DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KLETVE , ANATEME,FATVE ....

Ići dole 
+13
Zana
Hestija
debilko
Uther Pendragon
Laura22
zvezdaa
brunolino
AstrinaKomsinica
cojle
Kijara-brm
popovac
slatkicass
Danubius
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 6:11 pm

First topic message reminder :

jedna te ista reč za verbalno prokleti nekoga u ime neke vere , tj pozvati druge da ga izopšte, proglasiti otpadnikom, pa pozvati i na ubistvo?

Šta mi mislimo -imaju li sveštena lica pravo na to ,šta je motiv , navedimo neke nama poznate slučajeve ?

Proklinjete li i vi , ovako "privatno ", mislite li da to ima neku "snagu" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 12:45 pm

Današnji dan poznat je i kao Treće obretenje glave Svetog Jovana krstitelja

. U Srbiji je rašireno verovanje da ovog dana sunce kreće nazad sa severa prema jugu, tri puta stane i zaigra.

Veruje se da se nebo u ponoć tri puta otvara, pa mrtve duše lako ulaze u raj, a onaj ko sačeka budan ponoć i poželi tri želje, one će mu biti ispunjene.

U ovoj noći se može otkriti i zakopano blago.

U narodnoj pesmi, koja govori o nečemu što ne može biti, i u kojoj se baca kletva na devojku da se ne uda, devojka na koju je bačena kletva treba ovog dana da se pomoli u crkvi ili manastiru Svetom Jovanu, upali sveću i ostavi skroman prilog hramu. Kletva će biti otklonjena.

----
Eto ,svašta nešto može da se desi danas . 
(Biće da me ko prokleo ,kad mi je ovako ) :12738879:

Najviše me oduševljava ono "upali sveću i ostavi "skroman" prilog Hramu" .

Čim nađem zakopano blago ,eto me ujutru sa prilogom ,neću da štedim . 
Vidimo se u ponoć na Forumu . :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 1:16 pm

ja cekam ponoc....pa javim o tim zeljama jesu li se ispunile.
Kletve su oduvijek bile ciganjska posla...ne volim ljude koji kunu i koji se kunu u ono sto im je sveto....obicno takvi lazu.
Mladja jesam znala reci...da Bog da da.....iz bijesa.tuge,sta znam....ali sto Zox rece....nije nista dokazano,ali ima tu nesto i bolje se ne igrati s tim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 3:06 pm

U narodnoj pesmi, koja govori o nečemu što ne može biti, i u kojoj se baca kletva na devojku da se ne uda, devojka na koju je bačena kletva treba ovog dana da se pomoli u crkvi ili manastiru Svetom Jovanu, upali sveću i ostavi skroman prilog hramu. Kletva će biti otklonjena.

-------------------------------
A tako znači.Neko me urekao.


Uh,ježim se od kletvi.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 3:17 pm

Znas sta ti je ciniti!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 3:33 pm

Astra ::
Znas sta ti je ciniti!

Očito ću morati. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPon Dec 14, 2015 12:15 pm

Ako je i ovo istina ,ceo svet bi morao da se zaista ,a ne formalno ujedini protiv ISIS .
Navodno , saudijski "verski" sudija Abu Said Ajzaljavi je izdao "fatvu" kojom se sva deca koja boluju od Daunovog sindroma ili drugih mentalnih poremećaja osuđuju na smrt. 
Iračka civilna organizacija "Mosul Aj" tvrdi da je trovanjem i gušenjem na ovaj način ubijeno 38 oro takve dece . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ponavljam ,ako je istina ,treba pobiti gadove bez trunke griže savesti .Jedan Hitler i nacisti su bili dovoljni u istoriji sveta -oni su to radili .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPet Jun 24, 2016 9:44 am

Nakon vesti da su doktori u bolnici "Stefan Visoki" u Smederevskoj Palanci odbili da trudnici ,majci troje dece urade kiretažu (na koju su je sami poslali, zbog rizične trudnoće ) jer je "crveno slovo" ,javio se i izvesni pop ,protojerej stavrofor Zarije Zarić ,koji je prokleo i bacio anatemu na sve žene koje se za kiretažu odluče ? 
I to nije kraj mešanju crkve sad i u medicinu ,jer u Kliničkom centru Srbije postoji već tri godine ovakva "uredba" :

"Nalaže se Institutu za akušerstvo KCS da u postupku sprovođenja Zakona o postupku prekida trudnoće u zdravstvenoj ustanovi obezbedi da svi pacijenti koji ispunjavaju uslove za prekid trudnoće dobiju preporuku zdravstvenog radnika da mogu obaviti razgovor sa sveštenikom SPC koji se nalazi u Kliničkom centru Srbije - pisalo je u ovoj odluci KSC.

Lekari i popovi u konzilijumu ,a ko ne posluša popa ,sleduje mu anatema i proklinjanje ? 
Dobro došli u Srbiju ,pravoslavni fundamentalistički Iran ,izgleda .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2018 7:50 pm

Izgleda da su udruženi mantijaši bacili zajedničku kletvu (valjda zato što ih stalno "prozivam" )  ludismeh,jer se još nije desilo ,u istoriji foruma ,da skoro prođe mesec ,a da nemamo ni jednu jedinu registraciju ???
Bilo je loših meseci ,no 0 -nikada . 
Izgleda me (nas ) ukleo neko ,zakucalo na onom "djole 9" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPet Mar 16, 2018 8:21 pm

Danubius ::
Izgleda da su udruženi mantijaši bacili zajedničku kletvu (valjda zato što ih stalno "prozivam" )  ludismeh,jer se još nije desilo ,u istoriji foruma ,da skoro prođe mesec ,a da nemamo ni jednu jedinu registraciju ???
Bilo je loših meseci ,no 0 -nikada . 
Izgleda me (nas ) ukleo neko ,zakucalo na onom "djole 9" .
Prozivamo ih ti ,lega i ja u poslednje vreme najviše. E sad neko od nas troje treba da se žrtvuje pa da reg još jedan svoj (dupli) nik pa da nam krene.Al u maunama.  
Dosadno je na forumu.Gde je komunikacaija? Meni lega na pp odgovorio za bojler.O bemte živote ošla komunikacija u iMbuX  ludismeh
Jordo_skank   ludismeh (dobar nik)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPon Okt 15, 2018 8:49 pm

Sećate se histerije oko posecanja "hrasta zapisa" ,navodno starog 600 godina ,kada je tamo trebao da prođe auto-put na jednom od "koridora" ?
Histerisali su prvo mantijaši ,pa "verni" ,pa će "kletva" da stigne sve koji su u tome učestvovali ? 
Koliko se vidi -državni vrh i ministarka saobraćaja ,kao i direktor koridora (svi iz SNS ) su zdravo i dobro ,žive u svakom obilju . 
"Neposredni izvršilac" ,radnik Dragan Jovičić je takođe dobro ,radi svoj posao ,od koga živi i on i njegova porodica . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ne bio lenj -izbrojao je i godove ,i utvrdio da je hrast upola manje starosti ,a drvo je bilo obolelo ,trulo i šuplje ,srušilo bi se u jednom trenutku samo od sebe . 
Inače ,"svetinja" koja je ostavljena u crkvenom dvorištu ,danas nikoga ne zanima -niti su je konzervirali ,niti išta uradili sa drvetom . 
"Prokletstva" se jedino boje "vernici" koji bi ga rado iskoristili za ogrev-da nije mantijaških kletvi. 
Pa će lepo da istruli u crkvenom dvorištu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPon Okt 15, 2018 10:25 pm

Danubius ::
jedna te ista reč za verbalno prokleti nekoga u ime neke vere , tj pozvati druge da ga izopšte, proglasiti otpadnikom, pa pozvati i na ubistvo?  

Šta mi mislimo -imaju li sveštena lica pravo na to ,šta je motiv , navedimo neke nama poznate slučajeve ?

Proklinjete li i vi , ovako "privatno ", mislite li da to ima neku "snagu" ?

Ne bacam kletve, ne vracam niti kunem.
Verujem da postoji nesto iznad nas, koji sredjuje vozne karte za svakog! Pa kad dodje racun da se izravna svakom stigne na naplatu sto je zasluzio.
Nije da sam sad neki veliki vernik koji zulja redovno klupu crkve. I iskreno da vam kazem , verujem u Boga , verujem u ono sto je nekom sudjeno - desice se, postujem praznike moje -tudje, ali isto tako ne verujem da Bog stanuje u crkvi , ma sta oni palamudili tamo u mantijama. Sve je stvar logike po meni. Svi vicu da je Bog jedan jedini a ovamo svi tupe da svaka religija ima svog Boga. E jbg sad! Kako je to onda ?
Posto su povezali popove sa politikom , neizbezno je da idem na te neke mise , koje naravno nametnu za svako desavanje.Bez toga ne moze nesvest
I odmah da vam kazem da svako mesto , svaka misa ,bez obzira da li je na nemackom, katolicka crkva,pravoslavna, reformatska ... svi lupaju kao Maxim po diviziji smehsmeh naslusala sam se budalastina za 3 zivota. Svako tumaci bibliju kako hoce... jedino sto je uvek isto "madjarska himna" smehsmeh eto bar nesto gde se slozili "vernici"
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPet Avg 12, 2022 8:13 pm

Na ovo se javila "Stranka slobode i pravde " (opozicija -koja nema ni jedan razlog da voli Brnabićku )
Njen SNS ,sve sa Šizojem na čelu -ćute kao p...čke ?
----

Najoštrije osuđujemo izjave, kletve i pretnje Episkopa banatskog Nikanora upućene premijerki Ani Brnabić povodom održavanja EuroPrajda u Srbiji u septembru.
Episkop Nikanor je otišao toliko daleko da je čak i implicirao poziv onima koji imaju oružje da ga upotrebe protiv učesnika budućeg Europrajda.

Bez obzira što o Ani Brnabić kao premijerki i političarki ne mislimo ništa dobro, očekujemo hitnu reakciju Tužilaštva povodom ove salve uvreda i pretnji, a od policije i bezbednostih službi da maksimalno obezbede učesnike Europrajda, goste naše države koji će doći u našu zemlju iz cele Evrope.
Takođe, očekujemo i da se SPC što pre izjasni o ovom opasnom stavu Episkopa Nikanora i osude ga, u skladu sa svim temeljima i vrednostima hrišćanstva.
---

Za fašistu "mantijaša" ne postoje zakoni republike Srbije -o koje se "krivično" ogrešio bar u pet "paragrafa" ?
Svešteno lice ,"hrišćanin" -poziva na ubijanje ?
Pa licemeru mantijaški ...pola Sinoda su pederčine ,a dobar deo i pedofili (sve dokazano )?
A da mi "strejtovi" ,koji imamo oružje -počnemo da "čistimo" vas ,đubrad licemernu?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPet Avg 12, 2022 8:41 pm

Nadam se da ce odgovarati za to kao sto bi ja ili ti da dizemo ljude na oruzje i ciljano ubijanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 EmptyPet Avg 12, 2022 9:06 pm

Amfilohije je mrtav. Zar ste očekivali da neko neće preuzeti njegova zaduženja. Samo slab je Nikanor spram Rista, slab

Jedino što me nervira jel nisu mogli nekog drugog da nađu d bude Vjerica Radeta s bradom i mantijom nego baš banaCkog Vladiku? Nisu imali Irineja Bačkog recimo?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KLETVE , ANATEME,FATVE ....   KLETVE , ANATEME,FATVE .... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KLETVE , ANATEME,FATVE ....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» SRPSKE KLETVE :))) ! ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: