DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JESTE LI KRŠTENI ????

Ići dole 
+25
sunrise
kutijica
MadamX
Svemimir
Zejak Maja
pesma
ZoxZoja
Astra
emanuella
Sibila_
AstrinaKomsinica
montoya
Samhain
Krupljanka
Lily
bosankaa
Smiljan01
sonia
determinanta
SunStorm
Kijara-brm
popovac
Amisela
PJER
Danubius
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Maj 06, 2010 8:50 pm

First topic message reminder :

Krštenje je prvi,
osnovni, temeljni sakrament Crkve. Krist ga je ponudio svima da imaju život
vječni. krštenje je sakrament vjere.


Krštenje je najveći
milosni dar Presvetog Trojstva koji čovjek prima nakon ulaska u život. Po
sakramentu krštenja od nebeskog Oca primamo Duha posinjenja i ubrajamo se u
djecu Božju. Isus nas u svojoj Krvi po sakramentu krštenja pere od grijeha -
istočnog i osobnih. Krštenjem čovjek postaje novo stvorenje, nanovo rođeno iz
vode i Duha Svetog te se po njemu ugrađujemo u kraljevsko svečeništvo i
postajemo narod Bogu stečen. Po krštenju smo za Boga vezani - postajemo njegova
draga svojina. Ovaj sakrament je početak životnog hoda čovjeka prema vječnom
sjedinjenju s Bogom u ljubavi, u nebu. Krštenje je temelj i vrata ostalim
sakramentima i milostima koje nam oni dijele.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako stoji stvar sa vama ? Jeste li kršteni , u kojoj konfesiji/crkvi , u kom uzrastu, šta mislite o ovom činu ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Sep 06, 2015 3:24 pm

Zar mi ne mozes onda ti biti svjedok da se ispovjedim a ne neki pop?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Sep 06, 2015 3:45 pm

Astra ::
Zar mi ne mozes onda ti biti svjedok da se ispovjedim a ne neki pop?

U principu ne mogu jer je ispovest i razrešenje grehova deo takozvanog Apostolskog prejemstva. Tajna večera na kojoj je Hrist ustanovio pričest vinom i hlebom i kad je Apostolima rekao "Koga odrešite biće odrešen i na nebesima a koga svežete biće svezan" nisam tačno sigurna u citat ali suština je da Sveštenik ima to pravo koje se prenosi od apostolskih vremena. Jer ispovest je tek prva stepenica prema onom važnijem a to je Pričešće krvlju i telom Isusovim.

Ne znam kako je kod Katolika (pretpostavljam isto) ali kod Pravoslavaca je ispovest tajna koju je Sveštenik obavezan da čuva do svoje smrti. Čak ni pred sudom nema prava da kaže ono što mu je na ispovesti povereno. Ako prekrši ovo pravilo kazna je rasčinjenje.

Za razliku od Ispovesti i Pričesti Krštenje može u izuzetnim uslovima da obavi i bilo koji kršteni čovek. Dovoljno je da uzme malo vode i da poprska dete i kaže "Krstim te u ime oca i Sina i Svetog Duha. Amin". Ovi izuzetni uslovi su recimo kad se na porođaju vidi da će dete umreti, u ratnim uslovima ili tako nešto. Koliko sam gledala na Historiju babice u Engleskoj su bile obučene i imale pravo da ovo urade. Takođe im je deo "opreme" za porođaj bila i bočica Svete vodice baš za ovakve slučajeve. tako da se tu ne razlikujemo bez obzira kom obredu Hrišćanstva pripadamo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Sep 06, 2015 4:07 pm

Ovo u vezi krstenje ima neki simbol ili moc.

Prije 20godina circa. Bio sam kod jedne prijateljice navratio, a kod nje u posjetu bila njena prijateljica. Obe nisu znali koju relegiju pripadam, jer nisam nikad se stime hvalio ili slicno.

Uglavnom ova sto je bila u posjetu prica mi kako u dlan zna da cita. Ja onako radoznal i dao dlan da vidi sta vidi..kad ona..pa ti si katolik! Neznam kako je to vidjela,po kojoj osnovi itd. Ali Imam izgleda neku oznaku u sebi tj. u dlanu.

Ipak sa vremenom sam naucio da ljudi koji su krsteni nemora da znaci da su bolji ljudi od nekrsteni.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 10:47 am

Zanimljivo je to da ljudi svedoče o svom krštenju tako što pokažu sliku sa krštenja, kum je svedok, i sličica, da ih nema, ko bi znao da su kršteni? Kako bi se to uopšte moglo primetiti? Skoro nikako.

Zato je krštenje male dece, beba, svako krštenje bez svojevoljnog svesnog prihvatanja Hrista za spasioca i pokajanja, totalno nebiblijsko. Samo zreli ljudi mogu shvatiti zašto je potrebno da se krste a pre toga pokaju za svoj život  u grehu. Mala deca ionako pripadaju Hristu, kako je on to rekao, njihovo je carstvo nebesko, kumova vera u bilo šta ih neće spasiti, Hrist već jeste.

Odluka da se ''nanovo rodiš'' je lična odluka, a ceremonijalna krštenja po ''predanju'' bilo koje hrišćanske konfesije su ćorava rabota mrtve vere. Tako tvrdi Sveto Pismo.

Krštena sam kao mala, kažu slike, tako da je isto kao i da nisam krštena. Takva krštenja se broje u crkvi ali su bezvredna na onom višem, nebeskom planu spasenja čovekovog srca i duše.

Da bi krštenje imalo smisla, čovek treba prvo da se pokaje i promeni razmišljanje, samim tim odvrati od činjenja loših stvari, to je prvi uslov da se krsti tj. preda u ruke Hristu - tome služi krštenje, da obeleži one koji su se ''nanovo rodili'' u Hristu. Onda kršteni dobiju ''darove'' koji su vidljivi, i postanu pravi hrišćani.

Ovako, krštenjima po predanju: ''eto tako mora, to su radili naši preci'' stvaraju se ''hrišćani''. Zato je hrišćanstvo odavno umrtvljena religija koja je duboko zastranila i skrenula sa puta samog Hrista, žive vere prvih hrišćana, i njihovog propovedanja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 11:11 am

pesma ::
Zanimljivo je to da ljudi svedoče o svom krštenju tako što pokažu sliku sa krštenja, kum je svedok, i sličica, da ih nema, ko bi znao da su kršteni? Kako bi se to uopšte moglo primetiti? Skoro nikako.

Zato je krštenje male dece, beba, svako krštenje bez svojevoljnog svesnog prihvatanja Hrista za spasioca i pokajanja, totalno nebiblijsko. Samo zreli ljudi mogu shvatiti zašto je potrebno da se krste a pre toga pokaju za svoj život  u grehu. Mala deca ionako pripadaju Hristu, kako je on to rekao, njihovo je carstvo nebesko,

Odluka da se ''nanovo rodiš'' je lična odluka, a ceremonijalna krštenja po ''predanju'' bilo koje hrišćanske konfesije su ćorava rabota mrtve vere. Tako tvrdi Sveto Pismo.

Krštena sam kao mala, kažu slike, tako da je isto kao i da nisam krštena. Takva krštenja se broje u crkvi ali su bezvredna na onom višem, nebeskom planu spasenja čovekovog srca i duše.

Da bi krštenje imalo smisla, čovek treba prvo da se pokaje i promeni razmišljanje, samim tim odvrati od činjenja loših stvari, to je prvi uslov da se krsti tj. preda u ruke Hristu - tome služi krštenje, da obeleži one koji su se ''nanovo rodili'' u Hristu. Onda kršteni dobiju ''darove'' koji su vidljivi, i postanu pravi hrišćani.

Ovako, krštenjima po predanju: ''eto tako mora, to su radili naši preci'' stvaraju se ''hrišćani''. Zato je hrišćanstvo odavno umrtvljena religija koja je duboko zastranila i skrenula sa puta samog Hrista, žive vere prvih hrišćana, i njihovog propovedanja.

Aulepte...

Kršten k'o beba i odgajan u duhu vere. Mnogo toga sam prihvatio al' za neke nedoumice, Darvin, Tesla, Njutin i da ne nabrajam, su mi pomogli. Oko minut i po sam bio sa druge strane i tamo nema ničega, osim mraka. Nema svetla na kraju tunela, nema predaka koji ti mašu i tako dalje. Moja deca... prvi je odabrao a drugi još uvek razmišlja ili ne razmišlja.
Ne lepe se imaginarne stvari za mene.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 11:20 am

Aulepte,  ne znam

nisam kriva što sam od malena čitala Sveto Pismo, a kasnije ga i jako dobro razumela. ''Traži, i naći ćeš, kucaj, i otvoriće ti se''. Kad mi se ''otvorilo'' shvatila sam mnogo toga oko hrišćanstva, i religije uopšte.

Najgore je kad čovek misli da jeste nešto što nije, da je hrišćanin samo zato jer su ga krstili kao bebu njegovi roditelji i kumovi, kada tako proživi svoj ''hrišćanski'' život.

A možda i nije tako, možda se ne treba u to mešati, šta znam, možda to tako treba, jer je mnogim tzv. hrišćanima važnija crkva(da su na broju pri prozivci), njena predanja, njene ceremonije, važnija im je forma od suštine, crkva kojoj pripadaju i od samog Hrista i njegovog učenja. Šta zna Hrist tj. Sveto Pismo(njegove reči?) šta je to hrišćanstvo? Nema pojma, nebitan lik. Držimo se mi naših ''crvenih slova'' i krštenja ''na crno''.

Hrist je jedini hrišćanin koji se držao svoje vere, apostoli tu i tamo pratili tempo, prvi hrišćani tu negde, okolo naokolo, lutali ali bili u veri, a ostalo, ostalo je..... Vidimo danas šta - brojevi i ništa više.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 11:36 am

pesma ::
Aulepte,  ne znam

nisam kriva što sam od malena čitala Sveto Pismo, a kasnije ga i jako dobro razumela. ''Traži, i naći ćeš, kucaj, i otvoriće ti se''. Kad mi se ''otvorilo'' shvatila sam mnogo toga oko hrišćanstva, i religije uopšte.

Poenta života  je u traženju i kucanju. Nismo Bogom dati da to posedujemo. Neko to nauči  tokom života, neko odustane a najčešće ne nauči.

Citat :

Najgore je kad čovek misli da jeste nešto što nije, da je hrišćanin samo zato jer su ga krstili kao bebu njegovi roditelji i kumovi, kada tako proživi svoj ''hrišćanski'' život.

Moda od devedesetih pa na ovamo je najviše uradila po tom pitanju.
Elem, ako fali elementarnog, kućnog vaspitanja i obrazovanja po tom pitanju, džaba se krstiš ili klanjaš.


Citat :
A možda i nije tako, možda se ne treba u to mešati, šta znam, možda to tako treba, jer je mnogim tzv. hrišćanima važnija crkva(da su na broju pri prozivci) i njena predanja, njene ceremonije, i od samog Hrista i njegovog učenja. Šta zna Hrist tj. Sveto Pismo(njegove reči?) šta je to hrišćanstvo? Nema pojma.

Izjašnjavam s kao hrišćanin al' nemam pojma šta da radim s tim. OK, misle da su me pripojili nekom stadu al' znam da pripadam samo sebi.  Barem po tom pitanju.
pridržavam se (kol'ko mogu) 10 Božjih zapovesti.
Malo li je?


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 12:17 pm

Upravu si, poenta života je u tom ''traži i...'', potraga.

Za čim?

Istinom?

Meni se čini da je to ta potraga, religije se jako trude da sve to oko potrage sažmu u jednu podužu, na oko logičnu, a u suštini kontraverznu priču, sa kojom se može manipulisati po potrebi, daju instant odgovore na pitanja života i smrti, samo ih treba bespogovorno slediti, ćutati i slušati.

Sa životom ćemo nekako, ali nas smrt dovodi u nedoumicu, kuda, kako, sa kim, da li ćutati i slušati druge, ili se pitati, sam samcit? Ima li dalje puta, kroz smrt, u potrazi za Istinom? Pitanja radjaju pitanja.

Elem, krštenje je prvi čin, po hrišćanstvu su to ''vrata'' kroz koja bi trebalo svojevoljno da prodje svaki tragaoc za istinom - hrišćanin koji se predao svom spasitelju u ruke. Tako nekako sam razumela sve to oko priče o Hristu i njegovom hrišćanstvu čitajući Bibliju, kucala, i otvorilo mi se. Svako to može, ako želi iskren odgovor. ''Imati oči i uši''...

JD ::
Izjašnjavam s kao hrišćanin al' nemam pojma šta da radim s tim. OK, misle da su me pripojili nekom stadu al' znam da pripadam samo sebi.  Barem po tom pitanju.
I sama sam se našla u takvoj situaciji. I našla odgovor , ponovo u tom Svetom Pismu(aulepte ne znam )da ne dužim, svašta tamo piše...

Sve je OK dok za sebe tvrdiš da si hrišćanin, ali, tu postoji i onaj prefiks, koji po pravilu pobliže odredjuje koji li si ti to pa hrišćanin? Naš ili njihov? Khm? Katolik, pravoslavac, protestant, pentakostalac, Jehovin svedok, baptista, mormon......??? Ne možeš biti samo hrišćanin, to nije u skladu sa dogmama.

Zato mnogi hrišćani ne znaju šta da rade sa tim što se izjašnjavaju kao hrišćani - nema neke vajde od toga. Zapeli smo u formi dok nam izmiče suština.

Zato sam svoja(božija?), dok tražim dalje, sve manje se pitam, samo pratim tragove, i ne govorim da sam neko ko nisam.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 12:50 pm

pesma ::
Upravu si, poenta života je u tom ''traži i...'', potraga.

Za čim?

Istinom?

Meni se čini da je to ta potraga, religije se jako trude da sve to oko potrage sažmu u jednu podužu, na oko logičnu, a u suštini kontraverznu priču, sa kojom se može manipulisati po potrebi, daju insatant rešenja na pitanja života i smrti, samo ih treba bespogovorno slediti, ćutati i slušati.

The truth is out there.
Sve više me zabavlja serviranje istina a još me više zabavljaju poklonici istih.
Mislim da suviše vremena posvećujemo tim raznoraznim istinama.
Imam svoju istinu koju nikome ne namećem a ostale mi služe za zabavu.



Citat :
Sa životom ćemo nekako, ali nas smrt dovodi u nedoumicu, kuda, kako, sa kim, da li ćutati i dalje, ili se pitati, sam samcit? Ima li dalje puta, kroz smrt, u potrazi za Istinom? Pitanja radjaju pitanja.

Kol'ko pitanja, tol'ko odgovora.
Smrt je smrt.
Bakterije, bube, crvi, eventualno dim.
Ashes to ashes, dust to dust.


Citat :
Elem, krštenje je prvi čin, po hrišćanstvu su to ''vrata'' kroz koja bi trebalo svojevoljno da prodje svaki tragaoc za istinom - hrišćanin koji se predao svom spasitelju u ruke. Tako nekako sam razumela sve to oko priče o Hristu i njegovom hrišćanstvu čitajući Bibliju, tu kontraverznu knjigu.

JD ::
Izjašnjavam s kao hrišćanin al' nemam pojma šta da radim s tim. OK, misle da su me pripojili nekom stadu al' znam da pripadam samo sebi.  Barem po tom pitanju.

Citat :
I sama sam se našla u takvoj situaciji. I našla odgovor , ponovo u tom Svetom Pismu(aulepte ne znam )da ne dužim, svašta tamo piše...


Sve je OK dok za sebe tvrdiš da si hrišćanin, ali, tu postoji i onaj prefiks, koji po pravilu pobliže odredjuje koji li si ti to pa hrišćanin? Naš ili njihov? Khm? Katolik, pravoslavac, protestant, pentakostalac, Jehovin svedok, baptista, mormon......??? Ne možeš biti samo hrišćanin, to nije u skladu sa dogmama.

Hehe, svoj sam.
Ovi, oni, naši, njihovi.
Ostavljam njima da se raspravljaju o tome. Meni to i nije toliko bitno, osim kada pokušaju da mi objasne razlog, zbog čega bi trebao da se priključim baš njima. Odgovor je toliko jednostavan: "Odjebi".
Interesantno da moju istinu svi razumeju u cugu.


Citat :
Zato mnogi hrišćani ne znaju šta da rade sa tim što se izjašnjavaju kao hrišćani - nema neke vajde od toga. Zapeli smo u formi dok nam izmiče suština.

Kako ko. U mom slučaju mi nije bitno pa se izjašnjavam da ne znam šta bih s tim.
Hrišćanin sam po krštenju u crkvi a rođen sam kao čovek i trudim se da opravdam svoju čovečnost a nadam se da ću do kraja života to i opravdati.


Citat :
Zato sam svoja(božija?), dok tražim dalje, sve manje se pitam, samo pratim tragove, i ne govorim da sam neko ko nisam.

Ko traži, možda će pronaći.
Ko čeka i istinski želi, to i dobije.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 1:04 pm

John Doe ::

Ko traži, možda će pronaći.
Ko čeka i istinski želi, to i dobije.

Zakon privlačenja, OK, i tu ima akcije, nije status quo već i jaka želja(misli odrade svoj posao), nikad ni' bilo da ni' nekak' bilo...

Po temi, nema krštenja Svetim Duhom bez jake želje da te taj Duh ispuni. Jako poželiš to, i sačekaš da ti se želja ispuni. U tom momentu hrišćanin zna šta treba da radi kao hrišćanin, od tada živi sa bogom, nema nazad. Tako kažu...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 1:13 pm

pesma ::
John Doe ::

Ko traži, možda će pronaći.
Ko čeka i istinski želi, to i dobije.

Zakon privlačenja, OK, i tu ima akcije, nije status quo već i jaka želja(misli odrade svoj posao), nikad ni' bilo da ni' nekak' bilo...

Po temi, nema krštenja Svetim Duhom bez jake želje da te taj Duh ispuni. Jako poželiš to, i sačekaš da ti se želja ispuni. U tom momentu hrišćanin zna šta treba da radi kao hrišćanin, nema nazad. Tako kažu...

Valjalo bi al' me baš i ne zanima. Uvek mi nalete prioriteti. Možda, jednog dana i poželim.
Nisam dobar hrišćanin al' mi ne smeta. Dobar sam u bitnijim stvarima u čemu pojedini, vrli hrišćani, nisu ni u nagoveštaju.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyČet Sep 10, 2015 2:40 pm

Krštena sam kao beba u hramu "Car Konstantin i carica Jelena" na Voždovcu. Ne znam da li je bilo slavlje povodom tog krštenja, mislim da nije.

Kao mala išla sam na veronauku svake subote ili nedelje. Vaspitana sam u hrišćanskom, pravoslavnom duhu.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 9:47 am

MadamX ::
Krštena sam kao beba u hramu "Car Konstantin i carica Jelena" na Voždovcu. Ne znam da li je bilo slavlje povodom tog krštenja, mislim da nije.

Kao mala išla sam na veronauku svake subote ili nedelje. Vaspitana sam u hrišćanskom, pravoslavnom duhu.

Lepo je što si to podelila sa nama ali postoji i pitanje, šta radiš s time.

Poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 10:28 am

Ja pretpostavljam da joj znaci i da zivi po nekim pravilima koja je naucila na vjeronauku...ili bar postuje onih 10 zapovjedi.
Ja se trudim tako da zivim,pa koliko mogu,krstena jesam,ali ne ljubim oltare i bozje predstavnike.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 10:57 am

Astra ::
Ja pretpostavljam da joj znaci i da zivi po nekim pravilima koja je naucila na vjeronauku...ili bar postuje onih 10 zapovjedi.
Ja se trudim tako da zivim,pa koliko mogu,krstena jesam,ali ne ljubim oltare i bozje predstavnike.

Ništa bez advokata i dva svedoka.

Poyy

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 11:42 am

Znas da volim malo da se dam u advokaturu kad osjetim podjeb...inace ne bih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 11:53 am

Astra ::
Znas da volim malo da se dam u advokaturu kad osjetim podjeb...inace ne bih.

Ni'e bio podjeb, samo sam 'teo da saznam poJentu.

Poyy

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 11:59 am

''Vaspitana sam u hrišćanskom, pravoslavnom duhu''. Zanimljivo, hrišćanstvo  i pravoslavni duh - dva na vrat na nos povezana religijska pro forme pojma - o tome pričamo, mlaka vera, nigde suštine - to je obeležje tzv. hrišćana koji i sami u dubini duše znaju da nisu hrišćani, ali... Predanje je ovde najbitnije, tako su i naši stari radili, tako i mi radimo... Mi smo takvi hrišćani, ne pitaj, ne vredjaj naš ''verski ponos'', i tačka.

''Pravoslavni, katolički itd duh'' - uspostavlja se i nema puno veze sa Svetim Duhom, koji bi čovek trebao dobiti na dar krštenjem(po Svetom Pismu) i ispoljiti njegovo delovanje u svoj svojoj silini u životu.

Crkveni kvantitet ispred hrišćanskog kvaliteta, važno je pripadati nekome ili nečemu, kome i čemu?

To i nije toliko bitno, o tome misle oni ''kojima je dano'' - sveštenici(''sluge slugu božijih''???), drugi su tu da ćute i slušaju? Stado koje sledi predvodnike koji odavno rade šta i kako hoće(Sveto pismo iza predanja?), poslušno roblje ide za svojom slepom sudbom, u konačnici, sve je neizvesno. Biće šta bude.

Zato i ne znamo šta bi sa hrišćanstvom, čini nam se nedorečeno, sa i bez prefiksa, bez sile, bez čuda. Besmisleno u suštini jer se bez svega toga može živeti.

Vera bi trebala da bude mnogo više od primoravanja da se držimo nekakvih zapovesti, mnogo, mnogo više od toga. Živa vera.

Da li deset božijih zapovedi podrazumeva i ono ''ne predstavljaj se lažno''? Očigledno ne, jer crkve uče ljude da to rade pri svakom izjašnjavanju o svojoj veroispovesti.

Jeste li kršteni? Kršteni smo. Ne moraš ići da ''ljubiš oltare'' nekome, njihov/a si brojem - posao je obavljen.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 2:15 pm

Prvo,bozje zapovijedi nisu primoravanje....eto ja se drzim dobrim dijelom jer sam takva,jer licno smatram da je u redu postovati,ne lazi,ne ubij....ne cini zlo drugome....takva bih valjda bila i bez krstenja.....a krstena sam jer je tako baba htjela,pa da je mir u kuci....aj bar neki mir da se uspostavi ako je to cijena.
Ne mislim da je neko bolji ili losiji zbog tog cina,ali mislim da nije lose znati sta kazu svete knjige,a ne kako neki tamo proklamuje iz svete knjige.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 2:16 pm

pesma ::
''Vaspitana sam u hrišćanskom, pravoslavnom duhu''. 
Kršten u uzrastu od 24 h ,i uradio sam isto što i moj sin na krštenju ( wc ) 
Biće da se organizam pobunio  protiv JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 599 spite

Vaspitan u hrišćanskom duhu (odsek katoličanstvo ) ali se nikada ništa od dogme nije prilepilo (pa i da me sam Duh Sveti posetio ) 
Od 10 zapovesti poštujem 5 ( 5,6, 8,9,10 ) 

Dakle ,od onih kojima se "piše" da su "kršteni" . 
Inače smatram da se deca ne trebaju krstiti pre 18 godina ,tj da sami treba da odluče da li žele ili ne da pristupe "činu" i svetoj materi Crkvi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 3:16 pm

Baš me zanima, čiji Bog ima veći kurac?  Kol'ko sam primetio, mnogi vide razlike u hrišćanstvu.

Poyy

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 3:39 pm

John Doe ::
Baš me zanima, čiji Bog ima veći kurac?  Kol'ko sam primetio, mnogi vide razlike u hrišćanstvu.

Poyy

rasta
Svaka vera za sebe smatra da je "jedinospasavajuća" i jedina "ispravna" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

I svaki činovnik u mantiji dobro proveri da li si "registrovan" u njegovoj firmi . 
Baška ako tražiš neku pomoć .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 3:47 pm

jesam... :sunce11:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zejak Maja

Zejak Maja


Humor : Rado ga slusam i rado ga se secam
Datum upisa : 11.09.2015

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 4:22 pm

Hvala dragom Bogu, jesam top88
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 5:44 pm

uopste nisam religijski lik, niti verujem crkvama i popovima, ali u dubini duse verujem u ono nesto.........neku visu silu koja je tu oko nas.............u nama i po nama.......

ja verujem u veru jer ona je pokretac svega i cudo koje se desava svakodnevno ali mi ga ne primecujemo..........

verujem u misao koja , kada je najteze, ode gore negde u svemir i trazi resenje i pomoc.........verujem u onu iskru u svakom srcu zivoga bica i njenu dobrotu.........

krsten sam kao mali i to nebih ni znao ,da se slucajno kuci nije vodio neki razgovor o toj temi, a vezan za neku rodbinu........

kako se sve modernizira verovatno ce i za to izdati neku plastificiranu karticu ,poput dainers ili american kartice, tako da se moze mahati i velicati sa tim cinom.........

pretpostavljam da sam cin krstenja treba biti u svesnosti i voljom pojedinca a ne ceremonijalnom povorkom uze i sire rodbine koja kosta poput necije svadbe........

kako malo dete uopste moze odluciti sto zeli ili ne, kada mu obitelj i krvna zrnca odlucuju tko je i sto je i treba li se krstiti ili krizmati..........

i kada to malo dete preplace taj svecani cin krstenja, mozda zbog toga ima i psihicke poslodice......... zbog traumatiziranja od  nekog bradatog i kicastog starca koji glumi muskarca u haljini...........sto on ima od toga i uputi li ga itko sto dobija ili gubi sa tim........

neki mozda nikada ne osnuju brak sa voljenom osobom jer su umesto krstenja krizmani.........

neki su mozda obrezani ,pa ih prikljucak na izvor inteligencije nikada dobro nece spojiti u konekciju.......

sveti cin svesnosti i pripadnosti sebi tj univerzumu, pretvorio se u nepresusni izvor prihoda verskim institucijama i njihovim radnicima.............

sve sto je priroda ucinila za nas mi smo unistili i nistimo do krajnjih granica, pa tako i ono malo duse  sto jos uvek pronadjemo slucajno kod sebe ili nekog drugog..........

mozemo mi krstiti sebe i sve oko sebe, pokrstavati i raditi cuda, ali to nece od nas uciniti bolju osobu ako nismo svesni sebe i svega oko nas....................kada kazem svega oko nas, to se ne odnosi samo na dvonozce poput nas ,nego prvenstveno na sve cetveronozce i nebeske letace kao i na svu prirodu koja nas okruzuje.........jer ako zatrujemo svu vodu vise se nece deca moci krstiti, sa cime da ih polevaju i prskaju................mozda sa benzinom???????????

gori,gori srce moje , gori ,gori ti.........
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 8:51 pm

John Doe ::
Baš me zanima, čiji Bog ima veći kurac?  Kol'ko sam primetio, mnogi vide razlike u hrišćanstvu.

Poyy

rasta

Ovaj post direktno vređa nas vernike nevezano za konfensije.

Što se vaspitanja tiče, u pravoslavnom duhu, to znači da poštujem Crkvene Kanone i Božije Zapovesti.

Maksimalno se trudim da živim u duhu pravoslavlja.

U svoj mesni hram "Sveti Vasilije Ostroški" idem kad osetim potrebu, idem i kada su veliki praznici. Idem zato što to želim.

Smiruje me odlazak u hram, smiruje miris tamjana.

Uveče, pre spavanja se prekrstim, očitam u sebi molitvu i poželim sreću i zdravlje za svoju porodicu, za sve dobre ljude na svetu.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2015 5:23 pm

MadamX ::
John Doe ::
Baš me zanima, čiji Bog ima veći kurac?  Kol'ko sam primetio, mnogi vide razlike u hrišćanstvu.

Poyy

rasta

Ovaj post direktno vređa nas vernike nevezano za konfensije.

Što se vaspitanja tiče, u pravoslavnom duhu, to znači da poštujem Crkvene Kanone i Božije Zapovesti.

Maksimalno se trudim da živim u duhu pravoslavlja.

U svoj mesni hram "Sveti Vasilije Ostroški" idem kad osetim potrebu, idem i kada su veliki praznici. Idem zato što to želim.

Smiruje me odlazak u hram, smiruje miris tamjana.

Uveče, pre spavanja se prekrstim, očitam u sebi molitvu i poželim sreću i zdravlje za svoju porodicu, za sve dobre ljude na svetu.

Vi'š, to što se vređaš, što se svrstavaš u određene vernike na to sam mislio sa merenjem.
Znači, po tvom,  pravoslavlje je jedina prava vera.

Bože, oprosti im. Ne znaju šta čine!

Očigledno je da si taj čas veronauke propustila, no, OK.
Moje pitanje te vređa?
Nek' te vređa!
Ti si merila, ja nisam.
Kada prestaneš sa merenjem, nećeš se vređati al' zato treba shvatiti pojam hrišćanstva, odnosno, šta  za mene taj pojam znači.

Kada sam rekao da sam hrišćanin, nisam se priklonio ni jednoj grupi hrišćana. Nisam katolik, nisam pravoslavac, adventista, reformator, protestant... Ja sam Hrišćanin.
Imam mana, imam vrlina i hrišćanstvo me ne amnestira za grehe koje sam počinio, niti dobijam nagradu za dobra dela.
Sude mi  i pohvaljuju me ljudi. Ljudi u skladu sa njihovim zakonima.
Da sam rođen pre sto, dvesta, trista godina, spalili bi me k'o jeretika al' samo zato što koristim svoju glavu.
To, šta će biti nakon smrti, boli me uvo.
Rek'o sam da sam bio na drugoj strani i da tamo nema ničega.
Za mene je to dovoljan dokaz.

Mojim krštenjem sam umirio duhove porodice i tradicije i to je sve.

Poyy

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2015 7:09 pm

Dugo se sumnjalo da nas je prababa krišom krstila, ali proverili smo, nije, nema nigde zabeleženo! :D
Tako da sam ja nekrst :D
Deca su se krstila već punoletna, njihov izbor, ispoštovala  :)
Ono što mi je iskreno zasmetalo tom prilikom je što je bilo dovoljno samo da se zakaže termin, da dođu kumovi, čak i nama je bilo dozvoljeno, niko nije pitao ništa...i naravno, da se posle desetak minuta obreda plati usluga. Doduše, uredno smo dobili priznanice, ne mogu da grešim dušu... :D










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2015 10:23 pm

John Doe ::


Vi'š, to što se vređaš, što se svrstavaš u određene vernike na to sam mislio sa merenjem.
Znači, po tvom,  pravoslavlje je jedina prava vera.


Uvredila me je psovka - direktno vezana za Boga. Psovka!


Ne mislim da je pravoslavlje jedina prava vera. Poštujem, poznajem i imam u svojoj porodici i katolike. Apsolutno mi ne smeta druga religija.[/b]










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPon Sep 14, 2015 1:17 am

Naravno da jesam . Smatram da je to glavni temelj kršćanskog života .Ne samo da sam krštena ,nego i krizmana ,crkveno vjenčana .Sve ovo me čini sretnom i očišćenom ,ne žalim ni za čime . Još samo da, da se držim Božjih zapovjedi ,tu sam labava ..štekam na drugu :blabla:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPon Sep 14, 2015 10:03 am

MadamX ::
John Doe ::


Vi'š, to što se vređaš, što se svrstavaš u određene vernike na to sam mislio sa merenjem.
Znači, po tvom,  pravoslavlje je jedina prava vera.


Uvredila me je psovka - direktno vezana za Boga. Psovka!


Ne mislim da je pravoslavlje jedina prava vera. Poštujem, poznajem i imam u svojoj porodici i katolike. Apsolutno mi ne smeta druga religija.[/b]

Šta tebe vređaju psovke, koje nisu upućene tebi?
Uvredio sam Nj? Nisam, samo sam pitao koji je pravi i jači, osim toga, sav teret ide na moju dušu i ničiju više, te niko osim NJ, nema pravo da se meša u naše odnose. Njemu ne treba podrška i advokati.

E, vidiš, opet si zapela. Prvo, razdvajaš hrišćane na ove i one a drugo, zapela si kod idolopoklonstva.
Tz, Tz, Tz... ded' malo prouči osnove hrišćanstva.


Toliko kršimo sve osnovne zakone da to nije normalno al' ipak ih činimo.


Poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 9:32 am

Ovih dana se pojavio jedan tekst nekog lika iz Kragujevca ,koji je zanimljiv svima nama koji smo kršteni ne svojom voljom u detinjstvu (u mom slučaju ,kao trodnevna beba ) a provode život kao ateisti. Momak je obilazio sveštena lica sa namerom da ga zvanično "raskrste " ili "odkrste " .
Nijedan nije želeo to da učini ,od lokalnog popa ,do vladike ? 
Ispada da smo tim nekim činom i papirom žigosani za ceo život ,a gospoda mantijaši neće ili se ne usuđuju da daju takvu vrstu "otpusta" ,iako hladno "razrešuju" od najvećih grehova ? 
No ,ipak možete da dobijete setifikat kao "nekrst" ,od Ateista Srbije .  :brdski2:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 9:40 am

Danubius ::
Ovih dana se pojavio jedan tekst nekog lika iz Kragujevca ,koji je zanimljiv svima nama koji smo kršteni ne svojom voljom u detinjstvu (u mom slučaju ,kao trodnevna beba ) a provode život kao ateisti. Momak je obilazio sveštena lica sa namerom da ga zvanično "raskrste " ili "odkrste " .
Nijedan nije želeo to da učini ,od lokalnog popa ,do vladike ? 
Ispada da smo tim nekim činom i papirom žigosani za ceo život ,a gospoda mantijaši neće ili se ne usuđuju da daju takvu vrstu "otpusta" ,iako hladno "razrešuju" od najvećih grehova ? 
No ,ipak možete da dobijete setifikat kao "nekrst" ,od Ateista Srbije .  :brdski2:

A sto bi se neko raskrstio? Ukoliko vec verujemo u ovog Boga i to nalaze da se i taj cin uradi.
Negde sam pre neki dan procitala da se suska o tome da ce biti zabranjeno krstiti malu decu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 10:05 am

sunrise ::


Negde sam pre neki dan procitala da se suska o tome da ce biti zabranjeno krstiti malu decu.
Tačno ,radilo se o namerno plasiranoj vesti ,navodno da Evropski sud za ljudska prava (u ovom slučaju ,prava deteta ) zabranjuje čin krštenja od marta 2016 . 
Vest je demantovana od njih ,ali .........
Činjenica da po Konvenciji o pravima deteta iz 1992 ,član 3 ,čin "svete tajne krštenja" nije kompatibilan sa pravima i interesima deteta .To je flagrantno kršenje ljudskih sloboda ,zloupotreba osobe koja nije u stanju da samostalno odlučuje i razluči dobro od zla ,jer jednostavno psihički i intelektualno  nije na tom nivou shvatanja ,pošto je dete . 
Tu konvenciju  su potpisale skoro sve evropske zemlje ,šta ćemo sa tim ? 
Nego,neće da se zameraju mantijašima ,pa ništa od toga .
Da se ja pitam -ne bih dozvolio nikakva "krštenja" do punoletstva ,pa onda ko želi ,svojom voljom ,kao formirana ličnost ,neka izvoli .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 10:14 am

Danubius ::
sunrise ::


Negde sam pre neki dan procitala da se suska o tome da ce biti zabranjeno krstiti malu decu.
Tačno ,radilo se o namerno plasiranoj vesti ,navodno da Evropski sud za ljudska prava (u ovom slučaju ,prava deteta ) zabranjuje čin krštenja od marta 2016 . 
Vest je demantovana od njih ,ali .........
Činjenica da po Konvenciji o pravima deteta iz 1992 ,član 3 ,čin "svete tajne krštenja" nije kompatibilan sa pravima i interesima deteta .To je flagrantno kršenje ljudskih sloboda ,zloupotreba osobe koja nije u stanju da samostalno odlučuje i razluči dobro od zla ,jer jednostavno psihički i intelektualno  nije na tom nivou shvatanja ,pošto je dete . 
Tu konvenciju  su potpisale skoro sve evropske zemlje ,šta ćemo sa tim ? 
Nego,neće da se zameraju mantijašima ,pa ništa od toga .
Da se ja pitam -ne bih dozvolio nikakva "krštenja" do punoletstva ,pa onda ko želi ,svojom voljom ,kao formirana ličnost ,neka izvoli .

Da, sad sam i ja trazila taj clanak, da vidim tacno o cemu se radi.
Sta znam, mislim realno da bi to trebalo biti slobodna volja. Mozda je negde cak i ok da se to radi onda kada dete moze samo da odluci hoce li ili ne.
Ja sam svoje dete krstila sa 15 meseci, takodje cu i ako budem imala jos dece to uraditi dok bude malo.
Mene i brata su roditelji krstili isto sa par godina, dok dve sestre jos nisu krstene, prosto im to kasnije nije bilo vazno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 10:20 am

Danubius ::


Tu konvenciju  su potpisale skoro sve evropske zemlje ,šta ćemo sa tim ? 
Nego,neće da se zameraju mantijašima ,pa ništa od toga .
Nećemo ništa jer ta licemjerna potpisivanja ionako ničemu ne služe, radi ko šta hoće kao i sa svim ostalim pa tako i sa krštavanjem. I dalje u zemljama potpisnicama kojekakvih deklaracija o ljudskim pravima i dječijim pravima i inim pravima se ta ista prava krše, tako da op trt gevezen zajn! Mi na Balkanu smo svakako primitivni, mi učimo od ovih "izrazito demokratskih i slobodnih društava koja se brinu o ljudskim slobodama", tako da čekaćemo ove "uzorne" da oni to sprovedu, pa će onda nas oni (kao i za sve drugo) natjerati da i mi budemo kao i oni.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 10:46 am

stvarno ne mogu da verujem da u danasnje doba svesti i samosvesti , ali nazalost jos uvek i totalne nesvesti, ljudi se loze na tolike apsurdne gluposti.

ako pogledate malo u kalendar, videcete da je skoro svaki dan posvecen nekoj izmisljenoj izmisljotini, da se upotpuni zrakoprazni prostor u kalendaru.

postoji dan zena i muskaraca, dan sloboda idan ratova, dan zahvalnosti i dan mrznje, dan za djevice i razdjevicavanje, dan za samohrane mame i tate, dan djeda mraza i bake rosulje...........i tako 365.......6.........dana u godini........

zbog pojavljivanja novih pojava koje trebaju biti kalendarski obelodanjene , verovatno ce u kalendarima biti podeljeno u dva dela jedan dan..........tako da ce do 12 sati u podne biti mamin dan a od podneva pa do ponoci tatin dan..........

ma kome treba potpis hoce li svome detetu ciniti dobro ili lose.......

jedna patvorena laz koja uvek izlazi iz usta crkve je i krstenje i pokrstavanje.........

kako roditelj, koji voli svoje dete vise od sebe (barem bi tako nekako trebalo biti), moze dozvoliti da mu neki mantijari i psihopati izvode rituale nad vlastitim malim detetom.........

zalosno je sto ljudi ne veruju sebi i svom zdravom razumu, nego se povode za budalastinama povesti koje su izmisljene za vladanjem i manipuliranjem obicnim pukom ...........jadnim pukom

sam zivot je pripadnost univerzumu a ne cin krstenja...........

brkamo loncice i poklopcice pa tako i cin krstenja sa cinom pripadanja ovome ili onome..........zato i jesmo pogubljeni i samo smo ovcice na ispasi koju gospodari kolju po potrebi.........bili krsteni ili ne

mozda nije sve u temi ..............ali je dodirljivo:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jan 30, 2016 12:31 pm

Zanimljivo štivo. OK, Skinuo teret krštenja i sada mož' kako 'oće. mslim da mu teret krštenja "teško" pao. Rob predrasuda, rob roditelja i predaka, rob okoline.
Ne znam, nisam nikad zbog tog "tereta" imao problema, niti smatram da su mi bila uskraćena prava deteta. Bolio me kurac šta rade sa mnom, tog 26. decembra 1961. Vi'š, znam i kada sam kršten. Kol'ko se sećam, niko me nije terao u crkvu, niti me kažnjavao, što nisam išao a bila je na dva i po piša od rodne kuće. Pozdravljao sam i popa i komšiju UDBAša a bio sam "nevaljao" k'o tri vraga. Kasnije, pionir, omladinac... Proputov'o Evropu, uzduž i popreko, bio u pravoslavnim crkvama, katedralama, džamiji na Baš-čaršiji, sinagogi, nagledao se raznih kultura i nekultura i opet nisam imao problema. Živeo među Katolicima, Pravoslavcima, Muslimanima i uvek sam se držao svoje "vere", odnosno, "nevere" i nikada me niko nije napao zbog toga. Trenutno živim među Srbima, Hrvatima, Muslimanima, Četnicima, Ustašama, Džihadistima i opet se ne osećam ugroženo zbog mog verovanja u Svevišnjeg.
Svoje nasleđe ne odbacujem zbog uskraćivanja mojih prava, dok sam bio dete, nego ga sa ponosom nosim.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Mar 19, 2016 7:51 pm

Mantijaši (SPC ) ne da naplaćuju krštenje ,nego imaju i cenovnik zavisno od "atraktivnosti lokacije" .
"Taksa za krštenje " (zaista se tako zove ) je oko 50 eu ,a cenovnik (Beograd ) je sledeći: 
-Crkva Svetog Marka -4000 rsd 
-Crkva Aleksandra Nevskog -5000 rsd 
Crkva Ružica (Kalamegdan )-5000 rsd 
Nešto je jefinije u Hramu Svetog Save ,od 2000 rsd ,verovatno jer su tamo popularne "masovke" (pa se popovima isplati da daju "akcijsku cenu " ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Katolička crkva ne naplaćuje krštenje ,tj nema formalnu tarifu ,ali uvek postoji neko ko" došapne" da je "red dati dobrovoljni prilog" .
Nešto kao "besplatno školovanje" u Srbiji .  :brdski2:
To funkcioniše tako što se neupadljivo prosledi koverta popu ,ili upadljivo  ubaci novac u neku od mnogobrojnih kutija za dobrovoljne priloge u samoj crkvi ,i to rade "kumovi" .
Ja ovo smatram bezobrazlukom ,sahranu i venčanje još mogu da svarim ,ali da se naplaćuje krštenje ....sramota . 
Da je mene ko pitao -nikada se ne bih krstio ,e baš zbog toga -iz principa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPon Nov 21, 2016 8:32 pm

Kada ovo vidim -žao mi je što jesam . 

[You must be registered and logged in to see this link.]

(a i inače mi je žao )  dm2










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyUto Nov 22, 2016 12:57 am

Jebo im ja mater ludjacku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2017 8:38 pm

Snimak iz Gruzije ,sa jednog "masovnog krštenja" . 
Vala ,moje dete ne bi nijedan mantijaš ovako tretirao, makar ostao "nekrst" za ceo život . 
Ne pročitah nigde da je Isusa Jovan Kristelj ovako "zagnjurivao" u Jordan ,čemu ovakvo budalisanje ,oko jednog više nego simboličnog čina ???

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2017 9:13 pm

Danubius ::
Snimak iz Gruzije ,sa jednog "masovnog krštenja" . 
Vala ,moje dete ne bi nijedan mantijaš ovako tretirao, makar ostao "nekrst" za ceo život . 
Ne pročitah nigde da je Isusa Jovan Kristelj ovako "zagnjurivao" u Jordan ,čemu ovakvo budalisanje ,oko jednog više nego simboličnog čina ???

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj gif sam videla.I ne verujem da je uopšte tako.
Šta  sve može tehnologija danas.O gad.
Čisto preterivanje i opet jahanje po crkvi.:))

Krštena sam u crkvi "Sveti Jovan",ali nisam bila u crkvi nekoliko godina.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPon Apr 17, 2017 11:16 pm

Kršten sam dva puta. Osećam se ko da nisam nijednom
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyPon Apr 17, 2017 11:42 pm

da ovaj na gifu nije Veljko Rogošić... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jun 17, 2017 9:36 pm

Juče sam saznao da sam kršten kada sam imao samo 4 dana (dobio sam zvanični papir )
Nije ni čudo što se ne sećam  :brdski2:  ,i što me niko nije pitao *oću li .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jun 17, 2017 9:49 pm

Jesam.Mogu se  venčati i  u crkvi jbt. (Pff)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jun 17, 2017 10:02 pm

Jesam naravno , to je kod nas pod obavezno (ne vidim ni prednost ni manu ) ... ne vidim revolt ljudi oko krstenja ... u nasoj porodici deca se krste do navrsenih 6 nedelja unazad kolenima. A da li ce neko posle ici u crkvu ili ne to je opet svojevoljno ....

P.s. Dzaba se krste neki ljudi i levom i desnom kad ne priznaju Boga.
Bog ne zivi u crkvama nit se javlja na telefon , ili je u tebi ili ga nema ....
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jun 17, 2017 11:26 pm

Mnogi me to pitaju, ne znam zbog čega. :brdski2:
Možda zbog preteranih moralnih kvaliteta ne mogu da poveruju da sam kršten.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySub Jun 17, 2017 11:49 pm

Black Wizard ::
Kršten sam dva puta. Osećam se ko da nisam nijednom

Kako dva puta? Krstili su te kao bebu, pa zaboravili i krstili kasnije opet ili...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyNed Jun 18, 2017 9:56 pm

MadamX ::
Black Wizard ::
Kršten sam dva puta. Osećam se ko da nisam nijednom

Kako dva puta?  Krstili su te kao bebu, pa zaboravili i krstili kasnije opet ili...

Krstili su me Britanci. Prekrstili me Srbi
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptyUto Jun 12, 2018 2:41 pm

Danubius ::
Snimak iz Gruzije ,sa jednog "masovnog krštenja" . 
Vala ,moje dete ne bi nijedan mantijaš ovako tretirao, makar ostao "nekrst" za ceo život . 
Ne pročitah nigde da je Isusa Jovan Kristelj ovako "zagnjurivao" u Jordan ,čemu ovakvo budalisanje ,oko jednog više nego simboličnog čina ???

[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo jos jednog ludjaka

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 EmptySre Jun 13, 2018 3:35 pm

Majka se još smeška.Kakve budale pa to je strašno.Možda to tako treba biti.Takav običaj.Dete doživelo traume od manijaka.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JESTE LI KRŠTENI ????
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Jeste li tolerantni ?
» Jeste li znali ?!
» Jeste li cool na facebooku-u
» Jeste li agresivni, pasivni ili asertivni?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: