DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Mar 05, 2011 12:13 pm

First topic message reminder :

Svi znamo šta se trenutno dešava u više arapskih država -masovni ulični protesti sa ciljem svrgavanja vlasti i poboljšanja ekonomskog položaja stanovništva .

No , gotovo neposredno posle , masovni ulični protesti su se pojavili i u Srbiji i Hrvatskoj .U Hrvatskoj se kao sredstvo okupljanja koristi , slično Egiptu i Fejsbuk .

Broj izašlih na ulice,razlozi , vodje, ideologije , variraju zavisno od toga ko kako prenosi dogadjaje.

Da li se radi o imitaciji,korišćenju trenutka , ili o stvarnoj potrebi ? Da li mislimo da time možemo da promenimo sadašnje stanje ? Da li učestvujete ili ćete učestvovati ?
Šta mislimo-da li će opet profitirati samo političari , ili je ovo jedini preostali oblik pokazivanja nezadovoljstva naroda ?
Šta je presudno -ekonomija ili politika ?
Šta mislimo uopšte o ovoj pojavi?
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Đole

Đole

Datum upisa : 07.10.2011

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyNed Apr 14, 2019 1:31 pm

Ma pustimo šund cecare i ostale režimske silikonke - starlete, ipak, dokazano više ljudstva su  skupljale.

Izgleda da se pravimo gluvi na rasno - fašističke izjave na račun Mađara, Arapa i manjina koje žive
u Srbiji. I sam se osjećam prozvanim kao i moji sunarodnjaci, istina, lično, daleko sam od tih zbivanja, ostario na zapadu, ha.
Ali ipak brinem, čudom se čudim da ima simpatizera, onih, ne jednog, već većine govornika na skupu koji pljuju i šire mržnju.

Evo, "moje Švabe" da li oni lažu? Nije potreban übersetzung...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyNed Apr 14, 2019 8:51 pm

Blebetalo ::

Još uvek neko sanja o promenama, i o nekom novom petom oktobru?Biće ovo isto kao i sa gorivom....onaj ludak i nije tako lud kao što izgleda....pokupio je dobre cake kako da ljude odvrati od svega...Oni šetaju,ovi neobjavljuju,oni i dalje šetaju...ovi i dalje neobjavljuju....i kroz neko vreme muk....ovi ne šetaju...ovi i dalje neobjavljuju :dmraz: :dmraz: :dmraz:

Posle 4 meseca red je da prokomentarišem post zubic

Ima promena u odnosu na ono što sam napisao tada....Režimski mediji su dali punu pažnju jučerašnjem protestu...jeste da su pljuvali ceo dan po opoziciji,ali su ih pominjali više nego ikada...Ostalo se ništa nije promenilo i sve što sam napisao stoji i dalje...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyNed Apr 14, 2019 10:51 pm

Blebetalo ::

Posle 4 meseca red je da prokomentarišem post zubic

Ima promena u odnosu na ono što sam napisao tada....Režimski mediji su dali punu pažnju jučerašnjem protestu...jeste da su pljuvali ceo dan po opoziciji,ali su ih pominjali više nego ikada...Ostalo se ništa nije promenilo i sve što sam napisao stoji i dalje...
Globalno jesi u pravu -nije se desilo konkretno ništa .Ali je valjda i poslednjem "gledaocu Pinka" i "čitaocu Informera" jasno ko laže .Nije bilo "revolucije" ,ali je ovo ipak ozbiljan broj ljudi koji se okupio iako se režim postarao da to spreči na svaki način. Slika ne laže .

Indikativno je i da su "poslanici vladajuće stranke" kao miševi pobegli u zgradu Skupštine ,gde su se q..rčili iza leđa teško naoružane Žandarmerije ,sve sa snajperistima na krovu.

Indikativne su i izjave Vulina ,koji je najavio da "Vojska neće dozvoliti ,bla, bla..." 
E pa gospodo ,sećate li se Rumunije ,ili "5 oktobra" ? 
Upravo su "uniforme "vrlo brzo odustale od upotrebe sile kada su videle masu naroda i na šta je spreman . I to će se desiti ,pre ili kasnije ovi se varaju ako misle da će braniti njihove fotelje i napljačkane milione .
A ako posle toga ne naprave najavljenu lustraciju -opet ćemo dobiti "Kurtu  umesto Murte" .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyPon Apr 15, 2019 11:31 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyPon Apr 15, 2019 11:16 pm

Pogledajte promo-spot neoradikalskog mitinga 19.04 .
Da li je ovo realno,da li su ovi normalni ?

Ja sam mislio da se "njuzovci" sprdaju ,ali ne ???

Dobra vest je da će neki hrabri građani da organizuju blokade puteva ,da kolone autobusa sa silom nateranim (dobrim delom) i plaćenim (takođe ne mali broj) SNS sektaša "ne stigne" na miting.
Nije to nedemokratski -građanska neposlušnost je legitiman vid političke borbe protiv diktatorske vlasti.
Svojim očima sam gledao Vulina i njegove pajtaše ,pre par godina ,kad nije bio "vlast" kako blokiraju saobraćaj kod Banje Junaković(povoda se ne sećam ,nešto u vezi poljoprivrede )
Pa ti sad izvedi vojsku sa oklopnjacima da obezbede da sendvičari stignu na vreme ,gnjido .
Mislite da ne bi i neće? Hoće .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Apr 20, 2019 10:10 pm

Beograd večeras -1 od 5 miliona .
Da nije opet "propalo" ,i samo 7 500 ljudi ?
(amaterski snimak mobilnim -upravo mi stigao)

Da ne bude zabune -i video :

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyNed Apr 28, 2019 11:08 am

Bjela ,kratko i  jasno .Još samo to treba da se desi.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyPon Maj 13, 2019 7:14 am

Slobodna Zona (ispred Predsedništva )

"Vlast" je već dala zavariti ogradu ,naoružani čuvari su tu, šta je sledeće ? Pustiće struju ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyČet Jun 27, 2019 11:30 pm

Ovo je Prag,protest građana zbog imenovanja izvesne ministrice,zbog čega se traži smena premijera.
Između 250 i 300 000 ljudi.

A mi miševi ,vrućina nam?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Jul 13, 2019 9:11 pm

Beograd se ne da , i po nevremenu i pljusku 

Tek toliko da ološi ne spavaju mirno ,a panike već ima ,sudeći po sve "radikalskijim" (čitaj ,prostačkijim ) "kolumnama" i "otvorenim pismima" po režimskim medijima .
Neće ovo biti ni lako ni brzo ,no, trenutni pravac je dobar -inzistiranje na lažnim diplomama.
Kada se pridruže studenti zbog toga ,onda se može reći "počelo je" .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Jul 20, 2019 10:48 pm

Uljudno ,pa i dosta masovno ,danas je održan 33-ći protest " 1 od 5 miliona" .

Znači -33 nedelje protesta . Ja prvi bih želeo da "uspe" ,ali mi se čini da je učinak -nula .
Sa ovima mora "radikalno" ,tj, ništa se neće desiti dok se ne "radikalizuje" .
Nisam pametan ,bila bi efektna "građanska neposlušnost" ,ali se bojim da za to nema resursa ,dok god penzioneri trče da uplate račune .
Opet ,"ulični neredi" bi uključili "navijače" zbog "masovnosti" ,i u čega bi se to pretvorilo ?
Nisam pametan ,a za utehu -jedan od govornika , Branislav Lečić ,nosi majicu sa našim "motom" -Sloboda ,bratstvo jednakost.

Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Jul 20, 2019 11:08 pm

Dragi Dani, moram te razočarati, ali nema ništa konkretno od ovih protesta. Oni su samo uvod u ono što će da usledi-rušenje režima. Organizuje ih engleska obaveštajna služba na zahtev Rusa, kako bi se stvorila neka atmosfera nezadovoljstva naroda, i svi organizatori ovih skupova rade za MI6 tj od njih su finansirani, a ovamo se predstavljaju kao neke patriote i borci protiv režima.
Znam da ne možeš da je smisliš, ali glavnu ulogu u rušenju režima odigraće crkva, jedino ona još uvek može da okupi narod i učini nešto konkretno. Naravno, i ona je u službi stranaca i radi kako joj se kaže.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Jul 20, 2019 11:19 pm

sanjalica.ns ::
Dragi Dani, moram te razočarati, ali nema ništa konkretno od ovih protesta. Oni su samo uvod u ono što će da usledi-rušenje režima. Organizuje ih engleska obaveštajna služba na zahtev Rusa, kako bi se stvorila neka atmosfera nezadovoljstva naroda, i svi organizatori ovih skupova rade za MI6 tj od njih su finansirani, a ovamo se predstavljaju kao neke patriote i borci protiv režima.
Znam da ne možeš da je smisliš, ali glavnu ulogu u rušenju režima odigraće crkva, jedino ona još uvek može da okupi narod i učini nešto konkretno. Naravno, i ona je u službi stranaca i radi kako joj se kaže.
Ovoga puta se neću složiti sa tobom .Crkva ?Pa režim joj liže dupe ,daje milione ?
I ko da bude "vođa" ,Amfilohije ,pukovnik DB ,ili Irinej ?
Da je živ patrijarh Pavle ,ok...Ali ovi ? Pa SPC je u dilu sa Rusima ,i pored ne znam kakvog "srpstva" i "pravoslavlja" ne vidim kako bi SPC odigrala bilo kakvu ulogu u rušenju režima ?
Pa za svakog normalnog građanina Srbije SPC je leglo korupcije ,pljačke , pedofilije , homoskesualizma ,bogaćenja na kičmi naroda ???
Što se mene tiče -ko god ,ali ne vidim realnu mogućnost .

Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptySub Jul 20, 2019 11:33 pm

Danubius ::

Pa SPC je u dilu sa Rusima ,i pored ne znam kakvog "srpstva" i "pravoslavlja" ne vidim kako bi SPC odigrala bilo kakvu ulogu u rušenju režima ?

SPC je pod američkim patronatom, a pošto su Ameri i Rusi u dilu kad je u pitanju Kosovo, onda je i Crkva u dilu sa Rusima. Irinej je onomad išao u Rusiju po instrukcije, jer trenutna i skoro buduća dešavanja ovde organizuju Englezi i Rusi. Amerika se sa tim, naravno, slaže.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 EmptyPet Okt 18, 2019 5:43 pm

Ovo je Barselona -danas .

Beograd ? Nikada ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?    ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?  - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole

ULIČNI PROTESTI -moda, imitacija,potreba , očaj ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: