DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vozite li ROLERE ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vozite li ROLERE ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vozite li ROLERE ?

Ići dole 
+4
bosankaa
AstrinaKomsinica
Aurora Borealis
Danubius
8 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyNed Apr 10, 2011 2:48 pm

Starije generacije su imale svoju preteču -tkzv rolšue .No naša deca su imaju daleko savremeniju verziju -rolere . Prava akrobatska čuda klinci izvode na onim "rampama" .

Kako mi stojimo ? Jesmo li probali , smatramo li ih opasnim ,uopšte....vozite li rolere ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyNed Apr 10, 2011 2:51 pm

Nisam nikada vozio -mada sam ih morao nabaviti , naravno .I to neke sa , ako dobro pamtim karbonskim ? točkovima . (naravno da je moj junior i te odrao o beton )
Smatram ih opasnim, naročito padove unazad i na bankinu -i mislim da bi se morali kaznjavati roditelji koji decu puste bez zastitne opreme (uredno nabavio -nisam siguran da je ikada stavio ) SVE O ROLERIMA link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyNed Apr 10, 2011 2:53 pm

SKEJTAZ ROLERI NA STRUJU!


Nedelja, 10. April, 2011.|
Lako ih je voziti, razvijaju brzinu od 25 kilometara na sat, nečujni su i ne zagađuju okolinu. Upravo gledate prevozno sredstvo sutrašnjice

Zamislite svet bez benzina, izduvnih gasova, gužvi, gaženja, sudara...
Takav svet je moguć. Ne samo da je moguć, nego je vrlo verovatan u skoroj budućnosti. Razlog? Nestaje nafta, bar jeftina nafta. Zbog toga se i vode svi ovi ratovi po Iracima i Libijama, zbog toga nastaje sva ova frka oko obnovljivih goriva i hibridnih vozila.

A u tom svetu, mogućem i verovatnom, vladaće prevozna sredstva poput ovog.
Skataz, električni roleri (više rolšue, pošto imaju dva točka napred, a jedan pozadi), kao da su stigli iz neke bliske budućnosti.

A krajnje su jednostavni za korišćenje. U ruci držite minijaturni daljinski, kojim kontrolišete brzinu i kočite, a napred vas gura moćni elektromotor od 350 vati, koji vam omogućava brzinu od 25 kilometra na sat.

Zvuči komplikovano? Ma jok. Oni koji su probali kažu da je lakše od vožnje bicikla, a nešto teže od hodanja. Ključ su ova dva točkića napred; tu su zbog lakšeg balansa.
Velika prednost nad konvencionalnim prevoznim sredstvima je i to što uvek možete da ih strpate u ranac. A i kad nestane struje, uvek možete da ih koristite kao obične rolere. Ako se sad pitate koliko traju baterije, odgovor je - pola sata, bar kad je reč o ovom prvom izdanju. Ali trajaće one i duže.


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyNed Apr 10, 2011 3:00 pm

Kao dijete jesam, to je bilo glavno ljeti i biciklo....Prije par godina sam probala, nisam zaboravila.....Kao dijete sam isto voljela i klizanje na ledu....Opasno jeste, taman prezivim jedno oni smisle nesto drugo od cega mi se dize kosa na glavi....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyNed Apr 10, 2011 5:37 pm

Od kad sam tako slomila nos, ne cherry
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyPon Apr 11, 2011 1:45 pm

Danubius ::
Starije generacije su imale svoju preteču -tkzv rolšue .No naša deca su imaju daleko savremeniju verziju -rolere . Prava akrobatska čuda klinci izvode na onim "rampama" .

Kako mi stojimo ? Jesmo li probali , smatramo li ih opasnim ,uopšte....vozite li rolere ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

I mi, mladje generacije smo se vozili na istim spite a nekako vremenom predjosmo (bar ja) na rolere.
Obozavam da ih vozim,mada ni sama ne znam od kada sam pocela da se plasim,pa izbjegavam da se "spustam" hehe,ali nije problem...(nadje zena gdje je ravno) :))
A kako sef spomenu,zastitu...nikad nisam nosila stitnike,a to ne valja...Manje vise sto ja mogu da se povrijedim,vec je i kcerka vidjela od mene...tate ili koga vec da niko ne nosi stitnike,pa ih ni ona nece... i kad je prije 15 dana pala,ne mogu vam opisati na koga i na sta sam vise bila bijesna...Da li na sebe sto sam dozvolila da ikada vozi bez stitnika ili na nju sto je uzela rolere bez mog znanja...U svakom slucaju,bilo je rant

Gledam jutros moju seficu...sva je "FIT" ... kaze osjeca se fantasticno nakon jucerasnje voznje rolerima...( zena ima 50 godina)...Tako da...ko voli takve zanimacije...godine ne igraju nikakvu ulogu ...samo se odlucite za [You must be registered and logged in to see this image.] ili [You must be registered and logged in to see this image.] a moze i ovo :))[You must be registered and logged in to see this image.] i teraj :))
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyPon Apr 11, 2011 2:03 pm


Zašto treba voziti rolere?

Autor: dr Saša Plećević


Zato što...
1. pružaju maksimalno uživanje
2. povoljno deluju na kardiovaskularni sistem i određene mišićne grupe ( muskulatura oko kukova i gluteusa praktično se ne može zategnuti ni jednim drugim oblikom fizičke aktivnosti)
3. vožnja angažuje celo telo
4. sila koja opterećuje zglobove praktično je zanemarljiva





Intenzitet vožnje
Vozite rolere u opsegu 50 - 60 posto maksimalne srčane frekvencije. Optimalni intezitet vožnje rolera zavisi od mnogih faktora (pozicije tela pri vožnji, zamora u nogama, bola u slabinama ili vratu, karakteristike rolera, terena, vrste vožnje)



PAŽNJA! Ukoliko vam lupa srce, ostajete bez daha, osećate mučninu i vrti vam se u glavi, prekinite aktivnost. Potražite pomoć lekara.


Ostale stvari u pogledu hrane, vode i merenja brzine kretanja i pulsa, iste su kao i za vožnju bicikla. Nemojte da jedete najmanje dva do tri sata pre početka aktivnosti.

Kakve rolere odabrati?
Najfunkcionalniji su roleri sa četiri točkića. Prečnik točkića utiče na stabilnost u vožnji. Udobniji su oni sa većim prečnikom (76 - 80 mm), dok oni sa manjim (oko 72 mm) pokazuju bolje manevarske karakteristike za brzu vožnju.
Roleri sa tvrđim točkićima troše se sporije, ali u manjoj meri ublažavaju udarce.
Gojaznim osobama preporučuju se roleri sa tvrđim točkićima.

Potrebna odeća pri vožnji

Dok vozite rolere uvek vam je potrebna komforna i prozračna odeća.

Zaštita od povreda
Pravilo nalaže da su vam, dok se vozite na rolerima, neophodni: kaciga, štitnici za kolena i ručne zglobove.













Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyPon Apr 11, 2011 2:06 pm

Da,i veselim se lepom vremenu.Jarun je pun..Znam i do prodavnice da odem u rolama. Super..Relax..
Ne nosim štitnike..mada mnogi odrasli su dobro zaštićeni,što je jako pametno:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyPon Apr 11, 2011 5:54 pm

Ma jok ... u obzir dolazi isključivo trotinet! :eee:

Citat :
Zašto treba voziti rolere?

Zato što...

2. povoljno deluju na kardiovaskularni sistem i određene mišićne grupe ( muskulatura oko kukova i gluteusa praktično se ne može zategnuti ni jednim drugim oblikom fizičke aktivnosti)

Blago vama koje redovno "rolate"......pa vama ne treba teretana ili neki drugi vid vežbanja da biste "izvajale" svoj "stručić".....samo prilegneš na točkiće i udri....vitkost bez po muke...a još i uživate...u prirodi... :eee:

Nego, nešto baš i nisam primetila da je svaka koja "rola" naročito zgodna, msm ima dosta i buckastih...zaobljenih....sa šlaufima oko struka...a voze dan-noć... :joint:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptySub Okt 13, 2012 2:38 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


sanjalice.ns ima ih/nas....










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyUto Okt 16, 2012 4:44 pm

..da.dosta redovno,to mi je jedan od nachina da odrzim vitku liniju
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyUto Okt 16, 2012 5:16 pm

... "CrazyCreek", ABEC7, 92mm, br.44, frizirao ih sam, održavanje: WD40, lete, zaštita: 0 ... povrede: jednom davno ožuljao koleno, padovi: 2x...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptySub Apr 25, 2015 2:12 am

Kupila sam nove rolere.

Probala ih samo jednom.
Čim bude lepše vreme mogu sa njima gde hoću ,kao i moja pokretna fitnes oprema :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptySub Apr 25, 2015 2:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

ja sam veran staroj ljubavi










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  EmptyPon Apr 27, 2015 10:15 pm

Kica/Praja ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

ja sam veran staroj ljubavi


Dleko ćeš s ovim stići :)
Deluju sigurno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Vozite li ROLERE ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vozite li ROLERE ?    Vozite li ROLERE ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vozite li ROLERE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VOZITE LI BICIKL ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: OSTALO na točkovima ,LETELICE ,PLOVILICE-
Skoči na: