DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SILIKONI (i druga "plastika" ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SILIKONI (i druga "plastika" ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SILIKONI (i druga "plastika" )

Ići dole 
+38
savo
Black Wizard
el_vibrador
Gothic
Danubius
Svemimir
Kijara-brm
Lakota
brdjanin
AstrinaKomsinica
dusicaa
Šmizla
podbarac
Samhain
brunolino
bokki78
EAGLE
Najda M.
Aurora Borealis
Klosarka
bosankaa
determinanta
sonia
Orhideja
Xenia
Crna_ovca
Kica/Praja
njushkalo_
doctorr67
Oci-ANDJELA
Lily
Sanjalica
anja007
Astra
PJER
montoya
Luckasta
Storm_z
42 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jun 15, 2008 2:38 pm

Po nekim procenama, u svetu je oko dva miliona zena oblikovalo svoje grudi uz pomoc silikonskih proteza. Neke su ih povecale, smanjile, ucvrstile, podigle... Ono što je bilo rezervisano za estradne zvezde, sada je već i široko rasprostanjena pojava...
SILIKONI (i druga "plastika" ) Sil_im10


Sta mislite o silikonima?
Da li podrzavate estetske operacije, usta, grudi..?


SILIKONI (i druga "plastika" ) 9k=



Da li mislite da su devojke(žene)  koje ugrade silikone srecnije, zadovoljnije, pozeljnije... ?










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Apr 25, 2014 7:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jun 15, 2008 7:25 pm

Moje pravilo je bez silikona ukoliko nije zdravstveno potrebno ali ko to voli zasto ne.Nikada ih ne bih ugradila zbog "nekog".Ako ih bas voli onako pozamasne kupi lutku i duva do odgovarajuce velicine :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPon Jun 16, 2008 11:10 am

Apsolutno sam protiv silikona... Razlog cisto zdravstvene prirode. Ne shvacam da se sudbina treba izazivati, samo sto je lepota i estetika u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPon Jun 16, 2008 11:29 pm

volim prirodne...a ko da su silikonske:))

SILIKONI (i druga "plastika" ) 93562010










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
SILIKONI (i druga "plastika" ) Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 7:41 pm

Samo ću se nasmejati ......:-)))))))))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 10:01 pm

eee bas takve..ali bez smejanja molim.... :0bles:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
SILIKONI (i druga "plastika" ) Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 10:15 pm

:-)))))))))))...šta se ti javljaš..imaš implatante??????










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 10:17 pm

ne smeta mi....samo napred zene... :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 10:18 pm

Fala Bogu...:-))))))i ja kažem..:-)))))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 10:33 pm

Imamo naravno dve grupe silikonskih implantata -medicinske i estetske
Medicinski su naravno, apsolutno potrebni, i daj bože da ni jednoj ženi ne trebaju-ali trebaju sve češće.
Estetski opet su stvar ličnog izbora . Razumem da neka žena ima kompleks malih ili nikakvih grudi, pa hajde ,stavi Ali da ih stavi bez stvarne potrebe , i to jedno tri broja veće nego što to uopšte ima smisla , u odnosu na gradju-to ne razumem.
Čak i ako su u pitanju profesionalni razlozi , kao kod ovih glumica i pevačica , ne bi trebalo preterivati, kontraefektivno je.
Kao muškarac, a kao i neko ko radi sa silikonskim masama, nikada ne bih terao ženu da to uradi zbog mene . Nemam takvo iskustvo, ali znam kakav je osecaj silikona pod rukom....nisam baš siguran da to dovodi do boljeg sexyalnog života .
O opasnostima po zdravlje ni ne treba pričati-to da nisu kancerogeni , i da su bezopasni, pričaju proizvodjači i estetski hirurzi, dakle , oni koji imaju direktnu korist od toga . Još i danas se ti slučajevi zataškavaju.Nigde nećete naći koliki je procenat pucanja ili drugih komplikacija. Kao i u svemu, sad ima na hiljade proizvodjača po Azijskim zemljama koji konkurišu cenom, ali i lošim kvalitetom..a to je više nego opasno....No i pušenje je štetno , pa mnogi puše Stvar ličnog izbora i rizika.










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 10:45 pm

Dobiješ certifikat ..iz znaš odakle su grudi i da li je isti hirurg uzeo te..čak se na netu može naći... dali je recimo Dr.Kinčl..uzeo te i te implatante,koje je određena osoba stavila...Danas je to malo savremenije..
Svakoj drugoj pukne silikon..ništa neuobičajeno..sve se to može srediti .Šta danas nije kacerogeno..Moglo bi se o tome mnogo pričati,ali stvar izbora...
Poštujem svačiji izbor...........










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:02 pm

Kijara-brm ::
Dobiješ certifikat ..iz znaš odakle su grudi i da li je isti hirurg uzeo te..čak se na netu može naći... dali je recimo Dr.Kinčl..uzeo te i te implatante,koje je određena osoba stavila...Danas je to malo savremenije..
Svakoj drugoj pukne silikon..ništa neuobičajeno..sve se to može srediti .Šta danas nije kacerogeno..Moglo bi se o tome mnogo pričati,ali stvar izbora...
Poštujem svačiji izbor...........

Sertifikat ? To ne znači ništa...nije to auto-industrija, pa da iza stoji moćna fabrika koja radi godinama , kao Mercedes, recimo...Postoji li neka "marka" silikonskih implantata, koja ima neku tradiciju? Ne postoji...to je nova grana medicine, da je tako nazovemo..Sem toga -a ko kontroliše kvalitet, koja država ima Specijalizovanu agenciju za to? Nadalje-estetska hirurgija, kao i svaka grana medicine , zasniva se na praksi.Do juče su to mogle sebi dopustiti samo Holivudske zvezde-dakle, skupo, slažeš se ? E pa -na čemu onda da se taj lekar uči, vežba , stekne rutinu? Tu je u pitanju lova-danas su uhapsili načelnika neurohorurgije u KBC-zbog 500 eu Da se ne lažemo-zdravstvo u zemljama u tranziciji je toliko korumpirano, da će ti ugraditi plastičnu kesu sa silikonom za prozore, ako treba . Eto, i sama kažeš, pucanje je često..Znaš šta se desi kada se to izlije? Sepsa ti ne gine...a to je još najmanje, ako se reaguje na vreme.Putovanje avionom-tu ti je procenat rizika veći od 50% .Kažeš-sredi se .... Može se i jetra transplantirati-ali da li treba toliko cirkati da dodješ na to? Jer i to je stvar ličnog izbora...Da, i ono najprostije...to je strano telo-pitanje da neće organizam odbaciti i izazvati milion komplikacija...pitanje je -vredi li? To zna samo onaj ko je to uradio......










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:09 pm

Stetnost pusenja,alkohola droge....sve je to poznato,opet se sve konzumira,svjesno,radi nekog drugog uzitka koji ti pricinjava,tako ja vidim i silikone,zrtva za ljepotu,izbor svakog pojedinca.Mislim da ne bih,jedino sto Dany spomenu,ako bi ,ne daj Boze,morala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:20 pm

Kao što vidite živa sam....Radio je profesionalac..Mnogim pucaju silikoni pa
ne idu odmah ,nego nakon nekoliko godina...Kao što ništa nije trajno tako i silikoni..
Osobno ja ih imam ,i za par godina ću ih promeniti..Prva operacija i druga,i oporavak su mnogo različiti,ali svesno sam ušla u to..i mogu reći da sam zadovoljna....
Kao što rekoh već,stvar izbora....Putijem mnogo...Maldivi,Dubaji.Tajlanda...znači
nije blizu..i nisamimala nikakvih problema u avionu....što znači da nije sve tako kako
se priča i piše...:-)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:31 pm

A koja je sada fora u avionu?
Mnoge nase estradne zvezde stavile su silikone, kako domace tako i strane.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:40 pm

anja007 ::
A koja je sada fora u avionu?
Mnoge nase estradne zvezde stavile su silikone, kako domace tako i strane.

promena pritiska --živo tkivo se prilagodjava, silikon ne -i onda pukne Menjanje posle pucanja za par godina ? Teško....svaka supstanca kojoj nije mesto u organizmu-izaziva odbrambenu reakciju, telo se brani.Dakle upale,sepsa ,temperatura i druge komplikacije Kod pucanja-postoji samo jedna reč u medicinskom rečniku-HITNO










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:44 pm

Pa nije tako..ne bi se složila..može da priča samo onaj ko ih ima i zna iz iskustva..
Moja cela opercija je snimana..tako da nije sve...tako obično..Ubaciš,pa šta ..
Ispada da se svašta stavlja.Ne bi se složila sa tvojom tezom..mnogo sam više bila u tome..i znam..i gledala žene,devojke tamo,i bila na mnogo razgovora pre operacije..tako da...nije niko umro..nijedna tamo....










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:45 pm

Kijara -brm a koji broj silikona si ti postavila?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:46 pm

Po broju bi to bila petica.....ali stavljeni su ispod mišića mislim oko 380ml..to je merna jedinica...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyPet Jan 09, 2009 11:57 pm

Vidis li draga cipele ili ih nasumice oblacis?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:04 am

O pa kumo ti se nisi zezala kad si silikone radila.Pitam zato sto sam nedavno gledala jedanu emisiju na tw "ostvari svoje zelje" u prevodu.Na programu je bila jedna italijanka, koja je sa 16 stupila u brak sa muzem sa sada sa 23 godine ima dva mala deteta i brak iza sebe jer ju je muz ostavio.E sada prica se vrtela oko toga, zasto se ona osecala nesrecnom.Naime zena je izgledala super, ali kad se skine grudi uopste nije imala i stomak joj je ostao u celulitu.Sve ostalo izgledalo je super.Ta italijanka je kroz emisiju pravila i svoj intervju i bila je pracena sve vreme u poduhvatu izgradnje njenih silikona.Ali ona nije napravila petice.Napravila je mozda onako dvojke silikone sto vecina njih podrazumeva isto za lepe grudi ali one su stajale cvrsto.A izgledalo je isto lepo.
Ona je recimo imala zdravstveni i estetski problem i to mogu da razumem, ali sa jedinice nemacki dr nikada ne preporucuju da se predje na 5.
Kod nas recimo u Srbiji direktno naprave pevacice 5 broja vece.
Kako je u hrvatskoj...?
p.s. nedavno sam pricala sa jednom prijateljicom koja mi je rekla da je cena silikona u nemackoj 3000e do nedavno bila, ali svaka zena nema lepo iskustvo iza toga....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:11 am

Anja..4000 evra..ja imam lepo iskustvo..i prezadovoljna sam i sama si videla.da je lekar odlično uradio:-)))))))Poznam devojku koja je godinu dana dojila sa silokonima..i sve lepo...Nikakvih problema,malo joj se jedna strana obesila...ali kad je drugi put stavljala...kao što ništa nije večno..sad je mirna..
I ne znam stvarno nijednu osobu koja ima loše iskustvo...Naravno postoje nus pojave..kao i posle svake operacije..ali koja operacija je lepa????
Ja sam sveso ušla u to..i ja ih nosim i niko drugi..heheheh..anja...:-)


Astra..cipele kupujem,kako mi se svide..ja sam rekla doktoru peticu,ali piše u certifikatu koliko je to i ml...zar je to sad tako tebi upalo u oko???????










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:15 am

Ma ja samo mislim kod petice ti zaklonjen vidik,to je nesto u stilu Pamele......samo zato upitah,a nemam ja nista protiv toga,svako radi od svog tijela sta zeli i ne treba niko da sudi nikome,ni u cemu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:19 am

Da to je bila zena koja je izgubila grudi, neznam ni ja kako a izradjala je petoro dece, prijateljica moje drugarice.I sada zena je skrenula mislim malo vise i nervno sa zivcima, jer se demoralisala svojim izgledom a muz je resio da je pocasti silikonima , posto ih je radila i njena sestra.Kod sestre je ispalo super, ali ova je zapala u jos vecu psihicku krizu i dobila probleme sa ledjima.
Ne ne kazem ja da si ti pogresno uradila sto si se na to odlucila.Svako ima prava da rezira sebi zivot kako zeli.Uostalom ti si i devojka i mozes da se upustis u taj poduhvat kako zelis.Ja sma samo konstatovala iz neke price kako se sve to odvijalo.
Naravno ima i zena koje svesno same zele nadogradnju pa to i urade i ako je to njima estetski dobro i lepo a nemaju problem da odu "pod noz" kao ja npr sto bi crkla od straha, onda to sasvim opravdavam.
Ja bih se recimo bojala, a tebi svaka cast kad te nije bilo strah da odes na op.
Verujem da lepo izgleda kad prodjes plazom...


Poslednji izmenio anja007 dana Sub Jan 10, 2009 12:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:20 am

Nije brejjjjj..anjuška je videla na slikama...u kupaćem..extra je doktor uradio...
Znaš kad si mlad,želiš više..ali i sad posle 5 god ...ponovo bi ih stavila.....
Verovatno zato što nosim lepe utiske...još 5 pa druge.i to je to..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:25 am

Anja..ja sam prošla razne testove i preglede pre operacije i naravno razgovore..od kojih te doktor odvraća......
Pa videla si sliku na msn u kupaćem....
Ali ja sam bila uporna i želela sam..:-))))))))


Sorry..Astra za ono gore..jezik brži od mozga..nisam razumela na što je asocijacija na 5 ice..:-))))))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:39 am

Pa verujem da si prosla kroz preglede i razovore sa dr.Obicno odvracaju kad misle da silikoni nisu potrebni.Ovoj talijanki recimo sto je bila na tw doktor je dao za pravo sto zeli da stavi silikone jer je ona u sustini bila lepotica jedino su joj grudi bili u autu.I dr je naravno rekao da joj je op preko potrebna a aok (zdravstveno osiguranje) nije prihvatilo da plati inplantate pa je zena morala iz svoga dzepa.
E sad od osobe do osobe.Moja drugarica sa posla je recimo imala dupe ko J-LO i ona je otisla na op da bi ga smanjila osnosno stetsala skroz.Na kraju je dobila ravno dupe ali tako je valjda htela...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:40 am

Kontraverze o bezbednosti silikonskih inplanata za grudi
26/6/2005

Uprkos više od jedne decenije kontraverzi o bezbednosti silikonskih inplanata po zdravlje, oni su popularnije nego ikad do sad kod žena koje žele da poprave ono što im je priroda dala ili ono što im je bolest oduzela.

Prema preporuci americke Federacije za hranu i lekove, odluka o ugradnji implanata je licna odluka svake žene koju treba da donese tek posle potpunog upoznavanja sa posledicama koje takva operacija može da donese.

Mnoge žene vide velike prednosti od ugradnje silikonskih implanata. Tvrde da popravljanje izgleda dojki tj. promenom njihove velicine i oblika znacajno popravlja kvalitet njihovog života

U 2003-coj godini bilo je 255.000 ugradnji implanata u kozmeticke svrhe i 68.000 restauracija dojki uradenih posle mastektonije (uklanjanja dojke) usled kancera u Americi. Iste te godine bilo je 45.000 operacija za uklanjanje implanata kod žena koje su ih ugradile u kozmeticke svrhe i 17.000 kod žena kod kojih je izvršena restauracija.

Trenutno u Americi samo dva proizvodaca implanata punjenih slanim rastvorom imaju dozvolu za prodaju, dok ni jedan proizvodac implanata sa silikonskim punjenjem još nije dobio dozvolu od americke Federacije za hranu i lekove (FDA) .

Kontraverze o bezbednosti silikonskih implanata za grudi traju više od desetak godina. Tržište je podeljeno na zagovornike silikonskih implanata, to su žene koje tvrde da treba da imaju pravo izbora a da silikonski implanti za grudi imaju mnogo prirodniji izgled od onih punjenih slanim rastvorom. S druge strane su žene koje su tužile proizvodace silikonskih uložaka jer smatraju da su im oni ozbiljno narušili zdravlje.

Razlozi protiv

Svaka hirurška intervencija nosi sa sobom potencijalni rizik kao što je infekcija, krvarenje i ožiljci, medutim kod ugradnje implanata za grudi postoje dodatni specificni rizici.

Postoje dve vrste implanata za grudi, implanti ispunjeni slanim rastvorom i implanti sa silikonskim gel punjenjem. Njihov izgled varira po obliku, velicini i materjalu od koga je izgraden njihov omotac. Proizvodaci silikonskih implanata tvrde da su omotaci njihovih implanta izradeni od izuzetno cvrstih materjala i da više ne postoji opasnost od njihovog pucanja, medutim njihov zahtev da se pojave na tržištu je odbijen zbog toga što strucnjaci FDA smatraju da njihovi dokazi nisu dovoljno ubedljivi.

Johns Hopkins , profesor sa medicinskog univerziteta u Baltimoru i jedan od savetnika FDA kaže da su silikonski implanti zaista veoma cvrsti testirani izvan tela, bukvalno ne pucaju i kada se zgaze kamionom, ali treba razjasniti pitanje šta se dešava sa njima kada duže ostanu u telu.

Rizici ugradnje silikonskih implanata za grudi

Jedan od rizika je kapsularna kontrakcija, koja pretstavlja zatezanje i skupljanje ožiljacnog tkiva, koji se prirodno stvaraju oko implanta. Ova komplikacija može voditi stvrdnjavanju tkiva dojke, nabiranju kože i menjanju oblika dojke. Takode izaziva bol koji ako je izuzetno jak zahteva operaciju za uklanjanje implanta zajedno sa ožiljacnim tkivima.

Ruptura (pucanje) implanta, može nastati u bilo koje vreme. Dok implanti ispunjeni slanim rastvorom ispuštaju samo slanu vodu, curenje silikonskog gela iz implanta i njegov uticaj na zdravlje je još uvek kontraverzan i nedovoljno ispitan. Žene mnogo brže osete promene kada pukne implant napunjen slanim rastvorom nego silikonski, jer on cesto zadržava svoj oblik pa je ovu pojavu teško detektovati. Ruptura silikonskog implanta se cesto može utvrditi samo magnetnom rezonancom i još uvek ne postoje standardi koliko cesto treba vršiti ovu vrstu pregleda.

Druga moguca komplikacija je oštecenje nerva, koje kod nekih žena izaziva gubitak a kod drugih povecanje osetljivosti u bradavicama i dojki. Ovaj simptom može spontano da nestane ali je nekada trajan. Takode još nije utvrdeno da li povreda ovog nerva izaziva gubitak mleka tokom dojenja ili to nastaje iz nekog drugog razloga.

Žene bi trebalo da budu informisane da u zavisnosti od tipa inplanta koje imaju, treba tokom života da ocekuju jednu ili više pratecih operacija usled komplikacija koje izazivaju implanti a one su oboljenje ožiljacnog tkiva, boranje, asimetrija, ruptura ili pomeranje implanta.

Neke žene koje su ugradile silikonske implante su uložile žalbu da su oni kod njih uticali na razvoj smrtonosnih sistemskih oboljenja. Ovu tvrdnju je takode teško dokazati.

Posle razmatranja pritužbi i dokaza proizvodaca silikonskih implanata i njihovih advokata s jedne strane i dokaza o štetnosti koje su priložile lekarske komisije kao i žalbi oštecenih žena, FDA, krajem maja ove godine, nije dala zeleno svetlo za silikonske implante. Ponovo razmatranje ovog problema ce biti zakazano kada bude bilo prikupljeno više klinickih dokaza o bezbednosti silikonskih implanata po zdravlje.










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:44 am

Evo ga šef..glas razuma..:-)))))))))))))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:49 am

Nemirni silikoni Povećavanje grudi je druga omiljena ženska operacija. Interes je čak 275 posto veći nego što je bio prije samo tri godine. Razlozi se mogu tražiti i u najnovijim dostignućima u proizvodnji silikona, koji postaju sve sigurniji, sa produženim vijekom trajanja. Mada je jedna danska studija pokazala da je rizik od izvjesnih bolesti vezanih uz imunitet veći kod dojenčadi čije su majke imale ugrađene silikone, današnja istraživanja pokazuju da je strah neosnovan. Sa ili bez silikona mlijeko je isto, kao i sve ostale funkcije grudi. Različita je, naravno, veličina grudnjaka, ali to se i hoće.
SILIKONI (i druga "plastika" ) Operacije1
Dr. Alija Aginčić: "Plastična hirurgija služi psihičkom zdravlju"


Kod ovakvih operacija najčešći problem je tzv. fibrozna kapsula, koja se pojavljuje u čak 70 posto slučajeva kod pacijentica koje se ne pridržavaju uputstava, odnosno ne masiraju grudi. Organizam oko implantata stvara kapsulu koja postaje sve tvrđa i stišće implantate pa je potrebna nova operacija. Današnji silikoni prolaze rigorozne mjere kontrole. Od dvanaest proizvedenih, u upotrebu uđe samo jedan. Ovo su mjere predostrožnosti zbog tako česte boljke silikonskih dama - pucanja grudi u nezgodnim situacijama. U urbane legende ušla je i priča o djevojci sa tri dojke. Prošetao silikon.

Koliko je god bilo popularno njihovo stavljanje, toliko se opopularilo vađenje u trenutku kada su se počele širiti glasine o karcinomima i opasnosti od leta avionom (visok pritisak, navodno, može izazvati BUM!). Nakon vađenja silikona ostaje šupljina i organizmu je potrebno neko vrijeme da je popuni. Koliko vremena će trebati, zavisi od dobi, vrste silikona, genetske strukture i tkiva.
Bosanes je jedino mjesto na kojem se u BiH mogu ugraditi silikoni, ali klinika nema materijala na lageru. To bi značilo da zainteresovane pacijentice moraju same nabaviti silikonske proteze, čija je cijena od četiri do deset hiljada maraka. U Bosanesu se ugrađuju proteze (tako se to stručno zove) koje se nabavljaju iz meksičke fabrike, koja daje garanciju deset godina i jedna je od najpoznatijih fabrika silikona na svijetu.










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:51 am

Folk-pevačica Stoja imala hitnu hiruršku intervenciju zbog pucanja silikona u grudima


Stoja u svom stanu osetila neprijatan bol u grudima, shvativši da se nešto čudno događa sa silikonima koje je "remontovala" pre tri meseca

U taksiju koji ju je vozio do privatne klinike na kojoj je ugrađivala silikone pevačica sve vreme psovala lekara, okrivljujući ga za mogućnost tragedije!

Moje sise su očigledno najvažnija tema u Srbiji, pa ću sada ozbiljno razmisliti da odem u neku zvaničnu ustanovu i osiguram ih za svaki slučaj

Poznata pevačica Stojanka Novaković Stoja imala je hitnu hiruršku intervenciju zbog pucanja silikona u grudima. Prema tvrdnji sagovornika Pressa, koji je insistirao na anonimnosti, atraktivnoj zvezdi "Granda" zdravlje je bilo opasno ugroženo pre dve nedelje.
- Novakovićka, koja je poznata po tome da je na svom telu i licu uradila bezbroj plastičnih operacija, hitno je morala da se u jednoj privatnoj klinici za estetsku hirurgiju podvrgne operaciji zbog pucanja silikona u grudima, tvrdi izvor Pressa, i dodaje:
- Stoja je bila u svom stanu i iznenada je osetila neprijatan bol u grudima. Shvatila je da se nešto događa sa njenim silikonskim implantatima koje je pre tri meseca dorađivala na jednoj privatnoj beogradskoj klinici za estetsku hirurgiju. Naš sagovornik tvrdi da se Stoja prilično uspaničila i odmah pozvala taksi da je vozi na kliniku.
- Bila je jako uznemirena. Odmah je pozvala doktora koji joj je radio grudi i počela histerično da viče na njega. Pozvala je taksi i brzo se uputila na kliniku. U taksiju je sve vreme psovala. Doktora je nazivala pogrdnim imenima optužujući ga za sve što joj se dogodilo. Na svu sreću, zbog Stojine brze reakcije nije došlo do težih komplikacija, pa je lekar vrlo brzo sanirao "kvar" na pevačicinom bujnom poprsju - zaključuje naš sagovornik.
Najmlađa baka srpske estrade u više navrata je demantovala da je bilo šta radila na svom licu i telu i da je uzrok njenog vitkog izgleda iscrpljujuća dijeta.
U izjavi za Press, Stoja nije želela da komentariše još jednu u nizu vesti o plastičnim zahvatima, ali je dodala da je sve te priče uvek slatko nasmeju:
- Naravno da se radi o još jednoj neistini. Moje sise su očigledno za skoro sve novine najvažnija tema u Srbiji. Zato ću sada ozbiljno razmisliti da odem u neku zvaničnu ustanovu i osiguram ih za svaki slučaj - zaključuje folk-pevačica.










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:53 am

Boze,pa to je sve opstepoznato,ali svi ugradjuju nesto svjesni i rizika i sa odgovornoscu za svoje zdravlje kako oni smatraju da je ok,a po meni je daleko losije spricati usne(to mi je najgore od svega) jer sve i jedna izgleda kao kreten koji ne smije ni da se osmjehne a kamoli od srca nasmije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 12:58 am

Komplikacije i rizici


Uz povećanje grudi povezana je zabrinutost u vezi samog zahvata, umetaka, karcinoma dojke i utjecaja anestezije. Nije dokazano da ovaj zahvat nosi veći rizik od karcinoma dojke i artritisa. Svaka operacija nosi određene rizike: mogućnost infekcije, pretjeranog krvarenja, velikog ožiljka, nezadovoljstva ishodom i ponekad potrebe za drugim ili trećim zahvatom.
Kao i svaki kirurški zahvat, i ovaj ima rizike od komplikacija. Moguće komplikacije su:

  • infekcija
  • krvni podljev (hematom)
  • pucanje implantata - kad se to dogodi potrebna je nova operacija za njegovu zamjenu
  • ispuhivanje ili kapanje iz implantata
  • skvrčavanje kapsule - događa se kad se ožiljno
  • tkivo Skupina sličnih stanica koje se svojim funkcijama dopunjavaju.oko implantata počinje skvrčavati i čini dojku tvrdom na dodir
  • promjene osjeta u bradavicama i dojki - obično nestaju nakon nekoliko tjedana, ali mogu biti trajne. Nastaju zbog oštećenja živaca.
  • nemogućnost očitavanja nalaza na mamografiji
  • pomicanje implantata - može uzrokovati pojavu nepravilnih udubina dojke
  • simptomi imunoloških bolesti - neke žene su nakon operacije prijavile oticanje zglobova, vrućicu,umor i bolove u dojkama. Dosadašnja istraživanja nisu pokazala povezanost između zahvata i simptoma ,ali se i dalje istražuju.

----------------------itd,itd, itd------------------ tongue cyclops novine










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 1:12 am

Šefe..još uvek na toj temi...
Ajme pa ja ih nosim,niko od vas....Ne bojte se za mene..hahahahah:-)))))))))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 3:58 pm

Draga moja-sada ih nosis i ponosis se , i sa tvoje vizure godina , tesko da razmisljaš"a šta će biti"...Ako sve ono što sam ti ovde stavio ne izaziva kod tebe neku zabrinutost, pomisli samo na ovo:
-implantati se moraju menjati, svakih 5 godina recimo, to je preporuka ...nema tog hirurga koji će izvesti besprekoran rez koji ne ostavi ožiljak Hajde da je i to moguće , uradi se posle plastika da se prikrije ožiljak...ali i ta se koža uzima od negde , zar ne ? Onda dodješ na "seci uši-krpi dupe"
-sve to ide do nekih godina , i silikoni , i lifting, no sta kada bilogija i tok vremena urade svoje, kad se izgubi elastičnost kože i snaga mišića ? A to se kod žena veoma brzo dešava , računaj porodjaj i druge stvari.....gravitacija neumitno radi svoje .Možda nije najbolje poredjenje-ali ne bi volela da vidis Arnolda Swartzenegera sada, veruj.....izgleda kao veliki mastif-a bio je svaršen, zar ne ?

-hajde da uzmemo kao argument ono što si ti pisala....najkvalitetniji implantat, najbolji hirurg, itd.....Ipak pricamo o Croatia-daleko je to od svetskih vrhunskih standarada , ali neka bude ...po toj logici, što više novca-to je efekat i sigurnost veća....uzmimo najskuplje i najkvalitetnije moguće uslove koji se novcem mogu kupiti.....reći ću još samo ovo:
Majkl Džekson.....i gde smo ???

Jedina istina u svemu je da si mlada pa kao i svi mladi ljudi, postoji doza hrabrosti, drskosti, spremnosti na sve .....no ono "plakaću sutra" veoma brzo dodje.....veruj....










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 4:43 pm

Josh da dodam.
Kako ces dojiti decu?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 5:04 pm

Mislim da postoji mogucnost dojenja djece i tako,ali isto sve vise majki se odlucuje za flasicu,jer da su mislie dojiti i "upropastavati" sise,ne bi ni stavljale silikone,da im budu sise lijepe ,velike i cvrste,sve sto poslije dojenja ne moze ocekivati.Ja ovo sad laicki pricam,cisto iz moje perspektive.
Ja imam recimo neke normalne dojke koje bi mogle biti malo bolje,ali boze moj,mogu vajat za oko kuce i ovakve,a dojila sam troje djece do iznemoglosti,znaci prvu kcer sam odbila da bih mogla druga da nastavi.....ali po cijenu ljepote sisa,nikad ne bih ne dojila djecu......to je nesto najljepse na svijetu(cak ne gledajuci ucinak zdravstveni na dijete),ima li i jedna ljepsa slika od one kad majka drzi dijete na grudima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 5:19 pm

Pa to sam i zelela da dolovim s pitanjem. Naravno da doktori kazu da nema nikakvih problema da se i doji uz implantanta. Ali svi znamo da u toku bremenosti i nakon poradjaja, zbog naglog porasta hormona prolaktin grudi narastaju pa mlecne zlezde pritiskaju na silikone sta moze da izazove komplikacije.
Zena koja je povecala dojke najcesce moze tek nakon poroda znati hoce li moci iskljucivo dojiti ili ce trebati i nadomjestak, tj da li su joj i koliko osteceni zivci i mlijecni kanalici ovisno o tome gdje je bio rez za umetanje silikona (rez oko areole nosi najvise rizika po dojenje).
Ovo sto je napomenula Astra je i najveci problem - svesno odbijanje deteta od dojenja, da se ne bi zena estetski doupropastila. Uz to ide i uzimanja tablete za prestanak laktacije, a za nuspojave od tog leka (depresije, psihicki poremecaji) i da ne pricam.
Majka i njene grudi nece stradati-naravno. Tu jedino pati tek rodjena beba, koja nece cuti kako kuca majcino srce.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 10:33 pm

Ovako..o dojenju ,znam devojku koja je dojila god dana..dete sa implatantima..pa oni nemaju veze..sa mlečnim žlezdama...
Mislim neću da raspravljam na ovu temu više..Ja sam svesno ušla u ovo..i znam za sve..nisam išla tek tako.....
I ta devojka nije gledala šta će biti sa implatantima..malo joj se jedna strana obesila..korigovala je to...dete zdravo i napredno...
Štetno je danas sve..šta nije...??????...ja više ne pišem na ovu temu..rekla sam..svesno sam ušla...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySub Jan 10, 2009 10:51 pm

Kijara-brm ::
Ovako..o dojenju ,znam devojku koja je dojila god dana..dete sa implatantima..pa oni nemaju veze..sa mlečnim žlezdama...
Mislim neću da raspravljam na ovu temu više..Ja sam svesno ušla u ovo..i znam za sve..nisam išla tek tako.....
I ta devojka nije gledala šta će biti sa implatantima..malo joj se jedna strana obesila..korigovala je to...dete zdravo i napredno...
Štetno je danas sve..šta nije...??????...ja više ne pišem na ovu temu..rekla sam..svesno sam ušla...

Ne napadamo mi tebe-svi odreda te pokušavamo upozoriti na posledice...I mi smo bili mladi i svasta radili ...i sad trpimo...Zato i kažemo......Ne raspravljamo-razmenjujemo mišljenja i argumente na temi-pa to je i suština foruma.........










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 12:40 am

Slucajno se potrefilo Kijara da ti imas silikone,pa se misljenja mimoilaze sto je i dobro za forum,i treba da svaka strana daje svoje argumente,ne u cilju napadanja i ne daj Boze jos gore,svadje,cisto da onaj koga zanima ta tema,moze da procita i za i protiv argumente.Mislim treba tako da shvatis temu a ne kao atak na tebe i tvoj postupak.
Bilo bi dobro kad bi ti htjela da napises zasto si se odlucila za to,kako si se osjecala prije i u vrijeme cijelog tog poduhvata,i to je neko iskustvo koje samo ti imas ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 12:55 pm

Kijara-brm ::
Ovako..o dojenju ,znam devojku koja je dojila god dana..dete sa implatantima..pa oni nemaju veze..sa mlečnim žlezdama...
Mislim neću da raspravljam na ovu temu više..Ja sam svesno ušla u ovo..i znam za sve..nisam išla tek tako.....
I ta devojka nije gledala šta će biti sa implatantima..malo joj se jedna strana obesila..korigovala je to...dete zdravo i napredno...
Štetno je danas sve..šta nije...??????...ja više ne pišem na ovu temu..rekla sam..svesno sam ušla...

Ova tema je o silikonima, nije o tebi Kijara. Svi ovde iznosimo svoje stavove, tako i ja tako i ti. Evo priznajem, mozda sam bas ja staromodna, ali ovde branim svoj stav, a ne napadam tebe. Mozda se i odlucim na kraju krajeva da stavim silikone, ali nemoj da se povlacis - ubedi me da je to pravilan korak kako estetski tako i zdravstveno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 1:25 pm

.......ne znam vise sta da mislim.....prvo sam procitala sve pozitivno o ovoj temi....onda sam naisla na gomilu sajtova gde su sve sami problemi...sve u svemu jako mi se dopada kako grudi devojaka sa ovog sajta izgledaju...mislim da lepse izgledaju nego bilo koje prirodne jer su pravilnije...ali nakon sto sam sakupila mnogo informacija sa svih tih stranih sajtova izmedju kojih su i :

1.trnjenje cele leve strane tela godinama posle operacije ili desne
2.bol u srcu
3.odumiranje tkiva oko silikona nakon nekoliko godina
4.vadjenje silikona +deo sopstvenog tkiva tako da posle toga grudi izgledaju jos manje nego pre hirurskog zahvata
5.konstantne migrene
6.reuma
7.zvonjenje u usima i vrtoglavica
8.bol u ledjima
9.ono u vezi nemogucnosti da se oseti dodir moze da traje i duze...
10....I DA najvaznije sto me je jako iznenadilo....da je jedna studija pokazala da zene sa implantima cesce pate od raka mozga...

kao i to da je svaka opna implanta od silikona i iako je sastav unutar implanta izolovan...ta silikonska opna takodje da kazemo "oslobadja svoj sastav"u telo...sve to sam procitala u poslednja tri dana i to je sve novo za mene....nisam znala da su sve te komplikacije moguce.Sad znam...jer su i strani plasticari progovorili...bar neki od njih...

ne kazem da ce se ovo dogoditi svakoj devojci ali koja je verovatnoca da od tih mogucih 25 %tegoba ja ne ukacim bar jednu?



.....sa specijalizovanog ženskog sajta , po ovoj temi..............










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 1:31 pm

I da i ja završim moje uplitanje u "žensku temu".............

Evo sajta sa pričama žena koje imaju impantate i šta im je to donelo:
http://www.myimplantstory.com/stories.html


a ko je baš zainteresovan za temu, evo i ženskih razmišljanja za i protiv, iskustava , fotografija.....preko 130 strana ......

http://www.ana.rs/forum/viewtopic.php?t=2115&postdays=0&postorder=asc&start=0


...toliko od ja ........... cyclops :mlo srce: SILIKONI (i druga "plastika" ) 44281783dg5










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 2:32 pm

Kijara-brm ::
Šefe..još uvek na toj temi...
Ajme pa ja ih nosim,niko od vas....Ne bojte se za mene..hahahahah:-)))))))))))

.. tacno.. ali ovde se ne radi samo o tebi.. nisi u pitanju ti, nego uopste silikoni kao medicinski pronalazak..
.. a koji se obilno koristi i tako reci, uz put se uvidjaju sve, kako pozitivne, tako i negativne posledice ugradnje...


.. na svu srecu, pa nemas nikakvih losih iskustava.. i budi srecna zbog toga.. ali nemoj da nam govoris kako je to OK...

..zena ostane u drugom stanju.. sto je prirodno.. pa se ipak zove drugo stanje.. a ne kad ubacis vestacku tvorevinu u sebe..

.. tebi alal vera, pre svega na hrabrosti, ali ja to sebi nikad ne bih uradila, ipak svoje zdravlje previse cenim i volim, a na svu srecu ni ne moram, veoma sam zadovoljna onim sto imam... ne zelim preterivati..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 2:36 pm

I Stoja pevacica nije jedina koja je sa estrade imala problema..

Mina je posle dva -tri meseca skidala silikone i stavljala manje zbog silnih bolova u ledjima..

.. da ne navodim ostale..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 2:53 pm

veoma sam zadovoljna onim sto imam... ne zelim preterivati.(Lily )
...da vidimo!!!! -uzviknu uglas muški deo foruma :cheers: :cheers: :cheers:


Samo prošle godine, 24 700 žena se odlučilo da IZVADI implantate.....izmedju njih i dosta estradnih zvezda , kako nasih tako i stranih -a to im je ,nekima najbtiniji deo imidža ---ima zašto, sigurno, i povezano je sa zdravljem

Da poredim iz svoje vizure,čest slučaj....žena hoće da ima lepe zube....Sve se sanira , snimi, dva puta sve proveri....napravi se recimo most....No posle nekog vremena , desi se neka upala na nekom korenu, ispod mosta....žena će trpeti neverovatne bolove zbog lepote -ali na kraju će ipak reći-skidaj, vadi, radi šta znaš...
Sa zubnim implantatima još gore....i još tri puta je veća priprema...Pa se desi da se moraju skidati,organizam ne prihvati-a onda ostaje takav ambis u kosti, da se vise nista ne moze napraviti ...a od titanijuma su , sve analize su napravljene , nema razloga da ne stoji.....
I još nešto-za zubne implantate će svaki hirurg koji hoće da bude realan reći-do 5 godina, a onda se desi da se rasklate, i moraju se menjati, sto slabi strukturu kosti, i svaku sledeću zamenu čini manje verovatnom ....toliko beše rok i za silikonske implantate, zar ne ?( A i cena im je-tu negde ..... tongue )










SILIKONI (i druga "plastika" ) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyNed Jan 11, 2009 3:02 pm

danubius ::
veoma sam zadovoljna onim sto imam... ne zelim preterivati.(Lily )
...da vidimo!!!! -uzviknu uglas muški deo foruma :cheers: :cheers: :cheers:


:blaahhh:

SILIKONI (i druga "plastika" ) 111827
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptyUto Jan 20, 2009 1:00 pm

:D
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) EmptySre Jan 21, 2009 11:22 am

Jesam za plastične operacije, ali nakon što
ljudi posete psihologa i razgraniče zašto to žele i da li će to išta
rešiti. Ako nešto radiš treba da radiš zbog sebe, ne zbog dečka, muža
ili iz nekih sasvim desetih problema/frustracija. U suštini to bi
trebalo da bude obavezna procedura ali današnji svet funkcioniše po
principu, ako imaš para uradiće ti šta hoćeš.


Inače na čisto estetske zahvate (mislim da su oni ovde na tapetu,
rekonstruktivna hirurgija je nešto sasvim drugo) često idu 'obični'
ljudi...samo što to ne reklamiraju okolo...i po pravilu ne preteruju
kao ove 'zvezde' kod kojih se na pet kilometara vidi da je sve veštačko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty
PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   SILIKONI (i druga "plastika" ) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SILIKONI (i druga "plastika" )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: