DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta

Godina : 60
Datum upisa : 06.01.2008

SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptySre Jan 12, 2011 7:49 pm

First topic message reminder :

Gledam malopre u dnevniku reportažu o narodnim kuhinjama. Svaka slika me udara u stomak. Sve je više ljudi u Srbiji koji ne rade, penzioneri imaju smešno mala primanja. Moja uža porodica je na korak do toga, jer šta drugačije očekivati? Nas je 8 odraslih ljudi, od toga tri penzionera, jedan zaposleni, jedan student, jedan đak i dvoje nezaposlenih. Sveukupna mesečna primanja su nam oko 100.000 dinara. Kada ovaj iznos podelimo...Ljudi! Dođe mi da stanem na sred ulice, ponovo na sebe okačim bedž crne ovce, i tako stojim dok ne padnem u nesvest!
Kako izaći iz bezizlaznog? Uuuuuuuuuuuf!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 59
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyČet Okt 23, 2014 7:50 pm

I borba protiv mita i korupcije na svim instancama.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX

Godina : 47
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyPon Sep 21, 2015 3:04 pm

Mislila sam da otvorim novu temu, ali nađoh ovu. Vidim i da sam sama nekoliko puta komentarisala.

Kako naći rešenje za probleme koji traju dve decenije, već sam spomenula 1993.godinu.

Siromašnih je iz dana u dan sve više. Srednja klasa kojoj pripadam se topi. Živimo od kartica. Kupujemo duvan, pa pravimo cigarete, jer je tako jeftinije. Tražimo jeftinije radnje, pa i kineske, ne kupujemo u in radnjama. Ne kupujemo u skupim marketima, tipa VERO.
Duhovno se lečimo čitajući jeftine knjige sa trafike, ili kupujemo na kredit vrednije i skuplje knjige. Jedino što retko idemo u pozorište, a i tu se nude popusti..za to smo sami krivi jer nemamo naviku.

Empatija postoji. Videli smo primer solidarnosti u prošlogodišnjim poplavama i danas kada su kod nas migranti iz arapskih zemalja. Lično šaljem sms poruke za bolesnu decu, dala sam prilog u hrani i u ličnoj higijeni ugroženima od poplava...etc..glupo je da se reklamiram..

Ko je kriv za sve ovo šta se događa? Nisu krivi pederi i lezbejke koji šetaju ulicama. Nisu u potpunosti krive ni sadašnja a ni bivše vlasti. Nisu krivi ni nacionalisti, njih ima svuda u svetu.

Ekonomska kriza drma ceo svet.

Za vreme SFRJ svi smo lepo živeli, ne zbog Tita već zato što je u celom svetu vladala ekonomska stabilnost.

Kako tehnologija dostiže svoj maksimum, tako počinje i ekonomski pad. Danas u svetu postoje i roboti, a mi imamo priliku da razgovaramo sa celim svetom putem Skajpa. Znači, kao društvo u celini, imamo sve, tačnije sve je dostupno i izmišljeno. Ne postoje stvari koje već nisu izmišljene.

Počinje ekonomski pad. Prvo ga osećaju manje zemlje, svi mi iz ex Yu, npr. Ali, siromašnih ima svuda. Ne cvetaju ruže ni u Nemačkoj.
Da li znate koliko siromašnih ima u Americi?

Kako izaći iz siromaštva, konkretno mislim na nas.

Činjenica je da stručne ljude politika ne zanima. Ni mlade ne zanima politika u onoj meri koliko je zanimala moju generaciju.
Sistem vrednosti je poremećen od devedesetih. Od ulaska Pinka kao radija i televizije u kuće. Od Kasandre do nekih Maldiva. Od turbo folka do starleta.
Mladi u njima pronalaze uzor, u tim tzv VIP ličnostima.

Ja jesam za revoluciju koju spominje Zox. Ali nju ćemo morati da predvodimo Zox i ja i naše 40+ i 50+ generacije. Ne vidim mlade koji bi se priključili.

Koga umesto ovih političara? Bilo koga ko je spreman da hapsi, ali da STVARNO hapsi korumpirane političare, tajkune i ostale lopove.
Koliko vremena je Sanader proveo u zatvoru? Da li znate da i evropski političari zaglave zatvor zbog finansijske afere?

Zašto se to ne bi primenilo na Srbiju?

Ove mere mogu da preduzmu i stranke leve i desne orijentacije. Nacionalizam je tu nevažan. Može i jedan Nenad Popović koji je rusofil to da sporovede..njega sam se prvog setila..može i Radulović, i Branko Dragaš.

Već sam navela tri imena.

Spas bi bio "vlada nacionalnog spasa" u koju bi ušli stručni ljudi, bez obzira na ideologiju, spremni na prave krupne rezove a ne na ovo što sada radi av av. Ti ljudi bi linearno dali primanja svima- jednako, hapsili bi i vratili novac od političara- lako se može otkriti gde su im bankovni računi.

Izbori su na pragu. Biće ih, ako ne krajem ove, onda početkom sledeće godine.

Da bismo došli do vlade nacionalnog spasa, i da ne bismo prolivali krv na ulici, umesto što se ovde svađamo ko je partizan a ko četnik, bolje je da pišemo otvorena pisma našim intelektualcima za koje smatramo da su sposobni da nešto promene.

Apel da se upućuje preko FB, Twitera, mejlova, preko pisma čitalaca u štampanim medijima, preko slobodnih radio stanica koje postoje i danas, ima ih..

Ovo je jedna opcija. Druga opcija je ulica. Treća opcija je da čekamo da se sredi stanje u celom svetu, da prođe globalna kriza.
Četvrta opcija ne postoji.

PS. Siva ekonomija i korupcija u nekom drugom postu.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptySre Avg 31, 2016 7:09 am

Jedina država u kojoj vas živi učine gladnima, a mrtvi vas najedu, čak vas dobro nažderu, jeste Srbija. I kad već mislite da izlaza nema, kad ste sigurni da je Vučić klinička psihijatrija, kad vam je frižider prazan, a djeca plaču jer peti dan za redom jedu plazma keks, vi prošetate do lokalnog groblja, sjednete na grob nekom poštenom Stevanu, Jovanu, Aleksandru ili Katarini, pa izaberete šta bi prvo : svinjski vrat, kremenadlu, pileći batak, pureće grudi, jaretinu, ovčetinu, ima tu i dobrog vina, berba ove ili one godine, šljivovica se podrazumijeva.

A bude i cigareta.
Doduše, jointa nema, to me ljuti, a nema ni pelinkovca, što me čudi.
Ali, sve drugo, tu je...
Ispričaš se pokojniku, malo ga zaliješ kapljicom nekom, ostaviš mu po bataka, dosta mu je.
I natučeš se do boli.
Jedva hodaš.

Vjerujte mi, On sve oprašta. Kad bih rekao Ona, neko bi me ubio i zakopao u vrtu.
A na mom grobu ne bi ostavio ni zeru blitve.
I tako, dakle, vraćaš se sit sa groblja, ulaziš u srpsku stvarnost, okreneš se živima, i ti opet gladan.
A ti onda trkom nazad.
Na groblje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyPet Sep 02, 2016 2:53 pm

Banke nude "kredite za školarce" od 100 000 rsd (6/12 meseci sa odgovarajućom kamatom) ,da bi roditelji mogli da kupe udžbenike i drugi pribor za školu . 
A tek dolazi "pakleni septembar" -jer je to mesec ogreva(zadnji čas )  i zimnice .
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyČet Avg 17, 2017 9:57 pm

Naiđoh na ovaj (po meni jako dobar) citat i ko velim, trebao bi naći mjesto na forumu, pa mi se ova tema učinila najpogodnijom.

"Rob se prodaje jednom i zauvijek; proleter se mora prodavati dnevno i po satu. Robu koji je vlasništvo jednog gospodara osigurana je egzistencija, ma koliko jadna bila, zbog gospodarevih vlastitih interesa. Proleter, koji je vlasništvo cijele buržoazijske klase, koja kupuje njegov rad samo kad joj je to potrebno, nema osiguranu egzistenciju. Egzistencija je osigurana samo klasi kao cjelini. Rob nema konkurencije; proleter je u konkurenciji i doživljava sve njene mjene." (Karl Marx)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyNed Jan 28, 2018 9:36 am

Ovo je toliko bezobrazna i licmerna laž ,da mene zaista do očaja dovodi saznanje da smo "radnici" koji imaju "sindikate" (na desetine , koji su očigledno pod kontrolom "vlasti" ) a da niko nije u stanju ,svejedno koja struka ,organizovati neki štrajk ,bar "upozorenja" ?

Većina zaposlenih može samo da sanja tu "prosečnu platu" ,nema ni polovinu od toga . U bilo kojoj zemlji u Evropi ,na desetine hiljada ljudi bi bilo na ulicama .
Jedva da lekar ima tu njihovu "prosečnu platu" ,da li je to normalno ?
Mi se izgleda i dalje pravimo maloumni i zahvalni za koru *leba koju "vladajući" bace .
Pa i treba nam onda tako.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyUto Mar 13, 2018 8:26 am

Evo kako se premijerka Brnabić pravi blesava na samo jednu od mnogih činjenica koliko je narod u Srbiji ,u stvari -siromašan .

To što je ona lično milonerka i bogata naslednica ,nije za osudu . Za osudu je što su svi zajedno u "vrhu države" omogućili da se na hiljade članova SNS napljačka i obogati enormno preko noći.
Gledajući gospođe iz vrha SNS kako na sebi nose "kreacije" od po više hiljada eura ,bez pitanja " a,odakle ?" ne bi me iznenadilo da na narodno "nemamo hleba" odgovore "jedite kolače" .
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyUto Mar 13, 2018 6:18 pm

ne bi me iznenadilo da na narodno "nemamo hleba" odgovore "jedite kolače" . ::

ćut dobro je i to , kad bude jedite govna onda smo ga ugasili skroz

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyUto Maj 29, 2018 10:29 am

I nije tačno da ne zaradimo ni za "ladnu vodu" .
Za sat zaradimo čitavih 5 litara vode .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptySub Okt 20, 2018 10:43 am

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptySub Okt 20, 2018 3:56 pm

Nije ovo tacno,ispade da je Svica siromasnija od Bosne.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2019 12:26 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2019 4:18 pm

Evo ja nisam jos cula za ovo dostignuce tehnike,a zene iz Bosne se raspricale....naime,jedna je kupila vec masinu i susilicu za ves u jednome,stavila je u pordum i ne radi joj kako treba,pise da susi 5 sati,a ona susi 8 sati,pita ima li ko taj model i zna li sta je kvar.
Mnoge zene se javise,imaju,treba masini WiFi da se programira,u stvari apdejtuje....bogatinejebem....masina na WiFi radi.....pa vele sirotinja.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 51
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptySub Nov 02, 2019 7:12 am

Astra ::
Evo ja nisam jos cula za ovo dostignuce tehnike,a zene iz Bosne se raspricale....naime,jedna je kupila vec masinu i susilicu za ves u jednome,stavila je u pordum i ne radi joj kako treba,pise da susi 5 sati,a ona susi 8 sati,pita ima li ko taj model i zna li sta je kvar.
Mnoge zene se javise,imaju,treba masini WiFi da se programira,u stvari apdejtuje....bogatinejebem....masina na WiFi radi.....pa vele sirotinja.

Nije to novo i kupljeno u radnjama. Obnova bele tehnike se svodi na kupovinu onog što se severno od Horgoša (ne mislim na Mađarsku već na ono što zovemo Zapad) izbaci iz upotrebe. Zbog toga toliko i znaju o kvarovima.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 EmptyNed Nov 03, 2019 4:17 pm

Astra ::
Bog te ....  koja to i šta suši ta mašina od 5 do 8 sati?
Opran veš prebacim u sušilicu i namestim na tajmer  0.55 ili 1.20 min.
Veš savršeno isceđen i osušen što se vidi u posudi za vodu.
Kako ljudi jedu... Jaoooo ...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST   SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole

SIROMAŠTVO-NAŠA REALNOST
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: