DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Hedonizam - umeće življenja i uživanja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Hedonizam - umeće življenja i uživanja

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

Hedonizam - umeće življenja i uživanja Empty
PočaljiNaslov: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptyNed Maj 02, 2010 1:14 am

Večernje novosti 06.01.2010 10:19

Hedonizam se definiše kao težnja za zadovoljstvom koje je samo po sebi svrha. To upućuje na zaključak da je hedonizam čisto uživanje, zadovoljenje svih čula, stanje duha i svesti u kojem vam prija sve što vas okružuje.

Kada se kaže da je "hedone" grčka reč za užitak, onda je tek načet vrhovni princip hedonizma. O kakvom užitku je reč? Da li je za njegovo postizanje neophodan novac? Koliko novca? Može li svako da bude hedonista ili tu privilegiju imaju samo pojedinci? Na pitanje da li je to povezano sa hranom, pićem, umetnošću, muzikom, provodom, bogatstvom ili različitim vrstama zadovoljstva, svaki čovek će vam drugačije odgovoriti. Neko je u stanju da svim čulima uživa u najjednostavnijim stvarima na svetu, kao što je, na primer, prelep prolećni dan, dok nekima ni sva blaga ovog sveta život ne bi učinila lepšim. U tome je i osnovna razlika između ljudi koji su hedonisti i onih koji to nikada neće biti, kažu psiholozi.

Hedonizam različito tumače i laici i stručnjaci, ali jedno je sigurno - veliki novac nije preduslov da biste se punim plućima prepustili čarima života. Ali, pri tom ne smete zaboraviti osnovno moralno načelo hedonizma - vaše uživanje ne sme da ugrožava druge.

Stručnjaci tvrde da su najmanje hedonisti oni ljudi koji sebe tako nazivaju. Pravi hedonisti su, zapravo, oni koje drugi prepoznaju kao takve. Postoje mnogobrojna istraživanja na ovu temu, a neka od njih govore da su muškarci češće hedonisti nego žene. Tako je izmeren i “koeficijent hedonizma”, koji za muškarce iznosi 120, dok je kod žena 116. Svaka generalizacija može se osporiti, ali statistike govore da su najrasprostranjenija zadovoljstva na svetu, koje zauzimaju i prva mesta na “listi hedonizma”, hrana i piće. Zanimljivo je da su od evropskih naroda, samo Francuzi, Englezi i Italijani naveli seks kao vrhunsko uživanje. Na listi slede porodica, odmor i relaksacija. Ljudi koji su među najvažnija uživanja uvrstili muziku, imali su i najveće “koeficijente hedonizma”.

Neki stručnjaci tvrde i da je hedonizam precenjen, jer je sigurno da svako ume da uživa u onome što voli. Takođe, smatraju i da ga ljudi pogrešno povezuju sa luksuzom. Hedonistički pristup životu, tvrde, nešto je sasvim drugo - umeće da se živi tako što ćemo radost pronalaziti u malim stvarima, koje su svuda oko nas, ali ih zbog brzog ritma modernog života često zaboravljamo, guramo u stranu i smatramo da se one podrazumevaju.
Jedan internet-portal organizovao je i takmičenje za izbor simbola hedonizma. Glasalo je nekoliko desetina hiljada ljudi i dobijeni rezultati svedoče o tome da velika većina misli da je preduslov hedonizma dobro imovinsko stanje. Tako su za simbole hedonizma odabrana mesta (Ibica, Havaji, Sejšeli, Dominikanska Republika), pića (francuska vina, šampanjac, konjak i škotski viski), hrana (francuski sirevi, kavijar tartufi) i kubanske cigare. Na jednom domaćem internet- portalu Josip Broz Tito ubedljivom većinom izabran je kao najveći hedonista koji je ikada živeo na prostorima bivše Jugoslavije.

U svakom slučaju, jedini zaključak koji se može izvesti iz različitih mišljenja stručnjaka je da ne morate biti bogati da biste uživali, važno je samo da znate da uvek imate priliku da birate. A kada god možete birajte ono što vas zadovoljava i budi sva vaša čula.

NEUMERENI HEDONIZAM
Iako hedonizam kao pojam nema negativnu konotaciju, psihijatri tvrde da je može dobiti onda kada čovek pretera u zadovoljavanju svojih potreba, kada njegov hedonizam preraste u egoizam. Taj fenomen i takvo tumačenje hedonizma najčešće se javljaju kada su u pitanju poremećaji ličnosti, asocijalno ili psihotično ponašanje. Primer može biti patološko kockanje koje stručnjaci tumače kao vrstu neumerenog hedonizma. Priznavanje problema je pola rešenja, a do izlečenja se dolazi samo stručnom negom i intenzivnom psihoterapijom.

ŠTA KAŽU FILOZOFI?
Neki filozofi užitak su smatrali vrhovnim dobrom i ciljem ljudskog postojanja. Prvi teoretičar hedonizma bio je Sokratov učenik, Aristip iz Kirene (utemeljitelj kirenske filozofske škole). On je smatrao da čoveku pripada samo sadašnjost, pa zato treba uživati od danas do sutra, kao da je svaki dan poslednji. Pojam uživanja dominantan je i u filozofiji Epikura, koji je smatrao da užitak čine stanja kakva su sloboda od straha, požuda, odsutnost bola, nepomućenost duha... Najveći protivnik hedonizma bio je Kant, koji je smatrao da se moral ne može povezati sa zadovoljstvom i uživanjem. Ali, moderne filozofije vratile su se pojmu hedonizma kao odlučujućem faktoru u harmoničnom razvoju svakog od nas. Zbog toga se hedonizam u modernoj literaturi često poistovećuje sa umećem življenja.

Šta Vi mislite o hedonizmu? Jeste li hedonista?

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta

Godina : 60
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptyNed Maj 02, 2010 7:54 am

bosankaa ::
Šta Vi mislite o hedonizmu? Jeste li hedonista?
Mislim da je hedonizam delimično urođena, a delimično stečena sposobnost. Dokaz da je urođena može se videti već kod dece koja umeju sa bilo čime da se zaigraju i budu zadovoljna i vesela. Kasnije, prepoznaju određene pojave/predmete koje im gode i trude se biti u takvoj prilici kako bi sebi priuštili trenutke zadovoljstva. Pošto ovako mislim, zaključujem da pripadam ljudima koji su se rodili, a kasnije i razvili sopstveni hedonizam. Sve situacije koje mi nisu nametnute i koje nisu pod moranje, za mene su potencijalni izvor hedonizma. :aii:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptyNed Maj 02, 2010 10:39 am

Ja mislim da je reč "uživanje "malo neprikladna . Više bih rekao da je to smisao da se "oseti "ono što je lepo , pa i divi tome -ma šta to bilo .
Nema veze sa nekim "materijalnim" , meni je to više u sferi lepe impresije .
Sve što može izazvati neke od plemenitijih osećaja , prijatnost , toplinu , za mene je hedonizam .
Recimo...diviti se nekoj umetničkoj slici -a ne želeti je odmah posedovati , ili procenjivati njenu materijalnu vrednost .
Diviti se lepoti neke žene -a ne želeti odmah skočiti na nju . Tj, ne kažem da taj osećaj ne postoji -ali važnija je sama slika te lepote, impresija, osećaj koji to u vama izaziva , čarolija lepote , "miris" strasti u vazduhu-od samog čina .
"Razvijanje " hedonizma....to mi je više "sticanje ukusa " za lepe stvari , a to jeste povezano sa materijalnim . Ne možeš hedonistički uživati u , recimo, dobrim vinima -ako nemaš novac za to. No hedonista će "osetiti" i na osnovu boje tečnosti na slici , ako je već imao prilike probati neka druga .
Teško je to rečima objasniti ...no poenta je (po meni ) to imaš-ili nemaš .
Lako je postati blaziran -to je druga strana medalje "hedonizma"
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 45
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptyUto Mar 01, 2011 6:27 pm

Dana zivimo jako brzo i lepote ovog sveta pustamo da olako prolaze pored nas... Ko uspe da ''uhvati trenutak'', najveci je hedonista na svetu...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu

Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Mar 02, 2011 9:58 pm

Hedonizam je objasnjen i shvacen na mnogo nacina.
Meni licno ,sam pojam takodje znaci mnogostruko.
Milsim,sigurna sam cak,da hedonista treba i mora da poseduje rafinirani ukus i osecaj za lepe stvari,da ih razlikuje i ocenjuje izmedju boljih do najboljih!
Samo tako ce umeti uistinu da "uziva" jer sama rec to i oznacava .
Uzitak se razlikuje kod ljudi koji vole sebe,ljudi koji razlikuju i uocavaju lepotu,ljudi koji su naviknuti da im se sve nudi i prilagodjava do vrhunca njihovih cula i nepca,do onih koji sebicno vole samo sebe i u tom pravcu ,na sebe samo i misle.
Pravi poznavalac hrane,pojesce manji deo, uzivati u svakom zalogaju,polako i sa zadovoljstvom ga konzumirati i nikako se nece zadovoljiti sa vec vidjenim i prepoznatljivim stvarima.Trazice vise i vise i ispitivati stalno ....
Meni su to "hedonisti " ostali su vec navedene kategorije koje sam klasirala na osnovu kraceg i brzog razmisljanja, posto je spisak poduzi .
Danas je hedonizam sveden na zadovoljavanje cula [bez obzira cime i na koji nacin] a to nije uzivanje u pravom smislu te reci
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Mar 02, 2011 11:48 pm

"Nepomucenost duha"! Tako prikladno:)

Ako covjek treba da se trudi da bude "hedonista" (labavo rekavsi!), onda od tog nema nista. Ako covjek podlijeze kritikama njegovog "nacina", ako ga iste tangiraju...opet od tog nema nista:) Ne znam da li spadam u "kategoriju", nije mi ni stalo da "pripadam"...ali definitivno podrzavam sve "nekonvencionalno", sve "slobode" i "nepomucenost duha"! Mislim da je covjek blizu "hedonizmu" kad ga bas nista ne moze skrenuti sa "pravog" puta, ni zlo, ni dobro.
A za "tjelesna" uzivanja, postoji resort na Jamajci, Hedonizam II...:) Uslov: covjek NE SMIJE biti "bolestan", ni u kom smislu:))))))) migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut

Godina : 39
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 3:45 pm

bosankaa@
Citat :
Hedonizam se definiše kao težnja za zadovoljstvom koje je samo po sebi svrha. To upućuje na zaključak da je hedonizam čisto uživanje, zadovoljenje svih čula, stanje duha i svesti u kojem vam prija sve što vas okružuje.
...

Da sada ne kopiram ceo clanak..koji postoji na forumu''Serbian cafe forumu '',pisao moder(nasla na googlu)....a,ko je pravi autor ne znam..da li on..ili ko drugi...ima puno netacnosti..samo jadno pitanje ..za one koji misle da znaju sta je ''hedonizam''...

Posto ubica uziva u ''klanju i mucenju'''..da li je on hedonista...?
Ljudi uzivaju u razlicitim stvarima...(licno sam protovnik takvog soja ljudi ,vecinskog soja..jer im je Duh uglavnom ...''zardjao...i zovu ih duhovnim beskucnicima...)Ko otkrije duhovne lepote..tesko da moze biti onaj ''sirovi hedonista''..
No,mene zanimaju oni ''posebni''..a,njih je sve vise... S'obzirom,da zivimo sve brze ..i da je covek donekle prinudjen da se uglavnom zadovoljava culnim putem...to se zna kojim i kako...hedonizam se onda eksploatise na najnizim granama...
hedonisti-ljudi niske svesti...'' Nemoj neko, da mi zalepi neku etiketu...jer ovo su rekli mnogi pre mene...

Svako ''zadovoljstvo je samo trenutno i privremeno zadovoljstvo i prepustiti se njemu znaci postati djavolji miljenik''...
Poznat je Niceov zahtev za vecnim zadovoljstvim a i uzivanjima,sto je nemoguce ostvariti...

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 3:50 pm

Zivot je tako lep! Zasto ga trositi na ruzne stvari! :leto:
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 3:57 pm

Lily ::

Pa mora malo... smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..da bismo se razlikovali od zivotinja..doduse ,slazem se sa onima,koji danas sve vise stavljaju ziv.rod ispred ljudskog... :mala ljulja:
Recimo krmace....... :eee:

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 3:59 pm

Hoces da i tebi rezervisem kartu za "Hedonizam"?! migg ahahahahah Slazem se mila u potpunosti!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:08 pm

AstrinaKomsinica ::

Hoces da i tebi rezervisem kartu za "Hedonizam"?! migg ahahahahah Slazem se mila u potpunosti!!!!
...

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:09 pm

Seshat ::

Pa mora malo... smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..da bismo se razlikovali od zivotinja..doduse ,slazem se sa onima,koji danas sve vise stavljaju ziv.rod ispred ljudskog... :mala ljulja:

Hmm.. ja vrlo postujem svaku sortu od te vrste zivotinja.. jer cuj.. s obzirom iz kog kraja poticem, toj mu ga dodje ki sveta zivotinjka, bre.. a i mnogo su ukusne! jede2 migg :eee:

coni
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:10 pm

Hvala draga! :eee: migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:15 pm

Hmm.. ja vrlo postujem svaku sortu od te vrste zivotinja.. jer cuj.. s obzirom iz kog kraja poticem, toj mu ga dodje ki sveta zivotinjka, bre.. a i mnogo su ukusne! jede2 migg :eee:

coni
...

Na ovo nemam sta da dodam...tako je...no,samo jedno pitanjce..Jel,'ti to branis sefa? cat ...ili zaista tako mislis?...
Kako god da mislis..ispada dobro i moje cestitke...
''Ako branis gazdu,tako i treba ..jer on je cool... rabbit ...a, ako to sto si napisala zaista mislis,...plemenito i lepo od tebe... daj pivo

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:22 pm

...

Ne znam Nut, ja to ne vidim bas tako:) Bog mi je dao nesto sto jako cijenim, a to je da zivot stvarno gledam kao lijep, a ne vulgaran i ruzan. Cak i u toj zloci mogu da nadjem djelice ljepote, pa makar tuzne...:) Ali opet, to sam ja, cudak:)
Ipak zelim svakome da se probudi sa samo djelicem te ljepote svaki dan :proleće :
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:23 pm

Hedonizam je , kao i sve drugo,u raznim kulturama i epohama potpuno različitih merila .
Apropo opaske na "krmače" ...Ono što je nama asocijacija (enormno debela žena -i smatra se uvredom ) u nekim kulturama se smatra znakom izrazite lepote žene , zar ne ?
Od Wilendorfske Venere pa do Rubensa -mnogi se hedonista divio baš takvom prikazu .
Hedonizam je pre svega osećaj za lepo ...pa tek onda se može trpati u neke koševe (lepo je ono što sto se većini čini lepim -ili se smatra lepim jer je takav stereotip?)
Ja mislim da je to potpuno individualna kategorija .
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:31 pm

...

Ne znam Nut, ja to ne vidim bas tako:) Bog mi je dao nesto sto jako cijenim, a to je da zivot stvarno gledam kao lijep, a ne vulgaran i ruzan. Cak i u toj zloci mogu da nadjem djelice ljepote, pa makar tuzne...:) Ali opet, to sam ja, cudak:)
Ipak zelim svakome da se probudi sa samo djelicem te ljepote svaki dan :proleće :

Zivot i jeste jako lep...''Spoljasnji svet je odraz naseg unutrasnjeg stanja''...
Naravno i u zloci treba traziti...lepotu/...odlicno...jer da nema dobra i lepoga ne bi bilo ni zla,ni ruznoga...
Nisi cudak..nego si na dobrom putu individuacije(sto bi rekao Jung...)..

Ali,draga moja,mi skrenusmo...lepo-ruzno...dobro i zlo...ok sve to ima veze sa hedonizmom..(jer mnogi uzivaju u ruznome..sve zavisi sta je za koga lepo,a sta ruzno...mada neka opste prihvacena merila, kada je o tome rec, svakako da postoje..)..
Generalno,kada se govori o hedonizmu..misli se na one druge stvari... na puko uzivanje...(u lepom ili ruznom,u zlu ili u dobru...)posebna su pitanja....

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:37 pm

Santa Maria della Salute ::
U filozofiji hedonizam je eticko ucenje po kojem su zadovoljstvo i culno uzivanje najvise dobro kojem covek treba teziti. Hedonizam je cilj i jedini pravi smisao celokupne covekove delatnosti.

Molicu lepo,u kojoj to filozofiji..''Kant se ne bi slozio sa tobom''...a o drugima da ne govorim...

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:42 pm

...

Zivot i jeste jako lep...''Spoljasnji svet je odraz naseg unutrasnjeg stanja''...
Naravno i u zloci treba traziti...lepotu/...odlicno...jer da nema dobra i lepoga ne bi bilo ni zla,ni ruznoga...
Nisi cudak..nego si na dobrom putu individuacije(sto bi rekao Jung...)..

Ali,draga moja,mi skrenusmo...lepo-ruzno...dobro i zlo...ok sve to ima veze sa hedonizmom..(jer mnogi uzivaju u ruznome..sve zavisi sta je za koga lepo,a sta ruzno...mada neka opste prihvacena merila, kada je o tome rec, svakako da postoje..)..
Generalno,kada se govori o hedonizmu..misli se na one druge stvari... na puko uzivanje...(u lepom ili ruznom,u zlu ili u dobru...)posebna su pitanja....

Moje(naglasavam moje) razmisljanje je da je to miskoncepcija hedonizma. Kao sto rekoh, samo kategoriziranje je vec previse, a onda "ustaljena" interpretacija...
Ipak, kao sto kazes, vrlo, VRLO individualno!
Ja volim slobodu, duha i tijela, duha na prvom mjestu. Uzitak shvacam kao potpunost duha...
Skrenusmo s teme, slazem se, jer uzitak tijela je tako sporedan; bez potpunosti duha, da se postigne uzitak tijela je samo propali pokusaj, svaki puta.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:43 pm

Danubius ::

Hedonizam je , kao i sve drugo,u raznim kulturama i epohama potpuno različitih merila .
Apropo opaske na "krmače" ...Ono što je nama asocijacija (enormno debela žena -i smatra se uvredom ) u nekim kulturama se smatra znakom izrazite lepote žene , zar ne ?
Od Wilendorfske Venere pa do Rubensa -mnogi se hedonista divio baš takvom prikazu .
Hedonizam je pre svega osećaj za lepo ...pa tek onda se može trpati u neke koševe (lepo je ono što sto se većini čini lepim -ili se smatra lepim jer je takav stereotip?)
Ja mislim da je to potpuno individualna kategorija .

Dani.dobar post,ali uz duzno postovanje.. ne bih se slozila sa tim da je hedonizam ,pre svega osecaj za lepo...
jer vecina velikana ''pljuje'' cak i intelaktualne hedoniste...

''Moguce da ga neki i tako definisu..da bi opravdali ljudsku ''groznu prirodu''......I narkomani uzivaju...(jer je TO,lepo za njih..)i mizoginicari-zenomrsci takodje...

rabbit

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino

Godina : 106
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:45 pm

hedonizam je kada mi penzija legne na vakat... smehsmeh

ove definicije nisu za sitnu boraniju... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Godina : 56
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:53 pm

Biti hedonista, toliko u suštini komplikovan pojam...šta to znači??? Živeti život i prilagoditi se, pre bih rekla samospoznaja je prečica do nekakvog umeća življenja. Neko se lakše, neko teže snadje.
Najlakše je biti hedonista na uštrb drugih...onda to vodi u sebičnost..i idemo onda u krug do zore u diskusiji...
Ne..ja nisam hedonista...samo pokušavam ugoditi sebi i drugima, a to je prosto često nemoguće...

Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptySre Apr 20, 2011 4:57 pm

Santa Maria della Salute ::
Filozofija nije egzaktna nauka. U cemu se ti ne slazes sa mojim stavom? Pustimo Kanta i ostale. Svi smo mi filozofi docim razmisljamo o zivotu. Govorim na temelju sopstvenih saznanja i razmisljanja.
...

Psihoterapija je pokazala da postoje osobe cije je zivotna uverenost vecito u onome da stalno dostizu zadovoljstva i uzivanja...Seksualno funkcionisanje i ponasanje kod takvih osoba cesto je toliko vrednovano da se poklapa sa samom sustinom njihovog postojanja,pa zapadaju u razlicita intenzivna stanja straha i poremecaja raspolozenja kada u tom pogledu stvari krenu putem koji se ne zeli...(samo jedan delic...)

Citat :
Previse si samouverena ali bez pokrica.
...

:pijanci :

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptyČet Apr 21, 2011 1:38 pm

Gost ::

Ovim si postigla cilj, svesno il' nesvesno, pa tako ja vise necu polemisati na ovoj temi.

Masala! rukuju se
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja

Godina : 31
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja EmptyPet Feb 22, 2013 9:22 pm

Volim hedonizam i sebe dozivljavam kao hedonostu. Ma koliko religija tradicionalno osudjivala hedonizam, smatram da je on dobar. Prosto ako mozemo da uzivamo u necemu zasto bi sebi uskratili? I zasto fizicko zadovoljstvo odbavezno umanjuje duhovno? Naprotiv...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hedonizam - umeće življenja i uživanja   Hedonizam - umeće življenja i uživanja Empty

Nazad na vrh Ići dole

Hedonizam - umeće življenja i uživanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: