "važno" :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyUto Nov 24, 2015 12:07 am

Ja sam se dopisivala sa jednim Sirijcem..duga priča, ali sve je išlo preko mejla, ne preko FB.
Zbog tih mejlova sam zvala i policiju i pitala za savet.. eeeeeee8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 9:02 am

Zbog ljubavi sa Fejsbuka ostala bez stana i para link

Nema FB vezine veze sa tim što je ova žena (čitaj glupača) prošla kako je prošla. Dve godine je živela s njim, znala je da ima decu a nije ih upoznala? Drži novac (suma od 20000 evra u kešu nije za leba i mleka da imaš) u stanu!?!

Sad joj sumLJivo što nije imao sliku na FB. Pa šta će ti slika sestro glupa kad si ga u stan i krevet primila. Možda da ti dokaže da je baš on taj???

Glupača koja ovako naivno postupa je tog tipa mogla da upoznai u gradskom autobusu. A prevarant je samo dobio bolji alat u ruke od kad postoji FB.

I mene samo čudi kako njena deca (22 i 20 godina sad) nisu baš ništa istražili o ovom tako finom čoveku koji im se privalio u stan.

P.S. Vest sam videla na jednoj objavi na FB. Nadam se da Šećerbegovi ne znaju baš dobro srpski pa neće da se pocrkaju od smeha čitajući.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 9:08 am

MadamX ::
Ja sam se dopisivala sa jednim Sirijcem..duga priča, ali sve je išlo preko mejla, ne preko FB.
Zbog tih mejlova sam zvala i policiju i pitala za savet.. eeeeeee8

Zanima me sta je policija uradila i koja je njihova uloga u tome bila!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 9:28 am

Astra ::
MadamX ::
Ja sam se dopisivala sa jednim Sirijcem..duga priča, ali sve je išlo preko mejla, ne preko FB.
Zbog tih mejlova sam zvala i policiju i pitala za savet.. eeeeeee8

Zanima me sta je policija uradila i koja je njihova uloga u tome bila!

Rekli su joj čuvenu poslovicu:
Ko s decom spava, upišan se budi.

U stvari, bolio i' racku, pogotovo što je priča bila dugačka.
Elem, panduri se još uvek smeju ovoj prijavi.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 1:10 pm

Zamišljam scenu u policiji.
x: -Dobar dan. -
p: -Dobar dan -
x: -'tela bi' prijavit' uznemiravanje. -
Pandur baca pogled preko naočara, vadi mastiljavu olovku iza uveta i značajno oliže vrh.
p: -Ko? -
x: -Uznemirava me jedan Syryjac preko fejZbuka. -
p: -Aha! -
"Aha!" je čudesna pandurskareč, koja im više značenja.
Posle pola dugačke priče, tri pandura u stanici se valjaju od smeha ali se jedan pribere i ozbiljno kaže:
-Nema problema gospođo, rešićemo.-
-Ali ja nisam gosp... -
p: -Doviđento! -
Spušta staklo od šaltera i nastavlja da se valja od smeha.
Prošla je neka jedinica vremena i dotični pandur gleda TV i vidi najezdu Syryjaca, sve sa familijom i komšijama i misli u sebi:
-Ovi su došli da se osvete za neuzvraćenu ljubav preko fejZbuka.-

Eto prave istine o azilantima i izbeglicama.
Najebali smo.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 2:54 pm

Astra ::
MadamX ::
Ja sam se dopisivala sa jednim Sirijcem..duga priča, ali sve je išlo preko mejla, ne preko FB.
Zbog tih mejlova sam zvala i policiju i pitala za savet.. eeeeeee8

Zanima me sta je policija uradila i koja je njihova uloga u tome bila!

Preko HALO oglasa, preko neta sam dala oglas da prodajem stan. Tada smo planirali da prodamo stan. Javio se Sirijac koji je pitao za cenu. Odgovorila sam. Usledio je jedan pa zatim drugi i treći mejl. U njima je priznao da je pitanje za stan bio samo povod da stupi u kontakt sa nekim iz Srbije. Pisao je da je biznismen i da ima veliku porodicu, da mora da pobegne iz Sirije.

Nudio mi je veliku količinu novca da bih mu obezbedila garantno pismo za njega i njegovu decu. Novac bi poslao ranije.

Planirao je da iz Beograda ode u London. Odgovorila sam da ja nisam toliko moćna i da ne mogu da mu to uradim. Usledili su mejlovi molbe i nuđenja još veće količine novca.
Poželela sam mu sreću i uputila izvinjenje. Onda sam se čula sa službenicom iz Odeljenja za strance MUP-a i rečeno mi je da mu više ne pišem, a ukoliko nastavi, da dođem tamo sa kopijama mejlova.
To sve sam ispričala policiji. Više nije pisao.

Bilo je to možda dve nedelje pre početka velike migrantske krize i dolaska brojnih azilanata u Beograd.











https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:17 pm

John Doe ::

Eto prave istine o azilantima i izbeglicama.
Najebali smo.rasta

Taman tako.

ACHTUNG,ACHTUNG: Ne prodavajte stanove preko oglasa! rasta :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:22 pm

Madam,mislim da to nije prevara,a jos manje da je posao policije....citam da je Sirijac posteno rekao svoje namjere....on nudio,ti odbila i stvar se mogla rijesiti bez ikoga.
Inace to kazem i svim zenama na FB koje se pate jadne sa udvaracima...ne odgovaraj mu,pa ti se nece udvarati....logicno,zar ne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:30 pm

Astra ::
Madam,mislim da to nije prevara,a jos manje da je posao policije....citam da je Sirijac posteno rekao svoje namjere....on nudio,ti odbila i stvar se mogla rijesiti bez ikoga.
Inace to kazem i svim zenama na FB koje se pate jadne sa udvaracima...ne odgovaraj mu,pa ti se nece udvarati....logicno,zar ne.

Lako je reći, a šta ako je nasilan preko FB, nije lako ženama










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:33 pm

Kako moze biti nasilan ako ne pricam s njim,blokiram ga...ne reagujem nikako....eto ja sam ko Marica Hrndalo,pa mi se bas niko ne upucava....i moze biti vulgaran prvu minutu i nikad vise.
Sve je to samo zelja za isticanjem....ja vjerna,fina zena a neki me manijak salijece.....uh,bem ti prodavacice magle.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:35 pm

Kica/Praja ::

Lako je reći, a šta ako je nasilan preko FB, nije lako ženama

Uvek postoji opcija 'ignore', jedino tako možeš sa smaračima.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:37 pm

smehsmeh :rlol: :brdski2: brdski smehsmeh :rlol:










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:41 pm

Kica/Praja ::
smehsmeh :rlol: :brdski2: brdski smehsmeh :rlol:

Sta se kliberis...imam jednu u prijateljima...slike na profilnoj mjenja nekoliko puta na dan...majka dvoje djece,srecno udata,place stalno kako su muskarci grozni...ne ostavljaju je na miru iako im pise da je udata i voli muza...a slike...sise u prvom planu,duboki dekolte,napucita,naprcita...fotosopira stalno....krevelji se...ja joj napisala da bi ju i ja jebala....ako je zainteresovana za zene....bi joj drago,men`s cini.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:47 pm

Zar ti nije bila sumnjiva rečenica nasilje na FB ?! smehsmeh










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 6:51 pm

Astra ::
...majka dvoje djece,srecno udata,place stalno kako su muskarci grozni...ne ostavljaju je na miru iako im pise da je udata i voli muza...
Sad ću ja da se kliberim... rasta  smehsmeh

Msm, ako već i razgovara sa tim tzv groznim muškarcima, zašto im priča o svom mužu,kao da nemaju interesantnijih tema za razgovor. rasta  Bem mu miša, odnosi sa mužem i u porodici uopšte su stvar intime, ne deli se to sa bilo kim na prvu loptu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 8:21 pm

Astra ::



Sta se kliberis...imam jednu u prijateljima...slike na profilnoj mjenja nekoliko puta na dan...majka dvoje djece,srecno udata,place stalno kako su muskarci grozni...ne ostavljaju je na miru iako im pise da je udata i voli muza...a slike...sise u prvom planu,duboki dekolte,napucita,naprcita...fotosopira stalno....krevelji se...ja joj napisala da bi ju i ja jebala....ako je zainteresovana za zene....bi joj drago,men`s cini.
A ne bi tak*u neku   femdance preporučila svojim ovdašnjim i FB (muškim) prijateljima ,*ovako pouzdanim ,nema laži ,nema prevare ? 
Da vidi žena da nismo svi "grozni"  spite tongue :948208144:










Prevare na facebooku - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Dec 17, 2015 8:27 pm

Nije nam dosta idealnih neuhvatljivih bilo do sada?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPet Dec 18, 2015 4:12 pm

Astra ::
Nije nam dosta idealnih neuhvatljivih bilo do sada?
Jedna prevara na Facebooku više ili manje . 
Pa valjda ne stavlja i ta tuđe slike ,nego svoje ?  smehsmeh










Prevare na facebooku - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPet Dec 18, 2015 4:49 pm

Svoje....svoje nego je postena i sve ponude javno iz inboxa kaci na zid da vide svi da je primjerna supruga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPet Dec 18, 2015 9:36 pm

Astra ::
Madam,mislim da to nije prevara,a jos manje da je posao policije....citam da je Sirijac posteno rekao svoje namjere....on nudio,ti odbila i stvar se mogla rijesiti bez ikoga.
Inace to kazem i svim zenama na FB koje se pate jadne sa udvaracima...ne odgovaraj mu,pa ti se nece udvarati....logicno,zar ne.

Astra, nije prevara u klasičnom smislu te reči. Nuđenje novca za dobijanje garancije i sređivanje papira za odlazak iz zemlje mislim da spadaju u prekršajna dela.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPet Dec 18, 2015 9:41 pm

Za to nikad niko nije osudjen koliko ja znam. Pritom, godinama unazad narod to radi, ide u sredjenije drzave, zeni se, udaje, zarad papira, drzavljanstva i sl.... Moje misljenje je da si ti od muve napravila magarca. Onaj koji nekog prevari nije lud, vec inteligentan, a lud je onaj koji nasedne na pricu, ali kao sto rekoh, mozda covek zaista nije imao lose namere, vec je hteo samo skloniti sebe, porodicu, od pokolja koji se tamo desava...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyPet Dec 18, 2015 9:56 pm

Aj nek neko ponudi meni i to unapred dobre pare za tako nešto. Kopala bih i rukama i nogama da odradim takav posao. Sigurno bi bilo lakše nego brati papriku i jabuke. I bolje plaćeno.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 07, 2016 9:01 pm

Ovo je tolika "klasika" -da je nužno da se iskopira i pročita ceo tekst .
Nije dugačak ,ali je veoma poučan ,jer je neverovatno koliko se ovakvih stvari događa na internetu .
Eto šta može da napravi jedan "virtuelni lik" ,i zašto uvek svakome (a naročito ženama ) savetujem -proveri ,proveri ,proveri! 
----------------

RANJENE DUŠE
HTELE MALO LJUBAVI PA ISPALE BUDALE: Evo kako je Bosanac navukao Slovenke!
BIH19:43, 07.01.2016.46



CAZIN - Službenici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Unsko-sanskog kantona dobili su pre nekoliko dana prijavu Slovenke K. M. protiv nepoznatog mladića iz BiH

Prema prijavi, taj mladić posredstvom Fejsbuka vara naivne sredovečne žene iz Slovenije tako što im se udvara, a kada “padnu” na njegove izlive nežnosti i ljubavi, uzima im novac za navodne humanitarne akcije u BiH.

Slovenka je napisala prijavu u ime više prevarenih žena iz “dežele”, koje su nasele na laži muškarca koji im se predstavljao kao Armin ili Almin Bosnić iz Sarajeva i koji im se javljao s više profila na Fejsbuku. U prevarantskom biznisu s ovim muškarcem, prema svemu sudeći, bio je i meštanin Cazina Ibrahim Halkić. Prevarant je, naime, tvrdio Slovenkama da Halkić ima bolesnog sina te je od njih tražio i dobijao novac za navodno lečenje deteta. 
K. M. zamolila je da njen i identitet ostalih žena sakrijemo, jer su udate, a neke od njih na visokim položajima, čak i u Vladi Slovenije. Njena ispovest počinje od trenutka kada ju je nepoznati muškarac s FB profila “Ranjena duša” zamolio za prijateljstvo.


Našao im slabu tačku

- Pisao mi je kako u mojim očima vidi da sam razočarana u životu, da imam probleme sa mužem te da se zaljubio u mene. Poslao mi je i svoju fotografiju. 
Prevare na facebooku - Page 2 Prevarant-na-svoj-profil-postavio-sliku-bernarda-velaska-foto-printscreen-avaz-1452191948-819709

Naivna žena, razočarana u životu, sa mužem kome nije stalo do mene, nasela sam na ljubavnu izjavu mladog i zgodnog momka. Pisao mi je da mu je dosta mladih i lepih žena koje žele samo provod te da voli starije i zrele, s kojima želi ostvariti topao dom. Svakog dana mi je slao ljubavne izjave, bio je ljubomoran na sve moje prijatelje na Fejsbuku. Sve sam morala da ih izbrišem, dala sam mu i lozinku mog profila - ispričala nam je K. M.

Njen “virtuelni ljubavnik” predstavio se kao Almin Bosnić iz Sarajeva, koji s roditeljima živi u Austriji, gde radi kao kriminalista. Rekao joj je da se bavi humanitarnim radom, da pomaže porodicama u BiH.
- Zamolio me je da nekom Ibrahimu Halkiću pošaljem 50 evra za njegovo dete, koje treba da se operiše u Turskoj, što sam i uradila. Tom Halkiću sam slala novac, jer sam bila zaljubljena i nisam proveravala jesu li mom “on line ljubavniku” odjednom umrli roditelji, ima li stan u Sarajevu koji ne može da plaća, je li ušteđevinu potrošio kada mu je umrla tetka u Norveškoj... Slala sam mu i za internet, za sve što je tražio, jer sam želela da čujem njegove ljubavne izjave – nastavlja svoju priču K. M.


Uz pomoć takođe prevarenih koleginica, otkrila je da je navodni Almin Bosnić zaljubljenim sredovječnim Slovenkama, pa i njoj,  kao svoju, slao zapravo fotografiju brazilskog manekena Bernarda Velaska (Velasco).
- Stid me je što sam tako lako nasela na priču o ljubavi na daljinu. Nije mi žao novca za humanitarne svrhe, ali da me neko na ovaj način iskorištava, previše je – kaže na kraju K. M., koja je zaposlena u jednom slovenskom ministarstvu.


Kako su u Cazinu otkrivene sve laži
I Slovenka S. P. je bh. prevarantu u kratkom vremenu “ljubavi preko žice” poslala 530 evra.
- Budala, budala, budala! S ovoliko godina, a tako prokleto naivna. Udavila bih ga vlastitim rukama, i njega i tog Halkića bez obzira na to šta će biti sa mnom - kaže S. P. za “Avaz”.
Bilo joj je čudno što se jedan takav lepotan zanima za nju. Pisala je svojim prijateljicama da se pohvali. Jedna od njih Cvetka potvrdila je, na njeno ogromno zaprepaštenje, da  se “brazilski maneken” dopisuje i s njom te da i nju voli. Naravno, i Cvetka je “ljubav” plaćala evrima. S. P. je odlučila da sa Cvetkom ode u Cazin, u naselje Stijenu, i da upoznaju Ibrahima Halkića, kome su slale novac prema preporuci svog “prijatelja”.


- Halkić se tresao i preznojavao, videle smo da laže. Kada smo mu pokazali fotografiju Bernarda Velaska koju nam je Almin slao kao svoju, trtrr potvrdio je da je reč o Alminu - ispričala je S. P., koja je, kako smo obaviješteni, dala izjavu krajiškoj policiji.
Policija vrši provjere 
Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona Ale Šiljdedić potvrdio nam je da je prijava o primanju novca i izdavanju za drugu osobu primljena 30. decembra 2015. godine putem službenog maila Ministarstva te da je uzeta u rad. 
- Ova prijava prosleđena je na teren, tačnije Policijskoj upravi Cazin, koja će na njoj raditi i izvršiti neophodne provere – rekao je Šiljdedić.
(avaz.ba)












Prevare na facebooku - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Jan 07, 2016 9:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 07, 2016 9:10 pm

Pamet draga,niposto nije skupa....pa toliku naivnost treba kazniti,kako drugacije da se opamete.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 07, 2016 9:20 pm

Astra ::
Pamet draga,niposto nije skupa....pa toliku naivnost treba kazniti,kako drugacije da se opamete.
Za nas koji smo dugo na netu ,i znamo šta su "virtuelni likovi" i "virtuelni ljubavnici" ,što smo se naslušali ovakvih priča ,što nam je poznato lažiranje sa ko zna čijim fotografijama ,i svi drugi marifetluci je ovo ,naravno ,nezamislivo .
Mi znamo da "prepoznamo znake" .
Ali ......ima puno ljudi koji su "tek juče" otkrili internet i sve ono što mi znamo godinama ,i mene uopšte ne iznenađuje što je Facebook postao najveći poligon za sve vrste prevara -od "ljubavnih" do ozbiljnog kriminala . 
Zato sam i treba "deliti" ovakve tekstove ,niko nije imun na "čaroliju neta" (nismo ni mi bili ,a videli smo svašta ,i to od pametnih ljudi ,kako "nasedaju" i kako im neko uništava život , zar ne Astra ?  :948208144:)










Prevare na facebooku - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 07, 2016 11:11 pm

Danubius ::

Ali ......ima puno ljudi koji su "tek juče" otkrili internet i sve ono što mi znamo godinama ,i mene uopšte ne iznenađuje što je Facebook postao najveći poligon za sve vrste prevara -od "ljubavnih" do ozbiljnog kriminala . 

To da, ali da jedna sredovečna žena čak i pomisli da bi se u nju mogao zaljubiti klinac, i to još on izgleda kao maneken, a ona neka prosečna, ma gde to ima...?! To mu dođe nešto kao kad bih se ja nadala da će Sean Penn lajkovati moje fotke, u pm! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Mar 02, 2017 11:15 am

Samo da obavestim poštovano Forumaštvo da se trenutno po FB tarabama vreti "kupon" od IKEA u vrednosti od 10000 dinara. Naravno običan virus ali pecaju se ljudi samo tako. Mene su čak ubacili u grupni cahat gde to nude. Izašla bez reči.

Upecala se i moja Ela

Prevare na facebooku - Page 2 8c082810


Zvanično reagovanje IKEA na ovo

Želimo da vas obavestimo da IDEA nije tvorac nagradne ankete koja se pojavila na internetu i društvenim mrežama. Naglašavamo da IDEA neće preuzeti odgovornost za eventualne zloupotrebe koje mogu proisteći učešćem u ovim i sličnim anketama.
Budući da IDEA sve svoje nagradne igre, akcije i konkurse realizuje isključivo putem svojih zvaničnih kanala komunikacije, smatramo da je na ovaj način zloupotrebljen naš brend.
Pratite nas i dalje. Blagovremeno ćemo vas obaveštavati o svim aktivnostima.
Vaša IDEA










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Mar 02, 2017 11:41 am

ja ne znam stvarno tko nasjeda na te gluposti uopće...ako neki dućan ima nagradnu igru ili bilo što tog tipa, onda u samom dućanu se dobije kupon ili bilo što drugo...iskreno nije mi nimalo žao tih naivnih...ovce su da se šišaju...vazda bilo i ostalo... :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Mar 02, 2017 3:35 pm

Devojka napisala pre par sati da je virus  i neki kreten joj napiše -tek sad mi kažeš?

Očito nije čitao,ali je potrčao da otvori.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jun 08, 2017 10:53 pm

Gospodo...ma šta mislili o sebi ,ako dobijete ovakve "ponude za prijateljstvo" budite sigurni da je u pitanju -lažnjak . :brdski2:

Prevare na facebooku - Page 2 18835734_1939335029680625_8684357666875257482_n










Prevare na facebooku - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jun 08, 2017 11:02 pm

Danubius ::
Gospodo...ma šta mislili o sebi ,ako dobijete ovakve "ponude za prijateljstvo" budite sigurni da je u pitanju -lažnjak . :brdski2:

Prevare na facebooku - Page 2 18835734_1939335029680625_8684357666875257482_n

Ma jok smehsmeh smehsmeh setila sam se druga koji se jadnik dopisivao sa nekom sexi ribicom mesecima a svaki put se " izvlacila" kad su trebali preci na skype kao ne radi kamera pa nema ovo nema ono ... a ljubav cvetao kao cvece u betonu smehsmeh zanosilo se iha ... ovaj zapretio da je dosta ...hoce da je vidi pa makar i na tren :948208144: onda ova/ovaj uzeo upalio cam i ode ljubav u vetar , ebo i FB i skype ... a drug zamalo se izvrnuo sa stolice kaze morao da povraca od soka smehsmeh na drugoj strani sedeo matori bradati jarac i smesio se u kameru ..... eto toliko smehsmeh nije prevara majke mi inace ime joj je Grcka a prezime Grace smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 03, 2019 4:34 pm

Pošalje meni neka Ana-Biserka Duraković zahtev na fejsu. Blic provera kaže sledeće
- desetak zajedičkih
- 70-to godište

Zaključak - Lako moguće neko koga sam jednostavno zaboravila. Prihvatim, ne ište leba a možda je i neko sa kim sam davno žmurke igrala ili tako nešto.

Nije prošao minut ali MINUT stiže mi poruka. Ni zdravo ni kako si. Ništa takvo što spada pod "učila me mama lepom ponašanju". Da ne kopiram vidi sliku dole poruke od Ana-Biserke

Prevare na facebooku - Page 2 Downlo18

U duhu proteklih i predstojećih praznika bila sam pristojna i ootpratila je sa liste. Pa sestro slatka Biserka davno sam prestala da se kopčam na leđima.

Dakle ako vam stigne zahtev od dotične da znate da ipak nije davno izgubljena drugarica iz detinjstva već prevarantkinja koja peca glupe i naivne ribice.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 03, 2019 6:18 pm

Zoxy nije to ona, naravno da je ime izmišljeno, čak se vidi da je prevod na naš jezik putem gugla.
Svi to dobijamo već godinama unazad. Kome stvarno "trebaju" pare na zajam neka uđe u postupak, ne sumnjam da se uvek nađe takav pametnjaković, mi razumni ionako nismo njihova ciljna grupa.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jan 03, 2019 8:03 pm

Kica/Praja ::
Zoxy nije to ona, naravno da je ime izmišljeno, čak se vidi da je prevod na naš jezik putem gugla.
Svi to dobijamo već godinama unazad. Kome stvarno "trebaju" pare na zajam neka uđe u postupak, ne sumnjam da se uvek nađe takav pametnjaković, mi razumni ionako nismo njihova ciljna grupa.    

Kićo zato sam i napisala malo opširnije ovo što se desilo. Ime i slika mi nije ništa govorilo. Zahtev sam prihvatila samo zato što se već dešavalo da se jave ljudi "iz prošlosti". Drugarice iz detinjstva, koleginice sa kojima sam nekad radila ... A ovu identičnu poruku sam već dobijala u inboksu a samo u skraćenom izdanju brisala sam je više puta u grupama u kojima sam moderator ili admin.

Više je ovo bio post "još uvek se pojavljuju" nego upozorenje forumašima. Verujem da smo mi već prekaljeni net vukovi i da ne bismo naseli. Što baš ne bih sigurala za neke sa moje liste. Ali jbg ti veruju i svakave druge gluposti p što da ne poveruju i Ana-Biserki.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jul 16, 2020 11:48 am

Tekst odogovara temi ,pa ću ga samo "copy"
Priča nije neuobičajena ,ali ima svoje specifičnosti .
------
Za deset godina koliko smo proveli u braku, nikad nismo slagali jedno drugo u vezi bili čega. Nismo govorili čak ni bele laži. Ne, mi smo naš brak temeljili na iskrenosti po svaku cenu. A onda sam otkrio tajni život moje žene i srce mi je slomljeno.

Tako svoju priču počinje Set Megov iz Amerike, koji je za nacionalne medije progovorio o izdaji svoje žene sa kojom je u braku od njihove 19. godine. Set je danas samohrani otac četvoro dece a ovo je njegova priča.

Sve je počelo tipično za prevare - Krisi je sve češće izlazila i sve kasnije se vraćala kući. Govorila mu je da izlazi sa drugaricama. Pored toga, odjednom je stavila šifru na telefon i prestala da koristi karticu za plaćanje već se prebacila na gotovinu.

Bilo je tako očigledno, ali ja sam prosto odbijao da to uvidim. Mozak me je upozoravao na sve to, ali srce mi je govorilo da me moja žena nikad ne bi prevarila i da je sve nesporazum. Borio sam se sa sobom - kaže Set. Pokušavao je, kaže, da razgovara sa njom, ali ona se uvek vređala zbog njegovog nepoverenja.

A onda je Krisi napravila kobnu grešku - jedne večeri je zaboravila da se izloguje iz Fejsbuka. Set je iskoristio priliku i imao šta da vidi - njegova žena imala je više paralelnih veza, i to,godinama.

Prevare na facebooku - Page 2 91764455_10158579360856844_8306956673088487424_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=7aed08&_nc_ohc=skK-pz-Fg3EAX9vzycm&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Eto, tako su odjednom i moje srce i moja glava znali istinu. Bio sam slomljen. Godine i godine čiste ljubavi smo uložili jedno u drugo, a onda ona uradi tako nešto. Nije me najviše zabolelo sam fizički čin prevare. Ona je nekom dala i svoje srce. To najviše boli kod prevara. Ja sam bio potpuno očajan jer ukoliko ona, moj najbolji prijatelj, osoba kojoj sam bezgranično verovao, više nije smatrala da nešto vredim, zašto bi iko uvideo vrednost u meni? Potpuno sam izgubio veru u sebe - kaže Set.

Kako dalje kaže, i dalje mu je bilo teško da ode.

Molio sam se da bog nekako interveniše i sredi situaciju jer ja nisam znao kako da to uradim. Ona me je molila da se razvedemo a ja to nikako nisam hteo. Na kraju sam uvideo da nam brak prosto više ne funkcioniše. I tako smo se razveli. Ja sam dobio starateljstvo nad decom, a ona ih viđa svakog drugog vikenda i dobila je i slobodu koju je toliko želela - kaže Set, ističući da je Krisi bila sjajna majka.

Pričali smo o tome, ona oseća veliku krivicu i dogovorili smo se da jednom, kad vreme zaceli rane, ona preuzme malo veću ulogu u njihovom životu - kaže Set.

Za sada, on je već godinu dana samohrani otac koji pokušava da postavi svoj i život svoje dece na noge.

Naravno da ni ja nisam bio savršeno otac, niti muž, sin, prijatelj, radnik. Ali trudio sam se i nastavljam da se trudim. Iz dana u dan dajem sve od sebe. Nekad je teško, nekad lakše, ali verujem da je najvažnije ne odustati - kaže on.

Set je u međuvremenu ljubav našao sa Sarom Dejl, sa kojom je stupio u brak maja ove godine, a i dalje vodi veoma praćen blog o tome kako vaspitavati četvoro dece.

Prevare na facebooku - Page 2 12374950_1096315613714904_4775128600705479016_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=gd66zwHg7F8AX-cCaoC&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Jul 16, 2020 1:45 pm

Blago njima, sve rešavaju sa "I'm sorry" i kraj. I'm sorry, my fold! zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 EmptyČet Nov 24, 2022 3:22 pm

Lela Milosavljević: Udovac

Moj Žika i ja živimo u braku trideset godina. Voleli se i poštovali, kućili i decu odgajali. Već smo prešli pedesetu i, kao većini u braku, nekad beše lepo, nekad smo mislili da i lepše ima. Porastoše deca, Žika ostade bez posla, zavlada neka apatija i u našoj kući i među narodom. Sve manje nam neko bane na kafu, a i mi retko gde idemo. Deca otišla svojim putem, u potrazi za poslom i životom. Mi se osamili i ućutali.
Negde skoro kaže Žika otvorio Fejsbuk, našao drugove iz Vojske, pa neke naše stare prijatelje što odoše preko sveta, te sa njima malo razmeni poruke i ubije vreme. Tako ja kad dođem s posla, skuvam ručak i sve obavim, taman da malo progovorimo, ali moj Žika gleda u telefon i ne progovara, ko ova današnja deca.
Rešim ja da propratim situaciju, pa i sama napravim profil na Fejsbuku. Stavim sliku neke zgodne žene sa reklame iz novina, pa dodam i još par na travi, na plaži, onako izdaleka, samo da se figura nazire. Nadenem joj ime, napišem da živi blizu, pa pošaljem Žiki zahtev. Prihvati mene Žika za prijatelja, pa mi kao pravi džentlmen posla poruku da me pozdravi i poželi dobrodošlicu. Ruku na srce, Žika je uvek bio dobar domaćin i voleo goste, dok su nam dolazili.
Tako, muž i ja počnemo da se dopisujemo.
Tada ja prvi put čujem da moj Žika voli zdrav život, ozbiljnu muziku, a veli i knjige voli, nego ne stiže da čita. Smela bih se zakleti da Žika voli pečenje i sarmu, da se zgražava na fitnes i pahuljice, o knjigama i muzici i da ne govorimo… No, dobro, prihvatih ja igru pa mu udelih komplimente i napomenuh da je danas sve manje pravih džentlmena. Tad on meni potanko opisa koliko je on savršen.
Posle par dana upitam ja Žiku je li njegova supruga oduševljena što ima takvog deliju, kad mi on na to odgovori da je njegova supruga, veselnica, preminula pre dve godine!
Auu, kad to pročitah dođe mi da odem u sobu, gde on, kao gleda utakmicu, i da ga ubijem, pa da malo ja budem udovica, ali nekako se uzdržah. Kad mi ispriča kako o deci sam brine, po kući sve radi, ma bi mi žao Žike što sam mu ja umrla.
Kad odem na posao Žika vredno pošalje poruku meni, pa se javi i ženi, valjda da umiri savest. Doduše, ženi samo kratko – kupi hleb. ili, odoh ja na pecanje.
Sa mnom bi, da je vremena, povazdan pisao. Pita me i kako sam spavala i šta sad radim, a i kako se osećam. Pošto to odavno nikoga nije interesovalo, sve ja Žiki potanko ispišem. Kad mi dođe da se nekome požalim odem u sobu, legnem i pišem mužu u dnevnom boravku. A bilo je dana kad popodne sedimo na dva kraja ugaone garniture i dopisujemo se. Moj muž i ja. Ponekad mi se Žika toliko dopadao da sam zaboravljala da sa njim živim trideset godina. Ponekad me potera đavo pa ga pitam je li pokojna žena bila lepa.
Bila je, bolno napiše Žika.
Priupitam ja o toj pokojnici svašta, ali on vešto izbegne da se o njoj dugo priča. Radije piše o mom mužu, za koga mu napisah da po ceo dan gleda u telefon a na mene ne obraća pažnju. E, njega Žika izgrdi po propisu! Kako može ovakvu ženu da zapostavi, veli šta bi on dao da nije sam i jadan. Šta bi on dao da ima ovakvu ženu kraj sebe!
Prolaze dani, a ja čekam poruke od Žike i kad stignu obradujem se. Počeli smo da se krijemo po kući i da se dopisujemo. Nešto se mislim, ko je ovde lud? A ne znam ni šta da radim…
Da li da ipak ubijem Žiku, pa da mi se na onom svetu pridruži, ili da mu pustim klasičnu muziku i spremim ovsenu kašu za ručak, kad već voli? Ako ovako nastavimo zakazaćemo sastanak, pa kud ću onda. A sve mi se čini da će mi se ucveljeni udovac i pokojna žena zaljubiti…
Ipak mislim da je najbolje da što pre raskinemo, inače će vrag odneti šalu…
Priča je dobila nagradu “Vuko Bezarević” za najbolju satiričnu priču na Danima humora i satire “Vuko Bezarević” u Pljevljima
Udovac
(nagrađena priča)

zubic










Prevare na facebooku - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Prevare na facebooku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prevare na facebooku   Prevare na facebooku - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prevare na facebooku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Statusi na FACEBOOKU : )))
» Jeste li cool na facebooku-u
» Privredni kriminal,pronevere, prevare

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: INTERNET :: FACEBOOK-
Skoči na: