DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 58

PočaljiNaslov: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Mar 05, 2011 11:41 am

First topic message reminder :

"Prema Jovanu Cvijiću u našim krajevima, pod specifičnim istorijskim i kulturnim uslovima, formirao se osobeni etnopsihički tip, a to je centralni tip, za koga je karakterističan "rajinski mentalitet". Ovaj tip je nastao u središnjem delu Balkanskog poluostrva (u plodnim dolinama Morave i Vardara), kod bespomoćnog stanovništva koje je vekovima bilo izloženo Turskim pljačkanjima i zulumima. U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte
: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija."

Da li je ovo realan opis ?

Imamo li mi taj neuništivi tzv. lenji gen, koji nam ne dozvoljava da se kolektivno menjamo ili je za kolektivnu svest potrebno nešto drugo? Vekovi recimo?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Sep 12, 2014 9:49 pm

ZoxZoja ::

Ovde nije u pitanju uvlačenje Putinu već korišćenje njegovog lika, imena i političke pozicije u cilju očuvanja vlsti određene političke opcije u Bosni ili u Republici Srpskoj (nisam informisana gde su i za šta izbori).
Sve je tačno što si napisala ,i jeste pun pogodak ,ali kod dela javnosti i u Srbiji i u RS ,koji pojma nemaju o istoriji srpsko-ruskih odnosa kroz istoriju .
Inače se ne bi razvio decenijama negovan ,a ni na čemu zasnovan uvlakački odnos prema Rusiji ,a naročito prema Putinu .
I naša "raja" vidi u njemu "gospodara" ,i u nedostatku ponuđenih (jer ovi naši im nisu dovoljno moćni ) su skloni okrenuti se -tuđinu ,da se izrazim kako oni razmišljaju .
Rusi i Srbi su "braća" koliko i Ameri i Irci ,recimo  -dele neke zajedničke karakteristike ,ali suštinski "velikog brata" boli uvo za malog , tretira ga kao ne baš puno željeno pastorče ,i gleda da ima koristi od njega ,a i da ga zloupotrebi kad god može .
Irci naseljeni u Americi su najpatriotskiji Amerikanci (a ugradili su puno svojih kostiju u izgradnju iste ,za sitan novac) ,rado će ih koristiti za nezahvalne poslove kao policija i vojska ,ali će Stejt Depratment uvek rado pomoći umerenim frakcijama IRA -kad god se United Kingdom malo osili i počne biti faktor koji smeta u njihovim ekonomskim biznisima .
A Irska će naravno ostati gde jeste .
Objektivno ,kako god se to nama ne sviđalo ,odavno bi bilo normalnije da pevamo "Danke Dojčland" ,ako se uzme u obzir koliko su nas zaista humanitarno i novčano pomogli poslednjih 20 godina ,nego što se klanjamo "majci Rusiji" čak i u ovom trenutku ,kada je i najvećem rusofilu jasno da okupira Ukrajinu ,i to zbog energenata i geopolitike .
Ili neko zaista veruje da je ruska manjina (i većina ) bila ikako "ugrožena" ?
Putin nam baci tri akumulatora za MIG ,a usput proda gomilu vojnog  krša po ogromnim cenama ,oteli su nam energetiku ,prodaju nam smeće od gasa i nafte ,a mi ih dižemo u nebesa ?
E, to je zato što nam treba Gospodar ,i to onaj po našem ukusu -koji bi malo da preti svetu ,da ratuje ,koji ima vojnu silu, ponaša se iracionalno i dikatatorski ,a mi se nadamo sakriti pod njegove skute ,i nadamo se bogatoj nagradi za "vernost" .
Iako nam logika govori da su bivši okupatori (Turci ,Nemci ) ispali pet puta bolji prema nama u svakoj nevolji -deo javnosti bi opet da peva "Kaljinku" i divi se "Crvenoj Armiji" . Čak i kada dobijemo šipak od njih -i onda se pronalaze opravdanja što nisu mogli da nam pomognu ,i suznih očiju se i dalje gleda ka Moskvi .
Za mene je to -rajinski mentalitet .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Čet Okt 02, 2014 11:51 pm

Novine pune naslova "Dolazi nam Putin" ,pa spiska svih počasti koje će mu Vlada u ime svih nas ukazati . Od *ića i pića do ordena ,vojne parade i svega što se još može smisliti u mozgovima naših vrlih vladara,da dočekaju "cara" .
kako će Srbi dočekati Putina link

Naravno da se strani državnik tako velike zemlje treba dostojno dočekati ,ali vojna parada -kad gotovo ceo svet osuđuje rusku vojnu intervenciju u Ukrajini ?
Pa od Tita je nije bilo ,i čemu,šta smo mi, Severna Koreja  ?
Šta imamo mi da pokažemo ,tri MIG-a i "maljutke  ?
Možda je to i poenta ,rusko oružje u srpskim rukama ,samo šalji brate Vladimire ,ne pitamo šta košta ?
Mislim....ne bi iznenadilo ni da zvona na svim hramovima SPC zvone neprekidno ,a Patrijarh i Amfilohije ga dočekaju na sred Terazija da mu ljube ruku .
Ili da mu možda žrtvujemo par devica ,valjalo bi to ?
Onih koji asskis Vladimiru sigurno neće nedostajati ni ovoga puta ,kao ni bulažnjenja o "bratskoj Rusiji" i "vekovnom prijateljstvu" (kad god Rusima trebamo ili imaju neke koristi )

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Okt 12, 2014 10:52 am

Vesić: Sutra podižemo spomenik caru Nikolaju Romanovu link

Naše rusofilsko uvlačenje u dupe zaista nema granica ?
Da ne idemo u to da u vreme "štednje"  mi to plaćamo ,nego ,neka mi neko objasni ,šta je Nikolaj Romanov ikada učinio za Srbiju ,pa da mu spomenik dižemo ,sem što je ,navodno bio za "veliku Srbiju" ????
Pa i Rusi sami ga ubili ,sve sa porodicom ,toliko ga voleli .
Predlažem da dignemo spomenik i Raspućinu ,Ivanu Groznom ,Katarini Velikoj (sve sa konjem sa kojim se ,navodno, rado kresala ) i svima drugima poznatim Rusima -valjda ćemo se onda umiliti "gospodarima baćuškama" ?
Građani Srbije se svode na "mužike" ,ni oni se toliko nisu "klanjali" .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Nov 09, 2014 2:35 pm

Da ne bude zabune (ili da sam ja zloban i antirusofil )-evo ,crno na belo,rad gospode iz organizacije  koja se zove  "Srbski Obraz"

A evo i linka ,opet -da ne bude zabune ,to tamo stoji.

[You must be registered and logged in to see this link.] link

Klanjamo ti se ,baćuška ,spahijo ,vaše Prevashodstvo?

Stoje i druge stvari (pročitati "načela" i "smernice" pokreta ) zbog kojih sam ovo mogao da stavim i na temu "Fašisti u Evropi posle II svetskog rata" ,ali ,neka ovde .

Jer nije uvlačenje u dupe (Putinu i Rusima ) jedino ...pali su u trans na vest da je Šešelj pušten  ,pa po starom srbskom običaju se okupiše da proslave kod sedišta SRS (bez prijave skupa ,i bez brige oko "narušavanja javnog reda i mira ) još jednu "veliku pobedu" ?

Jer Vođa( da ne kažem, firer )  dolazi ,raduj se Srbijo .

Usput ....evo i kako su oni videli onomad "paradu  ponosa" (i ovim oblepili grad )

Za svetog Savu još i mogu razumeti ,ali i "veliki" Putin ?
E vala ,ne daj Bože da se po vama "obraz srpski" gleda,

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Feb 22, 2015 12:48 pm

Kozačka zakletva usred Ostružnice link

......Krimski kozački savez je prepoznao naše dobre namere i u oktobru 2012. je doneo odluku da se formira međunarodna kozačka stanica Jaltinske kozačke opštine u Srbiji. Centrala za Beograd u Ostružnici formirana je prošle godine na Markovdan.
---
...da je u pitanju neka čitaonica ,kulturni centar i sl-da se razume i podrži .
Ali ovo ? naklon asskis

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Uto Apr 28, 2015 8:39 am

Zemljo ,otvori se ?
I samom Vučiću se već povraća od tolikog ulizivanja partijskih "saboraca" ,ali tome nema kraja .U pesmu čovek "ušao" .Samo još guslari fale (no istine radi ,njima nije po ukusu ,jer je smanjio "nacionalnu" retoriku a i Evropu puno pominje ) 

Posle "Slobo, slobodo" , "Arkanovih tigrova" "Heroj Mladić" i sličnih muzičkih uradaka , evo i prigodne "ode" novom Voždu .
Verujem da je i samom Aciki neprijatno od tolikog uvlačenja u dupe . 
Na potezu je Stanislava Pak ,da smisli i angažuje estradnog stručnjaka za pesmu o Tomi .

A tekst glasi ovako:

"On koji nam daje mir i odgovornost, koji se ne kaje
Naša snaga i prevashodnost, naš spas, glas, do Evrope, sveta
Neka čuje cela planeta - Vučić Aleksandar
Slavna srpska zastavo, visoko se izdigni
Jer mi svi Srbi dozvasmo se pameti
On je Vučić Aleksandar
On je Vučić Aleksandar
Dajmo mu mandat da nas sve vodi
On je Vučić Aleksandar
On je Vučić Aleksandar
Vodi ka pobedi, državnoj istini
Jer voli svoju zemlju
On voli svoju Srbiju
Zbog njega ćemo ući u Evropsku uniju
Gledaj, gledaj, Vlado ti, ko te sada vodi
Srbin veliki čovek narodni
On je Vučić Aleksandar
On je Vučić Aleksandar
On je Vučić Aleksandar
On je Vučić Aleksandar
Vodi ka pobedi, državnoj istini
Jer voli svoju zemlju
On voli svoju Srbiju
Zbog njega ćemo ući u Evropsku uniju
On je naš, jes, jes
Srpski Eliot Nes
On je naš, jes, jes
Srpski Eliot Nes"

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Jul 05, 2015 9:37 am

Ja zaista ne mogu da razumem toliki stepen uvlačenja u dupe ovog naroda i medija udovi Ražnjatović i njenoj deci ,a da oni pri tome nisu dali nijednog razloga da im se narod divi ili ih voli ? 
Juče sve novine objaviše snimak mlađanog Veljka koji peva "Vidovdan" uz propratne tekstove tipa "talenat za pevanje je nasledio od majke " "dokazuje kako je veliki patriota" itd . 
Pri tome ,balavander cirka i  izležava se  pored bazena u Aja Napi i urla kao neartikulisani medved ? 
Od ogromnog "patriotizma" Cecina deca dva meseca letuju po raznim svetskim (i preskupim )destinacijama a još treba da im se aplaudira ? 
Ili je veliki patriotizam prisutan samo zimi ,kada su dva meseca na "Kopu" ?  
Ne sećam se ikada da je gospođa Ražnjatović imala koncert na Kosovu ,ili novčano pomogla tamošnju sirotinju ,a o dečici da se i ne govori ? 
Ovo nema nikakve veze sa ličnom netrpeljivošću ,nego sa realnošću . 
Ako je ovo "talenat za pevanje"  i "patriotski čin" -onda nešto nije u redu sa elementarnom inteligencijom ovog naroda ,pa neka se ulizuju i dalje . 

U TRANSU: Ovako Cecin sin peva pesmu "Vidovdan"! (VIDEO) link

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Jul 10, 2015 10:04 pm

Načelnik generalštaba Ljubiša Diković je verovatno jedina osoba u Srbiji sem porodice Nikolić koji drži Tominu sliku na zidu .Doduše ,jeste ga Toma nagradio ordenom (umesto da ga smene posle pada helikoptera i sramnih saopštenja povodom toga ) ali da mu se baš toliko treba uvlačiti u  shacke?

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 46
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Jul 11, 2015 1:32 am

MadamX ::
Ja ne volim generalizovanje ljudi i kada se neke osobine smatraju kao deo mentaliteta.

Mislim da je ova tema previše politički obojena. Da li mogu da se navedu i drugi primeri tog mentaliteta, osim politike?

Ovo je tema u pdf-u "Psihologija" i po meni to znači da treba da pišemo o psihološkim osobinama ličnosti, bez generalizacije.

Da, rusofil sam, ali ne mrzim ostale narode. I nisam politički fanatik. Ono šta mi smeta u našem narodu je taj politički fanatizam..ili se neko vatreno brani, ili se pljuje po njemu.

Eto morala sam malo da odlutam od teme, ali "upali su mi u oči" postovi posvećeni Putinu. Da, većina ljudi ga na ovim prostorima voli, ali vole se i druge zemlje. Ali, kao narod smo gostoljubivi, i dočekamo sa svim počastima ljude koji nešto znače u političkoj, kulturnoj, sportskoj svetskoj sceni.

Citirala sam samu sebe jer vidim da tema i dalje ide političko-estradnim tokom.

Nadam se da ću ovoga puta dobiti odgovor..prošli put nisam.

Mogu i da objasnim zašto sam rusofil, ako treba.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Jul 11, 2015 12:02 pm

Citirala sam samu sebe jer vidim da tema i dalje ide političko-estradnim tokom.

Nadam se da ću ovoga puta dobiti odgovor..prošli put nisam.

Mogu i da objasnim zašto sam rusofil, ako treba.
Tačno je da ide tim tokom ,i tačno je da je "rajinski mentalitet" pre svega psihološki fenomen . 
Rusi se pominju u tom nekom ,uslovno rečeno ,lošem kontekstu jer je "rusofilstvo" ipak dosta izraženo u našem narodu ,a nema logično utemeljenje . 
Mogao se uzeti i primer crkve ,gde se i dalje klanja i ljubi ruka vladikama -iako dobar deo zaslužuje  ne  da se  ne poštuje ,nego i pljune . 
No, prejak je tradicionalni gen u mentalitetu da se "gosn* popi " mora ukazivati poštovanje i respekt ,samo zbog mantije ,ma kakvi bili . 
To ne radi samo običan narod ,nego i politika ,sve da dobiju naklonost i par bodova kod njih ,ulizuju se da bi im pomogli da vladaju . 
Običan svet se ulizuje iz nekog iracionalnog straha ,da ih ovi "božiji službenici" ne bi možda anatemisali ili proglasili "lošim vernicima" . 
Rajinski mentalitet funkcioniše po sistemu -bolje da podvijem rep i progutam ponos ,pa malo šenim ,možda bude od koristi .

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 46
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Jul 12, 2015 6:55 pm

Danubius ::
e da podvijem rep i progutam ponos ,pa malo šenim ,možda bude od koristi .

Gutanje ponosa i podvijanje repa vidim kao poltronstvo.

Pošto je tema u pdf-u "psihologija" mene zanima kako izgledaju ljudi koji su fanatici- verski, politički, nacionalni, religijski.

Da li oni znaju da imaju "problem"...

A što se tiče rusofila, okej je da volim Rusiju ukoliko znam koliko je pomogla u prvom svetskom ratu Srbiji...okej je da ih volim jer su pravoslavne vere kao i ja..Isto tako volim i Grčku.

Ali, nisam fanatista. Ne ističem stalno svoje političko i ostala opredeljenja.

Ne dopadaju mi se fanatizam i generalizacija ljudi, naroda, grupa..

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Jul 12, 2015 8:45 pm

e da podvijem rep i progutam ponos ,pa malo šenim ,možda bude od koristi .

Gutanje ponosa i podvijanje repa vidim kao poltronstvo.

Pošto je tema u pdf-u "psihologija" mene zanima kako izgledaju ljudi koji su fanatici- verski, politički, nacionalni, religijski.

Da li oni znaju da imaju "problem"...

A što se tiče rusofila, okej je da volim Rusiju ukoliko znam koliko je pomogla u prvom svetskom ratu Srbiji...okej je da ih volim jer su pravoslavne vere kao i ja..Isto tako volim i Grčku.

Ali, nisam fanatista. Ne ističem stalno svoje političko i ostala opredeljenja.

Ne dopadaju mi se fanatizam i generalizacija ljudi, naroda, grupa..
I to jedna od zabluda koja nema utemeljenje u istoriji . 

Rusija je ušla u rat 1914 invazijom tadašnje pruske provincije Galicije i zauzimanjem delova Poljske .Već krajem godine su ih Nemci zakucali kod Lođa i na Visli . 
1915 su ih Nemci potisnuli i iz Galicije ,i iz Poljske ,više stotina kilometara u dubinu , sve do Rige -i te linije su se zadržale sve do 1917. 

1916 su izveli kratkotrajnu ofanzivu ,ali ,pošto je Rumunija "pala" ,a i zapadnim saveznicima nije baš išlo dobro .Za celu 1916 tokom ofanzive Rusi su napredovali samo 70 km . 

1917 ruska ekonomija je doživela kolaps ,zavladala je glad ,i unutrašnji sukobi . Jedina ofanziva ruske vojske cele godine je bila neuspešna i kratka ofanziva Kerenskog u julu .

Došla je oktobarska revolucija ,i sporazumom u Brest Litovsku 1918 Rusija se praktično "isključila" iz I svetskog rata ,istočni front više nije postojao , što je Nemcima omogućilo da prebace snage i počnu ofanzivu u Francuskoj . 
Nova sovjetska vlast se bavila svojom revolucijom i stvaranjem SSSR ,i tamo su bile angažovane vojne snage ,sada "Crvene Armije" ,tačnije u zauzimanju pribaltičkih republika i "priključenju" njihovih teritorija Rusiji ,kao stožeru SSSR. 

U trenutku potpisivanja mira ,  bilo je 3,9 miliona Rusa u zarobljeništvu. 

Rusija je pomagala Srbiji na početku rata ,dakle 1914 doturom ratnog materijala Dunavom -tačno sedam parobroda i 16 barži materijala ,slanjem nekoliko timova (106 vojnika ) instruktora za minere , i slanjem nešto lekara i medicinskog osoblja -dobrovoljaca . 
Car Nikolaj II se zaista "zauzeo" na Pašićevu molbu kod saveznika tokom prihvata razbijene srpske vojske nakon prelaska Albanije , te su onda Francuzi poslali brodove sa hranom ,a Italijani ih pustili u Valonu (i kasnije na Vido ) 
Jeste nešto oficira i vojnika poslano na oporavak u Rigu ,i jeste dato nešto oružja i artiljerije kada je ta jedna srpska divizija učestvovala u proboju Solunskog fronta . 
I to je sve -koliko ja znam o istoriji I svetskog rata (neka me neko ispravi ,ako nisam u pravu) 

Dakle , ne bih rekao da su se braća Rusi ubili oko nas ,sem deklarativno i formalno smo bili "saveznici" ,a Rusi su gledali svoja posla i svoj interes ,i tada . 

Sto puta sam se vraćao i unazad ,do Turaka ,i unapred ,na II svetski rat ,i na 90 te ,i na danas .

Moje je mišljenje ,a ne zato što imam nešto protiv Rusa ,nego zbog činjenica ,da nema razloga da se toliko klanjamo Rusima ,jer nas nisu uopšte toliko mnogo zadužili ,kroz istoriju , da bi imali neki takav "sluganskI" odnos prema njima .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Sep 06, 2015 11:15 am

Poduža je lista Vučićević dupelizaca ,te već narod jednog ministra naziva "Slina" zbog konstantnog lizanja dupeta .Ali je ovo vrh . Željko Mitrović ,milioner i medijski tajkun (na usluzi "vladajućima" ) 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Uto Sep 22, 2015 9:31 pm

Kad je Putin u pitanju ,dupelizaca na pretek . 
Ali je ova gospođa zaista originalna .  krsti se

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Nov 01, 2015 7:48 pm

Odluku Udruženja neurohirurga Srbije da za svog počasnog člana izaberu Master Tomu Bajčetinskog s jedne strane i ministra zdravlja Zlatibora Lončara s druge strane, pokazuje svu impotentnost i poltronizam vrhunskih specijalista, koji bi trebalo da vam spasavaju život u kriznim situacijama. 

---
Ja sam mislio da je ovo šala -ali nije ? 
Svako SNS đubre je "počasni građanin"nekog grada  ,ili ima neki crkveni orden ,ali da je moguće da se vrhunski intelektualci ovako uvlače u dupe onima upravo onima koji ih tretiraju kao najamnu radnu snagu koju bedno plate ,to je nečuveno . 
Da "neuka raja" koju je lako zavesti radi tako nešto ,to i jeste objašnjivo ,ali za svakog intelektualca u ovoj zemlji ovakve stvari bi trebale da budu vrhunska uvreda .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Nov 06, 2015 8:19 pm

Grad Sombor je doživeo nečuvenu sramotu ,tj ogavan čin udvorištva Vlasti koje je delo lokalnog SNS ,a u želji da lažno prikažu kako "somborska raja" obožava Vođu . 
Umetnički mural , koji je platila SO Sombor i Telenor ,a nalazio se na zgradi u Čitaoničkoj ulici (kulturni centar Sombora ) jednostvno je prekriven džambo plakatom Aleksandra Vučića -bez da je iko pitan ili ispoštovan zakon ? 
Čitaonička ulica se nalazi na tkzv "Vencu" koji je zaštićena urbanistička sredina -dakle ,ni fasadu ne smeš da farbaš u boju koju želiš ,ako to narušava celinu . Oslikavanje murala je odobreno od Pokrajinskog zavoda za zaštitu spomenika ,a radio ga je umetnik Marko Stojanović ,ali to ništa ne smeta somborskim  SNS udvoricama da na ovaj način ,beskrupulozno,bahato  i iznad zakona ,pljunu na umetnost ,samo da bi pokazali svoju servilnost Vlasti . 

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Nov 06, 2015 8:21 pm

E gdje su sad Prle i Tihi da napisu "Smrt fasizmu"!

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Dec 18, 2015 10:30 pm

Jednom moram reći i ovo -bravo Putinu ,ljudino . Oladio je popa ulizicu (tačnije ,vladiku ) u sekundi .
Ovo nije nikakva "nameštaljka" ,nego se zaista desilo (pisali su mediji ,i gde i kada , i imenovan je i mantijaš koji je pokušao da se uvuče u dupe "predsedatelju" Ruskom ) .
Dakle ,rajinsko ulizivanje i ponižavanje vlastima i "gospodaru" nije samo naš specijalitet .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Jan 17, 2016 1:54 pm

Imamo ,imamo ....samo se "idoli" menjaju ,a "obožavanje" ne prestaje 

Srbi bez obožavanog "Vožda" ne mogu . 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Feb 17, 2016 9:21 pm

Uzeti "dramamine" pre slušanja -da ne bi  povraćka 

Ovako uvlačenje u  shacke normalan čovek zaista ne može da svari ,kamoli razume .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Mar 23, 2016 5:27 pm

....nataknemo ti Vođu na "srednji prst ".  jbt

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Mar 30, 2016 3:30 pm

Da ne poveruješ ? Posle pesme "Vučić ,sladak si k*o lučić" samo se utrkuju u lizanju anusa "Voždu" .Ovaj će da pretekne i Slobu (Slobo ,slobodo ) ,a raja ,izgleda ,i u 21 veku u Srbiji ne može da se oduči od klanjanja idolima . 

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Mar 30, 2016 4:09 pm

Da ne poveruješ ? Posle pesme "Vučić ,sladak si k*o lučić" samo se utrkuju u lizanju anusa "Voždu" .Ovaj će da pretekne i Slobu (Slobo ,slobodo ) ,a raja ,izgleda ,i u 21 veku u Srbiji ne može da se oduči od klanjanja idolima . 

Vučić pokušava da sebe predstavi kao novog Tita ali mu slabo uspeva. Svaka pesma, plakat ili slično samo izaziva sve veći smeh kod ljudi. Jer mu za razliku od ozbiljne službe promociju rade skupo plaćeni dunsteri. Pa se i "spontani" izlivi ljubavi prepoznaju na kilometar.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Apr 25, 2016 4:11 pm

Ovakvo uvlačenje u dupe se zaista nije videlo od vremena Tita .Društvene mreže su pune izliva lojalnosti prema Vučiću i SNS ,tako da su pre svih "starlete" i pripravnice za starlete požurile da obnaroduju za koga su glasale .

Jovana Bakić ,devojka Viktora Živojinovića 

Maša Terzić 

,devojka Veljka Ražnjatovića ,sa njenog "Instagrama" 

Beše li ono zabranjeno slikanje na izbornim mestima ? Kako za koga ,izgleda . 

Slede Nataša Šavija ,Tamara Đurić ,Tijana Ajfon i druge "seksualne delatnice " (da ne stavljam sve slike ,bio bi post predugačak ) 

sssss sssss sssss sssss sssss

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Jun 26, 2016 8:52 am

Mogu da shvatim ulizivanje medija ,kada je u pitanju familija Ražnjatović,oni to rade svakodnevno ,i jedino logično objašnjenje mi je da je Ceca na neki način "odužila" takvo nečuveno uvlačenje u dupe ,ili možda "to "prodaje novine ? Dakle ,još nekako mogu da svarim i ovakve naslove "Cecina ćerka uzdrmala Instagram" "Gore mreže zbog Anastasijinih fotki u bikiniju" ,ali da se "sledbenici " takmiče u ovakvim komentarima ???
"Divna" "Prekrasna" "Savršena ",bla bla 
U Srbiji ima bar 100 000 devojaka koje su pet puta zgodnije od dotične . Na mrežama -5 miliona . 
Šta je bre tu zgodno ? Što je tanka kao glista ? Što ima grudi 1 + ? Što joj kroz noge može da prođe kanalizacijska cev ? Što se i na njoj ,bez šminke vide tipične romske crte ,kao i kod majke ? 
Toliko nenormalno slepilo -e to nije ništa drugo ,nego rajinski mentalitet . 
Da se ne zna "ko je ona" ,i da se u pozadini ne vidi onaj raskoš -ne bi tri lajka dobila ! 
Skoro 14 000 "sviđanja" ? Ma ,daj breee........masovno  asskis,bez ikakvog realnog razloga .
Raja ponizna ,glupaci .
Evo pa vidite .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    

Nazad na vrh Ići dole

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: