DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SELO vs GRAD ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SELO vs GRAD ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SELO vs GRAD ?

Ići dole 
+22
Astra
Danubius
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Šmizla
Veronika*
Okano
Zana
Blebetalo
smile^^
AstrinaKomsinica
debilko
nada.nada
determinanta
Tea 1
hator
popovac
cojle
Aurora Borealis
promaja
sonia
26 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 6:43 pm

Prednosti i mane?
Gde je bolje ziveti?
Imate priliku da birate, kuda biste radije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 6:51 pm

pa ako živim mova a ne mota kažem da mi je bolje mova nego mota
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 6:59 pm

Zivela sam i VAMO I TAMO , i uvek cu glasati za selo.
Tacno da grad ima svojih prednosti, kao sto su raznovrsniji kulturni zivot i sl. ali licno vise volim mirniji stil zivota a kad se uzelim guzve, upalicu auto.
Sela i nisu tako daleko kao sto se na prvi pogled cini.
Dvoriste je za mene jako bitna stvar, posto zelenilo obozavam. Parkovi jesu fina mesta, ali dvoriste je ipak samo moje.
U gradu je , takodje , sve vise prisutnija otudjenost medju ljudima, pa sto rece jedna moja komsika- Ovde bar da padnes ima ko da naidje da te podigne.
Kad bih imala priliku UVEK bi odabrala SELO. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 7:02 pm

Ja se zezam al uvek pre selo nego grad ,uvek pre planina nego more ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 7:31 pm

Selo ,,,
Sad ima čak i idealnih prilika u mojoj okolini .Kuće su jeftine, a udaljenost od "grada" 5-10 km .Koje selo nema sve sto obicnom coveku treba za obican život ?
A ako je do nekih kupovina ili kulturnih uzdizanja.....kola, i ok.......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 7:47 pm

rodjena i odrasla sam u gradu....ali zivjela sam jedan period i na selu.....oboje ima ono svoje nesto....neki car.....volim i jedno i drugo......lijepo je na selu.....volim onaj period kada sve se budi....behara....proljece...ljeto....svako jutro smo pili kafu napolju....miris behara i uopste taj miris sela.....drugacije je.....obozavala sam kada je sve posijano.....pa onako kad sve tek nikne....trava jos uvijek nije za kosenje ali se zeleni.....sve je kao u bajci.....cvijece sarenilo......voljela sam i kosevine...smijesno je bilo kada su me ucili kako se drze grablje.....hehehhe.....kaze meni jedan dido.....kaze kako si krenula dobices upalu misica....vidim ja svima ide lako.....samo se ja mucim....prvi put sam posijala luk naopacke.....i nisam razlikovala crveni i bijeli mladi luk....eheheh....ma imala sam kiksova....ali nauci se sve....vremenom......nezaboravna sijela....teferici.....ma voljela sam ja i zimu na selu....sve bijelo cisto.....miris pecenog krompira, hljeba i stambolke....topla soba.....malo drugacije i srcu blize od grijanja u stanu.....ali volim i grad......mada kazu.....grad je kao prostitutka.....jezivo je privlacan ali ne uzvraca nicim.....buka i metez......sve stoji.....ali ipak sve je tako blizu.....nadohvat ruke......ugodniji zivot na neki nacin.....nikada nisi sam......ne nudi bas nesto puno.....ali ipak umije da vas zadrzi......jednostavno ga volim.......tako da bih ja nekako kad bih mogla s jednom buljom na dvije stolice......ako moze.... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 7:48 pm

I kad si u nuždi selo je za spas ... biraj - šumu, obalu, kukuruze il pod šljivu! SELO vs GRAD ? 111827

A u varoši - 5. dinara druže!? affraid











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 7:49 pm

cojle ::
I kad si u nuždi selo je za spas ... biraj - šumu, obalu, kukuruze il pod šljivu! [You must be registered and logged in to see this image.]

A u varoši - 5. dinara druže!? affraid



Nekad bilo 2! affraid [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 9:51 pm


Rođen u hercegovačkom selu na obodu Popova polja ,rastao na selu do 12 godine ,a onda selo zamjenio Beogradom ! Šesnest godina "TAPKAO " Dorćolsku ,kaldrmu ,a onda zbog obaveze posla mjenjao mjesta . Trenutno sam kao stranac u Sisku Hrvatska !Svake godine najmanje deset puta posjetim rodno mjesto ,iako tamo nemam više nikog od porodice .Kljuć od kuče nosim sa sobom kao amajliju ,i spreman savakog trenutka preći 424 Kilometra da bi osjetio divotu rodnog kraja . More mi je daleko 25kilometara ,asfaltna cesta .Volim posao koji radim ,a tamo ga takvog nema ,a da ima odmah bi napustio gad i živio na selu.Ljubav prema rodnom kraju je velika ,ali treba gledati i od čega živjeti !


Poslednji izmenio popovac dana Čet Okt 07, 2010 9:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
hator
Riznica tajni
hator


Datum upisa : 05.09.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Okt 04, 2010 10:36 pm

Rodjena sam i zivela na selu,desetak kilometara od grada,punih dvadeset godina.Ugradu sam provela samo dve godine,vise nisam mogla da izdrzim i zbrisala.Mnogi bi mi mozda i zamerili,jer,naravno grad ima svojih prednosti.Meni je ipak,kako Bora corba kaze nedostajala"zelena trava doma mog".Ubilo me sivilo i zivot u zgradi sa malenom terasom,sa koje se video samo komad neba.Ponovo zivim u svojoj kuci iz koje se svakog jutra od osam sati cuje glasna muzika,a da mi to niko ne prebaci...U svom kutu uredjenom po svojoj zelji,sa dvoristem, puno zelenila i malom recicom u blizini.To je taj sklad koji me ispunjuje.
Nazad na vrh Ići dole
Tea 1

Tea 1


Datum upisa : 31.07.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyUto Okt 05, 2010 12:10 am

Od rođenja u gradu i to u kući.U dobrom kvartu sa hrpom djece.Bilo nam je super.
Poslije...dvije ulice dalje...sad sam u stanu.Grad moj nit mali nit veliki ...al je baš po mjeri.Život je malo skup...ali dobro je zasad.

Nevjerojatno je kad dođem na selo...kad padne noć...ta tišina...a uho naviklo na buku.Selo ću ipak za penziju ostavit...kućica nek čeka.

Jedino što bi mi odgovarala kuća...a ne stan.Al šta je tu je...kad se drugačije ne može.Volim svoj mir i da me nitko ne smeta.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyČet Okt 07, 2010 9:41 pm

Ohhohoho, znaci selo ubedljivo vodi , za sada?!
Ocekujemo gradsku decu, da se jave sa svojim argumentima [You must be registered and logged in to see this image.] ili ih nema?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Okt 23, 2010 7:43 pm

OoO, ovo je izgleda druzenje dece sa sela!? [You must be registered and logged in to see this image.]

Zar nema nekog da ''brani'' gradove?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Nov 06, 2010 8:40 am

sonia ::
Zar nema nekog da ''brani'' gradove?[/color]
E'o me. Selo jeste lepše, ali je mnogo zahtevnije živeti u njemu. Taj ko se odluči živeti na selu mora se baviti poljoprivredom i nekim zanatom pride koji donosi novac. Selo, takođe nije podobno ni kada zađeš u godine, sve ti je daleko, teško, zdravstveno baš i nije sjajno, lekar bogu iza tregera... Živeti na selu pretpostavlja veliki luksuz, a to je dobre materijalne prilike, da imaš vozilo, da si 100% zdrav...Uh bre kad se samo setim koliko sam puta otišla na specijalistički pregled u bolnicu, a ono prc, lekar nije došao...sprečen čovek! Zamislite da ste potegli nekih 20-ak km do bolnice-autobusom. Nadalje, u Srbiji, tačnije u Vojvodini, (da li znate?) postoje sela u kojima ni hleb ne možeš kupiti, no ga naručuješ...da ne pričam o infrastrukturi...Hoćete li da pišemo o "lepotama" planinskog sela?! Anjaaaaaao! Tako da moj glas ide gradu ili makar predgrađu. migg
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Nov 06, 2010 9:14 am

Uvek sam zivela, jedno vreme selo, jedno vreme grad. Volim obadvoje, idealno trebalo bi imati kucu na selu i stan u gradu. :jjjj:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Nov 06, 2010 10:49 am

sonia ::
OoO, ovo je izgleda druzenje dece sa sela!? [You must be registered and logged in to see this image.]

Zar nema nekog da ''brani'' gradove?

Pa ima i treća varijanta -selo/grad .Manje mesto gde se sve moze "peške " -a sve ima , od firmiranih butika do galerija i pozorišta .
Recimo kao Apatin, a takvih mesta ima x po Vojvodini .Pa čak su nam i gradovi relativno "mali" u odnosu na svet. Ako bude "zdravlja i para " u nekim godinama ću se sigurno povući na selo ..ako budem imao "sa kim" . Nikada i nisam voleo veliki grad , ne vidim neku lepotu u "urbanom" ako ti treba 2 sata da do nje i stigneš.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyNed Nov 07, 2010 4:31 pm



Šta će reći...? 55555











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyČet Nov 11, 2010 10:59 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyNed Nov 14, 2010 6:34 pm

Dobrovoljni seljaci




Sve je manje ljudi na selima u Evropi. Zato je jedno udruženje iz Južnog Tirola u Italiji došlo na ideju da posreduje između ljudi iz gradova koji vole da rade na selu, i seljaka kojima je potrebna pomoć…


„Sve je to težak fizički rad“, kaže Valter. Čovek mora da voli ovaj posao i životinje. Inače, nema smisla…“




[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySre Nov 24, 2010 10:02 pm




[You must be registered and logged in to see this image.]


Volim selo kada zore svicu
uske staze kad ruze preplicu
visi babu kad iz snega viri
poj slavuja sunca kad se smiri

Ej seljaci zapjevajmo sada
nas da nije nebi bilo grada
svak je seljak kriti mu ne vredi
il po ocu ili po pradjedi
svak je seljak kriti mu ne vredi
il po ocu ili po pradjedi

Ako neznas sreca sta se zove
slusaj zorom pjetlovi kada poje
udar groma po kamenu ljutom
put t,,,,, ilovacom zutom

Ej seljaci zapjevajmo sada
nas da nije nebi bilo grada
svak je seljak kriti mu ne vredi
il po ocu ili po pradjedi
svak je seljak kriti mu ne vredi
il po ocu ili po pradjedi

Seljaci su srca plemenoga
svakog vole ko svog rodjenoga
utopjese veselog prihvate
gladnog prime a sitog isprate

Ej seljaci zapjevajmo sada
nas da nije nebi bilo grada
svak je seljak kriti mu ne vredi
il po ocu ili po pradjedi
svak je seljak kriti mu ne vredi
il po ocu ili po pradjedi


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Nov 26, 2010 6:53 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyUto Dec 14, 2010 9:46 pm





[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySre Jan 05, 2011 11:37 pm





[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySre Jan 05, 2011 11:41 pm



SELO vs GRAD ? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySre Jan 05, 2011 11:52 pm

Sva su sela crveno-bela,zato biran gred,Partizan i Rad.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyČet Feb 03, 2011 11:10 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


vs




[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
hator
Riznica tajni
hator


Datum upisa : 05.09.2010

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyČet Feb 03, 2011 11:24 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyUto Feb 15, 2011 11:33 pm












Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyČet Feb 17, 2011 6:29 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

U suncano jesenje popodne....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySre Apr 20, 2011 11:10 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] a onda je krenuo u grad... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyUto Maj 10, 2011 7:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySre Maj 11, 2011 1:42 am

Definitivno grad:)
Rodjena, odrasla u gradu...silom prilika zavrsila u zaseoku zaseoka. Nakon prvog soka za sistem (bez uvrede za ikoga), navikla sam se, cak i zavoljela ovo malo mjesto; za djecu je puno bolje...Ali mi nedostaje vreva, miris betona kad odgara ljeti, mjesta za izaci...Srecom veliki grad nije daleko, pa sam cesto tamo, cisto da me zelja mine:)
Ipak, mislim da bih mogla zivjeti pod stare dane negdje u nekoj pustari, bez ikakvih televizora, kompjutera...ima takvih mjesta ovdje...mozda jednog dana:) leptir
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyUto Maj 24, 2011 10:28 pm





[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Maj 28, 2011 6:18 pm

Zapuštena dvorišta postaju prekrasna imanja

NA OBRONCIMA PSUNJA

Brda oko Pakraca i Lipika nisu toliko pasivna koliko mi to inače mislimo. Dovoljno se provozati kroz Šeovicu, Bukovčane, Gornji Čaglić ili Kovačevac i sigurno ćete zapaziti da se u svakom od njih uređuje po koje imanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]
U kojem broju teško je reći, jer podaci nisu nigdje kompletirani. Pakrački gradski proračun je lani temeljem poreza na promet nekretnina prihodovao 127.000 kuna, preklani 163.000, a 2006. godine 112.000. Lipik također približno toliko: 124.000 lani, 171.000 preklani, odnosno 131.000 godinu dana ranije. Kada preračunamo porezne stope i raspodjelu prihoda između državnog i gradskog proračuna, proizlazi da se u svakom od ovih gradova godišnje prometovalo nekretninama prosječno u iznosu od oko 6 milijuna kuna. To se odnosi samo na kupoprodaje gdje je prodavatelj bila osoba s područja od posebne državne skrbi, a kupac pravna ili fizička osoba koja nema prebivalište ovdje. Trgovanje nekretninama između lokalnog stanovništva i pravnih osoba se neoporezuje. Naravno, naišli smo i na one koji bi trebali biti dobro upućeni, a koji taj podatak osporavaju, odnosno sugeriraju da on ništa ne govori.

Drugi podatak do kojeg smo došli je onaj u katastru. Lani su oni registrirali 74 ugovora o prometu nekretnina, preklani 88, a godinu dana ranije 148. Međutim niti oni ne misle da su time obuhvaćene sve transakcije.

Kupci i stranci

Tko su najčešći kupci? Naši izvori kažu da kupuje i domaće stanovništvo, ali i ljudi iz drugih dijelova Hrvatske pa čak i iz inozemstva.
Mi smo već pisali o Englezu koji je kupio kuću u Pakracu, povratniku Hrvatu iz Nizozemske koji je kupio više imanja u Batinjanima. Prema službeno nepotvrđenoj informaciji Danac je kupio čak pet parcela zemljišta iznad Brusnika, oduševljen čistoćom zraka i nezagađenosti tla. Domaći kupuju po selima manja imanja s malim kućama pretvarajući ih u vikendice. Stanovnici koji dolaze iz Zagreba, nerijetko kupuju znatno veća imanja. Neka od njih su namijenjena gospodarskoj aktivnosti (vidi sivac).
Oni koji se kroz posao dotiču prometa nekretnina kažu da je ponuda još uvijek znatno veća od potražnje pa su cijene još uvijek relativno niske. Tako će ostati još dugo, slažu se svi oni s kojima smo razgovarali, a razlog je aktualna recesija, limitirane kreditne mogućnosti, ali prvenstveno, nesređeni vlasnički odnosi. Bilo je čak slučajeva da su neki poslovni ljudi iz Zagreba u ovdašnjim institucijama tražili da kupe cijelo selo radi seoskog turizma. No, nakana je propala već u startu upravo zbog vlasničkih odnosa. Zbog svih tih razloga cijene još dugo neće u ovom kraju doseći razinu koju ima u veći dio Hrvatske. Tim više što svake godine na deseci kuća obnovljenih u programu obnove stječu pravo na promjenu vlasnika čime zapravo ponuda postaje sve veća.
Najtraženije su parcele u neposrednoj blizini potoka. Ako su veće površine, onda su kupci ljudi koji bi se bavili ovčarstvom. Dio takvih parcela na području bučkog kraja kupili su Požežani i već postoje farme ovaca. Na obroncima Psunja iznad Lipik kao kupci takvih parcela češće se pojavljuju stanovnici Novske ili Okučana. Lipička izdvojena naselja su interesantnija od pakračkog istoka, vjerojatno zbog kupaca iz Zagreba..
Koristi od dolazaka ljudi sa strane su višestruke. Obnavljaju se ruševine, krče se površine od korova. Gradi se, što je prihod lokalnih građevinara. Ljudi koji tu dolaze, makar i na vikend, vjerojatno nešto troše. Sve bi to trebalo biti motiv da i lokalna zajednica ulaže više truda da nas investitori lakše pronalaze. jer očito i bijeg iz gradova, makar samo na dva dana vikenda, je trend koji će biti sve prisutniji.
U zagrebačkom prstenu nema više puno slobodnih parcela. Plimni val interesa za mirnim i ljupkim predjelima stigao je i do nas, pokazuju ovi primjeri. Priliku treba zgrabiti da nam se ne događa da pakrački proračun lani od poreza na kuće za odmor prihoduje tek 1.114 kuna, a lipički još uvijek nedovoljnih 14.000, što ukazuje na našu neorganiziranost.
Prekrasno imanje u Kovačevcu

Fotografija na naslovnoj stranici Lista snimljena je u Kovačevcu, a ovo je uređeno korito potoka prošireno u malo jezerce u unutrašnjosti dvorišta. Vlasnik imanja je Ivan Ivičević, poduzetnik iz Zagreba, mada nam je u telefonskom razgovoru rekao da je najviše novaca uložila njegova supruga Francuskinja Evaine nakon što je prodala u Francuskoj dio svog obiteljskog naslijeđa. Ona je bila oduševljena ambijentom i boravi s kćeri znatno više u Kovačevcu od gospodina Ivičevića kojem to ograničavaju poslovne obveze.

Kuća je posljednja u Kovačevcu, oaza je mira i tišine.

Da je oženio Zagrepčanku odvela bi ga u Francusku! smehsmeh











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Maj 28, 2011 6:30 pm

Pogledajte samo šta je američki ideal ?
Kuća u predgradju , crveni krov, bela ogradica , travnjak,vrt...
Pa ako si bogatiji....i brvnara "negde"
Nama sve to stoji pred nosom -sela su pusta , kuće su jeftine i ipak dostupne...
Svakako sam uvek za selo ....naročito kada se čovek nadje u nekim godinama .
Ima li šta bliže prirodi i miru ?
Nadam se da ću to moći i da ostvarim, kada dodje vreme.....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Okt 07, 2011 11:09 pm









[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Jan 06, 2012 7:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]



Onaj osecaj kad gazis bosa po travi....Neprocenjivo...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
smile^^

smile^^


Datum upisa : 03.12.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Jan 06, 2012 7:56 pm

Citat :
Imate priliku da birate, kuda biste radije ?
Imala sam priliku da biram između provincije u kojoj sam odrasla i grada u kome trenutno živim (najlepši grad u Vojvodini a i šire...), iskoristila sam je bez puno razmišljanja......to mi je bio jedan od najboljih poteza u životu!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Jan 06, 2012 8:11 pm

smile^^ ::

Imala sam priliku da biram između provincije u kojoj sam odrasla i grada u kome trenutno živim (najlepši grad u Vojvodini a i šire...), iskoristila sam je bez puno razmišljanja......to mi je bio jedan od najboljih poteza u životu!
Čar života u Vojvodini je u tome da su i veći gradovi ,zbog preostale secesijske arhitekture atmosferom još uvek bliže selu , nego velegradu .
Dodatak ...austrougarska se pobrinula da sve to i ozeleni ,te je jednim delom i toga dosta preostalo . Mislim da i nema grada za koji treba više od pola sata peške (ili biciklom ) da ga predješ sa kraja na kraj , a manje više svi imaju sadržaje koji su potrebni za neki "savremeni "život .
Nisam znao da živiš u Apatinu ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
smile^^

smile^^


Datum upisa : 03.12.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Jan 06, 2012 8:15 pm

Danubius ::

Nisam znao da živiš u Apatinu ? [You must be registered and logged in to see this image.]
smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Možda, jednog dana, ako budem imala priliku da te upoznam....i tako.... slamka

Inače, bila sam ti u Apatinu proletos, nešto razmišljala da ti se javim, al' ne imadoh broj mob. niti adresu, tako da.... SELO vs GRAD ? 900975
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPet Jan 06, 2012 8:33 pm

Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Jan 07, 2012 12:12 pm

Blebetalo ::
Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !



Citacu ovo kao pozitivnu konotaciju, sledeci onu Ko ne zna odakle dolazi, neće znati ni kuda da ide..[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Jan 07, 2012 1:56 pm

Blebetalo ::
Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !

Sorry, al sam se jucer uvjerila da je ovo tako tacno, i to ne u pozitivnom smislu.
Da ne bi bilo zabune, mislim da se podrazumijeva "malogradjanstina".
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptySub Jan 07, 2012 2:00 pm

AstrinaKomsinica ::
Blebetalo ::
Postoji jedna lepa narodna na temu selo&grad

Mi možemo otići iz sela u grad,ali selo iz nas nikad !

Sorry, al sam se jucer uvjerila da je ovo tako tacno, i to ne u pozitivnom smislu.
Da ne bi bilo zabune, mislim da se podrazumijeva "malogradjanstina".

Pozdravljam, sa tim se susrecemo svakodnevno, bas zato i treba umeti napraviti razliku izmedju sEljaka i seljAka. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyUto Maj 01, 2012 10:16 pm



Paz' se! 55555











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Avg 06, 2012 9:26 am

Srbija na rasprodaji
Kupite kuću za 2.000 evra!


Društvo,
06:53, 06.08.2012.

U unutrašnjosti Srbije cene nekretnina su toliko pale da kuća sa okućnicom košta, recimo, koliko i jedna kožna garniture


[You must be registered and logged in to see this image.]


Za 100.000 evra u Srbiji možete da kupite celo selo!

BEOGRAD - Bagatela.
Seoske kuće s malo zemlje po Srbiji mogu se kupiti za nekoliko hiljada evra,
što je cena, na primer, jedne kožne garniture ili spavaće sobe.
Pristojna i jeftina seoska gazdinstva mogu se pazariti u Banatu, ali i u
svim delovima centralne Srbije.

Dragan Rabatić, direktor prodaje novosadske agencije za nekretnine „Solis“, kaže da je nedavno negde pročitao da celo selo može da se kupi za 100.000 evra. On kaže da za nekoliko hiljada evra može da se kupi kuća sa okućnicom, što znači i još jutro zemlje ili oko 3.000-5.000 kvadrata.

Najviše
ljudi se, kaže Rabatić, iseljava iz Banata, gde ostaju prazne kuće, a
cene padaju što se ide dalje od gradova. On ističe da je reč o
nasleđenim kućama, a naslednici nemaju nameru da se vrate, pa hoće da ih
prodaju po svaku cenu.

- Možda nije loš predlog da neko ko se
bavi domovima za stare kupi selo i tu smesti penzionerski dom. Oni bi
mogli da prodaju svoje kuće u gradu i odu na selo, gde je mirnije i
zdravije - savetuje Rabatić.

Slično je i u centralnoj Srbiji, na
jugu, istoku. Miroljub Pešić iz aleksinačke agencije „Pešić i sin“ kaže
da ima kuća za dve, tri hiljade evra.

- Čak i za nekoliko stotina
evra, recimo 400 evra, možete dobiti kuću sa okućnicom u selu Golešnica
podno Jastrepca. Neki su ih kupovali da bi sadili voće, a nedavno su se
za njih raspitivali neki Beograđani - priča Pešić.

Cene stalno padaju, dodaje. Pre neki dan vlasnik je snizio cenu sa osam na pet hiljada evra.

-
Srbija je na rasprodaji - okolina Sokobanje, Aleksinca... Plodna
moravska zemlja je 15 do 40 evra po aru. Hektar sa omanjom kućom je
6.000 evra. Čovek nudi dve kuće sa četiri hektara, šumom, pratećim
objektima za 18.000 evra, a samo šumu čovek da poseče dobiće sedam-osam
hiljada evra - kaže Pešić.


Cenovnik nameštaja i kuća

nameštena spavaća soba 2.500 evra
kuća u Banatu 2.000 evra
kožna garnitura 2.000 evra
ugaona garnitura 1.000 evra
kuća podno Jastrepca 400 evra










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Avg 06, 2012 1:08 pm

Ovo je strasno,,,,ide da pokaze kako se ekonomija, u citavom svijetu spusta vrtoglavom brzinom.
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Avg 06, 2012 1:13 pm

..gradsko sam dete ali volim selo,posebno ono,neko malo,ribarsko,negde gde je umereno -kontinentalna klima..planiram da sebi jednog dana kupim tako neshto ali ne u Srbiji..dodushe ovde chak ni klima ne odgovara...kao dete sam odlazila kod ochevih u Slavoniju..volim miris sena,poj ptica ali ne i da kupim shljive:))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Avg 06, 2012 1:20 pm

AstrinaKomsinica ::
Ovo je strasno,,,,ide da pokaze kako se ekonomija, u citavom svijetu spusta vrtoglavom brzinom.
Ovo je stvarnost u Srbiji . A mi se nešto kao q...čimo?
Svaka šuša ,fizikalac iz EU ,može da ima vikendicu u najlepšoj planinskoj prirodi u Srbiji ,ili salaš u Vojvodini ili kuću na sprat u nekom selu ,bilo gde ,za jednu mesečnu platu ?
Mi imamo "ponos" ? Evo ponosa . Svaki Hanzie i Sven što tamo ulicu čisti ,ili je sudopera , može da bude gospodin kućevlasnik u Srbiji .
Jeste kriza svuda -ali mi spadamo u najbednije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? EmptyPon Avg 06, 2012 1:22 pm

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::
Ovo je strasno,,,,ide da pokaze kako se ekonomija, u citavom svijetu spusta vrtoglavom brzinom.
Ovo je stvarnost u Srbiji . A mi se nešto kao q...čimo?
Svaka šuša ,fizikalac iz EU ,može da ima vikendicu u najlepšoj planinskoj prirodi u Srbiji ,ili salaš u Vojvodini ili kuću na sprat u nekom selu ,bilo gde ,za jednu mesečnu platu ?
Mi imamo "ponos" ? Evo ponosa . Svaki Hanzie i Sven što tamo ulicu čisti ,ili je sudopera , može da bude gospodin kućevlasnik u Srbiji .
Jeste kriza svuda -ali mi spadamo u najbednije .

Pa, pricanjem se nista nece promijeniti,,,,Mada, sam i ja sve vise ubijedjena da ni glasanje, niti bilo sto (sem revolucije) moze ista da promijeni,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SELO vs GRAD ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SELO vs GRAD ?   SELO vs GRAD ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SELO vs GRAD ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» ETNO-EKO SELA
» BOR-moj grad
» Grad Hamburg
» Sombor-grad zelenila

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: GRADOVI I SELA :: SELO MOJE-
Skoči na: