DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?

Ići dole 
+19
Gothic
zoran1970
doctorr67
montoya
Samouka
el_vibrador
Gagica78
tok tuk tok
Tarja
brunolino
AstrinaKomsinica
Nut
zirafa
drdoktor
Slovenska
Lily
cojle
vasko1
determinanta
23 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 6:01 pm

Već 20 godina u Srbiji se vrte iste političke face. Čini mi se da ni u jednoj oblasti nismo makli dalje od 1991. godine. Mislim, naravno, na vreme pre rata. Hajde da u ovoj diskusiji zanemarimo ličnosti. Koliko-toliko svi smo upoznati sa stranačkim vizijama trenutnih partija. Koja od njih je vama programski najbliža? (Ne pitam za koju glasate)

Lično, glasač sam LDP, ali mi je programski najbliskija SPS. Jesam li kontradiktorna? Ne, jer u Engleskoj, npr., to su laburisti. Mislim da je Srbiji, u ovom periodu, neophodna veća socijalna jednakost uz uslov potpune otvorenosti prema naprednijem, zapadnom, svetu.

Srbiji treba novo lice i nova stranačka snaga, a još je nema na vidiku...ili?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 7:19 pm

Ima , naravno. Koalicija koju bi činili pročišćeni DS , LDP ,LSV ...možda "regioni" SPS ,SNS ,DSS , Radikalima poslovično ne verujem i za njih ne bi smelo biti mesta u vladi "nacionalnog preporoda" Njih smo već videli na delu -a i sadasnji DS To nije ni senka Zoranovog DS .
Najbliža mi je ideja socijaldemokratije , no nemamo odgovarajuću partiju , za sada. Nažalost -retrogradne snage su još prejake , godine propagande su učinile svoje ,svako ko vredi malo više je sistematski satanizovan od medija , i bivseg rezima, tako da je jako teško očekivati da bi većina glasača prihvatila nekoga lidera navedenih partija .
Mislim da nas nazalost ceka jos par mandata kojekakvih nakaradnih vlada ,kao sto je i ova .










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
vasko1

vasko1


Datum upisa : 02.01.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 9:28 pm

Citat :
Srbiji treba novo lice i nova stranačka snaga, a još je nema na vidiku...ili?
Neće ga ni biti dok Brisel i SAD ga ne nađu ! Ovi su sada obavili svoju jednokratnu zadaću ,Kosovo su ostavili kao parolu ,a ovi sledeći će prihvatiti nove granice kao uslov Evropske integracije ! Srbijo i Srbine takva ti je sudbina ! Ostaje vam još samo preduslov da Ratka spremite u Hag i onda ste "časno sve uradili na svoju štetu "
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 10:31 pm



Za junake pesmom opevane! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 11:08 pm

cojle ::
Za junake pesmom opevane! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 900975
Da sam ironična koliko i ti, veruj da bih čudo napravila u fotošopu od tvog avatara.
Ok mi je što nismo istomišljenici. Ja imam stav, a ti si svoj negde zaturio?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 11:18 pm

determinanta ::
cojle ::
Za junake pesmom opevane!
Da sam ironična koliko i ti, veruj da bih čudo napravila u fotošopu od tvog avatara.
Ok mi je što nismo istomišljenici. Ja imam stav, a ti si svoj negde zaturio?



Stav se ne zatura... vazda u grudima! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 11:34 pm

Zaključujem da si za autonomiju Šumadije. IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 111827 Možda baš ona ponudi "keca".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 06, 2011 11:45 pm

determinanta ::
Zaključujem da si za autonomiju Šumadije. Možda baš ona ponudi "keca".



Šumadija do Tokija... i autonomija, jašta! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 13, 2011 2:46 pm

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Kartu_as_10%5B15%5D Srbija ima u IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Dru-karadjordjevic_310x186
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 13, 2011 2:55 pm

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Dru-karadjordjevic_310x186

55555

Onaj što pase travu!? smehsmeh :rlol: :rlol:

Šalu na stranu... ali je tužna istina... Srbija nema izgrađenu elitu pa na duži rok ne treba ni tražiti keca u rukavu.
Osuđeni smo da s mene na uštap prizivamo koekakve izbavitelje.

Posledice komunističkog režima ćemo još dugo vremena osećati... elita je davno uništena a nova još nije stasala! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Feb 13, 2011 8:36 pm

Imali smo .A onda smo ga ubili .
Pa onda...svako ko se istakne pameću, hrabrošću-njega brzo medijski satanizovati .
Pametni ,sposobni ,mladi,perspektivni -odu iz zemlje u zemlje gde se te osobine cene .
No.....ima ih koji misle da će sve biti drugačije kada padne (i ova ) Vlada ,kada dodju Toma I Vučić, ili još bolje -neki čekaju i Šešelja kao Mesiju .
Dok mi tako medjusobno blefiramo , Evropa i svet igraju ozbiljne partije sa drugima , a nas neće uskoro ni puštati za sto -jer znaju da nemamo ni za pot, a kamoli za ozbiljnu igru . I naravno-pošteno.Mi se i dalje uzdamo u brzu ruku i bilo kakvu prevaru.
Karte se igraju na miru ,bez dernjave , pameću,pamćenjem , i veštinom -i naravno , sa dosta novca da bi vas ozbiljno shvatili.
Mi stalno pronalazimo neke kečeve iz rukava(ali se brzo pokaze da je to onaj -peti) ....no slabo koga više uspevamo prevariti Ni sebe same .










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 2:16 pm

Ima, upravo ga je izvukla.. zadnji adut iz rukava! 55555
Nazad na vrh Ići dole
Slovenska

Slovenska


Datum upisa : 05.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 2:18 pm

Lily ::
Ima, upravo ga je izvukla.. zadnji adut iz rukava! 55555

Lily, ja mislim da mi nikada nismo imali "keca u rukavu"...sve su karte bile obelezene i lako su sve partije protiv nas dobijali -bez izuzetka. Unapred su znali svaki nas potez koji je vodio u izgibljenu partiju kockanja sa narodom.

Nazalost.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 2:26 pm

Lily ::
Ima, upravo ga je izvukla.. zadnji adut iz rukava! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 356467
Svetske kockarnice su malo bolje opremljene , da ne bi primetili djilkoške fazone tipa "kec iz rukava"
Moraćemo naučiti da igramo pošteno ,a bogami i da imamo koju kintu za ulog ,da nas uopšte prime u ozbiljnu kartašku partiju .
E onda je već lakše....kako kaže ona naša poslovica "Pošteno, pa ko koga za*ebe " IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 539287










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 2:53 pm

Danubius ::
Lily ::
Ima, upravo ga je izvukla.. zadnji adut iz rukava! IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 356467
Svetske kockarnice su malo bolje opremljene , da ne bi primetili djilkoške fazone tipa "kec iz rukava"
Moraćemo naučiti da igramo pošteno ,a bogami i da imamo koju kintu za ulog ,da nas uopšte prime u ozbiljnu kartašku partiju .
E onda je već lakše....kako kaže ona naša poslovica "Pošteno, pa ko koga za*ebe " IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 539287
Bas tako!
Ne vidim da je bas fer plej.. igramo kako drugi sviraju! cherry
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 2:54 pm

Slovenska ::
Lily ::
Ima, upravo ga je izvukla.. zadnji adut iz rukava! 55555

Lily, ja mislim da mi nikada nismo imali "keca u rukavu"...sve su karte bile obelezene i lako su sve partije protiv nas dobijali -bez izuzetka. Unapred su znali svaki nas potez koji je vodio u izgibljenu partiju kockanja sa narodom.

Nazalost.
Da, na zalost!
Jadan narod! 55555
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 3:27 pm

Nema keca, ali ima jos jednog za ucenjivanje, Hadzica. Zanima me samo sta ce onda smisliti da bi nas i dalje ponizavali. 55555
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 3:29 pm

drdoktor ::
Nema keca, ali ima jos jednog za ucenjivanje, Hadzica. Zanima me samo sta ce onda smisliti da bi nas i dalje ponizavali. 55555
Upravo sam ja to sada izjavila suprugu! Sta ce sad smisliti?! 55555
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Maj 26, 2011 3:38 pm

Ako su nam ovo bili kečevi iz rukava... onda zaista nema nade za nas!
Kad nam privreda, poljoprivreda, kultura sve ono što je neophodno nama pa
onda Evropi i Svetu, umire a isplivavaju neke novokomponovane vrednosti
mrka kapa.
Svi se bavimo politikom, omladina gleda da beži preko,natalitet u padu
mortalitet u porastu a mi politike i igara...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyUto Avg 09, 2011 4:51 pm

Srbija ima više zlata nego sve ex-Yu zemlje zajedno

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Zlatne_poluge_171509697
Na svetu smo 59. po zlatnim rezervama



Prema
poslednjoj analizi Svetskog saveta za zlato, Srbija je plasirana na 59.
mesto po zalihama zlata deponovanim u centralnoj banci sa 13,1 tonom,
što čini 4,4 odsto ukupnih državnih rezervi, saopštio je danas Ilirika
gold investicioni fond.
Od zemalja u regionu na listi je prisutna još i Slovenija na 79. mestu sa 3,2 tone i 14 odsto ukupnih državnih rezervi i Albanija na 92. mestu sa 1,6 tona. Hrvatska, Crna Gora, Bosna i Hercegovina i Makedonija se u tom izveštaju ne spominju.
Osnovni
razlog zlatnih rezervi je da se u doba nestabilnih ekonomskih dešavanja
očuva vrednost imovine, ali i dodatno zaradi, navedeno je u saopštenju.
Takvu
investicionu filozofiju primenjuju sve centralne banke koje su 2004.
godine u svojim trezorima deponovale čak 19 odsto ukupnog svetskog
zlata.
Tu politiku prate i sve poznate investicione kuće koje oko
10 odsto novčanih sredstava i imovine svojih klijenata investiraju u
zlato.
----------
Cene zlata na svetskim berzama su skočile ,posle ovog debakla Amerike sa kreditnom sposobnošću ,moguće da ćemo se i mi jednom ovajditi .....










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyUto Avg 09, 2011 6:12 pm

Daj Bože da ja grešim... osim velikog rezervata (javlja mi se) ne vidim ni asove ni politički program, ni dobru ekonomiju...
Mislim da smo asa i shansu ubili....I umesto da se bavimo krucijalnim stvrima za opstanak ove zemlje i naroda mi opet plutamo "nebesima" sa nekim svojim romantizmom koji zvuči kao creva praznog stomaka.
I dalje mislim, mozda nije najsrećnija, ali najbolja opcija za Srbiju je Boris Tadić kada se izbori sa dinastijama (strankama oko sebe) korupcijom, mitologijom, subkulturama i ostalom nenavedenom prljavstinom u ovom trenutku.
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 67
Datum upisa : 29.03.2010

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyUto Avg 09, 2011 6:25 pm



NO COMENT::::
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyUto Avg 09, 2011 11:53 pm

Ima..da joj TAJ rukav bude sto duzi ,jer njegov vlasnik bi onda trebao biti onako,snaznih,izdrzljivih saka koje ce jednom znati da iskopaju dovoljno duboku raku da ''svi Srbi,koji polako ,ali sigurno izumiru, budu spusteni na isto mesto...makar kao nezivi(ako to za zivota nije bilo moguce...)...a ne ''vecito razbacani na sve strane''...pod ''ovim ili onim nazivima''...










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptySre Okt 12, 2011 8:46 pm

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?


Ima, dobar kajmak. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptySub Nov 05, 2011 12:59 pm

Suficit Srbije sa CEFTA za devet meseci 1,15 milijardi dolara



Tanjug | 05. 11. 2011. - 11:44h
| Foto: Beta |



Srbija je u prvih devet meseci 2011. ostvarila
suficit u razmeni sa zemljama iz Zone slobodne trgovine u Centralnoj
Evropi (CEFTA) od 1,15 milijardi dolara, rezultat uglavnom izvoza
poljoprivrednih proizvoda.


IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 151833_psenica-beta_fSrbija najviše izvozila žitarice






Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, Srbija je u
zemlje CEFTA od januara do septembra najviše izvozila žitarice,
proizvode od njih, razne vrste pića, gvožđe i čelik, a najviše je
uvozila struju, gvožđe i čelik, kameni ugalj i obojene metale, kao i
povrće i voće.











Izvoz Srbije, za posmatrani period, iznosio je 2,4 milijardi dolara, a
uvoz je bio 1,25 milijardi dolara, pa je pokrivenost uvoza izvozom
iznosila 192,3 odsto.



U 2010. je Srbija ostvarila suficit u trgovinskoj razmeni sa
zemljama CEFTA sporazuma od 1,36 milijardi dolara, uglavnom, takođe,
rezultat izvoza poljoprivrednih proizvoda.



Region CEFTA je jedno od retkih tržišta sa kojima Srbija ima
kontinuirani suficit u razmeni, odnosno na koje više izvozi nego što
uvozi, i prema učešću u ukupnom izvozu Srbije, to tržište je drugo po
značaju, posle onog Evropske unije (EU).



CEFTA, je sporazum je sporazum o slobodnoj trgovini između
Srbije, Crne Gore, BiH, Hrvatske, Makedonije, Albanije, Moldavije i
Misije UN na Kosovu i Metoniji (UNMIK) u ime privremenih institucija
samouprave u pokrajini.










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptySub Nov 05, 2011 1:02 pm

Vojvodina moze da hrani pola Evrope. Drago mi je da se ta mogucnost prepoznaje, i kapitalizira.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptySre Jun 13, 2012 7:47 pm

Možda i ima keca u rukavu .Odluke Ustavnog suda kao zabrana "Obraza" (klerofašisti ) i "Nacionalnog fronta "(neonacisti ) kao i još nekoliko organizacija i "navijačkih grupa" u najavi ,mogli bi biti dokaz više stvari koje bi svetu pokazali da se u Srbiji poštuju ljudska prava , da je država odlučna da se obračuna sa kriminalom i nasiljem ,ekstremistima ,pa makar se oni izdavali za velike "patriote" i na kraju -da je sudstvo nezavisno,da ne podleže političkim pritiscima i terorističkim pretnjama i da se poštuje Ustav i zakoni .
To je odlika svake demokratske države i Srbiji baš treba takav "kec" -jer nas inače uvek optužuju da "varamo na kartama " Ovo su već karte koje se mogu baciti na sto -barabar sa svakom demokratskom zemljom u Evropi i svetu .
Zakasneo, nategnut -ali dobar potez .
Kad se tome doda predsedavanje Vuka Jeremića u UN ,ipak poštovanje volje građana oko izbora od mnogih omrznutog Tomislava Nikolića (nije bilo nemilih scena ili nekih nemira ) i formira li se proevropska stabilna Vlada na čelu sa Evropi i svetu prihvatljivim i poznatim partnerom u liku Borisa Tadića -možda nam se kartaška sreća malo i okrene .
----------

Odluka ustavnog suda srbije
Zabrana „Obraza” zbog poziva na mržnju

Vuk Z. Cvijić | 13. 06. 2012. - 06:58h
| Foto: M. Perić | Komentara: 32

Zabrana “Otačastvenog pokreta Obraz”, o čemu
je juče odlučio Ustavni sud Srbije, ima smisla samo ako je to prvi korak
u sistemskoj borbi protiv ekstremnih organizacija, smatraju pravni
stručnjaci.

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 217935_obraz01-foto-m-peric_f

Ustavni sud je juče naložio brisanje “Obraza” iz Registra udruženja
Agencije za privredne registre. Odluka je doneta “zbog delovanja
usmerenog na kršenje zajemčenih ljudskih i manjinskih prava i izazivanja
nacionalne i verske mržnje”.

Kako saznajemo, dvoje sudija bilo je protiv. Sud je konstatovao
da su MUP i tužilaštvo pokrenuli niz postupaka protiv pripadnika
“Obraza”, ali da to nije bilo dovoljni da se suzbiju nezakonito
delovanje udruženja te je zabrana srazmeran odgovor. Profesorka
Srbijanka Turajlić kaže za “Blic” da zabrana "Obraza" ne sme da bude ad
hok, već mora da bude sistemska i pravno utemeljena odluka.

- Dobro je što je zabranjen "Obraz", ali se postavlja pitanje kakve će sve implikacije to izazvati - kaže Turajlić.

Neki od incidenata "Obraza"
Maj 2007. i 2008. Sprečili projekciju filma „Slani kikiriki“
hrvatskog reditelja Tomislava Gotovca i nasilno prekinuli izložbu
„Odstupanja” umetničke grupe iz Prištine
2007. i 2009. Napadi na prijavljene skupove "Žena u crnom"
2008. Tokom skupa podrške Radovanu Karadžiću izazivali nerede i demolirali imovinu
2008. Napad na učesnike Kvir festa
27. marta 2012. Mladen Obradović osuđen na 10 meseci zatvora zbog pretnji pripadnicima LGBT pred otkazanu Paradu ponosa 2009.
Profesor Jovica Trkulja s Pravnog fakulteta kaže da se mora biti
oprezan sa zabranama, i da sudovi i policija moraju da rade svoj deo
posla.

- Te institucije mogu da drže “Obraz” i takve grupe pod kontrolom.
Zabrana može da izgleda kao da se topom puca na komarca - kaže Trkulja.

Među onima koji su pozdravili zabranu, ali očekuju da ona neće biti
poslednji korak, jesu i Inicijativa mladih za ljudska prava i
Organizacija “Parada ponosa Beograd”, dok LSV očekuje i da članstvo u
"Obrazu" ili nastavljanje njihovih ideja bude krivično delo.

Pod lupom još od 2005.

MUP je još 2005. u internim dokumentima označio “Obraz” kao
klerofašističku organizaciju. Bivši tužilac Slobodan Radovanović je
2009. podneo Ustavnom sudu predlog za zabranu rada “Obraza”. Sud je
juče, posle tri zasedanja, doneo odluku. Pred sudom je 14. decembra
2011. održana javna rasprava u kojoj su učestvovali zamenica glavnog
tužioca Srbije Gordana Janićijević i lider pokreta “Obraz” Mladen
Obradović.










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptySre Jun 13, 2012 11:05 pm

Srbija nema keca u rukavu, ali ima šanse da drastično popravi svoj ekonomski
položaj, a time i ugled u okruženju.Kad glavni prioritet buduće neke vlade bude proizvodnja hrane, kako za domaće tržište tako i za izvoz i kad to stvarno bude BREND Srbije možemo reći da smo na pravom putu.Drugi vrlo važan kapital što posedujemo jesu prirodno bogatstvo što imamo(banje, planine...salaši u Vojvodini).Na tome se intenzivno radi..., ka povećanju i poboljšanju smeštajnih kapaciteta.Ukoliko bi glavni prioritet ove države bio
koncept Turizam,ugostiteljstvo ,proizvodnja hrane , kao i dugoročni razvojni projekti vezani za energetiku(ekonomičnost i ušteda).."Energetska efikasnost", mogli bi postati prava destinacija za mnoga druga ulaganja, a time potpuno rešili problem nezaposlenosti i nizak standard prosečne populacije....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jan 06, 2013 9:55 pm

Ne želim na ovaj dan da tupim sa politikom ,pa ću u samo jednoj rečenici -ne da nemamo keca -nego je partija davno ugovorena i nameštena ,dobre karte obeležene i podeljene , a svi koji sede za stolom su profesionalne varalice ,tako da mi, narod -nemamo šanse .Čak nismo ni igrači -nego ulog kojim ovi bezočno hazardiraju .
Pa da ne bi bilo baš tako crno....iako su ovo samo svetli primeri a ne trend...neka bude da se bar nadamo ,ili zavaravamo da đavo nije tako crn .
Osam znakova da IMA nade za Srbiju IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 601923926










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyČet Jan 10, 2013 1:21 am

ima keca, kako nema...ima Gay-Paradu... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyPon Jan 21, 2013 5:04 pm

Jedini kec Srbije u rukavu su -mladi ,lepi ,pametni ,obrazovani i talentovani ljudi .
Jedino što treba uraditi je -stvoriti im uslove da ne žele da pobegnu glavom bez obzira u svet ,nego da žive ovde ,a to neće moći bez rasterivanja političke "elite" koju pod raznim "firmama" gledamo već 30 godina ,odlučnog obračuna sa jačajućom ekstremnom desnicom i ulaska zemlje u EU .
Možda banalno -ali ovo što smo gledali u "Prvom glasu Srbije" je svetska klasa u svakom pogledu . Ovi mladi ljudi mogu da uspeju svuda u svetu ,i treba im stvoriti uslove da ostanu kod nas,jer to svakako zaslužuju i na ponos su svoje zemlje .No, pre toga treba "zatući" "Grand ,Pink ,RTS i sve što oni u stvari "predstavljaju" od estrade do politike .
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Prvi-glas-Srbije-51










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyUto Jan 22, 2013 11:53 pm

determinanta ::
Već 20 godina u Srbiji se vrte iste političke face. Čini mi se da ni u jednoj oblasti nismo makli dalje od 1991. godine. Mislim, naravno, na vreme pre rata. Hajde da u ovoj diskusiji zanemarimo ličnosti. Koliko-toliko svi smo upoznati sa stranačkim vizijama trenutnih partija. Koja od njih je vama programski najbliža? (Ne pitam za koju glasate)



Srbiji treba novo lice i nova stranačka snaga, a još je nema na vidiku...ili?

Nema te licnosti trenutno, niti ce je biti skorije...Previse smo upali u establisment zapada...A oni pojedince ne dozvoljavaju, barem ne one koji se izdizu van njihovih krugova interesa...
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 12:28 pm

RUSI DOLAZE: U Srbiji prave antiraketni štit

Primanje Srbije u ODKB u svojstvu posmatrača u Moskvi se ocenjuje kao nova faza razvoija odnosa Beograda i Moskve, a neki navode da bi Srbija mogla postati jedan od asimetričnih odgovora na razmeštanje antiraketnog štita u Evropi.

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Rusidolazeusrbijipravea

Nedavno primanje Srbije u svojstvu posmatrača u organizaciju Ugovor o kolektivnoj bezbednosti ( ODKB) u završnim satima posete premijera Ivice Dačića Moskvi, kao i sastanak sa ruskim ministrom odbrane Sergejom Šojguom označavaju novi pravac u kome se kreće Srbija ocenjuju ruski mediji.

"Ruska vojna delegacija spremna je da potpiše odgovarajući sporazum u Beogradu između ministarstava odbrane Srbije i Rusije," - rekao je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu i potvrdio da u maju mesecu Ministarstvo odbrane Ruske Federacije očekuje posetu načelnika Generalštaba Vojske Srbije general-pukovnika Ljubiše Dikovića Moskvi.

Ivica Dačić izjavio je da je "Sergej Šojgu već dugo veliki prijatelj Srbije i da je podržavao srpski narod u najtežim vremenima rata i bombardovanja 1999. On je takođe podsetio na lični doprinos ruskog ministra odbrane u stvaranju srpsko-ruskog humanitarnog centra u Nišu.

"Naša saradnja će sada biti izgrađen na drugačiji način. Siguran sam da će Sergej Šojgu lično dati značajan doprinos jačanju veza između vojski Srbije i Rusije ", rekao je predsednik Vlade Srbije.

Mnogi moskovski analitičari ocenjuju da je ovim napravljeno veliko dostignuće Rusije, čime se otvara mogućnost vojnog prisustva Moskve na Balkanu, što može biti i ruski odgovor na raspored američkih sistema antiraketne odbrane u Evropi.

Ovo je prvi put kažu ruski analitičari da je organizacija ODKB u članstvo kao posmatrača primila jednu zemlju koja nije bila u sastavu Sovjetskog Saveza.

Rusi priznaju da organizacija trenutno nema visoki rejting u međunarodnoj zajednici, a posebno među NATO članicama, ali mediji podećaju da je u okviru ODKB nedavno pokrenuta i vojna transformacija zemalja članica, postavljeni su novi geopolitički ciljevi ove organizacije koji su orjentisani sada prema Evropi, što predstavlja veliki iskorak kaže novinar Vladimiru Muhin, jer raniji planovi i ciljevi ODKB nisu nikad prelazili granice bivšeg Sovjetskog Saveza.
Primanje Srbije u status posmatrača prema Muhinu je značajno osnaženo posle predsedničkih i parlamentarnih izbora u Srbiji u maju prošle godine i posle posete predsednika Vrhovnog saveta "Jedinstvene Rusije" Borisa Grizlova Srbiji. On je tada rekao da je Moskva usmerena na izgradnju strateškog partnerstva sa Srbijom.

Drugi značajni koraci koje je Srbija napravila odnosili su se na upućivanje zahteva Narodne skupštine Srbije Ruskoj Dumi da Srbija postane član ODKB, zatim poseta Dimitrija Rogozina, koji je saopštio da će zahtev Srbije biti prihvaćen, do pojave predstavnika Narodne skupštine Srbije u palati Tauride u Sankt Peterburgu, gde je bio sastanak veća ODKB.

Generalni sekretar ODKB Nikolaj Bordjudža, je potvrdio prihvatanje statusa Srbije kao posmatrača u ovoj organizaciji, ali da je preuranjeno govoriti o punopravnom članstvu, i da se o tome nije razgovaralo sa srpskim rukovodstvom, kao i da status posmatrača ne znači stvarno učešće u aktivnostima članica. Po njemu ulazak Srbije je važan međunarodni događaj za uspostavljanje kontakta članica ovog saveza i zemalja bivšeg SSSR-a sa jednom evropskom državom čime je značajno podignut kredibilitet organizacije prevazilaženjem granica bivšeg SSSR-a.

General-pukovnik Leonid Ivašov, koji je dugo vodio Glavnu Upravu za međunarodnu vojnu saradnju Ministarstva odbrane, kaže da je to prvi korak i da sam logika nalaže dalje približavanje Srbije i Moskve uključujući tu i vojnu saradnju, čime će se pomoći da Srbija ojača svoje pozicije na Balkanu, uključujući tu i pitanje Kosmeta.

"Bilo bi poželjno i na formiranju oružanih snaga Srbije pri Kancelariji glavnog vojnog savetnika, što bi ojačalo odbranu Srbije", rekao je Ivašov.

Kapetan Konstantin Sivkov, koji je dugo bio na čelu odeljenja u Centru za vojne i strateške studije Glavnog štaba, rekao je da su "ruski vojni ciljevi na Balkanu još ambiciozniji. Naime on veruje da je u Srbiji moguće vojno prisustvo Rusije jer to može biti jedna od asimetričnih odgovora na razmeštanje američkog antiraketnog štita u Evropi ( pa se navodi i instaliranje raketa Iskander).

(izvor:kurir.info.rs)

Na slici je inace RT-2UTTKh Topol-M - interkontinentalna balisticka raketa sa mogucnoscu nosenja nuklearne bojeve glave od 800kt i kompatibilnosti sa MIRV glavama. Domet 10.500km. Brzina preko 20 maha. Samo neka ih dopreme sto vise...pa ce mnogi poceti na Srbiju malo dugacije da gledaju.


Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 2:04 pm

Neka ih dopreme pa ćemo se kurčiti ko Kim Jong-un.
:svaka cast:
Nazad na vrh Ići dole
Gagica78
Dama sa Juga
Dama sa Juga
Gagica78


Godina : 45
Location : Juzna pruga
Datum upisa : 23.03.2013

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 3:23 pm

Srbija ima keca u rukavu , ali nema nekog ko ce ga izvuci tog keca. rade se neki pokusaji, ali koliko cemo cekati da se kec konacno upotrebi? booored
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 3:31 pm

tok tuk tok ::
Neka ih dopreme pa ćemo se kurčiti ko Kim Jong-un.
:svaka cast:

top88 top88 top88 smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 4:12 pm

kecevi odavno poispadali i posto se srbija sagnula da ih pokupi natrtili je zguza pa nepustaju smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 4:41 pm

Gothic ::
RUSI DOLAZE: U Srbiji prave antiraketni štit

...u koji će uključiti i "tajno Teslino oružje" ? Videli smo već kako nam Rusi "pomažu",i inače i "vojno" .Imali su vala prilika posle II svetskog rata koliko su hteli ,pa šta je bilo ? Ništa ,sem upotrebljavanja Srbije kao još jedine interesne sfere koja je sklona da bude ruski podanik . Srbijom Rusi "prete" kada hoće neke pare ili ustupak od Zapada ,i to već decenijama .
To je čak i Miloševiću bilo jasno ,da se "pomoć Rusije" završava na slanju kojekavih likova u propagandne svrhe ,i prodajom zastarelog vojnog krša koji samo mi još imamo .
I onda na vlast dođe Toma koji sanja o "savezima" još od radikalskih dana .
Rezultat -ekonomska zavisnost ,dajemo im energente džab džaba ,a oni nam prodaju po zverskim cenama -naše .
Južni tok ,kredit od 500 miliona evra ? Da bi nam utrapili njihove vozove ,kojima će "modernizovati" srpsku železnicu ?
Kredit je na 10 godina sa kamatom od 3,5 % ,sa prećutnom klauzlom -kupujete naše ,možete da "prebijete" vašim izvozom (a to su maline ,šljive ,jabuke -dakle ,najbolje što imamo )
Ako je "majka Rusija" kec Srbije u rukavu .....igramo na pogrešnu kartu.










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Apr 14, 2013 5:21 pm

Citat :
Primanje Srbije u ODKB u svojstvu posmatrača u Moskvi se ocenjuje kao nova faza razvoija odnosa Beograda i Moskve, a neki navode da bi Srbija mogla postati jedan od asimetričnih odgovora na razmeštanje antiraketnog štita u Evropi.

Ovakva vrsta vesti je samo internu politicku upotrebu.Sve vojne baze na teritoriji Srbije su na raspolaganju NATO savezu, neke iznajmljene na 99 godina.
Srbija je okruzena zemljama aktivnim clanicama NATO saveza (Rumunija, Bugarska, Madjarska, Hrvatska), a na samom Kosovu je potencijalno najveca NATO baza u Evropi "Bondsteel", koja treba da zameni bazu Aviano
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Maj 05, 2013 12:40 pm

Koliko je teško bilo šta uraditi ,ili ponuditi -ne može biti jasnije od ove karikature .
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Velemajstori

Imamo veliki apsurd -u Evropu će nas uvesti oni koji snose veliki deo krivice što se sve ovo sa Srbijom desilo ,ex radikali ,sada SNS ,a ako se sluša šta Dačić i Vučić govore ,i gleda šta sprovode u vezi sa Kosovom -to nije ništa drugo nego PREOKRET ,ono što godinama propoveda LDP ?
Samo raskid sa svim dosadašnjim politikama ,i istrajavnje na tom putu ,ma ko bio "izvršilac" je poslednji "kec u rukavu" koji Srbija ima .
Apsurdno -ali smo svedoci svaki dan da je to -tako .
Više se ništa ne može isključiti ,pa ni to da Srbiju za pet godina vodi trjumvirat mladih ljudi Vučić-Dačić-Jovanović.
U Srbiji je sve moguće -videli smo već svakakve neprirodne koalicije i teške obrte u "prijateljstvima i neprijateljstvima ",tako da nije isključen ni ovakav "triling asova" .










IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Maj 05, 2013 10:23 pm

Ima Borisa Tadića da prepisuju od njega.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Maj 05, 2013 10:41 pm

ima Punta...i precednika koji vazda "kunta"..... smehsmeh










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jun 02, 2013 12:51 pm



Naš Boža je valjda Dačić?! Ne znam ja:)) smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jun 02, 2013 4:44 pm

Srbija ima velikog keca u rukavu...samo nezna da ga iskoristi...ako misli da sto pre udje u EU,ne samo da bi se zvala da je clanica Evropske Unije vec da bi ljudi bolje ziveli nekim normalnim zivotom sa vrlo malom stopom kriminala i korupcije...onda mora da uradi sledece: Da dovede svoje ljude iz Dijaspore i postavi ih na vodecim mestima u vladi koji ce odmah da pokrenu neke institucije u zemlji a za neku godinu urade mnogo na planu Ekonomije i Privrede.

Kada nasi politicari vode neke razgovore sa stranim politicarima,tim strancima iz EU je vrlo tesko da ih razumeju...kao prvo nasi ne govore dobro strane jezike i stalno vode neke prevodioce a zatim ne shvataju sustinu poslovanja sa ljudima iz Evrope...Kada su nasi politicari trazili savet kako i sta da preduzmu da poboljsaju Standard svojih gradjana i sto pre udju u EU...dobili su odmah kratak odgovor "Postavite vase ljude iz Dijaspore da vam vode zemlju...tako je i Hrvatska uradila i eto da ste i vi to tada uradili kao oni sada bi ste i vi sa Hrvatskom usli u EU i sve bi vam bilo lakse i bolje"

Zbog cega je to bolje?...pa jednostavno ti mladi ljudi iz Dijaspore su se rodili u Inostranstvu tamo zavrsili visoke skole...dobro govore po nekoliko stranih jezika...poznaju odlicno Evropske standarde i zakone...lako se dogovaraju jer nisu tvrdoglavi,nerazumni i ne vuku na nikakav Nacionalizam...kulturni su i sto je najbitnije navikli su da rade za platu a ne za razne provizije koje su usko povezane sa raznim oblicima kriminala i korupcije.

Ali to se nasim ljudima u Srbiji ne svidja...Gde da sastavimo pola vlade sa strancima...Da...oni nase ljude iz Dijaspore smatraju za strance a ne svojim gradjanima...zato svaki dan trce za savet kod nekih stranih ambasadora...Svidelo se to nekom ili ne nasu zemlju Srbiju tenutno vode strani Ambasadori i Diplomate to je surova realnost ali me ne cudi jer je nasima uvek bilo draze da im Zemlju vode stranci nego nasi ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jun 02, 2013 5:37 pm

el_vibrador ::

Ovakva vrsta vesti je samo internu politicku upotrebu.Sve vojne baze na teritoriji Srbije su na raspolaganju NATO savezu, neke iznajmljene na 99 godina.
Srbija je okruzena zemljama aktivnim clanicama NATO saveza (Rumunija, Bugarska, Madjarska, Hrvatska), a na samom Kosovu je potencijalno najveca NATO baza u Evropi "Bondsteel", koja treba da zameni bazu Aviano

Tačno. Takođe, NATO ima potpuno slobodan prolaz kroz Srbiju, ne podleže carini-ispravite me ukoliko grešim..i ceo dogovor sa NATO potpisao je Vuk Drašković kada je bio ministar spoljnih poslova.

Ne vidim trenutno keca u rukavu, jer smo svi nesložni i kao narod jedva uspemo o nečemu da se dogovorimo. Da je više sloge, bilo bi bolje.

Inače, odgovor na prvo pitanje-kome sam programski najbliža je DSS, ali sam svesna i kvaliteta i mana koje ima ta stranka.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jun 02, 2013 5:55 pm

Džudi ::


Tačno. Takođe, NATO ima potpuno slobodan prolaz kroz Srbiju, ne podleže carini-ispravite me ukoliko grešim..i ceo dogovor sa NATO potpisao je Vuk Drašković kada je bio ministar spoljnih poslova.

Ne vidim trenutno keca u rukavu, jer smo svi nesložni i kao narod jedva uspemo o nečemu da se dogovorimo. Da je više sloge, bilo bi bolje.


Naravno da je sporazum potpisan, jer posle kapitulacije pitanje je šta više "ne damo".Za vašu inf. NATO je prisutan skoro na svim našim vojnim Aerodromima , za sad kao posmatrači, dok Srbije ne bude jedna od članica NATO.Kec iz rukava može biti jedino izgradnja puta na koritorima i prateća infra struktura koja ima šta ponuditi, kao i povoljne atraktivne zone za izgradnju industrije.Bez novo-stvorene vrednosti nema šanse za opstanak...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jun 02, 2013 6:30 pm

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? 10404_10200153970921995_666926703_n

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyNed Jun 02, 2013 6:31 pm

55555 upravo tako...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyPon Jun 03, 2013 12:59 am

montoya ::


Naravno da je sporazum potpisan, jer posle kapitulacije pitanje je šta više "ne damo".Za vašu inf. NATO je prisutan skoro na svim našim vojnim Aerodromima , za sad kao posmatrači, dok Srbije ne bude jedna od članica NATO.Kec iz rukava može biti jedino izgradnja puta na koritorima i prateća infra struktura koja ima šta ponuditi, kao i povoljne atraktivne zone za izgradnju industrije.Bez novo-stvorene vrednosti nema šanse za opstanak...

Da li mislite ( da li misliš ) na kapitulaciju 1999.godine?

Sporazum jeste potpisan ali se ne sećam da su o tome raspravljali poslanici u Skupštini. I nekako je "nečujno" dospeo u javnost, o njemu se nikada nije mnogo ni raspravljalo.

Što se koridora tiče, oni se još grade. Atraktivne zone za izgradnju industrije trenutno su usmerene ka Vojvodini, pre neki dan je otvorena nova fabrika u Pećincima.
I bivša vlast je dosta ulagala u Vojvodinu - primer je opština Inđija.

Šta je sa ostalim delovima Srbije?

Izvinjavam se na ovom off-u, ali tema je zanimljiva i mislim da može da se širi.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? EmptyPon Jun 03, 2013 9:10 am

Džudi ::


Da li mislite ( da li misliš ) na kapitulaciju 1999.godine?

Sporazum jeste potpisan ali se ne sećam da su o tome raspravljali poslanici u Skupštini. I nekako je "nečujno" dospeo u javnost, o njemu se nikada nije mnogo ni raspravljalo.

Što se koridora tiče, oni se još grade. Atraktivne zone za izgradnju industrije trenutno su usmerene ka Vojvodini, pre neki dan je otvorena nova fabrika u Pećincima.
I bivša vlast je dosta ulagala u Vojvodinu - primer je opština Inđija.

Šta je sa ostalim delovima Srbije?

Izvinjavam se na ovom off-u, ali tema je zanimljiva i mislim da može da se širi.

Da, naravno da mislim na kapitulaciju 1999 g. U ovoj zrmlji sve što je sporno i iziskuje vreme, protera se na mala vrata(uobičajena praksa).
Koliko sam informisan grade se fabrike(industrijski pogoni) u Jagodini, okolina Kragujevca, okolina Vranja i neki pogoni na Jugoistoku Srbije (Pirotski kraj)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty
PočaljiNaslov: Re: IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?   IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
IMA LI SRBIJA "KECA U RUKAVU"?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» OVO je PRAVA SRBIJA !
» SRBI I SRBIJA
» SRBIJA NA ZAPADU
» Srbija u NATO?!
» KUDA IDE SRBIJA ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: