DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
crkva - Umire li Katolička crkva? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
crkva - Umire li Katolička crkva? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Umire li Katolička crkva?

Ići dole 
+11
Danubius
AstrinaKomsinica
Djoka20
Tattoo
Laura22
cojle
nada.nada
debilko
drdoktor
Draganna
Kijara-brm
15 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 11:44 am

Katolička crkva suočena je s velikim problemom. Emancipacija društva i pojedinca u političkom, kulturnom, društvenom, ekonomskom i duhovnom smislu dovela je do erozije katolicizma, smatra Vatikan. No katolički disidenti imaju svoje razloge. Umorni su od lažnih obećanja, hipokrizije, zataškavanja i nepriznavanja grijeha. Umorni su od kvazikršćanstva
Katolička crkva u Njemačkoj dugo nije bila u ovakvoj krizi - sve više ljudi napušta je, prije svega zbog pedofilije i korupcije u svećeničkim redovima. Naime, više do 94 pripadnika svećenstva i laika osumnjičena su od 1995. za seksualna zlostavljanja u Njemačkoj, ali ih je zbog zastare samo 30 sudski procesuirano.


U samo jednoj biskupiji, Rottenburg-Stuttgart, sredinom prosinca 2010. godine 17.659 vjernika okrenulo je leđa Katoličkoj crkvi, što je zaista velik broj, pogotovo ako se usporedi s podatkom da su u cijeloj 2009. godini isti potez napravile 4.563 osobe.
Prema njemačkom zakonu, priznati član Crkve mora plaćati porez svojoj vjerskoj instituciji. U ovom slučaju to znači manji priljev novca u crkvenu riznicu.

MN: Debaptizacija se progresivno širi


No ne samo da velik broj katolika napušta svoju Crkvu, već Njemačka bilježi i vrlo velik postotak preobraćenja s katoličanstva na protestantizam. Prošle godine to je učinilo 20 posto katoličkih Nijemaca.

Dramatična brojka od čak 87.000 katolika koji su prošle godine napustili svoju vjeru odnosi se na konzervativnu Austriju, u kojoj se 2008. godine čak dvije trećine stanovništva izjasnilo katolicima. Radi se o znatnom povećanju ako znamo da je 53.269 osoba istupilo iz Crkve 2009. godine.

U istim problemima našla se i Katolička crkva u Belgiji. Sve više Belgijaca ne samo da okreće leđa crkvi, već traži da se njihovo krštenje opozove i da ih se ispiše iz crkvenih knjiga krštenih. Na globalnoj razini je taj pokret poznat pod terminom debaptizacija.

Mea culpa?



Pedofilija će u svakom smislu puno koštati Vatikan. Pedofilski skandali su predugo bili prekriveni velom šutnje, a onda su se jedan za drugim diljem svijeta počeli razotkrivati. Klupko se počelo odmotavati u Irskoj, gdje je za seksualno zlostavljanje 320 djece u razdoblju od 1975. do 2004. godine optuženo 46 svećenika, a raširena pedofilija u svećeničkim redovima razotkrivena je i u Australiji, Austriji, Italiji, Njemačkoj, Nizozemskoj i Velikoj Britaniji. Na drugoj strani Atlantika, u SAD-u, za pedofiliju je optuženo više od dvije tisuće svećenika. Dodatan šok bilo je otkriće da su mnogi pripadnici Crkve znali za svećenike pedofile, ali nisu ništa poduzimali. Štoviše, Vatikan je aktivno radio na prikrivanju pedofilije u svojim redovima.

Naravno, isprika iz Vatikana ukoliko i dođe, dođe prekasno. Sveta Stolica nije priznala vlastitu odgovornost, a žrtve (i javnost) su ostale razočarane. Crkva ih je izdala još jednom. Posipanje pepelom – to je princip Katoličke crkve.

Katolicizam vs. protestantizam




Bez obzira na politički sustav, bogatstvo ili siromaštvo, stupanj obrazovanja, čini se da se ovaj trend poprima sve veće razmjere, a nije zaobišao ni najsnažnije katoličko utočište, Latinsku Ameriku. Prelazak katolika u protestantizam i njegova ekspanzija budi veliku zabrinutost Vatikana. Podaci govore da u prosjeku 600.000 ljudi godišnje napusti katoličku vjeru i okreće se protestantizmu. Tako protestanti danas čine 20 posto latinoameričkog stanovništva.

Broj katolika je u neprestanom padu u Brazilu, dok protestanti čine gotovo trećinu stanovništva, baš kao i u Gvatemali. U Kolumbiji je unazad nekoliko godina pet milijuna vjernika napustilo Katoličku crkvu.

Katolička crkva u raskoraku sa suvremenim čovjekom

Katolička crkva svakako je pred izazovima i zadacima novog vremena. U vrijeme sve veće fragmentiranosti i otuđenja društva suvremeni čovjek ima potrebu za čvrstim uporištem. Katolička crkva očito mu to ne može pružiti. Vremena su sve zahtjevnija, a suvremeni čovjek kao vječni tragač doživljava nezaustavljive promjene. Katolička riječ sve više gubi na vrijednosti, devalvira. Crkva, s druge strane, ne čita znakove vremena, ne reagira na stvarnost suvremenog čovjeka, ne priznaje vlastite grijehe, ne napušta stari mentalitet, ostaje rezistentna prema modernitetu.

Potrebne su kardinalne promjene ukoliko Katolička crkva želi ponovno okupiti svoje stado i vratiti izgubljene ovčice. Za početak bi bilo dobro da se riješi narcisoidne brige za sebe samu i licemjerja, na što odavna upozoravaju i brojni tzv. katolički intelektualci. Možda je došlo vrijeme da čovjek odgoji religiju.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 11:49 am

Umrla je!
Ostali su samo zidovi,predivne umjetnine,strah i sjećanje na "spaljivanje vještica" i danas samo suptilnije,"Križarske ratove" i danas ,pedofiliju,Vatikansko i ino bogatstvo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 1:34 pm

Potrebne su kardinalne promjene ukoliko Katolička crkva želi ponovno okupiti svoje stado i vratiti izgubljene ovčice. Za početak bi bilo dobro da se riješi narcisoidne brige za sebe samu i licemjerja, na što odavna upozoravaju i brojni tzv. katolički intelektualci.
Ono na čega katolička crkva nije računala ,su mediji .Skandali se mogu prikrivati na način na koji se to radilo -ali ne i sada kada su mediji globalni na svetskom nivou.
Juce sam gledao dokumentarac samo o raznim skandalima po ženskim manastirima , od kojih je najbolji onaj da su isušivali neko jezerce u nekom manastiru u Nemačkoj,a u njemu....dečijih lobanja i kostiju more, preko 20 komada . Verovatno su tako rešavali problem neželjene trudnoce ondašnjih kaludjerica tokom vremena-čedomorstvom .
Pa sam gledao drugi....biografije papa....dvojicu su ubili prevareni muževi ,a ima i pravih Kazanova medju njima .
A gde su svi zločini u ime vere,pljačke , pedofilija, homoseksualnost itd ?
Celibat postaje zaista smešan u svetlu svega ovoga kroz istoriju.
Meni katolička crkva liči u danasnjem vremenu na običan loš cirkus , koji više nikoga ne može da prevari .












crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 1:52 pm

Danubius ::
Potrebne su kardinalne promjene ukoliko Katolička crkva želi ponovno okupiti svoje stado i vratiti izgubljene ovčice. Za početak bi bilo dobro da se riješi narcisoidne brige za sebe samu i licemjerja, na što odavna upozoravaju i brojni tzv. katolički intelektualci.
Ono na čega katolička crkva nije računala ,su mediji .Skandali se mogu prikrivati na način na koji se to radilo -ali ne i sada kada su mediji globalni na svetskom nivou.
Juce sam gledao dokumentarac samo o raznim skandalima po ženskim manastirima , od kojih je najbolji onaj da su isušivali neko jezerce u nekom manastiru u Nemačkoj,a u njemu....dečijih lobanja i kostiju more, preko 20 komada . Verovatno su tako rešavali problem neželjene trudnoce ondašnjih kaludjerica tokom vremena-čedomorstvom .
Pa sam gledao drugi....biografije papa....dvojicu su ubili prevareni muževi ,a ima i pravih Kazanova medju njima .
A gde su svi zločini u ime vere,pljačke , pedofilija, homoseksualnost itd ?
Celibat postaje zaista smešan u svetlu svega ovoga kroz istoriju.
Meni katolička crkva liči u danasnjem vremenu na običan loš cirkus , koji više nikoga ne može da prevari .



Složila bih se sa konstatacijom da je Katoličkoj crkvi potreban povratak ka izvoru ili promjene u tom smislu .
Ono što je dobro jest to da istina dolazi na površinu ( kako u Crkvama tako i u svim ostalim područjima života ) i da sve što je loše treba mijenjati , popravljati , priznati ...
Međutim , svi skandali vezani za Katoličku Crkvu ( kao i za bilo koju drugu ) neće izazvati izumiranje iste . Jer to je naprosto nemoguće . Katoličkoj Crkvi pripadaju prevelike mase , da bi se izumiranje dogodilo .
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 2:01 pm

Mislim da bi do te promene doslo mora da se vrati hriscanstvu koje je postojalo na zapadu, pre raskola. Menjanjem ucenja, izmenili su sustinu Hristovog ucenja. Stvarali su dogme koje su opravdavale nagore zlocine. Cilj opravdava sredstvo, militantne redove, pocevsi od Jezuita itd.

Bez teoloskog preobrazaja, nema ni preobrazaja Crkve.

Pocnimo od toga da papa sebe smatra nepogresivim.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 2:23 pm

Crkva se u savremenim uslovima očigledno ne snalazi.Umesto da ostane ono što može biti uvek i u svim uslovima,znači neki prečistač i vaspitač duše,pokušava održavati ono neodrživo.Slepa je i gluva za promene oko nje i razvoj čovečanstva.Inertna u promenama,ubija je dogma.
Ovo se odnosi i na pravoslavlje,ali mislim da je varljiv utisak posle rušenja Berlinskog zida da se istočna crkva malo uzdiže.Da,jako malo,i to samo zahvaljujući tome što je pala ispog svakog nivoa.
Crkva se mora modernizovati.Možda su upravo protestanti primer kako to treba izvesti.
Crkve posebno ubija umešanost u politiku,a u poslednje vreme je tu hiperaktivna.










crkva - Umire li Katolička crkva? 2iiv51gcrkva - Umire li Katolička crkva? 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 2:30 pm

Ovaj novi papa, on je strog i opste nece da se popovi zenu.

To ne mogu da razumem da popovi nesmu da se zenu.

mala prica:

Imala sam 14 god. kad doso novi Pop, 30 godina, hrvat, prelep.
Ja i moje drugarice trcale u crkvu kao budale, moja Mama, pravoslavna, se cudila i pita me " sine sto si ti uvek u crkvi" pa Mamo da se molim Bogu.
Naravno taj jadan mladi Pop zaljubio se u jednu"staru" koja imala 25 god.
Ostavio sve i pobego snjom.
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 2:33 pm

debilko ::
Crkva se u savremenim uslovima očigledno ne snalazi.Umesto da ostane ono što može biti uvek i u svim uslovima,znači neki prečistač i vaspitač duše,pokušava održavati ono neodrživo.Slepa je i gluva za promene oko nje i razvoj čovečanstva.Inertna u promenama,ubija je dogma.
Ovo se odnosi i na pravoslavlje,ali mislim da je varljiv utisak posle rušenja Berlinskog zida da se istočna crkva malo uzdiže.Da,jako malo,i to samo zahvaljujući tome što je pala ispog svakog nivoa.
Crkva se mora modernizovati.Možda su upravo protestanti primer kako to treba izvesti.
Crkve posebno ubija umešanost u politiku,a u poslednje vreme je tu hiperaktivna.

Debilko, protestantska crkva je do guse umesana u politiku. Amerika je najekstremniji primer.

Naprotiv, Crkva sa svojim vrednostima i pozivanjem na njih ce uvek biti moderna u sva vremena.

Crkva ima pravo da iznese svoje misljenje, jer ipak ti gradjani, ili kako je danas popularno da se kaze oni koji cine gradjansko drustvo, takodje cine njegov deo ili mislis drugacije.

Mozda je problem u tome sto je drustvo odstupilo od vrednosti i okrenulo se nemoralu.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 2:56 pm

drdoktor ::

Debilko, protestantska crkva je do guse umesana u politiku. Amerika je najekstremniji primer.

Naprotiv, Crkva sa svojim vrednostima i pozivanjem na njih ce uvek biti moderna u sva vremena.

Crkva ima pravo da iznese svoje misljenje, jer ipak ti gradjani, ili kako je danas popularno da se kaze oni koji cine gradjansko drustvo, takodje cine njegov deo ili mislis drugacije.

Mozda je problem u tome sto je drustvo odstupilo od vrednosti i okrenulo se nemoralu.

aplauseee











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Jan 16, 2011 2:59 pm

nada.nada::

Citat :
Imala sam 14 god. kad doso novi Pop, 30 godina, hrvat, prelep.
Ja i moje drugarice trcale u crkvu kao budale, moja Mama, pravoslavna, se cudila i pita me " sine sto si ti uvek u crkvi" pa Mamo da se molim Bogu.
Naravno taj jadan mladi Pop zaljubio se u jednu"staru" koja imala 25 god.
Ostavio sve i pobego snjom.

Nadice,kose spasio pop ili ti..:)
Tvoja priča i moja je slična.
I moj je pater iliti pop uteko,i oženio se.
Sve curice,uključujući naravno i mene, skoro mjesec dana smo plakale od žalosti i ozbiljno se jadale jedna drugoj,kao ne zbog njega...
Nego onako bilo nam žao da nam dođe drugi vjeroučitelj,jer je ovaj dobro vodio vjeronauk..:)

Debilko::
Citat :

Crkve posebno ubija umešanost u politiku,a u poslednje vreme je tu hiperaktivna
.

U pravu si,Ne znam kako je U Srbiji,ali u Hrvatskoj pred izbore ne možeš otići u crkvu na misu,a da te sa oltara ne savjetuju za koga da glasaš...
Dovoljno je i za primjer nevjerodostojnost svećenstva i crkve u Rvackoj,navesti,i uhutiše nam premijera,a njegov brat na privatnom računu ima 3 000 000 Eura..
Sad je počelo ispranje mozga po medijima..nije to njegov novac, iako je na privatnom računu,to on i Crkva skupljali (od koga ???) za gradnju nove crkve...
Ako je za gradnju crkve,zašto novac nije na crkvenom računu,nitko ni da se zapita...
Ne zna se gdje se to gradi i šta će nova crkva kad su i ove poluprazne...
To ćemo mi ovdje iščitavati tjednima,gledati na TV kao Meksičke sapunice.
No kod nas vam sve prolazi,pa će i ta priča proći kao istina...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 03, 2012 1:16 am

Jedna vjera nemoze nikad umreti, pogotova kriscanska vjera.
Nemojte me nasmijavati tu, pokusavali su rimljani pa danas najveca institucija svijeta poslije muslimanske vjere.

Mada drugi pokusavaju da ih sruse na bilo koji nacin, Dok Boga ima bice i kriscanske vjere, nebojte se.
Nazad na vrh Ići dole
Laura22
Laura
Laura22


Datum upisa : 29.01.2012

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 03, 2012 1:19 am

Ne bih htjela da propadne ne zbog katoličanstva već zbog svih dobrih svećenika koji časno služe . Poglavara moraju imati. Kad ga nebi imali bili bi kao stado koje luta i svećenici i narod. A loše stvari u katoličkoj crkvi oštro osuđujem.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 03, 2012 1:20 am

Laura22 ::
Ne bih htjela da propadne ne zbog katoličanstva već zbog svih dobrih svećenika koji časno služe . Poglavara moraju imati. Kad ga nebi imali bili bi kao stado koje luta i svećenici i narod. A loše stvari u katoličkoj crkvi oštro osuđujem.


I druge vjere imaju svoje losega, samo nedaje se na javnost. migg
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 03, 2012 9:41 am

...nista se ne brinite dok postoji "Purgatorijum",mozda neko otkupi vase grehove-novcano..mogucnost da se otkupe grehovi,u mnogome menja situaciju,jer ma koliko neko zgresio,novac ce sve oprati i onda se moze u raj!
...svaki greh ima svoju cenu...i ne svidja mi se to,sto se novcem moze sve srediti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 03, 2012 10:16 am

Tattoo ::
...nista se ne brinite dok postoji "Purgatorijum",mozda neko otkupi vase grehove-novcano..mogucnost da se otkupe grehovi,u mnogome menja situaciju,jer ma koliko neko zgresio,novac ce sve oprati i onda se moze u raj!
...svaki greh ima svoju cenu...i ne svidja mi se to,sto se novcem moze sve srediti.


Na taj nacin mozes barem otkupiti svoje grijehe,tacno. Ali, oni koji ne vjeruju u nista, nemaju se kod koga odkupiti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 03, 2012 11:32 am

Katolička crkva je suviše moćna i stara institucija da bi tek tako "umrla" . Suviše je tu novca i političke moći ugradjivano vekovima da bi se tek tako potkopalo nešto što ima uporište pre svega u zapadnom svetu .
Ja lično sam veliki pobornik ekumene -saradnja hrišćanskih crkava nikako ne može biti loša . Time bi se stvorila protivteža fundamentalističkom islamu a i potpuno neutralisane aspiracije pravoslavne crkve da dostignu politički uticaj u zemljama gde su "vladajuće" ,što je vrlo primetno, i nije nikako dobro .
Ne znam samo zašto ne gledaju svoja posla,kao budisti recimo ...oni se ne petljaju puno u "svetovne " stvari ,i kroz svoju istoriju nemaju "krvave " periode kao hrišćanstvo i islam.
Kada se vrate osnovim postulatima hrišćanske vere -vratiće im se vernici ,a naročito kada "počiste pred svojim vratima" (mislim na pedofiliju i druge slične stvari koje se guraju pod tepih )
Vera u boga nema nikakve veze sa time da li ste "smerni podanik Pape "










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyČet Jun 21, 2012 10:08 am

Naravno da umire ,ne može se nositi sa konkurencijom . crkva - Umire li Katolička crkva? 1763570027
Ceo život živiš kao svetac ,i šta je nagrada u Raju ? Dosada .(pročitajte tekst )
A kod muslimana -13 devica čeka, ejjjjj........ crkva - Umire li Katolička crkva? 1763570027
-----------
Katolička crkva: U raju nema seksa

Sex,
14:11, 19.06.2012.
Znatiželjni student je napisao da se
redovno moli bogu, ali da nema devojku, koje često sreće na ulici pa
zamišlja da su zajedno u krevetu i želeo je da zna da li u raju ima
nekih seksualnih radnji


crkva - Umire li Katolička crkva? Seks-zene-fetis-1333102988-140594

Katolički list Glas Koncila u svojoj rubrici "Pitali ste..."
odgovorio je jednom 25-godišnjem studentu na pitanje da li u raju ima seksa, a odgovor je bio negativan.

Znatiželjni student je napisao da se redovno moli bogu, ali da nema devojku, koje često sreće na ulici pa zamišlja da su zajedno u krevetu.

"Imam seksualne maštarije, što mislim da je normalno. Radujem se što
ću naći devojku i što ću, ako Bog da, imati decu, voleti se i živeti
zajedno. Mene zanima sledeće: Da li u raju ima seksa ili kakvih sličnih
seksualnih zadovoljstava", piše u njegovom pismu.

Teolog Glasa Koncila mu je odgovorio pohvalivšiga da što vodi život istinskog vernika i što je veran Bogu.

Međutim, skoro ga je naružio i rekao mu da je pogrešno što mašta o
seksu jer to utiče na čistoću njegove duše i ne iskazujete dovoljno
poštovanja prema devojkama o kojima je govorio, koliko god neke od njih
bile samo plod mašte.

Osim toga, objasnio mu je kako je pogrešno zamišljao raj kao prostor i
da tamo nema mesta požudi i da ne treba da poseže za muškim i ženskim
časopisima, kao ni da gleda TV programe i internet stranice koje ne
"pridonose higijeni mašte".










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyČet Jun 21, 2012 10:19 am

Glavni urednik Glasa koncila ,je starček kojeg je pregazilo vrijeme,a retorika mu je "politička",puno priča ništa ne kaže.
Nedugo je gostovao u Stankovićevoj emisiji Nedjeljom u dva..gledala sam i slušala strplivo sve do kraja emisije i ništa nisam čula..
Crkva ne da odumire,nego se laganini raspada ,"puca po šavovima",truli,"smrad" prikrivenog i sakrivenog se nezadrživo širi..
Drugačije rečeno crkve su sve praznije,ako ne brojim Japance i Kineze s fotićima..:)dogme iste,Vatikanski "novčanik" sve deblji..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyČet Jun 21, 2012 1:49 pm

Crkva na "balkanu" kaska,,,,Ovdje crkve nisu sve praznije, zna kler kako da privuce narod, a vala i kad odes, a odem i ja ponekad, na wake, na razno razne prigode, velecasni ne valja gluposti, nego na zabavan nacin nas napravi sretnima sto smo dosli:)

Ne brinem se ja za Vatikan, nece on nigdje;)
Nazad na vrh Ići dole
Djoka20

Djoka20


Datum upisa : 14.05.2012

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyČet Jun 21, 2012 1:50 pm

Ona ne umire, pred nju je tek zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyČet Jun 21, 2012 5:01 pm

Breza* ::
Glavni urednik Glasa koncila ,je starček kojeg je pregazilo vrijeme,a retorika mu je "politička",puno priča ništa ne kaže.
Pa to je stari i poznati sistem -postavi za papu nekog poludementnog starčeka i budi siguran da se ama baš ništa neće promeniti . Onda lepo kardinalsko društvo na miru gleda svoj biznis uz urbi et orbi .

Da se pojavi kakav energični papa -reformator (što se očekivalo od Wojtile ) bila bi druga priča ,no to se nije i neće desiti još vekovima .
Da je crkva ono što propoveda da jeste -pravi potez bi bio postaviti biskupa Dezmonda Tutua za papu,što da ne ? Ako ima dovoljnu harizmu za jedan kontinent kao Afrika ,ako je dostojan Nobela za mir ,Gandijeve nagrade za mir ,Švajcerove za humanost ,ako se borio protiv aparthejda -valjda ima dovoljno moralnih kvalifikacija ?
Ali jok....pre će mene proglasiti "blaženim" crkva - Umire li Katolička crkva? 162427

crkva - Umire li Katolička crkva? 250px-Desmond_tutu_20070607_2










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Jun 22, 2012 12:09 am

Tko zna,možda im se "zalomi" papa crnac,
bilo bi to ravno čudu.
Davno sam negdje pročitala proročanstvo koje govori da će zadnji papa biti crnac..,a možda te on šefe i proglasi "Bla ženim" ..:))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Nov 25, 2012 5:07 pm

Verski biznis
Bošnjaci u Švedskoj od crkve preve džamije

Planeta,
13:32, 25.11.2012.
Autor: Agencija TANJUG

O verskom biznisu u Švedskoj svedoči
potez efendije Abduramanovskog, koji je sa opštinom Gislaved potpisao
ugovor o kupovini jedne crkve koju će preurediti u džamiju



crkva - Umire li Katolička crkva? Dzamija-1336736872-160554
Ilustracija

SARAJEVO - Švedsku, kao i još neke evropske države, nije mimoišla
islamizacija, što pokazuju primeri novog verskog biznisa - muslimani iz
Bosne i Hercegovine u zemlji na severu kontinenta kupuju "propale" crkve
i pretvaraju ih u džamije.

O verskom biznisu u Švedskoj svedoči potez efendije Abduramanovskog,
koji je sa opštinom Gislaved potpisao ugovor o kupovini jedne crkve koju
će preurediti u džamiju.

Efendija je, precizirao da je crkvu kupilo 350 Bošnjaka koji nakon
ratnog izgnanstva žive u Gislavedu, uz konstataciju da su bili "vešti
pregovarači - početnu cenu od 1,7 snizili su na 1,2 miliona kruna.

Zanimljivo je kako je efendija Abduramanovski uspeo "srediti" sve
papire za džamiju: posao je prebacio na jednog arhitektu, koji je u
dopisu opštini napisao da se namena objekta neće menjati - ostaje
verski.

"Bunili su se neki, ali sve je bilo po zakonu", naveo je efendija i
podsetio da se u novije vreme događaju pozitivni procesi, odnosno da se
Bošnjaci ne sele u Tursku nego na Zapad, među hrišćanski svet.

Da ovo nije jedinstven slučaj sarajevski dnevnik podseća da su letos
Bošnjaci u Švajcarskoj, takođe, kupili jednu protestantsku crkvu i
preuredili je u džamiju.

Kroz istoriju su mnoge crkve širom sveta nasilno pretvarane u džamije
(najpoznatija je Aja Sofija). Ako ništa drugo, danas se to radi sasvim
legalno, po zakonima, mada ostaje utisak da iza toga stoje i određeni
politički interesi i namere.

Od početka svetske krize 2008. godine prodato je više od 300 crkava,
od čega samo prošle godine 138. Crkvene zajednice ne mogu vraćati
kredite, pa ih preuzimaju banke kao hipoteku i prodaju na tržištu, a
jedan deo tih crkava kupuje i Islamska zajednica.


Činjenica da se crkve prodaju govori da je hrišćanstvo u savremenom
globalnom društvu izgubilo "tržišnu vrednost",
dok je, primećuje
bosansko-hercegovački dnevnik, "šest vekova mlađi islam u "punom
mladalačkom zanosu".
--------
A sem mladalačkog zanosa -pomažu i islamski petro -dolari ,talibanska i slična tržišta droge ,verski fanatizam .....

Pa tako svakih nekoliko vekova hrišćanstvo izgubi utakmicu sa islamom ,pa se par vekova krvavo ratuje ,pa izgubi islam ......
Čija bila gore -dođe dole ,što kaže narodna izreka ....










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Nov 25, 2012 5:11 pm

Sekta je sekta, bila to crkva, dzamija ili hram itd. U principu je to sve isto, radi se o moc. Moc prema ljudima, moc prema robstvu i sluge.Inace nebi taj sistem funkcionirao. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Nov 25, 2012 5:20 pm

Neko je davno rekao: ako niste blizu "svoje" bogomolje, udjite slobodno u bilo koju, i ciste duse se pomolite Bogu.

Nikad dok zivim necu razumjeti rusenje, prekrajanje, degradiranje bilo kojih bogomolja.
A najvise ne razumijem sta se sve naziva vjernicima nowadays.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Nov 25, 2012 5:25 pm

AstrinaKomsinica ::
Neko je davno rekao: ako niste blizu "svoje" bogomolje, udjite slobodno u bilo koju, i ciste duse se pomolite Bogu.

Nikad dok zivim necu razumjeti rusenje, prekrajanje, degradiranje bilo kojih bogomolja.
A najvise ne razumijem sta se sve naziva vjernicima nowadays.


Ako tvoja moc raste, moram je rusiti a ako moja moc raste onda ti je rusis, to je taj odgovor koji trazis Kona.

Radi se samo o moc i nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Nov 25, 2012 5:36 pm

Oh da, pardon, zaboravljam da su inches what's all about tesim te
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyNed Nov 25, 2012 5:41 pm

Crkva toliko krije od naroda da mora kriti neke stvari, tako i Islam i budiste i ostale organizacije rade.


Zasto hoce da sruse Keopsuvu piramidu? Zato sto je gradjena vanzemaljskom tehnologijom itd.

Samo glup i ne otesan narod vjeruje u bajke, bajke za malu djecu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Dec 24, 2012 11:04 am

Odrastati kao katolik gore je od zlostavljanja


Ričard Dokins opet digao glas protiv religije




crkva - Umire li Katolička crkva? 0468007.73

Mentalno mučenje dece koje vrše veroučitelji ostavlja teže i
dugoročnije posledice od seksualnog zlostavljanja sveštenika nad decom,
tvrdi Ričard Dokins, bivši profesor Oksforda.


Nekadanji profesor biologije, koji je ideju o evoluciji "okrenuo na
glavačke" u knjizi "Sebični gen" iz 1976. godine, istakao je kako mu je
jedna žena, koju je seksualno zlostavljao sveštenik kao sedmogodišnju
devojčicu, rekla kako je to bilo manje traumatično od rečenice koju je
čula nakon smrti svoje sedmogodišnje prijateljice da će "trunuti u
paklu" jer je devojčica bila iz porodice protestanata.


- Učenje dece da zaista potpuno i iskreno veruju u to da
ljudi koji greše nakon smrti idu u pakao, gde će goreti zauvek i da im
se koža iznova i iznovo obnavlja, a zatim otpada od opekotina, donosi
zaključak kako je takvo učenje mnogo gore od seksualnog zlostavljanja

- rekao je Dokins dodajući da će deca dugoročno imati strašnije noćne
more i dugoročnije psihičke posledice zato što zaista u to veruju.


Bivša rimokatolička torijevka Ana Vidkomb ističe kako Dokins ne zna
na koji bi drugi način privukao pažnju, pa koristi ovakve izjave jer
nijedna zdrava osoba ne bi mogla da pomisli da dobrota i ljubav
iskazivana u Deset Božjih zapovesti i Jevanđeljima može da bude gora od
seksualnog zlostavljanja deteta.










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Dec 24, 2012 11:49 am

Robin ti ces u limbo smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Dec 24, 2012 12:11 pm

AstrinaKomsinica ::
Robin ti ces u limbo crkva - Umire li Katolička crkva? 944472 crkva - Umire li Katolička crkva? 279207
Nemam ja ništa protiv ni Hell-a crkva - Umire li Katolička crkva? 944472
Limbo i kao ples naporan ,a ne... crkva - Umire li Katolička crkva? 2358462170

crkva - Umire li Katolička crkva? Devil-girl-76539










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Dec 24, 2012 10:14 pm

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::
Robin ti ces u limbo crkva - Umire li Katolička crkva? 944472 crkva - Umire li Katolička crkva? 279207
Nemam ja ništa protiv ni Hell-a crkva - Umire li Katolička crkva? 944472
Limbo i kao ples naporan ,a ne... crkva - Umire li Katolička crkva? 2358462170

crkva - Umire li Katolička crkva? Devil-girl-76539

Ova je iz limbo hahahahaha Letaaash, glediiiish, a naja pipkanje hahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 8:24 pm

Sveštenici katoličke crkve su od 1945. do 2010. godine seksualno zlostavljali desetine hiljada devojaka u Holandiji, objavljeno je danas u Amsterdamu na osnovu podataka do kojih je došao jedan nezavisni komitet za istragu tih zločina.











crkva - Umire li Katolička crkva? 105043-silovanje01-ras-foto-aleksandar-dimitrijevicSilovano više od hiljade žena | Foto: Aleksandar Dimitrijević
Istraživači su došli do frapantnog podatka da je čak 40 odsto anketiranih žena priznalo da su ih silovali sveštenici ili njihovi pomoćnici. Zbog toga se u zaključku izveštaja ističe da je, nažalost, nemoguće precizno odrediti koliko je bilo žrtava.
"Sasvim je moguće da se ne radi o hiljadama, već o desetinama hiljada devojaka", navodi se u izveštaju, prenosi DPA. Na osnovu iskaza žrtava, utvrđeno je da se najveći broj silovanja dešavao u crkvama ili prostorijama koje koriste sveštenici, a nešto manje devojaka je stradalo u svojim kućama, prilikom poseta sveštenika. Nezavisni komitet za istragu zločina koje su izvršili sveštenici formirala je Biskupska konferencija Holandije, po nalogu vlade.
http://www.alo.rs/

Ovo li je borba katolicke crkve protiv bele kuge? Sacuvao Bog, cega sve ima !
Katolicka crkva umire, i to ocigledno.. Veliki deo severne Evrope, kao i Juzne Amerike se odvaja od ove crkve ili prelaziu neku drugu religiju.. Cesti skandali, kao i cinjenica da je Katolicka crkva vise posvecena materijalnom, nego duhovnom, uveliko idu na stetu ovoj religiji..










crkva - Umire li Katolička crkva? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 8:35 pm

Koliko čujem u AT,veliki broj Katolika se ispisuje iz crkve?
Da li je u pitanju samo godišnji porez koji plaćaju crkvi ili nešto drugo? 55555











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 8:35 pm

Sveštenici katoličke crkve su od 1945. do 2010. godine seksualno zlostavljali desetine hiljada devojaka u Holandiji, objavljeno je danas u Amsterdamu na osnovu podataka do kojih je došao jedan nezavisni komitet za istragu tih zločina.??????????????


Gdje su dokazi, svjedoci idt. Vi svasta vjerujete, pogotovo mediji danasnjom, zna se u cim je rukama, MEDIA.

Novine, TV drze sutoni i slobodni zidari i kako se zvali.Narod je prije bio nepismen pa se moglo vuc za nos kako se htjelo,danas je narod pismen ali slijep. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 10:54 pm

Prvo ova vijest je birvaktilska, iz 2011, tacnije decembra 2011.
Drugo nisu u pitanju zene, nego djeca. I muska i zenska.
Trece, brojaka je strasna, iako se proteze izmedju 1945 - 1985.

Misinformacije su uvijek bile ljepak,,,

Ako je to znak da katolicka crkva umire, onda je pravoslavna vec izumrla, a da i ne zna, a Islam se ugasio prije 500 godina, ovo sto je sad nam se samo pricinjava ahahahahahahah

Posto imam alergiju na svaku organizovanu religiju, bas zbog ovakvih "desavanja", zalim sto se stvarno makar ne reformisu, kad ih vec ni Bog iskorijenit ne moze - power trip nosen na ledjima gluposti nece izumrijeti nikada.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 10:57 pm

p.s. Article:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/netherlands/8961076/Dutch-Catholic-sex-abuse-scandal-exposed-as-inquiry-says-up-to-20000-were-victims.html
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 11:01 pm

AstrinaKomsinica ::

Posto imam alergiju na svaku organizovanu religiju,

55555 top88 :329340: ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 11:05 pm

doctorr67 ::
AstrinaKomsinica ::

Posto imam alergiju na svaku organizovanu religiju,

55555 top88 :329340: ziveli1

Bice da si i ti vjernik "a la ja" hahahahahahahahaahah Zivio Doco:)
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 11:09 pm

AstrinaKomsinica ::

Bice da si i ti vjernik "a la ja" hahahahahahahahaahah Zivio Doco:)

Verovanje je jedno , i to je pitanje za svakog pojedinca, a organizovano "nametanje" vere je isto kao i "politizacija" društva. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Mar 11, 2013 11:10 pm

Amen:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyUto Mar 12, 2013 10:24 am

Posto imam alergiju na svaku organizovanu religiju, bas zbog ovakvih "desavanja",


Sestro draga, pa ima tablete protiv alergije. trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyUto Mar 12, 2013 2:20 pm

NOVI SKANDAL


Crkva kupila najveću gay saunu





crkva - Umire li Katolička crkva? GetImage
Ilustrativna fotografija




Nakon skandala koji su u novije vrijeme potresli
Vatikan, sad je izbio novi. Otkriveno je kako se u zgradi u Rimu za koju
je Katolička crkva platila 23 milijuna eura nalazi i najveća gay sauna u
Europi, piše portal CroL.hr
Samo dan prije početka konklave koja bira novog papu, to je otkriće vatikanskom višem službeniku, kardinalu Ivanu Diasu, koji koristi 12-sobni stan na prvom katu zgrade, točno iznad ulaza u gay saunu, stvorilo niz neugodnosti, piše portal CroL.hr.

76-godišnji kardinal sudjelovat će u izborima u Sikstinskoj kapeli, ali
tamo ulazi osramoćen nakon što je otkriveno da stanuje samo nekoliko
metara od ulaza u najveću gej saunu u Europi, Europa Multiclub. Osim
Diasa, koji je na glasu kao veoma konzervativan, u zgradi još 18 velikih
stanova koriste katolički svećenici.

Inače, na internetskoj stanici saune stoji videoreklama za 'bear night'
(noć medvjeda) u kojemu muškarac izvodi striptiz prije presvlačenja u
svećeničku odoru. To je Bruno, 'dlakav i debeo pastir duše, slobodan za
glazbu svog župnika, koji ostaje u tangama jer želi izložiti dušu i
tijelo.'

Čitatelji talijanskih gej internetskih stranica šale se na kardinalov
račun. 'Ups, pogriješio sam vrata. Mislio sam da je kapelica... Ako se
bojite da će vas netko vidjeti kako ulazite u gej saunu, što ćete
napraviti ako imate milijune eura koje ste pokrali Talijanima? Kupite
čitavu zgradu sa saunom', duhovito je prokomentirao jedan od njih.

Ovo je već drugi 'vatikanski gej skandal' Od Benediktova odreknuća 11.
veljače. Desetak dana poslije toga, La Repubblica je objavila kako je na
njegovu odluku utjecao izvještaj u kojemu se navodi da su različiti
lobiji, uključujući gej lobi, vršili 'neprikladan utjecaj' na unutarnju
politiku Svete stolice.
t-portal










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyUto Mar 12, 2013 4:16 pm

Ovo meni sve izgleda kao rat dva lobija: Vatikan lobby-Gay lobby, a sve je ovo svet muskaraca. I ne zna se ko je mocniji i uticajniji.
Odmah da kazem da mi je zao vernika, jer ima onih koji odistinski veruju u Hrista i pobozni su.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyUto Mar 12, 2013 4:30 pm

Tattoo ::
Ovo meni sve izgleda kao rat dva lobija: Vatikan lobby-Gay lobby, a sve je ovo svet muskaraca. I ne zna se ko je mocniji i uticajniji.
Odmah da kazem da mi je zao vernika, jer ima onih koji odistinski veruju u Hrista i pobozni su.


Upravo tako, dobro si prepoznala to. Mi to zovemo nevidljivi rat i psihologicki rat. U danasnje doba se i vode samo na taj nacin ratovi, bilo to na dalekom Istoku ili bilo gdi na ovome svijetu.

Nevidljivi rat je rat koji se vodi pod kontrolom naseg mozga,emocije,razmisljanja itd.

Recimo ono sto se desavalo u New York kad su pali one dvije zgrade World Trade Centar. Bio je miniran i digli su ga sutoni i podzemlje, a snimke su snimane kao u Hollywood. Bilo kako bilo za to ima dosta dokaza i primjera itd. Ali svi mi smo vjerovali onda da su teroristi oteli avione i rusili zgradu pomoc zrakoplova.To je taj nevidljivi i psihologicki rat koji se danas vodi, welcome to 21 stoljece. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyUto Mar 12, 2013 11:03 pm

Šokantno otkriće

Katolički svećenici seksualno zlostavljali tisuće žena




crkva - Umire li Katolička crkva? 0730007.48





Svećenici katoličke crkve su od 1945. do 2010.
godine seksualno zlostavljali desetke tisuća djevojaka u Nizozemskoj,
objavljeno je u ponedjeljak u Amsterdamu. Najveći broj silovanja događao
se u crkvama.
Šokantne podatke iznijelo je povjerenstvo
koje je formirala nizozemska Biskupska konferencija po nalogu vlade, a
na čijem je čelu bio Win Deetman, bivši gradonačelnik Haaga i predsjednik Demokršćanske stranke.


Objavljeno je kako je čak 40 posto anketiranih žena priznalo da su
ih silovali svećenici ili njihovi pomoćnici. Stvarni broj silovanih žena
nije moguće utvrditi.



Nepoznat točan broj




"Sasvim je moguće da se ne radi o tisućama, već o desecima desecima
tisuća djevojaka", navodi se u izvještaju kojeg prenosi njemačka
novinska agencija DPA.


Na osnovu iskaza žrtava, utvrđeno je da se najveći broj silovanja
događao u crkvama ili prostorijama koje koriste svećenici, dok je manji
broj žena silovan u svojim domovima, tijekom posjeta svećenika.


Zlostavljana i djeca




Jedan dio žrtava, među njima su bile i časne sestre, silovan je u internatima i učeničkim domovima.


U izvještaju istražnog povjerenstva navedeno je da je od 1945. do
2010. u katoličkim institucijama uznemiravano i do 20.000 djece, te da
je njih 'nekoliko desetaka tisuća' pretrpjelo neku vrstu zlostavljanja.



Gde su ih silovali?(žene)na ispovedi?dobrovoljno?hehe..hm
Po kućama i sve anonimno...?zataškavanje..ili?
Za decu bi ih kastrirala...
pedofili i bludnice...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyUto Mar 12, 2013 11:18 pm

prije 3h

SVE OČI UPRTE U VATIKAN



Oko 16:30 kardinali su u
molitvenoj procesiji ušli u Sikstinsku kapelu i potom položili trodjelnu
prisegu. Nakog toga izdana je zapovijed 'svi van' i zatvorena su vrata.
Kardinali su glasovali u utorak navečer, no novi papa nije izabran - iz
dimnjaka se uzdigao crni dim.





Novi papa nije izabran - iz dimnjaka se uzdignuo crni dim!

VATIKAN - Crni se dim vinuo iz dimnjaka
Sikstinske kapele u utorak navečer, što znači da novi papa, kako
se i pretpostavljalo, nije izabran prvog dana konklave.


Kardinali će glasovanje nastaviti u srijedu prijepodne (drugi i
treći krug) i bude li potrebno, a realno je očekivati da će biti,
još dvaput popodne (četvrti i peti krug glasovanja). Ne bude li
novi papa izabran do tada, glasovanje se nastavlja u četvrtak po
istom rasporedu, dvaput ujutro i dvaput popodne.


U srijedu, a moguće i u četvrtak, mnoge će oči biti uprte u
dimnjak postavljen na krovu Sikstine, iz kojeg će se pojaviti
prvi znak da je papa izabran. Iako kardinali glasuju četiri puta
na dan, listići se, ne bude li izbora, ne spaljuju na kraju
svakog glasovanja nego jednom na kraju jutarnjeg turnusa i jednom
na kraju popodnevnog.


crkva - Umire li Katolička crkva? 3f122d0461c06b449e503f07d65932b3_featured_article


U praksi to znači da će se sve dok novi papa ne bude izabran,
dvaput na dan, oko podneva i oko 19 sati, iz dimnjaka uzdići crni
dim. Bijeli dim se može očekivati u isto vrijeme, ali i prije,
oko 10.30 ili oko 16.30, dobije li tko od kardinala dvotrećinsku
većinu u prvom prijepodnevnom ili prvom popodnevnom krugu
glasovanja. Tada se listići spaljuju odmah.


Poslijepodne su kardinali u svetoj procesiji ušli u predviđeni
prostor za konklavu, a nakon ulaska položili su prisegu.


Na početku prisege svaki kardinal je rekao: "Obećavam, obvezujem
se, prisežem da ću vjerno i svjesno održavati odredbe koje se
nalaze u apostolskoj konstituciji".


Potom su prisegnuli na vjerno obavljanje dužnosti pape budu li
izabrani i obvezuju se na tajnost koju neće prekršiti osim ako im
papa dopusti.


crkva - Umire li Katolička crkva? 297b14c82912964371d958f9a68d0e79_featured_article


Propisanu prisegu glasno je čitao kardinal Giovanni
Battista Re
, a svaki kardinal je izgovarao: "Ja,
kardinal ________, obećavam, obvezujem se, prisežem", zatim
stavlja ruku na knjigu sv. Evanđelja koju svakom kardinalu
pridržavaju ceremonijari te dodaje: "Tako mi Bog pomogao i sv.
Evanđelja koja svojom rukom dotičem".


Prvi je prisegu položio Giovanni Battista Re, a nakon njega po
redu prema kojem su sjedili, a sjedili po redu dužnosti -
kardinali biskupi, kardinali patrijarsi, kardinali prezbiteri, te
na kraju kardinali đakoni, iako su to zapravo tradiocionalne,
stare razlike koje više nisu suštinske pošto su svi ti kardinali
biskupi, objašnjava RTL-ov komentator Inoslav
Bešker
.


Nakon prisege vrata Sikstinske kapele zatvorila su se uz
zapovijed "Extra Omnes" ("Svi van").



NAJAVA POČETKA
KONKLAVE
:


Sam čin izbora novog pape počeo je
u utorak u 10 sati misom "pro eligendo pontefice" u
Bazilici sv. Petra u Rimu
, procesijom svih kardinala
i pjevanjem Gregorijanskog korala, kako bi sjedinjeni molili za
dobro biranje pape koje će početi oko 16.30 sati kada se
kardinali izbornici zatvore u konklave.

Bit će to 77. konklava u povijesti Crkve. U 16:30 nakon
okupljanja kardinali će u procesiji krenuti u Sikstinsku kapelu.
Konklava počinje prisegom da će sve držati u tajnosti. Nakon toga
vrata Sikstinske kapele se zaključavaju, a kardinali ostaju sami.


crkva - Umire li Katolička crkva? 733139bc09fb1769a9b24612c4567be1_featured_article


(FOTO: Prostor za spaljivanje
glasačkih listića u Sikstinskog kapeli
)


Za izbor 266. pape potrebno je 77 glasova od 115 okupljenih
kardinala izbornika. Prvi dan kardinali glasuju jednom, osim ako
ne odluče preskočiti glasovanje.


Svaki sljedeći dan glasuju četiri puta. Četvrti dan uzima se
odmor. Dvaput na dan pale se glasački listići - ako je dim crn,
kardinali nisu donijeli odluku, bijeli znači- papa je izabran!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPet Feb 17, 2017 2:54 pm

Zašto ne postoji  Dan žrtava Katoličke crkve ?


http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-ne-postoji-dan-zrtava-katolicke-crkve/801869.aspx
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? EmptyPon Jun 13, 2022 10:02 pm

Ne treba se ni čuditi (a ovo namerno pišem-da mi se ne bi "spočitavalo" da "prozivam "samo SPC )
Na hiljade ima ovakvih slučajeva (redovno zataškavani ) a za koje su vezani katolički sveštenici .

MUČAN IZVEŠTAJ IZ NEMAČKE: 200 sveštenika osumnjičeno za zlostavljanje dece, biskupi zataškavali slučajeve?

Ako se radi o 200 sveštenika (tačnije ,196 ) -može se zamisliti koliko je broj zlostavljane dece ? 
Za samo 610 dece ,koja su progovorila ,sakupljeni su dokazi .
Čak i Minsterska biskupija procenjuje da je broj 10 x veći ? 
A to je praktično samo jedna mala "enklava" u Nemačkoj -gde su hiljade širom sveta ? 
Pa i ne "umirala " ?
Ko normalan može da "veruje" mantijašima ??










crkva - Umire li Katolička crkva? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





crkva - Umire li Katolička crkva? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umire li Katolička crkva?   crkva - Umire li Katolička crkva? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Umire li Katolička crkva?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Mravi
» "Dobra mesta" za pecanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: RELIGIJE SVETA-
Skoči na: